RUST-en GASSER MITEF VERSLAGEN Versche Princesseboonen, Snijboonen en Peulen ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT Woensdagmiddag DEMONSTRATIE van STO JOH. P. Nil Hoofdagent Goeree en Oveil DE 25ste, 5< O ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 JUNI 1934. Ondertuasehen deelde do jury, by monde van den heer Koppelaar mede, dat de uitslag van haar moeilijk werk als volgt was: le prijs N V. E M.G O Middelharnis. 2e prijs G. Franzen, Middelharnis. 3e prijs C. J Caoipfeos, kinder wagenstand. 4e prijs Fa. wed. C. Kolff Zu., Middel harnis. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Th. Boekhoven, als afgevaar digde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordt en omstreken. Spreker bracht namens de Kamer de beste wenschen voor het welslagen dezer tentoon stelling over en sprak met woorden van lof over dit streven en durf van de winkeliers dezer gemeenten. Daarmede was het officieel gedeelte afgeloopen eu verspreidden de aan wezigen zich om zich te vergasten aan de mooie stands. Ook wy maakten een rondwandeling om U een klein beeld van de tentoonstelling te schetsen. Allereerst treft ons de stand C. J. Campfens met Kinderwagens vao het nieuwste model, de stand waarvoor hem een derde prjjs was toegekend. Een keurig eenvoudige opstelling, Vervolgens een overzichtelijke stand voor de SERVUS-scheermesjes en verschillende parfurmerieen. De betrokken firma wenscht haar product hier ineen te plaatsen en tot een onmisbaar artikel te stempelen Dan vraagt de I P.P.-My., depóthouder de heer J. C Nieuwenhuijzen onze aandacht voor zyn oliön en vetten en aanverwante artikelen. Men toont U de welbekende Sma ragd Oliöa in haar verschillende samenstel lingen. De stand in het bekende geel vraagt de belangstelling van ieder die een auto- tractor of andere motoren gebruikt Dan volgt onze welbekende groentenhan- delaar J. van der Sluis van den Westdijk met een stand fruit, zoowel Import als Hol- landsche producten, die den Volke lokken zal en de leuze „eet meer fruit" bewaar heden zal. Aan het eind van de zaal treft ons een stand van de gezameulljke handelaren N.V. Centraal, C Vis. Gebr. de Mooij te Sommels- dijk en J. P Nieuwland te x\fiddelharnis waar men U toont verschillende gasfornuizen, centrale verwarmings-installatie, waschtafels, Union gijesers en drukautomaten met een nieuwe vinding voor aansluiting. Een ruime overzichteiyke statfd. Daarnaast heeft de firma J. P. Nieuwland nog een klein standje voor de Sparklets syphonflesschen. Aldaar demonstreert men U hos in minimumtyd een flesch spuitwater te makeD. De firma Ernst Leefling toont U diverse muziekinstrumenten van diverse prijzen, een ruime keuze gramofoonplaten en kortom al wat zijn branche hem biedt. Dan volgt de firma Witvliet met een stand van Dunlop Tractorwielen én wagenwielen voor paardentractie. Voor de landbouwers van belang deze nieuwe vinding te bezien. Ook treft men aan een serie Heemaf-pro- ducten. In aadere stands brengt deze firma het Ford-product, en de Good Yaerbanden. Dan komt de Tweede prijswinnaar aan de beurt. De firma G. Franzen toont ons een serie waschbakken, complete badinstallatie's in goedkoope en fijne uitvoering Electrische apparaten en kortom alle toepassingen vaD Waterleiding en Electrische energie. Een ruime mooie overzichtelfike stand geeft U gelegenheid eens rustig