Plaatselijk Nieuws V eilingberichten. W' Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. TER zeide dat het beter geweest gunning niet te geven, al is deze >nd, na een klein incident, nog geworden. •eVd de vergadering gesloten. VOETBAL. ïeeft Flakkee zijn aanhang al een 3 dag bezorgd. Flakkee 1 speelde heelemaal niet op dreef en ver- -±. irdam speelde Flakkee 2 tegen en verloor met3lechts 2 1. We tweede gedeelte van den strijd, e-jongens waren heuach niet zoo r, net even te voren had Boeba 1 van een doelpunt gemaakt nd schot van 15 meter en de den hun best om den gelijkmaker wat niet gelukte. De paar kansen >r pech verloren en in het laatst irijd leek het nog even of Excelsior goal zou maken als de Flakkee- t op zeer fraaie wijze den bal uit lom tipte. 3en de ploeg wat mat, en we zouden r dezen raad willen gevenzie eens snelheid in de ploegen te brengen, ons, dat de spelers wat te lang en het groote gebrek is juist dit, snelheid, daardoor te weinig verr oetbal is een spel van verrassingen aen vooral in een snelle ploeg ziet isschien is de training wat te een eest alleen op techniek, die door amheid niet voor den dag komt, Flakkee er toe overgaat om ook tiek te gaan beoefenen, en dan sprinten (korte baan-hardloopen) zijn voetballers, dan gelooven elverbetering vanzelf komt. J. B. lakkee-U.S.C. 2-4. ïeeft revanche genomen voor haar, seizoen toegebrachte nederlagen, nt gewonnen hebben ze, ze werkten eelden beter, waren steeds vlugger ee, kortom ze waren een klasse kkee stelde daartegenover een lang- laks, zonder fut spelende ploeg, een spetter verband zat. Het leek de rust dat Flakkee haar tegenpartij onderschat had. Indien van begin iet de volle 100 procent gewerkt rden had ook deze wedstrijd niet behoeven te worden. Na de rust kee de wind mee had, ging het iets ontstond menig hacheiyke situatie do8l der gasten, doch hun snelle waren minstens even gevaarlijk, half uur spelens had de kwieke mgel van U.S.C. reeds voor een 2—0 ig gezorgd, terwijl Flakkee het doel n bijna niet kon benaderen, thee werd er iets beter aangepakt rloopig zonder succes, we zien Van oi de bal vrömaken en op het juiste naar Bund plaatsen, doch deze knalt Onverwachts zitten de withemden Fun, de rechtsbinnen schiet hard n, Fun stopt vallende, doch niet want onder hem door gaat de bal ijn. 0—3. Eindelijk na een halfuur et Hartensveld voor doel, de keeper yeg en M. Koese vangt de bal op en goed schot in den hoek is het eerste geboren. 1 3. 'lakkee werkt wat ze kunnen om de nd in te halen, doch ook heel U.S.C. >m de voorsprong te behouden, een itval, in buitenspelpositie krijgt de men de bal, een prachtschot in de ik, we tellen reeds nummer 4, doch geweldige sprong heeft Fun het leer an gekregen. Het is slechts uitstel, en later herhaald het geval zich, Let dit verschil dat thans Fun geen in kans heeft naar het harde schot and is 1 4. Nog geeft Flakkee niet paar hoekschoppen worden genomen iar echtgenoot ook mocht zeggen of doen, was zij bevreesd. ■gste, wat hij mij doen kan, is mij dooden," smadelijk; ,,en dat zou er ook niet veel men. Geen Herbert heeft zich nog ooit :edigen." langs de met graszoden bedekte hoogte zee, v/aar de rozestruiken groeiden, cn men de geheele kust van Honfleur tot rs de Calvados zien kon. Het was veeleer ins dan een terras, en de golven sloegen ?weld tegenaan. >s pas negen uur; niemand anders was op ;oo vroeg op. zij wandelde, viel er een steen aan hare lx was een brief aan