Gebr. BUIJSSE Plaatselijk Nieuws Mantels Japonnen Jassen Regenkleeding Stoffen en Fluweelen Komt U gerust eens kijken, het verplicht U tot niets MIDDELHARNIS Veilingberichten. Prijs per kwartaal Losse nummers f 1,— 0,07s HET TREINVERKEER, an de bovenleiding van den electrlschen eg tusschen Voorschoten en Lelden. irm heeft op het baanvak tusschen iten en Leiden nabij het station Voor valt den spoorweg Den HaagLeiden (hangdraden doen afbreken. Hierdoor de treinen deze plek met ingetrokken "isseereri. De treinenloop heeft van de ging geen vertraging ondervonden. ligen van den storm te Rotterdam, [lit is van het magazijn van de firma 1 Brenninkmeijer aan de Korte Hoog- hier een etalageruit ingewaaid. Van een Ik aan de Boreelstraat is een stapel 1 weggewaaid. Het hout is 30 meter lp een lantaarnpaal terecht gekomen, laai werd beschadigd. Voorts zijn te lede hier en daar takken en kruinen Inen gewaaid. Persoonlijke ongelukken gebeurd. |volg van den storm was er op de rivier water, hetgeen tot gevolg had, dat de nnebrug meer en langer moest worden dan anders, wat weer van invloed tiet verkeer tusschen linker en rechter er, Auto te water geraakt. Ienavond is op den Lagedijk alhier lig Peri,is) een personenauto van slager ior een rukwind in de sloot langs den aaid. De passagiers zijn met moeite op ;e gebracht. Een van hen had een na. De auto is vernield. Te Schiedam. Itrm heeft vanmorgen het water in de 0 hoog opgestuwd, dat het langs de raat te Schiedam buiten zijn oevers 1 is en de huizenrij heeft bereikt. tormschade te Hillegersberg. volge van het stormachtige weer van en vannacht zijn te Hillegersberg enkel eenen afgewaaid. Tevens werden van dene woningen de ruiten vernield. :en woning aan de Adriaan van Mate- n, bewoond door den heer B., sloeg het m weg. Het kwam op straat terecht, t in stukken uiteen/loeg. In het water gewaaid. Iiorgen vroeg is een bakker uit Ter die zich omstreeks half vier naar de gaf voor het verrichten van zijn werk- den, op de Rottekade van den kant I en met fiets en al in de Rotte terecht n. Hij heeft zichzelf gered. ÈM IN EEN KERKTOREN TE ALK MAAR GESLAGEN. Een begin van brand gebluscht. lagnacht is de bliksem geslagen in den Jan de St. Dominicuskerk op de Laat te Ir. Om ongeveer half een zag een lid van Idweer dat er vüur uit den top van den Tcwam. De brandweer rukte dadelijk lijwei alle beschikbare materiaal uit. |>nd voor een zeer moeilijke taak, daar die aan de binnenzijde slechts uit een van balken bestaat, alleen van het I/elf uit door een luik te bereiken was. eft door dit luik een zware slang ge- i en daarop een druk van 12 atmosfeer vaardoor men tot 60 M. hoogte kon en waardoor het gelukte den brand, ongeveei 57 M. hoogte woedde, te en. Iom het zware ijzeren kruis op den its was het hout aan eene zijde reeds weggebrand zoodat er gevaar bestond gevaarte in de kerk zou storten. On- Iijk na het ontdekken van den brand le geestelijkheid gouden en zilveren i enz. uit de kerk ir veiligheid gebracht. kerk was het vanmorgen een chaos fter en roet. Het fraaie altaar bleef onden. Vanmorgen kon de dienst op de wijze plaats vincfen. Moeilijk blusschingswerk. Ir wordt over den torenbrand van de St. cuskerk te Alkmaar gemeld, dat de II de gletschers en besneeuwde bergtoppen, werkelijk