een en ander te bezien. Zij verdient aller belangstelling. De firma E. Hartogs Zn. geeft eeD goed verzorgde stand van klokken, ook electrische, en optiek-artiken. Met de gemoedelykheid, den neer Hartogs eigen, kunt U rustig alles overzien eu besprekeD, de Stand is Uw volle aandacht waard. Dau treffen wij aan een stand van de Firma P. Wielhouwer welke uitkomt met het bestrijdingsmiddel voor insecten „Edel- Insecto" en het artikel Pen-jel v.oor het maken van jams. Laat U daar inlichten. Aan de andere zijde van dat gangpad treft men allereerst aan een stand van de firma Kolff Zn. voor het product van Oud, wijnen ea likeuren. Dan een kleine aardige stand van de firma O. de Wiljes, vertegenwoordiger voor het eiland A. Taaie, met koffie en thee, welke een aardige puzle voor zfin bezoekers heeft Vraagt inlichtingen. Men verschaft U een gratis monster koffie of thee. Dan treft ons de zeer aardige stand van Ned. BroDnenbelang, agente voor het eiland firma Kolff Zn. Zy brengt tevens het nieuwe product Apsa. een vruchteDdrank die baar weg by het Fiakkee8che publiek wel vinden zal. Om den hoek heeft de firma Kolff Zn voor haar producten nog een stand. Deze stand verwierf den vierden prijs. In deze buurt wordt menige tong gestreeld door de heerlijke dranken en noteert men gaarne een order die U wordt thuisbezorgd In het middenpad treft men aan de stand van de Inkoopcombinatie van Kruideniers „Enkabe", waarvan men de aangesloten win keliers vindt in onze advertentiekolommen Hier toont men U de verpakte merkartikelen die voor standaardprijzen aan het publiek worden verkocht. Vervolgens treft men in het andere mid denpad nog twee standen van de firma Campfens, een voor het Aupingproduct en een voor een Dieuw soort vloerbedekking Daarnaast tot slot de firma J. P. Nieuw land nog een stand voor naaimachines, merk Rast en Gasser Men toont U daar verschil- lende modellen en de eenvoudige solide constructie. Wy meenen hiermede een vrij volledig beeld gegeven te hebben van den omvang dezer tentoonstelling. Zy is grooter daD elke vorige tentoonstelling, heeft plaats in ruimere lokaliteit met treeder voetpaden, zoodat bet bezoek aangenamer gemaakt is. Tot slot wacht eeu gezellig ingerichte consumptiezaal U om even to veipoozen. Onze Flakkeescbe jongedames zullen U daar tegen matigen prys iets goeds serveeren De wenschen reeds by de opening uitge sproken, hopen wy dat in vervulling mogen gaan en dat een ruim bezoek zal plaats hebben. Het is inderdaad de moeite waard en op waterleiding en electrisch gebied is er wat moois eu nieuws te zien. De Miteuto 1984 wacht U. E3 JAARVERSLAG der Vereeniging Centrale Veiling voor Goeree Overïlakkee te Middelharnis, over het boekjaar 1933/34. Onze taak ,0111 U bij het einde van het boek jaar een beknopt overzicht te geven van de werkzaamheden onzer Vereeniging, valt ons helaas niet lichter dan het vorige jaar. Schre ven we reeds enkele jaren, dat we met hoop vervuld waren, dat we de naweeën van den oorlog spoedig te boven zouden zijn, deze hoop is ongegrond gebleken. De crisis woedt nog steeds met onverminderde kracht voort, ter wijl de weerstand van onze land- en tuinbou wers steeds minder wordt. Over een paar slechte jaren had de spaarpot ons wel heen kunnen helpen, doch met een crisis van zoo'11 langen duur, die wat haar kracht betreft kan worden vergeleken met een