GEMEENTERAAD. SPORTNIEUWS Pl£ ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 10 OCTOBER 1934. vertrouwen, want mijn macht en mijn gezang is U gewijd, hij was (en blijft) mij tot hulp. Hiermede was de dienst beëindigd. Daarna begaven de meeste aanwezigen zich naar het sehoollokaaltje waar de genoodigden zich schaarden aan met bloemen versierde tafels voor het burgerlijk gedeelte van de huldiging. Allereerst werd hier het woord gevoerd door den Prèsis van de Kerk den heer Rood. Spreker wist niet voldoende onder woorden te brengen den dank die de gemeente aan zijn leider was verschuldigd voor al hetgeen hij in die afge- loopen periode van 40 jaar heeft gedaan. Het ontroerde hem dat hij de eenige meer was die den heer Slager in zijn Ambt hier heeft helpen benoemen. Toch was het hem een voldoening als blijk van waardeering en hoogachting den jubilaris namens het Kerkbestuur en leden een gouden horloge met ketting te mogen aan bieden. alsmede een oorkonde met de namen van hen die daartoe een bijdrage hebben ver leend. Dan sprak de heer B. Haagens uit Dirks land namens oud-leerlingen tugttelijke woorden van waardeering en erkenning voor hetgeen de jubilaris aan de vele leerlingen in die lange reeks van jaren heeft onderwezen en tot steun is geweest. Spreker bood Mevr. Slager, als was zij bij dit ambtelijk jubileum niet direct be trokken, een stofzuiger aan. De Heer S. Gazan bood een in het atelier van S. van der Plaat vervaardigde fraaie vergroo ting in lijst aan van den jubilaris in ambts gewaad in de Kerk waarin hij 40 jaar zijn zegenrijken arbeid had verricht. Spreker sprak den wensch uit dat het den jubilaris gegeven moge worden nog vele jaren naar deze repro ductie te mogen opzien in tevreden stemming over het tijdperk dat achter hem ligt. Vervolgens werd gelegenheid gegeven tot complimenteeren, en bleven velen bijeen om het feit in intiemen kring te herdenken. Het zal voor den Heer Slager en zijn gezin een onvergetelijke dag geworden zijn. Van de beide gemeentebesturen was een felicitatie ingekomen, waarbij de Heer Slager een voortreffelijk mensch werd genoemd Toch deed het ons pijnlijk aan, dat het ge meentebestuur bij de huldiging afwezig was, omdat dit op Zondag geschiedde. Het was toch een huldiging van een uitgesproken reli gieus man. De huldiging had ook plaats in streng kerkelijk ceremonieele sfeer, dat wij hebben te aanvaarden en te eerbiedigen, ge lijk van elk andere kerkelijke richting. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Ooltgensplaat op Maan dag 8 October, des nam. drie uur. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Af wezig de heeren Brinkman, van Nieuwaa' en van Nieuwenhuijzen. Na opening met gebed werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voor zitter deelde mede dat de heer Brinkman wegens ziekte afwezig was en wenschte hem een spoedig herstel toe om de werkzaamheden in het belang der gemeente weer te kunnen hervatten. Ingekomen stukken: Een dankbetuiging van Mevr. de Wed. Hob bel-Koert voor de betoonde belangstelling bij het overlijden van den Heer Hobbel onder vonden. Van het Ministerie van Onderwijs K. en W. bericht dat op een daartoe ingekomen verzoek van het Bijz. Schoolbestuur over 1933 alsnog moet worden uitgekeerd een bedrag van 431,49. De goedkeuring van Ged. Staten over ge nomen raadsbesluiten. Idem over de stichtingsactie van de Stich ting Veerverbinding Flakkee-Noordbrabant. Van de Gemeente Dinteloord bericht dat ook zij besloten heeft deel te nemen in de Stichting Veerverbinding. Procesverbaal van de kasopname bij den gemeenteontvanger, waaruit bleek dat in kas was een bedrag van ƒ3410,91 overeenkomstig boeken en bescheiden. Een rapport van lr. Jacobs inzake verrichte peilingen in de haven op 10 September. Hier uit bleek dat een geringe verzanding had plaats gehad, welke echter niet verontrustend luid. „Jeanne mag haar eigen zin doen, Noisette ook; maar Vera niet," „Vera is mijne vrouw," zeide Prins Zouroff. Voor hem was het zoo klaar als de dag dat daar mede al het onderscheid tusschen die vrouwen te kennen was gegeven. „Gij hebt dus vast besloten," hernam