i lui WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1934 MOTTEN. LANDBOUW O WJm l DE 3 MUSKETIERS. Drio jonge mooie Siameesche katten laten zich door „vrouwtje" ver wennen. GEM. v. d. IJK v. Har- len wordt J den „bur- lester" der lonstelling |d Harlin- begToet. NIEUWE CHILEENSCHE ZAAKGELASTIGDE VOOR NE DERLAND. Dinsdag werd Lt.- Kol. Alberto Wieckman Murphy, concul-generaal van Chili in Hol land, tevens benoemd tot zaak gelastigde ad interim. Eprj 9m. NSES BEATRICE, dochter van den Spaanschen oning, zou volgens geruchten in een klooster gaan. Prijs per kwartaal Losse nummers f 1- 0,O75 Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. Prijs per kwartaal Losse nummers f L- 0,076 1,20 0,20 ADVERTENTIËN van 16 regels Elke regel meer Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f I,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Drie kinderen verbrand. Felle brand in een boerderij te Ernst op de Veluwe, toen zeven jonge kinderen alleen thuis waren. In het dorpje Ernst op de Veluwe heeft Zondagmorgen vroeg een zware brand gewoed in een boerderij, welke brand zeer tragische gevolgen heeft gehad. Drie kinderen zijn in de vlammen omgekomen. De brand in de boerderij, die toebehoort aan de wed. Vosselman, is omstreeks half 6 uitge broken. De moeder was toen met twee zoons naar het land. In de boerenwoning waren 7 kinderen achtergebleven. Vier van hen konden zich met de grootste moeite in veiligheid brengen. De drie anderen, oud 4, 5 en 6 jaar, kwamen jammerlijk in de vlammen om. De brandweer machteloos. De Boerderij van de wed. Vosselman stond in de Achterenk te Ernst, gemeente Epe. Terwijl de moeder met twee zoons van resp. 14 en 15 jaar naar de weide was gegaan om koeien te melken, bleven zeven kinderen van 4 tot 14 jaar allen thuis achter. In een kamer van de boerderij is toen plotseling brand uit gebroken. Eén der zeven kinderen, die rook had waargenomen, waarschuwde de overigen en liep toen snel naar een buurvrouw. Inmid dels konden vier van de zeven zich naar buiten in veiligheid brengen. Drie meisjes, van 4, 5 en 6 jaar, zijn in de vlammen omgekomen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de boerderij, als mede eenige schuren en de inboedel geheel verloren gingen. Een paar kalveren en een stier kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. De lijkjes van de drie slachtoffers werden naar een nabijgelegen schuurtje gebracht. De moeder is met haar overgebleven kinderen bij de familie Tellinge ondergebracht. Met lucifers gespeeld. Omtrent den noodlottigen boerderijbrand kan nader worden gemeld, dat deze moet worden toegeschreven aan het spelen met lucifers door de kinderen, die zijn omgekomen. Het oudste meisje van 9 jaar werd wakker, toen de kinderen begonnen te schreien. Zij ging het vertrek binnen om te zien wat er aan de hand was en ontdekte toen dat een der vloerkleedjes in brand stond. Zij ging toen snel weg om een emmer water te halen, doch zij kon geen emmer vinden. Toen zij terugkwam stond de geheele kamer reeds in lichte laaie. Zij slaagde erin een der kinderen te grijpen, doch de drie anderen, de 4 jarige Frederika, de 5-jarige Grada en de 6-jarige Hermina, konden niet worden gered en zijn allen in hun bedjes verbrand. De twee jongens van het gezin, die een aangrenzend vertrek sliepen, konden nog op tijd ontkomen. Van alle kanten kwam hulp opdagen en de brandweer van Vaassen was eveneens spoedig ter plaatse. Tegen de vuurzee kon echter niets worden gedaan. Een buurman heeft nog getracht van buiten af het raam te openen teneinde de kinderen te bevrijden, doch helaas moest hij deze poging opgeven. De moeder was door het gebeurde radeloos. De burgemeester van Epe was bij het blus- schingswerk aanwezig. De brand en de tragi sche dood van de drie kinderen heeft, naar men begrijpen zal, groote ontstelenis in den omtrek gewekt. De lijkjes gevonden. Volgens een andere lezing zou de brand ont staan zijn door het in brand vliegen