I Leest„Onze Eilanden" Cadeau! V RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. V eilingberichten. PREDIKBEURTEN. (Gemeente is procesverbaal op- na diefstal van duiven, e de maand Septembr 1.1. albier 11 personen, 7 inge- Ikken, kinderen werden ge len 1 persoon en 1 kind als legeven. agent der arbeidsbemiddeling te stonden vorige week inge- ndarbeiders, 6 havenarbeiders, typografen, '2 schilders, 3 lien, 3 timmerlieden, 2 land- 1 smid, 1 voorman koksmaat, stoffeerder en 1 kantoorbe- |in waren Zaterdag j.l. 64 pet- D. Dinsdagavond keerde de an Dljke huiswaarts, toen lil) heter van zijn woning in de lerd aangereden door twee fiet- Van DUke viel daarbij op het waardoor een zware hersen- ontstond en Dr. Boot het raad- n ongelukkige naar het ziekeu- geu. Zouder tot bewustzijn te overleed de patiënt binuen De politie onderzoekt of het II van dood door schuld betreft, et onweer van j.l. Vrijdagavond em in de Graanschoonderij aan end. Hjj beschadigde den gevel, pannen af, verdween dooreen de schuur en verliet deze boven de inrijdeur waar tevens rd versplinterd. VerwonderlHk een brand is uitgebroken. In Ij waren 3000 H L graan Istingambtenaar, deheerC.Ry- lijn verzoek overgeplaatst naar pijn plaatsvervanger is de heer Valkenswaard. (wethouder van der Poel heeft edankt als voorzitter van het 31)z. school alhier. In zijn plaats [Ie heer A. v. d. Sluijs Dz. Daar ook ontslag heeft genomen als tkvoogdder Ned.Herv. kerk, kan oor zaken betreffende de kerk- Ien tot A. C. van Nieuwenhuizen. penbare Raadsvergadering van gavond werd het nieuw be- tidslid.i de heer D. Moojjaart, Bij het kiezen van een nieuwen verden op C. Zoeteman 4 stem- acbt. De drie andere stemmen De heer Zoeteman wenschte 3 I Beurs van j 1. Donderdag werd aardappels 2,10 per 70 K.G. en peen 35 cent per 60 K.G. na Joh.Vroegindewey Zn. heeft I methode bedacht voor het telen ach Witlof. De wortels worden et een schuin dak van stroo, ykanten open zijn en waardoor tuur steeds koel blijft. Onder ien overkapping zijn op 40 cM. de aarde buizen aangelegd waar- Ilucht stroomt. Men verwacht van de groote vaste kroppen. Overi- ret inkuilen en behandeling van ende groente veel handen werk hopen dat de geldelijke resulta- In aard zullen zijn dat deze teelt eid zal worden. ipel Pootgoeil Ontsmetting. illende landbouwers te Dirksland it werden deze week ontsmet- het aardappelpootgoed uitgevoerd feuwe ontsmettingsmiddel Aretan ling van Rhizactonia. Hiervoor ote belangstelling omdat Aretan werk vereischt dan het vroegere tnbevolen Sublimaat, lan kan men in 20 minuten een Irs ontsmetten, met sublimaat 1 li uur. hdbouwbladen is vorige week een schenen van denPlantenziekten- Ïiienst te Wageningen, dat Aretan proefd, en aanbevolen kan worden oed-ontsmetting. In van deze behandeling zijn niet it elke aardappelkweeker gebruik ontsmetting kan maken om de van het aardappelgewas zoo hoog Ip te voeren. In verband met het gezond pootgoed is deze ODtsmet- ook noodzakelijk. Zie voorts de in dit nummer. |NDAH. In de vacature (ontstaan benoemen van W. Blokland tot Penningmeester) is als Heemraad |older Nieuw-Stellendam gekozen Bosland te Ouddorp. men verneemt zijn hier de laatste verschillende personen de appels des nachts uit de tuintjes ge- idat het dus voor hen, diezewil- en een tegenvaller was. J de garnalenvisachers werd vorige Igen gevischt, gemiddeld werd per *r vaartuig van 60-90 k.g. ge- aan de pellerijen geleverd. ItKEDE. Onze vroegere predikant ardenburg, predikant te Bruinisse, lag Da een 40-jarige ambtsvervul- van 34 jaar te Bruinisse, afscheid van z(jn gemeente wegens het van eervol emeritaat en hield een Iredikatie over Psalm 31 vers 25. predikatie sprak bij woorden van ,ot den kerkeraad, den consulent uit Oosterland, kerkvoogden en het kiescollege, Burgemeester Ischillende vereenigingen, de cate- de collega's uit classes en ring htste tot de gansche gemeente, den kerkeraad antwoordde ouder- namens de burgelljke gemeente iBter Hage en namens de collega's la die den afscheidenden