orkaan, moet zelfs liet sterkste bedrijf ten gronde. Indien de Re geering niet te hulp ware gekomen, zouden vele nijvere werkers ten onder zijn gegaan en was al land braak blijven liggen. Natuurlijk kan de Regeering de bedrijven niet loonend maken, doch slechts tegen algeheelen onder gang behoeden. Niemand zal verlangen naar inmenging van de Regeering in het zoo vrije land- en tuinbouwbedrijf, doch men is er van overtuigd, dat het thans een dringende nood zaak is. Men draagt daarom gelaten zijn last en helpt mede, om de uitvoering van de crisis- wetten zooveel mogelijk te bevorderen, al zijn er dan ook zoo hier en daar wel aanmerkingen te maken. Op 4 September 1933 trad de aardappelen- steunwet in werking. Deze wet is wel één van de meest ingrijpende in ons bedrijfsleven en was aller medewerking dringend noodzakelijk, om deze naar wensch te doen slagen. Was echter deze maatregel niet getroffen, dan had den onze aardappelen wellicht voor afbraak- prijzen geruimd moeten worden of voor vee voer moeten worden ingekuild. Het Secretariaat van de aardappelen-orga nisatie voor het district Flakkee, werd onzen Directeur aangeboden. Het Bestuur, dat hem daarvoor toestemming verleende, meende den Flakkeeschen landbouw een dienst te bewijzen, met de administratie van de aardappelen op eigen kantoor te voeren. Met dit feit wordt ook de Veiling meer en meer in het middel punt van de belangstelling gebracht. Ook op het gebied van den tuinbouw worden ingrijpende maatregelen getroffen. Voor 1934 ging men over tot sterke teeltbeperking, terwijl het verplicht veilen zal worden ingevoerd. De omzetcijfers van onze Veiling geven ook dit jaar weer een duidelijk beeld van den moeilijken toestand, waarin land- en tuinbouw verkeeren' Geveild werden: Aardbeien Appelen Roode bessen Witte bessen Zwarte bessen BI. druiven Frambozen Kersen Kruisbessen. Meloenen Peren Perziken Pruimen Vr. aardapp. Late aardapp. Andijvie Bloemkool Stokprinsessen Stamprinsessen Snijboonen Wagenaars Doperwten Peulen Platgl.komk. Kroten Roode kool Savooie kool Witte kool Peen Postelein Prei Rabarber Radijs Sia Spinazie Spruitkool Tomaten Witlof Eieren Boter Uien Diversen Tuinbouwsteun 46.160 K.G. 5.788,32 30.010 2.117,50 897 118,37 68 7,54 21.593 5.446,50 9.709 2.490,20 134 49,84 84 23,44 4.376 235,57 594 stuks 101,38 42.658 K.G. 3.042,92 1.745 stuks 72,33 2.071 K.G. 344,38 55.573 1.080,80 75.327 1.126,43 15.416 krop 170,29 23.645 stuks 1.433,81 566 K.G. 51,61 15.212 771,79 7.249 529,88 800 98,42 878 90,23 449 77,95 7.049 stuks 214,34 4.713 K.G. 66,09 9.457 262,68 5.776 260,44 877 14,89 6.138 bos 279,93 4.401 K.G. 260,55 1.056 bos 12,34 954 32,99 3.383 65,08 47.891 krop 629,09 6.067 K.G. 374,01 1.182 126,29 968 63,81 1.515 197,67 557.786 stuks 15.126,39 472,25 .232.678^.0. 91.363,97 1.914,69 1.718,41 Totaal 138.724,51 van dank. Aan de beurt van aftreding zijn de Heeren J. Vroegindeweij, H. Lodder, J. L. Kocse en A. van den Tol. In verband met het aan het veilingkantoor verbonden aardappelsecretariaat, moest het personeel met een bediende worden uitgebreid. Ook zij vervulden met ijver en een juist besef van plicht hun taak. Uithoofde vau den Tuin bouwsteun en gestelde minimumprijzen wordt de administratie steeds omvangrijker. Het ledental der Vereeniging liep terug van 197 tot 189. Het Dagelijksch Bestuur vergaderde 1 maal, 1 het