WOENSDAG 25 JULI 1934 MOTTE N. Prijs per kwartaal f 1» Losse nummers 0,07° I Dit blad verschijnt iederen L- f o nr- EGMOND neemt deel den tjd om den Grand Prüc te Kopen hagen. d. Hoosemana, technisch leider v. z. 40 jar. huwelijk gehuldigd. nde plaatsen van ons land do leX In Deo Haag, Prijs per kwartaal Losse nummers f 1- 0,075 1,20 0,20 ADVERTENTIËN van 16 regels Elke regel meer Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 73 GEMEENTERAAD STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vrijdagmorgen kwam de raad dezer ge meente in vergadering bijeen onder voorzitter schap van Burgemeester Nieborg. Alle leden tegenwoordig. Na opening met gebed, werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Van de gemeente Herkingen een schrijven dat in het bestuur van de waterleiding was benoemd de heer van Eek. Een zelfde schrij ven van de gemeente Stellendam, dat be noemd was de heer P. Roon. Idem van Middel harnis de heeren Vogelaar, J. van der Meide en J. A. Slis. Procesverbaal van de kasopname bij den Gemeenteontvanger, waaruit bleek dat op 16 Juni in kas was een bedrag van 1238,841 overeenkomstig boeken en bescheiden. Van de Industrieele Maatij. Mabeg te Utrecht een exploitatie-overzicht van de gas fabriek over de maanden Januari en Februari, waaruit bleek dat een winst gemaakt was van 656,34. Van Ged. Staten bericht dat de schoolgeld verordening was goedgekeurd tot 1 Jan, 1935. De goedkeuring van Ged. Staten over de aangegane geldleening groot 4000,aflos baar in 8 jaar, bij A. van den Tol. Van Ged. Staten de goedkeuring over de verleende concessie aan de E.M.G.O. voor stroomlevering te Battenoord. Van den Commissaris dezer Provincie be richt dat geen bezwaren bestaan tegen de combineering van de veldwachtersbetrekking met gemeentebode en havenmeester. Op voorstel van B. en W. werd daarna de nieuwe veldwachter Mulder met algemeene stemmen benoemd tot gemeentebode en ha- venmeester. De VOORZITTER deelde mede dat van den pensioenraad bericht was ingekomen dat ook de boekhouder van het Armbestuur, de heer van Nierop, pensioengerechtigd is en dat dientengevolge de pensioengrondslag bepaald moet worden vanaf 1 Juli 1922, weshalve B. en W. voorstelden dit te bepalen op 25, waartoe werd besloten. Van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken was een schrijven ingekomen inzake verhaal pensioenpremie. De VOORZITTER deelde mede dat bij de wet een nieuwe regeling is gemaakt waardoor alle ambtenaren 10 pensioenpremie moeten betalen. Deze regeling is ingegaan 1 Juli j.l. Zijn Ex. den Minister wijst in deze circulaire er op dat door dit verhaal van 10 enkele lagere gesalarieerde ambtenaren daardoor mo gelijk te weinig salaris genieten, geeft mits dien in overweging dan het salaris met 1 te verhoogen. B. en W. stelden voor hierop niet in te gaan en alle ambtenaren 10 te laten betalen. De VOORZITTER zeide dat er b.v. wel gemeenten waren waar men de ambtenaren die b.v. 1000,en minder verdienen ver hoogde. VAN SPRANG vroeg of er hier nog amb tenaren waren beneden de 1000, VOORZITTER zeide van alleen de weger, FEUILLETON. OUÏDA Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 40) „Dat is het IJzeren Kruis I" dacht zij, een flauwe, bittere glimlach speelde om hare lippen. Zij sloeg geen enkele maal de oogen op om de zijne te ontmoeten. „Kunt ge mij niet zeggen dat gij gelukkig zijt, mon enfant?" fluisterde hij eens. Zij zag hem niet aan, en hare lippen bewogen zich nauwelijks toen zij hem antwoordde: „Ik gehoorzaam mijne moeder, Monsieur. Vraag niet meer." Zouroff zweeg. De donkerroode kleur van zijn gelaat werd blceker; hij gevoelde eenc oogenblik- kelijkc aandrift om haar "de paarlen af te rukken en haar te zeggen dat zij vrij