Wl|§rBM§ MOTTE N. De Crisismaatregelen. BINNENLAND WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1934 waarin POINCARé herdacht zijn 75en verjaar- I van dag. De nieuwste opname van Poin- iKonings- 1 gedoopt caré, aan den arm van zijn echtgenoote. ^TOONSTELLING in het tuindorp Vreeswijk, geor- oor het Centraal Inkoop-Bureau van Planten. FEUILLETON. OUID A Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 50) Zij had eenmaal een grooten „schrik "gehad, en het gevaar en de angst, die zij toen had uitge staan, hadden haar bedaardheid geleerd en haar den weg aangewezen, dien zij bewandelen moest. Lady Dolly was zeer zorgvuldig in het bewaren van den uiterlijkcn schijn, en wie dat niet deed, kon zij niet dulden, ,,'t Is zoo gemakkelijk te zor gen dat men niet in opspraak komt," zeide zij, „als men het er maar naar weet aan te leggen." Lady Dolly kwam gaarne aan het hof en schepte er behagen in op een vriendschappelijken voet met de aanzienlijkste personen om te gaan, aan vorste lijke tafels te dineeren, in éen woord, en vogue te zijn! Ieder wist dat zij een ondeugend vrouwtje was; maar niemand had haar toch ooit met den nek aangezien. Zij bracht „Jack" of zijne voor gangers en opvolgers nooit in ongelegenheid. Zij wilde gaarne overal bij zijn, en zij wist dat zij, als men eenmaal over haar begon te praten, spoedig nergens meer zou kunnen komen. In andere opzichten was zij juist zoo heel ver standig niet, maar wel waar het haar belang gold. Uit de groote wereld geweerd te worden, en af te dalen tot een kring van den derden rang; nog wel te heerschen, maar slechts in gezelschappen van twijfelachtigen stand, waar sommigen een titel hadden, en anderen geen, maar die geen van allen iets voor de lashionable wereld beteekenden; dat was verschrikkelijk, en zij deed bij zichzelve eene gelofte dat dit nooit haar lot zou zijn. Dus leefde zij bedaard in haar groot huis in Chesham Place, en hare godsdienstigheid behoorde tot de aardigste beuzelarijen voor de geheele stad. Als zij met haar brougham vol oranjeriebloemen naar het Kinder-Ziekenhuis reed, of de geheele Paaschweek, in 't zwart gekleed, thuisbleef, was het allerstichtelijkst haar te zien. Zij had op hare kosten eenige weezen in het Prinses Maria's Ge sticht besteed, en als Stafford House eene nieuwe weldadigheidsmanie had, ontbrak zij nooit. Zij verviel niet tot uitersten want daartoe had zij te veel goeden smaak; maar zij zeide slechts zeer on schuldig: „Och, dat is alles bij mij een tweede na tuur; zooals gij weet, was mijne goede Herbert een predikant." Of zij in de Orleans-club, na het diner, ondeugen de liedjes zong; of men den Siciliaanschen attaché altijd in hare kamers kon vinden, bezig met het een of ander te verschikken; of zij wedde en niet be taalde als zij verloor; of zij zeer laag gekleed naar gecostomeerde bals ging, daar zeide niemand iets van dan alleen dat zij zoo'n lief vrouwtje was. Niets is beter dan op zijn tijd verstandig te zijn. Loid Jura, die weder zijn vroeger leven leidde, maar verstoken van den omgang met Lady Dolly, ontevreden dat hij in de sleur van dat leven was en er niet weer uit kon geraken, en die gemelijk en stil was geworden en gencigd4 om meer te drinken dan goed voor hem was, kon het komediespel van Lady Dolly's nieuwe leefwijze niet zien zonder er heimelijk met bitteren spot om te lachen. Toen hij van zijne Aziatische jachtreis, die anderhalf jaar geduurd had, terug was gekomen, had hij haar ontmoet, zooals men dat gewoonlijk in gezelschap pen doet, om 't even waardoor men van elkander gescheiden is geweest of welk gevoel men elkander toedraagt; maar zij had wel gezien dat „Jack" voor altijd voor haar verloren was. Zij beproefde niet eens hem terug te krijgen; en als zij de mannen hoorde