en Bank e Adverteerders PREDIKBEURTEN. AATSTE BERICHTEN. .GISCHE MAATSCHAPPIJ :MEENE ASSURANTIËN N.V. G. PENNING ZOON - DIRKSLAND irnis, Brielle, Ooltgensplaat RKAS4% WOENSDAG 11 APRIL 1934 MOTTEN. Buitenlandsch Weekoverzicht. Land- en Tuinbouw Betrouwd: Joh. de Jong, j.m. 28 jaar en na Kievit, j.d. 23 jaar. Zondag 8 April 1934. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. ldelharnis, tui. eu 'sav. ds. Vroegindeweij e Zegveld. nmelsdük, vin. leeskerk en 'sav. ds. Bouw. ksland, vin. ds. v. d. YVal en 's av.dhr. Baart, kiugen, vm. eu 's av. dhr. Overweel. issaut, vm. ds. Bouw en 'sav. leeskerk. Ilendam, vm. en nam. dhr. Bonman, sdereede, vm. ds. Kleyue. ddorp, vm. leeskerk en nam. ds. v. d. Wal. uwe Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds. Polhuijs. Ie Tonge. vm. ds. Verkerk en's av. leeskerk. tgensplaal, vm. leeskerk en 's av. ds.Kleijne. igstraat, vm. en 'sav. dhr. Vetler. n Bommel, vm. leeskerk en's av. ds. Verkerk, d aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en 's av. eskerk. GEREFORMEERDE KERK. ldelharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. lissant, vm. en 'sav. ds. v. d. Velde. Ilendam, vm. en 'sav. ds. Sap. ddorp, vm. leeskerk en nam. ds. v.d. Velde, tgensplaat. vm. leeskerk, 's av. ds. Reenders. Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. d a.'t Haringvliet, vm. en 'sav.ds.deGraalï'. GEREFORMEERDE GEMEENTE, delharnis, vm. en 'sav. leeskerk. ksland, vm. en 'sav. ds. de Blois. kingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. ldorp, vm. en nam. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. delharnis, vm. en 's av. Prof. v. d. Schuit Apeldoorn. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, dorp, vm. ds. R. Foppema. VERKOOPINGEN. WOENSDAG, 11 APRIL 1934 bij Afslag es avonds 7 uur in het Hotel MEIJER te [iddelharnis, van HUIZEN en ERF aan en Westdpk en Ruyterstraat te Middel- irnis en de Dubbele Ring te Somraels- ijk. Ten verzoeke van de Wed. en Erven an den Heer Jan Vroegindeweij K.Dzn. Middelharnis; en het WOON- en WIN- ELHUIS en ERF aan het Zandpad te 'iddelharnis. Ten verzoeke van den Heer Wibben te Middelharnis; en het goed nderhouden BURGERWOONHUIS met RF aan de Zuidzijde van den Binnenweg Sommelsdijk, kad. Sectie B. nummer 966, groot 1 are 57 centiaren. Ten ver- eke van de dames DORST te Sojihelsdije:. Notaris VAN BUUREN. WOENSDAG 11 APRIL 1984, 's avonds uur, ter herberge van Mej. J. M. v. d. elde, afslag, van HUIZEN te Herkingen, eeder bij bijjet omschreven, ten verzoeke an de Erven R. van Putten en L. Overdorp. Notaris VAN DER SLUYS. AUTOBOTSING. anmorgen botste de bestelwagen van a. Nipius onder Nieuwe Tonge, bestuurd een der heeren Nipius, tegen een vracht- welke uit tegenovergestelde richting im. eide wagens werden vrij ernstig bescha- 1. Persoonlijke ongelukken kwamen niet edenmiddag is de auto van den Heer L Mijs uit Sommelsdijk in de Sluische m gereden. De heer M. was met eenige en uit de wagen gestapt om de werken itvoering in oogenschouw te nemen, erwachts is de auto, waarin niemand •r zat, aan het rijden gegaan met het snvermelde gevolg. mpfens autobedrijf zal trachten de auto ergen. VAN met Nederlandsch kapitaal, onder Neder- branden in Nederland sedert 1914 Comm. In Effecten. s - Rekening-Courant AFE-LOKETTEN LLE BANKZAKEN _D OP HYPOTHEEK Zaterdag van elke maand, des middags ;K; te OUDE TONGE iederen Vrijdag- DE WEERD. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTÊNTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 44 Binnenlandsch Weekoverzicht. Uitbreiding van de proef met werk inrichting door gesteunden. - Zware explosie van den Merapi. De wet houders-crisis te Amsterdam. - Prins Hendrik in Brussel en naar Luxemburg. De Gemeenteraad van Rotterdam ver hoogde de opcenten op de personeele be lasting. Florissant staatsbedrijf P.T.T. Handelsbesprekingen van Nederland met Japan. De nitnoodiging door Japan aangenomen. Schitterende zege van ons voetbalteam. Er is in de laatste maanden meermalen geschreven over een proef, die in overleg met het Departement van Sociale zaken wordt genomen en welke hierop neerkomt, dat, teneinde den lediggang onder de werke- loozen tegen te gaan en aan den anderen kant de gemeenschap althans eenige bate te doen toekomen van de gelden, welke voor werkeloozenzorg moeten worden besteed, de gesteunden als tegenprestatie voor hun steun, werk verrichten. De minister, hieromtrent om inlichtingen gevraagd zeide, besloten te hebben