PRcSIDEN'l VON HINDENBURG TEN GRAVE GEDRAGEN Plaatselijk Nieuws Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1934. aan de borst er in staande, wisten zy het vaartuig zóó te draaien, dat liet weer met den kop in zee kwam te liggen. De reddeis zijn daarop aan boord geklommen en wisten door handig manouvreeren met handspaken het schip in den guustigen stand te houden. Intusschen was de motorbotter „UK 72" ter hulp uitgevaren. Er werd een lijn naar het in nood verkeerende schip uitgeworpen en na eenige vergeefsche pogingen mocht het gelukken het schip vlot te krijgen. Zulks ouder gejuich der tallooze toeschouwers welke in groote spanning van zeer nabij de redding konden volgen. Het schip is naar de haven gesleept en zal nagezien worden. De opvarenden drie dames en drie heeren waren zeer verheugd toen het motorjacht in de jachthaven einde lek rustig gemeerd lag. DOOR DUITSCHËN KOMMIES NEERGESCHOTEN. Op Nederhuidsch gebied. VLODROP, 11 Aug. - De 31-jarige Duit- sche arbeider Dhomen, die gisteravond op Nederlandsch grondgebied in de nabijheid van de greDS wandelde, werd plotseling door een schot getroffen, zoodat hij hevig bloe dend op den grond viel. De man was in het rechterbovenbeen getroffen en sleepte zich nog'enkele meters voort, tot hy geheel uit geput bleef liggen. Dr. Meeuwissen te St. Odiliönberg die spoedig ter plaatse was verleende de eerste hulp, waarna de man naar het ziekenhuis te Roermond is overgebracht. Voor zoover thans kon worden nagegaan, is het schot gelost door een zich op Neder landsch grondgebied bevindende Duitsche patrouille, bestaande uit een Zollbeambte en een S S.rman, die na het lossen van het schot zich ijlings op Duitsch gebied terug trokken. Naar men ons mededeelde zou D. een grooten kippenstal op Duitsch gebied heb ben en voor de kippen het voer op Neder landsch gebied halen, omdat het daar veel goedkooper is. VREESELIJK DRAMA ONDER SPIRITUS DRINKERS TE HEERLEN. Slachtoffer aan de gevolgen bezweken. De politie doet twee arrestaties. HEERLEN, 12 Aug. Hedenavond heeft zich in een weide onder Voerendaal, in de onmiddellijke nabijheid van Heerlen, waar z.g. spiritusdrinkers den nacht gezamenlijk in een hooischuur plegen door te brengen, een vreeseiyk drama afgespeeld. De spiritus drinkers kregen, toen zij in beschonken toe stand verkeerden, bezoek van een zekeren H. Deze werd hun op een gegeven oogenblik te lastig, zoodat zij besloten hem onschade lijk te maken. Zij hielden daarom denman vast en dwongen hem zooveel onvermengde brandspiritus te drinken, dat hij geen teeken van leven meer gaf. Zij verwijderden zich vervolgens en even later werd de man dood aangetroffen. De politie arresteerde in verband hiermede twee der spiritus-drinkers, een zekeren Van D. en een 17-jarigen jongen v. d. V. Het lijk van H. is naar het lijkenhuisje te Voeren daal overgebracht. Het politie-onderzoek duurt nog voort. FELLE VUURZEE TE HEERE WAARDEN. Drie huizen geheel afgebrand. GELDERMALSEN, 11 Aug. Door on bekende oorzaak is in den afgeloopen nacht brand ontstaan ten huize van Th. van Rooyen te Heerewaarden. Door den ftevigen wind sloegen de vlammen spoedig over naar de aan grenzende huizen, bewoond door B. Brink man en F. v. d. Helden. De motorspuit uit Heerewaardeji bleek niet tegen het vuur op gewassen te zijn. Er werd assistentie gevraagd van de brandweer te Rossum en Den Bosch, welke spoedig materiaal zonden. Met ver eende krachten werd het vuur toen aangetast. Men wist den brznd tot de drie huizen, welke geheel afbrandden, te beperken. De brand werd, aldus meldt V. D., om streeks halféén 's nachts ontdekt door een aantal feestgangers, die huiswaarts keerden. Zij zagen toen dat het huis