NDEN m> WOENSDAG 11 JULI 1934 De onlusten in ons land. MOTTEN. M- -vvv -: lulling van het van v. Heutz- te Coevorden werd onthuld I jaar Jaagiera op 't vliegveld Twente, waar luchtschip „De Graf Zeppelin" m ■arÊm I I iTiWi Ridder van Rosenthal btf een diner Lura", welke te Den Haag, Ie gohoude%> Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers ,t 0,075 advertêntiën van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f l,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 69 RUMOER TE ROTTERDAM. Majoor van Politie aangevallen. Ongeregeldheden tijdens het uitbetalen °volgens de nieuwe steunnormen. ROTTERDAM, 7 Juli. Bij het stempel lokaal aan de Van Spaanstraat is het vanmor gen, bij het uitbetalen aan de werkloozen vol gens de nieuwe steunnormen, rumoerig toe gegaan. Door krachtdadig optreden van de politie is hieraan spoedig een einde gemaakt. Er waren n.l. eenige werkloozen, die een spreekkoor vormden en toen een majoor van de politie hun zeide, dat zij daarmede moesten ophouden, wilden de mannen den majoor te lijf gaan. Een agent snelde toe om zijn chef te ontzetten. Op hetzelfde moment kwam een inspecteur met de blanke sabel het stempel lokaal uitloopen. Dat was het sein voor de mannen om ijlings de vlucht te nemen; daarbij werden eenige rake klappen uitgedeeld en men was den toestand voor eenigen tijd meester. Het is vanmorgen op den Goudschesingel voortdurend een drijven gebleven. Herhaalde lijk werden groepen werldoozen verspreid. De relletjesmakers trokken zich in de zijstraten van den Goudschesingel terug. Na eenigen tijd vormden zich weer groepjes, die dan door de politie uiteen gedreven werden. Tegen half twaalf is een gedeelte van de Walensteeg op gebroken en met de uit den grond gehaalde steenen wierp men naar de politie. Bereden agenten, agenten van de motorbrigade en agenten te voet voerden herhaaldelijk charges uit in de straten, die op den Goudschesingel uitkomen en ook op den Goudschesingel zelf. De omgeving van den Goudsche Singel vormde 's middags tijdens en na de stempel- uren reeds een onrustig beeld en herhaaldelijk hadden jaagpartijen plaats wat, vooral met het oog op de weekmarkt nogal eenige moeilijk heden opleverde. Tot ernstige ongeregeldhe den kwam het nochtans niet. Er waren echter een groot aantal pamfletten door de geheele stad verspreid dat vanavond om zeven uur aan de Enk en op den Veemarkt bij den Goud sche Singel revolutionnaire sprekers redevoe ringen zouden houden. De politie had aangekondigd dat deze bij eenkomsten niet zouden kunnen doorgaan. Op de Veemarkt kwam toch een tamelijk groote menigte, waaronder vele bekende onruststo kers, bijeen. De politie was echter op alles voorbereid en er was een groote macht op de been gebracht. Het eerste treffen was vrij hevig. Er werd direct met de lange leeren latten en den gum mistok geslagen en het gevolg was, dat men de menigte chargeerde en hierdoor de groote straten indreef, vanwaar zij zich in groote groepen verdeelde, die over den Goudsche Singel en door de vele zijstraten geleidelijk weer in het onrustgebied van den middag, de Breede Straat en omgeving terechtkwamen. Hier vluchtten velen de talrijke nauwe slopjes en steegjes en de huizen in en hier ook begon het eigenlijke verzet tegen de politie. In de zijstraatjes was spoedig het plaveisel opgebroken en een regen van steenen vloog uit de openingen van de slopjes. De politie achtte het oogenblik voor scherper optreden nu gekomen en toen al de ramen opengingen en de van de straat gevluchten zich er voor verdrongen, kwamen de vuurwapens voor den dag en werd het bevel gegeven de ramen te sluiten. Waar niet spoedig aan dit bevel werd FEUILLETON. OUÏDA Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 36) „Je zult dat nieuwe kleed aandoen en mijne paarlen dragen," ging hare moeder voort, alsof zij haar niet had verstaan„en ik zal zorgen dat je aan Zijne Koninklijke Hoogheid