vastgebonden. In- ;ig raapte zij dien op, en op den brief las laam. Zij aarzelde een oogenblik. De hand niet. De brief was zeer kort, en meldde moiselle Noisette is gisteravond naar Parijs >epen. Een welmeenend vriend verzoekt Zouroff zich daar niet verder over te be- Zij kan de kermis gerust met hare jrdigheid vereeren." as dit in stille verbazing; kon het van dc elve zijn? Het schrift was eene fiksche, mannenhand, nde over den grauwen steenen tuinmuur aar blik langs de kust gaan. In een bootje en visscher hard roeien. hem toe, maar hij hoorde niet of wilde ren. Zij kon zijn gelaat niet zien, omdat de roeiriemen gebogen was. „Die moet brief toegeworpen hebben," dacht zij. (Wordt vervolgd). ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 10 OCTOBER 1934. en uit een daarvau wordt da bal met de band weggeslagen, waarvoor de scheidsrech ter even later een strafschop geeft. Hartog komt naar voren, de keeper gif]pt naar rechts, doch links van hem vliegt Plakkee's tweede doelpunt in het net. 2—4. In dezen stand komt geen verandering meer en als er einde gefloten wordt heeft U.S.C. 2 kostbare puntjes van Flakkee afgesnoept. v. W. De andere uitslagen in 4E z(jn Schiedam-D.J.S, 4 2. F.S.V.-D.D.C. 1-3. S I.O.D. Hellevoetsluis 3 3. V.N.D. Olivio 6-2. In Reserve 3e klas D: Excelsior IV Flakkee II 2 1. St. Hooger III—Sparta IV 5-2. S.V.V. Ill—H.-D.V.S. 1-1. Excolsior 4Flakkee 2. 21. Zondag 7 Oct. Daar sta je dan om kwart voor 7 naast je mandje, je vrouw en kinderen nog in een heerlijke roes achterlatend, je hebt dienst,1e papa des Finances van Flakkee", je bent de papa die voor z'n kroost zorgt, zoowel financieel als moreel... hm hm... ja ja daar moet je niet zoo licht over rekenen, dat is een heeie verantwoording,... dus een beetje ,down"stemming. Wasschen,scheren, theezetten, je mikje verzorgen, en dan de hoofdschotel, als een beer op sokken neem je de sleutels, graait eens flink in de money, en tracht zonder leven te maken je huis te verlaten, doch nauwelijks ben je bfj de deur of een piepstemmetje (wetend dat je op reis gaat) roept je nog even vaarwel, waaraan toevoegendpapa??.breng u een zuurstok voor me mee... je kan dan afgeladen nog even goedendag gaan zeggen een pakkert... en daar stap je dan als een haan in de morgendauw naar de statie... kwart voor 8... alleen... afge keurd misschien, ha daar komt Weber... Teeuw... Kees... Bert met livreibediende, weer een auto... Alfonso en Verrijp 't zaakje compleet21 personen, kaart ƒ21,— kreeg nog 1% voor de con tante betaling. Miezerig weer... de boot is al aan 't proefdraaien, overtocht normaal... fijne accordeons... mocht niet meer.geen vergunning v/d captain. Petoeten.80 cent bij elkaar gegrast... een beetje geknoeid. maar 't is binnen. Hellevoet... de leuke dikke conducteur stond op perron in civiel... Hè, gaan jullie naar R.jammer.ik niet.'k ben vrij, wel jammer... 'k zal mijn vrouw vragen of ik met jullie mee mag... hij reist toch zoo graag met ons... die leuke teller. Spijkenisse.groote belangstelling... fijne mand bloemen, prettig als je als voet baller zoo wordt verwelkomd.Rotterdam heel Excelsior aan 't station??... dat. doet een mensch goed... naar Toon.'t Leven blaadje gegapt... koffie... auto's... Dub- beld had kou... bad best met Toon willen kroelen... als haring naar terrein... beste stemming... Match... hardwerkendeFlak- keejongens met eenige uitblinkers. Excelsior, keurige combinatie, best6 spil en stevige achterhoede, Excelsior steeds in de aanval. Hazenberg gepasseerd... had uit moeten loopen... eigen inzicht volgen keeper 11 daar gaan we weer... 