zeggen dat Jura niet meer dezelfde goede vent was als vroeger, dat hij te hoog speelde en te veel dronk voor iemand, die de eer van zulk een grooten naam had op te houden, deed het haar ge noegen, want wat ter wereld had hem het recht ge geven op zulk eene ruwe wijze heen te gaan of zulke dingen te zeggen als hij gezegd had? „Ik zie Jura tegenwoordig zoo zelden," zeide zij tot hare vriendinnen. „Hij is sedert die Oostersche reis zoo farouche geworden; 't is mogelijk dat de eene of andere vrouw ik zeide het verleden week nog tot zijn vader die goede Jack is zoo zwak, hij is juist de man om de prooi van eene slechte vrouw te worden." De dames, tot wie zij aldus sprak, lachten een weinig onder elkander als zij haar verlaten hadden, maar het deed haar in hare schatting rijzen dat zij zich er zoo aardig wist uit te redden dat was een goed voorbeeld. Jack zeide, natuurlijk, niets; al leen als zijne intiemste vrienden hem met Lady Dolly plaagden, zeide hij: „Ik ging, zooals gij weet naar Indië, en dat beviel haar niet, en toen ik terug kwam had zij dien Siciliaan. Dus zal zij geen last meer van mij hebben; zij is zeker een heel aardig vrouwtje." Want de eci maakt een leugen tot een eerste vereischtc van het leven in de wereld, en als Jura voor de eer zoo gelogen had, dacht hij aan Prinses Zouroff te Parijs, en vloekte bij zichzelven, en ging naar boven, waar gespeeld werd, en verspeelde geld en bezittingen door een enkel gekrabbel met een potloodje, dat aan zijn horlogeketting hing. „Ik geloof dat ik haar gelukkig had kunnen maken, als het niet onmogelijk was geweest," dacht hij soms. „Zij zou altijd ver boven mij gestaan hebben, en geen man, die ooit geleefd heeft, zou goed genoeg voor haar geweest zijn; maar toch geloof ik dat ik haar gelukkig had kunnen maken ik zou haar zoo getrouw geweest zijn als een hond en goed geleefd hebben; niet zooals dat beest." Dan verwenschte hij Scrgius Zouroff, als hij al leen, door St James' Street, in de grauwe ochtend schemering naar huis ging, walgend van vermaak en spel, verdoofd door brandy, maar niet er door vertroost; wetende dat hij een beter man had kun nen zijn, en den goeden weg ziende nu het te laat was, de nietige sleur van zijne leefwijze verfoeiende, maar te traag om oude gewoonten af te leggen en een ander, een hooger levensdoel te zoeken. Hij was Graaf van Jura; hij had reeds groote goederen; hij was gezond en had een goed voor komen; hij was vlug en sterk; niet misdeeld van verstand, als hij zijn vader opvolgde, zou hij dui zend pond daags inkomen hebben. Evenwel vond hij zijn leven even eentonig als dat van een boer, die eiken ochtend opstaat om weer achter het zelfde span ossen zijn veld te beploegen; en door gewoonte was hij e\en machteloos om uit die sleur te geraken als de boer aan den ploeg uit armoede. „Men zegt dat Londen de eerste stad van de wereld is," dacht hij, terwijl hij door St. James' Street liep, in een van die misten, die een zomer ochtend even grauw en somber maken alsof het winter is. „Dat kan wel zijn; maar verdoemd als ik niet denk dat de wilde Indianen of de J\ash- garsche bergstammen meer aanspraak hebben op den naam van menschen dan wij. En wij zijn er allen zoo aan gewoon dat wij niet eens inzien wat voor gekken wij zijn." HOOFDSTUK XV. Op zekeren ochtend kwam de Hertog van Muil en Cantire te Parijs, waar men hem zelden zag, en vond toevallig zijne nicht alleen in hare kamer in het Hotel Zouroff. Hij was een jongman van een goed voorkomen, met een dom, maar eerlijk gezicht"; ofschoon slecht gekleed, zag hij er toch als een gentleman uit. Hij bezat geen talenten, maar als vergoeding daarvoor, had hij ook geen ondeugden, doch was zeer een voudig en braaf. Hij hield veel van Vcre, en was geschrikt van haar