if WOENSDAG 3 OCTOBER 1934 VERSLAGEN MOTTE N j, I' itv "4k ,a en Kroonprins Michaël met der Industrietentoonstelling karest. de Jordaan bevat en door de Prinses Marie-José voor den ter werd geschonken. Prijs per kwartaal Losse nummers f 1,- w 0,07s ADVERTENTIËN Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. Het wordt uitgegeven door de Prijs per kwartaal Losse nummers f 1- 0,07s ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 93 Verslag van de vergadering van don Raad der gemeente SOMMELSDIJK, op Vrijdag 28 September, des namiddags half vier uur. Voorzitter Burgemeester den Hollander. Afwezig de heeren Blok en Korteweg. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over den aankoop van grond, de uitgifte van grond in erfpacht en het aangaan van de geld- leening. Proces-verbaal van de kasopname by den gemeente-ontvanger, waaruit bleek dat het saldo klopte met boeken en bescheiden. Een verzoek van de vereeniging voor M. Onderwijs op Cbr. grondslag om een bijdrage in de kosten van een leerling uit deze ge meente. B. en W. stelden voor, waar de finantieele toestand der gemeente niet zoo best is, hierop afwijzend te beschikken, waartoe werd besloten. Een verzoek van de Korte als secretaris eener arbeidersvereniging om uitkeering van een toeslag op de steunbedragen voor een ziektepremie, de goedkoopere margarine op ruimer schaal te verstrekken en een toe slag uit te keereu voor kolen, de z.g. kolenbon. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. Het college meent dat de gemeente geen gelden kan voteeren voor de ziektepremie, daar deze geheel ten laste der gemeente komen. Reeds eerder is ge tracht by den Minister om de margarine op ruimer schaal te verstrekken, doch hierop is afwijzend beschikt. Het verstrekken van een kolenbon zal geheel afhangen van een Ministerieele beschikking. Waar dit echter vorige winter wel mogelijk is gemaakt, ver trouwde wethouder Dijkers dat ook dezen winter dit weer wel zal kunnen geschieden. Daarna werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Van de gemeente Middelharnis was een verzoek ingekomen om een bijdrage in de kosten van het leggen eener goot aan den Langeweg. Le Comte vroeg wie eigenlijk de schuldige was dat die toestand zoo is ontstaan. Dit is toch alleen de schuld van Middelharnis, die is de sloot gaan dempen en heeft daar mede de gelegenheid tot afvoer van overtollig water doen verdwijnen. Van Es meende dat dit voor Sommelsdyk van geen belang was. Middelharnis heeft altijd het onderhoud van die zjjde gehad en dient dit nu ook in orde te maken. Eigen lijk is het een bende vanaf den heer Mijs tot aan het Zandpad aan die zijde, Middel harnis zou wel kunnen vragen of wjj in alles bijdragen. Dijkers zeide dat de heer van Es daarin mis was. Het onderhoud heeft Sommelsdijk overgenomen. Nu wil Middelharnis het eind van de R.K. Kerk tot aan de woning van den heer Mijs opknappen voor gezamenlijke rekening en verder doet Middelharnis het tot aan den Proeftuin voor eigen rekening FEUILLETON. OUÏDA Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 60) Madame Nelaguine was er vóór hen aangekomen en hare verwelkoming, hare levendigheid en tact bespaarde htm de verschrikkingen en de verveling van een tête-a-tête. „Zijt gij blijde dat gij weer hier zijt, Vera?" vroeg zij. ,,lk hen blijde de zee weer te zien," antwoordde Vere. „Maar het wordt vervelend zoo van het ccne huis naar het andere te trekken. Wij hebben geen vaste woonplaats. Wij hebben slechts een aantal hotels." ,,lk geloof dat het u hier beter zal bevallen clan te Parijs," hernam Prinses Nadine. ,.'t Is waar, gij zult de last van partijen in huis te dragen hebtcn; maar uwe ochtenden kunt gij in uw park, uwe oranjerie, met uwe paarden of op zee doorbrengen; gij zult vrijer zijn." „Ja", beaamde Vere. Zij hoorde