1 woensdag 22 augustus 1934 binnenland motte n. landbouw MGR. DR. G. C. VAN NOORT, Dekea Van Amsterdam, herdenkt 15 Augustus zijn gouden Priesterfeest. BOOTJE BADEN". Een zomersche bezig- ld, niet meer zóó gebruikelijk, maar toch in |:k, is het „pootje baden". Fransche lycea- die hun vacantie doorbrengen in een fcantiekolonie te Biarritz, wagen hun voeten het zilte nat. Een aardig groepje in het mondaine Biarritz. I KOTTER, waarmede vier jeugdige Ne der- Iers naar Izidië willen zeilen volgens de route der Indië-vaarders. Prijs per kwartaal Losse nummers Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,076 ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,— per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdagmorgen en Vrijdagavond. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 81 MOTORBOOTJE IN BRAND. Van de zes opvarenden, van wie er twee overboord sprongen, werden er vijf gewond. Een motorjacht, waarin zes menschen een pleiziertochtje waren gaan maken, is Zondag morgen in de Schiedamsche Schie onder Overschie in brand geraakt. Van de inzitten den sprongen er twee te water, die zich zwem mende wisten te redden. De anderen werden door een langs komend bootje gered. Vijf bekwamen brandwonden, van wie twee op ernstige wijze werden gewond. Angstige momenten. Het ongeluk gebeurde om half elf. De mo toeboot behoorde toe aan den heer J. Naumen, wonende te Schiedam, die met zijn echtge- noote, zoon en nog drie gasten een plezier tochtje was gaan maken. In de Schiedamsche Schie, toen men het dorp Overschie al een heel eind genaderd was, ontstond aan boord van het jachtje plotseling brand. Er werd een hevige knal vernomen en gelijktijdig „spoot" een felle vlam van het voorschip, waar een kajuitje was en waar zich de motor bevond, naar het achterschip. Onder de zes menschen in het bootje ontstond een geweldige conster natie. Op één na waren allen door de vlam ge troffen en min of meer ernstig gewond geraakt. Bovendien had het scheepje vlam gevat en stond het weldra van voor tot achter in brand. Twee van de inzittenden sprongen over boord en wisten zich zwemmende te redden. De posi tie was voor de vier anderen zeer gevaarlijk. Gelukkig kwam juist een motorbootje langs, dat kans zag de vier menschen over te nemen en hen op den wal in veiligheid te brengen. De slag van de explosie en de vlammen hadden een groot aantal voorbijgangers doen samenstroomen. Uit Overschie was spoedig hulp aanwezig. De Roode Kruis-colonne ging met de Roode Kruis-auto naar de plaats van 't ongeluk. Dr. Donkersloot verscheen er, die de gewonden de eerste hulp verleende. De bur gemeester van Overschie verscheen met politie en marechaussee ter plaatse, terwijl een motor spuit uit Overschie den brand op het scheepje kwam blusschen. De gewonden. De gewonden waren de heer J. Naumen, 56 jaar, uit Schiedam, die ernstige brandwonden aan handen en armen en aan het gezicht had bekomen; zijn echtgenoote, de 54-jarige S. Naumen-Montfoort, die ernstige brandwon den aan de beide beenen had gekregen en wier hoofdhaar was geschroeid. De 43-jarige procuratiehouder H. Kleyn uit Schiedam, wiens hoofdhaar geschroeid werd, sprong toen de explosie geschiedde uit de boot en zwom naar den kant. Zijn echtgenoote, de 43-jarige E. A. M. Kleyn-Hischmöller, die aan boord was gebleven tot zij door de reddende boot was afgehaald, had ernstige brandwonden aan beide beenen bekomen; ook van haar was het hoofdhaar geschroeid. De 20-jarige zoon van den heer Naumen, J. G. Naumen, kreeg brandwonden aan het gelaat. De 20-jarige R. S. Steens, schilder, wonende te Schiedam, die met den heer Kleyn over boord was ge sprongen, had geen wonden bekomen. FEUILLETON. OUID A Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 48) „Misschien ben ik wel onredelijk," beaamde Vere. Zij sprak nooit over zichzelve. Van den dag