mm®m ©P'^ÜÜWLÜiHi-f ..Ikpüüto, Nacht WOENSDAG 4 JULI 1934 MOTTEN. BINNENLAND Geeft U op als Abonné. Gemengd Nieuws Buitenlandsch Weekoverzicht. jke fikkende Slaap nige, vlugge muggen, altijd ergens anders bulten 's morgens, gestoorde nachtrust. Ontwaak frisch en nding Edel-lnsecto. slaapkamer en de <ve wonderbaarlijke het heeft. Heerlijk bzzzzz meer. vreeze den nacht :del-lnsecto helpt U. adelijk voor mensch dit middel dat de spuit niet. tot volle gezonde ont- e'a vinding bespuit. Wij 3c&cdfe-mét ■wie A%ac&t i Edel-lnsecto: maatjes f 1.10 :h wordi 5 ct. terugbel. f0.75 f 0.17'/2 f 0.55 uitsluitend bij: alharnis, Telei. 11 uden 't niet uil, cio spuit. LEEST EN I DVERTEERT IN I NZE EILANDEN s" 1 Prijs per kwartaal Dit blad verschijnt lederen Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,076 ADVERTÊNTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,— per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. EJLANDENi Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V« Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 67 de iepenziekte. De Directeur van het Staatsboschbeheer te Utrecht en de Inspecteur, Hoofd van den Plantenkundigen Dienst, te Wageningen, ves tigen hierbij de aandacht van belanghebben den, eigenaren van iepeboomen op het na volgende Ondanks de zorgen, aan de bestrijding van de iepenziekte het vorige jaar besteed, en de aanwijzing voor velling en onschadelijk maken door ontschorsing van door deze ziekte aan getaste boomen, toont een aantal iepen thans in duidelijke mate dat zij door de ziekte zijn aangetast, door de plotselinge verdorring van een groot deel hunner bladeren die er uitzien, alsof ze geschroeid zijn. De kans dat juist deze boomen nog dit jaar een groot gevaar voor besmetting van de omgevende opleveren, moet zeer groot worden geacht, aangezien zij een geschikten voedingsbodem vormen voor de iepenspintkevers en het, zooals bekend is, juist deze kevers zijn, die de ziekte van den eenen boom op den anderen overbrengen. In verband hiermede wordt een beroep ge daan op alle eigenaren van iepeboomen om de thans duidelijk door de iepenziekte aan getaste exemplaren onmiddellijk te vellen en te ontschorsen en de schors verder onschade lijk te maken, door deze te verbranden. Indien dit voor 15 Juli is uitgevoerd, kan worden verwacht, dat de besmettingskansen voor de omgevende boomen belangrijk zijn vermin derd en zal daardoor de kans op het behoud van de iepen, die thans nog geen verschijn selen van aantasting door de iepenziekte ver- toonen, vergroot zijn. Vooral geldt dit voor de plaatsen, waar men nu nog slechts aan weinig boomen de ver schijnselen van de iepenziekte kan waarnemen. Het verwijderen en volledig ontschorsen van deze boomen en het vernietigen van de schors moet ten sterkste worden aanbevolen als een krachtig middel tot het tegengaan van de ontwikkeling van iepenspintkevers en daar door van de verbreiding der ziekte. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat vel ling zonder ontschorsing volstrekt niets helpt, daar in gevelde, maar niet ontschorste boomen de iepenspintkever zich evengoed ontwikkelt als in op stam staande. Het gaat er juist om, de ontwikkeling van dezen kever te verhinde ren, en dit $brdt uitsluitend bereikt door de gevelde boomen volledig te ontschorsen en de schors te verbranden. Daar er voor allen zeer veel aangelgen is, dat geen middel onbeproefd wordt gelaten om den iep voor stads-, weg- en dijkbeplan- ting te behouden, wordt ieders medewerking met aandrang verzocht. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door het Staatsboschbeheer te Utrecht en den Plantenziektenkundigen Dienst te Wa geningen. de aardappelziekte. (Phytophthora infestans.) In de vorige week is per radio eenige malen een waarschuwingsbericht bekend gemaakt door het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut te De Bilt, aan v/elk bericht ook door de dagbladen bekendheid is gegeven. Daaruit blijkt, dat de weersomstandigheden in verschillende gedeelten van Nederland gunstig (of vrij gunstig) voor het optreden van de aardappelziekte zijn geweest. Ter voorlichting van de aardappelverbou wers wordt langs dezen weg nogmaals bekend gemaakt, dat deze ziekte met succes bestreden kan worden door het tijdig bespuiten van het gewas met Bourgondische of Bordeauxsche pap- Bourgondische pap wordt bereid door sa menvoeging van P/2 kg. kopervitriool en 3/4 kg. watervrije soda (sodex) en de oplossing daarvan in 100 liter water. Bordeauxsche pap wordt bereid uit P/a kg. kopervitriool en 1 kg. ongebluschte of 2 liter droge gebluschte kalk op 100 liter water. Voor bijzonderheden over de bereiding en de toepassing dezer middelen zij verwezen naar Mededeeling No. 52 van den Planten ziektenkundigen Dienst: De Aardappelziekte (prijs 0,15). Gegevens over sproeimachines zijn opge nomen in Mededeeling No. 33 van den Plan tenziektenkundigen Dienst: Sproeien en Sproeiers (prijs 0,40). Men zal goed doen, met de waarschuwings- berichten onmiddellijk rekening te houden, maar het verdient ongetwijfeld ook aanbeve ling, dat de aardappeltelers zich er reken schap van geven, dat zij de bespuiting zullen moeten uitvoeren zooveel mogelijk in een droge periode, zoodat het niet altijd mogelijk zal zijn, de uitvoering tot het uiterste uit te stellen. Zeer noodig is het de bespuitingen eenige malen tot aan het einde van het groei seizoen uit te voeren, daar alleen dan een voldoende bestrijding van de ziekte verkregen kan worden. In het algemeen behoeft men niet met spui ten te beginnen in dat gedeelte van het land waar de weersomstandigheden nog niet gun stig zijn geweest voor het optreden van de aardappelziekte. Toch dienen de aardappel verbouwers in die streken zich op het spuiten voor te bereiden en wel door het aanschaffen van de noodige bestrijdingsmiddelen en het nazien en in gereedheid brengen, zoo noodig ook het aankoopen van sproeiwerktuigen. Nadere inlichtingen over alles, wat met de bestrijding van de aardappelziekte verband houdt, worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin gen, door de bij dezen Dienst werkzame amb tenaren, alsmede door de Rijksland- en tuin- bouwconsulenten FEUILLETON. OUÏDA Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 34) „Kan ik haar dan morgen, met uwe toestemming, spreken?" hernam hij. „Laat mij eerst met haar spreken?" was het haastig antwoord; „zij is nog zoo jong." „Zooals gij wilt, mevrouw! Leg mij met alles wat ik bezit aan hare voeten." - „Wat kunt gij in haar gezien hebben! Goede Hemel!" riep zij, in eene opwelling van verbazing. „Zij heeft mij vermeden!" zeide Sergius Zouroff, en hij sprak de waarheid; meteen liet hij er op zijn beleefdsten toon op volgen: „En is zij niet uwe dochter?" De violen speelden zacht; het satijnen scherm werd opgehaald; het tooneeltje vertoonde zich weder in al den glans van het licht der waskaarsen. Lady Dolly snakte naar wat lucht. (/t Is hier zeer warm," 7,eide zij. „Zoudt ge geen venster laten openzetten? En gij hebt mij zoo verbaasd Dien nacht nam zij eene dubbele dosis chloral jn) maar toch kon zij niet slapen. '..Ik zal haar nooit kunnen overreden 1" dacht zij, hare strakke gloeiende oogen gericht houdende op de lamp, die voor haar spiegel hing. De oogen van Vere schenen haar, in hunne onschuldige, MOTORRIJDER TEGEN WIELRIJDSTER OPGEREDEN. Om 11 uur Zondagavond is een motorrij der op den Dordtschen Straatweg op grond gebied in de gemeente IJsaelmonde tegen een wielrijdster opgebotst. De motorrijder en de wielrijdster zijn beiden door den G.G.D. naar het Ziekenhuis Coolsingel te Rotterdam gebracht. De motorrijder had een hersen schudding opgeloopen, de wielrijdster was aan het hoofd gewond. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK. Twee hengelaars zwaar en vijf licht gewond. Op den Napoleonsweg onder Grathem had Zondagmiddag te ongeveer vier uur een ern stige autobotsing plaats tusschen een uit de richting van de Belgische grens komende autobus uit Asten en een personenauto, be stuurd door den heer Schels uit. Sittard. In de autobus zaten 21 personen, alle leden van een hengelaarsclub uit Asten, die naby Grathem gevischt hadden. Van de inzittenden van de autobus werden twee personen zwaar eu vijf licht gewond. Vier van hen zijn naar het Ziekenhuis te Weert vervoerd. Door motorrijder overreden. Zondagmiddag is op de Laan van Meerder- voort te Den Haag een 63-jarige dame, S. A. genaamd, door een motorrijder overreden. Zy bekwam een schedelbasisfractuur en werd in levensgevaariyken toestand naar bet zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Gister avond was haar toestand nog zorgwekkend. Dat plotselinge oversteken! Op den Hemweg nabij de Hembrugkwar men Zondag een wielryder en een motor- ryder met elkaar in botsing, doordat de wielr rijder plotseling den weg overstak. Beiden vielen. De motorrijder liep een hersenschuding op, terwyi de fletser een schedelbreuk en een bloedende hoofdwonde bekwam. Beide gewonden werden naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Roekeloosheid met den dood bekocht. Zaterdagavond is de 17-jarige T. uit Voor burg, die zich met zijn flets aan een vracht auto vasthield, op het Oosteinde te Voorburg in botsing gekomen met een auto, bestuurd door den; heer R. uit Den Haag. T. kwam hierdoor zoodanig te vallen, dat hy met zeer ernstige hoofdwonden en in bewusteloozen toestand naar St. Anthoniushove is vervoerd, alwaar hy 's nachts aan de bekomen ver wondingen is overleden. VERDRONKEN. Van een op de Merwede voor Gorinchem liggend sleepschip is Zaterdagavond het 7-jar rig zoontje van schipper J. M. van Helden uit Den Bosch verdronken. Zondag was het lijkje nog niet gevonden. VOOR 'N AUTO GEVALLEN. Zondagmorgen half elf kwam de 36-jarige mevr. v. Ginkel uit Achttienhoven met haar flets op den Loosdrechtscheweg uit de rich ting Hilversum rijdende te vallen, juist voor een passeerende auto. Zij werd aangereden en werd met een schedelbreuk naar het Diaconessehuis te Hilversum vervoerd. Den automobilist treft geen schuld, het ongeluk moet aan den slechten toestand van deu weg ter plaatse geweten worden. TRAM TEGEN AUTOBUS. Zondagmiddag om ongeveer twee uur had op de hoek van de Helmerstraat en de J. P. Heyestraat te Amsterdam een ongeluk plaats, dat nog goed is afgeloopen. Een autobus van de firma Poelgeest, waar in zich een groot aantal passagiers bevond, werd aangereden door een motorwagen van lijn 23. Tram zoowel autobus werden ernstig be schadigd, doch persoonlijke ongelukken had den niet plaats. smadelijke kalmte aan te staren, en de oogen van Vere's vader ook. „Zouden de dooden ooit terugkomen?" dacht zij; „sommige menschen zeggen het." En onder hare zachte dekens huiverde Lady Dolly, zij gevoelde zich angstig en oud. Zij was op het punt van eene misdaad te begaan, en zij had een gev.eten, hoewel het zeer ruim en zeer zwak was en zelden sprak. HOOFDSTUK Vlfl. Vere was vroeg opgestaan en met Loris gaan wandelen. Zij had het groene bedauwde park voor zich alleen gehad; zij had meer bloemen geplukt dan zij kon meedragen; zij was als geparfumeerd met frissdie ochtendgeurenzij liep zacht op de teenen door de lange corridors van het stille Jiuis, want het was pas negen uur en zij wist dat al de gasten op Fdicité nog sliepen. Tot