tl. Fi d SPORTNIEUWS Plaatselijk Nieuws FALCi ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 3 OCTOBER 1934. ficatie en Fiitaitcieele Adviezen der Vereeni- van Nederlandsche Gemeenten te 's-Gra- venhage zendt haar rapport inzake het onder zoek van de gemeente-rekening, dienst 1933. Deze stukken worden op voorstel van den Voorzitter z.h.s. voor kennisgeving aangeno men. Een schrijven van den Minister van Staat, Commissaris der Koningin in deze pro vincie, betreffende de verordening ex. art. 223, 3e lid, der gemeentewet, inzake samenstelling, bezoldiging enz. van het politiepersoneel dezer gemeente,"met adviezen daaromtrent uitge bracht door den Algemeenen Bond vat' Politie personeel in Nederland en den Algemeenen Nederlandschen Politiebond wordt in handen van B. en W. gesteld. Van het gemeentebestuur van Brielle was bericht ontvangen dat wegens pensioensbij dragen voor den Technisch Ambtenaar der v.m. Gezondheis-Commissie over 1922 t/in. Te voldoen is nog 3.000,De pensioenraad wil dit bedrag verhalen op de gemeenten, be- hoorende tot' het ressort der v.m. Commissie en bepaalt het aandeel van Hellevoetsluis op 198,62. Omtrent de verplichting tot betaling hiervan is advies gevraagd aan Ged. Staten en de Ver. van Nederl. Gemeenten. Vast is komen te staan dat thans geen wettelijke verplichting bestaat, waarom B. en W. dan ook voorstellen daartoe niet over te gaan, De heer v. Sintmaartensdijk vraagt of het personeel der Commissie altijd pensioenge rechtigd was of dit eerst later is geworden, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de Com missie verschillende malen getracht had dit te bevorderen, maar dat steeds afwijzend werd beschikt. Verleden jaar nu verklaarde de Pensioenraad hem pensioengerechtigd. Voorts wijst de Voorzitter er op, dat noo"it van de diensten van den Technisch Ambtenaar door Hellevoetsluis gebruik werd gemaakt. Z.h.s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Voorheen was met de N.V. Thermo Chemi sche Fabrieken te Amsterdam een overeen komst aangegaan voor de destructie van vee en vleesch, welke regeling echter later werd teniet gedaan, daar "het door de Regeering toegezegde crediet niet door de Tweede Kamer verleend werd. Nadien is omtrent het destruc- tievraagstuk overleg gepleegd door de afdee- ling Zuid-Holland van de Ver. van Nederland sche Gemeenten en de N.V. „Gekro" te Over- schie, welke N.V. voorheen ook een contract heeft willen aangaan. Daartoe werd niet over gegaan, daar de overeenkomst met de N. T. F. destijds voordeeliger was. De overeenkomst met 'de „Gekro" i"s thans billijker geworden. De kosten voor de gemeente zullen jaarlijks bedragen H cent per inwoner en 1 cent per H.A. De toezegging is gedaan,, dat voor 1934 vanaf 1 October t/m. 31 December, met een vierde daarvan genoegen wordt genomen. De kosten van vernietiging, voortvloeiende uit de Veewet kunnen door de gemeente aan het Rijk worden gedeclareerd. B. en W. stellen voor met de „Gekro" een overeenkomst aan te gaan. De heer v. Sintmaartensdijk vraagt of het verplichting is, waarop de Voorzitter mede deelt, dat even geleden voor verschillende ge meenten de termijn van uitstel met een jaar is verlengd, maar dat de gemeenten toch voor de destructie moeten zorgen. Z.h.s. wordt besloten met de „Gekro" be doelde overeenkomst aan te gaan. Het door den raad in de laatste vergadering in handen van B. en W. gestelde adres van den Bestuurdersbond Voorne en Putten, hou dende het verzoek aan werklooze arbeiders, gehuwden en ongehuwde kostwinners, de pre- miets te betalen voor het ziekenfonds, waarvan zij lid zijn, heeft B. en W. aanleiding gegeven een afwijzend advies te moeten uitbrengen. De circulaire hieromtrent van oen Minister is hier niet ontvangen. Deze heeft betrekking op die gemeenten, waar een steunregeling is. Inwilliging van het verzoek achten zij dan ook niet mogelijk en niet gewenscht. De gemeente heeft een gemeente-geneesheer, bij wien de armlastige ingezetenen vrije geneeskundige behandeling kunnen krijgen, alsmede de bc- noodigde