af aan dat zij de hand van Sergius Zouroff had aange nomen, had zij besloten dit punt niet aan te roeren. Als zij het gedaan had, zou zij toch iedereen on redelijk toegeschenen zijn, evenals Prinses Nela- gunie haar vond. Waarom kon zij niet gelukkig zijn? Zij bezat jeugd en schoonheid, rang en aanzien, onbegrensden rijkdom waarom kon zij niet ge lukkig zijn, of waarom kon zij zich, ten minste, niet vermaken en zich gestreeld gevoelen? Vermaak en vleierij troosten de meeste vrouwen, maar tot dusverre kon zij er geen troost in vinden. Door voorbeeld en onderricht leerde iedereen haar echter gevoelen dat zij haar troost toch daarin zoeken moest. Over het gevaar van dit onderricht dachten haar echtgenoot en de wereld niet na. jonge levens worden op den stroom der wereld geworpen, als rozeblaadjcs in eene snel vlietende beek, en als de strooming te sterk en te snel voor ze is en zij cr in vergaan, heet het de schuld van de rözeblaadjes. Als zij bedacht dat dit zoo haar leven lang duren moest, verviel zij tot ccnc doffe wanhoop. Voor de Het gestal werd ondergebracht in de Glim- fabriek, die hier aan de Schie is gelegen, waar de wonden werden verbonden. Per auto werden gij daarna naar hun wo ningen gebracht. De 56-jarige heer Naumen, die voorin in de boot aan het stuur had ge staan en die het hevigst was gewond, behoefde evenals de anderen niet in het giekenhuis te worden opgenomen. Het motorbootje had den vorigen dag proef- gevaren, waarbij alles naar wensch was ge gaan. Het bootje was pas nieuw en de heer Naumen maakte er gijn eerste plegiertochtje mee. Het bootje is door den brand geheel vernield. De spuit van Overschie kon den brand blusschen, toen men het scheepje naar den kant had weten te halen. De oorgaak van de ontploffing en den brand is vermoedelijk een lek in de benzineleiding. SCHIETPARTIJ IN EEN PARK. Ruzie om een futiliteit, waarbij een revolver te pas kwam. Twee zwaar gewonden. Op een bank in het stadspark te Maastricht zaten gistermiddag eenige menschen druk te redeneeren. Een hunner geide in den loop van het gesprek; „Ach, ben je gek?" Iemand die toevallig voorbij ging, wendde zich daarop tot het groepje en vroeg; „Meen je mij De aan gesprokene op de bank antwoordde; „Ach kerel, ga door!" De laatste deed dit evenwel niet en gaf den persoon op de bank een vuistslag onder de kin. Er ontstond een worsteling, waarbij de wandelaar, zekere N. H. uit Maastricht, een revolver trok en daaruit een schot loste, dat zekeren H. J. G. uit Maastricht in den buik trof. Vervolgens richtte hij het wapen op zich zelf. Beide personen zijn naar het ziekenhuis Calvariënberg overgebracht. De toestand der gewonden is ernstig. De justitie heeft de zaak in onderzoek. POSTSPAARBANK EN COUPON BELASTING. Schade dienen de houders van Staats schuldboekjes zelf te dragen. Wijziging Postspaarbank wet. 's-GRAVENHAGE, 18 Aug. Ingediend is een ontwerp tot wijziging van de Postspaar- bankwet. De aanleiding tot het aanhangig ma ken van dit wetsontwerp is gelegen in het feit, dat volgens de geldende wettelijke be palingen de Rijkspostspaarbank verplicht is, voor inschrijvingen op staatsschuldboekjes een rente van 3 per jaar ten volle te vergoeden. Zelf ontvangt zij echter voor haar bezit aan 3 reniegevende nationale schuld, welke zij ten behoeve van de houders dier boekjes op grond van de Postspaarbankwet moet bezitten, rente na aftrek der couponbelasting. Door het thans bestaande verschil lijdt de Rijkspost spaarbank een directe schade van plus minus 20.000,per jaar. Dit wetsontwerp bedoelt nu aan den recht hebbende op een staatsschuldboekje als rente te doen uitkeeren een bedrag gelijk aan de zui vere opbrengst van een inschrijving grootboek der 3 Nationale Schuld van gelijk nominaal bedrag. Dit berekent dus, dat de houders van staatsschuldboekjes, hoewel die niet onder het begrip