van den heer Th. van Rooyen, dat aan het begin van het die hare gast zou zijn, en zij ging naar hare slaap kamer, waar zij zich opsloot, zonder zelfs hare ka menier bij zich toe te laten. Door de gordijnen van hare vensters heen drong het gedempt gegons van het gewoel dier Parijsche wereld, waarin zij gekomen was en waar de roep van hare schoonheid haar reeds vooruit was gegaan. Waarom kon zij niet gelukkig zijn? Zij viel op de knieën neder voor het v/it satijnen bed met rozenguirlandes geborduurd, liet haar hoofd op hare armen zakken, en weende bitter. In de opera was de gordijn opgehaald en riep Faust zich al zijn verloren levensgeluk voor den geest. Door de deur hoorde zij de stem van haar echt genoot. „Maak dadelijk uw toilet," zeide hij; „wij zullen spoedig dineeren; dan is het nog tijd om u in de opera te vertoonen." Vere schrikte en sprong overeind. „Ik ben zeer vermoeid; de reis was zoo lang." „Wij zuilen er niet blijven," antwoordde Prins Zouroff.,, Maar gij moet u vertoonen. Kleed u spoedig." „Zouden wij niet op een anderen avond..." „Ma chèrc, spreek mij niet tegen. Dat ben ik niet gewoon." Dé toon waarop deze woorden geuit werden, deed ze als een koel en streng bevel klinken, dat niet nieuw meer voor haar was. Zij zeide niets maar liet hare kamenier door eene binnendeur in hare karrler komen. De tranen parelden nog aan hare wimpers en hare stem trilde nog. De kamenier zag het en had mede lijden met haar, maar gepaard met verachting. „Waarom treurt zij zoo?" dacht de vrouw; dorp aan den Maasdijk staat, in vuur en vlam stond. De lieden waarschuwden den bewoner, die nog rustig in bed lag. De man kon zich gelukkig nog redden. Uit het perceel kon men evenwel niets meer van den inboedel halen, daar het vuur zóó snel om zich heen 1 greep, dat er geen redden aan was. 1 Ten gevolge van den hevigen wind sloeg het vuur over naar het huis van B. Brinkman, dat aan de overzijde van den Maasdijk aan de I Hoogstraat ligt. Zoowel het huis van Van Rooyen als dat van Brinkman hadden rieten daken, zoodat het vuur gelegenheid had zich snel uit te breiden. Van dit huis sloeg het vuur verder over naar het aan de andere zijde van de Hoogstraat gelegen perceel, bewoond door den heer F. van der Helden. De families Brinkman en Van der Helden slaagden er in nog een deel van den inboedel tijdig naar buiten te brengen. Hun perceelen gingen ech ter, evenals dat van den heer Van "Rooyen geheel in de vlammen op. Alles was tegen brand verzekerd. Het per ceel van Van Rooyen evenwel slechts zeer laag. Angstige oogenblikken. Uit 's-Hertogenbosch wordt nog gemeld dat de felle brand de noodlottigste gevolgen voor het dorp had kunnen hebben, zoo er geen tijdige assistentie geweest ware. De vonken vlogen, aangewakkerd door den steeds feller wordenden wind, over het geheele, ongeveer 900 zielen tellende, dorp. De woningen zijn bijna alle met riet afgedekt, zoodat het niet te verwonderen was, dat vele daken reeds vlam vatten. De bevolking, die zich reeds ter ruste had begeven, werd door het luiden van de brandklok opgeschrikt. Met man en macht j werd door allen gewerkt om de daken nat te I houden en telkens beginnende branden te blusschen. De aanblik van de vuurzee en den vonkenregen was angstig, maar de strijd van mannen en vrouwen, onder leiding van den burgemeester, bewonderenswaardig. De bur- gemeester was vol lof over de hulp van de brandweren uit Den Bosch en Rossum. Eerst Zondagmorgen, bij het gloren van den ochtend, was men het vuur meester. De schade is, zooals gezegd, aanzienlijk, ook in huizen, die niet afgebrand zijn, daar men volgens den burgemeester feitelijk het geheele dorp heeft 1 moeten natspuiten. INBRAAK IN