Algemeen Bestuur 5 maal, terwijl 1 Alge- meene Ledenvergadering werd gehouden. De geest en samenwerking op deze vergaderingen was uitstekend. Een perceel grond, waarop het veiling- gebouw gedeeltelijk is opgetrokken, ter grootte van 6.08 Aren, belast met een erfpachtscanon van 48,64 per jaar, werd dit jaar in vollen eigendom aangekocht. Hiermede is het geheele terrein met gebouwen het volle eigendom van I de Vereeniging geworden. Het door ons beteeldc land met tuinbouw producten gaf een netto upbrengst van ƒ24,28, wat nog ƒ21,54 minder is, dan de reeds zeer schrale opbrengst van verleden jaar. De aanvoer van aardbeien verminderde tot de helft van 't vorige jaar, wat is toe te schrij ven aan de sterke inkrimping van deze teelt, De gemiddelde opbrengst bedroeg 12,50 per 100 K.G. Weliswaar zijn de oorlogsprijzen reeds vergeten en zijn we weer aan lagere prijzen gewoon geraakt, doch een dergelijke prijs kan niet loonend worden genoemd. De oogst van appelen en peren gaf een be hoorlijke opbrengst in hoeveelheid, doch de prijzen vielen niet mee. De aanvoer van bessen verdubbelde bijna. Voor de zWarte bessen werden bevredigende prijzen gemaakt. Voor 1934 hangt voor de fruitteelt het om zetbelastingzwaard weer boven het hoofd. Door het Centraal Bureau van Veilingen is geen moeite gespaard, 0111 evenals voor groen ten, vrijstelling van deze belasting te krijgen voor het fruit, doch de Minister kan deze voor zijn sterk berooide schatkist niet missen. Daar de vraag naar vroege aardappelen hij- zander miniem was, en het aanbod buiten gewoon groot, zakten de prijzen tot ongekende laagte. Zelfs brachten partijen den minimum prijs ad ƒ0,75 per 100 K.G. niet op. Als gevolg daarvan, werden de aardappelen aan den put geborgen, zoodat onze voorraad van plm. 25000 kisten onbenut bleef. Laten we hopen, dat de aangekondigde teeltbeperking voor vroege aardappelen haar te verwachten nut zal afwerpen. De uienprijzen bleven ver beneden de ver wachtingen. De kleinere oogst en de minder goeae kwaliteit van de Spaansche uien, hebben blijkbaar weinig invloed op den prijs van de Nederlandsche uien gehad. In het begin van de campagne konden ook wel geen bevredigen de prijzen worden gemaakt, doch in de laatste helft liepen de prijzen zoo laag, dat ze de kosten van vervoer en sorteering nauwelijks konden dekken. De gemiddelde prijzen, per en inclusief baal waren als volgt: Grove. Gewone. Driel. 1,17 0,94 Sept. 1933 Oct. 1933 Nov. 1933 Dec. 1933 Jan. 1934 Febr. 1934 Maart 1934 ƒ0,85 0,67 0,77 1,23 1,44 0,98 0,66 I,- 1,34 1,62 0,98 0,68 0,32 0,31 0,32 0,43 0,46 0,42 0,— Pickl. f 1,50 0,99 0,70 0,95 1,09 0,54 0,50 Het Bestuur bleef ongewijzigd. Voor hun belanglooze bemoeiingen, door ieder naar kracht en aanleg gegeven, past ons een woord Dergelijke prijzen bevorderen het veiling wezen niet. De ondervinding heeft ons geleerd, dat bij goede vraag het veilingwezen beter floreert dan bij groot aanbod, wat uit den aard der zaak zeer goed te begrijpen is. De uienhandelaars blijken zich, tot onzen spijt, nog altijd moeilijk met den veilingverkoop te kunnen vereenigen, terwijl de landbouwers allerlei wegen zoeken, om den handel in uien meer op reëeler en gezonder basis te grond vesten. Daar, tengevolge van het groote aanbod en de geringe vraag, de veilingprijzen meestal lager waren dan die, welke in 't land werden besteed, waren