31 )IJK PREDIKBEURTEN' E VERKOOPING c. HUIZEN MET ERVEN te Middel- harnis; en I d. HUIZEN MET ERVEN te Som melsdijk. Kantoor - Voorstraat 5 - JWiddeliiarnis AAMBEIEN. JU DE SALAMANDER J. WOENSDAG 2 MEI 1934 INI MOTTE N. Muizenplaag leidt tot paniek. gte te schieten, wanneer bij hierdoor vrijheid zou kunnen verwerven, n Diilinger, nog een jaar geleden een kende tuchthuisboef in de Lake Country ana) is nu de meest gehate man in de -nigde Staten. Hi) is van goede afkomst 'n vader wilde, dat hij eens een geacht zou norden. John Diilinger werkte op 20-jarigen leeftijd de plannen van vader tegen; hij stond toen voor de e maal terecht wegens een roofoverval, ■erd geboren in Indiana en nog steeds, oor een magische kracht daarheen ge en. Het zou ons te ver voeren hier een ming van al zijn misdaden te geven, n gewetenloosheid schrikt hij voor niets Een menschenleven heeft voor hem waarde. Het meest echter haat hij de ie, van wie h(j blijkbaar niet veel goeds ondervonden. Toen hl) eenige maanden en, niettegenstaande alle voorzorgs- regelen uit de voorloopige hechtenis te ontsnappen, werd hij als Amerika's tsten vijand in de ban gedaan. De ge nheid van dezen bandiet is echter bui- ewoon. Hij weet zich steeds weer wapens rschaöen en dus zal John Diilinger de we Wereld nog wel een flink tijdje in ning houden. Zondag 29 April 1934. EDERLANDSCH HERVORMDE KERK. elharnis, rm. en 's av. ds. v. d. Graaf uit Ede. melsdijk, vm. (H.A.) en 'sav. ds. v. Asch. sland, vm. en 'sav. ds, v. d. Wal. •ingen, vm. en 's av. dhr. O verweel. ssant, vm. ds. Bouw. lendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. dereede, vm. ds. K'eijne. dorp, vm. leeskerk en nam. ds. Polhuys. we Touge, vm. leeskerk en 's av. ds. Verkerk, e Tonge, vm. ds. Verkerk en 'sav. leeskerk. gensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds.Klegne. gstraat, vm. en 'sav. dhr. Vetter. Bommel, vm. leeskerk en 's av. ds. Bouw. aan 't Haringvliet, vm. ds.Polhuijsen'sav. eskerk. GEREFORMEERDE KERK. delharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilsfra. issant, geen opgaaf. llendam, vm. en 'sav. ds. Brinkman uit armelen. dorp, vm. leeskerk en nam. ds. Brinkman, tgensplaat, vm. en 'sav. ds. Reenders. Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. d a.'tHaringvliet, vm. en 'sav.ds.deGraaff. GEREFORMEERDE GEMEENTE, delharnis, vm. en 's av. leeskerk. ksland, vm. en 'sav. ds. de Blois. rkingen, .vm. en 'sav. leeskerk. ddorp, vm. en nam. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. "delharnis, vm. en 'sav. leeskerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, ddorp, vm. ds. R. Foppema. bij raakt t alle Op Woensdagen 9 en 16 Mei 1934, telkens 's nam. 2 uur, (Wett. tijd) te Sommelsdijk, in HOTEL „SPEE", veiling en af slag, van: a. 5.06.20 H.A. (11 Gem. 1 R.Y. Hiaat) BOUWLAND en eeowkant, te lYljddelharnis, in den polder „Het Ondeland." b. 1,65.20 H A. (4 Gem. 23 R. S. Maat) BOUWLAND, te Sommels dijk,in denpolder„HetOndeland" In diverse perceelen en - combinatiën. Alles behoorende tot de nalaten schap van wijlen Mejuffrouw de Wed. JAC. SCHELLEVIS-geb. Korteweg. Breeder bij biljet. Notaris VAN DER SLUYS. 28,75. blok- ng in breed er el epast, etonne paar. TASIE 'RAGE DORD- SETTE zijn van De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel enden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuinman alle Inlichtingen, die mochten worden ver- langd NUTSSPAARBANK Middelbar nisSommelsdijk Geopend van v.m.9—12 en n.m.2—4 uur ZATERDAG v.m. 9—1 uur. MAANDAG n.m. 6—7 uur. DONDERDAG n.m. 6—7 uur. Rente vergoeding 3%. RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. I Klpstraat 59, R'dam Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTÊNTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDiens taan vragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. uaaHKH Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 50 Verslag van de Vergadering van den Raad der Gemeente NIEDWË TÜNGE op Vrjjdag 27 April 1934, des namiddags twee uur. Voorzitter: Burgemeester Sterk. Afwezig wegens ziekte Wethouder Prince. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een schrijven van den Pensioenraad inzake het vaststellen van de grondslagen van den klokkenluider en enkele oud-onderwijzers voor het vervolgonderwijs. Een verzoek van Sommelsdijk om te be, vorderen dat vrije invoer van vleesch kan plaats hebben uit andere keuringskringen op het eiland. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. A. van Alphen vond het een practische bepaling, waarna alzoo werd besloten. Procesverbaal van de kasopname bij den Gemeente Ontvanger, waaruit bleek dat in kas was een bedrag van 1139,42£ over eenkomstig boeken en bescheiden. Een missive van Ged. Staten, inhoudende de mededeeling dat de goedkeuring van de wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor de Gasfabriek was verdaagd. Een schrijven van de gemeente Melissant inhoudende dat tot afgevaardigde in de N.V. E.M.G.O. was benoemd de heer W. P. Vo gelaar en tot afgevaardigde in de Stichting Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee de heer M. W. Struyk. Van Ged. Staten de goedkeuring over het aangaan van de geldleening ten behoeve van de verbetering van den Ring. B. en W. stelden voor een wijziging aan te brengen in de Statuten van de Stichting Drinkwaterleiding. De voorzitter deelde mede dat waar de Provincie voor de geldleening zorgt waar? door wij het voordeel hebben van een lagere rente, omdat de Provincie solider is dan hier de kleinere gemeenten, verlangen Ged. Staten eenige medezeggingschap, door in de statuten op te nemen dat Ged. Staten een buitengewoon lid kunnen toevoegen aan het Dagelijksch Bestuur welke een adviseerende stem zal hebben. Spreker meende dat hiertegen geen be zwaar gemaakt zal worden en adviseerde aldus te besluiten waartegen geen bezwaren werden te berde gebracht. De voorzitter deelde mede dat is nagegaan of de Gemeente-gebouwen niet goedkooper verzekerd konden worden. B. en W. hebben zich daartoe in verbin ding gesteld met de vereeniging van Neder- landsche Gemeenten welke in relatie staan met de makelaarsfirma Knegt Zonen te Amsterdam. Deze hebben na een opgave van B. en"W. offerte gedaan, welke aanmerkelijk lager is dan de thans ioopende verzekering. Nu be taalt de gemeente, aldus de voorzitter, 100,— premie per jaar en deze firma wenschte het risico te dekken voor ƒ40,— per jaar. B. en W. hebben gemeend ook deNeder- FEU ILLETON. OUID A Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 17) Hare sofa was dicht bij de openslaande vensters der kamer, die op een der balkons van het fantas tisch front der Chalet Ludoff uitkwamen. De kamer heette eene bovenkamer, maar was eigenlijk nog geen acht voet boven den beganen grond. Het was in de volle hitte van den namiddag- zonneschijn, toen de stem, waarvan zij droomde, zacht zei de„Mademoiselle Herbert!" Vere sprong met schrik overeind, en zag den arm van Corréze op het balkon leunen en zijne oogen op haar gericht; hij stond op de steenen per ron beneden. „Ik kom u vaarwel zeggen," zeide hij zacht. „Ik ga van avond naar Duitschland. Ik weet dat gij eene gevangene zijt, daarom heb ik het gewaagd te beproeven of ik u op deze wijze te spreken kon krijgen." „Gaat gij heen!" 