zij, met eenige aarzeling, „geen billijkheid in Vera's tegen kanting te zien, er geen gehoor aan te geven, niet te beproeven een middel te einden om Made moiselle Noisette morgen hiervandaan te krijgen?" „Nadine Nicolaivna!" riep haar broeder toornig. „Kent ge mij, na veertig jaar samen op de wereld te zijn geweest, nog zoo weinig dat ge mij zoo iets behoeft te vragen? Na Vera's impertinentie zou ik Noisette morgen naar die tent slepen, al lag zij ook op sterven." „Zult gij uwe vrouw ook slepen?" zeide Madame Nadine, op een toon van afkeer; maar Zouroff had haar reeds verlaten en was op weg naar de rook kamer. „Hij is niets anders dan een bedorven kind, dat groot en brutaal is geworden," dacht zijne zuster, de schouders ophalende. „Was hij maar met zulk eene diablesse getrouwd!" Een uur tater, toen de dames allen naar hare kamers gingen, verzocht Madame Nelaguine een oo'genbhk toegang bij Vere; en zonder omwegen begon zij: .Mijne lieve, Sergius heeft mij gevraagd eens met te spreken over de kermis van morgen. Ik geloof zeer goed te weten wat u beweegt, en ik beken dat ik het volkomen met u eens ben; maar 't is nu te laat om er iets aan te veranderen. Sergius i; ;iijlhoofdig, zooals gij weet; bijzonder stijf hoofdig als hij meent tegengewerkt te worden. is, daar het niet onmogelijk is dat door een drukkere vaart met de bietencampagne dit weer kan verminderen. Voorzitter zeide dat B. en W. toch dit heli- hen doen weten aan het departement van Waterstaat. Van Ged. Staten bericht dat de wijziging in de politieverordening inzake het verbod in de haven van een stoomboot niet kan worden goedgekeurd nu Ged. Staten verboden hebben een dienst te onderhouden tüsschen Dinteloord en Flakkee. VOORZITTER zeide dat dit schrijven een ernstig punt van bespreking heeft uitgemaakt ui het college van B. en W. en liet valt te betreuren ciat Ged. Staten de goedkeuring daaraan hebben onthouden. De stopzetting van den dienst door beide Provincies zegt niets voor onze gemeente. Wij moeten recht hebben om voor ons eigendom te kunnen zorgen. Dit artikel is dan allerminst alleeen bedoeld om de firma Kraak te weren. Het is gebleken dat bet noodzakelijk is te allen tijde en voor wie ook te kunnen ingrijpen, willen wij kunnen waken dat de haven niet heelemaal in verva' komt. B. en W. ste'den dan ook voor Ged. Staten a'snog uitvoerige toe'ichting te geven en de verordening opnieuw ter goed keuring in te zenden. Alzoo werd besloten. Nog was ingekomen een adres van de H.H Hobbel te Ooltgensplaat, welk stuk wij reeds voor enkele nummers terug publiceerden, in zake bevordering van een spoedige afdoende totstandkoming van een veerdienst. VOORZITTER zeide sober te willen zijn in zijn antwoord. Spreker zeide dat het hem wat vreemd was van een directeur eener zaad- handel, waarvan hij zelf commissaris is, een brief te moeten ontvangen waarin wordt be weerd dat ik de zaak van de veerverbinding tegenwerk en dat een teiugslag daarvan merk baar zal worden in de gemeente en speciaal in den zaadhandel. Ik persoonlijk, zei de Voor zitter, betwijfel zelfs of het voor deze ge meente wel een levensbehoefte is een betere verbinding, doch wij steilen ons op breede standpunt: om mede het algemeen belang te dienen werken wij gaarne mede tot het goede doel voor het geheele eiland. Ten tweede zou ik willen opmerken, dat iemand die niets er aan gegeven heeft om tot verbetering te ge raken op die vergadering welke destijds is ge houden, allerminst gerechtigd is aanmerkingen te maken en zich te bemoeien met het be stemmen van ingezamelde gelden. Bovendien kan ik wel mededeelen dat, al schettert men steeds van 2500,er nog maar 1000, is ontvangen, hetwelk is gedeponeerd op de Boerenleenbank te Sommelsdijk. Dat verder uitdrukkelijk is besloten dat dit geld besteed zou worden, als het groote plan voor elkaar was. De verdere beschuldigingen in dit stuk genoemd, missen eiken grond en zijn gericht aan een verkeerd adres. "Die moeten zij uiten tegen hen, die hun geïnspireerd hebben dit stuk te schrijven. Zoolang Ged. Staten de stopzetting van den dienst niet opheffen kan ik ónmogelijk de belemmering