niet; zij zag door den grooten kijker op het terras naar de kustlijn; zij beproefde onder de verschillende inhammen van het rotsachtig strand de plaats tc herkennen, waar Corrèze voor haar en den leeuwerik gezongen had. Maar zee en land waren in een gouden nevel gehuld toen de zon achter de zwarte Calvadosklippen dook, en zij kon niets onderscheiden. Het valt toch niet te ontkennen dat Middel harnis een gelegenheid gemaakt heeft ook voor Sommelsdyk om in den winter be hoorlek aan de tram te kunnen komen. Ongetwijfeld is die Langeweg mooi verbeterd doch zou om een mooi geheel te krijgen heelemaal opgeknapt moeten worden. Van Es: Als wy aan het opknappen moeten gaan, dient men wel van bovenaf te be ginnen, want daar stik je in het stof. Voorzitter stelde voor dat B. en W. die zaak nog obds bekyken. Joppe zeide dat Sommelsdijk inderdaad van de verbetering van Middelharnis profi teerde en dat het niet onbiliyk was dat deze gemeente iets in die kosten bydroeg. Stelde vervolgens voor om in principe te besluiten tot medewerking doch eerst een kostenopgaaf te vragen. Dit voorstel werd aangenomen met 8 tegen I stem, die van den heer van Es. Van den Pensioenraad was een verzoek ingekomen om van den Gemeente-Ontvan ger opnieuw den pensioengrondslag vast te stellen. Van Ged. Staten was terug ontvangen de gemeente-rekening 1933 met enkele opmer kingen van administratieven aard. Aan deze wenschen werd voldaan. Op voorstel van B. en W. werd de ge meente-begrooting dienst 1934 met afr en overschrijvingen gewyzigd. Van J. le Comte was een verzoek inge komen een stuk grond in erfpacht te mogen ontvangen groot 478 M1, deels hlOendeelB a 5 cent per M2. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen met de bepaling dat bebouwing voor Jan. 1936 zal zijn geschied. Knape verzocht dit verzoek nog even aan te houden om in 'gesloten zitting te beraad slagen. Daaraan werd voldaan. B. en W. stelden vervolgens voor van M. van Driel een perceel aan te koopen voor 400,- en van Hanson een perceel voor 300,— beide ter verbreeding van de West- Krakeelstraat. Hiertoe werd besloten. Ver volgens werd aangenomen een voorstel om door het maken van een nieuwe muur daar een goed geheel te krygen. Van de N.V. Eleetriciteits My. was een voorstel ingekomen op verzoek van B. en W. om te geraken tot een goedkooper straat verlichting. De E.M.G.O. stelde voor voortaan alle lantaarns weer te laten branden j zy was bereid dit te doen tegen een bedrag van 548,32 lager dan tot heden per jaar onder voorwaarde dat dit contract in gewy'zigden vorm werd aangegaan voor den duur van 20 iaar. Van Es merkte op dat bij deze overeen komst alle rechten aan de zyde van de E.M.G.O. waren. Weliswaar -is er een be paling in opgenomen dat indien de tijdsom standigheden wyziging noodzakelijk maken de Emgo dat zal overwegen, doch overwe gen kan altijd, doch tot zaken komen is een ander punt. De duur vau 20 jaar is veel te lang. De gemeente gaat zich voor het tastbare voor deel van 6 maal 548,32 verkoopen voor den duur van 20 jaar. Laten wy dan liever de zaak zoo laten en zien na 6 jaar als dit contract afgeloopen is hoe de toestand dan is. Voorzitter zeide dat de E.M.G.O. thans reeds getoond heeft, alhoewel zij nog een contract voor 6 jaar heeft, te willen meegaan De kleedbel luidde voort en zij spoedde zich naar hare kamers. Haar echtgenoot duldde geen voor wendsel van vermoeidheid of ongesteldheid, en ver wachtte haar altijd in vol toilet te zien, om 't even of er geen enkele gast dan of er vijftig personen aan zijne tafel waren. Het scheen haar soms toe alsof haar leven opging in aan- en uitkieeden; het para dijs van andere vrouwen was haar een hel. Het diner, dat zij alleen gebruikte, werd slechts opgevrooiijkt door de spotternijen van Prinses Nadine, die, als zij dat verkoos zeer aardig, hoewel