EEN KANTOOR TE BEVERWIJK. De verkeerde brandkast onder handen genomen. BEVERWIJK, 11 Aug. In den afgeloo pen nacht is inbraak gepleegd in het kantoor van de groenteveiling De Eendracht der fa. Kluft en Tervoort. De inbrekers, minstens drie in getal, zijn binnengedrongen door een tuimelraam en hebben vervolgens het loket in het kantoor geforceerd. Zij hebben op des kundige wijze een der brandkasten open gebroken en daarbij gebruik gemaakt van een snijapparaat. Voor de inbrekers, die blijkbaar hebben verwacht, dat in de brandkast de veilinggelden van de Vrijdagmarkt aanwezig zouden zijn, moet het een teleurstelling zijn geweest, toen bleek dat slechts een bedrag van twaalf of dertien gulden in de kast was. Zij hebben hun plannen toen maar opgegeven en een andere brandkast ongemoeid gelaten, hoe wel daarin een belangrijk bedrag aanwezig was. Na een veertig gulden uit het zoogenaam de loterijpotje van het kantoorpersoneel te hebben ontvreemd, verlieten de inbrekers het kantoor door den hoofdingang, waar zij het slot van de deur forceerden. OP HEETERDAAD BETRAPT BIJ DE WINKELLADE. Oneerlijke leurder te Clinge. CLINGE, 12 Aug. Een leurder uit Hulst, die geregeld onze gemeente bezoekt met zijn galanterieën, werd op heeterdaad betrapt bij een poging tot diefstal. Toen hij hier een winkel binnentrad en be merkte, dat niemand aanwezig was, maakte hij van de gelegenheid gebruik om de winkel lade te inspecteeren. De bewoners die op het geluid van de bel in het achterhuis binnenkwamen, betrapten den man bij dat werk. De politie maakte van een en ander proces verbaal op en stelde den oneerlijken leurder ter beschikking van den officier van justitie „waarom vermaakt zij zich niet?" Hare kameniers waren aan de grillen van Prins Zouroff gewoon, die wilde dat het toilet van zijne vrouw bijna in een oogenblik met de meeste zorg gemaakt werd. Maar eene jonge en schoone vrouw is gemakkelijker te tooien dan eene, die honderden kunstmiddeltjes noodig heeft. Zij kleedden haar snel in wit fluweel, en staken eenige saffieren en juweelen in haar blond haar. „Geef mij dat halssnoer," zeide zij, naar een der vakken in het geopende juweelkistje wijzende: 't was het halssnoer van de mot en de ster. Binnen tien minuten kwam zij beneden om te dineeren. Zij was met haar echtgenoot alleen. Ma dame Nelaguine was vermoeid naar bed gegaan. Hij dronk veel maar at weinig, hoewel een van de voornaamste Parijsche koks zijn best had ge daan om door de zeldzaamste en keurigste gerech ten zijn verhemelte te streelen. „Gij schijnt ook niet veel eetlust te hebben," zeide hij, nadat zij eene poos aan tafel hadden ge zeten. „Wij moesten maar heengaan. Gij ziet er nu goed uit." Hij beschouwde haar opmerkzaam. Overwonnen vermoeidheid en bedwongen aandoening hadden een bijzonderen glans aan hare oogen, een buiten- gewonen blos aan hare wangen verleend. Het wit fluweel was nauwelijks witter dan haar blank vel; om haar welgevormde» hals zweefde de mot tus- schen de vlam en de ster. „Hebt gij mijn raad gevolgd en wat rouge opge legd?" vroeg hij eensklaps. Vere antwoordde eenvoudig: „Neen." „Parijs zal zeggen dat gij schooner dan eene van de anderen zijt," merkte hij onverschillig aan. „Laten wij heengaan." te Middelburg, naar welke plaats hij thans ge transporteerd is. Reeds meermalen heeft deze persoon zich aan oneerlijkheden schuldig gemaakt en ver scheidene inenschen gedupeerd. VERDACHT VAN OPLICHTERIJEN EN VERDUISTERINGEN. Een aanhouding te Kerkrade. HEERLEN, 12 Aug. Door de politie te Kerkrade is de reeds langgezochte en door den commissaris van politie alhier gesigna leerde K., geboren te Schinnen en den laat- sten tijd zonder vaste woonplaats, aangehou den. Hij wordt verdacht van zeer vele op lichterijen en verduisteringen te Heerlen en omstreken. K. is ter beschikking gesteld van den commissaris van politie alhier en zal mor gen naar Maastricht worden overgebracht, om voor den officier van justitie aldaar te worden geleid. F.Y.B.