van de havbn opheffen. Spreker stelde voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, waartoe met alge- meene stemmen werd besloten. B. en \V. stelden voor opnieuw verlenging van den ontrüimingstermijn voor de huizen in de Nieuwstraat te verzoeken, waartoe werd besloten. Van Ged. Staten was terug ontvangen de bouwverordening met enkele opmerkingen. B. en W. stelden voor deze in de volgende ver gadering te behandelen, waar dan de noodige wijzigingen goed geredigeerd ter tafel kunnen worden gebracht. Dienovereenkomstig werd besloten. VOORZITTER deed niededeeling dat na de voorloopige vaststelling van de Gem.-begroo- ting, dienst 1935, deze van Ged. Staten na het eerste onderzoek is terug ontvangen. Daarbij is opgemerkt dat voor steunverleening in welken vorm ook, geen hooger bedrag ge raamd mag worden als de dekking er niet direct voor kan worden aangewezen, dat over 't algemeen de posten voor 1935 die van 1935 niet mogen overschrijden, dat de post Op centen Gem. Fondsbelasting 664,minder geraamd moet worden, couponbelasting ge heven dient te worden. Voorzitter zeide dat dit laatste niet ging, omdat er geen léeningen iepen die onder die belasting vallen, wel waar- Die tegenkanting van u kan slechts tot opschudding leiden, tot geschillen, zeer onaangenaam, zeer nutteloos, en, wat nog het ergste is zeer vermakelijk voor anderen. Wilt gij niet inschikke lijk zijn? De aanwezigheid van die vrouw is geen schande voor u, maar voor hem." Vere luisterde geduldig; hare kamenier, die geen Engelsche verstond, dat Madame Nelaguine, even als de meeste Russen uitstekend sprak, schuierde haar dik blond haar. „Ik had mij meer met al de beschikkingen moeten bemoeien," antwoordde zij; „maar ik had er niets van gehoord dat Mademoiselle Noisette toegelaten zou worden, 't Is voorzeker schande voor uw broeder, maar als ik mij aan zulk eene openlijke i bcleediging onderwierp, zou ik, dunkt mij, gelijk i te stellen zijn met Mademoiselle Noisette zelve. Wij zullen er niet langer over spreken, dat baat toch niet, maar als ge mij niet kunt zeggen dat haar naam en hare vlag van de tent verdwenen zijn, j ga ik hier morgen niet vandaan. Meer heb k niet i te zeggen." „Achl" riep Madame Nadine uit. op verdrietigen toon. „Gij hebt er geen begrip van, mijne lieve, i wat Sergius Zouroff zijn kan, wat hij doen kan, als hem de voet wordt dwars gezet! Geloof mij, ik wil hem geen oogenblik verdedigen dat kan niemand; maar ik ben eens zoo oud als gij, Vera, j en ik heb nooit gezien dat de verontwaardiging van eene vrouw iu zulke gevallen tnt iets goeds leidt. Voor een oogenblik misschien heeft zij de wereld op hare hand, maar op den duur laat die haar in den steek. Haar echtgenoot is verbitterd omdat zij hem tentoongesteld heeft, en hij is altijd de sterkste. D wereld verlangt niet dat eene vrouw de deugd of de liefde van eene Grisclda heeft, maar van tie gemeente moet betalen. Inlichtingen verstrekt dienen te worden over de annuïteiten van de gemeentewoningen, alsmede over de motieven tot huurverlaging en toelichting te geven over de salarissen. Van den heer Bom was een verzoek ingekomen om verhooging. B. en W. hebben daarvoor 250,meer ge raamd op de begroeting en zoo waren nog tal van kleine vragen gesteld. Voorzitter meende van deze opmerkingen niet meer te moeten zeggen, dan dat het van Ged. Staten een vèr gezocht en klein gedoe was om zoo in details de begrooting te willen beheerschen. Een en ander nader onderzoekende, zullen volgende vergadering voorstellen worden gedaan om deze dan opnieuw ter vaststelling in te zenden. B. en W. stelden voor verscli.llende resten van geldleeningen groot 59.600,te eonver- teeren in een 4J leening bij de Ned..Bank van Gemeenten a pari, waardoor een bezuini ging verkregen kon worden van 350,plm. Alzoo werd besloten. Door de heeren Vermaas, van Es en van Gurp werden de geloofsbrieven onderzocht van den heer Hokkeen daarna werd tot toelating geadviseerd. Van den heer Holtkamp was een verzoek ingekomen om ontheffing van zijn aanslag in de Hondenbelasting. Voorzitter zei dat ont heffing niet verleend kan worden ten hoogste