wordt voorgeste.d; hij weet reeds dat je met Zouroff verloofd bent; dat zal de .beste manier zijn om er nettement be kendheid aan te geven. Je zult mijne paarlen wel niet meer dragen, want Zouroff heeft de uwe ai besteld." Vere sprong overeind. ..En ik zal ze stuk trappen als hij ze mij geeften als gij den Prins van Wales zoo iets van mij vertelt, zal ik hem de waarheid zeggen en zijne hulp in roepen; hij is goed en edelmoedig," ,,Dc paarlen zijn besteld," hernam hare moeder onverbiddelijk; .,cn je bent werkelijk te onnoozel om van iets begrip te hebben. Dien goeden prins eene scène te willen maken! je hebt eene ware manie voor scènes, en niets is zoo onfatsoenlijk. Van avond na het diner kom ik hier bij je terug, en dan hoop ik dat je beter rede zult verstaan." Dit zeggende liep Lady Dolly de kamer uit, en ging met hare aanbidders naar de zee, vroolijk lachende en niet kwaad ondeugende liedjes zin gende. Maar haar hart was niet zoo luchtig als haar voldaan, werd onmiddellijk geschoten en om streeks negen uur klonk in de Breedestraat en omgeving schier onophoudelijk het enervee- rende geknal van de revolvers. Verzet bleef broeien. Het schieten scheen over het algemeen een kalmeerenden invloed te hebben, althans men vertoonde zich niet meer in groote massa's op straat, hoewel toch overal het verzet kennelijk bleef broeien. Telkens waagde men weer po gingen om de jachten te openen en uit de huizen te voorschijn te komen, terwijl op de hoeken van de steegjes steeds weer kleine groepjes elkaar troffen. Tot nu toe is de politie den toestand echter geheel feester. Op den Goudsche Singel hadden onrust stokers kans gezien een hoeveelheid oude meu belen, die door marktkooplieden waren achter gelaten, in brand te steken. Een slangenwagen moest er aan te pas komen om het brandje te blusschen. Naar wij vernemen heeft de politie in de Breedestraat een auto gesignaleerd die be stuurd werd door het communistische Kamer lid Lou de Visser. Men weet echter niet of hij plannen heeft het gevecht als zoodanig te steunen. Tegen 11 uur was er nog weinig verandering in den toestand gekomen. De oproermakers meest opgeschoten jongens en slechts weinig ouderen waagden zich nu en dan in kleine groepjes op straat en telkens weer knalden de revolverschoten Omstreeks 11 uur kwam er echter weer wat meer activiteit in het optreden van deze groep jes. Men legde er zich op toe, de lampen der lantaarns in de Breedestraat te vernielen. Ge leidelijk gelukte dit ook en om goed 11 uur was er in de Breedestraat nog slechts één lantaarn, die brandde. De politie moest dus nu in het donker opereeren, hetgeen haar taak uiteraard aanzienlijk bemoeilijkte. Tegen twaalven was de politie den toestand vrijwel meester en begon men in de sloppen eens poolshoogte te nemen. De schijnwerper wagen van de politie bewees hierbij goede diensten. Met getrokken revolver trokken de politiemannen langzaam voort. Van tijd tot tijd vlogen nog steenen van de daken of uit de ramen naar beneden en dan knalden er weer schoten. De politie drong soms de huizen binnen om de daders te zoeken. DAGBLAD „DE TRIBUNE" VERBODEN. Persen verzegeld en onbruikbaar ge maakt. Groote politiemacht samenge trokken. Alle aanwezige stukken in beslag genomen. AMSTERDAM, 7 Juli, Eindelijk is een der meest afdoende maatregelen genomen om de ongeregeldheden te Amsterdam te bezwe ren; Hedenmiddag te half drie is de Officier van Justitie, mr. dr. Van Thiel, vergezeld van een groote politiemacht en een politieauto, naar „De Tribune", Amstel 85 getrokken, om de verdere uitgave van dit orgaan onmogelijk te maken. De overval van „De Tribune" is vrij plot seling en onverwacht geschied. Zoodra de politie aanwezig was, werd in een ruimen kring de Amstel afgezet. Op de Magere Brug, die de verbinding met den overkant vormt, mocht niemand blijven staan en vervolgens zijn de politiemannen naar binnen getrokken. Alle