de sorteeringsstations genood zaakt, een anderen weg te zoeken voor den afzet van hunne uien. Men heeft zich in verbinding gesteld met een Engelsche firma, en is tot zelf-export overgegaan. Met zelf gecharterde bootjes verscheepte men de uien vanaf Middel- harnis-haven rechtstreeks naar Londen. Daar hierbij een centraal punt voor liet voeren van de administratie en correspondentie niet kon worden gemist, werd een verzoek aan het Veilingbestuur gericht, 0111 zich hiermede te belasten. Hoewel overtuigd zijnde, dat liet niet op den weg van de Veiling ligt, 0111 door middel van zelf-export de uien te verhandelen, besloot ons Bestuur niettemin, aan dat ver zoek te voldoen. Het liet zich leiden door de gedachte, dat de sorteeringsstations een uit vloeisel zijn van de Veiling en dat moet worden voorkomen, dat het mooie geheel, stations en Veiling, verloren zou gaan. Het Bestuur hoopt intussehen, dat men uiteindelijk toch weer tot veilingverkoop zai terugkeeren. Geveild en geëxporteerd werd als volgt- Geveild. Gcëxport. Tot. Kg 114.850 521.000 71.405 592.767 97.809 553.548 Ouddorp Goedereede Dirksland Herkingen Middelharnis Nieuwe Tonge Ooltgensplaat 666.291 827.282 120.457 301.972 96.847 270.450 635.850 737.696 1.420.049 218.266 855.520 96.847 270.450 1.430.379 2.804.299 4.234.678 Dc vlucht naar zelf-export is een duidelijk bewijs, dat liet huidige afzetsysteem voor uien niet bevredigt. Om liet gewciisclite doel te bereiken, is echter i 11 de eerste plaats noodig, dat dc landbouwers elkaar in deze verstaan. Zoolang ieder individueel zijn eigen weg blijft volgen, eu alleen blijft mopperen over onder vonden minder prettige ervaringen, zal een verbetering van den uienhandel tot de vrome wenschen blijven belmoren. Desondanks blijven we met hoop vervuld, en zullen wij den landbouwers blijven wijzen op liet groute nut en voordeel, gelegen in een goede methode van afzet hunner producten. Hiermede besluiten wij ons 18e jaarverslag. Binnenlandsch Weekoverzicht. Nieuwe luchtlijn der K.L.M. Vlieg veld te Gilze-Reyen. Verscherpt politietoezicht te Oss. M. v. A. over de Zuiderzeewerken. Rotterdamsche Openluchtschool. De steeds actieve K.L.M. heeft deze maand een nieuwe luchtlijn geopend, waardoor er voortaan een dagelijksche verbinding bestaat van Rotterdam en Amsterdam met Huil en Liverpool. Vele genoodigden, maar ook een betalend passagier maakten de eerste vlucht mee. Op Schiphol, waar de gebruikelijke drukte heerschte, hadden de passagiers uit Rotter dam twintig minuten 0111 over te stappen. Precies 0111 half twee vertrok het vliegtuig voor de vlucht over de Noordzee; het ging alles even rustig en geregeld, alsof de luchtlijn reeds jaren lang was bevlogen. Binnen twee uur was het vliegtuig van de vlakke Holland- sche kust bij Zandvoort naar de rotsige Engel sche kust bij Cromer gevlogen. Daar werd liet eerste vliegtuig gepasseerd, dat in omgekeerde richting den dienst onderhield. Toen ging het weer over water de Wash Baai totdat Huil was bereikt. E11 nog geen uur vliegen brengt de passagiers naar Liverpool Van Engeland's Oostkust naar zijn Westkust. De Hollandsche vliegvelden kunnen de vergelij king met de Engelsche schitterend doorstaan. Zoo zal het nu voortaan eiken dag gaan. Wie in enkele uren naar Engeland moet gaan en even snel weer terug wil zijn, heeft 1111 een prachtige verbinding