na onderzoek een vermindering tot een lagere klas. Zal worden onderzocht of de hond heeft vastgelegen. Eenzelfde verzoek van L. Renins. Onthef fing kan niet worden verleend. Als adressant blijkt onmachtig te zijn het verschuldigde te voldoen, kan ten hoogste oninbaarverklaring volgen. VOORZITTER deelde mede, dat van den Pensioenraad bericht was ingekomen dat de gemeentewerkman de Vos ambtenaar is ge worden in 1922 in den zin van de pensioenwet, dat dientengevolge de achterstallige pensioen premie tot een bedrag van 1400,ongeveer alsnog betaald zal moeten worden. Hierover ontspon zich een zeer lange dis cussie omdat hieraan vee' consequenties en moeilijkheden verbonden waren. VOORZITTER zeide dat getracht zal wor den de betaling van dit bedrag, waaraan de gemeente wel niet ontkomen zal, over ver schillende jaren te betalen, dat getracht zal worden een deel daarvan op den betrokken ambtenaar te verhalen, dat dientengevolge jaren teveel betaald zou zijn premie voor ongevallenwet, dat intusschen reeds is ge bleken dat de Vos den pensioengerechtigden leeftijd is overschreden, dat reeds"ouderdoms pensioen wordt genoten, dat het nimmer de bedoeling is geweest de Vos zonder meer te ontslaan als de krachten hem begaven zijn werk te doen. Dat nu hij ambtenaar is gewor den en pensioengerechtigd is, de zaak in een ander daglicht is komen te staan. JACOBS merkte op, dat eerst met den be trokken werkman gesproken dient te worden om tot een bevredigende oplossing te komen. In elk geval dient de oplossing zoo te zijn, da de werkman er niet slechter, maar beter van wordt, dat heeft hij aan de gemeente ten volle verdiend. Alle leden waren dit met wethouder Jacobs eens. VERMAAS meende dat geen recht tot ver haal van pensioenpremie mogelijk is, omdat eerst nu na het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd daarop teruggekomen wordt, daarmede nimmer met de belooning rekening is gehouden en tot verhaal van kor ting voor pensioen nimmer besloten is ge worden. VOORZITTER zeide dat dit verhaal inder daad riskant is, doch B. en W. zullen trachten een bevredigende oplossing te vinden en daar over in de volgende vergadering met voorstel len te komen. Vastgesteld werden de pensioengrondslagen van alle gemeenteambtenaren. Rondvraag. HOKKE zeide dat door den Minister een circulaire is verzonden inzake het verstrekken van een kolenbon. VOORZITTER zeide dat door hem wel is gelezen en dat maatregelen daartoe in voor bereiding zijn, doch heeft nog geen circulaire ontvangen of gelezen dat deze reeds verzonden zouden zijn. Spr. meende dat die zaak af gewacht dient te worden. VAN ES: Mijnheer de Voorzitter, de ge dachte leeft in de gemeente en ook daar buiten dat liet de schtild van het gemeentebestuur van Ooltgensplaat is dat in de verbetering van liet veer geen voortgang zit en dat wij zelfs die verbetering zouden tegenwerken. Kunt U mogelijk eenige inlichtingen geven, waardoor vele van die praatjes worden gelogenstraft? VOORZITTER: In de eerste plaats moet ik direct van de -hand wijzen de beschuldiging dat de Raad van Ooltgensplaat niet zou mede werken. Ik geloof dat wij, door toetreding tot de stichting voor veerverbetering, voldoende toonen die zaak serieus te dienen. Ook hebben wij onze haven vrijgegeven voor den heer Kraak om een dienst aan te vangen. Wij heb ben dit zoolang getolereerd, totdat wij moes ten ingrijpen om ons eigendom te behouden en te behoeden voor ruïneering. B. en W. en met haar den geheelen raad, heeft alle mede werking toegezegd in het belang van het alge meen, omdat het veer, als het goed is, werke lijk in een gevoelde behoefte voor het geheele eialnd zal voldoen. Wij belemmeren een vaart zooals die thans is en betreuren liet dat die zaak zoo.geloopen is als thans. Bij een besluit van hotffer' band hebben wij ons neer te leg gen en alzoo hebben wij eefl verbinding moeten weren. Het plaatsen van de schutting in de haven heb ik geheel, buiten den raad, de wet houders om, als hoofd der politie gedaan en voor deze daad draag ik alleen de volle ver antwoordelijkheid. Ik betreur het echter ten zeerste dat ingezetenen van onze gemeente