zeer bijtend, kon zijn. Toen bet was afgeloopen, begaven zij zich naar het terras, dat door het maan licht helder beschenen werd. Eenige heeren waren van het chateau Villiers overgekomen om Prins Zouroff met de zegepraal van zijn renpaard geluk te wenschen. Zij waren oude vrienden van hem, helden en leerlingen van de Renbaan. Weldra spraken zij over niets anders. Vere zag naar het door de maan verlichte Kanaal, en Madame Nela guine zat in de kamer weemoedige melodieën van oude Duitsche componisten cn treurige Russische volksliederen te spelen. Félicité was zeer vreed zaam, zeer rustig: den volgenden dag zou het woelig koortsachtig leven der groote wereld weder onder zijn dak beginnen, met dc komst der Parijschc en Russische gasten. „Hoe jammer, hoe jammer! Men heeft geen tijd om adem te scheppen," dacht Vere, terwijl zij niet haar hoofd tegen de balustrade leunde cn hare oogen op de zee gericht hield. „Hoe jamtrer! Wat is er schooner in de schepping dan zonsopgang en maneschijn; cn wie heeft in ons vervelend leven dat vermaak moet heeten, tijd om een van heide tc zien?" Dc volle maan maakte het Kanaal tot een zil- met de tydsomstandigheden, spreker zeide er niet aan te twijfelen of dit zal zy bly ven doen zoodra daarvoor aanleiding voldoende is. Het is van belang dat de E.M.G.O. natuur- lflk weet waar ze aan toe is, want dat ge scharrel van de laatste jaren gaat ook niet op den duur, bovendien is het van groot belang dat de gemeente goed verlicht is. Met dit voorstel krijgen wy meer licht in de gemeente, doordat alle lantaarns weer zul len worden ontstoken en voor minder geld. Van Es zeide dat het ook onaanneembaar was om de onbiliykheid dat het plaatsen van nieuwe lantaarns geheel voor rekening van de gemeente komt terwijl dit by den aanvang niet het geval was. Ook het ver plaatsen van een lantaarn is veel te duur. De E.M.G.O. berekent 100,terwpl een particulier het graag voor ruim 20,— doet. Spreker vond het onbiliyk dat de gemeente mee moet helpen de Emgo rendabel te hour den. Dirksland's verlichting is veel goedkoo per. Ouddorp met meer zielental heeft een verlichting voor 1700, Voorzitter zeide dat die praatjes altyd worden verkondigd. "Wij vergeten daarbjj dat Ouddorp een kleine kom heeft en dientenr gevolge weinig lantaarns heeft. Over Dirks- land moet heelemaal maar niet gesproken worden want die is per lantaarn wel 60, per jaar kwijt. Dijkers zeide dat Van Es steeds weer een oude film afdraait als er een punt van de Emgo op de agenda voorkomt. Dijkers verdedigt het voorstel van de Emgo van meer licht voor minder geld. Het reken sommetje van Van Es gaat heelemaal niet op en het komt niet te pas hier steeds be rekeningen temaken die kant noch wal raken. Van Es: Ik zal het je bewijzen datikge- iyk heb, ik wensch niet voor leugenaar ge steld te worden door Dijkers. De voorzitter bracht daarna het voorstel in stemming en werd aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Knape, Van Es, Roetman en Joppe. Dan kwam aan de orde de vaststelling van de instructie van den brugwachter. Voorzitter zeide dat deze ter visie heeft gelegen dus de inhoud den leden wel be kend zal zLjn. Er was echter nog een schrifteiyk voor stel ingekomen van den heer le Comte om de brug des Zondags den geheelen dag gesloten te laten inplaats van van 7-9 uur zooals de instructie aangeeft geopend te houden. B. en W. de Zondagsrust willende bevor deren meenden met het voorstel zoo ver mogeiyk gegaan te zijn. De brug algeheel gesloten te houden is erg bezwaarlyk. Joppe zeide dat dit wel aardig was, maar garandeeren B. en W. dat er dan Zondags, morgens steeds voldoende water in de haven staat dat de schepen de haven juist op die uren de brug kunnen passeeren? Spreker illustreerde de moeiiykheden daaraan ver bonden. Voorzitter zeide dat ook steeds ernstig