geneesmiddelen. Niettemin zou wel aan hen, die in een eigen ziekenfonds zijn en die behoeftig worden, een bedrag boven den normalen onderstand kunnen worden ver strekt, opdat zij in huil fonds kunnen blijven. Elk geval moet echter op zichzelf worden be oordeeld. Met de armenzorg kan daarmede rekening worden gehouden, doch er kan en mag geen regeling in deze door den raad aan B. en W. worden voorgeschreven, daar het hier uitvoering van de armenwet betreft. Het adres, zooals het luidt, moet dan ook worden afgewezen. De heer van Zetten zegt van dit voorstel te staan kijken. Hij vindt het kleinzielig, dat de gemeente niet een derde van de kosten op zich wil nemen. De lieer van Sintmaartensdijk merkt op dat de raad hierin toch mets kan zeggen. Na nog eenige discussie wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Eenige door B. en W. voorgestelde wijzi gingen der gemeente-begrooting, dienst 1934, worden z.h.s. vastgesteld. De eerste wat be treft den gewonen dienst in uitgaaf tot 3000,en wat betreft den Kapitaaldienst door verlaging der uitgaafposten met 3175, De tweede in inkomst tot 845,08 en in uitgaaf tot een bedrag van 1794,88 en 949,80. Ingekomen zijn diverse verzoeken van bak kers,"fruit-, visch- en sigarenhandelaars, om verruiming van de verkoopgelegenheid op den Zondag, zulks ingevolge het bepaalde bij art. 4, le lid, onder d, der Winkelsluitingswet 1930, Stbl. 460, zooals dit is gewijzigd bij de ivet van 27 Juli 1934, Stbl. 450. De belanghebbenden zijn gehoord. Gebleken is dat een behoorlijke meerderheid der winke liers in alle groepen, voor verruiming is. B. en W. stellen voor, ook in verband met de omstandigheden, waarin deze gemeente verkeerc, tot vaststelling der vereischte ver klaring, zooals de wet deze vordert, over te gaan, alsmede eveneens tot vaststelling eener verordening, bepalende de tijdvakken, gedu rende welke de genoemde zaken mogen open zijn. Voor de fruit-, visch- en bakkerszaken zijn deze uren bepaald van des namiddags 2'tot des namiddags 8 uur en voor de sigaren- j handelaars van des namiddags 2 tot 6 uur. De heer van Sintmaartensdijk zegt zijn stem j hieraan niet te kunnen geven, daar hij voor heiliging van den Zondag en niet voor ont- I heiliging daarvan is. Spreker vindt het jammer dat het" zoover gekomen is. De heer Blind sluit zich aan bij de woorden van den heer van Sintmaartensdijk. In Am sterdam, waar toch ook crisis is, gebeurt het ook niet, zegt spreker. De heer de Boo merkt op, dat hij de zaak zoo ziet, dat de heeren er toch geen principe kwestie van behoeven te maken. De heer van Zetten zegt, sterk voor de Zondagsrust te zijn, maar dat hij, gezien de omstandigheid, dat de meeste winkeliers om verruiming vragen, hij voor het voorstel stem men zal. De Voorzitter licht het voorstel van B. en W. nog nader toe. Hierna heeft nog een langdurige discussie plaats tusschen den Voorzitter en de heeren Blind en van Sintmaartensdijk, over de Zon dagsrust en het zondigen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, t.w. de heeren Blind en van Sintmaartensdijk. Rondvraag. De heer van Zetten vraagt naar de goedkoope boter, waarop de Voorzitter antwoordt dat deze is aangevraagd, waartoe de gemeente Nieuw-Helvoet haar medewerking heeft verleend, daar onze gemeente ze niet kon verkrijgen, aangezien 10 K.G. per week besteld moet worden. Hierna sluiting. minder kans hebben wij tot twisten. Dat is een regel in het huwelijk. En maak mij geen ernstige scènes van dien aard. Die vervelen mij, en ik wil niet ruw tegen u zijn. Zoudt gij niet naar uwe kamer gaan? Gij ziet er vermoeid uit." Vere verwijderde zich van hem en ging naar binnen. Haar echtgenoot bleef op het terras zijne sigaar rooken. „Zij wordt sentimenteel," zeide hij bij zich zeiven, ,,'t is maar het best daar op eens een einde aan te maken. Kan zij niet tevreden zijn met al hare chiffons en hare juweelen?" Den volgenden dag waren de Parijzenaars op het kasteel aangekomen; en van den ochtend tot den avond bedierf de drukte door de vroolijke logés veroorzaakt