nabij, zoo veraf dat er slechts een /an te zien is. Maar het was toch zoo rustig, ;chuldig, zoo idyllisch; het trof en ver- hem. missen wij veel," dacht hij, „in die broei- wij de groote wereld noemen!" het balkon voor zijne kamer leunende, zag at van de verdieping onder de zijne neder; 1 de hond Loris; het sterreücht bescheen /erkleurig haar; naast hem op een stoel ruiker Alpenrozen en een groote zwarte ze voelde zijne polsen sneller kloppen. |het Noodlot!" zeide hij bij zichzelven, en de lacht van een romanesk fatalisme maakte 1 zijne ziel meester. Louter toeval beheerscht ieste omstandigheden, maar uit zwakheid trotschheid noemen wij het noodlot, en illen beschouwen wij als geboden, cal zij eene werkelijke serenade hebben, een velkomst dan van de kapel," zeide hij bij en, ging in zijne kamer terug en nam de it de kist eene groote gitaar, die hij op ijd bij zich had, omdat hij hare melodie I beter accompagnement bij de stem vond piano ooit zijn kan. Het orgel heeft in uid al de muziek van hoogere sferen, en I al de aandoeningen van het menschelijk et orgel is gebed, de viool weemoed. (Wordt vervolgd). Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 brandweer voor een buitengewoon moeilijke taak stond, daar de spits slechts door een ge deeltelijk buiten den toren omloopenden weg aan de binnenzijde te bereiken was. De brand weer verwachtte, dat de toren zou instorten en had alle maatregelen voor een uitgebreiden brand getroffen. Drie brandweermannen, die zich in de spits bevonden, hebben levensge vaarlijk werk verricht. Boven hen dreigde liet zware ijzeren kruis op hen te vallen en aan de onderzijde begon door den regen van neer komende vonken de vloer van de torespits reeds te branden, zoodat zij gevaar liepen in de spits geheel door liet vulir te worden ingesloten. Dank zij de groote watermassa, die in de vlammen werd geworpen, wern een ramp voor komen. De prachtige kerk dateert van 1861 en is gebouwd door den bouwmeester dr. Cuypers. Zij staat op de lijst van Monumentenzorg. Ooltgetisplaat. Troost, J. Ouddorp. Bok, J. v. d. Bouoiau, T. Flohil, J. Noord, C. van Tanis, K. Stud aan 't Haringvliet. No. 20 Biert, Jac. van 28. D(]k, J. van 29. Mol, Joh. No. 52. No. 51. 11. 89. 43. 50. De schade bedraagt 6000. De schade wordt, dank zij het krachtige op treden van de brandweer, op niet meer dan ongeveer 6000 geraamd. DE KERK TE NOORD-SCHARWOUDE AFGEBRAND. Tengevolge van het inslaan van den bliksem. Gisteravond is tijdens het lievige noodweer, dat te Noord-Scharwoüde woedde, de bliksem geslagen in den toren van de Nederduitsch Hervormde Kerk, tengevolge waarvan er brand uitbrak en het geheele kerkgebouw is afgebrand. De kerk bevatte een kostbaren preekstoel met beeldhouwwerk uit 1600 en bijbels, eveneens dateerend uit 1600. De ban ken waren uit 1603. Alles werd een prooi der vlammen. Het kerkhof naast de kerk gelegen biedt een troosteloozen aanblik, daar verschillende gra ven zijn verwoest en steenen vernield. Een boerderij afgebrand. Te Noord-Scliarwoude is voorts in den Sloot- waartpolder afgebrand de boerderij, bewoond door den heer Roozendaal. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. BLIKSEM IN EEN KAPEL TE EPE GESLAGEN. Tijdens het onweer dat Zondagnacht boven Epe woedde, is de bliksem in het dak der kapel van de rechtzinnig hervormde gemeente ge slagen. Er ontstond geen brand, doch een torentje sprong geheel uit elkaar. De stukken steen troffen het dak van een aangrenzende woning. Ook het dak van de kerk werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Boerderij te Oude Niedorp verbrand. Tijdens het hevige onweer, dat Zondagavond boven Hollands Noorderkwa'tier heeft gewoed, is de bliksem ingeslagen in de geheel geïsoleerd staande boerderij van den heer P. Ruiter in de Peketerspolder onder Oude Niedorp. De be woners konden in nachtgewaad vluchten; twee koeien kwamen in de valmmen om. De schade wordt door verzekering gedekt. M1DÜELUARNIS. Mej. C. H. Wielaard ia dezer dagen benoemd tot collectaote van de vereeuiging „Stichting Het Hoogeland". Zulks in de plaats van mejuffrouw L. Koster, die wegens vertrek naar elders als zoodanig heeft bedankt. Sinds de vorige opgaaf zjjn aan veld producten in onze gemeente aaogevoerden verzonden: van het havenhoofd 4200 balen uien per zeeboot met bestemming naar Londen; vanuit de kaai 1600 H.L. eigen heimer-aardappelen. Zaterdagmiddag is de 18-jarigeJac.de Leeuw Mz. met het grimassen maken op de flats tegen de straat geslagen, waardoor by bewusteloos bleef liggen. Hij werd op een ladder naar de ouderlijke woning ver voerd en de geneesheer ontboden, die een zware hersenschudding constateerde. Werkloozen-slatistiek. Gedurende de week van Maandag 8 tot en met Zaterdag 13 October 1934, hebben zicb by den Agent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 63 personen van verschillende vakken als werkzoekenden doen inschry ven, t.w.:31 land arbeiders, 6 typografen, 5 timmerlieden, 2 schilders, 1 opperman, 2 betonwerkers, 10 diepzeevisschers, 1 koopvaardymatroos, 5 transportarbeiders, 1 kabelmonteur, 1 broodbakker, 1 borstelmaker en 2 metselaars. Omstreeks half negen is Maandag morgen een span paarden van den land bouwer Vr., welke werd bestuurd door M. K op den hol geslagen. Vanaf den Westeiyken Achterweg holden de paarden, bespannen voor een ledigen wagen, de Raadhuisstraat door en de Voorstraat op. De eerste boom, welke totaal vernield werd, vermocht niet het span tot stilstand te brengen. Zij bolden door, totdat zij tegen de lantaarnpaal, staande voor de garage van de firma Snyders, op vlogen deze brak by den grond af. en viel op het trottoir. De biernaast staande boom moest ook nog worden vernield alvoreDS het span tot stilstand kon worden gebracht. De landbouwknecht kwam met den schrik vry. Voor den landbouwer zette de week niet goed in daar de schade vrij groot is. BURGERLIJKE STAND. MIDDELHARNIS. Geboren: Willem Cornelis, zoon van Arij Boogerman en Adriana van Nimwegen. Arend Frans, zoon van Job Buijse en Anna Kranse. Eliza Ferdinand, zoon van Adrianus van Zet ten en Karoline Josefa Bowitz. Magdalena Allegonda, dochter van Johannis Jacobus Ni- pius en Mary Moloneij. Als levenloos ter wereld gebracht zijn aan gegeven twee kinderen van Johannis van Dijk en Aaltje van Gurp en een kind van Marinus Blok en Arendje Verweij. Overleden: Jacob Visser, oud 75 jaren, we duwnaar van Teuntje Jordaan. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Cornelis, zoon van Johs. Stam en van Maria Brands. Cornelis, zoon van Jacob Koole en van Arnolda van Anrooij. Overleden: Cornelia Melissant, 85 jaar, we duwe van Johs. Okker. Koenraad van Dron- gelen, 78 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd: Jan Hotting, 41 jaar en Jannetje Vreeswijk, 38 jaar. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG, 17 October 1934 bij Iozet; Op WOENSDAG, 24 October 1934 by Afslag, telkeDS des avonds 7 uur in het Hotel Meyer te Middelbarnis. Een HUIS en ERF'aan de Schoolstraat te Middelbarnis en Een HUIS met SCHUUR eo ERF aan den Binneweg te Sommelsöyk. Breeder by biljetten omschreven. Ten verzoeke van Mej. Wed. A. BORN - Nieuwland te Apel doorn, Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG, 17 OCTOBER 1934 by Inzet Op WOENSDAG, 24 OCTOBER 1934 by Afslag telkens des avonds 7 uur in het HOtel Meyer te Middelharnis, tegelijk met de verkooping van Mej. Wed A. Bom, Het Café „HAVENZICHT" op den hoek vau het Vingerling te Middelharnis Ten ver zoeke van den Heer Joh. van Beek te Sommelsdyk. Notaris VAN BUUREN. Wij kunnen helaas door ver traging met onze verbouwing het U nog niet toonen. Wij verzekeren U echter dat wij een groote en schitte rende COLLECTIE VOORRADIG hebben, en de prijzen mogen werkelijk zeer concurreerend genoemd worden. (Adv.) RIJKSTELEFOONDIENST KANTOOR MIDDELHARNIS. Nieuwe aansluitingen: Middelharnis. No. 84. Pas en Co. Nieuwe Tonge. No. 2. Pieterse, J. 13. Verwey, Joh. SOMMELSDIJK. Door C. en A. C. Sogers alhier is aan B. en W. ingediend een ver zoek met bijlagen om vergunning tot het oprichten van een slachtplaats aan de van Gorcumstraat in het perceel Kadastraal be kend Sectie B no. 217. Op Woeosdag 24 Oct. a s. namiddags 3.30 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze monde ling en scbrifteiyk toe te lichten. De schilder A. K. had het ongeluk by het verrichten zyner werkzaamheden zich zoodanig te verwonden, dat hy genoodzaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Zondag 21 October des avonds 6.15 uur hoopt voor de Verecnlging Vryz. Herv. op te treden ds. Visser van Nieuw Helvoet, in de zaal van den Heer Van Rikxoort aan den Langeweg. MELISSANT. Door de heeren Mosselman en Boeter zullen een 5-tal woningen gebouwd worden aan den Binnenweg. B. en W. hebben vergunning verleend aan den lieer J. Visbeen, tot het bouwen van een landboUwschuur aan zijn woning. Den heer L. M. kwam Zondagmorgen tot de onaangename ontdekking, dat door twee honden van Stellendam een 19-tal scha pen waren verscheurd. De politie heeft de honden in beslag genomen, van liet een en ander is procesverbaal opgemaakt. HERKINGEN. Door het Bestuur der Land- bouwvereeniging „de Eendracht is het ver boden zich zonder noodzaak in de fairbank op te houden, ten einde de aandacht van den weger bij het wegen van bieten niet af te leiden. Gedurende de afgeloopen week werden vanuit de haven naar de fabrieken per scheeps gelegenheid vervoerd 696.000 K.G. bieten. Tijdens het stormweer tusschen Zondag op Maandagnacht moesten de bieten op de kaai door afheiningen voor wegspoelen worden beschermd. J.l. Maandag meldden zich 8 werkloozen bij de arbeidsbemiddeling, waarvan 2 bouw vakarbeiders en 6 veldarbeiders. STELLENDAM. Als bijzonderheid kan wor den gemeld dat bij Dr. Mulder in den tuin voor de tweede maal rijpe kersen aan den boom hangen, wat hoogst