effecten, zooals in de Couponbelasting wet omschreven, vallen en dus niet aan die jeugd is het leven zoo lang. Voor Sergius Zouroff was onschuld niets meer dan de maagdelijke reinheid van cene gekochte slavin voor zijn vader was geweest iets, dat ten genoegen van den eigenaar vernietigd moest wor den. Hij schepte efvermaak in haar moreel en physiek te verlagen en stelde haar al de naakte waarheden van menschclijke ondeugden voor oogen. Haar daarvan te zien huiveren was een nieuw genot voor hem. Evenmin als menig ander man, vroeg hij zichzelven af hoe de getrouwheid en kuischheid, die hij verwachtte dat voor hem bewaard zouden wor den, zijn enen werk v; n vernietiging zonden over leven. Hij bedacht niet dat ieder maait zooals hij gezaaid heeft. En al Jiad hij dat bedacht, zou hij er zich niet ont bekommerd hebben. Toute femme triche was zijne vaste overtuiging. De zedigheid en eenvoud van Vere en het ernstig gevoel \an recht en onrecht, dat hij in haar ontdekt had, dwongen hem half eerbied af en verbitterden hem tevens. Maar dat zij na aanraking itlet de wereld zoo blijven zou, geloofde hij geen oogenblik. Hij wist zeer goed dat zijne vrouw en zijne belles petites zulke ongelijksoortige wezens waren, dat het nauwelijks mogelijk scheen dat zij naar dezelfde natuurwetten geschapen en onderhouden werden, dat zij tot hetzelfde menschdom behoorden. Hij wist dat zij zooveel van elkander verschilden als de duif van de slang, als de roos van de nachtschade; maar in dc wijze waarop hij ze behandelde, maakte hij geen onderscheid. Er was eene vrouw, die men in het Bois zag rijden met een span zwierig opgetuigde, witte Spaanschc muilezels, en een kleinen mulatten- knaap in 't rood achter zich. Die exentrieke vrouw belasting onderhevig zijn, toch de coupon belasting, zij het indirect, betalen. Reservefonds. Van de indiening van dit wetsontwerp is gebruik gemaakt, om ook enkele andere wij zigingen, waarvan de wenschelijkheid geble ken is, in het ontwerp op te nemen. Het betreft hier hoofdzakelijk wijzigingen van redactioneelen aard. De voornaamste heeft betrekking op het reservefonds. Thans wordt met betrekking tot de reserve geen rekening gehouden met afschrijvingen welke noodig kunnen zijn, en met verliezen, welke kunnen worden ge'eden. Ook die posten moeten evenals de kosten der bank worden gedekt voor er van het vor men van reserve sprake kan zijn, aldus zegt de minister in zijn Memorie van Toelichting. Baten, die door het verval van het vorderings recht van inleggers ontstaan, kunnen eerst aan het reservefonds worden toegevoegd, indien zij werkelijk tot de winst gerekend kunnen worden. Aan den anderen kant moet, zoodra er winst is, deze geheel aan de reserve ten goede ko men, ongeacht de bron waaruit zij is ontstaan, derhalve ook indien zij uit waardewijziging van fondsen is voortgekomen. In verband hiermede wordt voor de artikelen 19 en 20 der wet een nieuwe redactie voorgesteld. BRAND TE SCHIEDAM. De bewoners langs de dakgoot gevlucht, In den nacht van Zaterdag op Zondag is te ruim 1 uur brand uitgebroken in het heeren modemagazijn van de Wed. A. J. Leenders aan de Lange Kerkstraat No. 40 te Schiedam. De brand is door nog onbekende oorzaak ontstaan in het magazijn, dat zich in het achtergelegen gedeelte van de eerste verdie ping bevond, waar het vuur gretig voedsel vond in de hoeveelheid opgeslagen mode artikelen en in een ommezien het achterhuis in lichte laaie vlam zette. De bewoners, in hun eerste slaap opge schrikt door het geknetter der vlammen zij sliepen op de tweede verdieping renden de trap af, maar zagen zich den toegang tot het boyenportaal, waarlangs zij de trap naar den winkel moesten bereiken, versperd door het laaiende vuur. Er bleef geen andere uitweg over dan zich door het dakvenster te wringen en te trachten zich langs de dakgoot in veiligheid te