voor de meesteres van Félicité alle landelijke schoonheid en alle frischheid van de zee kust. Nooit vrij van de wereld te kunnen zijn werd zulk eene gestadige kwelling voor Vere ais het stof van de fabriek voor den \ermoeiden arbeider, het straatrumoer voor de uitgeputte dagloonster is. Er nooit aan te kunnen ontsnappen; nooit alleen te zijn met de kalmte der natuur, met de bespiegelingen van groote dichters, de bekoorlijke stilte van een schoon landschap was voor haar even treurig als het voor de vrouwen uit hare omgeving geweest zou zijn zich een jaar tot een zaamheid gedoemd te zien, zonder minnaars en mededingsters, zonder opwinding, zonder intrigues, zonder veroveringen. Een oogenblik alleen te zijn was het schrikbeeld van deze; nooit een oogenblik alleen te zijn was hare foltering. Door dit verschil van gevoel bestond er tusschen haar en de andere vrouwen eene kloof, die door geen gelijkheid en schoonheid, van beschaving en rang te dempen was. Tusschen Vere en de elegante, geblankette OLIVIO—FLAKKEE 0—2. 5 van de 6 punten zijn binnen. Een mooie prestatie, die voor een groot deel te danken is aan de goede stemming en den wil om te winnen. Het is een prettigen dag geweest en alle spelers gingen opgetogen huiswaarts. By sommigen waB zelfs de „Imitatie" naar het hoofd gestegen. Ter zake. Het spel gaat beginnen. De Olivianen toonen evenveel lust te hebben om vandaag te winnen als Flakkee, dames uit haar kring was geen sympathie mogelijk. Zij had niets met ze gemeen dan haar maat- schappelijken rang. Hare gesprekken, haar gelach, hare vermaken, alles stond haar evenzeer tegen. De vrouwen hielden evenmin van haar. Zij is zoo farouche, zeiden zij. Zij meenden slechts dat zij rein en kuisch was, zoowel in gedachten als in daden, iets wat de geheele toon der beau monde in hare aanhangsters uitroeit, en bespottelijk maakt in de weinige gevallen dat hij dat niet kan doen. Alleen Jeanne de Sonnaz verklaarde haar te bewonderen, ja, zelfs veel van haar te houden. Maar iedereen wist ook dat Madame Jeanne eene schrandere vrouw was, die niets zeide of deed zonder reden. „Beproef vriendelijk te zijn als gij dat zijn kunt jegens Madame de Sonnaz," was het bevel van Zouroff geweest, op den eersten dag dat zijne vrouw en de Fransche hertogin elkaar ontmoet tenen Vere had aan de schitterende Parisienne menigen raad, menigen wenk te danken als zij gevaar liep tegen de étiquette te zondigen, of ais het tact vereischte om een lastigen bekende te vriend te houden of te weren. Vere geloofde, in alle onschuld en oprechtheid, dat Jeanne de Sonnaz wel van haar hield, en zij deed zichzelve verwijten dat zij haar niet dankbaar genoeg was en hare genegenheid niet kon beantwoorden. „Ik geioof dat zij geen brave vrouw is," zeide zij eens, aarzelend, tot hare schoonzuster. Madame Nelaguine glimlachte met eene uit drukking, die haar op haar broeder deed gelijken. „Vraag maar niet al te veel naar deugd. Als gij er te veel van wilt weten, komt gij in allerlei moeilijkheden; en ik vrees dat gij het rechte doch de eerste gevaarlijke aap vallen komen van onzen kant. Van Beek geeft een lange pas naar Dessö, deze pingelt even en plaatst goed naar Haartje. Een hard schot van korten afstand, maar de doelman heeft te veel aan trekkingskracht en grijpt den balklemvast. Een mooie kans verkeken.Hartensveld breekt mooi door. Z'n honger naar een doelpunt is te groot, waardoor hi) twee van zfjn collega's, die zich vrjj opstellen, vergeet. Zonder overdrijven hadden we al een voor sprong van 2-0 kunnen hebben. Enkele malen zien we onze spelers binnen het straf schopgebied nog naar buiten spelen, hoewel niets hen verhinderde, den bal voor het doel te plaatsen. Zoo dicht b(j doel, is de kortste weg de beste en brengt verrassend spel. Olivio doet in het veld voor Flakkee niet onder. Hun aanvallen z(jn echter zoo doorzichtig en hun schieten zooslordig.dat er al veel geluk bij moet komen, om te doelpunten. De aanvallen van Flakkee zfjn veel gevaarlijker. Onze vleugels gaan steeds beter spelen. Wat vooral