hare verbazing werd de deur van de kamer harer moeder geopend, en hoorde zij d1 stem harcr moeder, die haar riep. Vere trad binnen, in den benauwden, met den geur van allerlei reukwatertjes beladen atmospheer. Lady Dolly had haar ochtendtoilct reeds ge maakt. Zij opende hare armen, omhelsde hare dochter, en kuste haar even op het voorhoofd. „Mijn lieveling, mijn kind," zeide zij, „ik heb u ecu verbazend nieuws te vertellen; een nieuws, dat mij zeer gelukkig maakt, Vera..." „Ja?" zeide Vere, en stond met wijd geopende oogen in gespannen verwachting, terwijl zij de bloemen uit hare handen liet vallen. „Ja, mijne Vera, overgelukkig omdat het uw geluk verzekert," ging hare moeder voort. „Maar misschien kan je 't wel raden, mijne lieve, hoewel ge nog jong zijt, en niet eens weet wat liefde be- teekent. Vera, mijn oude vriend, Prins Zouroff, heeft mij om uwe hand gevraagd!" „Moeder!" Vere deed eene schrede achteruit, en bleef toen weer staan; sprakelooze verbazing, ongeloovigheid, onbeschrijfelijke afkeer, dit alles stond op haar gelaat te lezen. „Ben je veibaasd, lieveling?" hernam Lady Dolly, op haar vriendelijksten toon. „Natuurlijk ben je dat, je bent nog maar zoo'n kind. Maar als je een oogenblik nadenkt, Vera, zal je inzien welk eene groote eer het voor je is; welk een groot heid het je aanbiedt; welk eene postitie eene ver bintenis met een. „Moeder!" riep zij weder; en ditmaal was dat woord een kreet van afschuw een protest van verontwaardiging en belecdigd gevoel. „Noem mij zoo niet „moeder". Je weet dat ik daar niet van houd!" zeide Lady Dolly, in den toon vervallende, die haar het meest eigen was. „Moeder! moeder!" alsof ik je met een pook sloeg, zooals men wel iti het Politienieuws leest. Ge zijt zoo kinderachtig, mijn lieve; ik weet niet wat hij in u gezien heeft, trtaar zooveel heeft hij toch zeker in u gezien, dat hij met u trouwen wil. Al ben je een onnoozel wicht, dat zal je toch wel kunnen'begrijpen, 't Is een zeer voornaam en goed huwelijk, Vera; niemand zou het beter kunnen verlangen. Ge zijt wel nog zeer jong, volgens de Engelsche begrippen; maar dat'zijn nooit mijne begrippen geweest, en ik geloot dat een meisje niet beter af kan zijn dan wanneer zij getrouwd is met een in alle opzichten wenschelijk persoon Lady Dolly zweeg een oogenblik om adem te TREINAANSLAG. De express Peking-Moekden in de lucht gebluzen. Gemeld wordt, dat de eerste trein naar Moekden, welke Zondagochtend uit Peking is vertrokken, door onbekend gebleven per sonen, 's middags om 1 uur by Chatien is opgeblazen. Een viertal personen werd ge dood, terwyi elf reizigers werden gewond. MILITAIRE GEHEIMEN TERRADEN. Vyf stenographen, die te werk waren ger steld by den generalen staf van het leger te Moekden, zyn gearresteerd onder beschuldi ging van medeplichtigheid aan een complot en de verschaffing van militaire geheimen aan de communistische partij. De gendarme rie is van meening, dat de stenographen niet alleen in relatie hebben gestaan met de Japansche communistische party, doch ook met de Communistische Internationale. DE POOLSCHE OCEAANVLIEGERS. Niet fortuinlijk in Europa. De Poolsche Oceaanvliegers gebroeders Adamowitsi, die van Amerika den Oceaan zijn overgetrokken en in Frankryk Zater dagmiddag by Fiers landden, zyn gister morgen vroeg naar Le Bourget doorgegaan. Daar hebben ze snel wat gerepareerd en zyn toen naar Warschau vertrokken. Te Thienen- dorf by Crossen a.d. Oder hebben ze echter een noodlanding moeten maken. Vliegers en machine bleven onbeschadigd. Heden zouden ze doorgaan naar Warschau. PLOTSELING HEIMWEE? Prins Foemina Konoye, de president van het Japansche Hoogerbuis, die tydens een „goodwiir'-missie besprekingen heeft gevoerd met president Roosevelt en andere vooraan