-uitslagen van Zaterdag-11 Augustus, Afd. Oost: Flakbee III Hercules (uitgesteld). V.V.S,- Xerxes 1-3. Afd. West D J S. N.T.V.V. 5-2. H.V.V. D.V.V. II 3 4. Excelsior M V.V. 3—0 (daarna gestaakt), Het programma voor a.s. Zaterdag luidt als volgt: Afd. Oost: Xerxes Voorwaarts (v. d. Sluis). Flakkee III Hercules (v. Sliedrecht). Afd. West: Excelsior-H.V.V. (Meier). VOETBAL. Na de droogte, kwam de regen, edoch op een moment, dat onze sportliefhebbers het niet zoo graag gezien zouden hebben. De regen kwamtoen Zierikzee tegen Flakkee speelde. Aanvankelijk ging het, dan begint het te stroomen, en als Flakkee het eerste doelpunt maakt verdwijnen de spelers voor tien minuten in de kleedkamers, om te schuilen, komen ze terug op het nu glad geworden veld, dan blijkt deze rust Zierikzee goed gedaan te hebben, nu is het spelpeil en beeld veranderd, Zierikzee schijnt beter op het gladde veld te kunnen spelen dan de Flakkeënaars, Z9 maakt doelpunten, het wordt zelfs 4—1 voor de gasten als Han Koese dan een juweel van een doelpunt fokt. En in de laatste minuut voor half time... speelt Van Beek prachtig terug.helaas zoo mooi dat Fun niet bij den bal kan en het is 5 1 voor Zierikzee. Dan stroomt de regen zoo hard, dat alles schuilt, het veld wordt onder water gezet, het is onmogelijk verder te spelen, en voor de spelers en voor het veld. De wedstrijd kan geen doorgang meer vinden. De heer Freek Pen, eens de vermaarde goal-getter van Flakkee de Zierikzeërs herkende hem en vroegen met achting in hun stem... is dit niet de man die eens 8 goals bij ons gemaakt heeft tegen ons was de arbiter die met animo en talent de scheidsrechtersfluit hanteerde. Hij droeg, be halve een fraai blauw polo-shirt een regen jas, wat geen luxe was dien middag... Er is, door deze bizondere omstandigheden weinig van de Flakkee-ploeg te zeggen, al scheen het ons toe dat de half-linie bizondere en goede zorg wijdde aan het goed over den grond aangeven van den bal. Het eerste Flakkee-doelpunt was van Jaap Koert uit een heel fraaie solo-ren. Vrijdagavond speelden een groep oud- Flakkee-spelers, ter eere van het feit dat de heeren Pen en Jongejan weer eens in het midden van hun oude kameraads terug ge keerd waren, een genoegelljke partijtje voet bal tegen een Flakkee-elftal. De negen Een hooger rood kleurde Vere's wangen terwijl zij opstond om hem te gehoorzamen. Zij wist dar hij aan al die andere vrouwen dacht, met wie Parijs zijn naam in verband had gebracht. Zij sloeg een mantel van witte veeren om zich heen, en ging naar haar rijtuig. Haar hart was be kneld, maar klopte hevig. Zij had geleerd stil te zijn en niets te laten blijken van de smart, die zij ge voelde; evenwel was deze aandoening nauwelijks smartelijk te noemen, 't was veeleer de gespannen verwachting, nu de stem van Corrèee haar zoo spoedig weder in de ooren zou klinken. Zij was afgemat en koortsachtig door den slape- loozen nacht, dien zij had doorgebracht; en de ver moeienissen van de lange onafgebroken reis; maar een opwekkende tooverkracht lag in dat ëene denk beeld: zij zou de stem van Corrèze weder hooren. Eene zekere gejaagdheid, eene onrush, waaraan zij geen naam wist te geven, had zich van haar meester gemaakt; en toch lag er in die zonderlinge opgewondenheid iets zoets, iets, wat haar sedert haar huwelijk niet mogelijk was geweest te ge voelen. Terwijl zij door de straten reden, rookte haar