leeraar tot ltoezingen Pa. 121 vers 4 De kerk Vol. ens den storm van Maandag- op Iicbt had achipper Van Pelt uit die geladen was metauikerbieten, ONZE EILANDEN VAN VRIJDAG 12 OGTOBER 1934, het ongeluk aau den Kwadeu hoek omhoog te varen. Met assistentie van den garnalen- vlascher VV. Groenendijk mocht het bytyds met de kwade zee oen gedeelte bieten over te laden en kwam zoodoende vlot. Den vol genden morgen heeft Van Pelt de gedeelte bieten in de haven weer overgeladen van schipper Groanondyk. - A.s. week van Maandag tot Zaterdag morgen zal de ouderdomsrente uitbetaald worden. OUDDORP. Iedere veehouder wordt er op gewezen wanneer hy krachtens het hem toegewezen aantal kalveren, thans nog het recht heeft om kalveren by den district- Secretaris ter schetsing aan te bieden, be hoort van dit recht voor den 20sten dezer maand gebruik te maken omdat alle kalve ren die onder de toewyzing 1934 vallen uiterlyk 31 October geschets zyn. Naar meu verneemt is door de Groenten- en Pruit-Centrale aan de Veilingbesturen medegedeeld dat op de z g. gedraaide pok- king aardappelen dio tegen een vergoeding van ƒ0,75 per 100 KG. door de Centrale zyn overgenomen, nog zal worden betaald een toeslag van 2, - per 100 K.G. voor 19 Juli en na 18 Juli 1,50 per 100 K G. Vrijdagavond zal door stemgerechtigde van den polder West-Nieuwland een verga dering worden belegd tot bespreking voor het uitgeven van bouwgrond op erfpacht op de buitengronden. A.s. week zal op het postkantoor de Ouderdomsrente worden uitbetaald en wel van Maandags tot Vi-ydags van v.m.8.30 tot 11 uur, n.m. 2 tot 3 uur, 's avonds van 5.30 tot 7 uur en Zaterdagsmorgens van 8.80 tot 11 uur. Zondag deed onze vroegeren predikant Ds. J. Bus zijn intrede in de Ned. Herv. Kerk te Poortvliet met een overvolle Kerk. De godsdienstoefeningen vingen aau met het zingen van Ps. 11S vers 11, daarna werd gelezen Romeinen 6. Na votum en gebed werd nog gezongen Ps. 6S vers 10 en ving Ds. de Bres zijn predikatie aan wat een heele tijd duurde en als laatste woorden. „Hebt elkander lief, want waar liefde woont gebiedt den Heer zijn zegen". Hierna ging Ds. De Bres tot bevestiging over en zong de gemeente hun nieuwen leeraar toe Ps. 20 vers 1 en de slotzang was Ps. 135 vers 3. Daarna volgde de intrede van den WelEerw. Ds. Bus. Daar 's morgens in de Kerk geen enkele plaats meer over was, des avonds was alles gevuld en velen moesten zich tevreden stellen om te staan. De dienst werd geopend met het zingen van Ps. 123 vers. 1, het lezen der Twaalf Artikelen en een gedeelte uit Ezechiel 33 van vers 1 11. Ds. Bus sprak het votum uit en giDg voor in gebed. In een kort woord schetste ZEerw. hoe het den Heere behaagde door middel van den Kerkeraad hem te beroepen en hoe wel er veel tegen aan kwam, by toch een overtuiging in zijn hart kreeg en het met vrijmoedigheid aan te nemen en had als tekst Jesaja 3 vers 10-11, „Zegt den recht- vaardige dat hem wel gaan zal, dat zy de vrucht hunner kinderen zullen eteD. Wee den goddelooze, het zalhemkwalyk gaan, want de vergelding zyner handen zal geschieden". Dit waren de tekstwoorden die ZEerw. koos waarin hij nader stilstond bij: 1 De onderscheiding genoemd; 2 De voorzegging gedaan; 3 Het bevel des Heeren gegeven. Na het uitspreken dezer predikatie ging ZEerw. over tot de gebruikelijke toespraken. ZEerw. sloot met dankzegging. Door de Ringpredikanten Da. Verschoor uit St. Filipsland en Ds. De Bres de bevesti ger, werd ZEerw. vervolgens nogtoegespro ken, welke laatste liet toezingen Ps. 132 vers 6. Het was voor de Gemeente van Poortvliet een zeer aangenamen dag. Donderdag 3tonden bij de Arbeiders bemiddeling 27 werkeloozen ingeschreven. NIEUWE TÖNGE. De heer N. Knöps Azn heeft de benoeming tot gemachtigde in het kiescollege der Ned. Herv. gemeente aan genomen. Donderdagmiddag j.l. ontstond er in de loods van den heer Ant. Verolme bij het tramstation, een begin van brand. Daar het onheil spoedig opgemerkt werd en er dadelijk voldoende hulp aanwezig was, had men het vuur weldra