't Was voor het meisje alsof de zee en het strand in duisternis gehuld werden. „Ach! wij prinsen van de kunst zijn eigenlijk niets anders dan slaven. Ja, ik heb reeds maanden geleden engagementen gesloten: te Baden, te Wec- nen, te Moskou, te Petersburg en weder te Parijs en Londen. Misschien zullen wij elkaar in lang niet landen van 1845 alsnog in de gelegenheid te stellen haar premiön te herzien. Deze nieuwe premie geeft nog een verschil van 20,- per jaar. De M(j. welke firma Knegt vertegen woordigt geeft het voordeel dat men niet verplicht is tot herbouw, zoodat ook het volle geassureerde bedrag wordt uitbetaald. Bij de Mij. Nederlanden van 1845 bestaat het nadeel dat 1 van het schadegeval uit betaald moet worden aan den makelaar. B. en W. stelden voor op de aanbieding van de firma Knegt in te gaan. W. van Alphen maakte bezwaar tegen de buitenlandsche Maatschappij. De voorzitter meende dat dit steekhoudend is als de Vereeniging van Ned. Gemeenten de aanbeveling geeft. Daarna werd het voorstel B. en W. aan genomen met de stem van Van Alphen tegen. A. van Alphen zeide dat hij er liever niet veel van zeide omdat h(j tegen elke ver zekering was. Tijl vroeg of er nog niet een stuk was ingekomen van de Geitenfokvereeniging. Voorzitter zeide dat dit inderdaad zoo was, doch dat het nog niet in B. en W. was be handeld, wenschte men het eventueel wel te behandelen dan had spreker daartegen geen bezwaar. Voorzitter zeide dat een verzoek was in gekomen van de Provinciale Geitenfokver eeniging om de wilde bokkenhouderij te be teugelen door een verordening. Spreker meende dat dit van niet zooveel belang was. Tijl bepleitte de noodzakelijkheid er van omdat het geitenras dat met zooveel moeite en kosten is verbeterd weer sterk zal achter uitgaan. Tenslotte werd besloten B. en W. eerst prae-advies te zullen laten uitbrengen. W. van Alphen vroeg wanneer de ver betering van de bocht in den Ring ter hand genomen zou worden. Voorzitter zeide dat de ambachtslieden- nogal wat schoonmaakwerk hadden doch dat zij spoedig zullen beginnen. Daarna ging de vergadering in besloten zitting over. In besloten zitting werd aan de klokke- luider Niekerk eervol ontslag verleend tegen 1 Mei a.s. Tot opvolger werd met algemeene stemmen benoemd M. H. Hemmink opeen salaris van 80,— per jaar. Besloten werd den gemeentewerkman op te dragen het uurwerk dagelijks o.p te winden. Op verzoek werd aan Dr. C. van Gelder eervol ontslag verleend als Gemeente-Arts met ingang van I Juli a.s. Op voorstel van B. en W. werd benoemd tot opvolger van Dr. Van Gelder, Dr. De Man, eveneens ingaande 1 Juli a.s. Wanneer muizen niet onmiddellijk afdoend wor den bestreden, kan men, evenals de Heer A. te K., voor het geval komen te staan, dat huisraad noch levensmiddelen veilig zijn voor besmetting, ver nieling en vraatzucht. Alleen een werkelijk vergif, zooals „Rodent", is in staat muizen en ratten vol komen uit te roeien. De Heer A. schreef ons, dat hij met één doosje Rodent in 3 avonden 113 mui zen gedood had. Zorg, dat U steeds een doos Rodent van 50 of 90 cent in huls hebt, welke o.a. elke drogist U kan leveren. Imp.Fa. B. Melndersma, Den Haag. B52 (Adv.) wederzien, misschien nooit, en ik durf mij uw vriend noemen, hoewel wij elkander vandaag voor 't eerst van aangezicht tot aangezicht gezien hebben," „Gij zijt zoo goed voor mij geweest," zeide Vere; en meteen zweeg zij, niet wetende wat haar deerde, door een plotseling gevoel van droefheid bij de gedachte aan zijn aanstaand vertrek overvallen, terwijl zij naar hem luisterde. „O, altrol" riep Corrèze lachend, terwijl hij zich wat hooger ophief en gemakkelijker op het ijzeren balkonhek leunde. „Ik heb u een paar klompjes bezorgd, een kop melk en eene roos. Nare dingen om aan eene betooverde prinses, die verdwaald is te gevenWelk man zou voor u niet gaarne zoo goed zijn als