staande personen in de Vereenigde Staten, heeft plotseling zyn reisplan veranderd en naar huis getelegrafeerd, dat prinses Tsjioko en haar beide dochters hun voornemen op 19 Juli naar Amerika te vertrekken, moeten opgeven. Konoye wordt op 1 Augustus te Yokohama verwacht. De overhaaste terugkeer van den prins wordt van groot belang geacht met het oog op den huidigen toestand. BOMAANSLAGEN IN OOSTENRIJK. Een der aanslagplegers zwaar verminkt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op het balkon van de woning van den leider van het Vaderlandsche Front, Rasenstein, in Stiermarken een bom ontploft, die veel schade heeft veroorzaakt. Persoonlijke onge lukken kwamen echter niet voor. Te Foesendorf is op het stationsemplace ment van den Donau oeverspoorweg een bom ontploft, die veel materieele schade heeft teweeg gebracht. Zondagochtend heeft men een aanslag wil len plegen op een rotsblok dat boven den verkeersweg by Rattenberg in het beneden Inndal uitsteekt. De aanslag mislukte. De bedoeling van den dader was het rotsblok te laten springeD, waarby het een gedeelte van den verkeersweg zou versperren. Deze poging mislukte echter. De dader werd door de ontploffing een dertigtal meters wegge slingerd en zwaar verminkt opgenomen. scheppenzij gevoelde zich een weinig opgewonden, een weinig uitgeput, en in het bleek gelaat harer dochter was iets dat haar beangstte, evenals zij in haar bed beangst was geweest toen de vraag bij haar oprees of de dooden terug konden komen. Zij maakte eene liefkoozende beweging en had haar weder willen kussen, maar Vere deinsde terug; toorn straalde uit hare oogen en hare lippen trilden. Prins Zouroff toont dat hij niet het minste eergevoel bezit," zeide het meisje, zeer zacht, maar zeer bitter. „Hij weet dat ik Jiem verfoei, en dat ik hem een slecht mensch vind. Hoe durft hij mij zoo belcedigen!" „Je beleedigen!" herhaalde Lady Dolly, op bijna gillenden toon. „Ben jc gek? Je bcleedigen! Een man, die sedert vijftien jaar elk meisje in Europa door een huwelijksaanzoek in verrukking gebracht zou hebben! Je belcedigen! Een man, die je eene verbintenis aanbiedt, waardoor je in rang slechts voor prinsessen van den bloede onderdoet? Je beleedigen! Wanneer heeft men een huwelijks aanzoek ooit eene beleediging greacht?" „ik geloof dat het de grootste kan zijn," zeide Vere, nog binnensmonds. „Geloof je dat? Jc weet er ook wat van! Heb maar geen eigen meeningen voordat je verstandiger bent. Jc bent verbaasd, mijn kind, en dat is mis schien niet meer dan natuurlijk. Je hebt niet gezien dat hij verliefd op jc was, hoewel iedereen het heeft opgemerkt." „O, zeg zulke verschrikkelijke woorden niet 1" Het bloed stroomde het meisje naar 't gelaat, en zij hield dc handen voor de oogen. Zij was gekrenkt, diep, hevig gekrenkt, op eene wijze, die voor hare moeder even onbegrijpelijk was als de Aller oogen zyn gericht op Duitech- land. De staatsgreep tegen de radi cale S.A. Generaal Von Schleicher doodgeschoten. Zeven S.A.-leiders en Röhm gefusileerd. Von Papen gaf een signaal. Hitler, met behulp van de ryksweer of de ryksweer, met Hitier op haarzyde heeft den eersten klap toegebracht, welke volgens het bekende gezegde een daalder waard is. Zooals uit de berichten blykt, is er geen opstand geweest, welke de overheid onderdrukt heeft. Er dreigde een opstand, er bestond een samenzwering van de S.A. en die is nu, volgens de berichten uit Duitsch- land, onderdrukt vóór zy tot uitbarsting kon komen. Goering heeft dit in zijn rede duide- ïyk uiteengezet I Hy beschikte reeds dagen over het consigne, zoo deelde hy mede. Röhm, de afgezette leider van de S.A., wordt nu beschuldigd van alles wat leeiyk is. Hy zou zelfs de hulp hebben ingeroepen van een vreemde mogendheid