was; maar hare be koorüjkhcid wekte te zeer dat louter zinnelijk ge voel, dat alles is wat de meeste mannen, en vele vrouwen ook, van liefde weten; en in de figuren van den dans drukten zijne handen vurig de hare. Ook droeg hij haar een sterker gevoel van be wondering toe dan ooit te voren. Hij wist hoe smartelijk haar gevoel in opstand was, en toch zag hij dat zij kalm en koel zichzelve meester bleef. Het was niet langer de kinderlijke eenvoudigheid, die hij eerst gemeend had dat hem in haar bekoorde, maar het was een moed, dien hij eerbiedigde, eene die heeft een garantie salaris van 800, Daarna werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Aangeboden werd de gemeenterekening dienst 1933 met een nadeelig saldö van 842,97 b Tot leden van de commissie van onderzoek werden aangewezen de heeren van Paasse en J. Vroegindeweij. Tot plaatsvervanger de heer van Sprang. B. en W. stelden voor aan den Rijksveld-i wachter, die hier dienst heeft gedaan tijdens de vacature van den gemeenteveldwachter, een gratificatie te geven van 30, Daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. Na heropening deelde de voorzitter mede dat besloten was aan den heer L. Goumare oneervol ontslag te geven als weger, wegens ongeschiktheid, met ingang van 1 Aug. a.s. Besloten werd sollicitanten op te roepen voor deze betrekking. De VOORZITTER zeide dat hij officieus reeds mededeeling had gedaan dat het object van werkverschaffing van de polder door Zijn Exc. den Minister van Sociale Zaken niet aanvaard kon worden. Thans is dit officieel bevestigd en geeft Z.Exc. als zijn meening te kennen dat dit werk daarvoor niet in aan merking kan komen omdat het werk toch noodzakelijk zal moeten gebeuren en niet als gezocht werk beschouwd kan worden. B. en W. hebben, toen wij dit reeds officieus wisten, direct de goedkeuring van de steun regeling gevraagd en inmiddels verkregen. Van den Bond van arbeiders in het Land- Tuinbouw- en Zuivelbedrijf was nog een ver zoek ingekomen om verhooging van toeslag voor de georganiseerde werkeloozen, het in stellen van een commissie van bijstand voor steunverleening en een toeslag voor de zieken- De VOORZITTER zeide dat het verschil voor de georganiseerden thans 0,50 bedroeg. J. VROEGINDEWEIJ stelde voor het ver zoek van 1,in te willigen. VAN SPRANG zeide dat hij er niet voor was dat die toeslag zoo hoog werd, dat per saldo de gemeente de bondscontributie gaat betalen. Daarna werd dit voorstel van B. en W. aangehouden met de stem van Vroegindeweij tegen. De VOORZITTER deelde mede dat inzake het instellen van een commissie van advies in het college van B. en W. overwogen is en men besloten heeft daarop niet in te gaan omdat het overbodig is. VAN SPRANG stelde echter voor aan dat verzoek wel te voldoen daar het zeer nuttig kan zijn dat B. en W. het oordeel van de bonden hoort. WAGNER meende ook dat die menschen beter op de hoogte zijn met de interne dingen dan B. en W. en dit instituut als zoodanig goede diensten kan bewijzen. Het voorstel Sprang kwam in stemming en werd aangenomen met de stemmen van de wethouders tegen. Inzake de toeslag voor de Ziekenkas meende B. en W. dat, waar dit geheel voor rekening van de gemeente komt, daarop niet in te gaan. VAN SPRANG meende dat er bovendien hier geen ziekenkas was in den zin als in de ministerieele circulaire bedoeld. Na lezing daarvan kwam men ook tot die ontdekking, waarmede dit punt gelijk was afgedaan. In de rondvraag vroeg VAN SPRANG ver betering van een sloot langs den Molendijk nabij de woning van de wed. Huyzer. VOORZITTER zeide dat te zullen onder- Zoeken en in de volgende vergadering daar over te zullen spreken. VAN SPRANG zeide dat er reeds meerdere malen over gesproken is, doch dat Braber daaraan niet wil mee betalen, doch wel zijn eigendom vergroot wil zien met de halve sloot bij demping. B. en W. zullen dit nader bekijken, waarna de vergadering werd gesloten. GEMEENTERAAD DEN BOMMEL. Vrijdagmiddag te half vier uur kwam de Raad dezer Gemeente in vergadering bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Don kersloot. Alle leden tegenwoordig. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken: Van den Rijksdienst voor werkeloosheids verzekering bericht dat over het 2e kwartaal voor de gewone bijdrage betaald moet worden 340,en voor de Crisisregeling 240, Van den Ontvanger der Directe belastingen te Rotterdam dat voor deze gemeente 5,04 ontvangen was ingevolge de Dividend- en T antièmebelasting. Van het Ministerie van Sociale Zaken be richt dat deze gemeente in de 4e klasse was ingedeeld voor het onderhoudsfonds van de gemeentewoningen Van hetzelfde departement bericht dat over 1933 aan subsidie voor de steunverleening uitgekeerd zal worden 760,14 en voor de werkverschaffing 15.260,68. De voorzitter deelde mede dat B. en W. zich daarmede nog niet best konden vereeni gen, daar dit een percentage van 76 is, ter wijl 84 is toegezegd. Hierdoor zouden zij ruim 2000,minder ontvangen. B. en W. hebben zich intusschen tot het Ministerie gewend om alsnog 84 uitgekeerd te krijgen. Van Ged. Staten de goedkeuring over ver schillende raadsbesluiten. Van de Inspectie der Directe belastingen afrekening over ontvangen belastingen. De voorzitter deelde mede dat dit nog iets boven de raming is, t. w. een bedrag van totaal 400,j Van Ged. Staten bericht dat verdaagd is de goedkeuring van het besluit tot verlaging van de huur der gemeentewoningen. De voorzitter deelde mede dat Ged. Staten alsnog een exploitatierekening hebben opge vraagd. Van den Rijksdienst der werkeloosheids verzekering bericht dat over 1933 te weinig is betaald voor de gewone bijdrage 179,93 en voor de crisisbijdrage 271, Bericht van de gemeenten Middelharnis en Melissant van benoemingen van een lid voor het bestuur der Stichting Drinkwaterleiding. Van de Broederschap van Gemeente-ont vangers in Nederland inzake de centralisatie van het rekenplichtig beheer der Gemeenten. De voorzitter deelde mede dat deze circu laire van geen beteekenis voor deze gemeente was, aangezien hier geen gemeentebedrijven zijn. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de heeren Jongeling, Verheul, Braber, hoedanigheid, die hij begreep. Als men haar naar Siberië zond, zou zij in ijs veranderen; maar zij zou niet buigen, dacht hij, en dit denkbeeld vuurde zijn hartstocht des te meer aan. Het bal was prachtig; de surprises waren schit terend en nieuw; de tuin was geillumineerd tot dicht aan de zee, zoodat de visschers, die in het sterrelicht op vangst uit waren, dachten dat de geheele kust in brand stond. De hooge personages, te wier eere het feest plaats had, waren zeer voldaande grootschheid en pracht van het tooneel deed aan den ouden tijd van Ver sailles of Venetië denken. Het kind bewoog zich te midden van dat alles, met de groette paarlen om haar hals en hare armen en hare oogen hadden een stralenden blik als die van een blinde, die pas het licht verloren heeft en nog niet aan de eeuwige duisternis gewoon is. Maar zij sprak goed, hoewel zeldenzij maakte met juiste bevalligheid de passen van den dans; zij neeg inct hare statigheid van de vorige eeuw; al de mannen beschouwden haar met bewondering en prezen haar, en de vrouwen zeiden, met een zucht van af gunst: „Pas zestien jaar." Pas zestien jaar; en zij had met den jongen keizer Frans Joseph, toen hij zijn kroon aanvaardde, kun nen zeggen: „O, mijne jeugd, o, mijne jeugd! vaar wel!" Eens had hare moeder de onvoorzichtigheid