van een petroleumstel, toen een der kinderen koffie wilde zetten. Na de brand vonden de justitie en brand weer twee lijkjes in een kelder onder de plaats waar deze kinderen hadden geslapen, n.l. in een opkamertje. In een bedstee lag liet ver koolde lijkje van het derde kind. FEUILLETON. OUÏD A Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 52) Er is eene soort van gemeenheid in de lucht; 't is moeielijk die niet in te ademen; er is te weinig in getogenheid, en men wordt te veel meegesleept; de mannen zijn niet welgemanierd, en de vrouwen zoo verlangend om te behagen, dat het haar zelfs onverschillig is hoever zij zich daartoe moeten ver nederen! Misschien komt het door den stroom; misschien komt het door het rooken; misschien is het uit Amerika overgewaaid; maar waar het ook vandaan komt, het is er eene gemeenheid, die alles besmet: hoven, kabinetten, zoowel als de gezelschappen. Uwe dochter is er vrij van gebleven, en daarom vindt gij haar zonderling en vindt de wereld haar stijf. Zij is geen van beide; maar kost bare oude kant laat zich niet tot eene cascade en een fouillis draaien zooals die Brëtonsche kant, die tegenwoordig in de mode is, maar geen waarde heeft. Ik bewonder uwe Vera zeer; zij doet mij altijd denken aan die oude statige hotels met hunne groote tuinen, die ik in mijne kindsheid gezien heb. Die hotels en die tuinen zijn grootcndeels verdwe nen, en stukadoorwerk en verguld schilderwerk is er voor in de plaats gekomen. Er zijn menschen, die dat eene aanwinst noemen. Ik behoor niet daar onder." VERLAGING VAN TOESLAG OP ROGGE EN GERST. Respectievelijk van 3,50 tot 3,en van 3,50 op 2,50. 's-GRAVENHAGE, 1 Sept. De regeering heeft de laatste weken met aandscht de stij gende beweging van de prijzen op de graan markt gevolgd en zich de vraag gesteld of hier uit wijzigingen moeten voortvloeien voor de tot nu toe gevolgde Landbouwcrisis-politiek. Voor den oogst 1934 van rogge en gerst is destijds aan de landbouwers een uitkeering van 3,50 per 100 K.G. in uitzicht gesteld, omdat moet worden aangenomen, dat bij de toen geldende marktprijzen met dien toeslag een prijspeil was bereikt, waarbij het bedrijf in stand kon blijven. Nu de prijzen zich op een eenigszins hooger peil blijven bewegen heeft de minister van Economische Zaken den toeslag verlaagd en wel den toeslag bij denaturatie van rogge van 3,50 op 3,en den toeslag voor de ver bouwde gerst van 3,50 op 2,50. In verband met de verlaging van de dena- turatie-vergoeding voor rogge moet ook de monopoliewinst op ongedenatureerde rogge verminderd worden van 5,op 4,50. Door de Akkerbouwcentrale zullen maat regelen worden genomen, opdat de voor be paalde groepen van belanghebbenden hieruit ontstane financieele nadeelen zullen worden vergoed. Daaromtrent zullen nadere mededee- lingen worden gedaan. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat het bedrag, dat door deze verlaging wordt be spaard, niet van dien aard is, dat er een ver laging der monopoliewinst van 1,50, welke bij den invoer van alle granen wordt geheven, uit kan voortvloeien. De verlaging zou slechts een gering percentage van dit bedrag kunnen zijn. Intusschen is de minister niet.voornemens het op deze wijze gewonnen bedrag aan hooge- ren steun op andere producten uit te keeren,1 maar wel zullen de geldmiddelen van het fonds het nu beter mogelijk maken, maat regelen te treffen om den steun op andere pro ducten op de bereikte hoogte te houden. Overigens zal tegenover een verminderd steunbedrag in de toekomst op de begrooting een geringer bedrag aan inkomsten kunnen staan. ONTSMETTING VAN TARWE, GERST EN ROGGE. Ter verbetering van de opkomst en ter be strijding van de ziekten, die met het zaaizaad worden overgebracht, wordt ontsmetting van alle uit te zaaien tarwe, gerst en rogge drin gend aanbevolen. Gceri korrel worde onontsmet „Maar, mijn beste Adine," zeide Vere's moeder gemelijk, „als gij mijne dochter zoo bewondert, waarom hebt gij haar dan overreed om met Sergius Zouroff te trouwen?" „Om u genoegen te doen, mijne lieve," ant woordde Lady Stoat, met een blik die Lady Dolly vrees aanjoeg. „Ik dacht dat zij die positie tot sie raad zou verstrekken, en dat doet zij ook. 