tot zijn beschikking, waarvoor ook van Engelsche zijde groote be langstelling bleek te bestaan. Het is 11.1. de vlugste verbinding tusschen Noord-Engeland en het geheele continent. maken en voor wie het raadzaam is, zoo veel mogelijk in de frissche buitenlucht te ver keeren, zicli wat te sparen op school en in het algemeen zoo hygiënisch mogelijk te leven. Voorkomen is immers beter dan genezen. De eerste openluchtschool had haar ontstaan te danken aan methoden, die men in de bestrij ding der tuberculose toepaste. Deze methoden bestonden daarin, dat men de patiënten in een gezonde omgeving bracht. De openluchtschool is dan ook allereerst geweest een inrichting ten bate van het zwakke, in het bijzonder, door tuberculose bedreigde Und. Maar in haar verdere ontwikkeling heeft de openluchtschool al meer beteekenis gekregen ook voor andere groepen van kinderen. De Nederlandsche luchtvaart heeft nog een anderen vooruitgang te verwachten, 11.1. den aanleg van een groot internationaal vliegveld onder de gemeente Gilze-Reyen, die een ter rein van 64 H.A. kosteloos ter beschikking stelt. Het ligt vlak tegenover het militaire vliegveld Molenheide, dat slechts 24 H.A. groot is, aan de Oostzijde van den rijweg, die van den weg Tilburg-Breda naar Gilze loopt. Het nieuwe terrein zou zoowel voor burger lijke als voor militaire doeleinden dienen, zoo dat het militaire vliegveld kan worden op geheven. Tevens zal er de luehtvaartschool, zoowel voor burgers als voor militairen, wor den gevestigd. De plannen zijn besproken in een besloten gemeenteraadsvergadering te Til burg. Zoo mogelijk zal nog dit jaar worden begonnen met de werkzaamheden, waarvoor een subsidie kan worden verwacht van liet departement van defensie. Met groote voldoening zal men vernomen hebben, dat er nu afdoende maatregelen zullen worden genomen tegen de steeds toenemende misdadigheid in Oss en omgeving. De brigade der marechausee aldaar wordt met tien man uitgebreid, terwijl ook in de naburige dorpen manschappen worden geplaatst om in samen werking met rijksveldwacht en gemeente politie de toenemende onveiligheid op het platteland tegen te gaan. Nu kan de noodige surveillance worden doorgevoerd, waardoor men ongunstige elementen in het oog houdt en hen verhindert om op roof uit te gaan. Het is te hopen, dat er nu een einde komt aan de talrijke overvallen in deze streek, die meestal ongestraft bleven, zoodat de misdadigers steeds brutaler zijn geworden. De onlangs de Oyen gepleegde moord heeft, naar het schijnt, de maat doen overioopen. De memoriepost inzake den N. O. polder is op de begrooting geplaatst om de stemming in de volksvertegenwoordiging te peilen met betrekking tot de verdere droogmaking van de Zuiderzee. In de M. v. A. aan de Eerste Kamer wordt duidelijk uitgesproken, dat de regeering de verdere' inpoldering ook in dezen crisistijd wenscht door te zetten. Volgens den minister is er zelfs iets voor te zeggen, om dergelijke werken in minder gun stige tijden van overheidswege uit te voeren in de verwachting, dat zij later in betere tijden vruchten zullen dragen. Als middel tot werk verruiming wordt aan de drooglegging van den N. O. polder de voorkeur gegeven boven andere werken, waarvan dc uitvoering meer arbeid vereischt, omdat de drooglegging ook na het gereedkomen der Zuiderzeewerken van blijvende beteekenis is voor