zoo plotseling tot stand ge komen huwelijk; maar hij was te St. Petersburg geweest, en hare koelheid en kalmte hadden hem in den waan gebracht dat eerzucht haar getroost had. „Ik ga ook trouwen," zeide hij, met een ver legen lach, toen hij een poosje bij haar had ge zeten. „Ik heb haar weer gevraagd, en zij heeft „Ja" gezegd. Ik ben te Parijs gekomen oin u dit te vertellen. Vere zag hem met schrik aan. „Gij bedoelt toch niet Fuschia Leach?" vroeg zij snel. De jonge hertog knikte. „Zij is zoo ontzaglijk lief, weet gij; men moet wel verliefd op haar worden." „Zij is zeker wel aardig." „O, Vere, zooals gij dat zegt klinkt 't erger dan BELEMMERINGEN IN AARDAPPEL- HANDEL. De K. van Koophandel voor Rotterdam dringt aan op afschaffing van crisis heffingen. ROTTERDAM, 25 Aug. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam heeft aan den minister van Economische Zaken een adres gezonden, waarin zij aan dringt op afschaffing van crisis-heffing voor het vervoer van consumptie-aardappelen; op heffing van de belemeringen voor den vrijen uitvoer en het intrekken van de overige in grijpende regelingen die den toch reeds in- gewikkelden aardappelenhandel te zeer be lemmeren. In haar adres wijst de Kamer er o.m. op, dat toen in 1933 de zeer scherpe prijsdaling noodlottige gevolgen dreigde te zullen mee brengen voor de teelers van dit artikel, de Kamer geen bedenkingen heeft geopperd tegen de verschillende maatregelen die in verband daarmede zijn genomen. Uiteraard bracht dit ingrijpen zijn bezwaren mede, doch de ern stige noodtoestand eischte onmiddellijk en krachtig optreden ten einde de bedrijfs uitoefening voor de producenten althans eenigszins rendabel te maken, terwijl bij de toenmalige lage prijzen de heffing niet al te Zeer op de verbruikers drukte. De oogst 1934 komt thans onder geheel andere omstandigheden aan de markt. Door de droogte die er in het buitenland heeft ge- heerscht, bestaat daar groote behoefte aan in voer van aardappelen, welke ons land kan leveren, omdat hier door de bodemgesteld heid onzer lage landen de oogst toch nog bevredigend is. Het kan dan ook niet ver bazen, dat de prijzen die voor aardappelen van den nieuwen oogst worden besteed zeer bevredigend zijn ingezet. Het feit, dat voor dezen oogst van overheids wege niet tot het vaststellen van minimum prijzen is overgegaan, wijst er op, dat ditmaal geen vrees voor een laag prijspeil bestaat. Desniettegenstaande is, nadat voor de vroege aardappelen minder belemmerde voor schriften hadden gegolden, voor de winter aardappelen opnieuw een regeling ingevoerd die zeker niet minder bezwaarlijk is dan die welke ten vorige jare heeft gegolden. Voor het eerst is thans een monopolie voor den uitvoer ingevoerd, hoewel voor consump tieaardappelen niet eens een prijsverschil is vastgesteld. Uiteraard bevordert deze inschakeling van een monopoliehoudster den uitvoer niet. Deze toestand wordt nog verergerd door het voor schrift, dat consumptie-aardappelen slechts mogen worden uitgevoerd indien zij 40 m.M. en opwaarts meten, terwijl er landen zijn die kleinere aardappelen opnemen. Zonder dat daarbij eenig belang is gediend wordt de uitvoer, waarin behoorlijke zaken mogelijk zouden zijn, eenvoudig verboden. Voor het binnenlandsch vervoer wordt weer een geleidebiljet voorgeschreven voor slechts 25 cent minder dan 1933, De prijs van de reeds door natuurlijke oorzaken duurder ge worden aardappelen wordt door deze heffing zoo hoog, dat de rechten onder de veranderde omstandigheden een zwaar drukkende last gaan worden voor de verbruikers. Deze geheele gecompliceerde tot prijs- verhooging leidende en ook in andere opzich ten min-wenschelijke regeling wordt nu toe gepast op een oogst waarvan de prijzen vol doende zijn voor de