aanwezige gedrukte stukken werden in beslag genomen en naar buiten gebracht en tevens lach; en hoewel een moedig vrouwtje, als zij het er op gezet had iets verkeerds te doen, werd zij toch zenuwachtig als zij bedacht dat zij Sergius Zouroff niet langer dan uiterlijk tot morgen aan de praat kon houden. „Ik zal eens met haar gaan spreken," zeide Lady Stoat, die van F-élicité was overgekomen, teen hare lieve Dolly haar zoo met hare klaagliederen ver veelde dat het zelfs voor hare vriendschap niet langer uit te houden was. „Maar zij haat hem," riep Lady Dolly, voor de twintigste maal. „Dat zeggen zij altijd, lieve," antwoordde Lady Stoat bedaard. „Zij meenen het ook, die lieve kinderen. Zij hielden er ook niet van hare lessen te leeren, maar zij leerden ze toch, en hebben er bij gewonnen dat zij het gedaan hebben. Ge schijnt veel te veel aan de boutades van een kind te hechten." „Als het alleen maar boutades waren! Maar gij kent Vere niet." „Ik kan mij niet voorstellen dat uw kind zoo buitengewoon van alie andere meisjes zal ver schillen," zeide hare vriendin, met een vriende lijken glimlach. „Welnu ik zal eens met dat jeugdig monster gaan spreken. Ik heb haar altijd eene kleine Puriteine gevonden, niets ergers; en ik dacht dat gij daar wel op voorbereid waart, na haar altijd op Buhner Chase te hebben gelaten." Lady Stoat ging naar boven, klopte aan de deur van Vcre's kamer en trad binnen, met die zachte bevalligheid, welke eene der voornaamste bekoor lijkheden dier bekoorlijke vrouw was. Zij kuste het meisje tecder, zonder er op te letten dat Vere eenigszins ruw opstond, en viel daarna op een stoel neder. werd terstond een aanvang gemaakt met het demonteeren van de persen. Dr. Van Thiel liet ons even toe tot de drukkerij. Wij konden constateeren, dat men aan alle zijden bezig was de persen te demon- teeren en de onderdeden te verwijderen, Zoo dat het verder afdrukken geheel onmogelijk is. Mede werd de uitgave van het blad, dat heden avond zou verschijnen, onmogelijk gemaakt. HANDHAVING VAN GEZAG EN ORDE. Verbod van bepaalde partijen? Verwijdering uit vertegenwoordigende lichamen overwogen. 's-GRAVENHAGE, 7 Juli, De regeering heeft besloten, in de eerste plaats te Amster dam, tot eiken prijs het gezag te handhaven en als het niet anders wil, korte metten te maken met alle onruststokers. De Tribune-pers is thans tot stilstand ge bracht en daardoór is waarschijnlijk voorloopig een einde gemaakt aan blijkbare opruiing van die zijde. De regeering, in samenwerking met de ge meentebesturen, Zal dus met alle kracht iedere ordeverstoring tegengaan en, zoonoodig, met geweld, onderdrukken; doch daarnaast is zij voornemens, zoo veel mogelijk de diepere oor zaken van de relletjes weg te nemen. In.dit verband schenkt de Justitie bijzon dere aandacht aan de handelingen van partijen als de C.P.H. en de O.S.P. De wet van 1855, tot regeling en beperking der uitoefening van het regt van vereeniging en vergadering, bepaalt in art. 2, dat vereeni- ;ingen, strijdig met de openbare orde, ver- loden zijn. En volgens art. 3 wordt met de openbare orde strijdig geacht elke vereeniging, welke tot doel heeft, ongehoorzaamheid aan of overtreding van de wet of een wettelijke verordening. De officier van justitie kan dan in bepaalde gevallen bij den burgerlijken rech ter de vervallenverklaring der vereeniging van hair hoedanigheid van rechtspersoon vorde ren, waarna gedwongen liquidatie volgt. Zoodra dus van eenig verband van b.v. de C.P.H. of de O.S.P., met de relletjes blijkt, zijn de dagen van die partijen geteld en dan is het tevens uit met haar vertegenwoordiging in openbare lichamen als Kamer, Provinciale Staten en Gemeenteraden. Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten dat de regeering een spoedwet bij de Staten-Ge- neraal aanhangig zal maken om tot dit in het belang van handhaving van het gezag en van de openbare orde zijnde doel te geraken. TROEPEN TE BREDA GECON SIGNEERD. In verband met de relletjes in verschillende deelen van ons land zijn de te Breda in garni zoen liggende militairen geconsigneerd. SCHERMUTSELING TE HILVERSUM. In de Havenstraat te Hilversum voor het gebouw van den Bestuurdersbond, waar een stempellokaal is gevestigd, hebben heden com munisten biljetten verspreid, waarin de werk loozen worden opgewekt te demonstreeren. Een communistische spreker wilde later een redevoering houden. De politie greep in en trachtte de biljetten in beslag te nemen. Een vechtpartij was het gevolg. Er werd ook met steenen gegooid. De politie zag zich genood zaakt eenige charges uit te voeren, waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Later is door een versterkte politiemacht een gedeelte van „Mijn kind, nu kom ik eens gul en hartelijk met u spreken," zeide zij, op den haar eigenen vriende lijken toon. „Gij weet welk eene vriendschap er altijd tusschen uwe lieve moeder en mij bestaan heeft, en gij zult wel gelooven dat uw welzijn mij om harentwil, zeer ter harte gaat." Vere zag haar aan, maar sprak niet. „Een lastig meisje," dacht Lady Stoat, een wei nig van haar stuk gebracht; maar zij hernam even vriendelijk: „Uwe mama heeft mij wat nieuws ver teld, dat zeer aangenaam is om te hooren en mij oprecht verheugt, omdat daardoor uw geluk en het Jiare verzekerd is. Mijne eigene lieve dochter is maar twee jaar ouder dan gij, Vere, en zij is getrouwd, zooais gij weet, en, o, zoo gelukkig!" „Gelukkig met den Hertog van Birkenhead?" zeide Vere opeens. Lady Stoat schrikte er van. „Wat is dat een alleronaangenaamst kind!' dacht zij; „en wie zou gedacht hebben dat zij iets van dien armen Birk wist?" „Zeer gelukkig," ging zij overluid voort; „en het verheugt mij, mijne lieve, te mogen denken dat gij kans hebt om even gelukkig te zijn. Uwe mama heeft mij gezegd dat gij een weinig een weinig verbijsterd zijt door zulk een schitterend aanzoek als dat van Prins Zouroff. Dat is niet meer dan natuurlijk; gij hadt u zoo iets zeker nooit kunnen voorstellen." „Ik had er nooit over gedacht," zeide Vere. „Maar nu heb ik er over gedacht, en ik kan niet begrijpen hoe hij er toe gekomen is. Hij weet zeer goed dat ik niet van hem houd. Als gij hem dat uit mijn naani zeggen wilt, zult gij mij veel genoegen doen; mijne moeder zal het hem nooit duidelijk genoeg zeggen." de Havenstraat afgezet. Om één uur was de toestand wederom rustig. TE WORMERVEER. Ook Krommenie, de meest roerige der Zaansche gemeenten, heeft zich niet onbetuigd gelaten. Ook Zaterdagavond was, zooals Don derdag j.l., wederom de arbeidersbevolking door middel van pamfletten de straat opge roepen om te betoogen tegen verlaging van de steunuitkeering. Een groote menigte verza melde zich in den avond in de hoofdstraat. Toen aan het bevel van de plaatselijke politie, versterkt door marechaussees, uit Wormer- veer, om rustig uiteen te gaan geen gehoor werd gegeven, zag men zich genoodzaakt hardhandiger dan gewoonlijk op te treden. Alle verzet werd direct in de kiem gesmoord, waarbij eenige rake" klappen werden uitge deeld. Drie personen werden daarbij in hech tenis genomen, waarvan er twee later in den avond zijn losgelaten. Nog langen tijd bleef het runioerig op straat. Verdere botsingen met de politie werden door gematigd optreden voorkomen. OPRUIENDE PAMFLETTEN TE GRONINGEN. Het is de Groningsche politie gebleken, dat de afdeelingen van het Werkloozen Strijd-Co- mité (W.S.C.) gisteravond plannen heeft be raamd om ook in Groningen onlusten te ver wekken. Dit kwam tot uiting in een pamflet, dat hedenmorgen bij de stempellokalen werd verspreid, waarvan de inhoud opruiend is. De werkloozen worden opgewekt zich evenals de Amsterdamsche kameraden te verzetten. Het is de politie grootendeels gelukt den opruiers vóór te zijn. Bij een der bestuursleden van het W.S.C. werden 1000 exemplaren, welke hij voor verspreiding