echtgenoot eene cigarette, en sprak geen woord. Zij was blijde dat hij niet sprak, hoewel zij meende dat hij in dat stilzwijgen het luid kloppen van haar hart moest hooren. Het was tien uur toen zij de opera in kwamen. Haar echtgenoot gaf haar den arm, terwijl de hartstochtelijke muziek door het stille gebouw ruischtc, liepen /.ij de trap op en den corridor door naar de loge, die Prins Zouroff voor het geheele seizoen had afgehuurd, vlak naast de voormalige loge der Keizerin. Vere, wie het gaslicht voor de oogen schemerde, trad er binnen en ging zitten 1 Veteranen te elfder ure konden allen weer niet wisten een 2-0 achterstand om te zetten in een 2—2 gefijk spel. Volgens de jongeren „konden de ouwen het nog wel", waarbij speciaal „de trucken van Pen" in achting kwamen. Jongejan bleek het even min veel verleerd te hebben... maar Vete ranen zijn oud-spelers, die nog al eens een zeker embonpoint „gefokt"'hebben, waardoor ze hun snelheid verliezen... En van deze menschelijke feilen profiteerden de jonge ren... het hardste! J. B. REKKINGEN. De voetbalvereeniging H.V V. I van hier speelde j 1. Zaterdag een wedstrijd tegen D.V.V. II uit Dirksland en verloor met 8—4. NIEUWE TONGE. Voetbaluitslagen van Zaterdag j.I. N.T.V.V. I- D.J.S, van Som- melsdijk 2—5. N.T.V.V. II Xerxes II van Oude Tonge 3-1. OUDE TONGE. Zaterdagavond had te Stad aan 't Haringvliet een voetbalwedstrijd plaats tusschen Xerxes I en V.V.S. I van Stad aan 't Haringvliet. Xerxes won met 3 1. Xerxes II speelde op het terrein aan den Molenweg tegen N T.V.V. II van Nieuwe Tonge. Hier won N.T.V.V. met 3—1. MIDDELHARNIS. Onze vroegere dorps genoot ds. W. Vroegindeweij, Ned. Herv. predikant te Zegveld, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Oud- Alblas. Bij de gehouden controle op de tarwe oogst, blij kt dat de kwaliteit zeer goed is. Ook de kwantiteit overtreft verre de verwachting, er wordt gemiddeld 25 H L. per gemet ge- dorschen. Met het tarwemaaien met de machine, had de bouwknecht P. Vroegindeweij het ongeluk met zijn hand met de machine in aanraking te komen, waardoor hij zich zoo ernstig verwondde, dat geneeskundige behan deling noodzakelijk was. Terwijl Zaterdagavond een drietal dames, waarvan 2 uit Dirksland en 1 uit Hoorn afkomstig, over het Schelppad fietsten, kwa men ze met elkaar in aanrijding en sloegen tegen den grond. Twee van hen moesten bij bewoners aldaar worden binnengedragen en per auto naar het ziekenhuis te Dirksland worden vervoerd. De derde bracht het er met den schrik af. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 6 tot en met Zaterdag 11 Augustus 1934, hebben zicb bij den Agent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 64 personen van verschillende vakken als werkzoekenden doen inschrijven, t.w.: 13 landarbeiders,-15 typografen, 6 timmerlieden, 2 metselaars, 1 schilder, 1 opperman, 1 beton werker, 11 diepzeevisschers, 2 koopvaardij matrozen, 9 transportarbeiders, 1 kabelmon teur, 1 broodbakker en 1 borstelmaker. By de alhier gehouden examens van de Modevakschool, slaagden voor Coupeuse de dames M. Mfi's, Den Bommel.en W. Dub beid, Sommelsdijk en voor Costumière A. v. Dam en A. Kanters te Oude Tonge. SOMMELSDIJK. Door den timmerman T. van Heemst alhier is voor 75,— aange nomen het sloopen van de woning, vroeger bewoond door bakker Joh. van Beek, aan de Voorstraat, hoek West-Krakeelstraat, waar van met het afbreken reeds begonnen is Ongetwijfeld zal dit een belangrijke ver betering worden voor het drukke verkeer daar ter plaatse. DIRKSLAND. Bij de publieke verkooping door Notaris Van der Sluys is het woonhuis van den heer J. J. L. Stal 3an de Burge meester Zaayerlaan ingezet door den heer