'n paar goede aanvallen van ons... geen succes... terrein moeilijk bespeelbaar van de gladheid... daar gaat Boeba (voortaan Rinus) een kans... lauw kans... naast. Cor en Teeuw staan uitste kend te verdedigenpuik achterstel, Cor plaatste beter dan gewoonlijk... heerlijk zooals Fons liep te sjouwen... gaf een pracht tempo aan... de andere kanthalfs waren verdedigend beter als aanvallend (tempo opvoeren lui) baicontrflle gaat wel, maar vlugger starten... Verrijp gaf keu rige voorzetten... geen succes.Excelsior deed het beter... Flakkee daar ga je 2-0. Rust... stemming uitstekend... ze hebben er geducht zin in... laatste etappe... weer was Excelsior de meerderemaar wij gaven geen krimp... ze sjouwden er voor de kerels 't zou toch gebeuren... 'n paar fijne ballen doorgegeven van Bert... een goed moment van Kees... Verrijp... voorzet... pats zei Rinus met zijn linkerpantoffelgoal een juweeltje.vooruit lui sta je als een ling te kwelen... doch noppes... geen ge luk... anders was, alhoewel niet verdiend een gelijk spel niet uitgebleven.volgende maal beter, je hebt allemaal je best gedaan maar Rinus is geen linksbuiten en Ver rijp geen rechtsbinnen.'t Slot Excelsior Stormvogels, potige wedstrijd... maarniet mooi.techniek van Stormvogels was beter als van Excelsior vooral Feilen was een knap speler, maar aan de andere zijde was Lindemans een goed doelverdediger, al met al een wedstrijd waarin de verdedigingen voor elkaar niet onderdeden. De penalty gaf de beslissingweer naar Toonkoffie Telefoon2-4 niet veel zaaks geweest heel Flakkee is mineur, 't Levenblaadje ge gapt O Dee dat had ik al... een mensch is nooit tevreden. Tram.pinda's.Union bananen.Han Nipius heeft betere hè Kees... Samenzang Zoolang de juun nog een daalder is... treuren w(j nog niet... Der is op den Bom mel een boer verbrand en DraaaiiiS... DraaaiiiS. Rinus kreeg een ster op z'n been, dat waren de wederwaardigheden van onze Rotterdamsche reis. Het was een echt pret* tige sportieve dag... Het tweede kan voor den dag komen maar... Jean en Rinus niet meer naar 't Vrouwehuis, daar mogen geen manskerels inmaar ze lapten het daar moet je link voor wezen... een Be- stuurspraatje.eten... bas opmaken... bridge... en eindelijk lig je in Morpheus armen. 'T was dik in orde. Jullie Pa. UERKINGEN. De voetbalvereenigingspeel- de Zondag eeu wedstrijd te Dirkslaud tegen D.V.V. 3, waarbij de onzen werden geslagen met 12-2. Offlcleele mededeellngen van den F.V.B. In de laatstgehouden Bestuursvergadering is besloten dat de wedstrijd Excelsior— M.V.V. nog 20 minuten gespeeld moet wor den op het terrein van eerstgenoemde, te beginnen met een voorsprong van 3-0 voor Excelsior. Gaarne zou de secretaris van M.V.V. be richt ontvangen of zij dien tijd nog uit weuschen te spelen. Uitslagen van de vorige woek. Zaterdag speelde Flakkee III tegen H.B.S. voor de competitie van den F.V.B. Uitslag 2-2. W MIDDELHARNIS,. Gedurende dit -seizoen is het vleesch in blik voor de werbloozen en armlastigen weder in de slagerswinkels ver krijgbaar gesteld. In de Christ. Geref. kerk aan de Hoflaan zullen a.s. Maandag onder leiding van ds. W. F. Laman, de catechisaties als volgt wor den gehouden: kleine meisjes van 4 5 uur, kleine jongens van 5-6 uur, groote jongens van 7 8 uur, groote meisjes van 8-9 uur, Van Donderdag op Vrijdagnacht is by een