gebluscht. Het incident liep met eenige materieele schade af. De werkzaamheden in de cichoreifabriek „De Onderneming" zullen Maandag 15 Octo ber a.s. een aanvang nemen, Toen de landbouwer Ant. Holleman 's morgens zyn koeien ging melkeD, bleek dit reeds was gedaan. De politie is er mede in kennis gesteld. De toewijzing voor den dienstplicht lichting 1935 is als volgt: J. P. Breur en J. Visbeen, 3e halfregiment 2e regiment huzaren, 's Gravenhage; P. Dekker, M. van Driel, W. L. de Gast, C. van 't Hof en A. D. Visbeen, 14e regiment infanterie, Bergen op Zoom; J. L Th. Huyzer,zeemacht, Den Hel der en C. H. Verwey, regiment wielrijders, 's Hertogenbosch. OUDE TONGE. Tot commissie-leden van den B.V.L. zyn gekozen de heeren: Joh.de Jong, K. J. de Bruin, P. M. Jacobs, J. van der Maden en W. Kauffman. Reeds a.s. Dinsdag zullen de oefeningen een aanvang nemen. OOLTGENSPLAAT. Mej. Janna Kosten Jd. is als leerling verpleegster benoemd aan de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Door vertrek van den caféhouder P. C. van den Berge is diens vergunning over gegaan op 't café van Adr. Kroon. De tegen woordige bewoner van café van den Berge, de heer B. de Ruiter zal verlof A aanvragen. Gijs de Vos had het ongeluk met zyn vingers in aanraking te komen met de messen van een bietenmolen, waardoor dezo ernstig verwond werden. Dr. Kramers moest heelkundige hulp verleenon. Het dochtertje van L. ltemus viel in do volle kaai met water. Was Simon van Veen Wz. niet tegenwoordig geweest, het kind was zeker verdronken, daar het reeds driemaal kopje onder wasgoweest. Nu kwam het er gelukkig nog met den schrik en een nat pak af. C. W. Buscop heeft drie woonhuizen aan den Molondyk ondershands gekocht van mevr. L. A. Hobbel—Koert. DEN BOMHEI,. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeeute is besloten om op de openbare lagere scholen de nieuwe spollingsvoorschriften te doen toepassen. By den gemeenteveldwachter alhier is aangifte gedaan door P. J. B., geb. v.d.M., van mishandeling door W. v. M., alhier. De vracbtryder M. de Bakker sloeg Dinsdagmiddag op de Kade zyn auto aan, toon deze plotseling achteruitreed en op een schip terecht kwam. Met behulp van de vrachtauto van A. v. O. werd de auto weder op den wal getrokken. De auto liep eenige materieele schade op; alsdoor een wonder kwamen er geen per soonlyke ongelukken voor. Doordat een zykrat van een boeren wagen, welke hy bestuurde, losging, sloeg P. G. achterover en kwam op de straat te vallen met het gevolg dat hy zich onder geneeskundige behandeling van Dr. Oostr hoek moest stellen. Naar we vernemen zullen met ingang van 1 Januari 1935 in verband met de wij ziging van de wettelijke bepalingen betref fende den Burgerlijken Stand geen getuigen meer noodig zijn bij het opmaken van de akten van geboorten en overlijden. By' den correspondent der arbeidsbe middeling staan 25 werkloozen ingeschreven. Tijdens het onweder van Vrydagavond is de bliksem geslagen in een boom staande op het erf van Joh. van Weel alhier. Een paar ruiten in de schuur zyn daarbij nog gesprongen. In een gezin in deze gemeente is door Dr. Oosthoek roodvonk geconstateerd. Bij herhaling wordt erop gewezen dat de onvermengde|margarine alleen des Vrij dags ter gemeente-secretarie verkrijgbaar is. Ingekomen; A. Bruinse en gezin van Ooltgensplaat; E. A. Niesthoven van Middel burg; B. Geelhoed van Oude Tonge. Vertrokken: Joh. Vervloot naar Ooltgens plaat; M. van Es naar Rotterdam; P. van Delft naar Amsterdam. burg, werd opgericht en dit bedrijf in 1922 in volle namens de installateurs een ruststoel aanbied, werking trad, voor welk bedrijf de stroom werd daar het thans ook 121 Jaar geleden is, dal de heer geleverd door de gemeente Rotterdam, liet is Bakker aan hei bedrijf kwam. Den heer Romer thans dus 121 jaar geleden, dat begonnen werd de biedt hij een stalen tafel met daaraan bevestigde ingezetenen van dit deel van Zuid-Holland van Iceslamp aau. De dames Bakker en Romer worden electrlschc energie te voorzien. Hoe de