van haar toe te spreken; zij fluisterde haar in 't oor: „Ben je nu niet beloond, lieve? Ben je tevreden?" Vere zag haar aan. „Ik heb uwe schuld betaald. Laat dat u genoeg zijn." Eene rilling overviel de zelfzuchtige, wreede, dwaze moeder en zij beefde. Mooyaard en Dr. Oosthoek bericht dat zij hunne benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aannemen. Procesverbaal van de kasopname bij den gemeenteontvanger, waaruit bleek dat op 22 Juni j.l. in kas was een bedrag van 1324,95, overeenkomstig boeken en bescheiden. Idem van het Burgerlijk Armbestuur. Van Ged. Staten een bericht, waarin wordt aangedrongen dat B. en W. minstens eenmaal per 3 maanden de kas opnemen van het Arm bestuur; dat het gewenscht is een zekerheids stelling te eischen en een verzekering te sluiten tegen diefstal en fraude. B. en W. hebben daarop de instructie van den ontvanger nagezien en daaruit bleek dat Zekerheid is gesteld, en de kasopname had reeds regelmatig plaats. B, en W. stelden wel voor die verzekering aan te gaan, waartoe werd besloten. Een verzoek van J. Melissant om een half jaar ontheffing van de Hondenbelasting. Een verzoek van B. Melissant en Wed. W. Peeman om algeheele ontheffing van den aan slag voor schoolgeld. B. en W. hebben die zaak onderzocht en adviseeren de ontheffingen te verleenen, waartoe werd besloten. Een verzoek van W. Bakelaar en A. Bake- laar om verlaging van schoolgeld-aanslag. Het was B. en W. gebleken dat de aanslagen voor de belasting waren verlaagd en adviseerend aan deze verzoeken te voldoen, waarna ze werden terug gebracht tot resp. de 1ste en 4e klasse. In verband met de gewijzigde Vleesch- keuringswet was het noodzakelijk gebleken dat een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de uitvoering van den vleeschkeurings- dienst werd gemaakt. De gemeente Oude- Tonge heeft deze gemaakt, B. en W. hebben haar onderzocht en stelden voor deze regeling conform het voorstel vast te stellen, waartoe werd besloten. De voorzitter deelde mede dat de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren was gehoord over het voorstel tot schrapping van art. 45 van het Ambtenarenreglement, inhoudende de bepaling van vrije geneeskundige hulp. Deze bond verklaarde zich tegen verwijdering van dit artikel. B. en W. stelden echter voor het artikel te laten vervallen, omdat het nim mer de bedoeling is geweest. Waarna alzoo werd besloten. B. en W. boden aan de gemeenterekening over 1933. Deze sloot met een nadeelig saldo van 4247,01. Voorzitter zeide dat dit in werkelijkheid eigenlijk ruim 2000,was. Spreker zeide dus te mogen constateeren dat waar de vorige dienst sloot met nadeelig 8000,in dit jaar 6000,is opgehaald, doch desondanks baren de finantiën nog groote Zorg. Eveneens werd aangeboden de rekening 1933 van het Burgerlijk Armbestuur, welke sloot met een voordeelig saldo van 2246,28. De voorzitter zeide dat door hoogere uitgaven en verminderde inkomsten de stand eigenlijk 1100,is achteruitgegaan en meende dat voor 1935 gerust 1000,als subsidie aan het Armbestuur op de gemeentebegrooting uitgetrokken zal moeten worden. Tot leden van de commissie van onderzoek werden benoemd de heeren P. Troost, J. Buth en J. Hokke en tot plaatsvervanger de heer Houthuizen. De Gemeente-begrooting dienst 1934 werd met af- en overschrijvingen gewijzigd. Vervolgens stelden B. en W. voor de verorde ning tot verhaal van pensioenpremie in te trekken, aangezien bij wetswijziging is bepaald geworden dat alle ambtenaren unaniem 10 pensioenpremie moeten storten. Van den Minister is intusschen een brief ingekomen waarin wordt geadviseerd dat de gemeenten, welker ambtenaren door die ver hoogde pensioenpremieverhaal te veel worden gedupeerd, een evenredige