bewoner op den Oostdyk een wieg met een pop er in op de koekoek van het dab geplaatst. Zulks verwekte des morgens onder de buurtbewoners groote hilariteit, doch de bewoners in kwestie waren er minder mee ingenomen. Maandagmiddag is het ruim 6-jarig zoontje van ds. P, A. Zeilstra naar het zieken huis te Dirkslaud vervoerd, tot het ondergaan van een operatie aan den blindedarm. De in de Christ. Geref. kerk aan de Hoflaan gehouden collecte voor de Theologi- school te Apeldoorn, heeft 71 gulden op gebracht; de bij de leden dier kerk gehouden inzameling voor het Provinciaal Weeshuis te Utrecht heeft 96 gulden opgebracht. De vrouw van den vischboer Johs. van Dongen viel dezer dagen van een steenen trap, met het gevolg dat zij haar arm zoo danig kwetste, dat geneeskundige behande ling noodzakelijk was. Dienzelfden dag werd ze nog aangereden door een fietsrijder, waar bij ze haar hoofd ernstig bezeerde. SOMMELSDIJK. De ter inlijving bestemde dienstplichtigen van de lichting 1935 zijn toegewezen als volgt: P. van Driel, 14ereg. inf. Ie ploeg Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 16-25 Maart 1935; A. Knops, 14e reg. inf. 2e ploeg Bergen op ZoomP. Mulder, 3e halfreg. 2e reg. huzaren, le ploeg te 's-Gravenhage, bestemd voor paardenver- zorger KM.A. of R.S. Tijdvak van inlijving 1 10 Febr. 1935; H. van der Sluijs, 14e reg.' inf. le ploeg Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 16-25 Maart 1935; A. Spee, zee macht, le ploeg Helder, tydvak van inlijving 22 Febr. 3 Maart 1935; J. Troost, 14e reg. inf. le ploeg Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 16 25 Maart 1935; A. Vroeginde- weij, 3e halfreg. 2e reg. huzaren, le ploeg 's-Gravenhage, tijdvak van inlijving 1 10 Januari 1935. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden de vorige week als werkloos inge schreven 66 landarbeiders, 7 havenarbeiders, 5 metselaars, 3 landbouwknechts, 3 timmer lieden, 1 schilder, 1 los werkman, 1 beton werker, 1 smid, 1 chauffeur, 1 typograaf en 1 kantoorbediende. Door de Rijkspolitie alhier zgn processen- verbaal opgemaakt tegen een inwoner wegens diefstal van stroo; tegen een inwoner wegens het ryden met een rflwiel, dat niet voorzien was van een geldig rijwielbelastingmerk; tegen een inwoDer wegens openbare dron kenschap en tegen een inwoner wegens overtrediDg van de Vleeschkeuringswet. HERRINGEN. Belanghebbenden worden er met nadruk op gewezen, dat by huis slachting van varkenB de akte van vrystel- ling met inkt moet zyn ingevuld en onder teekend, en dat ter secretarie vier dagen voor den slachtdag moet worden aangifte gedaan. Het eerste schip met suikerbieten schip per Meuzelaar is uit de haven naar de Coöp bietenfabriek te Puttershoek vertrokken. Er heeft een geregelde aanvoer naar de los- en laadplaats plaats, wat aan vele landar beiders weer werk verschaft,niettegenstaande er toch nog werkloozen zyn, wat in de bieten campagne zich nog nimmer heeft voorgedaan. De functie van secretaris-penningmees ter van de landbouwvereenigiDg „De Een dracht" wordt waargenomen door den Heer J. Witvliet Abr.zn. Door den Heer C. V. R. alhier werden van zyn frambozenstruiken voor de tweede maal dit jaar vruchten geplukt, wat waar- schyniyk wel door den mooien nazomer zal zyn ontstaan. Hetaantal werkloozen, die bij de arbeids bemiddeling staan ingeschreven bedraagt 14. Hiervan zyn 12 veldarbeidera en 2 vak' arbeiders. De dienstplichtige A. H. Noordijk werd vorige week ingedeeld