opvalt, is de groote snelheid, die Dessö ontwikkelt. Met deze voorhoede kunnen we tevreden zijn. Har tensveld zendt een hard schot in, dat goed gehouden wordt. De verdediging van Olivio is het beste deel van de ploeg. Vooral de links-achter heeft er een goeden kijk op. De voorhoede is een stel zwoegende spelers die er plezier in schijnen te hebben, om de kansen om zeep te brengen. Fun krijgt wel voldoende werk, doch moeilijk is het niet. Het gaat er veel op lijken, dat de rust met blanken stand zal ingaan, als Dessö naar binnen zwenkt, goed voorgeeft aan Han Koese, die in moeilijke positie den bal vrij speelt en z'n linkerbeen de gelegenheid geeft om oer-hard onder de lat door te schieten. Het was om medelijden met den kleinen, betrouwbaren keeper te krijgen. Precies na een half uur spelen is het dus 1-0 voor Flakkee. Dat geeft moed. Goedkoop schijnen de doelpunten vandaag niet te zijn. Verder dan 1-0 kunnen we het voor de rust dan ook niet brengen. Voor het zoover is, no- teeren we nog enkele hoekschoppen voor beide partijen, die niets opleveren. Van Beek opent het spel goed, zoowel naar de vleugels als naar het binnen-trio, waarvan Hartens veld er een over de lat werkt. Jammer, dat hg niet wat meer balcontröle heeft (trainen Even later krijgt hg nog een pracht kans. Hij heeft den bal nu goed in zijn macht, maar wacht even te lang en de tegenpartij belemmert hem in de juiste richting te schieten. Nog een hoekschop, waaruit Har tensveld over de lat schiet en het is rust. We zijn tevreden, al vinden we allen, dat de voorsprong grooter had kunnen zijn.Ge zien het roekelooze spel van de tegenpartij is de kans op een overwinning niet gering. In de tweede helft krijgt het spel een eenzijdig karakter, daar Flakkee zich al spoedig op verdedigen gaat toeleggen. Olivio komt geweldig opzetten en sluit Flakkee geheel in. Een angstig oogenblik ontstaat als Fun den bal even uit z'n handen laat vallen. De spelers appeleeren, omdat de bal over de doellijn geweest zou zijn. Dit blijkt niet het geval, want de scheidsrechter, die er dicht bil staat, laat doorspelen. Insluiten is altijd gevaarlijk, wat Olivio spoedig zal bemerken. Koert, die overigens uitstekend speelt, staat meermalen buiten spel. (Beter opletten!) In deze positie krijgt h{j den bal toegespeeld, loopt door en maakt met een keurig puntertje het tweede en laatste doel punt. Het is niet verdiend, maar het telt. Wfl zfln in de competitie, en we hebben den Scheidsrechter ook wel eens tegen. De druk op het Flakkee-doel blijft aan- houden. Fun is gelukkig uitstekend op dreef en Lajos vecht als een Leeuw. Voortdurend zien we z'n blinkende kruin opduiken, daar, waar het meeste gevaar dreigt. De Olivianen zitten zoo fel op den bal, dat onze verdedi gers geen gelegenheid krijgen hem ver ger noeg weg te werken en vaak over de zijlijn trappen. Time is money I Enkele malen weet Flakkee zich los te werken. Dessö geeft een goede pas naar Hartensveld, die naastschiet. Han Koese probeert, van tè groote afstand, den keeper te verschalken. Het lukt niet. De Scheidsrechter heeft wat goed te maken en geeft een strafschop tegen Flakkee. Ook die wordt er onbesuisd naast geschoten. Als toch niet zult vinden. Wat Jeanne betreft, zij is altijd in hare bank bij de Messe des Parcsseux'in de St. Philippe kerk te zien, zij draait het loterij rad bij fêtes ten voordeele der armen; en haar echtgenoot heeft altijd met haar samengewoond. Wat kunt gij nteer verlangen? Wees niet te veel- eischend." Vere kon wel bemerken dat Madame Nelaguine niet veel goeds van hare vriendin dacht; maar nadere inlichting kreeg zij niet, en bijna eiken dag kwam Madame Jeanne naar Félicité over en zeide tot ieder, die daar was: „Wat is Vera allerliefst! zonderling, koel, onnatuurlijk, ja, dat is waar, maar men aanbidt haar toch." Op zekeren ochtend gevoelde Vere, die eenige uren vroeger dan hare gasten was opgestaan, een sterk verlangen, dat reeds dikwijls bij haar was opgekomen, om te zien of zij liet gehuchtje kon terugvinden, waar zij kersen gegeten