de werkverrui ming. De regeering heeft haar bedoeling dus duidelijk genoeg uiteengezet. Zondag 1.1. was het vijf jaar geleden, dat te Rotterdam de Openluchtschool werd geopend. Naar aanleiding van dit feit is het niet over bodig in het kader van dit overzicht nog even op het groote nut van dit soort scholen te wijzen. „De gezonden hebben den medicijnmeester niet noodig", staat er in de H. Schrift. En dit geldt ook voor de kinderen. Er zijn kinderen, die geen behoefte hebben aan een openlucht school. Die is er intussehen ook niet voor de volstrekt zieken, maar voor die categorie van kinderen, die een gevaarlijke periode door- MIDDELHARNIS. Gedurende de week van Maandag 28 Mei tot en met Zaterdag 2 Juni 1934, hebben zich bij den Agent der Arbeids bemiddeling in deze gemeente 85 personen van verschillende vakken als werkzoekenden doen inschrijven, t. w. 39 landarbeiders, 3 letterzetters, 4 timmerlieden, 2 metselaars, 14 diepzeevisschers, 1 smid-bankwerker, 14 trans portarbeiders, 3 opperlieden, 1 kabelmonteur, I boekbinder, 1 boekdrukker, 1 borstelmaker en 1 koopvaardijmatroos. Deze en de vorige week zijn wederom eenige ingezetenen door de rijkspolitie ver- baiiseercf, wegens het op een fiets rijden langs de trambaan alhier. Men zij er .aan herinnerd dat het geen fietspad, maar een voetpad is. Het gemeenteraadslid, de heer Corns, van i der Meijde heeft bij den Raad dezer gemeente i een voorstel ingediend inhoudende- 1. ver- j harding Zandpad, 2. verharding Christiaan de I Vrieslaan en 3. rioleering Nieuwstraat. J Postduiven-sport. Uitslag van de door de I Postduiven-vereeniging „De Reisduif" alhier gehouden wedvlucht vanuit Compiègne (Frank rijk), afstand 277 K.M., op Zaterdag 2 Juni jl. le prijs P. Schuurman; 2e, 3e, 5e, 6e en7e prijs D. Kardux; 4e, 10e, 11e en 12e prijs E. de Lint; 8e prijs S. van der Velde; 9e prijs J. van Eek; 13e prijs A. Vroegindeweij. Los gelaten des morgens 10 uur. Aankomst eerste duif 2 uur 13 minuten 27 seconden. Ds. W. F. Laman, predikant bij de Christ. Geref. kerk aan de Hoflaan alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Christ. Geref. kerk te Rotterdam-Zuid. Dezer dagen is naar het Herstellingsoord „Oranje-Nassau" (Overijssel) ter verpleging vertrokken onze ingezetene mejuffrouw P. van Buren-Schellius. Bij de Christ. Geref. kerk aan de Hoflaan zijn 13 nieuwe lidmaten tot de gemeente toe getreden. I Als gevonden voorwerp is op ons bureau gedeponeerd, en voor den --rechthebbende al daar terug te halen een duimstok. I Centrale Veiling voor Goeree Overïlakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 1 Juni 1934. Bloemkool le s. ƒ18,- tot 25,- per lOOst. I Idem 2e soort 18,tot 14,50 per lOOst. (Idem 3e soort 9,50 tot 23,— per lOOst. Idem 4e soort 4,10 tot ƒ8,— per lOOst. Komkommers 7,20 tot ƒ8, per lOOstuks. j Sia 0,50 tot 1,40 per 100 krop. Sjalotten 0,65 tot 0,80 per 100 bos. j Radijs 0,50 per 100 bos. i Peen 10,— tot 12,— per 100 bos. i Postelein 12,— Lot 12,20 per 100 KG. j Spinazie 3,70 per 100 K G. Aardbeien 13,50 tot 24,70 per 100 pond. Boter 0,71 tot 0,75 per pond. Veiling van Maandag 4 Juni 1934, Bloemkool le s. ƒ19 8Qtot 20,80per lOOst. [Idem 2e soort J 16,— tot 16 70per 100st. Idem 3e soort 11,30 tot 12,70 per 100 st. Idem 4e soort ƒ4,— tot 9,50 per lOOst. Sla 0.55 tot 1,70 per ICO krop. Peen 12 80 per 100 bos. Rabarber 4,80 tot 