zelden voorkomt in dezen tijd van het jaar. Tijdens den storm die Maandagnacht woedde, zijn een paar strooklampen van M. Polderman en C. v. Driel geheel uit elkaar gewaaid, ook moesten de dakpannen van de gemeentewoningen het ontgelden, overigens loopt het nog al met de schade af hier. Maandagmorgen is de reddingboot Ko ningin Wilhelmina naar de werf vertrokken, om grondig nagezien te worden. GOEDEREEDE. Wegens den hoogen water stand konden Maandagmorgen geen suiker bieten worden geladen. Met den storm van Zondagnacht zijn enkele dakpannen van de huizen gewaaid. Maandag is een aanvang gemaakt met het drogen van cichorei, zoodat daardoor 14 personen te werk zijn gesteld. De afgeloopen week zijn van hier ver voerd 12 ton Vischmeel, 50 H.L. aardappe'en, 30 H.L. poters en 400 balen uien. Wegens het ruwe weer konden Maandag de zee- en garna'envisschers niet uitvaren. OUDDORP. Maandag stonden bij de ar beidersbemiddeling ingeschreven 35 werke- loozen. De laatste dagen heerscht er een groote drukte met de levering van Witlof. Jammer dat de uitkomst tegenvalt. Dit is toe te schrij ven aan de langdurige droogte. Er wordt nu reeds al gecontracteerd voor het volgend jaar. De vorige week hebben de garnalen- visschers met de zeilscheepjes van 5060 K.G. garnalen per dag gevangen. De motorvisschers hadden het dubbele. Alles afgeleverd aan de pellerijen voor 7 ct. de K.G. De weervisschenj leverde niets op. In de Breede Weg is een telefoonpaal half verbrijzeld. Vermoedelijk is er een auto ongeluk gebeurd. Glasscherven en b'oed kon men op de plaats vinden. De heer W. Bosiand Jz. is gekozen tot Heemraad van den polder Nieuw-Stellendam. Zondag 14 Oct. werd in de Ger. Kerk alhier in beide diensten door Ds. v. Lummel den dag van liet 100-jarig bestaan der af scheiding van de Gereformeerde Kerk her dacht en werd tevens een collecte gehouden ten bate van de hulpbehoevende Ger. kerken in Nederland. Tijdens den storm van Zondag op Maan dagnacht is van het pas nieuwe woonhuis van Mej. Vermaas van de bijkeuken het dak af gewaaid. Ook van andere woningen werden dakpannen afgewaaid. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Het postkantoor is alhier geopend van 8.30—11 uur, nam. 2—3 uur, s avonds van 5.30—7 uur. Degenen die een Spaarbankboekje in hun bezit hebben, worden er attent op gemaakt, dat ten spoedigste naar Amsterdam op te zen den dat in de maand October is afgegeven. De toestand op de cichoreimarkt is on gewijzigd gebleven, zooals vorige weken no teert de disponibele koopwaar 64—65 Fr. De nieuwe oogst blijft op 70 Fr., terwijl dc oogst 1935 nominaal 65 Fr. noteert. De zaken zijn dan ook gering en meestal van speculatieven aard. Het drogen is overal aan den gang. De uitkomst is bevredigend en de kwaliteit is goed te noemen. Binnenkort mag men veel koop waar op de markt verwachten, zoodat een prijszakking zeer waarschijnlijk is; misschien van korten duur. op den Zuiddijk een kastanjeboom voor de tweede maal in oit jaar bloeit, terwijl bij den heer B. van Schouwen alhier, voor de tweede maal in dit jaar rijpe aardbeien zijn geplukt. De voetbalclub Vitesse alhier speelde Zaterdag een wedstrijd tegen Junioren A, eind stand 52 in het voordeel van de gasten. Van den landbouwer M. Dorst alhier werd Zaterdag j.l. een