C. van Markensteyn op 2410,-. De heer C. A. Potter, hoofd der bljz. school, en de heer A. Hagens, plaatsver- alsof zij eene slaapwandelaarster was. Op het tooneel stonden alleen Gretchen en Faust, Het licht viel op het classiek profiel van Corrèze, en zijne oogen waren neergeslagen, terwijl hij op het meisje, dat aan zijne voeten knielde, nederzag. Zijn costuum deed zijne welgemaakte gestalte op 't voordeeligst uitkomen, en de uitdrukking, welke hij bij dit tooneel aan zijn gelaat gaf, maakte de schoonheid zijner trekken des te indrukwekkender. Hij zweeg op het oogenblik dat zij hem aldus weder zag, maar zijne houding was schilderachtig, en zijn gelaat was hetzelfde, dat zij bij zonlicht had gezien, waar de egelantierhaag den lijster beschutte. Voor haar was hij Faust niet, voor haar was hij niet de afgod van het Parijsche publick. Hij was de St. Raphael van de Normandische kust. Zij zat, als door eene tooverrïlacht geboeid, op het tooneel te staren. Nu hief Corrèze het hoofd op, opende de lippen en zong het Tu vuoi, ahime! Che t' abbandoni Zij trilde door de zaal, die verrukkelijke muziek der menschelijke stem, die de echo van een voor altijd verloren hemel scheen te zijn. Vrouwen, die voor alles onverschillig waren, weenden als zij de stem van Corrèze hoorden. Onbewegelijk, en met de wang op hare hand leu nende, zat Vere, als in zielsverrukking, te luisteren. Zij scheen slechts te leven wanneer hij zong; als zijne stem zweeg, was 't alsof zij had opgehouden te bestaan en alsof er slechts ledigheid en donker heid om haar heen was. Menig oog was op haar gericht, menige tong fluisterde over haar, maar daar was zij onbewust vangend hoofd der o. 1. school, slaagden beiden voor de akte Engelsch 1. o. Ook de heer M. Hagens, thans onderwijzer te Rot terdam, slaagde voor hetzelfde examen. By de arbeidsbemiddeling stonden j.I. Zaterdag als werkloozen ingeschreven 4 tim merlieden en 2 metselaars. Het distributievleesch in blik zal deze week verkrygbaar zyn by slager P. Zoeteman en de distributiemargarine bij den winkelier Fontyne aan den Straatdyk. De leerlingen van mej S. Meyer, de dames W. de Bonte en A. den Hollander alhier, H. de Boer en C. Huizer te Herkingen en C. v. Putten te Ooltgenspiaat,, slaagden te Den Haag voor coupeuse. HERKINGEN. De veldarbeider L. Melisr sant had het ongeluk zich met een voor werp zoodanig te verwonden, dat hij ge neeskundige hulp moest inroepen en zijn werk moest staken. De handel in uien en aardappelen heeft in deze gemeente een beter vooruitzicht. De pryzen waren voor uien in voorkoop f2,— per H.L., voor aardappelen 2,80 per H L. en voor koepeen 0,75 per H.L. In de afgeloopen week werden uit deze gemeente twee personen vervoerd naar het ziekenhuis Bethesda te Dirksland, voor het ondergaan van een operatie wegens blinde darmontsteking. Door het bestuur der visscherij op de Zeeuwsche stroomen is bekend gemaakt, dat de op de rivier Grevelingen gelegen mossel- banken alleen mogen bevischt worden met zeilvaartuigen zonder mechanische kracht. Op Dinsdag 4 September a s des mor gens met zonsopgang, zal de publieke vis scherij op mosselen op de banken, gelegen in de Zeeuwsche wateren, worden open gesteld. STELLENDAM. Op Donderdag 16 Aug. a.s. des namiddags 11 uur (zomertijd) zal Ge meenteraadsvergadering gehouden worden. Alhier zijn de dorschmachines al druk bezig, zoodat een aantal werkloozen gelukkig weer te werk gesteld konden worden. Zaterdag zijn bij schipper Waling de eerste nieuwe erwten ingescheept, wat wel vroeg is dit jaar. GOEDEREEDE. De garnalenvisschers heb ben in de afgeloopen week van 200 tot 350 KG. kleine garnalen per dag gevangen en afgeleverd voor de drogerij tegen 2 ct. per KG. De zeevisschers besomden van ƒ40 tot 170 per schuit. Dinsdag jl. 