gij hem slechts vergunt 1 Gij zijt nog maar een kind. Gij kent uwe macht niet. Ik ben benieuwd wat gij voor leermeesters krijgt. Ik wenschte dat men u maar zoo liet als gij nu zijt, doch daar is geen hoop op." Vere zweeg. Zij begreep niet wat hij bedoelde. Zij begreep alleen dat hij ver weg ging die rijk- begaafde, knappe vreemdeling, die haar met de morgenzon verschenen was. „Mademoiselle Herbert," ging Corrèze voort, „het klinkt alsof ik den zedepreeker wil uithangen, maar tracht u onbesmet te bewaren van de wereld. Dat zijn heilige woorden, en ik ben geen heilige spreker, slechts een zondig zanger; maar prent die woorden in uw geheugen. De wereld, waar gij in komt, doet geen enkele vrouw goed. 't Is eene wereld van mot ten. De eene helft vliegt door onbesuisde ij delbei d_ in de kaars en verbrandt; de andere helft bederft en verteert alles wat zij aanraakt. Wordt geen van beiden. Gij zijt voor iets beters geschapen dan om eene mot te worden. Gij zult in verzoeking ge bracht worden, men zal u uitlachen; gij zult van HELLEVOETSLUIS. Woensdag 25 April j.J. hield de Woning- bouwvereeniging „Volkshuisvesting" alhier haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in hotel Van Engelen. Te 8 uur opende de Voorzitter, de heer J. van Engelen, de vergadering en heette allen welkom en sprak er voorts zijn voldoening over uit, dat de leden door hun groote op komst van hun medeleven in de vereeniging getuigden. De Secretaris-Penningmeester, de heer C. j. van Bommel, las hierna de notulen van de jaarvergadering, gehouden op 18 April 1933, voor, welke notulen onveranderd werden goed gekeurd. Vervolgens kwam in behandeling de balans en de verlies- en winstrekening naar den toe stand op 31 December 1933. Blijkens het door Heeren Commissarissen hierover uitgebracht rapport, bestaan in het algemeen geen be zwaren tegen deze balans, en verlies- en winst rekening. Zij geven in overweging over te gaan tot het plaatsen van advertentie's in eenige dagbladen, teneinde langs dien weg tot moge lijke verhuring der woningen te geraken. De Commissaris, de heer P. C. S. van Kralingen, vindt het wenschelijk, in verband met het dooi den Secretaris-Penningmeester gemaakte be zwaar tegen uitbetaling van de jaarrekening van den timmerman P. Essenberg, dat con troleering door een deskundige plaats vindt en geeft in overweging zulks in het vervolg met alle rekeningen te doen. De President- Commissaris, de heer P. de Geus, deelt het gevoelen van den heer van Kralingen niet alleen, doch is bovendien van meening, dat het zeer ongewenscht is, dat een bestuurs- en in het bijzonder een controleerende functie als die van commissaris, is wordt uitgeoefend bij de vereeniging en tegelijk werkzaamheden worden verricht of leveringen worden gedaan. In verband met een in 1932 ontvangen rekening van denzelfden timmerman voor het plaatsen van palen en een door dezen in 1933 gedane inschrijving voor het leveren én plaatsen van palen, is de conclusie van den President- Commissaris, dat deze zaak grondig dient te worden onderzocht door een buiten de partijen staanden deskundige en in afwachting daarvan niet uitbetalen van de rekening. De Voorzitter merkt op van dit rapport niets te weten. Evenzoo de Commissaris, de heer P. Essenberg. Hem is gevraagd of hij op merkingen had om in het rapport te zetten, waarop hij ontkennend heeft geantwoord. De heer Kerbert vindt het vreemd dat een rap port van commissarissen wordt uitgebracht, waarvan een commissaris niets weet. De heer de Geus merkt op, dat die commissaris partij was. De heer Nijgh onderschrijft de woorden van den heer Kerbert. De heer Essenberg zegt geen bezwaar tegen een onderzoek door een deskundige te hebben. Na langdurige en breed voerige discussies, voornamelijk tusschen den Voorzitter en den Pres.