had en Corrèze voor 't eerst, in wedstrijd met den leeuwe rik, had hooren zingen. Het was zulk een onschul dig verlangen dat zij geen reden zag waarom zij er niet aan voldoen zou; zij liet dus hare ponies voorkomen terwijl het nog vioeg was, en reed haar park uit, door Deauvillc en Trouville naar Villerville. Daar stapte ze uit, en ging te voet, zonder ander geleide dan Loris, door de zee van struiken, waarmeö de rotshoogtc van Calvados begroeid is, terwijl het zilte nat tegen haar voet plast. De naam van het gehuchtje had zij nooit geweten, maar te oordcclen naar zijne ligging aan de zee, moest het ergens tusschen Grand Bec en Villerville zijn; en zij volgde verschillende paden tusschen boomgaarden en grazige weiden, en graanvelden, door rijen populieren afgedeeld, tot- Haartje mooi doorbreekt, wordt hl) binnen de beruchte ljjnen gehaakt (het aantal kee- ren, dat onze spelers ongestraft gehaakt worden is niet gering). De Scheidsrechter laat doorspelen. De dreigementen van het publiek zjju daar waarschynlfjk niet vreemd aan. Overigens was de Scheidsrechter veel beter, dan die we vorige week hadden. Olivia gaat beter samenspelen. Het schie ten laat gelukkig voor ons nog veel te wenschen over. Flakkee moet het laatste kwartier alle zeilen bijzetten om den voor sprong te behouden, wat dan ook gelukt. Het eindsignaal klinkt als een verlossing. Flakkee heeft verdiend gewonnen en zeker niet geflatteerd. Op de kanthalfs na - vooral Driese had een slechte dag, maar kan veel beter heeft de geheele ploeg good gespeeld enhet oog is weer gericht op de bovenste plaats I Rotterdam. J. v. Beek, FLAKKEE II—S.V.V. III 3—2. Schitterend weer, Heel aardig spel, Ziedaar... wat wil men meerl Inderdaad, het was werkeljjk een goed partytje voetbal, dat Zondag ons „tweede" te zien gaf. Ook hun tegenparty was niet minder, welke echter vooral na de rust legio kansen door slecht schieten verprutsten. Onmiddeliyk na den aftrap is Flakkee in den aanval en de wedstrijd is nog maar 7 min. oud als Korteweg met een fraaie kopbal Flakkee de leiding geeft. Direct daarop weet de S.V.V.-doelman al uitloo- pende het leer van voor De Wilde zijn schoen te pikken. S.V.V. raakt dan inge speeld, doch de meeste aanvallen worden door buitenspel onderbroken. Flakkee doet het beter; al3 Verry'p heeft voorgezet, schiet Korteweg in, de keeper kan het schot niet voldoende keeren en in den uitersten hoek verdwijnt de bal, 2-0. Het spel gaat nu vlug heen en weer, tot tweemaal toeschiet De Wit naast en even later een vrye kans, vliegt over de lat. Aan den anderen kant haalt Razenberg een hard schot nog juist van onder de lat, terwyi Wielaard de kans van den dag mist, door vlak voor het doel en ongehinderd nog naast te schieten, waarna de rust wordt aangekondigd. Na de thee opent S.V.V. onmiddellijk het offensief, doch verder dan een hoekschop brengen ze het niet. De volgende Flakkee- aanval is veel gevaarlijker, als eerst de Wilde van dichtbfj tegen de keeper aanschiet en Wielaard den terugspringenden bal over- knalt. Toch wordt S.V.V. steeds sterker, en nadat Razenberg eenige goede ballen gestopt heeft, moet hy tenslotte zwichten, als van links wordt voorgezet, en den bal via de lat achter in het doel verdwynt, 2-1. Flak kee wordt dan een poos totaal overspeeld, de gebroeders Smit, en de halflinie met de Weerd aan het hoofd verzetten bergen werk, terwyi in de laatste instantie Razenberg zyn goeden vorm toont. Flakkee heeft ook niet over geluk te klagen, als de scheids rechter de S.V.V. midvoor een pracht kans ontneemt door onnoodig voor buitenspel te fluiten terwijl de Schiedammers keer op keer naast en over schieten. De meeste Flakkee- spelers geven reeds teekenen van vermoeid heid onverwachts plaats Wielaard goed naar links, de Wit zet voor, de Wilde is er iets eerder bij, en vergroot netjes de voorsprong 3-1. Er is dan nog 7 min. te spelen. Direct daarop weer een mooie aanval, Korteweg lost een prachtig schot, dat even fraai door de S.V.V.