salarisverhooging te geven. B. en W. stelden voor de lagere ambtenaren dienovereenkomstig met li% te verhoogen. Nog werd vastgesteld een nieuwe steun regeling in overeenstemming met de verhoo ging van de steungelden. Voorzitter zeide dat het de gemeente wel iets meer zal kosten, waar het vandaan moet komen weten wij nog niet, doch wij hebben gezien het Ministrieele besluit te aanvaarden. Daarna werd zonder hoofdelijke stemming ook dit voorstel aangenomen. Dan sluiting. Den volgenden ochtend kwam er een telegram uit hare Northumberlandsche woonplaats, van den volgenden inhoud: „Mijn huis moet altijd openstaan voor het kind van mijn overleden zoon; en op mijne bescherming voor zooveel ik vermag, kan zij altijd staat maken." Het telegram was onderteekend: „Sarah Muil en Cantire." Vere las het, in het volle daglicht voor haar spie gel gezeten, terwijl hare kamenier de lange parel snoeren, die door haar blond haar gevlochten waren losmaakte. Twee dikke tranen vielen op het papier. „Zij heeft mij lief!" dacht zij, en wat moet ik haar voortaan een dwaas, lichtzinnig, zondig schepsel toeschijnen!" En terstond, uit vrees dat, als zij een oogenblik langer nadacht, hare standvastigheid haar zou be geven, schreef zij tot antwoord: „Gij zijt zoo goed voor mij, en ik ben u zeer dankbaar. Doch ik ljeb ingezien dat het maar 't best is naar den wensch mijner moeder te trouwen. Bid voor mij." Sneller dan een vogel vliegen kan, bereikte dit antwoord de o\erzijde van de grauwe zee, waar de golven van den noordelijken oceaan tegen de rotsen vair Northumberland klotsen, en brak het hart van eene eenzaam levende oude vrouw. Een paar dagen later verlieten de gasten Félicité, Lady Stoat ging bij hare dochter, Lady Birkenhead, die te Biarritz was, logeeren, en zou van daar een zestal voorname Franschc en Engclsche familicn bezoeken. Prins Zouroff en zijne zuster vertrokken naar Tsarko Selo, omdat het noodig voor herrt was zijn keizer te spreken, en Lady Dolly ging met hare dochter rechtstreeks naar Parijs. In het begin van den herfst was Parijs stil en verlaten, tnaar zij had een fraai appartement in de INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) HET VEER SLUISHAVENDINTELSA8. Hoe spreken de personen in Brabant die hierin zeggenschap hebben, over deze questie, die naar den zin van zeer vele inwoners van Flakkee, en ook daar buiten, veel te lang duurt, en den weg op schtjnt te gaan, van reeds zoovele belangrijke zaken die door bureaucratie, eerzucht of wangunst, op de lange baan werden geschoven, ten nadeele van het algemeen belang. Hier dus de meening van vooraan staande personen in deze questie uit Brabant. Het is ons bekend, dat op Flakkee de schuld van de stagnatie, om te komen tot een goede veerverbinding, wordt gegeven aan het bestuur van Mark Dintel, al wordt dit dan niet officieel gedaan. Dit is echter geheel onjuist. Allereerst dient men op Flakkee te be grijpen, dat Mark Dintel als lichaam, niets met een veer gebaat is, doch dat wel zeker het bestuur, uit overweging ten nutte vau het algemeen belang, haar medewerking ten volle zal willen verleenen. Er bestaat nu een Stichting, die de belangen van de veerverbinding op zich zal nemen. Ztfn de leden van deze Stichting nu door een be staande Vereeniging gekozen, of is het een Stichting betrekkelijk eigenmachtig gevormd door enkele personen, en bezit deze dan zeker ook geen rechtsgeldigheid. Nimmer is er door belanghebbenden een officieel gedocumenteerd verzoek gericht tot het bestuur van Mark Dintel, hoewel er wel onderhandelingen of besprekingen plaats gehad hebben met het dagelijksch bestuur. Doch het hoofdlicbaam, waar dan toch de besluiten genomen moeten worden, is nog nimmer een officiéél verzoek