welke wordt niet gezegd. Dit kan heel goed waar zyn. EveDgoed kan het onjuist zyn en slechts ter verontschuldiging van een daad moeten die nen, welke pynlljk opzien in de wereld zal baren, als wy nu hooren, dat Von Schleicher doodgeschoten is, toen hy de politie, die kwam om hem te arresteeren, aanviel.Zou een zoo koelbloedig en juist bij deze diDgen by uitstek ervaren man als Von Schleicher tot een zoo opperste dwaasheid in staat zyn geweest? Hij heeft zich verweerd en is dood geschoten, aldus luidt het bericht. Het is in ieder geval een eervoller vorm van mede deeling, dan het bericht zou geweest zyn, dat hij „op de vlucht was doodgeschoten", of dat hij, toen de politie kwam om hem aan te houden, op de traditioneele wyze zelfmoord zou hebben gepleegd. Wy kennen deze terminologie uit den treure. Maar hoe dit alles nu zy, het ging inder daad om den eersten klap; in onze over zichten hebben wy den lezer er reeds sedert maanden op gewezen, hoe heel duideiyk in Duitschland de spanning steeg en steeg, hoe het gromde in de S.Ahoe daar de boisjewieksche elementen op een tweede sociale revolutie aanstuurden, hoe fel de tegenstellingen in de nationaal-socialistische partij waren geworden. Wij hebben herhaai- deiyk op de rol van de rijksweer in deze dingen gewezen, hoe deze een concentratie van zelfstandige macht in den staat vormde, die door haar kracht Hitier en de rechtsche elementen in de regeering, op drift geraakt met hun eigen revolutie, tot zich trok. Wtj hebben verteld, hoe Hitier en Goering in toenemende mate daar aansluiting zochten, vervreemdend van hun oude bondgenooten. Men beschouwde het als het keerpunt in den gang van zaken in Duitschland, toen Hitier zijn reis naar het Noorden op een oorlogsschip had gemaakt, in gezelschap van de leiders van de ryksweer. Toen was, zoo heette het, tot een samenzwering besloten tegen de gevaarlijke linksche beweging in de S A., waarvan Röhm de leider was en waarvan, in de ballingschap, Otto Strasser, baan der onzichtbare sterren. „Je bent waarlijk al te belachelijk," zeide zij wrevelig. „Zelfs jij moest, dunkt mij, toch weten wat liefde beteekent. Je hebt te Buimei toch zeker wel „Waverlev" gelezen. Je hebt Sergius Zouroff bekoord, en dat is eene groote zegepraal, en als al die verbazing en afkeer niet louter komediespel is, moet je bepaald gek zijn! Je kunt niet ernstig meenen dat een man je beleedigt, als hij je eene positie aanbiedt, die half Europa je benijdt." „Als hij weet dat ik hem niet kan uitstaan!" hernam Vere, met fonkelende oogen. ,,'t Is eene beleediging, zeg hem dat uit mijn naam. O, moeder! moeder! hoe kondet ge mij roepen om zoo iets te hooren.Ik wil met niemand trouwen; ik wil nooit trouwen. Laat mij maar naar Bulmer terug gaan. Ik deug niet voor de wereld, en de wereld deugt niet voor mij." „Neen, dat doe je ook niet!" zeide hare moeder, bijna stikkende van ergernis en verkropte woede. Niettemin zal jc de wereld ingaan als Prinses Zouroff. Die verbintenis bevalt mij, en als ik iets wil, ben ik er niet gemakkelijk af te brengen. Aan die malle airs stoor ik me niet. Alle meisjes van zestien jaar zijn zoo theatraal, ik ben het ook geweest. Ik vind dat je een groot geluk tebeurtvalt. Ik wanhoopte al aan je. Je bent zoo ouderwetsch, zoo wijsneuzig, zoo onaangenaam. Je hebt geen chic, zoo niets meegaands. Een lief gezichtje heb jc, maar dat is ook alles gezegd, 't is verbazend dat jc zoo'n conquÊte gemaakt hebt, zelfs nog voordat jc gepresenteerd bent. Je hebt volstrekt geen geld, bedenk dat wel. Je hebt geen aanspraak op Vanderdecken, en hij zal zeker heel wat zwarig heid maken als ik hem ie trousseau laat betalen, zooals ik wel doen moet, want ik heb er geen geld

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1