wagenvracht poters in beslag genomen. De heer D. miste een ver- I voerbewijs. De eerste cichoreiwortelen aan de clcho- reifabriek „De Onderneming zijn aangevoerd door J. Snijder van Herkingen. Vlak voor het Raadhuis botsten twee auto's in volle vaart tegen elkander. De in zittenden kwamen met den schrik vrij. Beide auto's werden ernstig beschadigd, welke onder ling werd geregeld. OUDE TONGE. Een zoontje van dhr. Ster geraakte met zijn pink tusschen een deur, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel geheel werd verpletterd. Dr. Eschauzier verleende medische hulp. jl. Maandag zijn uit deze gemeente 9 werkloozen geplaatst in de Rijkswerkverschaf fing te Giethoorn (O.) Tijdens den storm van Zondag op Maan dag werd op den Magdalenadijk nabij deze gemeente een boom ontworteld, waardoor het verkeer eenige uren werd gestremd. Gedurende de agfeioopen week meldden zich bij den Agent der arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 33 landarbeiders, I chauffeuren 1 transportarbeider. Een zoontje van dhr. H. de Vlugt ge raakte aan den Stationsweg, tengevolge van den sterken wind, met een bakfiets waarop eenige bussen melk waren geladen, in de sloot. Met een paard werd het rijwiel weer op het droge gebracht. De Vlugt zelf kwam er on gedeerd af. Gedurende het a.s. leveringstijdvak is de crisisboter verkrijgbaar op bon no. 11 bij den winkelier Joh. Kik aan de Julianastraat, het vleesch in blik op bon no. 6 bij Wed. H. Kievit op den heer P. van Es 17, op den heer J. A. van Nieuwenhuijzcn 61, op den heer H. C. de Ruijter 2, Verder kregen de heeren C. M. Breur, J. Hage, A. J. G. van Rossum, J. Kortewcg Wz., P. van i dde Cappelle, H. de Bruin en P. van den Heuvel I respectievelijk 21, 1, I, 1, 1 en I stem, terwijl 5 stemmen blanco waren, zoodat de heer J. A. van Nieuwenhuijzcn gekozen bleek te zijn. Staande de vergadering nam de heer van Nieuwenhuijzen onder dankzegging voor het in hem gestelde ver- 1 trouwen zijne benoeming tot Bestuurslid der Boerenleenbank aan. Nadat hij door den Voor zitter hartelijk gefeliciteerd was, nam v. N. aan de Bestuurstafel plaats. Van de Rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt, zoodat den Voorzitter niets anders over bleef, dan de vergadering te sluiten onder dank zegging voor de prettige en gezellige manier, waar op men als steeds weer vergaderd is geweest. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Als werkloos staan bij den agent der arbeidsbemiddeling 14 personen ingeschreven. Bij publicatie wordt bekend gemaakt dat van 13 Oct. tot en met 12 Nov. a.s. bij den secretaris van den polder Oude Stad ter in zage ligt een ontwerp-beslüit tot aanvulling van het bijzonder reglement voor genoemden pol der. Ouders die hun kinderen a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk wenschen gedoopt te zien, kunnen hiervan aangifte doen Donderagavond 7 uür aan de pastorie. De storm van Zondag op Maandag heeft in deze gemeente nogal schade aangericht. Bij den landbouwer Braber werd een boom ont worteld, terwij1 van ve'e huizen de pannen van de daken woeien. Ook vele k'ampen stroo werden uit e'kaar gerukt. Bij het bietenrooien verdraaide M. v. D zijn hand met het gevolg dat hij zijn werk direct moest staken en zich onder genees kundige hulp moest