stellen. Met groote moeite hebben de eigenares, twee kinderen en een logé het aangrenzende pand van de N.V. van Katwijks glashandel weten te bereiken, waar een geopend dakvenster red ding bracht. De inmiddels gealarmeerde brandweer, waarvan de kazerne in de onmiddellijke nabij- heid ligt, was binnen enkele minuten ter plaatse met een groote motorspuit en den Magyrusladder en het was het werk van een oogenblik om met een drietal stralen den vuurhaard aan te tasten, die zich in dien korten tijd reeds had uitgebreid tot de boven- voorkamer en den zolder. De kringcommandanten W. A. Rademaker en van Ootmarsen wisten in betrekkelijk kor ten tijd den brand tot staan te brengen en binnen een uur geheel te blusschen. De eerste verdieping is geheel uitgebrand, terwijl de winkel en de beneden gelegen woonruimte enorme waterschade hebben gekregen. De schade is zeer aanzienlijk, maar wordt door verzekering gedekt. werd spoedig inJParijs gevierd. Zij was eene schoone mulattin; zij droeg den naam van Casse-une-Croüte en niemand hoorde of bekommerde zich er over of zij ooit een anderen naam had gehad. Casse-une- Croüte had, toen zij in 't land gekomen was, be scheidenlek gedebuteerd met een bankier, maar al spoedig was zij zulk een schitterende ster geworden, dat een bankier, of hij had een Rotschild moeten zijn, haar te min was. Prins Zouroff had de witte muiezeis gezien en zij hadden zijne opmerkzaam heid getrokken. Casse-une-Croüte werd onder de godinnen opgenomen. Er was een actrice, Noisette genaamd; zij was eene blanke schoonheid, en reed in een phaeton met een span Engelsche paarden; zij dronk niets dan Bourgogne, en daar dronk zij dan ook veel van; zij had een hotel entre cour et. jardin; op het tooneel muntte zij volstrekt niet uit, maar zij had du chien, en zeei aardige uitdrukkingen. Prins Zouroff zag nauwelijks naar haar om, doch zij was in de mode, en hij had haar van zijn intieinsten vriend afge troond: dus liet hij haar sedert jaren zijne roebels verteren, evenals eene muis, die zich aan rijst te goed doet, en kon het niet over zijn ijdelheid ver krijgen met haar te breken, omdat men dan mis schien zou denken dat zij met hem gebroken had. Op die onverklaarbare wijze, en als door instinct, waardoor vrouwen van een ving begrip dingen te weten komen, die niemand haar vertelt en waarop zelfs niet gezinspeeld wordt, had Prinses Zouroff bespeurd dat Noisette en Casse-une-Croüte beiden maltressen van haar echtgcoot waren. Wel twaalf maal in de week ontmoette zij, als zij in de Champs Elysées reed, de witte muilezels of den phaeton, en dan wendde zij haar blik af om die vrouwen niet te zien, en zcidc in dc bittere vernedering van haar De zoon des huizes had zich bij het zoeken van een goed heenkomen in de dakgoot, aan de voeten verwond, die in den politiepost aan de Groote Markt verbonden zijn. MAGAZIJNCHEF NAM DE WAREN MEE NAAR HUIS. HAARLEM, 18 Aug. In aansluiting aan ons bericht betrffende den diefstal van een groote partij auto-onderdeelen, ten nadeele van een Amsterdamsche firma gepleegd, waar van de daders zijn gearresteerd, kunnen wij nog mededeelen, dat de Haarlemsche recher che een groot aandeel bij de opsporing heeft gehad. Donderdag is in de ouderlijke woning te Haarlem aangehouden een 24-jarig maga zijnchef, die na een langdurig verhoor toegaf de waardevolle onderdeelen bij kleine hoeveel heden te hebben ontvreemd. Bij een huis zoeking vond de recherche een belangrijk deel terug, maar een ander deel bleef zoek, totdat er een onderzoek werd ingesteld bij zijn 33- jarigen broer, die reiziger is bij dezelfde firma. Het bleek, dat deze persoon op zijn beurt zijn eigen broer had bestolen, want verschei dene goederen, die in eerste instantie door den magazijnchef uit het magazijn waren mee genomen en tot diens verwondering weer wa ren verdwenen, werden in de