-Commissaris, stelt laatstgenoemde voor, dat het bedoelde onder zoek aan een onpartijdig deskundige wordt opgedragen en deze aanwijzing te verzoeken te doen geschieden door den heer Directeur van de ambachtsschool te Brielle, den heer van Dijke. Het jaarverslag over 1933 wordt door den Secretaris-Penningmeester uitgebracht, waar uit blijkt, dat in verband met den grooten uittocht van gezinnen uit de gemeente, wegens opheffing van de rijkswerf, ook deze vereeni ging niet gespaard is geworden haar aandeel de gevaarlijkste soort van slechte voorbeelden om geven zijn, namelijk de zoodanige, waarin geen kwaad te zien is. De vrouwen, waaronder gij ver keert, zijn misschien niet de slechtste, die ooit op de wereld bestaan hebben, maar vQorzeker zijn zij de veraclitelijkste. Zij hebben de zedigheid ont troond; de eer verjaagd, den mannen geleerd zich over de sekse hunner moeders te schamenen voor dat alles hebben zij niet anders in de plaats gegeven dan een koortsachtig jagen naar vermaak en eene dwaze nabootsing van ondeugd. Dat kunt gij nu niet begrijpen, doch gij zult het zien misschien maar al te spoedig. Zij zullen trachten u ook zoo te maken als zij zijn. Laat dat hun niet gelukken. Gij bezit oprechtheid, onschuld, en gemoedrust bewaar die. De vrouwen van uw tijd zullen u uit lachen, en zeggen dat het een ouderwetsch drietal is, verouderd evenals zedigheid; maar luister niet naar ze. Zonder dat drietal kan geen vrouw waarlijk schoon zijn, en kan de liefde van een man niet zuiver voor haar wezen. Ik zou u gaarne nog meer zeggen, maar ik ben bevreesd u te zeggen wat gij nog niet weet; en wee hem die u er mede in kennis brengt. Adieu mon enfant!" Hij had een ruiker stephanotissen en orchideeën op dc vensterbank nedergelegd, en was uit het gezicht eer zij nog recht begrepen had dat hij haar vaarwel had gezegd. Toen zij hare oogen inspande om naar hem te zien, was hij reeds verdwenen. Tranen benevelden haar blik en vielen op de zeldzame bloemen, die hij haar gegeven had. „Ik zal mijn best doen ik zal mijn best doen om te zijn zooals hij het wenscht," fluisterde zij tot den ruiker. „Als ik maar beter wist wat hij bedoelt." Weldra kwam de tijd dat zij maar al tc goed wist daarin bij te dragen. Zelfs is een onevenredig deel van haar gevraagd, zoodat op 31 Decem ber 1933 van de 30 woningen in exploitatie, er 12 onbewoond stonden. Teneinde de ver eeniging voor de debacle te behoeden, werd door het bestuur besloten tot huurverlaging, behoudens dan de vereischte goedkeuring van het gemeentebestuur en den Minister van Sociale Zaken. In verband hiermede werd door den Burge meester, vergezeld van den Secretaris-Penning meester, eene bespreking gevoerd met genoem den Minister, wélke tot resultaat had, dat met huurverlaging accoord werd gegaan, indien in het verlies aan huur door dien maatregel, maar niet de bijdrage van het Rijk werd gevraagd. De huurverlaging is ingegaan met 1 Jan. 1934. Wel zal door het brengen der huur op 4, per week de belangstelling voor de woningen stijgen, maar thans kan nog niet worden ge constateerd, dat er op eenige uitzondering na, al veel vraag naar woningen is. Over 1933 hebben 52 huurweken gegolden, zoodat in totaal 52 x 30 x 5,of 7800, had kunnen worden ontvangen. Het ontvangen bedrag is echter belangrijk minder en bedraagt 6380,zoodat derhalve een huurverlies werd geleden van 1420, Doordat ook eenige tuintjes van den Mols- hoek onverhuurd bleven, werd aan huur van tuingrond een bedrag van f 71,50 ontvangen. Aan waterabonnementen behoefde iets min der te worden betaald, door het leegstaan van woningen. Op andere