by het. I4e Reg. Inf. te Bergen op Zoom. GOEDEREEDE. Maandag stonden by de arbeidsbemiddeling 20 werkloozen ingeschre ven. Piet Roos had het ongeluk met het kruien van suikerbieten in een schip, kopje onder in de haven te vallen, doch hy werd bytyds gered. De heer Visbeen van Nieuwe Tonge was laagste inschrijver voor het vervoer van uien van het Uiensorteerstation alhier naar Middelharnis, voor den geringen prys van 5 ct. per baal. Onze vroegere predikant, ds. Waarden burg, predikant by de Ned Herv. gemeente te Bruinisse, nam Zondag afscheid van zyn gemeente. De afgeloopen week hebben de gar- nalenvisschers 80 k.g. groote en 250 k.g. kleine garnalen per dag gevangen. De zeevisschers besomden van 80-100 gulden per schuit. Vrydagavond werd in de Gouden Leeuw door Notaris v. d. Berg by afslag verkocht een woon- en winkelhuis, staande aan de Markt, bewoond door C. Aalbregtse, afge- mynd door J. Tanis op 1750, OUDDORP. Naar men verneemt is het door P. v. d. Nieuwendijk gekochte woon huis, bewoond door Mej. G.Lodder, nu weer onderhands gekocht door A. C. Kaptyn. Naar men verneemt is er bij de Re geering een regeling in voorbereiding be treffende bet verstrekken van subsidie in de kosten van door gemeentebesturen, in den komenden winter, te verstrekken brandstof fen-toeslag aan werkeloozen. Bij J. Breen alhier ging dezer dagen een Benzine Kookstel in brand maar kon gelukkig bijtyds buiten geworpen worden, zoodat het zonder ongelukken afliep. De Zondagschool zal a.s. Zondag weel een aanvang nemen. Men wordt er op attent gemaakt dat met het eindigen van den zomertyd de winkels 8 uur gesloten moeten zijn en des Zaterdags 10 uur. Maandag stonden bij de arbeidersbe middeling 37 werkelooze landarbeiders en een schilder ingeschreven. B. en W. hebben aan Krpn Grinwis Pz. vergunning verleend voor het bouwen van een woonhuis aan den Kooiweg. By de ge houden aanbesteding waren de laagste in schrijvers als volgt: Metselwerk, Gebr.Boe laars; Timmerwerk Gebr. van Koppen en Schilderswerk Gebr. Tanis, allen alhier. De onderstaande dienstplichtigen der lichting 1935 zyn aan de navolgende Korpsen toegewezen. Cornelia Grinwis, J. Grinwis Tz., J. Hoek, P. Meyer Joh.z. K. de Mooi en C. H. Sperling allen by het 14e Reg. Inf. Ber gen op Zoom 2e ploeg, tijdvak opkomst 16—25 Maart 1935. J. Breen Lz. 14e Reg. inf. le ploeg Bergen op Zoom, tydvak 110 Oct. 1935. Jac. Grinwis Kz. 3e half Reg. Huzaren le ploeg Den Haag, tijdvak 1 10 Januari 1935. P. K. Grinwis Pz. Korps. Pon. Gorinchem, tijdvak 16-25 Febr. 1935. F. Witte, Zeemacht Den Helder tijdvak 22 Febr, tot 3 Mei 1935. NIEUWE TONGE. De Raad dezer gemeente komt in een openbare vergadering bijeen Vrij dag den 12en October, des nam. 2 uur. Onder werpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken en mededeelingen. 3. Aan bieding gemeentebegrooting 1935. 4. Voor- loopige vaststelling gemeenterekening 1933. 5. Vaststelling rekening algemeen armbestuur 1933. 6. Vaststelling begrooting algemeen arm bestuur 1935. 7. Bespreking verbetering Molen dijk. 8. Uitbreidingsplan gemeente. 9. Vast stelling verordening, regelende de verdeeling der werkzaamheden tusschen de verschillende Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 10. Aanvulling Ambtenarenreglement. 11Re clame's schoolgeld. 12. Financieele regelingen. a.s. Donderdag nam. 6.30 uur zal in de Ncd. Herv. Kerk alhier voorgaan ds. E. J. V. Japchen van Waarder. 