't Is goed eene dame van den ouden stempel hooggeplaatst te zien, vooral wanneer zij jong is. Als wij ouder zijn, luistert men niet veel meer naar ons; men werpt ons het laudator temporis acti tegen, men denkt dat wij teleurgesteld of verbitterd zijn. 't Is goed eene jonge vrouw te zien, voor wie de mannen nog buigen als voor eene koningin, en in wier bij zijn zij geen dubbelzinnige taal durven spreken. Zij behoorde veel invloed te hebben." „Dat heeft zij volstrekt niet, en zal zij ook nooit krijgen," zeide Lady Dolly, met eene soort an zegepraal; en met die scherpzinnigheid, waarvan dwaze menschen soms blijk geven, liet zij er op volgen: „Men kan nooit invloed uitoefenen als men niet houdt van datgeen waar anderen wèl van hou den; dan heeft men altijd den schijn van een wijs neus te zijn. De vrouwen haten Vere, zij haten haar bepaald, en toch hotel ik mij verzekerd dat zij geen allen ooit iets gedaan heeft; want op hare koele wijze is zij zeer goedhartig. Maar het goede, dat zij doet, bederft zijzelve; de manier, waarop zij het doet, ergert de menschen. Verleden winter toen zij te Nizza was, had OJga Zwetchine gij weet wei, die mooie vrouw; haar man was hier voor eenigen tijd aan de ambassade zich totaal met spelen geruïneerd, alles verpand wat zij had, en was wan hopig; zij had de hemel weet hoeveel geleend en alles verloren. Zij kwam bij Vera cn vertelde het. uitgezaaid, dus ook niet van te velde en op partij goedgekeurde tarwe, gerst of rogge. De voorschriften voor de ontsmetting, waar bij de middelen in alphabetische volgorde worden genoemd, luiden: Nafontsmettlng. Tarwe en Gerst. Afdoende bestrijding van steenbrand en kiemschimmels bij tarwe en gerst en van de strepenziekte van de gerst wordt verkregen door het zaad om te scheppen met een oplossing van Ceresan natontsmetter, of van Germisan ter sterkte van 3 Per hl. (bij tarwe 80 kg, bij gerst 65 kg) wordt van deze oplossing 3 liter gebruikt, wat dus ongeveer overeenkomt met 100 gram (1 ons) van de ontsmettingsstof op 3 liter water. Het omscheppen moet met de uiterste zorg geschie den, zoodat men er van verzekerd kan zijn, dat alle korrels voldoende bevochtigd zijn. Zie verder wat medegedeeld wordt over de machinale omschepmethode en onder het hoofd algemeene opmerkingen. In de meeste gevallen wordt ook reeds af doend resultaat bereikt bij aanwending van bovengenoemde middelen ter halve sterkte, düs 14%, eveneens bij gebruik van 3 liter per hl. Voor tarwe en gerst, die ter keuring te velde wordt aangegeven, wordt echter aangeraden zekerheidshalve steeds de sterkere oplossing te nemen. Voor zwakke partijen zaaizaad, die er dit jaar niet, of slechts in geringe mate zullen zijn, kan men een oplossing gebruiken van 2 terwijl alsdan de hoeveelheid vloeistof per hl. beperkt wordt tot 2 liter. Bij gebruik van meer oplossing wordt n.l. de kans op kiembeschadiging grooter, daar de ontsmet tingsvloeistof dan gemakkelijker tot de kiem doordringt. Rogge wordt tegen kiemschimmel ontsmet door omscheppen met een oplossing van Ce- resannatontsmetter of Germisan ter sterkte van 1 Per hl. 70 kg) wordt 3 liter van deze oplossing gebruikt. Voor zwakke partijen zaaizaad wordt niet meer dan 2 2\ liter per hl. van deze één- procentige oplossing aangewend. Stuifbrand in tarwe en gerst kan alleen be streden worden door toepassing van de warrïi- waterbehandeling. Het zaad wordt eerst il uur in water te weeken gezet, daarna olijft liet 44 uur buiten water naweeken en ten slotte "wordt het gedurende 10 minuten in warm water ondergedompeld. Voor tarwe moet de temperatuur bedragen 53° C, voor gerst 51° C. Zwak zaad verdraagt een dergelijke behan deling niet zonder groote vermindering van kiemkracht. Ook bij normaal