zaak is bloemen aangeboden. ontstaan, de voorwaarden enz., daarover wil De heeren Bakker en Röiner danken met eenige spreker niet uitwijden; dat zou tc ver voeren. In 1 hartelijke woorden, waarna de heer Bakker, 1930 ging deze N. V. over in het G.E.B. Rotter- ingenieurs van het (j.E.B. Rotterdam, voor de dam, waardoor meerdere voordeeleu voor de inge- afdeeling Voorne en Putten, verder liet woord zotenen ontstonden, zooals stronmprijsvermlnde- voert en een overzicht geeft van het aantal aauge- ring enz. Onder het helleer van Rotterdam is het slotenen hij de oprichting en thans. Gerekend was bedrijf flink vooruitgegaan, waarvoor wij Rotter- thans een 4fXHi abonné's te hebben. Er zijn er thans dam dan ook dankbaar mogen zijn. Hieraan reeds 81J01J. Spreker hoopt dat hij het 25-jarig be werkt o.a. mede de bepaling, dat Rotterdam door staan der clcctricitcitsvoorzjcning tiet aantal aan haar bedrijf op Voorne en Putten geen winst mag gesiotenen voor het kooken, dat thans 800 bedraagt maken, maar de.e aan het bedrijf op Voorne en ook 8UUU za! bedragen en roept de medewerking Putten zelf ten goede komt, waardoor veel gedaan der installateurs hiervoor in. en verbeterd is kunnen worden, zooais het ver-1 De Vuorzitter der Contact-Commissie sluit anderen van de hoogspanning vanaf Spijkenissc, j hierna met eenige korte woorden deze herdenkings fin.M!- biiePIlkulPst Hic („„«.t.oiifnla U-, KI»1- 0-..W.UVI, Ul„ Ut, UCII Plllgs bijeenkomst, die ongetwijfeld de baud tusschen het bedrijf en zijn verbruikers heeft versterkt, waarna allen van heinde en ver hunne woningen te onge veer half ejf gingen opzoeken. Onder het genot van een vcrfrissching, die werd aangeboden, werd een gretig gehoor verleend aan de mooie band van het ü.E.B.-per soneei. 1IELLEYÖETSLUIS. Alhier is uit en door leden en donateurs der V.V. Hellevoetsluis een dansclub opgericht, met als dansavond Vrydag in Casino. Er zyn momenteel 60 leden, oDgeveer 30 dames en 30 heeren. In de maand December a s. zal in het Beursgebouw te Nieuw-Helvoet weder een Revue worden opgevoerd, welke momenteel in Tivoli te Rotterdam gaat. NIEUW-HELVOET. Onder zeer groote belang stelling had j.l. Woensdagavond alhier de her denking plaats van het I2J jarig bestaan der clcctriciteitsvoorzicning op Voorne en Putten, West-IJsselmonde en Rozenburg. Deze voorziening vindt thans plaats door het Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf van Rotterdam, n.l. sinds 1930; daar- j voor sedert 1921 door de N. V. Electriciteits- Maatschappij „Voorne en Putten," welke N. V. door een twintigtal gemeenten op Voorne en I Putten, West-IJsselmonde en Rozenburg, in 1920 werd opgericht, zulks als gevolg van de voor stellen van een in 1916 in 't leven geroepen Com missie van Voorbereiding voor Waterleiding- en Eiectriciteitsvoorziening op Voorne en Putten, in welke commissie zitting hadden Dr. J. Weijmersma en de Burgemeesters van Spijkenissc en Heenvliet, de heeren Mees en Boers, en die in 1920, 12 Maart, haar voorstellen aan de 20 gemeentebesturen deed toekomen, met een voorstel tot het aangaan der noodige geldleening, een ontwerp statuten, als mede een bericht, dat de Provincie Zuid-Holland achter genoemde voorstellen stonden. Deze herdenking vond plaats in het voor deze gelegenheid feestelijk versierde Beurs- en Bedrijfs e.vwanjn vcifUOUU JUCUI5-CII UCUIIJI5- tentoonstellingsgebouw, waarin zich ongeveer 1500 mensclien uit alle, thans 18 gemeenten (zulks tengevolge van de annexatie van enkele gemeenten door Rotterdam), vereenigd hadden en waarin wij, bij onzen binnenkomst, begroet werden door een' vroolijk stukje muziek, gegeven door het Muziek gezelschap van het G.E.B. Rotterdam, onder leiding van haren Directeur, den heer W. F. Spenk, welk gezelschap zich uitstekend van zijn taak kweet en veel tot de gezelligheid bijdroeg. Mr. Dr. H. A. van Karnebcek, Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de privincie Zuid-Holland woonde deze grootsche herdenking bij; eveneens het Lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de heer H. van Boeijen, die in de oprichting der Electriciteits Maatschappij „Voorne en Putten" en haar overgang naar de gemeente Rotterdam een groot werkzaam aandeel heeft gehad en hiervoor door de diverse sprekers sank werd gebracht. Onder de aanwezigen merkten wij voorts nog op Mr. L. Trouw uit Briellc, Lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, de Heer Hanemaijer, Wethouder van Financiën van Rotterdam, de Colleges van Burgemeesters en Wethouders der diverse gemeenten op Voorne en Putten, West-IJsselmonde en Rozenburg, de Directeur en Adjunct-Directeur van het G.E.B. Rotterdam, de heer A. Bakker, Ingenieur van het G.E.B. Rotterdam, die als hoofd vati de afdeeling Voorne en Putten optreedt en vroeger Directeur was van de N. V. Electriciteits Maatschappij „Voorne en putten", de Contact-Commissie, inge steld ter behartiging van de belangen der ingeze tenen binnen de 20 gemeenten, bestaande uit de heeren Mr. F. J. D. C. Egtcr van Wissekerkc, Burgemeester van Briellc, G. van Andcl, Burge meester van Zuidland en de heer van Es, Burge meester van de vroegere gemeente Pernis. De heer Egter van Wissekerkc, Voorzitter van de Contact-Commissie, sprak een openingswoord, waarbij hij allereerst de aanwezigen een hartelijk welkom toeroept, in 't bijzonder Mr. Dr. van Karnebeek voornoemd, de heer van Boeijen, Wethouder Hanemaijer van Rotterdam, de Direc teur en de Adjunct-Directeur van het G.E.B. Rotterdam, de heeren Ehrenburg en Römer enz. Spreker betuigt zijn dank aan den heer van Boeijen in het bijzonder voor de vele waardevolle adviezen, door hem als lid van Gedeputeerde Staten gegeven in verband met de oprichting van eerstgenoemde N. V. en de overgang in 1030 daarvan naar het G.E.B. Rotterdam. Spreker bracht in herinnering,! dat in 1921 dc N.V. Electriciteits-Maatschappij „Voorne en Putten" door de 20 gemeenten op Voorne en Putten, West-IJsselmonde en Rozen-j over Geervliet, Nieuwesluis, Briellc, Oostvoorne, naar Rockanje, in een ondergrondsch net. Spreker brengt voorts nog zijn dank aan liet College van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland voor de steun van dat College ondervonden. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Minister van Staat, Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, voert vervolgens het woord en begint met zijn dank uit tc spreken voor dc vrien delijke wijze, waarop hij voor deze herdenking is uitgenoodigd. Spreker heeft zich afgevraagd wat de reden kon zijn om in dezen tijd dit feit feestelijk te herdenken. Maar toen hij in zijn herinnering riep op welke wijze de eiectriciteitsvoorziening op dit niet ^onbelangrijk gedeelte van Zuid-Holland is tot stanjd gekomen, was hem dit echter niet meer onbe grijpelijk. Men heeft hier een bedrijf met een vasten grondslag. Toen in 1920 overgegaan werd tot de oprichting der N. V. Electriciteits-Maatschappij „Voorne en Putten", was dat op zichzelve een daad van moed. Immers, gemakkelijk was het niet. Het betrof een groot werk; men had een groot gebied met betrekkelijk weinig menschen, terwijl men veel materiaal noodig had. Het begin is dan ook moeilijk geweest, maar thans heeft men een hecht bedrijf. De stap, in 1920 gedaan, is van groot belang geweest. Het Provinciaal Bestuur heeft dan ook altijd met belangstelling het verloop der zaken nagegaan en het is hem dan ook zeer aangenaam geweest, dat de heer van Boeijen, Lid van Gedepu teerde Staten, zijn bijzonderen aandacht aan dit bedrijf heeft gewijd en zijn energie en vindingrijk heid in het belang daarvan heeft aangewend. Het Provinciaal Bestuur, zoowel Gedeputeerde Staten, als spreker zelf zijn vol belangstelling en sprekers beste wenschen gaan uit naar dit gedeelte van Zuid-Holland. Ook de gemeente Rotterdam, waar door de eiectriciteitsvoorziening zooveel beter is j geworden en goedkooper, wenscht spreker het beste toe. Vervolgens voert het woord de heer Ehrerburg,1 Directeur van het G.E.B. Rotterdam, die de wor dingsgeschiedenis releveert en