teelers, zoodat het oor spronkelijke doel geheel is weggevallen en slechts belemmering en nadeel voor binnen- en buitenlandschen handel, verkeer en ver bruikers overblijven. Onder deze omstandigheden moet de gel dende regeling ook de belangen schaden van de producenten, juist nu langs natuurlijken weg verbetering van hun positie zal kunnen intreden. DE AARDAPPELSTEUN. De aandrang tot opheffing van de uit- voerbelemmeringen en andere belemme ringen van den vrijen handel en het standpunt der regeering. Naar het Nederlandsch Correspondentie bureau mededeelt, heeft het aardappelvraag- stuk, waaromtrent den laatsten tijd in de pers nog al eens beschouwingen worden geleverd, de volle aandacht der regeering. In deze beschouwingen wordt dikwijls op gemerkt, dat een aardappelsteunregeling voor den oogst 1934 niet noodig wordt geacht en dat vraag en aanbod wel zoodanig met elkaar in evenwicht zullen zijn, dat het product een behoorlijken prijs zal opbrengen voor den teler. Er wordt gewezen op den vlotten afzet van de vroege aardappelen als gevolg van de ge ringere beteelde oppervlakte en van de kleinere opbrengst door de droogte, waardoor men vroeger met het rooien van de middelvtoege aardappelen (Eigenheimers) is begonnen. Het zal evenwel eerst mogelijk zijn, een voldoend inzicht te verkrijgen in den voorraad winteraardappelen, wanneer de oogstresul- taten bekend zullen zijn. Voorts is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat in de naaste toekomst over meer gegevens beschikt zal kunnen worden inzake de even- tueele mogelijkheid van afzet van late aard appelen naar het buitenland. Eerst dan zal het mogelijk zijn, een oordeel te vellen over de al-of-niet-noodzakelijkheid van den steunmaatregel voor aardappelen. Het vraagstuk van de sorteering blijkt voorts voor menigeen een steen des aanstoots te zijn. Verruiming van de maten, in den zin vooral van het toelaten van de bovenmaatsche aard appelen in de consumptie, wordt bepleit, als mede het toestaan, dat drielingen in de con sumptie komen. Uiteraard zal ook te dezen opzichte nog eenig geduld geoefend moeten worden, omdat ook deze kwestie afhankelijk is van den oogst van late aardappelen en de mogelijkheden, die Zich, naar men hoopt, voor export zullen voordoen. De marktsituatie, die in de afgeloopen weken beheerscht werd eenerzijds door een matig aanbod, wijl de teler zijn volle aandacht aan den graanoogst moest geven, anderzijds door de idee, dat de droogte wel een aan- merkelijken invloed moet hebben op den oogst in West-Europa, deed behoorlijke prijzen tot stand komen. Opmerkelijk is evenwel, dat een niet on- beteekenende teruggang in de prijzen op getreden is. Successievelijk wordt thans het aanbod grooter, terwijl verscheidene soorten aan de markt komen met verschil in marktwaarde. De aardappelsteun zal zeker niet langer in stand worden gehouden dan noodzakelijk is. CRISISMAATREGELEN VOOR DE VISSCHERIJ. Naar men ons meedeelt, zijn de volgende nieuwe maatregelen met betrekking tot de visscherij op grond van de Landbouw-Crisis- wet 1933 in voorbereiding. Versche zeevisch. De toestand in de zeevisscherij is van dien aard, dat maatregelen genomen zullen moeten worden om hierin verbetering te brengen. Howel de verminderde export een voor name rol speelt bij de slechte bedrijfsresul taten, zijn daarnaast verschillende zeer be langrijke oorzaken aan te wijzen, waardoor het bedrijf in den huidigen toestand is geraakt. Getracht zal worden, door het nemen van verschillende maatregelen onder de Land- bouwcrisiswet 1933 het bedrijf op een loonen- der basis te brengen. Deze maatregelen zijn te onderscheiden in die, welke onmiddellijk zullen worden over wogen, b.v. maatregelen ten opzichte van den uitvoer van fijne visch naar Frankrijk, en