rekening dient gehouden te worden met den waterstand in de polder. Jöppe vroeg of het nu zoo bezwaarlyk was dat vrij te laten. De brugwachter moet mis schien eenmaal per 4 weken Zondags dienst doen en dan slechts enkele minuten. Van Es meende dat het voorstel van B. en W. om praktische redenen niet te aan vaarden was. Het zou wel mogelyk zjjn als deze gemeente een haven had als Middel- veren strook; de vloed was tot den rand van de zwarte rotsen gestegen; op dc witte, glinsterende ruimte was een klein donker zeil zichtbaar, het zeil van een visschersvaartuig, dat langzaam voor den wind dreef. De kalmte, de stilte, het maan licht, de frissche zeelucht, haar uit hare kindsheid zoo welbekend, dit alles vervulde haar met eenc onuitsprekelijke droefgeestigheid. Pas drie jaar geleden, cn wat was zij veranderd! Alle jeugdig gevoel, alle hoop was in haar hart verdoofd alsof zij reeds oud was. Zij zat in gepeins verzonken, terwijl de muziek daarbinnen zich met het gemurmel van de zee vermengde; terecht had zij gezegd dat zij tegen woordig haie gedachten trachtte te smoren, maar zij was nadenkend van aard, en daarom gelukte het haar niet altijd. „Misschien heb ik ongelijk; misschien doe ik niet alles wat ik behoor tc doen," peinsde zij; en haar geweten deed haar verwijtingen dat zij stug en wrevelig was tegen den man, dien zij gezworen had te eeren. „Te cercn 1" dacht zij, met bitterheid; welke eenc spotternij lag cr in dat woord! Maar hij was toch haar echtgenootop zijne wijze was hij edelmoedig jegens haar geweest, cn zijn naam was voor altijd de hare. Het zou toch beter zijn 'als zij in vrede konden leven. Toen zijtic vrienden naar Villiers teruggereden waren, cn zijne zuster zich zoo droomcrig in mu zikale herinneringen verdiepte, stond Sergius Zou roff op 'iet terras naar de zee te zien, cn berekende in hoeveel tijd zijn jacht den volgenden dag van Cherbourg zou kunnen komen. Dc klok van zijn kasteel sloeg middernacht. Vere zag naar hem, aarzelde, maar stond op cn harnia die altyd bevaarbaar was. Hier zyn wy te veel afhankelijk van den waterstand. Dijkers zeide dat de instructie nu is in overeenstemming gebracht met die van Mid delharnis, doch betwist niet dat wy hier met andere aangelegenheden hebben te maken die praktisch de zaken kunnen bemoeilijken. Mys zeide dat indien er geen praktische mogeiykheid bestaat de brug slechts gedu rende 2 uren open te stellen of er dan geen andere regeling gemaakt kan worden. Hoelang zal de brugwachter in die 25 jaren des Zondags dienst hebben moeten doen? Misschien geen kwartier per Zondag en is dat dan zoo onoverkomelijk om den toestand te houden zooals hij is. Het voorstel van den heer le Comte is van hem in te schikken doch de praktische kant mag niet ongezien blijven. le Comte zeide dat hij dit voorstel slechts steunt op de wet van God, die voor elk mensch geldt, de praktische bezwaren dienen daarby te vervallen. Wy mogen de gelegen heid niet ontnemen aan een belijdend mensch om mede te kunnen sollieiteeren voor deze betrekking. Er zijn reeds zoovele betrekkin gen waar die menschen niet naar kunnen sollieiteeren wegens Zondagsarbeid. Dijkers zeide dat men de gelegenheid moet laten de haven te verlaten voor de werken der noodzakeiykheid. Ook in Gods woord vindt U telkens dat daarvoor gelegenheid laten dient te worden. Le Comte zeide dat er hem slechts in deze aangelegenheid een werk der nood zakelijkheid was t.w. ziekenvervoer. Waar dit, nu het ziekenhuis te Dirksland er is, practisch niet meer voor zal komen, is al- heele sluiting best mogelijk. Mijs meende dat indien er anders geen werken der noodzakeiykheid aanwezig waren voor het passeeren van de brug, men die dan evengoed den geheelen dag geopend kan houden, dan voorkomen wij tevens dat aan den Havendijk de jongelui niet meer kunnen wandelen en wat