rechtzaken. motten. binnenland Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 79 KANTONGKKECUT TB SOMMELSDIJK. Zitting Vttu Vr\jling 10 Augustus 1934. (Vervolg.) S. de W., 26 chauffeur te Stad aan 't Haringvliet heeft niet voldoende uitgewe ken en het verkeer in gevaar gebracht door te hard te rijden in den z.g.n. Vrouwtjesweg. Hij heeft een koe aangereden. Hij deelde mede, dat ie op dien weg elkaar niet kan pasaeeren tenzü er een op een dam gaat staan. C. A. 6S j. landbouwer te Stad aan 't Ha ringvliet,', zei dat de koe onrustig was gewor den hoewel het dier op een dam stond was het toch gedeeltelijk op den weg. 0.M. acht het feit bewezen, eisch 10 of 4 dagen hechtenis. Verd. verweert zich. Uitspraak 12 of 6 d. W. L. 26 j., slager te Den Bommel. Over treding Vetbesluit. Het gaat over verbeurd verklaring van het rundvet en van transactie. Eisch 0,50 met verbeurdverklaring van het vet. Verdachte verweert zich. Wordt ontsla gen van rechtsvervolging. T. R. niet verschenen, overtreding be vrachtingsregeling. Uitspraak 15 of 5 d S. A. de G.2cj rijwielhersteller te Dirks- land, heeft een minderjarige laten werken. Eisch 3 of 3 d. Uitspr. 1 of 1 d. C. J. D. heeft een paard laten werken met wonden op den schouder. Eisch 2 of 2 d. Uitspr. 6 of 4 d. H. W. K., 46 j., te Melissant, heeft een nieuwe woning betrokken zonder toestem ming van B. en W. K. verweert zich en beweert dat de ge meente-opzichter niet geweest is, hoewel deze dikwijls is gewaarschuwd. De woning was nog niet volgens de ge meenteverordening goedgekeurd. Eisch 5 of 1 dag. Uitspraak 1 of 1 dag. W. i. 't V, 25 j., slager te den Bommel, heeft een varken geslacht zonder vergunning, 1. 'tV. geeft toe. Eisch 40 of 8 dagen. Uitspraak 30 of 15 dagen. J. v. E niet verschenen, heeft met een flets zonder bel gereden. 3 of 2 dagen. J. V., niet verschenen, heeft geen arbeids- register in verband met de belastingen bij gehouden. 30 of 10 dagen, 20 of 10 dagen. J. G., niet verschenen, heeft met een auto zonder licht gereden. 5 of 3 dagen. H. V., 39 j., koopman, heeft op een weg gereden met een flets afgesloten voor het rflwielverkeer. 3 of 2 dagen hechtenis. E. A., niet verschenen, heeft gereden met een flets zonder licht. 5 of 3 dagen. J. A. v. D., 35 j., te Goedereede, heeft op eerste vordering zijn rijbewijs enz. niet laten zien. v. D. verweert zich, aangezien datum en uur van verbaal verkeerd zijn ingevuld. Vrijspraak. P. J. S niet verschenen, heeft op den Westdijk te Middelharnis in verboden uren 3 of 2 dagen. J. v. d. V., 25 j., arbeider te Dirksland, FEU ILLETON. OUID A Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 45) Uwe Vere nr zal nooit eene coquette worden, want dat ligt niet in haar karakter. Daar is zij te trotsch toe, en de mannen hebben het ongeluk haar niet te kunnen behagen. En in de politiek zal zij het geloof ik, ook niet ver brengen; ten minste, zij stelt wel in groote kwestiën belang, maar de'middelen, waardoor men tot zijn doel tracht te geraken, staan haar tegen, en een diplomaat wordt zij nooit. De eerste week de beste dat zij aan het Russische hof was, heeft zij Sergius zwaar gecompromitteerd door een Nihilistischen romanschrijver in het bijzijn der keizerin te prijzen." ,.0, ik weet het!" zcide Lady Dolly wanhopig. „Zij heeft geen greintje gezond verstand. Zij is schoon en heeft een voornaam voorkomen. Maar daarmede is ook alles gezegd. De opvoeding, die zij bij hare grootmoeder heeft gehad, heeft haar hope loos dom, letterlijk dom gemaakt." „Neem mij niet kwalijk, zij is lang niet dom," hernam Madame Nelaguine, met een fijn glim lachje. „Maar zij heeft niet uwe gelukkige plooi baarheid, chère Madame. Dat is haar ongeluk." „Ja, wel is dat een ongeluk," sprak Lady Dolly, een weinig scherp, gevoelende dat hare meerder heid niet hoog geschat werd. ,,'t Is altijd een onge heeft op bouwland geloopen zonder toe stemming. 