-doelman gekeerd wordt. Men ver wacht geen verandering meer in de stand, doch dan gaat de S.V.V. rechtsbuiten er nog eens van door, scherp vliegt den bal in den doelmond, Razenberg grijpt, doch den bal springt uit zyn armen, en het is 3—2. De laatste miDUten zyn uiterst span nend, S.V.V. zet er alles op om nog gelyk te maken, doch het lukt niet, dan fluit de scheidsrechter einde, en Flakkee II heeft een zwaarbevochten overwinning behaald. Hou zoo vol jongens! v. W. Om het kampioenschap van den F.V.B. Zondag behaalde Xerxes, in een van weers- zyden goed gespeelden wedstryd, door een 2-0 overwinning op D.V.V. II, het kampioen schap van den Bond. dat zij eindelijk het eenzame plekje vond, nog juist zooals vroeger. De oude vrouw, die Corrèze St. Raphael had genoemd zat bij de haag te breien; de kersen- boomen waren met vruchten beladen, de mosrozen stieten hare bedauwde kelken tegen de kleine rozen van den egelantier; kinderen, bruingebrand door de zon, sleepten netten over het korte gras; de leeuwerik steeg omhoog. Niets was veran derd dan zij alleen. Niemand herkende haar. De oude vrouw wenschte haar gul goeden mor gen, en de kinderen gaapten haar aan, maar nie mand kon denken dat die rijkgekiecde groote dame het kind was, dat daar, drie jaar geleden, melk uit een houten kom had gedronken en op klompen liep. Zij vroeg wat water, en ging bij de egelantierhaag zitten; zij dacht aan Corrèze. Zelden was hij uit hare gedachten; maar hij bleef in hare verbeelding altijd 'zulk een idealistich figuur, dat de herinnering aan hem haar nooit verontrustte. Hij was in hare oogen niet met andere mannen gelijk te stellen. Afgetrokken zat zij te luisteren naar het gesprek van de oude vrouw, die voortging met in den zonneschijn te breien, en maar door praatte zonder antwoord te verlangen. Zij vond het een slechten tijd. Men had gezegd dat er onder de Republiek geen armen meer zouden zijn, maar zij kon geen onderscheid zien; zij had er reeds zoo veel beleefd regeeringen, bedoelde zij maar de eene was al niet beter dan de andere, vond zij. Het brood was altijd duur. Er waren dit jaar veel mosselen; dat ging buiten de Republiek om; en de vischvangst was ook voordcclig geweest. Na afloop van den wedstryd werd door de Voorzitter van den F.V.B. een kleine toespraak gehouden en kreeg de aanvoerder van Xerxes den kampioensbeker in ont vangst te nemen. Er bestond voor dezen wedstryd veel pur blieke belangstelling. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt als volgt: Afd. Oost: Flakkee III H.B.S. (Lodder.) Aanvang 2 uur. De Secretaris, B. JONGEJAN. DIRK8LAND. Bij de voetbalwedstrijd tus sen D.V.V. II en Xerces van Oude Tonge om het Flakkee-kampioenschap, heeft de D. V. V.-speler L. Guldemeester een scheenr beenscheuring opgelopen. In het ziekenhuis alhier is een gipsverband aangelegd. De competitiewedstryd tussen R.V.B. 3de kl. tussen Rockanje en D.V.V. II ein digde met 6-3 voor D. V. V. MARKTBERICHTEN. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 1 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 2082 dieren, w.o. 388 vette runderen, 290 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 670 schapen of lammeren. 728 varkens en 1 bok of geit. De prijzen waren: Vette koeien 5860, 50—52 en 3842 cent, vette ossen 5458, 4852 en 4244 ct., vette kalveren 7585, 6070 en 4550 ct., varkens (levend gewicht) 30—31, 2829 en 26—27 ct., schapen 37, 34 en 31 ct., lammeren 38, 35 en 30 ct., alles per kg., schapen 16, 12 en 8, lammeren 10, 8 en 7, beide per stuk. De aanvoer van vette koeien en ossen was minder, handel willig en de prijzen als Dinsdag j.l. Een prima beest ging nog tot 2 ct. boven noteering. Vette kalveren waren ruimer aangevoerd, kalme handel en voor mindere soorten iets lager in prijs. Een best kalf ging nog tot 5 ct., boven noteering. Schapen en lammeren tamelijk aangevoerd, handel lui en de prijzen iets lager. De aanvoer van varkens was korter, de handel stug en de prijzen als Maandag j.l. Enkele partijtjes schapen werden voor export gekocht. Boter, Kaas, Melk en Eieren. APELDOORN, 1 October. Gemeentelijke