's av, 6.30, werd er Raads vergadering gehouden met onderstaande agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ver order ning benoembaarheid en bezoldiging van den veldwachter. 3. Ontslag gemeentegeneesheer W. Witkamp. 4. Benoeming gemeentege neesheer. Hiervoor hebben zich 14 sollici tanten aangemeld. Maandag stonden in deze gemeente 8 werkloozen ingeschreven. J. Oudenaren van Nieuwe Tonge had alhier het oDgeluk met voetballen een been te breken. De eerste hulp werd verleend door Dr. Witkamp, waarna de patient naar het Ziekenhuis te Dirksland werd vervoerd. OUDDORP. Zaterdagavond werd door Not. v. d. Berg van Goedereede in café Akers- hoek verkocht 23 perceelen klavers voor den 2en slag. De prijzen beliepen van 20—23 ct. per roede. Enkele perceelen werden opge houden. In deze gemeente werd door een land bouwer van 1720 roeden 183 H.L. tarwe gedorschen, wat wel zeldzaam genoemd kan worden. De garnalenvisschers hebben de vorige week van 40-50 K G. garnalen per dagen per schuit gevangen en afgeleverd aan de pelleryen. In de weer visscherij en werden 5 zalmen gevangen. Zaterdagavond werd door Notaris v. d. Berg te Goedereede en Notaris v.d. Sluis te Dirksland, in Hotel Akershoek, ten verzoeke van den heer KI. Mastenbroek Wz. alhier, bij inzet verkocht 6 Gemeten 12 R.V.M. Bouwland onder Stellendam. van. Terwijl haar echtgenoot naar haar keek, kon hij niet begrijpen hoe eene vrouw zoo onverschillig voor de blikken der Parijsche beau monde kon zijn; hij wist niet dat zij er niets van gewaar werd; hij zag slechts dat zij weder zeer bleek was geworden en eigerde zich daarover, vreezende dat hare entree niet zoo schitterend zou zijn als hij gewenscht had. „Misschien was zij te vermoeid om hier te komen, dacht hij, met eenigen wrevel. Maar de Parijsche beau monde beschouwde haar in haar wit fluweel, dat aan de sneeuw deed den ken, die zij verlaten had, en vond haar boven alle vergelijking bekoorlijk en den grooten roep, die haar uit het noorden was voorafgegaan, wel waar dig. De opera ging intusschen voort; de tooneelen veranderden, het derde bedrijf was uit, de gordijn viel, de zaal weergalmde van het handgeklap van een beschaafd publiek. Zij scheen als uit een droom te ontwaken. De deur harer loge werd geopend en haar echtgenoot stelde haar eenige aanzienlijke personen voor. „Gij hebt zelfs Corrèze in de schaduw gesteld, prinses," zeide een van deze. „Door naar u te zien, heeft Parijs voor eene enkele maal vergeten naar zijn nachtegaal te luisteren. Gelukkig voor hem, want hij heeft een halven toon valsch gezongen." „Omdat gij zoo vermoeid zijt, zullen wij heen gaan," zeide haar echtgenoot, na het vierde bedrijf, toen een aantal groote mannen haar in hare loge gecomplimenteerd hadden, en al de tooneelkijkers in de zaal op de Russische schoonheid, zooais zij genoemd werd, gericht waren geweest. „Ik ben nu zoo vermoeid niet meer," zeide zij, met eene zekere levendigheid. (Wordt vervolgd). Koop 1. 4 meeden Bouwland, groot 2 Ge meten 153 R V.M., ingezet door A Coster- ïnan op 1520. Koop 2 3 meeden Bouwland, groot 1 Ge- met 254 R.V M., ingezet door A.Costerman op 1000. Koop 3 3 meeden Bouwland, groot 1 Ge- met 205 R V.M ingezet door A.Costerman op 900 Koop 4. Eeu perceel Bouwland in den polder West Nieuwland, groot 1 Gemet 21 R.V.M., ingtzet door Jac. Mastenbroek op 1270.' Koop 5. Een perceel Bouwland in den polder Oude Nieuwland, groot 1 Gemet 75 R.V.M ingezet door A. Aleman Gz. op ƒ810. Een perceel Weiland in den polder Oude Nieuwland, groot 4 Gemeten 9 R.V.M. Koop 6. 576 R.V M., ingezet door T. Tauis op 680. Koop 7. 