2 of 1 dag. J. D. d' U., overtreding leerplichtwet. 2 of 1 dag. C. G. C., 18 jautomobiel-monteur te Middelharnis, heeft zig-zags gewijze met een motorfiets gereden en verkeer in gevaar gebracht. 8 of 4 dagen. J. v. G., niet verschenen, gereden zonder licht. f 5 of 3 dagen. J. A. v. W., niet verschenen, zonder re flector en licht. Samen 6 of 4 dagen. T. A. KL, niet verschenen, heeft in het Zuiderdiep gevischt met een aaskuil zonder vergunning. 8 of 4 dagen. Mej. A. H., niet verschenen, heeftin ver boden uren op den Westdijk gereden. 3 of 2 dagen. A. P niet verschenen, overtreding leer plichtwet 1 of 1 dag. J W., 85 j., koopman te Middelharnis, overtreding leerplichtwet. Eisch 5 of 1 dag hechtenis. Uitspraak 1 of 1 dag hechtenis. H. F., 44 j., boekdrukker te Ter Heide, heeft te Ooltgensplaat op een dijk gereden zonder vergunning van het waterschap. F. verweert zich, met mede te deelen, dat nooit een vergunning is uitgereikt of geweigerd. Uit het proces-verbaal blijkt, dat F. over gezet is op dien dijk vanuit Noord-Brabant. C. H. M., havenmeester te Ooltgensplaat, wordt als getuige gehoord. Deze deelt mede, dat vanaf den waterkant geen bord te zien is. F. deelt mede, dat er den vorigen keer nog geen bord was, zoodat hij niet wist dat hij een overtreding beging. Eisch schuldig zonder straf toe te passen. Uitspraak: vrijgesproken. W. v. d. V., te Ooltgensplaat, heeft in het binnenwater gevischt zonder vergunning. Eisch 2 X 6 en verbeurdverklaring dei- in beslag genomen peur. Uitspraak 2X ƒ8 of 2x2 dagen. E. v. d. V. niet verschenen, dezelfde over treden. 2 x 2 of 2 x 2 d. J. K. niet verschenen heeft gereden zon der rijbewijs. Uitspr. 6 of 3 d. A. v. G. niet verschenen, heeft links van den weg gereden, 3 of 3 d. J. W. niet verschenen, gereden zonder licht, 5 of 3 d. P. J. v. H. niet verschenen, heeft gevent zonder vergunning, 2 of 2 d. J. K. te Melissant, overtreding leerplicht wet. uit zijn toelichting biy kt dat het kind niet goed gezond is en niet altijd naar school kan gaan. Eisch ontslag van rechtsvervol ging. Uitspraak volgens eisch. L. B. niet verschenen, heeft op verboden weg met fiets gereden, 3 of 2 d. C. Tr. niet verschenen, heeft geloopen op grond zonder toestemming, 3 of 2 d. G. B. heeft in verboden richting gereden, 3 of 2 d. M. A. B., niet verschenen, te Sommels- dijk, heeft gevischt zonder acte en vergun ning. 2 x ƒ6 of 2X3 dagen, met verbeurd verklaring van het vischtuig. T. v. N., 24 j., landarbeider te Sommels- luk onnatuurlijk te zijn, en dat is zij. Zij vindt geen genoegen in iets, waarmee ieder ander hoog is inge nomen; zij weet nauwelijks onderscheid tusschen serge en siciliennezij heeft geen tact, omdat zij dat niet de moeite waard acht. Zij zal even onverschil lig een koning beleedigen als van kleeding ver wisselen; elk vermaak verveelt haar, zoo is zij. Als iedereen om haar heen lacht, ziet zij ernstig en staart met hare groote oogen als een uil. O, als ik