gereed had, in beslag genomen. Deze man is in verzekering gesteld. Alles wordt in het werk gesteld om eventueele ongeregeldheden in de kiem té smoren. DE POLITIE TE IJMUIDEN LOST SALVO. Een jonge man uit het opdringende pu bliek door schot aan het been getroffen. IJMUIDEN, 8 Juli. Zaterdagavond laat is het te IJmuidenOost tusschen de politie en het zeer talrijke publiek herhaaldelijk tot een botsing gekomen. Na sluitingstijd van de café's bevond zich op het Velserduinplein voor zijn deur de caféhouder S. Door de politie werd het publiek steeds tot doorloopen aan gemaand en ook de caféhouder gezegd, zich naar binnen te begeven. De man voldeed hier aan niet te vlug, waarop een zestal agenten hem vastgrepen en onder groot gejoel en ge schreeuw van de zijde van het publiek naar een politiepost Engelmundusweg overbrach ten. Steeds talrijker en dreigender werd de hou ding van het publiek en toen de agenten op het Velserduinplein terugkeerden werd er plot seling met steenen gegooid. Eén der agenten werd hierbij aan de kaak getroffen. Bliksem snel grerpen de politiemannen daarop hun revolvers en schoten in de lucht. Het publiek stoof weg. Het plein lag»verlaten voor ons, toen plotseling een vrouwestem hoog opgilde: „Agent, hier ligt een gewonde!" Dr. O., wiens woning aan dit plein ligt, werd terstond ont boden. De getroffene, een jonge man, bleek een schotwond in één zijner beenen te hebben opgeloopen. Toch had men er blijkbaar nog niet genoeg van, daar het publiek telkenmale terugkwam, waarop de politie hen steeds met getrokken revolvers weer uiteen joeg. In de omgeving van de Ruij terstraat was de politie in den loop van den nacht herhaalde lijk genoodzaakt handelend op te treden. Omstreeks halfdrie was het echter rustig en konden de mannen van de Vrijw. Burgerwacht huiswaarts keeren. RELLETJES IN HILVERSUM. De Hilversumsche politie heeft in verband met de Zaterdag j.l. vóór het gebouw van den Hilversumschen Bestuurdersbond plaats ge had hebbende relletjes een vijftal personen aangehouden, die in verbinding staan met het Werkloozen Strijd Comité, De aangehoudenen blijven in arrest. DE TOESTAND IN DEN HAAG. Zes schoten in de lucht. Het geleek er op, dat de nacht van Zaterdag op Zondag in de Residentie rustig was ver- loopen. Omstreeks half één was er nergens nog iets van onraad te bespeuren en toch is het daarna nog even op enkele plaatsen tot botsingen tusschen politie en burgers gekomen. Weer was het in de Bloemstraat een op de Veenkade uitmondend slop waar de bevolking rumoerig werd en waar zij onder bedreiging met de revolver door de politie moest worden aangemaand zich in de huizen te begeven. Ook in de Twentstraat was het geruimen tijd rumoerig. Hier waren het een 200-tal be- toogers, die onder het zingen van de Inter nationale blijk gaven van hun ietwat verhitte gemoederen. De motorbrigade van de politie was spoedig ter plaatse en toen een paar straat lantaarns stuk werden gegooid, greep de politie resoluut in. Er werd gesommeerd om de ramen te sluiten en toen hieraan niet on middellijk gevolg werd gegeven, terwijl een glazen pot in de richting van de politie werd geworpen, werden er zes waarschuwings schoten in de lucht gelost, waarbij gelukkig niemand letsel bekwam. Daarna keerde de rust weer. Naar het politiebureau is overgebracht een 20-jarige gemeentewerkman, die zich in mili ciens-uniform te midden van een groep com munisten bevond, terwijl bleek, dat hij niet gerechtigd was, die uniform te dragen. De jongeman is ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. VRIJHEID, ARBEID EN BROOD IN BESLAG GENOMEN. Door den brigade-commandant der Rijksveldwacht te Meppel. MEPPEL, 7 Juli. De brigade-comman dant der rijksveldwacht alhier, heeft heden enkele exemplaren van het weekblad „Vrij heid, Arbeid, Brood", in beslag genomen. In opdracht van het bestuur der plaatselijke af- deeling der S.D.A.P. werd daarop onmiddel lijk de colportage gestaakt. Wij vernamen, dat in het blad een artikel over het geval Laren voorkwam. De majoor acht het gewenscht om den officier van Justitie te Assen te laten be slissen of dit artikel al dan niet beleedigend was voor de regeering. Herhaaldelijk is gepro beerd telefonisch den officier van Justitie te bereiken, doch zonder succes. Ook de subst.