zaad kan dit eenigszins het geval zijn. Machinale omschepmethodeDe aandacht wordt gevestigd op de mogelijkheid het zaad op een goede wijze met de ontsmettingsoplos sing te mengen, door gebruik te maken van zoogenaamde droogontsmettingstrommels. De verdeeling van de vloeistof heeft in deze apparaten vlug en goed plaats. Men neme echter steeds een trommel, waarbij de toevoer van de oplossing tot het zaad gedurende het ronddraaien plaats heeft. Is dit niet het geval dan heeft men groote kans op ongelijkmatige verdeeling van de vloeistof over liet zaad en op samenkoeken. Bij toepassing van de machinale omschep methode kan de hoeveelheid vloeistof per hl. iets geringer genomen worden, b.v. 1 L. Men ga hiermede echter niet te ver. Vera gaf haar een hoop geld saus se faire prier, en haalde toen de pen door Zwetchine's naam op de lijst van hare gewone bezoekers. Zouroff was woe dend. „Laat die vrouw geruïneerd zijn," zeide hij, „wat gaat dat u aanmaar ga voort met haar te ont vangen, zij is eene ambassadrice. Nu zal zij u uw leven lang haten." Hoe vindt gij dat nu?" „Mijne vriendinnen uit de oude Faubourg zouden hetzelfde gedaan hebben," zeide Lady Stoat; „al leen niet dat onderscheid dat zij haar geen geld zouden hebben gegeven." „Ik kan niet begrijpen waarom zij het gaf," her nam Lady Dolly. „Ik geloof dar zij liet iedereen zou geven zelfs Noisette, als liet schepsel in nood was." „Zij weet waarschijnlijk niets van Noisette." „O, ja vel. Want zoodra Zwetchine haar geld goed cn wel had, schreef zij haar alles van die vrouw en allerlei verschrikkelijke dingen meer die zij maar bedenken kon; 0111 hare dankbaarheid te toonen, zooals zij zeide. Dankbaarheid is altijd zoo iets naars; het geeft zoo'n gevoel van wrevel." „En wat zeide zij wel van Noisette?" „Niets; niets hoegenaamd. Ik zou cl nooit iets van gehoord hebben, als zij Zwetchine's brieven niet had verscheurd en hare kamenier de stukken niet bijeen gezocht en elkaar gepast cn het aan mijne kamenier verteld had; gij weet hoe kame niers zijn. Vera is nooit vertrouwelijk niet nlij. Ik zou er geen woord tegen haar van durven reppen." „Zeer verstandig van haar, zeer waardig dat zij geen scène gemaakt heeft. Zoo zijn de menschen tegenwoordig niet; zij vinden het wel aardig een zaak voor de rechtbank te brengen en in de krant te staan." „Neen, zij deed niets. E11 nu ik er over denk," Voor zaad bestemd voor bezaaiïng van per- ceelen, die ter keuring zullen worden aan gegeven, gebruike men, ook bij de machinale omschepmethode, zekerheidshalve de gewone bij de omschepmethode opgegeven hoeveelheid vloeistof. DToogontsmetting. De droogontsmetting moet beslist geschie den in een hiervoor goed ingericht apparaat. Hoewel de nieuwere middelen niet sterk stui ven, moeten toch steeds de noodige voorzorgs maatregelen genomen worden, waardoor in ademen van de ontsmettingsstof voorkomen wordt. Deze kunnen bestaan in het gebruik van stofmaskers of in het binden van een doek voor neus en mond. Tarwe bestemd voor bezaaiing van perceelen, die ter keuring te velde worden opgegeven, behandele men met 3 gram per kg. Ceresan- droogontsmetter of Tutan. Overigens kan wor den volstaan met 2 gram per kg. zaad. Voor proefneming op ruimere schaal kan worden aanbevolen Abavit B. Gerst wordt behandeld met 3 gram Ceresan- droogontsmetter per kg. Rogge wordt ontsmet met Abavit B, Cere- sandroogontsmetter of Tutan en wel met 2 gram per kg. zaad. Algemeene opmerkingen. Er moet voor ge waakt worden, dat het nat ontsmette zaad niet opnieuw besmet wordt, wat o.a. kan plaats vinden, wanneer het behandelde zaad uitgespreid wordt op een dorschvloer, die niet vooraf met een oplossing van de ontsmettings stof is schoongemaakt, of indien het ontsmette zaad gestort wordt in dezelfde zakken, waaruit het gekomen is. Ook de zaaimachine kan een bron van nieuwe besmetting zijn. Verder houde men zich strikt aan de opgegeven hoeveelheid ontsmetiingsstof en ook aan te aan te