bedenk dat zij mijne dochter is! Niets kon ooit zonderlinger zijn dan dat Vera mijn kind is!" „Behalve dat zij de vrouw van mijn broeder is," merkte Madame Nelaguine droog aan. Lady Dolly zweeg. Den volgenden dag maakte Lady Dolly van het geleide van haar echtgenoot gebruik om de Villa Nelaguine te verlaten en naar Engeland te gaan: zij ging met weerzin, en toch was het eene ver lichting voor haar. Zij benijdde hare dochter en was ontevreden over haar; en hoewel zij zichzelve gedurig voorhield dat Vere's lot een paradijs op aarde was, scheen de oostenwind, die door de pal men gierde, haar een lang aangehouden, wanhopi- gen zucht na te zenden den zucht van een ver woest jeugdig leven. Prins Zouroff bleef nog in het zuiden, verlokt door de verleiding van de speeltafels, totdat Kerst tijd voorbij was; cn na veel gewonnen tc hebben, zooals rijke lieden meestal doen, vertrok hij naar zijn prachtig hotel in de Avenue du Bois de Bologne en Madame Nelaguine verliet de villa ook. Evenals vele van hunne landgenootcn, waren zij echte kinderen van Parijs, en zelden waren zij tevreden als zij het koepeldak van het hotel dei- Invaliden niet in 't gezicht kregen. Hij gevoelde dat hij ruimer adem zou halen zoo dyk, heeft gevischt zonder acte en vergun ning. 5 of 5 dagen, met verbeurdverklaring van het vischtuig. P. J. B., niet verschenen, heeft paarden geleid met de fiets naar de wei gebracht, 3 of 2 dagen. P. D. S., niet verschenen, heeft het dek- bewys niet getoond op vordering. 8 of 4 dagen. G. heeft brieven niet gefrankeerd, althans verkeerd, door ze als „dienst crisiszaken" te posten. Het blykt een vergissing van hem te zijn, wat hij direct toegeeft. Eisch 50 of 10 dagenuitspraak 30 of 15 dagen. C. H. M., 55 j.,onbez. Ry'ksveldwachter en Havenmeester te Ooltgensplaat, heeft zonder vergunning bier verkocht uit een localiteit. Verdachte erkende het feit, wat hij eigenlijk deed in onnadenkendheid. Het O.M. wijst verdachte er op dat hfi dat als onbez. rijksveldwachter allerminst had mogen doen en vordert 15 boete of 3 dagen hechtenis. Wordt tot 10 boete subs. 5 dagen hech tenis veroordeeld. A. v. d. H., 49 j., koopman te Middelharnis, heeft het melkverbod overtreden. Verdachte erkent, maar dacht dat hij Zon dagsmorgens tot half tien melk mocht uit venten. Hy had geen roerder verder aan zijn melkbus, terwijl de halve-liter-maat niet stofvrij was opgeborgen. Het O M. vordert voor elk der 3 feiten 5 boete of 8 dagen. Wordt veroordeeld tot 3 x /I boete of 1 dag hechtenis. H. C. de R., 57 j te Ooltgensplaat, had aldaar gevels van buiten vernieuwd zonder de B. en W.-toestemming. Verdachte erkent, het was onderhouds werk, geen vernieuwing. Het O.M. is het er niet mee eens. Er ont staat een discussie over het werk, of het vernieuwen of onderhoud is. Het O.M. vindt het een schande dat de gemeente-opzichter zoo denkt en houdt een verhandeling over het feit, dat het zeer afkeurt. Het vordert de strenge straf van 2x6 dagen. Wordt veroordeeld tot 2 x 20 of 2 x 10 P. v. S., niet verschenen, had te Stad aan 't Haringvliet zonder licht gereden. 5 of 3 dagen. G. de V. had gevent te Melissant zonder vergunning. 3 of 2 dagen. L. v. d. M., 22 j slager te Middelharnis, had ongekeurd vleesch ten verkoop in zijn winkel gehad. Verdachte ontkent het feit. De zaak wordt geschorst. J. v. B., verstek, 3 of 2 dagen. T. T., verstek, had zijn auto verkeerd met stroo beladen. 