die schutting hebben afgebroken, opstaan tegen het gezag wat over hun gesteld is en onder mijnen het streven van hun eigen vertegen woordigers. Ik hoop die wandaad te kunnen achterhalen. Niets zal nagelaten worden om het bewijs in handen te krijgen wie daaraan hebben medegewerkt. Het vermoeden is sterk en als dit vermoeden waarheid mocht zijn is het des te treuriger dat dergelijke menschen de hand aan die zaken slaan. Dat wij Kraak niet dwars zitten, bewijst voldoende de lank moedigheid welke wij die onderneming hebben betoond. In het geheele jaar is alleen slechts 7,aan havengeld ontvangen, terwijl Mark en Dintel een vergoeding vraagt van 200, Ik heb als persoon een vergadering gehad met de instanties aan de overzijde; de voorwaarden welke daar besproken zijn, waren zeer onaan- neerrtlijk voor wat mijn persoon betreft, Ik kan U daarover wel een en ander mede deelen al zijn ze nog in de stichting niet be handeld. Deze voorwaarden zijn aan de stich ting nog niet voorgelegd, wel aan mij als hoofd der gemeente. Men wenscht een concessie te geven tot nader opzegging, dat is natuurlijk geen termijn om een aanzienlijk werk te be ginnen op dergelijke losse schroeven. De kort ste termijn zou 30 jaar moeten zijn. Wij zouden in Dintel 8500,moeten verwerken ten genoege van Mark en Dintel voor verbeterin gen; men schreeuwde voorheen dat het hier dühr is, waar niets was en nu moet bij hun waar de aanlegsteiger en ponton al in orde is, nog 8500,verwerkt worden en door ons te betalen. Een schadevergoeding hebben wij te betalen aan den baanbreker voor de veer dienst de fa. Kraak, voor de gemaakte kosten van den ponton. Wie die vergoeding bepaald, geven ze niet aan, zij vragen een recognitie van 200,per jaarj waar wij niets vragen. Mijne heeren, ik vraag U, wie werkt de zaak tegen? Hier toch zeker allerminst. Men schet tert en weet niets van de zaak af. Ik zou er nog ruzie om gekregen hebben met den heer Arïj Hobbel. De jeugdige overmoed bruist in hem voor dit veer, de oude heer Hobbel was wat bezadigder, doch ik heb er inderdaad veel werk aan en moet er veel van en over hooren, zonder dat de menschen weten wat er gaande is. Ik heb echter het volle vertrouwen, ondanks dat wij tegen veel tegenwerking moeten vech ten, dat de toekomst ons in ons streven zal rechtvaardigen. VAN ES dankte voor de gegeven toelich ting. VAN GURP vroeg nog verlichting van het Boogertspad. VOORZITTER zeide dat de bewoners al daar niet medewerken, anders had het er al lang geweest. Nu zal getracht worden met petroleum licht te brengen, want noodig is het er zeer zeker. VAN KEMPEN vroeg geen vergunning meer te geven voor openlucht-evangelisatie op Zondag. wel dat zij het geduld van eene Griselda bezit. Noisette, en duizend Noisettes, als uw man zich voor haar vergeten wil, kunnen u niet in de oogen der wereld benadeelen; maar één onbezonnen oogenblik van verontwaardiging, waardoor eene breuk zou veroorzaakt worden, kan uw ongeluk wezen." Vere hief het hoofd op en de uitdrukking van haar ggiaat was zeer koel en verachtelijk, ja, bijna streng in haar toorn. „Mijn waarde prinses, zeide zij, op stroeven toon, „ik zou het u niet over dit punt lastig hebben gemaakt. Gij zijt niet te laken om de ondeugden van uw breeder, of wegens mijn huwelijk. Maar wees zoo goed te begrijpen, nu wij er over spreken, dat mijn besluit genomen is. Als Mademoiselle Noisette morgen in het park wordt toegelaten, zal ik er niet zijn. Drie jaar geleden was ik een kind, maar dat ben ik nu niet meer. Madame Nelaguine zuchtte. „Gij weet natuurlijk alles, mijne lieve; de vrou wen weten dat altijd, al zegt niemand er haar ook een woord van. Gij zijt beleedigd, gekrenkt, dat stem ik met droefheid toe. Maar ik wil u slechts overtuigen dat dit middel om u te wreken tot niets goeds kan leiden. Het zal geen ander gevolg hebben dan dat Noisette eene nieuwe zegepraal behaalt; 'dat uwe vrienden en uwe vijanden er om lachen want tusschen vrienden en vijanden is zulk eene bedroevende overeenkomst in de wijze waarop zij ons ongeluk beschouwen 1 Kindlief, de Wereld heeft al die soort van dingen geregeld; de belles