40 jaren Voorlezer. Ter gelegenheid van liet feit, dat de heer B. Dekker op Zondag j.l. den dag herdacht, dat hij voor 40 jaren de functie van voorlezer in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde, werd dc heer Dekker door den heer Vetter, godsdienstonderwijzer in de Lang straat, hartelijk toegesproken en geluk ge- wenscht met dit heugelijk gebeuren. Deze toe spraak vond plaats aan het einde van den dienst, welke door den heer Vetter werd geleid. In tegenwoordigheid van B. en W. had Maandagmiddag dc beproeving der brand- bluschmiddelen plaats. Behalve" eenige kleine afwijkingen voldeed het materiaal goed. Voor dc jeugd was het weer een buitenkansje. Het nieuwe electrisclie watergemaal voor dc waterloozing uit dc polders heeft thans proef gedraaid.on dc officieele overdracht zal naar wij vernemen spoedig volgen. OUDE TONGE. Ten huize van den land bouwer G. C. van Schouwen is de bliksem ingeslagen, waarbij de inwonende dochter Corry tengevolge van den druk tegen den grond werd geslagen. Het hemelvuur richtte geen schade aan. By den landbouwer Iz. Hartog aan den Kranendyk sloeg de blik sem in een wagen geladen met, zakken aardappelen. Eenige zakken met aardappelen waren geheel verbrand, terwijl tot op 80 h 40 M. de aardappelen waren weggeslagen. Ook de wagen bekwam averij. Gedurende do afgeloopen week meldden zich by den Agent dor Arbeidsbemiddeling 26 werkloozen aan. By publicatie is ter algemeene kennis gebracht, dat op Woensdag 17 October a.s. des nam. 4 uur' ten huize van den Gem geneesheer gelegenheid bestaat tot koste, looze in- of herinenting. Gedurende het o.k. leveringstydvak is de crisisboter verkrijgbaar op bon 10 by dhr. Jac. Pollemans aan de Julianastraat, het vleesch in blik op bon 5 by slager Doesburg. De heer J. A. van Peperstraten, land- bouwknecht by Wed Th. van Vught, reed met een met twee paarden bespannen wagen in den Boezem, waarby hy ernstige ver wondingen opliep. Dr. Parree verleende me dische hulp. Van den landbouwer D. van Kempen werd een rund in nood gedood. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en onder politietoezicht begraven en vernietigd. BRAND. J.l. Zondagavond brak door tot nog toe onbekende oorzaak, brand uit in de land- bouwschuur van den landbouwer L.J. Fluit aan den Zuiddpk alhier, welke geheel af brandde. Door flink optreden van Fluit en de heeren C. van Peperstraten en J. Pulleman konden twee paarden en een veulen gered worden. Het vuur vond in den licht brand baren inhoud eeu gretig voedsel. Hoog laai den de vlammen op en tot op zeer verren afstand was de brand waar te nemen. Drie paarden, hooi, stroo, ongedorschen tarwe en boonen, land- en tuinbouwzaden, den ge- heelen landbouwinventaris alsmede in de schuur geborgen 30 H.L. bruine boonen van dhr. P. Buscop werden eveneens een prooi der vlammen. Met twee stralen op de water leiding werd het vuur bestreden. Een in de nabyheid staand schuurtje kon worden be houden. Verzekering dekt de schade. De politie heeft naar de oorzaak een onderzoek ingesteld. OOLTGENSPLAAT. J.l. Donderdag 4 Oct. herdacht de heer P. van der Griend den dag, waarop hij vóór 25 jaar aangesteld werd als agent en correspondent van het dagblad „Het Rotterdamsch Nieuwsblad". Bij monde van den heer C. Dochy, chef der administratie van bovengenoemd blad, werd hij gecomplimen teerd onder aanbieding van een geschenk onder couvert. Meldden wij den vorigen keer, dat onze vroegere dorpsgenoot, D. W. G. Verkerk als No. 1 op de voordracht stond