3 of 2 dagen. W. M. van 't H. had op den Westdijk te Middelharnis in verboden tijd gereden. 3 of 2 dagen. G. v. R., ook al verstek, had zich door een auto laten voorttrekken. 3 of 2 dagen. M. G., in verboden tijd op den Westdijk gereden, 3 of 2 dagen. J. P. verstek, zonder licht gereden, 3 of 2 d, dra de spoortrein hem in de nabijheid van zijn hemel op aarde zou hebben gebracht. „Als ik nog een jaar had nloeten doorbrengen zonder iets anders te zien dan haar gezicht, met die oogen zoo vol verwijt, zou ik gek geworden zijn of haar den hals afgesneden hebben," zeide hij, in een vertrouwelijk oogenblik, tot een van zijne para sieten. Zij waren trouwens nog geen dag alleen geweest; gestadig hadden zij zich van een aantal gasten om ringd gezien; maar het was toch geen Parijs Parijs, met'zijn gewoel, zijne vertroostingen cn zijne verstrooiingen. In Parijs kon hij geheel vergeten dat hij getrouwd was, behalve wanneer het zijne trotschlieid be haagde de wereld te hooren zeggen dat hij de schoonste vrouw van Europa tot echtgenoote had. „Kunt gij niet slapen? Staar mij niet zoo met uwe groote oogen aan!" zeide Prins Zouroff toor nig tot zijne vrouw, toen de trein door het hart van Frankrijk snorde en Vere over de besneeuwde, door de maan beschenen landstreek uitzag, terwijl land en lucht haar voorbij schenen te vliegen. In een ander rijtuig achter haar stond haar ju weelkistje tusschen twee knechts, wier ccnige taak liet was dit te bewaken. Maar zij dacht niet aan hare juwcelen; zij dacht slechts aan de mot eti de ster; zij dacht aan dien zomerochtend bij de rots aan zee. Want zij wist dat Corrèze tc Parijs was. Wat zij gevoelde was geen liefde, dan alleen voor zooverre die genotrijke oogenblikken eene zoete herinnering hadden achtergelaten. Maar zij was vervuld van schroom, van weerzin om heul te zien. Wat moest hij wel van haar Jiuwelijk denken? En zij zou hem niet kunnen zeggen waarom zij aldus L. C., verstek, ook zonder licht gereden wegens zjjn jeugd, geen boete. L. v. d. N. verstek 5 of 2 d. O. M. verstek, wordt aangehouden. A. K. verstek, had per fiets paarden ge leid, 3 of 2 d. A. O. verstek, had zich door de motor fiets laten voorttrekken per fiets op den Langeweg. 2 overtredingen die elk 3 boete of 2 d. hecht, kostte. H. J landbouwknecht,by verstek,rijwiel- overtreding, 1 of 1 d. J. T. Z had op den Westdjjk te Middel harnis in verboden tyd gereden 1 of 1 d. O. v. d. V., bij verstek, had zonder geldig nummerbewijs gereden, 4 of 2 d. hecht. N. C. de M., verstek, had zonder zijn nummerbewijs gereden, 4 of 2 d. hecht. N. C. de Mooij, verstek, heeft een motor zonder voldoend toezicht gelaten, ƒ4 of 2d. C. de Z., verstek, dronken geweest 8 of 4 d. A. H. 27 j bakker te Middelharnis, we gens bakkers-overtreding, wordt aangehou den. A. K., 63 j logementhouder te Stellendam, had Zondags zijn localiteit open gehad. Verdachte licht toe dat hij menschen toe gelaten had, die wilden schuilen voor het onweer. Wordt veroordeeld tot 1 of 1 dag. M. van O., verstek, te Ouddorp, heeft zonder licht gereden. 5 of 3 dagen. H. G., verstek, zelfde feit, 5 of 3 dagen. M. S., idem. A. de K., idem. L. v. d. M., idem. D. Z 27 j., smid te Herkingen, had de arbeidslijst opgehangen gehad, maar de in vulling kwam niet overeen met de werke- ïykheid. Het is een toeval een jongen die even het vuur aanblaast. 1 of 1 dag. L. A. van P., verstek, had langs de tram rails geloopen. 