petites worden overal gezien, behalve in onze salons; misschien zullen zij daar weldra ook zijn. In schijn weten wij niets van haar bestaan; in de werkelijkheid zijn zij onze sterkste mededing sters en betwisten zij ons eiken duim gronds. Verstandige vrouwen nu houden zich aan den schijn en willen van de werkelijkheid niets weten, evenals de wereld doet. Ik zou gaarne eene van die verstandigen willen hebben. Dat moet u gemakke lijk vallen, omdat gij voor Sergius toch geen liefde gevoelt. Eene bittere uitdrukking kwam een oogenblik op Vere's gelaat te voorschijn. Weder hief zij met een trotsch gebaar het hoofd op. „Spreken wij er niet verder over, Nadine. Ik heb gevoel van eigenwaarde. Ik wil niet in 't open baar tentoongesteld worden tegenover eene van Prins Zouroff's mattresses. Hij heeft maar te kiezen of hij haar in hare tent wil zien of mij in de mijne. Ons beiden zal hij niet zien. Goeden avond." Verslagen en verdrietig, maar wetende dat hare schoonzuster het recht op hare zijde had, hoewel zij niet voorzichtig handelde, ging Prinses Nela guine naar hare kamer. „De oorlog is uitgebroken," dacht zij; en huivcre de, omdat zij het karakter van haar broeder kende. Toen hij pas tien jaar was, had zij hem een aapje zien verworgen omdat het diertje hem bij zijn kunstjesmaken niet gehoorzaamde. Madame Nelaguine werd den volgenden ochtend koortsachtig wakker van onrust. Zij was juist geen brave vrouw, maar zij bezat eergevoel, en was vatbaar voor genegenheid. Zij begon haar broeder te verafschuwen en veel van zijne vrouw te houden. Het was eene heldere dag en niet al te warm, een frissche wind joeg het schuim der zee op en deed de vlaggen der kermistenten vroolijk wapperen. Vere stond vroeger op dan iemand anders, en wandelde den tuin in, met Loris naast zich. Zij was geenszins ongerust, haar besluit was genomen; VOORZITTER zeide dat liet beter geweest was de vergunning niet te geven, al is deze Zaterdagavond, na een klein incident, nog ingetrokken geworden. Daarna werd de vergadering gesloten. VOETBAL. Zondag heeft Flakkee z(jn aanhang al een heel slechte dag bezorgd. Flakkee 1 speelde thuis, was heelemaal niet op dreef en ver loor met 2—4. In Rotterdam speelde Flakkee 2 tegen Excelsior 4 en verloor met3lechts 2 1. We zagen het tweede gedeelte van den strijd, de Flakkee-jongens waren heusch niet zoo slecht hier, net even te voren had Boeba een juweel van een doelpunt gemaakt - een vliegend schot van 16 meter en de jongens deden hun best om den gelijkmaker te fokken, wat niet gelukte. De paar kansen gingen door pech verloren en in het laatst van den strijd leek het nog even of Excelsior een derde goal zou maken als de Flakkee- keeper niet op zeer fraaie wijze den bal uit z(jn heiligdom tipte. W(j vonden de ploeg wat mat, en we zouden het bestuur dezen raad willen gevenzie eens wat meer snelheid in de ploegen te brengen. Het lijkt ons, dat de spelers wat te lang zaam zijn, en het groote gebrek is juist dit, te weinig snelheid, daardoor te weinig ver rassing. Voetbal is een spel van verrassingen ook, die men vooral in een snelle ploeg ziet komen. Misschien is de training wat te een zijdig geweest alleen op techniek, die door de langzaamheid niet voor den dag komt, wanneer Flakkee er toe overgaat om ook licht-athletiek te gaan beoefenen, en dan vooral het sprinten (korte baan-hardloopen) leeren aan zijn voetballers, dan gelooven wij dat spelverbetering vanzelf komt. J. B. Flakkee—U.S.C. 2-4. U.S.C. heeft revanche genomen voor haar, het vorig seizoen toegebrachte nederlagen. En verdient gewonnen hebben ze, ze werkten harder, speelden beter, waren steeds vlugger als Flakkee, kortom ze waren een klasse beter. Flakkee stelde daartegenover een lang zaam en laks, zonder fut spelende ploeg, waarin geen spetter verband zat. Het leek ons voor de rust dat Flakkee haar tegenpartij eenigszins onderschat had. Indien van begin af aan met de volle 100 procent gewerkt was geworden had ook deze wedstrijd niet verloren behoeven te worden. Na de rust toen Flakkee de wind mee had, giDg het iets beter en ontstond menig hacheljjke situatie voor het doel der