533 R.V.M ingezet door C. Vliet- land op 680. Koop 8. Een perceel Weiland, groot 1 Ge met 265 RVI, ingezet door Adr. Meijer op 390. Koop 9. Een perceel Weiland in den polder het Oudeland, groot 2 Gemeten 247 R.V.M., ingezet door E. Voogd op 410. NIEUWE TONGE. Onder de kinderen in deze gemeente komen vele gevallen van roodvonk voor. De steunregeling voor werkloozen is alhier stopgezet. Alle werkloozen zyn in ver band met den oogst te werk gesteld. W. de Gast P zn. alhier was laagste inschrijver voor het vervoer (met de vracht auto) van de benoodigde eierkolen en bri ketten voor de beide landbouwvereenigingen, alhier. Van den landbouwer J. Buth geraakte een klamp stroo in brand. Daar het onheil spoedig opgemerkt werd en er dadelijk vol doende bulp aanwezig was, had men het vuur weldra gebluscht. Door de commissionnairs wordt hier voor de uien ƒ2,- per 60 K G. besteed. Voor koepeen besteedt men 75 cent per 60 K.G. OUDE TONGE. Op de beurs van Vrijdag besteedde men voor: aardappelen 2,80; goedgekeurde poters 3,50 per 70 K.G. uien ƒ2,— koepeen ƒ0,70 per 60 KG.; schokkererwten vau 0,10 tot ƒ0,14; kleine groene erwten van 0,08 tot 0,09bruine boonen van 0,10 tot 0,12; haver van 0,05 tot 0,06; gerst van 0,044 tot 0,05 per K.G. De postduivenvereeniging „Gevleugelde Vrienden" hield Zondag een wedvlucht van uit Neufvilles, afstand 142 K.M. De prijzen waren: le en 3e Jac. van Markensteijn, 2e E. Buscop, 4e H. van Veen, 5e R. K. Brand, 6e J. Versaevel, 7e C. Hameete, 8e Gebr. Versaevel, 9a en 10e Gebr. Ha- meeteman. De postduivenvereeniging „Storm vogels" hield Zondag eveneens een wed vlucht vanuit Neufvilles, afstand 142 K.M. De pryzen waren: F. de Weerd le, 4e, 5e, 8e en lie; A. van Noord 2e; P.vanNieuwal 3e; J. Beijer 6e; Nysse de Weerd 7e, 10e en 12e; A. Hartog 9e; Jac. Smeets 13e. Lossing 7 30 uur. Aankomst eerste duif 9 uur 10 min. 45 sec., laatste duif 9 uur 12 min. 55 sec. Ten nadeele van Joh. Los is van een fiets, die in een schuurtje achter slot ge borgen was, een ry wielbelastingmerk ont vreemd. Door de melkverkoopers is de pry's van de melk met een cent per Liter verhoogd en gebracht op 0,10 per Liter. OOLTGENSPLAAT. Door het gemeente bestuur is naar wij uit goeden bron ver nemen, van eenige landarbeiders de steuu ontzegd, wegens het niet goed opgeven van hun inkomen. J.I. Maandagmiddag zat het een-jarig dochtertje van J. van Ostende met olienooten te spelen. Zij duwde er een in den mond met het gevolg dat men direct geneeskun dige hulp moest inroepen en zij direct naar het Ziekenhuis te Dirksland moest wordeD gebracht. Loop der bevolking over de maand Juli 1934. Ingekomen: Albert IJpma van Zundert, Cornelia Christina Wieles van Axel, Adriana vau den Doel vau Sommelsdijk. Vertrokken: Theodorus van der Made naar den Bommel, Hendriana de Waal, Daar den Bommel, Franciscus Jozefus van der Made, Johanna M. van der Made en Wilhelmina Johanna van der Made allen naar den Bom mei, Willem de Graaf naar Oudewater, Antho- uus Gerardus van der Riet naar Veur, Jo hanna Maria Dries naar Rotterdam, Francisca M- A. van Heijst naar Dordrecht. In de afgeloopen week stonden er by de correspondent der arbeidsbemiddeling ingeschreven, 46 werkloozen, w.a.: 5 met selaars, 3 typografen, 2 schilders, 1 gasfitter en 35 landarbeiders. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door v. d Graaf Co. N.V., afd. handelsinformaties Opgeheven: P. Leildens te Ooltgenspiaat. BURGERLIJKE STAND. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Jan Marinus Bakker jrn 29 j. en Marina Grootenboer jd. 21 j. Overleden: een levenloos aangegeven kind van Jacob Oosterling en Pietje Brussaard.

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 2