5,10 per 100 bos. Radijs 0,85 tot 0,95 per 100 bos. Aardbeien 17,50 tot 22, per ICO pond. DE FRUITHAL TEL. 200 is het BLOEMKOOLHUIS Groote sorteering fruit GOEDKOOPE AARDBEIEN HOENDERP ARKEIEREN Scherp concurreerende prijzen. (Adv.) SOMMELSDIJK. De vrouw van den werk man A. H. werd Zaterdag j.l. naar het Zieken huis te Dirksland vervoerd ten einde een operatie te ondergaan. Van 4 tot en met 13 Juni a.s. ligt ter Gemeente-secretarie alhier voor een ieder ter inzage het inschrijvingsregister voor de lich ting 1935 met het daaruit opgemaakte alpha- betische register, alsmede een afschrift van het gemeentelijk alphabetische register voor deze gemeente en de andere gemeenten, welke ten aanzien van de loting met deze Gemeente zijn samengevoegd. DIRKSLAND. De werklooze arbeider B. de Bruin vond j.l. Vrijdag op de Voorstraat een portenlonnaie met ruim ƒ50,'Hij liet den omroeper de vondst bekend maken, waarna de eigenaar, de heer Abr. Nieuwland, alhier, verheugd zijn bezit in ontvangst nam en de Bruin een belooning kreeg. Zooals gebruikelijk, zal ook a.s. D dag, ter gelegenheid van de Paarden alhier, door „Amicitia' een concert gt worden vanaf' een tribune voor „Odeoi HERKINGEN. Door den Minister van Zaken is bepaald, dat de subsidie aan loozenkassen der land- en tuinbouwart voor het jaar 1934 is vastgesteld op een mum van 22,5 Gedurende 10 dagen is ter secretai visie gelegd het inschrijvings- en alphabe registers der ingeschrevenen voor de li< 1935. Bezwaren kunnen worden ingedie den Burgemeester tegen die registers. Een kind van P. van M. kwam zot in een stuk glas te vallen, dat het een wonde bekwam en geneeskundige hulp t bleek. STELLENDAM. Zaterdag had een van de voetbalclub R.O.H.D.A., de jon; Fr. de Geus het ongeluk tijdens het zijn arm te breken, zoodat hij zich ond neeskundige behandeling moest stellen. I Zaterdagmiddag woedde boven del meente een hevig on weder, gepaard met hevige stortregens en hagel wen grootte hadden van een knikker. Openkj deelten van het land stond alles blaij golfjes kabbelden er over; ook de riolenl gemeente raakten verstopt aan de N. Wl terweg, zoodat deze geheel blank stond! Jan de Naaiersteeg stroomde het wal iemand de gang en de kamer in, zooda dreef. GOEDEREEDE. Het zoontje van F Huizen had het ongeluk uit een boom len en een pols zwaar te kneuzen. Gene dige hulp was noodzakelijk. Ingekomen J. v. Breemen van voetsluis, Mina Ruitenberg van Vre< Bastiaan van Lenten en Echtgenoot Melissant. De garnalenvisschers hebben de al pen week van 4060 K.G. garnalen p gevangen. De zeevisschers hadden var tot 400. Enkelen gaan op de An Sommigen maakten een mooie week, De zeevisscher J. 't Mannetje m door verlies van een gedeelte van zijn netten een schade van 80. Met het onweer van Zaterdagmic in deze omgeving zware regen en ha, gevallen, zoodat het land blank stond e den hagel veel schade aan de gewassen gebracht. OUDDORP. Tijdens het onweer van dagmiddag is de bliksem ingeslagen schoorsteen, welke beschadigd werdeer derij die op den zolder hing werd ve Ook werd nog bij eenige bewoners aangericht aan de electrische lampen, enz. De afgeloopen week hebben de gai visschers met de zeilscheepjes van 506 zijn onovertrefbaar: fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station Een prachtglans, dagenlang!

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 2