woning van den reiziger in Haarlem-Noord teruggevonden. Vijf groote kisten en twee koffers met inhoud benevens de twee gearresteerde broers zijn gistermiddag in goede orde aan de Amster damsche politie afgeleverd. VUURWAPENS TE OSS IN BESLAG GENOMEN. Een groot aantal revolvers, geweren, buk sen, messen en munitie gevonden. De Koninklijke marechaussee te Oss heeft een actie op touw gezet, om de bezitters van vuurwapenen e.a. op te sporen. Te dien einde werden bij een groot aantal personen ter plaatse huiszoekingen verricht. Bij deze huiszoekingen kwam aan het licht, dat nog op ruime schaal de vuurwapenwet wordt overtreden. Een groot aantal revolvers, jachtgeweren, buksen, messen van zwaar kali ber, benevens een partij munitie, werd in, beslag genomen. Tegen de overtreders is proces-verbaal op gemaakt, terwijl de vuurwapenen een veiliger plaats op de marechaussee-kazerne hebben gekregen. DE DROOGTE. Rijstschaarschte verwacht. Tengevolge van de groote droogte is men zeer pessimistisch gestemd ten opzichte van den rijstoogst. In Kiangsoe zal volgens een officieele schatting de opbrengst van den oogst slechts twee-vijfde deel van het gewone quan tum bedragen, wat gelijk staat met verlies van 180 millioen Mexicaansche dollars. In de provincies Kiangsoe en Tsjekiang zijn vele kleine rivieren en bijna alle beekjes en kanalen uitgedroogd. De boeren hebben tever geefs getracht, den toestand van het land te verbeteren. De rijstvelden staan weliswaar vol met halmen, doch de aren bevatten geen kor rels; de geweldige hitte houdt aan. De speculatie maakt van dezen toestand gebruik en de prijzen bewegen zich in stij gende lijn. Groote aankoopen in het buiten land Zullen noodig zijn, om het tekort aan te vullen. hart: „Wat ben ik beter dan eene van deze!" En als zij haar zagen, zeide Casse-une-Croüte verachte lijk; „V'la Ia petite!" en Noisette; „Je mangerai inême ses diamants h elle," „Sergius" zeide Nadine Nelaguine op zekeren avond, „in die vrouw, die gij voor zulke schepsels veronachtzaamt, hebt gij eene parel van onschat bare waarde." „En ik ben een van de zwijnen, en kan het best met mijn eigen soort leven," antwoordde baar broe der norsch, want hij schaamde zich over zich zeiven en zijne leefwijze, maar hij wist dat hij die evenmin veranderen zou als zwijnen de hunne. „Gij zijt met eene jonge heilige getrouwd, 't is al heel kluchtig!" sprak de Duchesse de Sonnaz. die in haar kring altijd Madame Jeanne werd genoemd, tot Sergius Zouroff, toen hij met haar in haar bou doir, vol Chincesche, Indische en Perzische orna menten, zat. Jeanne de Sonnaz was eene vrouw van vijf-en- dertig jaar, en eene van die voorname dames, die zich verwaardigd hadden het Tweede Keizerrijk aan te nemen. Uit het aanzienlijk Maïson de Mc- rilhac geboortig, en met het hoofd van liet nauwe lijks minder oud Maison dc Sonnaz gehuwd, be hoorde zij, met wortel en tak, tot de vicille souche, en hare familie ging jaarlijks naar Frohsdorf om de knie te buigen. Maar Madame Jeanne was op zes tienjarigen leeftijd getrouwd met een man, dien zij als was kon kneden, en had geen lust in opoffering en afzondering ter wille van een schaduw en eene lelie. Zij was eene vrouw, die van bewondering en van vertoon maken hield. Zij had zich verwaar digd het Tweede Keizerrijk aan te nemen, omdat dit haar ruimschoots gelegenheid aanbood aan die twee hartstochten den teugel te vieren. Zij had wel Voor de Tarwe-telers, oogst 1934. De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord-Holland en voor Zuid-Holland maken het navolgende bekend. Prysschaal voor oogst 1934. De tarwe van de leden-aangeslotenen in deze Gewesten zal worden afgenomen teg6n de volgende pryzen: ABC Augustus 1934 10,85 10,35 9,85 September 1934 10,95 10,45 9,95 October 1934 11,05 10,55 10,05 November 1934 11,15 10,65 10,15 December 1934 11,25 10,75 