dies meer zij. Zoowel het een als het ander dan. Maar ook dit gaat natuuriyk niet. Buth vroeg of het dan niet beter was geen uren in de instructie te noemen, doch te vermelden dat de brug gepasseerd kan worden bij hoog water. Dijkers zeide dat dit voorstel goed bedoeld was van den heer Buth, doch dat ook dit zyn bezwaren met zich bracht. Tenslotte kwam het voorstel van B. en W. om de brug alleen geopend te houden van 7—9 uur in stemming en werd aangenomen met 6 stemmen voor. Tegen de heeren van Es en Joppe, de heer Mijs stemde blanco. Op voorstel van B. en W. werd het salaris voor den nieuw te benoemen ambtenaar gesteld op 275,— per jaar, plus vrije wo ning en vrij waterverbruik. De benoeming van een brugwachter en havenopzichter voor de bieten-campagne werd aangehouden om eerst in gesloten zitting de sollicitanten te bespreken. Daarna werden tot leden van de commissie van onderzoek voor de rekening dienst 1933 der gemeente, het Burgerlijk Armbestuur, Weeshuis en Gasfabriek benoemd de heeren Le Comte, Buth en Knape. Daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. Na heropening deelde de Voorzitter mede dat B. en W. voorstelden aan de Wed. van Nimwegen een stuk land te verhuren voor 50,— per gemet voor den tyd van 7 jaren. Hiertoe werd besloten. Verder werd besloten nagehouden beraad, aan J. le Comte een stuk grond In erfpacht af te staan groot 478 M2. Op voorstel van B. en W. werd aan den heer Uil wegens ongeschiktheid ontslag ge geven tegen 1 November a.s. als haven meester en tegen 1 October a.s. als markt meester. Vervolgens werd overgegaan tot de be noeming van oen brugwachter. Nagehouden stemming verkreeg D. Schellevis uit Mid delharnis 5, J. den Boer 2 en C.Grootenboer eveneens 2 stemmen, zoodat D. Schellevis werd benoemd. Tot havenopzichter gedurende de maanden October en November werd herbenoemd de heer A. Hoek. Daarna sloot do Voorzitter de vergadering. GEMEENTERAAD HELLEVOETSLUIS. Dinsdag 25 Sept. j.i. te half 3 nam. kwam de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van Burgemeester de Geus, in openbare ver gadering bijeen. Na de opening der vergadering, deelde de Voorzitter mede, dat de heer de Boo, de oudste wethouder en loco-burgemeester, deze maand 25 jaar lang onafgebroken het raadslidmaat schap van den raad bekleedt. Spreker vestigde er den aandacht op, dat een dergelijk feit niet veelvuldig voorkomt en dat men onafgebroken het vertrouwen der gemeentenaren gedurende zoo'n tijd geniet. Hij merkt op dat het, vooral in den tegenwoordigen tijd, niet zoo gemakke lijk is lid van den raad te zijn. Hij wil den heer de Boo dan ook, mede namens de raadsleden, dank zeggen voor hetgeen deze, al die jaren, naar zijn beste weten, in het belang van de gemeente heeft gedaan. Sedert hij Burgemees ter van Hellevoetsluis is, heeft 'hij met den heer de Boo als wethouder, behoudens een kleine tusschenpoos, samengewerkt in het Da- gelijksch Bestuur. Over 't algemeen is die samenwerking goed geweest; al is men het niet altijd met elkaar eens geweest, wrok heeft dit toch nooit achtergelaten. Spreker wenscht den heer de Boo geluk met de herdenking van dit feit, en wenscht hem een lang en gelukkig leven toe en hoopt hem nog eenige jaren in het belang van de gemeente Hellevoetsluis werkzaam te zien. Ook de ambtenaren wen schen den heer de Boo na de vergadering te huldigen. De heer de Boo dankt hierna den Voorzitter voor de waardeerende woorden, tot hem ge sproken. Inderdaad is het niet zoo gemakkelijk thans lid van den raad te zijn. Dat heeft de Burgemeester zoo juist uitgedrukt. Hij zal trachten ook in het vervolg zijn krachten aan de belangen der gemeente te wijden. Aanwezig zijn de heeren Blind, de Boo, van Kralingen, Essenberg, van Sintmaartensdijk en van Zetten. De heer Nijgh is afwezig. De notulen van de spoedeischende