er op wijst, dat Rotterdam van Voorne en Putten geen winst mag maken, zoodat deze aangewend wordtin het belang van dei afdeeling zelf en er de aandacht op vestigt, dat in 1930, door de overgang n'aar het G.E.B. Rotterdam, een goede oplossing is gebracht. De heer Römer, Adjunct Directeur van het G.E.B. Rotterdam, die meer speciaal met de leiding van Voorne en Putten is belast, wijst er op, dat juist de bloei van het bedrijf toelaat dit feit feestelijk te herdenken. Ieder lichtpuntje dat er maar is, geeft spreker een reden tot blijdschap. Spreker vestigt er den aandacht op, dat men allen wel wil, maar eendrachtig gaat het niet. Alhier heeft men getoond dat het wel gaat. Wel heeft men voor moeilijkheden gestaan, in 1920, b,v. toen het kapitaal dat noodig geacht werd, inplaats 900.000,1.600.000,moest bedragen. De eendracht is hier ten volle bereikt. Ook in 1930 bij de overdracht naar Rotterdam. Eerst leverde Rotterdam de stroom; later heeft Rotterdam zich er voor gegeven, al heeft het even geduurd, voordat de partijen tot overeenstemming waren gekomen. Het geheim van den bloei van het bedrijf alhier is juist gelegen in de omstandigheid, dat de winst op Voorne en Putten blijft. Veel is verbeterd. Sedert 1930 zijn 2000 abonné's aangesloten. De stroom- prijs kon verlaagd worden. Er is dan ook een groote bedrijfszekerheid. Een crediet is verleend door de gemeente Rotterdam van 200.000,om een kabel te leggen vanaf Nieuwes'uis, naar de Oostdijk te Nieuwenhoorn. 70 K.M. aan spannings- netten is sinds 1930 bijgebouwd. Ook het electrisch koken is een voordeel; het voorziet in een sociale behoefte. De zegetocht van het Electrisch koken, sedert een half jaar gepropagandeerd, is een goed bewijs. Thans zijn in deze afdeeling 800 aange slotenen voor het electrisch koken. Spreker roept den aanwezigen toe hun eigen bedrijf hier te steunen; dat is de groei en de bloei daarvan. Voorts brengt hij hulde aan den heer G. van Andel, Secretaris van de Contact-Commissie voor het vele werk, door dezen in het belang van de afdee- ing Voorne en Putten gedaan. Spreker biedt Mevr. Egter van Wissekerkc en Mevr. van Andel een electrisch theelichtje aan, voor de vele werkzaam heden door hen echtgenooten verricht. De Secretaris der Contact-Commissie, de lieer G. van Andel, Burgemeester van Zuidland, rele veert een groot gedeelte van de geschiedenis der totstandkoming der N. V. Electriciteits-Maat schappij „Voorne en Putten", het belangrijke werk van de Commissie van Voorbereiding voor de Waterleiding-en Eiectriciteitsvoorziening, in 1916 in het leven geroepen, alsmede de medewerking der 20 gemeenten in 1920. Voor de gemeenten was het een heele stap. Dc leden van het vroegere Dagelijksch Bestuur der N. V. vormen thans nog de Contact-Commissie, welke de belangen der inge zetenen binnen de 20 gemeenten, bij Rotterdam voorstaan. Spreker brengt zijn dank aan den heer van Boeijen, alsmede het lid van Ged. Staten, den heer Schepen, die ook veel in het belang der voor- ziening alhier gedaan heeft. Eveneens brengt hij dank aan Rotterdam. Thans is een Commissie aan het werk over plannen van oprichting van een Waterleiding voor Voorne en Putten. Spreker j hoopt, dat men thans, ter bereiking van het be- j oogde doel, even eendrachtig zal zijn, als de voor- stellen daaromtrent komen, als in 1920 bij de 1 - eiectriciteitsvoorziening. Hij eindigt met deze woorden: „Heil Rotterdam, Heil Voorne en Putten." 