Eierhal. Aanvoer 200.000 eieren. Prijzen 2,304.20, middelprijs 3,66 de 100 stuks. Handel redelijk. OUDEWATER, 1 October. Kaas. Aanvoer 50 partijen, tezamen 2250 stuks, wegende 11,250 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk 2123,50, idem mindere 1820. Handel matig. ROERMOND, I October. Eiermijn. Aan voer 3.100.000 stuks. Kippeneieren ƒ2,104,90 voor Export. Eendeneieren 22.90 per 100 TIÈL, 1 October. Eieren 3,504,25, de 100 stuks. Aanvoer 27.000 stuks. Granen, Meel, Oliën, enz. ROTTERDAM, 1 October, Fijne Zaden. Heden geen noteering. ROTTERDAM, 1 October. Binnenlandsche granen en erwten. Haver 66.60. Gerst 6—6.20, Erwten: kleine groene en Schokker erwten gevoelig lager. Bruine boonen 11,5012, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 1 October. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge 74/75 kg. Bahia Blanca disp. ƒ8,40, 74/75 kg. Bahia Blanca stoomend 8,35, 7273 kg. La Plata disp. 8,30, 76 kg. Hon- gaarsche disp. 8,30. Gerst 68/69 kg. La Plata disp. 125, 64/65 kg. La Plata disp. 124, 64/65 kg. La Plata spoedig gewacht 123, 62/63 kg Donau, aangekomen 120, Chili disp. 124, Perzische spoedig gewacht ƒ114, Canada No 3, disp. 12. Haver 55/56 kg. Zuid-Russische disp. 6,95. Chili stormking, disp. 6,95, 54/55 kg. La Plata Clipped, disp. ƒ6,60, 47/48 kg. La Plata, spoedig gew. 6,35. Zag mevrouw daar dien leeuwerik wel? Die gekke kleine vogel bracht haar evenveel op als de mos selen; een heer had zooveel schik in dien leeuwerik, dat hij eiken zomer soms meer dan eenmaal kwam om naar hem te zien, en dan gaf hij haar altijd vijf napoleons of meer. Er waren zooveel leeuwe rikken in de wereld, en er zouden er nog veel meer zijn als de menschen ze maar niet opaten; zij wist wat bijzonders er aan den haren was, maar die heer gaf haar altijd geld omdat zij goed voor hent zorgde. Misschien had Madame weieens van dien heer gehoord; hij had zoo'n mooi gezicht; men zeide dat hij een zanger was; en hem te hooren zingen zij had heni zelve eens gehoord dat was alsof de hemel geopend werd. Vere luisterde nu met onverdeelde aandacht, en hare oogen werden vochtig. „Herinnert hij het ziclr zoo?" dacht zij; en zij vond het vreemd dat hij nooit getracht had haar te spreken. „Komt hij alleen om dien leeuwerik?" vroeg zij. „Zoo zegt hij," antwoordde de oude vrouw. „Hij neemt altijd eene roos en een egclantiertakje meê. De eerste maal dat hij hier kwam, was er een lief meisje bij hem, voor wie hij een paar klompen had gekocht omdat zij hare schoenen op het strand had verloren. Misschien is dat meisje nu dood. Dat heb ik welcens gedacht; hef kan niet alleen oin den leeuwerik zijn, en dan zit hij hier lang, heel lang en is treurig. In Mei is hij hier geweest dat was de laatste maal." (Wordt vervolgd). Prijs per kwartaal Losse nummers f h~ 0,07" ADVERTENTIËN Muis per 2000 kg Gele La Plata, aangekomen 1 102, gele La Plata stoomend, naar aan komst 102,50104,50, La Plata cinuuan- tine, disp. 109. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 1 October. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 3—3,40, Zeeuwsche blauwe 2,90—3.30, idem eigenheimers 2,90— 3,10, idem bonte 2,903,30, eigenheimers drielingen 2,302,60, blauwe idem 2,90 3, alles per H.L.Westl. zand 7 c., per K.G. Met redelijken aanvoer en kalme vraag. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 1 October. Vlas (opgaaf van de marktmeesters) 700 K.G. blauw, schoon 42147£ c., 7000 K.G. groningsch 4245 c., 5500 Holl. geel 40^5 c„ 2000 K.G. dauw- root 3035 c., alles per K.G. De prijzen nei gen tot dalen, de handel gaat dan ook moei lijk. Het meerendeel werd ten slotte toch verkocht. AAN DE TDINDEKS IN ZUID-HOLLAND. Correspondentieadres Tuinbouwteelt- regeling Zuid-Holland. Nu de tuinbouwteeltregeling een deel der werkzaamheden der Landbouw Crisis Orga nisatie is gaan uitmaken, vervallen hiermede de vroegere correspondentieadressen der teeltregelingscommis8ies, n.l. dat van den Heer C. van Spronsen te Ter Aar en den Heer J. Barendse, Wateringscheweg 37 te Poeldyk. We