wenden hoeveelheden vloeistof. De teleurstellingen, die niettegenstaande ontsmet zaad is gebezigd, toch worden verkregen moeten in hoofdzaak aan het niet juist toepassen van de voor schriften worden toegeschreven. Ontsmet telken jare al het zaaizaad, maar doe het goed Nadere inlichtingen worden verschaft door den Plantenziektenkündigen Dienst te Wage- ningen en door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren, zoomede door de Rijkslandbouw- consulenten Gunstige ontwikkeling van den handel. Opleving in het tweede kwartaal een teeken van conjunctuurverbetering? Blijkens de berekeningen van het Duitsche Bureau voor de Statistiek is de handelsomzet van 52 landen, die gezamenlijk 90 van den wereldhandel vertegenwoordigen in het tweede kwartaal van 1934 toegenomen, en wel in ver gelijking met het le kwartaal is het index cijfer 0.9, in vergelijking met het 2e kwartaal van 1933 1.8 hooger. Deze toeneming heeft betrekking op de verhandelde hoeveelheden. Het waardebedrag is echter gedaald, zoowel in vergelijking met het vorige jaar als met het eerste kwartaal. Het Duitsche Rijksbureau voor de Statistiek knoopt aan deze gegevens de conclusie vast, dat hier een teeken van conjunctüürverbete- ring wordt waargenomen, en wel hierom, om' dat van het eerste op het tweede kwartaal nor maliter een seizoensverslapping pleegt in te zeide Lady Dolly, alsof de waarheid haar plotse ling werd ingegeven, „heeft zij waarschijnlijk na dien brief Zwetchine's naam geschrapt; en zij heeft Zouroff er niets van verteld, want zij is zeer trotsch, en zeer stilzwijgend; o, verschrikkelijk!" „Zij schijnt mij toe zeer verstandig te zijn," merkte Lady Stoat aan. „Ik wou dat mijne Gwen dolen ook was zoo. Ik heb alle moeite om haar te weerhouden van een advocaat te spreken over Birk." „Vere is ijs," verklaarde L^dy Dolly. „En wat is dat wenschelijk; hoe veiligl" zeide Lady Stoat, met een zucht, die van jalouzie en zelfbeklag getuigde, want zij had verdriet van hare dochter, Lady Birkenhead, niettegenstaande de uitmuntende opvoeding, die zij haar gegeven had. „Veilig is het zeker, zoolang het duurt, maar het valt volstrekt niet in den smaak," sprak Lady Dolly, eenigszins ongeduldig. „In Parijs noemt men haar de Edelweiss. Cat beteekent, natuurlijk, dat zij ongenaakbaar is. Als zij op de rechte manier ongenaakbaar was, ging het nog, hoewel het daar de tijd niet meer voor is en het altijd stijf staat en wie is tegenwoordig stijf? doch het kon er mee door als zij alleen maar uitsluitend was, en niet niet zoo lomp voor iedereen." „Lomp is zij nooit; zij is koel." „Dat komt op hetzelfde neer," zeide Lady Dolly, die geen tegenspraak kon dulden. „Iedereen ziet dat hij Jiaar verveelt, en de menschen haten u als zij denken dat zij u vervelen; niet omdat hun iets aan u gelegen is, maar omdat zij meenen dat gij hen naar vindt. Is er wel eene meer populaire vrouw dan dat schepsel, dat ik verfoei, Fuschia Muil? Wijs mij eens iemand aan, die zoo geprezen, zoo gevleid, zoo gezocht, zoo gevierd wordtI Omdat zij treden. Bovendien is ook met uitzondering van Duitschland en West-Europa in de meeste Europeesche landen de invoer toege.- nomen, terwijl ook de uitvoer over het alge meen vermeerderde. In de houtexportlanden hangt deze samen met een versterkten hoütexport, terwijl voor zoover er bij de West-Europeesche landen een daling intrad, deze daling toch minder was dan op grond van seizoensinvloeden had mo gen worden verwacht. Alleen in Duitschland, Rusland en Italië viel een grootere achteruit gang van den uitvoerhandel te constateeren. In de transatlantische landen is de invoer on danks de voortdurende daling van het prijs niveau en tegen de seizoensreactie in, geste gen, na een geheelen tijd op een zeer gering peil te zijn gebleven. De vermeerderde invoer van de Vereenigde Staten, Canada en Japan zou daarbij wellicht kunnen duiden op een verbetering van de conjunctuur in deze landen. In de grondstofprodüceerende landen