posten was de groote vlucht echter niet bijzonder van invloed, zoo dat met verlies moest worden gewerkt. Ge lukkig is destijds een goed financieel beheer gevoerd, zoodat ook de eerstvolgende paar jaren aan een depressie weerstand kan worden geboden uit de gevormde reserve. Immers werden steeds de noodige herstellingen toe gepast en werd voldoende op het gewone onderhoud toegezien. Hierdoor zal in de komende jaren dit onderhoud kunnen worden gedrukt en op die wijze worden medegewerkt, teneinde het exploitatie-tekort zoo gering mo gelijk te doen zijn. Dat echter met een ver lies zal moeten worden gewerkt is bijna niet te keeren en zou betrekking van de thans onbewoond zijnde woningen spoedig moeten geschieden. Bij gelegenheid der audiëntie bij den Minis ter van Sociale Zaken is gebleken dat geen overeenstemming bestaat tusschen genoemd departement en dat van Financiën, zoodat niet op volledige medewerking van de zijde der Regeering in de onmiddellijke toekomst zal kunnen worden gerekend. Was men aan het Departement van Sociale Zaken over tuigd van de onbillijkheid, die al sedert eenige jaren bestaat, door deze vereeniging nog steeds 6 rente te laten betalen van de leening 1922 voor den bouw der nieuwe wonin gen, in verband met het converteeren door het Rijk van de hooger rente-dragende leeningen, waardoor door het Rijk belangrijk wordt verdiend, aan het Departement van Financiën wordt hierover blijkbaar anders ge dacht en kon voor de vereeniging volgens den Minister van Sociale Zaken geen uitzondering worden gemaakt, aangezien vele vereenigingen elders om andere oorzaken in dezelfde of nog veel benarder omstandigheden verkeeren, zoo dat van de gemeenten belangrijke offers wor den gevraagd. Alleen kan nog worden ver wacht, dat de Nationale Woningraad iets in de goede richting zal kunnen bereiken en zijn wat hij bedoelde. Nu zat zij met de bloemen op haar schoot, als verbijsterd, en snikte alsof haar hart breken zou. Corrèze was weg. HOOFDSTUK IV. Tegen zonsondergang kwam Lady Dolly, zeer slecht geluimd, terug. Zij hadden weder twee uren windstilte gehad, de zee was op eens spiegelglad geworden, alleen om haar te plagen; zij hadden gespeeld om den tijd te dooden, en de groothertogin had haar veel geld afgewonnen, en bovendien al hare cigaretten opgerookt en den koker over boord laten vallen. „Nooit ga ik weer met die hatelijke Russin uit nooit weer! Zij heeft de manieren van eene canti- nière en de klauwen van een croupier!" zeide zij, met een onbcschrijfelijken afkeer van de door luchtige personage, die zij des morgens hoog ver eerd had; en toen zij thuis kwam, stak zij haar hoofd door de deur van het studccrvertrekje, om hare woede lucht te geven door het iemand onaan genaam tc maken. „Je zult je nu wel over je gedrag schamen, Vera?" zeide zij, toen zij binnenkwam. Vere stond op, eenigszin§ onthutst, en met voch tige oogen. „Waarom zou ik mij schamen, moeder?" vroeg zij op eenvoudigen toon. „Waarom? Waarom? Vraagje dat nog, na je zoo gecompromitteerd te hebben?" „Gecompromitteerd?" Vere had dit woord nooit gehoord. Op Bulmer Chase wist men niet van vrouwen, die zich com promitteerden. daarvoor in den loop van 1933 de vereischte stappen gedaan. Het jaar 1933 heeft belangrijke voorzienin gen geëischt voor de oude woningen. Over gegaan werd tot het aanbrengen van septic tanks, zoodat het hinderlijke puttenstelsel kon komen te vervallen; de afrastering achter de woningen werd vernieuwd en vervangen door betonnen palen, terwijl ook moest wor den overgegaan tot electrificatie der woningen, voor zoover dit nog niet door de huurders zelf was gedaan. Genoemde werkzaamheden vor derden een bedrag van 848,54. De post salarissen heeft