10,25 Januari 1935 11,40 10,90 10,40 Februari 1935 „11,55 „11,05 10,55 Maart 1935 11,70 11,20 10,70 April 1935 11,85 11,35 10,85 Voorloopige afname. Reeds thans zal in beperkte mate, goed houdbare tarwe door de Organisaties voor opslag worden afgenomen, mits de kwaliteit aan de minimum eischen voldoet. Zoolang de standaardmonsters niet zijn vastgesteld, worden de genoemde prijzen niet volledig uitbetaald, doch wordt een voorschot verstrekt van ƒ9,— per 100 Kg. geleverde geschoonde tarwe, ongeacht de kwaliteit. Tarwe, welke geacht mag worden tot de C-klasse te bebooren, wordt slechts in uitzonderingsgevallen voor den opslag aanvaard. By het overnemen der tarwe dooi de Organisatie kan dus de kwaliteit voor- loopig nog niet worden opgegeven. Ook by afname door de Organisatie voor levering aan de V.I.T.A. enz., zal voorloopig een voorschot van ƒ9,— per 100 Kg. worden verstrekt. Eerst nadat de standaardmonsters definitief bekend zijn, wordt de geleverde tarwe geclassificeerd en het resteerende be drag uitbetaald. Onder dit resteerende be drag wordt verstaan het verschil tusschen het voorschot van 9,en den prijs, welke voor de geleverde tarwe gold in de maand, dat de tarwe door de Organisatie werd over genomen. Bij de leveriDg voor opslag kan dus voorloopig nog niet worden medege deeld in welke klasse de party tbuisbehoort. Zaaitarwe. De prijs, welke de teler voor zaaitarwe ontvangt. moet minstens 1,— hoogerzijn dan die voor de Artarwe. Verkoopt een teler dus (steeds met schriftelijke vergunning) zaaitarwe in September (A-pr^s 10,95), dan is bij verplicht minstens 11,95 per 100 Kg. te ontvangen. Deze prijzengelden: af boerderij, exclusief zak, geschoond ge wicht. Verkoop door leden-aangeslotenen is ge oorloofd aan erkende zaaitarwehandelaars. Aau andere leden-aangeslotenen alleen voor gebruik op eigen bedrijf. Verkoop aan andere adressen is niet geoorloofd. Ook het verkoo- pen beneden genoemne prijsbasis i-s niet geoorloofd. Deze prijsbasis geldt voor goed gekeurde zoowel als ongekeurde tarwe en voor alle kwaliteiten. Men mag wèl voor hoogeren prijs verkoopen. geweten dat het niet lang duren zoumaar zoolang het duurde, had zij er van genoten. „C'est un obus qui va s'éclater," had zij altijd vroolijk gezegd, maar intusschen had zij op de bom gedanst totdat die was losgebarsten, en nu danste zij op de over blijfselen. De Duchesse de Sonnaz was beter gekleed dan ieder ander; zij was bekoorlijk zonder"in haar ge laat iets anders te hebben, dat schoon kon heeten, dan hare oogen, zij werd bewonderd|waar men Venus of Helena voorbij zou hebben gezien. Zij was niet zeer verstandig, maar zij was schalks, hetgeen in gezelschappen meer gewild is, en zeer levendig, hetgeen bij minnaars van veel meer kracht is, en wist zich zeer aardig voor te doen. Bij de jonge Prinses Zouroff deed zij zich zelfs bijzonder aardig voor. Vere merkte niet op dat men zelfs in beschaafde kringen een glimlach niet kon bedwingen als men haar met de Duchesse de Sonnaz te zamen zag. „Gij zijt met eene jonge heilige getrouwd; dat is kluchtig," zeide Madame Jeanne nu voor dc twin tigste maal tot Zouroff. „Maar weet gij wel dat ze mij bevalt? Is dat ook niet kluchtig?" „Dat is gelukkig voor mij," zeide Zouroff droog, in twijfel of zij hem eene leugen vertelde, en zoo ja, waarom zij dat deed. Zij loog niet; hoewel zij, toen zij voor 't eerst van zijn aanstaand huwelijk hoorde, buiten zichzelve van woede was geweest, en zelfs hevig gescheld had om haar echtgenoot bij zich te laten roepen, ten einde hem overluid toe te roepen: „Gc wreekt u zeiven nooit, maar gij moet en zult mij wreken." Gelukkig voor den vrede van Europa, was haar geniaal in zijn club, en toen hij thuis kwam, had zij er beter over gedacht. „Wat zult gij met eene heilige doen?" ging zij

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1