die, welke slechts geleidelijk en uitvoer zullen kunnen worden gebracht, onder meer een meer regelmatige aanvoer, verruiming van den afzet en vermindering van de productiekosten, door samenwerking en verbetering op bedrijfs organisatorisch gebied. Het ligt in de bedoeling als eerste stap over te gaan tot het organiseeren van de belang hebbenden, ten einde ter bereiking van het hierboven gestelde doel verschillende maat regelen te kunnen voorbereiden en uit te voeren. Steun aan de haringvisscherij. Zooals reeds eenigen tijd geleden werd medegedeeld, zal een crediet van 750.000 ter beschikking worden gesteld voor den opslag van haring, teneinde te voorkomen, dat de door de Nederlandsche haringdrijfnetvisschers aangevoerde haring door tijdelijke te groote aanvoeren ongewenscht in prijs zal dalen. Omtrent de uitvoering van deze cred et- verleening is een regeling in voorbereiding. Steun aan de oestercultuur. Teneinde aan de prijsdaling van oesters, ten gevolge van onnoodige onderlinge concur rentie, een einde te maken, zal ten opzichte van 'de oestercultuur de volgende regeling worden getroffen. De handel in consumptie- en zaai-oesters zal slechts worden toegestaan aan die kweekers en handelaren, welke zich als georganiseerde bij de in te stellen crisisorganisatïe aansluiten. De uitvoer van consumptie- en zaai-oesters wordt slechts toegestaan aan georganiseerden, die in het bezit zijn van een daartoe door of namens den minister afgegeven vergunning. Deze vergunning zal slechts worden afge geven, indien ten genoege van genoemde crisisorganisatie wordt aangetoond, dat de uit voer plaats vindt gegen een prijs, welke gelijk is aan of hooger dan de door den minister vast te stellen minimumprijs. Steun aan de mosselvisschers. De moeilijkheden welke zich in de mossel- visscherij voordoen, zijn het gevolg van een scherpe onderlinge concurrentie, welke in de hand wordt gewerkt door overproductie. Door de volgende regeling zal getracht worden aan deze moeilijkheden een einde te maken. De uitoefening van alle takken van mossel cultuur, de visscherij op mosselen, Voor welk doel ook, en van mosselzaad, benevens de han del in mosselen en mosselzaad zal worden voorbehouden aan georganiseerden bij een door den minister aan te wijzen crisisorganisa tie, mits zij in bezit zijn van een daartoe strek kende vergunning, afgegeven door of namens den minister, aan welke vergunning voorwaar den kunnen worden verbonden. De ui voer van mosselen wordt slechts toe gestaan aan georganiseerden, indien ten ge noege van die crisisorganisatie wordt aan getoond, dat de mosselen worden geëxpor teerd voor een prijs gelijk aan of hooger dan den door den minister vast te stellen mini mumprijs. Bovendien zal te zijner tijd overwogen wor den welke maatregelen ten aanzien van pro ductiebeperking genomen moeten worden. Steun aan de consumptie-garnalen- visscherij. Teneinde verbetering te brengen in den slechten toestand van de consumptie-garnalen- visscherij zullen de volgende maatregelen wor den genomen: De exporteurs van gepelde en ongepelde garnalen en de pellerijen zullen zich als ge organiseerden moeten aansluiten bij een door den minister aan te wijzen crisisorganisatie. De uitvoer van gepelde en ongepelde gar nalen wordt gebonden aan een vergunning. Een dergelijke vergunning wordt uitsluitend uitgereikt aan georganiseerden, wanneer deze ten genoege van die crisisorganisatie aan- toonen, dat de garnalen worden geleverd tegen prijzen, welke gelijk zijn aan of hooger dan door den minister vast te stellen minimum prijzen; bovendien zal deze vergunning niet worden afgegeven dan nadat de georganiseerde ten genoege van de crisisorganisatie heeft aan getoond, dat aan de garnalenvisschers een prijs is betaald, gelijk aan of