ter benoeming voor hoofd der openbare schoo' te Ammersto', thans kunnen wij berichten, dat hij a'daar ge- passeerden Zaterdag a's zoodanig benoemd is. De Coöperatieve Boerep'eenbank a'hier za' Woensdag 10 October in „Hote1 Hobbe1" een algemeene ledenvergadering uitschrijven ter verkiezing van een bestuursfld in de vaca ture, ontstaan door het over'ijden van den Heer L. A. Hobbe'. Teil gevolge van het zware onweer, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. boven deze gemeente woedde, is een rund, toe- behoorende aan den heer A. J. G. van Rossüm in de weide door den bliksem getroffen en ge dood. Het kadaver is Zaterdag onder politie toezicht onschadelijk gemaakt en begraven. De jongedames Annie Jordaan, Lena van Kempen en Maria van Dam behaalden te 's Gravenhage liet diploma „costumière" en de jongejuffrouw Gijsje Mans het diploma „linge- Ten behoeve van de Vereeniging „Het Nederl. Roode Kruis", zal in de week van 8 tot en met 13 October een collecte langs de huizen gehouden worden. Door geen richting aan te geven, had ge passeerde week een aanrijding plaats tusschen de auto van J. v. d. Griend en een boeren wagen van W. v. Kempen. Een spatbord van de auto werd geheel vernield. De schade zal door Van Kempen vergoed worden. De inwoners dezer gemeente worden er op attent gemaakt, dat na 17 Oct. e.k. geen nieuwe leerlingen op de Bewaarschool kunnen worden toegelaten. Door den gemeenteveldwachter is proces verbaal opgemaakt tegen twee personen, wegens overtreding van den vleesclikeurings- dienst: liet laten slachten van liün varken binnen 4 dagen na uitreiking der slacht- vergunning. Men zij dus gewaarschuwd. Gepasseerden Zaterdagavond is onze dorpsgenoot L. M. Dorsman naar liet zieken huis te Dirkslaud vervoerd tot het ondergaan van een operatic. Ten behoeve der werkloozen is van ge meentewege de „werkverschaffing" weer in het leven geroepen. Behalve zij, die door de Gemeente zijn te werk gesteld, zijn toch nog 42 wei klaozen bij den agent der arbeidsbemiddeling inge schreven. TWEE DOODEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Motorrijder met verloofde op duo rijdt tegen snoltroin. VOORBURG, 7 Oct. - Hedenmorgen om streeks halftwaaif zijn op den onbewaakten overweg van de Staatsspoor aan den Veen- weg te Stompwljk twee personen gedood. Aan een door een Leidsche motorclub uit geschreven puzzlewedstrljd werd door ver schillende motorrijders deelgenomen. Reeds waren eenigon van hen den onbewaakten overweg gepasseerd, toen de sneltrein, die om 11.25 uur uit Gouda was vertrokken, in aantocht was. Een der motorrijders, de 35-jarige J. F. v. B. met op de duo zlju verloofde, de 28-jarige mej. W. S., beiden uit Hilversum, bemerkte niet toen zij een wegwijzer raadpleegden, dat de sneltrein den overweg passeerde. Met volto vaart reed de motorrijder tegen den trein, niet het nood lottig gevolg, dat beiden 24 Meter werden meegeslourd en op slag werden gedood. De motorryder werd zwaar verminkt langs de spoorbaan gevonden en zyn verloofde even eens zwaar verminkt in een langs de baan liggende sloot. Een onmiddeliyk gewaar schuwde dokter kon slechts by beiden den dood constateeren. Per ziekenauto zyn de stoffelyke over schotten naar het iykenhuisje vervoerd. Het motorrywiel, dat zwaar beschadigd was, is eveneens naar Stompwyk gebracht. De politie van Stompwyk, die spoedig ter plaatse was, Btelde een nader onderzoek in. De officier van justitie, zoomede de familie van beide