vestigen er de aandacht op, dat met ingang van 1 October 1934 het correspondentieadres is gewordenLandbouw Crisis Organisatie voor Zuid-Holland, Af- deeling Tuinbouw, Anna Paulownastraal 22, te 's-Gruvenhage. Landbouw Crisis Organisatie voor Zuid-Holland. De Secretaris der Tuinbouweom missie, Ir. K. T. J. INIA. MIDDELHARNIS. Zy, die dit jaar|een varken aan huis willen doen slachten, moeten hiervan opgave doen Zaterdag 6 October des avonds van 6 tot 9 uur in café Huismans aan den Langeweg. De los werkman Joh. Auperlee Az. verwondde Maandag zijn hand zoodanig met het bietenhakken, dat hij zich naar den geneesheer moest begeven, De j.l, week gekozen Gemachtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Gem., heb. ben allen hun herbenoeming aangenomen Zondag 7 October 1934 zal het 40 jaar geleden zyn dat de heer D, Slager in dienst trad by de Israëlitische Gemeente als voor zanger en onderwgzer. Het zal den heer Slager voorzeker nietaan belangstelling ont breken. Van het land van den heer K. Doorn bos zijn de vorige week twee zakken poters ontvreemd. De daders zyn onbekend. De opbrengst van de j.l. week gehou den bazaar in hötel Meijer ten bate der Vereeniging Lighallen te Middelharnis-Som- melsdyk, heeft opgebracht de som van 1200 gulden. Maandagmorgen ontstond in de werk plaats van den aannemer K. Kroos aan het Vingerling een begin van brand, doordat de vlam uit 'den motor sloeg. Daar men het vuur spoedig meester was, kon erger worden voorkomen en liep dit met eenige materieele schade af. Terwyi het dochtertje van den heer T. van der Valk op het schoolplein aan het spelen was, stak een jongen zijn voet uit, waardoor het meisje viel. Haar arm werd daarby zoodanig gekwetst, dat zij naar den geneesheer moest worden gebracht. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 24 tot en met Zaterdag 29 September 1934, hebben zich by den Agent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 64 personen van verschillende vakken als werkzoekenden doen inschry ven, t.w.: 27 land arbeiders, 5 typografen, 2 timmerlieden, 4 metselaars, 1 schilder, 1 opperman,2beton werkers, 12 diepzeevisschers, 1 koopvaardy- matroos, 6 transportarbeiders, 1 kabelmon teur, 1 broodbakker en 1 borstelmaker. Met het mastiek koken had de werk man Jb. Koster het ongeluk zyn haDd zoo danig te branden, dat hg genoodzaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. De Begrooting dienst 1935 van de Ned. Herv. kerk alhier, zal van 3 tot en met 9 October voor een ieder ter inzage liggen. -• Woensdagavond zal van 7 tot 9 uur in de consistoriekamer van de Ned, Herv. kerk alhier gelegenheid zijn plaatsgelden te betalen. Naar wy vernemen vorderen de werk zaamheden van de rioleering in de Nieuw- straat heel goed; by aanhoudend schoon weer zal de volgende week deze straat weer voor het verkeer kunnen worden opengesteld. - In dl Eigenhei nl Paardepee alles per 1 ƒ3,- peil OIRKS1 de eerstvci öoudersbe. I - Het I Weltering is geweeB hervat. I - Nada j waren teri weer gesti HEBK11 lichting ltj lyfd in hl J. F. Dalef Amersfoor te Milling^ by het 14 - Bij 19S4 tot oj 3 overlyde zyn. - In wettelyke geriyken jaar geen opmaken lyden. Me vallen alld maken. - Weg Romyn uil niet voorg de gewone - Door van Landp met steur proeven w de tarwezil 80MMKLSDIJK, Door den Raad dezer gemeente is benoemd tot brugwachter aau de Wilhelminabrug, Dk. Schellevis te Mid- delharnis, terwijl aan J. Uyl ontslag is ver leend als havenmeester en marktmeester, tespectievelyk met ingang van I Oct. en 1 Nov. a.s. Ontval REGEN! tegen spj NIEIT Prijzen Pracht-1 Gabare ALLEEf Buiteng MELISS chauffeur ongeluk m ryden, dooi I de cbauffei wagen was In de I den heerP.M Maan ongeluk eei I zoodat hy d! I laud vervo Vanv zal by volcH cursus wor houden. Door I worden da zonden. GOEDEE door notar: de Gouder woon- en aan de Mi te aanvaar- Jan Non a| Als worden d; meerite gej en ook get De gaj loopen wei per dag gt drogerij bi De zeeviss- per schuit, In d- wilde ganz

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 2