hooge dan een doo den minister te bepalen minimumprijs. Alleen georganiseerde pellerijen zullen ge pelde garnalen voor de binnenlandsche con sumptie mogen afleveren; een vergunning daartoe wordt slechts afgegeven, indien zij ten genoege van de Crisisorganisatie hebben aan getoond, dat de gepelde garnalen worden ge leverd tegen een prijs gelijk aan of hooger dan een vastgestelden minimumprijs. Overwogen zal worden, in hoeverre een uitbreiding van deze maatregelen noodzakelijk PORTEFEUILLE MET 10.000 VERMIST. Ook een cheque verdwenen. ZWIJNDRECHT, 25 Aug. De heer J. P. alhier, die voor een instelling in deze gemeente een bedrag aan geld moest halen in de ge meente Dordrecht, kwam, toen hij een chèque wilde aanbieden bij de Nederlandsche Bank, aldaar, tot de onaangename ontdekking, dat hij zijn portefeuille, inhoudende pl.m. 10.000, alsmede de cheque ter waarde van 10.000, vermiste. Hij deed onmiddellijk van het voorgevallene mededeeling aan zijn patroon, waarna de politie te Dordrecht en te Zwijndrecht met het voorgevallene in kennis werden gesteld. P. vermoedde, dat hij de portefeuille ver loren zou hebben; hij gelooft niet dat zij hem ontfutseld is. P. was erg onder den indruk van het voorgevallene. De persoon, die eenige inlichtingen of aan wijzingen kan geven, welke tot teru bezorging van portefeuille en geld leiden, zal een goede belooning ontvangen. LANDARBEIDERSLOONEN WEST ZEEUWS CH-VLAANDEREN. Eene looncommissie uit de landbouwers uit vrijwel alle dorpen van West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft dezer dagen eene be spreking gehad met de vertegenwoordigers van de moderne, chr. en r.k. landarbeiders bonden over de afsluiting eener uniforme collectieve arbeidsovereenkomst voor het ge heele dis riet. Overeenstemming werd niet bereikt, doch de besprekingen zullen as. Vrij dag worden voortgezet. Van arbeiderszijde werd gevraagd de invoering eener loonregeling met de navolgende minimum-uurloonen voor de mannen voor de gewone werkzaamheden: vaste arbeiders met jaaraccoord 22 ct., losse arbeiders 24 ct. en voor de zwaardere werk zaamheden 25 ct., terwijl de werkgevers com missie resp. de volgende uurloonen voor stelde: 20, 22 en 25 ct. SPORTVLIEGERS IN OOSTVOORNE. Op bezoek bij den heer M. A. G. v. d. LEEUW. Zondzgmiddag hebben een aantal deel nemers aan de Rondvlucht boven Nederland een bezoek gebracht aan den bekenden sport vlieger, den heer M. A. G. v. d. Leeuw op zijn zomerverblijf onder Rockanje. Tusschen half twaalf en half één streken een dertiental vliegtuigen, hoofdzakelijk Hollanders, maar ook een Franschman, 'n Duitscher, 'n Engelschman en eenige Hongaren, op het vliegveld te Oostvoorne neer, vanwaar de gas ten per auto naar Rockanje werden gebracht. In den namiddag zijn de toestellen weer vertrokken. 't Spreekt vanzelf ,dat dit druk gedoe op 't Oostvoornsche vliegveld veel belangstelling trok. SMOKKELDRAMA. Gepantserde auto verongelukt, waardoor de chauffeur werd gedood. Zondagmorgen om vijf uur is te Maastricht uit het Belgische gensplaatsje Canne geen ge pantserde auto, bestuurd door den chauffeur B. uit Maastricht, over de Nederlandsche grens gekomen. De auto vervoerde 400 k.g. margarine. De ambtenaren trachtten de auto door spijkerplanken te laten stoppen. Alle vier de banden van de auto werden stuk gereden terwijl de chauffeur de macht over zijn stuur verloor. De wagen kwam, na tegen eenige boomen te zijn gebotst, in een langs den weg gelegen sloot terecht. De chauffeur bleef achter het stuur dood Zitten. DE SCHRIJN met de gebalsemde rechterhand van St. Stephanus in de processie op den St. Stephanusdag te Budapest. Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16* JAARGANG. - N°. 83 Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1