- officier was niet te bereiken. „Lieve Vere!" sprak Lady Stoat glimlachend., „draag mij als 't u blieft, niet de taak op om het hart van mijn gastheer te breken; evengoed zoudt gij mij kunnen opdragen zijn porselein te breken! Het spreekt van zelf dat uwe mama hem zoo iets niet zeggen wil. Zij is verrukt, beste meid, verrukt! Welke betere toekomst zou zij vooru kunnen hopen. De Zouroffs zijn eene der aanzienlijkste familiën in Europa, en ik houd mij verzekerd dat uwe ge voelens, uwe geheele persoonlijkheid, de verhevene plaats, die gij bekleeden zult, waardig zullen zijn." Vere's gelaat nam eene koele uitdrukking aan. „Heeft mijne moeder u gezonden?" zeide zij, ruwer dan Lady Stoat ooit in haar leven was toe gesproken. „Wees dan zoo goed, Lady Stoat, haar te zeggen dat het niet baat; ik wil niet met Prins Zouroff trouwen." „Dat is" niet aardig gezegd, mijne lieve. Dat ik hier wat met u ben komen praten, is voorzeker in uw eigen belang. Ik heb jonge meisjes gekend, die haar geheele levensgeluk vergooid hebben, alleen doordat zij niet een weinig hadden nagedacht." „Ik heb nagedacht." „Zooveel als men dit op zestienjarigen leeftijd doen kan o ja! Maar dat is niet wat ik bedoel. Ik wensch dat gij kijkt door de glazen van mijne ondervinding en die uwer moeder. Gij zijt nog jong, zeer jong, Vere." „Charlotte Corday was bijna even jong als ik, en Jeanne d'Arc ook. Lady Stoat keek eerst verbaasd en lachte toen. „Ik wet niet hoe die hier een van beiden bij te pas komen, maar het zou zeer goed voor ze geweest zijn als ze op zevenjarigen leeftijd getrouwd waren. Gij zijt nog maar een jong meisje, mijn kind, al zijt ge ook bhna zes voet lang! Ge zijt eene demoiselle marier. Gij kunt nog slechts paarlen dragen, en ge zijt nog niet eens gepresenteerd geworden. Gij zijt niemand: niets. Er zijn in de gezelschaps kringen honderden als gij. Ais gij niet trouwt, zal men denken dat gij oud zijt wanneer gij pas twintig jaar telt; „zij is passée," zal men van u zeggen; „'t is al jaren geleden, dat zij gepresenteerd is ge worden." Ja dat zal men zeggen, al zijt gij schooner dan ooit, en wat erger is, gij zult het beginnen te gevoelen." Vere bewaarde het stilzwijgen, en Lady Stoat dacht dat zij eenigen indruk had gemaakt. „Gij zult het beginnen te gevoelen; dan zult gij blijde zijn met iemand te trouwen, en niets is ver schrikkelijker dan dat. Gij zult een jonger zoon van een baronet nemen, of een Secretaris van Legatie, die naar Hongkong of Chili gaat den eerste den beste maar, om niet meer te zijn wat gij zijt en niet altijd uw eigen gezicht in de speigels van de balzaal zien. En dit huwelijk is zoo schitterend al zulke verschrikkingen hebt gij niet te wachten; gij kunt juweelen dragen, en, o, Vere! voordat gij juweelen draagt, weet gij niet wat het leven is! gij kunt gaan waarheen gij wilt, gij zijt uwe eigene meesteres; gij zijt posée; gij hebt u tot eene auto riteit gemaakt, terwijl uwe tijdgenooten nog débu tantes zijn; gij zult uwe kinderen hebben, in wie gij ernstig belang kunt stellen, als gij wilt; kortom, gij zult alles hebben wat in 't leven het beste is, en dat hebt gij vóórdat gij twintig jaar zijt; ge zult geportretteerd worden door Millais en gekleed door Worth gij zult u met de politiek kunnen bemoeien, als gij verkiest, of gij kunt eene gevierde schoon heid zijn, als gij wilt, of alleen maar eene groote dame misschien is dat het eenvoudigste en het beste van alles; en dat alles zult gij zijn, en dat alles

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1