3 of 2 dagen. W. de E., verstek, zelfde feit, f 3 of 2 dagen. P. R., verstek, had gevloekt. 8 of 4 dagen. J. P., verstek, had een paard geleid per fiets. 3 of 2 dagen. J. A. de L. had per auto gereden zonder licht en zonder verlichte nummerborden. 3x ƒ5 of 3x5 dagen. F. V. had te Stellendam een verkeerd nummerbewijs getoond (hij had den leeftijd nog niet). 3 of 2 dagen. INBRAKEN TE BLOEMENDAAL OPGEHELDERD. Gearresteerde Duitscher ontkent echter. HAARLEM, 12 Aug. De beruchte Duit- sche inbreker H., machinist van beroep, die eergisteren door de Wassenaarsche politie is aangehouden als verdacht van verscheiden diefstallen aldaar, is Zaterdagmiddag per politieauto naar Bloemendaal getranspor teerd, omdat de politie van deze gemeente den man sinds vele jaren zocht in verband gehuwd was. Hij zou meenen dat zij evenals zoovele anderen verkocht was, en in dien waan moest zij hem laten. De sneltrein snorde door den kouden, kalmen nacht voort. Ieder oogenblik bracht haar nader bij hem, den man, die haar vermaand had zich „on besmet te houden van de wereld." „En wat is mijn leven anders," dacht zij, „dan eene aanhoudende besmetting!" Zij leunde met haar bleek gelaat tegen liet ven ster en zag naar de drijvende wolken; hare oogen waren wijdgeopend en glinsterend; en toen haar echtgenoot, eensklaps wakker wordende, haar zoo tegenover zich zag, riep hij ruw, met een vloek: „Kunt gij dan niet slapen?" Het was haar alsof zij tegenwoordig nooit sliep. Wat haar als slaap moest dienen, scheen haar slechts eene koortsachtige verdooving toe, door nare droomen gestoord. Den volgenden avond te zeven uur kwamen zij tc Parijs aan. Hun rijtuig wachtte hen, en zij en Madame Nelaguine reden te zamen naar huis, om later door Zouroff gevolgd te worden. Er was een flauw noorderlicht aan den hemel; de gasvlammen in de straten flonkerden bij duizenden; liet was zeer koud. Hun koetsier reed hen voorbij liet opera gebouw. Daar stond eene ontzaglijke menigte en ectie lange rij rijtuigen. Op de aanplakbiljetten was met groote letters gemakkelijk bij het gaslicht te lezen: Faust corrèze. De opera zou juist beginnen. Vere deinsde achter in liet rijtuig terug; Madame Nelaguine leunde voorover en keek op straat. „Parijs is zoo wispelturig; maar Óen vorst is er, met een serie inbraken, welke door hem te zamen met een ander zouden zyn gepleegd. Wat hij allemaal op zijn kerfstok heeft is nog niet vast komen te staan, omdat hij hardnekkig ontkent; maar men verdenkt hem er van dat hy vier a vijf jaar geleden „gewerkt" heeft in een aantal groote villa's, waarby een groote party gouden en zilveren voorwerpen zijn buit gemaakt. Het bedrag aan geld dat de waarde van dit gestolene zou uitmaken is zelfs bij benadering niet te schatten, doch beloopt zeker duizenden gul dens De justitie zal thans verder het onder zoek van de politie voortzetten; er zou zoo veel bezwarend materiaal tegen hem ver zameld zyn, dat hij voor de vermoedelfik gepleegde feiten een zware straf tegemoet kan zien. Zooals bekend heeft hy in Wasse naar alléén al sieraden ter waarde van by na f 3000,— gestolen. Het onderzoek door de Bloemendaalsche politie, dat nog niet geheel is gesloten, wordt geleid door commissaris Hiemstra. HOTEL TE HELMOND UITGEBRAND. In centrum van de stad. Brandweer voorkomt uitbreiding. HELMOND, 12 Aug. Omstreeks vyf uur hedenmiddag stegen in de omgeving van de St. Lambertuskerk zware rookwolken