1 Thans opent de heer Egter van Wissekerkc een j Centrale Veiling voor doeree Overflakkee verzegelde enveloppe, met briefjes, vermeldende Miildellinrnio de nummers van diegenen, die een gratis kook-temiaaeinarnis. ornuisof comfoor krijgen, als gevolg van de onder- j veiling van Woensdag 10 October 1934. handelingen van Rotterdam met de N. V. „Elec- Bloemkool 6,50 tot 16,70. tra en Stoom", waardoor 4 rabat verkregen is Roode kool 1,20 tot ƒ6-, op de prijzen voor fornuizen en comfoors, zoodat \y;„e knol f 9 40 tnt f 2*7n 1 gratis confoort op de 25 verkregen wordt, welk savoye kool J 6 40 tot f6 70 aan de gebruikers wordt cadeau gedaan. Een y, l .1. I b"'U- ARRONUISSKMËNTS-RËCHTfiANK. Zitting van den Politierechter. Woensdag 10 October. Eon inoeiljjke kwestie. De 28-jarige P. H,, die zyn vrouw zou hebben mishandeld, liet verstek gaan. De vrouw was van Ouddorp, waar het echtpaar woont, na hier gereisd om den eed af te leggen en naar waarheid te zeggen wat er eigeniyk gebeurd was. Zy vertelde, dat ze op een avond met haar man en kind aan tafel zat te eten, toen er ruzie kwam. De man schold haar geregeld uit voor alles wat leelyk was. Op een gegeven oogenblik nam hy het broodmes en gaf haar een jaap over den linkerpols. Een hevige bloeding was het gevolg. De vrouw schreeuwde om huip en de buren snelden toe. Bent u nog altyd by uw man? vroeg de politierechter na het getuigenverhoor. Jawel. Verdient hy wat? Meestal de steun... Blyft u daarom by hem? Heeft hij u niets gezegd, toen u vanochtend hierheen ging? Heeft hij u niet gedreigd, dat uniets mocht zeggen? Neen, alleen zei-die, dat hy geen voor waardelyke straf wilde hebben. Daar hoeft hy niet bang voor te zyn, Hij wil een scheiding Maar die kan ik niet geven, zei mr. Huyser. Dan moet u ergens anders in dit gebouw wezen. Wilt u óók van hem af? Nee, ik niet, Ik begrijp het niet. Een man, die je meteen mes snijdt en die je altijd uitscheldt... Op zekeren dag gaat het mes een beetje dieper en dan. De politierechter las de schrifteiyke ver klaringen van verd. voor. Hij had by den rechter-commissaris gezegd, dat hij van niets wist, maar als zy het zei, zou het wel zoo wezen. De buren hadden hem, zoo beweerde hij, brutaalweg uit zijn eigen huis gehaald. Buiten lieten ze hem los, toen is hy uit zichzelf naar de politie gegaan, doch de po litie lag al in bed. Op de Rechtbank zei hy tot den rechter-commissaris zou hy alles wel vertellen... Maar vandaag is mijnheer er niet, aldus mr. Huyser en het broodmes kon niet in beslag genomen worden, omdat men het niet uit de huishouding kon missen. Overeenkomstig den eisch werd de man veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. De vrouw zei bij het heengaan, dat ze hem toch nog graag een voorwaardelyke veroordeeling gegund had. Gedurende de maand October geven wij bij aankoop van iedere 200 Kg. Berteis' Pluim veevoeder één droog- voederbak cadeau, welke ongeirankeerd verzonden wordt. Be stelt bij Uw leveran cier of waar niet ver krijgbaar direct aan de fabriek! Let op ons Loodje, er zijn veel namaaksels t VBERTEISwukSMSU AMSTERDAM (Adv.) Soldat Labour 9,50 tot 11,—. Maagdeperen 8,50 tot 10,— Callabas 6,50.; Nouveau Poiteau 6,—. Beurre van der Ham 3,70 tot 9,50. Appels en Peren (val) 5,6Q tot 6,50. Kleiperen 7,50. Gieser Wildemans 8,40 tot 15,50. Bezie van Schonauwen 5,50 tot 10,60. Per 100 K.G. Druiven 7,60 tot 10,60. Walnoten 21,— Per 100 pond. Veiling van Donderdag li October 1934. Kipeieren 58-60 K.G. 4,45 tot 4,65. 4,55. 4,75. 2,85. 3,45. Idem 57-68 a 4,25 ld. Bruine59—60 4,66 Idem 46—48 2,80 Eendeneieren 3,05 Aanvoer 6500 stuks. VEILINGSBEBICHT van Woensdag 10 October 1934 der Coöp. Tuinbouw- en VeilingBvereen. „OOSTVOORNE". Kropsla 1,50 per 100 krop. Prei ƒ3,— tot 3,60 per 100 bos. Postelein ƒ5,— per 100 K.G. Aardbeien 0,36 tot 0,64 per K.G. Blauwe druiven 0,14 tot 0,24 per K.G Tomaten 0,02 tot 0,04 per K.G. Komkommers (w.) ƒ0,70 tot ƒ3,— p. lOOst Peen ƒ2,— tot 5,50 per 100 bos. Kroten 1,30 per 100 K.G. Boonen: Dubbele stam 3,50 tot ƒ8,— p. 100 K.G. Idem (z.d.) ƒ7,— tot 14,- per 100 K.G Stoksny 9,— tot 20,— per 100 K.G. Kool (roode) ƒ2,— tot 3,60 perlOOstukB, (witte) 8,80 per 100 stuks. (savoye) 2,70 tot 5,50 per 100 st, Bloemkool II ƒ1,50 tot ƒ4,60per lOOstuks. Andijvie ƒ1,- tot 1,60 per 100 krop. Tafelperen ƒ5,— tot 17,— per 100 K.G. Tafelappelen ƒ4,— tot 14,— per 100 K.G. Keukenperen 1,50 tot 7,50 per 100 K.G. Spruiten 3,50 tot 12,— per 100 K.G. DIRKSLAND. Geboren: Maria, d. van W. J, Nieuwland en N. A. Grevenstuk, Overleden: Jacob Visser, 75 j., wed.n. van Teuntje Jordaan. NIEUWE TONGE. Geboren: Pieter, z. v. H. Brooshoofd en D. van Alphen. Niko, z. v. Corn, van Alphen en N. Knöps. Ondertrouwd: H. Klapmuts j.m. 21 j. en Corn. Melissant j.d. 22 j. Getrouwd: F. Bernard j.m. 25 j. en T. Nelisse j.d. 19 j. DEN BOMMEL. Geboren: Catharina, d. v. Anth. Lokker en Joh. Kroon; Johannis, z. v. Joh. van Hooff en D. van der Maden; Maatje, d. v A Lodder en M. Klink. Getrouwd: M. Braber 37 j. en A. M. de Lint 30 j. OverledenLevenloos aangegeven kind v. Broeders en Job. Legierse. aan de gebruikers wordt cadeau gedaan. Een nnn7n|Tnfti cTLr} o tn' fornuis komt in liet bezit van W. J. van üalcn te «Pi A 0 Portugaal. Een comfoort bekomen gratis: N. "ör luü stuks. Cornelissc en j. v. d. Breevaart te Hellevoetsluis, Andijvie 0,70 tot 3,30. W. Groeneveld, Zs. Molenwijk en P. Zoetcmeijer te Sla ƒ0,75 tot ƒ1, Rockanje, v.d. Lely en A. Bakker tc Rozenburg, Per 100 krop. v. d. Meer te Geervliet, W. v. Trigt te Zuidland, Selderij 1,30 tot 2 50. P. Moerman tc Zwartcwaal, J. Groeneveld, H. v. per jqq bogi d. Snoek tc Oostvoorne, H. Brccdeland te Simons- 1qnina7;A f n tnt. a en baven, j. v. Bodegom tc Spijkenissc, A. Wolthers /f/o S' f e m tc Zuidland en L Eland tc Briellc. Voor dc vol- Stamsnyboonen 4,50 tot 5,10. gende 400 nummers is wederom een enveloppe Enkele Piincesseboonen 5,70. verzegeld. Dubb. priuc. 5,10 tot f 7,70. Vervolgens voeren nog liet woord een vertegen- Zoete campagners 11,50. woordigcr der N. V. „Electra en Stroom" en de Goudrenetten 8,50. lieer W. Roeloffs, Bcdrijfsinstallatcur tc Rockanje, Stoofperen 10, die den heer Bakker, Dc Ingenieurs te Bricllcf Legipont 17, JONGE VROUW IN KENTUCKY ONTVOERD. Losgeld van 50.000 dolla" geeischt. LOUISVILLE (Kentucky), 11 Oct. De 26- jarige echtgenoote van een employé der petroleum- raffinaderijen aldaar, een zekere Berry Stoll, is gisteravond uit haar woning ontvoerd, nadat de ontvoerder eerst het dienstmeisje gekneveld en een prop in den mond gestopt had. In een kleinen auto is hij met haar weggereden. Toen de heer Stoll thuiskwam, trof hij zijn dochter huilende aan. Zij vertelde, dat de man haar moeder tot bloedens toe geslagen en onder bedreiging van een revolver haar had weggevoerd. Later heeft de ontvoerder zich met Stoll in ver binding gesteld en een losgeld van 50.000 dollar geeischt. De Federale politie stelt een onderzoek in en heeft alle hoofdwegen, welke naar de stad leiden, onder bewaking gesteld. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moest het verslag van de Coöp. Boerenleenbank te Ooltgens plaat tot een volgend nummer bly ven over? staan. Red. Zondag 14 October 1934. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelhamis, Tm. en 's av. Prof. Dr. Severrjn uit Utrecht. Sommelsdyk, vm. en'sav. ds. van Asch. Dirksland, vm. en 'sav. ds. v. d. Wal. Herkingen, vm. en 's av. dhr. Overweel. Melissant, vm. ds. Bouw. en 'sav. leeskerk. Stellendam, vm. en nam. dhr. Bouman. Goedereede, nam. ds. Polhuis. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. Bouw. Nieuwe Tonge, vm. en 'sav. dhr. Wiltschut. Oude Tonge, vm. en 'sav. ds. Verkerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. ds. Klegne. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vin. en 'sav. ds. Langhoul. Stad aan 't Haringvliet, vm.ds.Polhuys en's av. leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelhamis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. Melissant, vm. ds. v.d. Valk en 'sav.leeskerk. Stellendam, vm. leeskerk en 'sav. ds. v.d. Valk. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. Reenders. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 'sav.ds. de Graaff. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Middelhamis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. de Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. nam. en 'sav. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelhamis, vm. en 's av. ds. Laman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. R. Foppema.

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 4