omgekomenen, zyn van het ongeluk op de hoogte gesteld. De machinist heeft klaarr blykeiyk van het ongeval niets bemerkt, daar de trein is doorgereden. De Veenweg telt op slechts pl.m. 200 Meter van eikaar verwijderd, twee onbewaakte overwegen; een van den electrischenspoor weg Rotterdam (Hofplein) Scheveningen en van de Staatsspoor Den Haag—Utrecht. Op beide plaatsen is het uitzicht vry om gunstig en bij laatstgenoemden overweg was dit nu nog verminderd, doordat in verband met den aanleg van den verkeersweg Den Haag Gouda, een groote berg zand terzijde van den weg ligt. I Op den gevaariyken toestand aan beide overwegen en in het byzonder aan die der electrische spoor, heeft zoowel de burge meester van Leidschendam, als zijn ambt genoot van Nootdorp, de heer Schölvink, reeds eerder de aandacht van de autoriteiten gevestigd, terwyl in de Tweede Kamer hier omtrent ook reeds vragen werden geBteld. Tot weder invoeren der bewaking is het echter niet gekomen. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 5 October 1934. Bloemkool 5,50 tot 17, Roode kool 4,40 tot 5,80. Savoye kool 2,60 tot 8,70. Per 100 stuks. Andijvie 1,60 tot 2,80. Sla 0,50 tot 1,-. Per 100 krop. Kroten 2,60 tot -, Peen 1,60 tot 1,80. Per 100 bos. Spinazie 3,60 tot ƒ4, Postelein 8,50 tot -, Veldsla 5.50 tot Stoksnij boonen 14,50 tot 16, Stamsnljboonen ƒ3,— tot 3,50. Dubbele Princesseboonen 4,20 tot 6,50. Bon Cretien William 5,50 tot ƒ8,50. Beurré Clargeau 3,50 tot ƒ7, Maagdeperen 7,50 tot 9,20. Soldat Labour 6,20. Hertogin Elza 8,50. Beurré Durando 5,50 tot ƒ7, OraDje Reinet 4,50 tot 9,50. Bouman Reinet 5,50. Goudrenetten ƒ5,— tot 15,50. Bismarck ƒ7,— tot ƒ10,—. Gieser Wildemans 5,50 tot 12, Bergamotten ƒ5,— tot 8,80. Ponsperen 4,40. Brederode ƒ7,-. Rietperen 7,50 tot 10,-. Appels en Peren (val) 1,50 tot 5,50. Per 100 K.G. Black Alicant 8,30 tot 11,10. Frankenthaler 10,tot 11,20. Tomaten 2,60 tot 2,70. Per 100 pond. Boter 0,76 tot 0,77 per pond. Veiling van Maandag 8 October 1934. Bloemkool 6,— tot 11,— Roode kool 4,50 tot 5,80. Savoye kool 7,60 tot ƒ9,-. Chineesche kool 2,70. Witte kool ƒ4, Per 100 stuks. Andy vie 0,85 tot 3,20. Sla 0,50 tot 1,-. Per 100 krop. Selderij 1,70 tot 1,80. Peen 4,40. Per 100 bos. Stamsnyboonen ƒ3,— tot 3,10. Dubb. princ. 6,80 tot 8,50. Spinazie ƒ2,— tot ƒ5, Kroten 2,80 tot 3,10. Stekuien 1,— Doyenne de Commis 11,50 tot 21, Nouveau Poiteau ƒ10, Armgaard 10,50. Gieser Wildemans 7,— tot 11,50. Per 100 K.G. Tomhten 2,80 tot ƒ3, Alicante 7,50 tot 10,60. Per 100 pond. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 8 Oct. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd 2353 dieren, waaronder: 446 vette runderen, 327 vette kalveren, 11 nuchtere kalveren. 593 schapen of lamme ren, 975 varkens en l bok. Prijzen per K.G.: Vette koeien 565S, 4650 en 358 c., vette ossen 5054,w 4547 en 40 c., vette kalveren 6575, 5060 cn 40—45 c., varkens (levend gewicht) 29—30, 27—28 en 25—26 c., schapen 37, 34 cn 31 c„ lammeren 38, 35 cn 30 c. Schapen 16, 12 en 8; lammeren 10, 8, en 7 per stuk. De aanvoer van vette koeien cn ossen was ruimer, met kalmen handel en lagere prijzen. Een prima exemplaar ging nog" tot 2 'cent boven noteering. Vette kalveren ook ruimer aangevoerd, met flaüwen handel cn lagere prijzen. Een prima kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Dc aanvoer van varkens was grooter, handel lui en, dc prijzen iets 'ager.

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 4