op, welke kwamen uit het dak van hotel St. Lambert, dat reeds in volle vlam stond. Daar de brand in het centrum van de stad woedde, was de belangstelling ondanks den stroomen den regen buitengewoon groot. De brandweer verscheen weldra met groot materiaal ter plaatse. Van verschillende zy- den tastte men het vuur aan, waarby ge bruik werd gemaakt van de Magirusladder. Hotel „De Korenbeurs", dat naast het bran dende perceel gelegen is, liep aanvankelijk gevaar. Na een half uur wist men echter uitbreiding te voorkomen. De bovenverdieping van het hotel datber woond wordt door de familie Kuipers, brand de geheel uit. Het café en de overige appar tementen liepen zware waterschade op. Daar in het gebouw leemen plafonds waren, bleef het bluschwater staan, zoodat voor instorting gevreesd werd. Nadat het vuur gebluscht was, hakte de brandweer dan ook gaten in de plafonds, waardoor het water kon worden afgevoerd. De geheele inboedel moestin het hotel blijven staan, waardoor de waterschade grooter is dan de brandschade. Deze wordt door verzekering gedekt. MOTORJACHT IN NOOD BIJ URK. Kranige hulp van de eilanders. Angstige oogenblikken. URK, 11 Aug. Beoosten de haven alhier strandde gistermorgen het motorjacht „Filo". Dit vaartuig kwam van Enkhuizen. Waar schijnlijk ten gevolge van onbekendheid met de plaatselijke gesteldheid voer het den rui men havenmond voorbyMet een flink gange tje ging het op de zeewering af. Plotseling stootte het bootje op een der onder water liggende strekdammen en toen bleef het zitten. Zware golven spoelden er over heen en er ontstond groot gevaar, dat het door midden zou breken, wyi het dwars op de bazaltblokken was komen te liggen. De visschers M. Ruiten, P. Bakker en R. Kroon bemerkten onmiddellyk het gevaar waarin de opvarenden verkeerden. Gekleed begaven zij zich in het woelige water. Tot dien liet nooit moede wordt dat is Corrèze," zeide zij glimlachend, en met verbazing merkte zij op dat het kleurloos gelaat van hare jonge schoon zuster eensklaps met een gloeienden blos overtogen werd, die terstond weder voor eene doodsbleekheid plaats maakte. „Hebt gij Corrèze weieens hooren zingen?" vroeg zij opeens. Vere aarzelde. „In de opera nooit." „O ja, dat is waar ook: hij heeft verleden winter Rusland plotseling verlaten, juist toen gij er kwaamt," hernam Madame Nelaguine, peinzend en met een snellen zijwaartschen blik. Vere zweeg. Het rijtuig rolde voort, en reed door het ver gulden ijzeren hek het voorplein van het hotel Zouroff op, juist toen de toejuichingen van Parijs den lieveling van het publiek op het tooneel be groetten. Het huis was prachtig, weelderig, in den smaak van het Tweede Keizerrijk gemeubeld, en met sieraden overladen. De dienstboden, die op eene rij geschaard stonden, bogen diep; de vergulde gas kronen schitterden van licht; er stonden eene me nigte cameleas en azaleas, schoon, maar zonder geur, en er heerschtc eene sterke lucht van bran dende pastilles. Vere liep langzaam dc breede trap op, en de kleur van het roode tapijt was als vuur voor hare vermoeide oogen. Zij veranderde dikwijls van gevangenis, en de eene was al prachtiger dan de andere, maar toch niet minder een gevangenis; en juist die pracht maakte haar kerker des te akeliger en benauwder. „Neem mij niet kwalijk dat ik u alleen laat, ik ben zoo vermoeid," zeide zij tot hare schoonzuster,

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1