is het verloop niet uniform geweest. Bijna zonder uitzondering hebben de Zuid-Amerikaansche Staten meer goederen ingevoerd als in het vorige kwartaal. Daarentegen is de achteruitgang van den invoer in China, die niet minder dan een derde geringer was dan verleden jaar, een gevolg van de crisis in dit zilverland. Het zal interes sant zijn om waar te nemen, of ook in de ko^ mende maanden nog meer dergelijke preg nante reacties zijn waar te nemen, waardoor ongetwijfeld het enthousiasme van de voor standers van revalorisatie van het zilver wel eenigszins bekoeld zoü kunnen worden. De uitvoer der transatlantische landen heeft zich na de verbetering in het eerste kwartaal, ook in het tweede kwartaal goed ontwikkeld. Voor zoover er achteruitgang was, is die ge bleven beneden de seizoensdaling. Deze ver betering is intusschen tot stand gekomen door dat als gevolg van de valutadepreciatie in de V. St. en Japan de exportprijzen voor afge werkte producten nog weer verder zijn ge daald. Het is niet zonder meer te zeggen, of deze verbetering van den export een gevolg is van de lagere prijzen door valutadepreciatie zonder meer, of samenhangt met een verbete ring van den toestand in de Europeesche lan den. MASSALE POGING TOT VLUCHTEN. 365 jongens probeeren uit een Amerikaansche gevangenis te ontsnappen. Tijdens een baseball-wedstrijd in de gevan genis in New York trachtten 365 jongens te ontvluchten Uit de Randalls Island gevangenis De poging werd door de politie met behulp van traangas en schoten in de lucht verijdeld. Omtrent de poging tot uitbreken wordt nader gemeld, dat sommigen de 17 meter hooge muren van de gevangenis poogden over te klimmen, anderen"sprongen in de gevaar lijke East River, met het "doel een naburig eiland zwemmend te bereiken, weer anderen maakten zich meester van een sleepboot, welke an de kade van de gevangenis gemeerd lag. De politie zette onmiddellijk de achtervol ging in, waarbij zij gebruik maakte van traan- gasbommen en over de hoofden schoot van hen, die vluchtten. De zwemmers werden door bootjes opge pikt, zoodat op vijf na, alle gevluchten weer zijn gepakt. een hertogin is? O, neen. Men kan eene hertogin en toch eene nul buiten zijn eigen bezittingen zijn, zooals die oude akeiige kat te Bulmer altijd ge weest is. Dat heeft er niets mee te maken. Zij is zoo populair omdat zij iedereen weet in te nemen en alles even aardig in haar is. Zij is zoo scherp als eene naald en zoo vroolijk als een leeuwerik. Ik haat haar; maar waar zij is, kan niemand het ver velend vinden. Gij weet dat de prins haar altijd „Raap-me-op" noemt. Bij dien bazar voor de arme Wallachen wie toch die arme Wallachen mogen zijn? was iedereen. Vere had eene toonbank met allerlei fraaie voorwerpen beladen, veel te mooie dingen, en zag er uit als een portret van Mignard. Zij was prachtig gekleed, en zat in een priëel van orchideeën, op een gebeeldhouwd ivoren stoel uit Hindostan. Bij honderden stroomde men naar haar toe, aangelokt door hare schoonheid, en men liep weer heen. Zij zag er zoo stil, zoo luste loos uit, en haar gelaat teekende zooveel minach ting. Op een kleinen afstand van haar verkocht Fuschia Muil slechte thee en gebakjes, en cigarettes van twee pence. Ik kan u zeggen, men verdrong elkander om hare toonbank alsof men gek was. Zij had dan ook een allerliefsten Louis Treize hoed op, en zij droeg een keurig goud brocade kleed met een violetkleurig fluweelen lang jaquet. Hare af schuwelijke thee verkocht zij voor een sovereign den kop, cn als zij hare cigarettes kuste, gingen zij voor vijf pond per stuk. Zouroff ging naar zijne vrouw en vertelde het haar. „Een gebakje brengt daar meer op dan uw porcelainc de Sèvres en uwe orchideeën," zeide hij. „Gij lokt de menschen niet, gij schrikt hen af." Toen zag Vere hem aan met een ijskouden blik zooals zij dat doen kan en zeide slechts: „Zoudt gij dan willen dat ik de orchideeën

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1