in den loop van het jaar tot 2 keer toe verlaging ondergaan. Eer stens bij de benoeming van een Opzichter bode, in de vacature de Klerk, toen de be looning van 250,werd teruggebracht op 200,en voor den tweeden keer bij voor ziening in de vacature van dezelfde functie door vertrek van den heer Assenberg, toen wederom een verlaging mét 50,werd toer gepast. Het effectenbezit der vereeniging bedroeg per 31 December 1932 7500,Doordat een aandeel in de 5 leening van de gemeente Haarlem werd afgelost en de opbrengst noo- dig was ter aanvulling van de gewone kas middelen, daalde het effectenbezit van 7500 op 6500, Na eenige discussie over het jaarverslag, werd z.h.s. de balans en de verlies- en winst rekening vastgesteld. Vervolgens werd overgegaan tot de ver kiezing van een Commissaris, in verband met het periodiek aftreden van den heer P. Essen berg en tot verkiezing van een tweetal be stuursleden in verband met periodiek aftreden van den heer van Engelen en het bedanken van den heer van der Ham. De heeren Essen berg en van Engelen zijn herkiesbaar. Als Commissaris wordt verkozen de heer N. Mes. In de plaats van den heer van Engelen wordt als bestuurslid gekozen de hee.- P. L. van der Linden Jr. en in de plaats van den heer van der Ham als bestuurslid de heer C. J. van Buiken. De gekozenen nemen de benoemmg aan. Niets meer aanwezig zijnde voor de rond vraag, sluit de Voorzitter hierop de vergade ring. Kort Verslag van de Coöperatieve Boeren leenbank „Dirksland", gevestigd te DIRKSLAND, over het jaar 1933. De Coöp. Boerenleenbank alhier, hield de vorige week haar gewone jaarvergadering, welke de Voorzitter, Jan Butb, opende en waarbij hij meedeelde dat de BaDk, trots de landbouwcrisis op geen enkele w^jze in haar taak is tekort geschoten en ook de te betalen renten door de voorschotnemers alle zyn betaald. In de plaats van Secretaris de Boer, die niet aanwezig was, werd M. Rooij met het secretariaat belast. De Voorzitter wees er voorts op dat de werkzaamheden der Bank steeds grooter worden omdat alle crisisontvangsten der boeren over de Bank gaan. De notulen werden gelezen en goedge keurd, waarna de rapporteur van de con- tröle over de rekening, Mr. A.Zaayer, mede namens zijn medelid de Boer, zegt dat alle bescheiden kloppen en de vele steekproeven hun het bewijs hebben geleverd dat alles in de volmaaktste orde was. De kassier Holle- „Je moet mijne woorden niet herhalen. Dat is het onbeleefdste wat je doen kunt." zeide hare moeder scherp. „Ja, gecompromitteerd, verschrik kelijk gecompromitteerd en nog wel met Corrèze Je lijkt wel gek!" Vere zag naar hare stephanotissen en orchideeën, en haar jeugdig gelaat nam eene bijna strenge uit drukking aan. „Als gij bedoelt dat ik iets onbehoorlijks heb gedaan, dat heb ik niet. 't Was alleen maar toeval, en niemand kon zoo goed en vriendelijk voor mij geweest zijn als hij." Lady Dolly, die waar het zekere zaken gold, scherpe ooren had, merkte die kleine hapering in hare stem. „De wereld gelooft niet aan toevalligheden," hernam zij op ijskouden toon. „Dat moet je in 't vervolg begrijpen. Zoo vroeg in een bootje met een man als Corrèze gezien te worden, zou genoeg zijn om den goeden naam van ieder jong meisje te bederven!" Vere zette groote oogen op van verbazing. Zij kon de gedachten harer moeder volstrekt niet vol gen, en zij kon ook niet inzien dat zij iets verkeerds had gedaan. „En nog wel Corrèze!" herhaalde hare moeder, „Goede Hemel! weet je dat hij een zanger is?" „Ja," zeide Vere zacht; en terwijl zij sprak, hoor de zij in hare verbeelding weder liet verrukkelijk geluid van die stem, die den leeuwerik „een broer tje" had genoemd. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1