vergade ring van 1 Augustus en van de vergadering van 22 Augustus j.l. worden z.h.s. onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van het Bestuur van den Polder Oude- en Nieuwe Struijten is inge komen een schrijven, inzake dc besproeiing van den Koedijk, waarom B. en W. hadden ge vraagd. Hét is niet genegen hiertoe over te gaan" Van Gedeputeerde Staten is goedgekeurd terug ontvangen het raadsbesluit d.d. 22 Aug. j.l., tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1934.Het Centraal Bureau voor Veri- trad naar hem toe. „Sergius," zeide zij zacht, „ik had niet zoo moe ten spreken als ik vandaag gedaan heb; ik vraag er u verschooning voor." Zouroff zag verbaasd op de fiere, tengere ge stalte van zijne vrouw neder. „Gij wilt toch geen scène maken?" zeide hij, op een gemelijken cn ongerusten toon. Die woorden vielen als ijs op Vere's ernstig wel- mceneiidc gezindheid. Een oogenblik was de hoop bij haar opgekomen dat haar echtgenoot haar mis schien hare taak minder zwaar, minder smartelijk zou maken door een soort van sympathie, door haar eenigszins tc begrijpen. Zij had hare trots gebogen tot eene bij baar zeer zeldzame deemoe digheid, en dit was nu al hare belooniugl Zij be dwong het antwoord, dat haar op de lippen zweef de, en dc toon harer stem bleef kalm cn zacht. „Ik wil u niet opzettelijk grieven," zeide zij een voudig; ik heb ingezien dat ik vandaag verkeerd heb gedaan, dat ik ben tekort geschoten in den eerbied, dien lk u Verschuldigd ben; ik meende u dit te moeten bekennen en cr u vergiffenis voor te moeten vragen." Zouroff staarde haar somber en norsch aan. Hij vond haar zeer schoon, terwijl zij daar voor hem stond in het zilveren schijnsel der maan, dat haar gebogen gelaat en haar blanken hals verlichtte; cn evenwel had zij aile bekoorlijkheid voor hem ver loren, terwijl Jeanne de Sonnaz, die volstrekt niet schoon was, jaren lang zijne hartstochten wist op te wekken. Hij beschouwde haar, nauwelijks acht geveilde op haic woorden, maar alleen denkende, zooals mannen dat ieder uur en elke eeuw doen, hoe het toch kwam dat dc reine vrouw verveelt en tegenstaat, terwijl dc onreine hare ketens al vaster smeedt. Dat is eene vreeselijke waarheid, maar eene waarheid is het. „Wat is zij bekoorlijk!" dacht hij; „hoe blank, hoe fijn zijn haar trekken, hoe bevallig haar ge stalte; en toch houd ik meer van Cassc-une Croöte, die koperkleurig is, en naar sigaren en brandy riekt, evenals ik!" Dat was het wat hij dacht. Vere wendde haar blik van zijn gelaat af naar de zee en iegde even hare hand op zijn arm. .,'t Is drie jaar geleden," zeide zij ernstig; „toen wist ik niet recht wat ik deed, ik was nog maar een kind; nu ik het wèl weet, zou ik anders gedaan hebben. Maar er is geen terugtreden, ik ben uwe vrouw. Wilt ge jij een weinigje helpen om tc doen wat goed is? lk beproef altijd. Hare stem haperde eenigszins. Haar echtgenoot was uit zijne'bespiegelingen over Casse-une-CroOtc en Madame Jeanne gewekt, cn begreep, dat zij sympathie van hem verlangde. Hij staarde haar weder aan, gevoelde eene vluch tige schaamte, maar onderdrukte dat gevoel ter stond en lachte. „Mijne waarde," zeide hij, met die lompe op rechtheid, die veeleer onbeschoftheid dan rond borstigheid was, „drie jaar geleden hebben wij beiden een grooten misslag begaan. Ieder, die trouwt, doet hetzelfde. Maar wij moeten ons ct maar in schikken, ik ben rijk cn toegevend, en daar moet gij u mee vergenoegen. Gij zijt bekoor lijk en koel. cn daar moet ik mij met' tevreden stellen. Als gij mij levende zoons schenkt, doet gij alles wat een vrouw behoort te doen, en als ik uwe rekeningen betaal cn u vrij laat om op uwe eigene wijze pleizier te hebben, hebt gij u niet over mij tc beklagen. Hoe meer wij alleen zijn, des te

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1