gasten, doch hun snelle uitvallen waren minstens even gevaarlijk. Na een half uur spelens had de kwieke rechtervleugel van U.S.C. reeds voor een 2—0 voorsprong gezorgd, terwijl Flakkee het doel der gasten bijna niet kon benaderen. Na de thee werd er iets beter aangepakt doch voorloopig zonder succes, we zien Van Beek mooi de bal vrijmaken en op het juiste moment naar Bund plaatsen, doch deze knalt net naast. Onverwachts zitten de withemden weer voor Fun, de rechtsbinnen schiet hard en laag in, Fun stopt vallende, doch niet afdoende, want onder hem door gaat de bal over de lijn. 0—3. Eindelijk na een halfuur spelens zet Hartensveld voor doel, de keeper stompt weg en M. Koese vangt de bal op en met een goed schot in den hoek is het eerste tegenpunt geboren. 1 3. Heel Flakkee werkt wat ze kunnen om de achterstand in te halen, doch ook heel U.S.C. zwoegt om de voorsprong te behouden, een vlugge uitval, in buitenspelpositie krijgt de rechtsbinnen de bal, een prachtschot in de bovenhoek, we tellen reeds nummer 4, doch met een geweldige sprong heeft Fun het leer te pakken gekregen. Het is slechts uitstel, want even later herhaald het geval zich, echter met dit verschil dat thans Fun geen schUn van kans heeft naar het harde schot en de stand is 1-4. Nog geeft Flakkee niet op, een paar hoekschoppen worden genomen en wat haar echtgenoot ook mocht zeggen of doen, voor niets was zij bevreesd. „Het ergste, wat hij mij doen kan, is mij dooden," dacht zij smadelijk; „en dat zou er ook niet veel op aankomen. Geen Herbert heeft zich nog ooit laten beleedigen." Zij liep langs de met graszoden bedekte hoogte boven de zee, waar de rozestruiken groeiden, en van waar men dc geheele kust van Hoiiflcur tot de Rochers dc Calvados zien kon. Het was veeleer eene schans dan een terras, en de golven sloegen er met geweld tegenaan. Het was pas negen uur; niemand anders was op Fóiicitë zoo vroeg op. Terwijl zij wandelde, viel er een steen aan hare voeten. Er was een brief aan vastgebonden. In stinctmatig raapte zij dien op, en op den brief las zij haar naam. Zij aarzelde een oogenblik. Dc hand keilde zij niet. De brief was zeer kort, en meldde slechts: „Mademoiselle Noisette is gisteravond naar Parijs teruggeroepen. Een welmeenend vriend verzoekt Prinses Zouroff zich daar niet verder over te be kommeren. Zij kan de kermis gerust met hare tegenwoordigheid vereeren." Vere las dit in stille verbazing; kon het van de actrice zelve zijn? Het schrift was eene fikschc, duidelijke mannenhand. Zij leunde over den grauwen steenen tuinmuur en licl haar blik langs de kust gaan. In een hoofic zag zij een visschcr bard roeien. Zij riep Item toe, maar hij hoorde niet of wilde niet hooren. Zij kon zijn gelaat niet zien, omdat het over dc roeiriemen gebogen was. „Die moet mij den brief toegeworpen hebben," dacht zij. (Wordt vervolgd). Prijs per kwartaal Losse nummers f L— 0,07s ADVERTENTIËN en uit een daarvan wordt de bal met de hand weggeslagen, waarvoor de scheidsrech ter even later een strafschop geeft. Iiartog komt naar voren, de keeper gr(jpt naar rechts, doch links van hem vliegt Flakkee's tweede doelpunt in het net. 2—4. In dezen stand komt geen verandering meer en als or einde gefloten wordt heeft U.S.C. 2 kostbare puntjes van Flakkee afgesnoept. v. W. De andere uitslagen in 4E z(jn: Schiedam-D.J.S. 4—2. F.S.V. D.D.C. 1-3. S I.O.D. Hellevoetsluis 3 3. V.N.D. Olivio 6—2. In Reserve 3e klas D: Excelsior IV-FJakkee II 2 1. St. Hooger III—Sparta IV 5-2. S.V.V. Ill H.-D.V.S. 1-1. Excelsior 4Flakkee 2. 