stellen. NIEUWE TONGE. Het Centraal Stem bureau heeft tot lid van den Gemeenteraad gekozen verklaard den lieer Corn. Brooshoofd; dc vacature is ontstaan wegens bedanken van den heer L. Nelisse Lzn. - Door B. en W. dezer gemeente is ter algemectte kennis gebracht dat de gemeente- begrobting voor het dienstjaar 1935 voor een ieder ten gemeentehuize ter inzage is neder - gclcgd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar gesteld. - Als curiositeit kan worden gemeld, dat OOLTGENSPLAAT. Mej. S. Braber heeft onderhands overgenomen het huis, bewoond door C. M. Metaal. In de Zateragamiddag gehouden be stuursvergadering van de Coöperatieve Boeren leenbank alhier, is tot Directeur dier bank be noemd de heer P. den Braber. Door den heer M. Vervloet, winkelier te Ouae Tonge is een verlof A aangevraagd in perceel B 69a te Achthuizen, gem. Ooltgens- p'aat. De collecte, die ten behoeve van het Roode Kruis in onze gemeente de vorige week heeft plaats gehad, heeft netto opgebracht de som van 47,10. De catechisatie in de Oer. Kerk alhier is vastgesteld als vo gt: 's Maandags van 4 tot 5 uur voor kinderen van 9, 10 en 11 jaar, meis jes en jongens. Dinsdags voor jongens van 12 tot 15 jaar, 's namiddags van ha f 7 tot ha'f 8, voor meisjes van 12 tot 15 jaar 's namiddags van ha'f 6 tot ha'f 7. Woensdags voor meisjes boven 15 jaar van half 6 tot ha'f 7, voor jongens boven 15 jaar van half 7 tot half Naar aanleiding van Ps. 77 vs. 12, heeft Ds. Reenders Zondag 14 Oct. 's morgens en 's avonds naar Ps. 119 vs. 97 (berijmd) de af scheiding der Gereformeerden van de Hervorm den in 1834 herdacht. VERSLAG van de vergadering der Coöpera tieve Boerenleenbank op Woensdag 10 October 1934, 's avonds ten half zeven in Hotel Hobbel te Ooltgensplaat. De Voorzitter van den Raad van Toezicht op de Boerenleenbank, de heer P. van den Heuvel, opende om 10 minuten over half zeven, dus nog binnen het traditioneel gestelde kwartiertje, de vergadering en zei ongeveer het volgende: „Door buitengewone omstandigheden heeft het Bestuur het noodig geoordeeld, deze Buitengewone vergade ring uit te schrijven. Immers is het U allen ge noegzaam bekend, dat onze hooggeachte Directeur, de beer L. A. Hobbel, van ons is heengegaan. Hij was een-stoer werker. Zijn vlijt, ijver en groote kennis van zaken, vooral van financiéele zaken was ons allen van nabij bekend. Hij heeft bij ons op de Boerenleenbank een ledige plaats achter gelaten, die bezwaarlijk te vervangen zal zijn. Dat zijn nagedachtenis door ons steeds in alle eere zal herdacht worden, daarvan geef ik u allen de volste verzekering. Hij is gegaan den weg van alle vleesch. Wie weet, hoe spoedig voor ons het uur zal aangebroken zijn, waarop ook wij opge roepen zullen worden. En daarom verzoek ik u allen, éénc minuut pauze om die in stille over peinzing te wijden aan de nagedachtenis van onztn overleden Directeur, den heer A. L. Hobbel." Na deze korte pauze, ging de heer van den Heuvel als volgt door: „Het verheugt ons (het Bestuur), dat u in zoo'n groote getale aan onzen oproep naar deze vergadering hebt gehoor gege ven, heet u alien van deze plaats (de Bestuurs tafel; hartelijk welkom toe en open deze buiten gewone vergadering." Hierna was bet woord aan den Secretaris, den heer C. J. Oostdijk, tevens