toegezonden, zoodat dit zich nog nimmer heeft uitgespro ken ten opzichte van de eventueel bestaande geschillen of verlangens. Of de taktiek juist is om in die zooge naamde stichting de personen te plaatsen die er thans zitting in hebben, zullen we niet beoordeelen. Zonder schade voor Mark Dintel, en zonder prijsgeving van haar rechten, kan Avenue Joséphine gehuurd, Het huwelijk zou in November plaats hebben, en twee maanden was niet te lang voor al de toebereidselen, die er te maken waren. Bovendien had Lady Dolly liever dat hare dochter zoo min mogelijk onder de men schen kwam. Waar was zij bevreesd voor? dat wist zijzelve niet. Zij had een onbestemde vrees voor alles. Zij was zoo gewoon haar woord te breken dat de belofte van een kind haar zoo zwak toescheen als eene spinneweb. 't Was maar het veiligst, meende zij, dat Vere niemand sprak en voor een lid van de beau nlonde is het nergens eenzamer dan in de groote stad, als het seizoen nog niet is aangebroken. Dus sloot zij Vere op in de met verguldsel en sieraden overladen kamers in de Avenue Joséphine, als een vogel in eene sierlijke kooi, en liet het meisje niet anders uitgaan om een luchtje te scheppen dan met haar in hare victoria 's avonds in het Bois de Boulogne. Vere verzette zich tegen niets. Toen St. Agnes ter dood gebracht werd, vroeg zij er immers niet naar welken vorm het zwaard van den beul had? Bovendien had Lady Dolly vceJ verdriet, dat haar zelve rechtstreeks aanging. Lord Jura was met twee officieren van zijn vroeger regiment naar In- dië gegaan om daar te jagen, en hij had haar maar een paar woorden geschreven, zonder den tijd van zijne terugkomst tc melden, 't Was duidelijk dat hij met haar wilde breken, dacht Lady Dolly, met een bitter gevoel van vernedering. Twee jaar vroc ger zou zij Didone infuriata geweest zijn; maar de tijd tempert alles, en er is ook voor alle stroost. De jonge dandy, die den Grooten Prijs had gewonnen, was vol oplettendheden en allerliefst; en van Jura kon dat in den laatsten tijd niet gezegd worden. Zij was aan hem gewoon geraakt, en zij had het niet noodig geacht altijd en beauté voor hem te zijn, hetgeen zeer gemakkelijk was. Bovendien placht hij allerlei dingen voor haar te doen, en hij wist al hare gewoonten en haren smaak; zijn gemis was voor haar als dat van een getrouwen dienaar. Even wel was zij niet ontroostbaar. In de laatste maan den was hij lomp en norsch geweest; en hoewel hij honderden van hare geheimen wist, was hij een gentleman bij hem waren zij veilig, even veilig, als de brieven, die zij hem geschreven had. Maar hare ijdelheid was gekwetst. „Om de groote grijze oogen van dat kind!" dacht zij toornig. De classieke Clytemnestra, die door haar zoon vermoord werd, is voorzeker een grootscher figuur, maar zij was misschien niet dieper gewond dan de Faustina der gezelschapswereld, als zij door hare dochter in de schaduw wordt gesteld. „Ge ziet er verdrietig uit, arm poesje," zeide Lady Stoat teeder, toen zij haar op zekeren dag te Parijs ontmoette. „En gij hebt nog al zooveel reden om trotsch te zijn." Lady Stoat, die zeer schrander en scherpzinnig was, liet geen middel onbeproefd om uit te vorschen wat Vere zoo eensklaps van besluit had doen ver anderen. Lady Stoat bezat te veel kennis van het menschelijk karakter om niet te wet ;n dat grillig heid er evenmin de oorzaak van was als buigzaam heid. „Zij is gedwongen; maar hoe?" dachi zij; cn te vergeefs wendde zij al haar fijn onderzoekings- en opmerkingsvermogen aan. „Ik doe wat mijne moedei wenscht," was het eenige wat Vere haar antwoordde, en meer kon zij niet uit haar krijgen. „Als ge, wanneer gij getrouwd zijt, uwe geheimen

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1