21. Zondag 7 Oct. Daar sta je dan om kwart voor 7 naast je mandje, je vrouw en kinderen nog in een heerlijke roes achterlatend, je hebt dienst„Ie papa des Finances van Flakkee", je bent dh papa die voor z'n kroost zorgt, zoowel financieel als moreel... hm hm... ja ja daar moet je niet zoo licht over rekenen, dat is een heele verantwoording,... dus een beetje „down"stemming. WasscheD,scheren, theezetten, je mikje verzorgen, en dan de hoofdschotel, als een beer op sokken neem je de sleutels, graait eens flink in de money, en tracht zonder leven te maken je huis te verlaten, doch nauwelijks ben je b(j de deur of een piepstemmetje (wetend dat je op reis gaat) roept je nog even vaarwel, waaraan toevoegend..,, papa??... breng u een zuurstok voor me mee... je kan dan afgeladen nog even goedendag gaan zeggen een pakkert... en daar stap je dan als een haan in de morgendauw naar de statie... kwart voor 8... alleen... afge keurd misschien, ha daar komt Weber... Teeuw... Kees... Bert met livreibediende, weer een auto... Alfonso en Verrijp 't zaakje compleet.21 personen, kaart 21, kreeg nog 1% voor de con tante betaling. Miezerig weer... de boot is al aan 't proefdraaien, overtocht normaal. fijne accordeons... mocht niet meer... geen vergunning v/d captain. Petoeten.80 cent bij elkaar gegrast... een beetje geknoeid. maar 't is binnen. Hellevoet... de leuke dikke conducteur stond op perron in civiel... Hè, gaan jullie naar R... jammer... ik niet.'k ben vrij, wel jammer... 'k zal mijn vrouw vragen of ik met jullie mee mag... htj reist toch zoo graag met ons... die leuke teller. Spijkenisse.groote belangstelling... fijne mand bloemen, prettig als je als voet baller zoo wordt verwelkomd.Rotterdam heel Excelsior aan 't station??... dat. doet een mensch goed... naar Toon...'t Leven blaadje gegapt... koffie... auto's... Dub- beld had kou... had best met Toon willen kroelen... als haring naar terrein... beste stemming.Match.hardwerkende Flak- keejongens met eenige uitblinkers. Excelsior, keurige combinatie, beste spil en stevige achterhoede, Excelsior steeds in de aanval Razenberg gepasseerd... had uit moeten loopeneigen inzicht volgen keeperdaar gaan we weer... 'n paar goede aanvallen van ons... geen succes... terrein moeilijk bespeelbaar van de gladheid... daar gaat Boeba (yoortaan Rinus) een kans.lauw kans... naast. Cor en Teeuw staan uitste kend te verdedigen... puik achterstel, Cor plaatste beter dan gewoonlijk... heerlijk zooals Fons liep te sjouwen... gaf een pracht tempo aande andere kanthalfs waren verdedigend beter als aanvallend (tempo opvoeren lui) balcontröle gaat wel, maar vlugger startenVerrijp gaf keu rige voorzetten.geen succes.Excelsior deed het beter... Flakkee daar ga je 2-0. Rust... stemming uitstekend... ze hebben er geducht zin in... laatste etappe.weer was Excelsior de meerdere.maar wij gaven geen krimp... ze sjouwden ervoor de kerels 't zou toch gebeuren... 'n paar fijne balleD doorgegeven van Bert... een goed moment van Kee9... Verrijp... voorzet... pats zei Rinus met zijn linkerpantoffelgoal een juweeltje... vooruit lui sta je als een ling te kwelen... doch noppes... geen ge luk... anders was, alhoewel niet verdiend een gelijk spel niet uitgebleven.volgende maal beter, je hebt allemaal je best gedaan maar Rinus is geen linksbuiten en Ver rijp geen rechtsbinnen... 't Slot Excelsior - Stormvogels, potige wedstrijd... maarniet mooi.techniek van Stormvogels was beter als van Excelsior -vooral Feijen was een knap speler, maar aan de andere z(j de was Lindemans een goed doelverdediger, al met al een wedstrijd waarin de verdedigingen voor elkaar niet onderdeden. De penalty gaf de beslissingweer naar Toonkoffie Telefoon... 2 4 niet veel zaaks geweest heel Flakkee is mineur, 't Levenblaadje ge gapt O nee dat had ik al... een mensch ia nooit tevreden. Trampinda'sUnion bananenHan Nipiua heeft betere hè Kees... Samenzang Zoolang de juun nog een daalder is... treuren wij nog niet... Der is op den Bom mel een boer verbrand en Draaaiiiê. Draaaiiië. Rinus kreeg een ster op z'n been, dat waren de wederwaardigheden van onze Rotterdamsche reis. Het was een echt pretr tige sportieve dag... Het tweede kan voor den dag komen maar... JeanenRinu9 niet meer naar 't Vrouwehuis, daar mogen geen manskerels inmaar ze lapten het daar moet je link voor wezen... een Be- stuurspraatje.eten... kas opmaken... bridge... en eindelijk lig je in Morpheus armen. 'T was dik in orde. Jullie Pa. HKltKINt, de Zondag el D.V.V. 3, wf met 12-2. Officieel In de laatq is besloten M.V.V. nog den op hetl beginnen mq Excelsior. Gaarne zo richt ontvaq wenschen tel Uitslag Zaterdag voor de comp

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 3