bankier der Boerenleenbank. Deze las dc notulen der vorige vergadering. Ze werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, vastgesteld en getee- kend. Was aan de orde: „Bestuursverkiezing, va cature den heer L. A. Hobbel". Tot leden van het stembureau werden door den' Voorzitter aange wezen de heeren Johs. Kortewcg, J. van Ree Kz. en de Secretaris der Bank. Voor dat tot invulling der briefjes werd overgegaan, verzocht het Be stuur geen stemmen uit te brengen op eenig lid van den Raad van Toezicht. Hoewel het geen gewoonte is, één of meer personen te noemen om daaruit een keuze te doen, had het Bestuur in deze gemeend, om versnippering van stemmen te bekorten, dc volgende voordracht te noemen: „P. van Es, J. A. van Nicuwenhuzijen en H. C. de Ruijter". De Voorzitter wees er evenwel op, dat deze voordracht van geen bindende kracht was. leder was en bleef vrij, te stemmen, wie hij wilde, mits geen lid van den Raad van Toezicht zijnde. Na opening en voorlezing der briefjes ble ken er te zijn uitgebracht lil stemmen, waarvan Centrale Veiling voor Koeree Overflaktee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 12 October 1934. Bloemkool 5,50 tot 16,60. Roode kool 4,30 tot 6.40. Savoye kool 5,40 tot 6,10. Per 100 stuks. Peen 2,30 tot 3,10. Kroten 2,80 tot Seldery 1,80 tot 2,10. Per 100 bos. Andy vie ƒ1,70 tot 2,60. Sla 0,50 tot 1,-. Per 100 krop. Alicante 6,80 tot 10, Walnoten 17, Per 100 pond. Legipont 16,60. Gieser Wildemans 6,50 tot 14,-. Kleiperen 5,50 tot ƒ10,-. Ponsperen 5,80. Brederode 5,70 tot 7,50. Stoofperen 8,80 tot 9,10. Bergamotten 10,- tot 10,80. Lauwljesperen 8 50. Goudrenetten 15,— tot 16,50. Bismarck ƒ7,— tot ƒ8, Wynappels 15,— tot 15,20. Campagners 8,- tot 11,10. Zoete appels 5,70 tot 8 80. Dubb. princ. ƒ5,— tot 6,90. Per 100 K.G. Veiling van Haandag 15 October 1934. Alicante 8,50 tot 10, Tomaten 2,60 tot 4,20 per 100 pond. Bloemkool (3e soort) 5,50 tot 6,-. Roode kool 2,80 tot ƒ7, Savoye kool 4,20 tot 8,— Witte kool 7 80 tot 8,10 Boerenkool ƒ2, tot 2,20. Pompoenen 20, Per 100 stuks. Andyvie 1,— tot 3,70. Sla 0,50 tot 1, Per 100 krop. Peen 3,10 tot f 3,40. Kroten 2 80 tot 3,10. Gieser Wildeman ƒ9,— tot 13,50. Beurré Clargeau 5,60 tot 7,10. KleipereD 7.50, Ponsperen ƒ3,— tot 5,20. Lauwtjesperen ƒ7,- tot 9,80. Veldsla 4.- tot 5,-. Per 100 K.G. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 12 October 1934 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „OOSTVOORNE". KropBia 0,60 tot ƒ2,— per 100 krop. Prei 2,30 tot 3,40 per 100 bos. Postelein ƒ3,- tot 5,70 per 100 K.G. Spinazie 3.60 tot ƒ5,— per 100 K.G. Aardbeien 0,44 tot 1,10 per K G. Blauwe druiveD 0,15 tot 0,23 per K G. Tomalen A 4,50 tot 6,20 per 100 K.G. B 6,80 per 100 K.G. C 8 30 per 100 K.G. CC 2,10 per 100 K.G. bonken 5,80 per 100 K G. Komkommers (w 0,60 tot ƒ2,50p. lOOst. Peen 2,60 tot 4,60 per 1Ó0 bos. Peen (koe) 0,90 tot 4,— per 100 K.G. Kno'rapen 2,20 tot 4,- per 100 stuks- Tafelperen ƒ5,— tot 20,— per 100 K G. Tafelappelen 4,- tot 18,- perlOOKG. Keukeoappelen 1,20 tot ƒ6,10 per 100 K.G. Keukenperen 2,80 tot ƒ7,— per 100 K.G. Eieren Wit (netto) ƒ4,— per ICO stuks. Bruin (netto) 4,10 per 100 stuks. Klein 2,90 per 100 stuks. Aanvoer 26.914 stuks.

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 4