ten aan zien van een niet onbelangrijk aantal ge meenten uitbreiding aan deze proef te geven en aan de verschillende gemeentebesturen welke hem hierover hadden geschreven, mede te deelen, dat hy bereid is er toe mede te werken, dat zij, die steun ontvangen, zooveel mogelijk hiervoor aan het werk worden gezet. Op Java heeft een geweldige uitbarsting van den Merapi plaats gevonden.Een bloem koolwolk werd boven den krater waarge nomen op een hoogte van 600 Meter. De westelijke helling was bedekt met vuur. Tot in den morgen van den eersten April 6.35 uur zijn aschregens gevallen in de dessa's Noengoed, Boroboedoer, Kalieoerang en an dere. De duur der eruptie bedroeg 15 minuten. In verband met de werking van den Merapi waarschuwde het Binnenlandsche bestuur de bevolking. In de wethoudersvacature te Amsterdam die ontstond door het aftreden van dr. Abra hams is door den gemeenteraad voorzien. Er werden uitgebracht 42 stemmen, waarvan 14 blanco, 16 op den Heer Ter Haar, 5 op den Heer Seegers, 4 op den Heer Bruinsma, 2 op Mej. Mr. Frida Cats en 1 op den Heer Huizinga. De volstrekte meerderheid der uit gebrachte geldige stemmen was dus 15, zoo dat de Heer Ter Haar werd gekozen, die verklaarde zijn benoeming te aanvaarden. Prins Hendrik is Donderdag middag 1 uur per auto, in gezelschap van zijn adjudant kolonel Schmidt, te Brussel aangekomen. De Prins, die incognito reed, begaf zich eerst naar het gezantschapsgebouw, waar hij door den Nederlandscben gezant Jhr. Mr. Tjarda van Starkenboscb Stacbauwen is ontvangen en met hem het middagmaal heeft gebruikt. Later in den middag begaf de Prins zich naar het Koninklijk Slot te Laeken voor het brengen van een bezoek aan de Koningin- Moeder en het jonge Koninklijke paar. De Prins logeerde op het Koninklijk Slot. Vrijdagochtend begaf zich de Prins naar het Brusselsche Raadhuis, waar hy door den burgemeester Max werd ontvangen De Prins heeft onder het geleide van den burgemeester, de mooie historische zalen van dit gebouw bezocht. Vervolgens keerde hy naar het Koninkiyk Slot te Laeken terug, om later Brussel te verlaten met bestemming naar Luxemburg stad. In de Gemeenteraadsvergadering van Rot terdam, van Donderdag 1.1. werd een voor-' stel tot verhooging van de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting aangeno men met 26 tegen 17 stemmen. De nieuwe regeling, die dient ter vervan ging van de regeling aangenomen bij besluit van 20 Juli, voert een progressieve schaal der opcenten in van 133 200. Verwacht wordt hierdoor een verbetering van de be- grootingspositie met 378.000, Een minderheid kon het voorstel niet steunen, daar de geraamde vermeerdering van inkomsten thans uitsluitend zou worden verkregen van de minst draagkrachtigen. Door toeneming van de kwade posten en vertrek van belasting-plichtigen zal de uit komst naar hun meening teleurstellen. Het Staatsbedryf van de P.T.T. heeft in de eerste twee maanden van dit jaar 5 J ton meer ontvangen dan de begrooting en 4§ ton meer dan in deze maanden van het vorige jaar. Het antwoord op de uitnoodiging van de Nederlandsche regeering aan de Japansche inzake handelsbesprekingen te Batavia heeft lang op zich laten wachten, maar is thans ontvangen. De Japansche minister vanBui- tenlandsche Zaken deelde den Japanschen gezant te Den Haag mede, dat Japan de uitnoodiging van de Nederlandsche regeering aanneemt en gaarne den datum zou verne men waarop deze bijeenkomst gehouden zal worden. Het heeft wel den indruk gemaakt, alsof Japan de onderhandelingen op de lange baan heeft willen schuiven; mogeiyk om voor het in contraprestaties zou moeten toestem men, nog zooveel mogelijk van de open markt in Indië gebruik te maken. De kort geleden in India vastgestelde con- tingenteeringen zullen ten deze wel een stimuleerende werking hebben gehad, al tref fen zij tenslotte slechts enkele onderdeelen van den import in Indië. De protesten van de handelsorganisaties in Japan hebben in ieder geval doen blijken 1 van een, hoewel ongemotiveerde onrust,die niet zonder uitwerking zal zyn gebleven op de beslissing der Japansche regeering, om nu eindelijk toch tot onderhandelen over te gaan. Ook de besprekingen die te Batavia ge voerd worden met den Australisshen minis ter Lathem en het contact, dat ook Enge land met Nederlandsch-Indië zoekt, zullen daartoe wel het noodige hebben bijgedragen. In eeD zéér emotioneelen wedstryd heeft Zondag 1.1. het Nederlandsche elftal in het Olympische Stadion met 5—2 van het Iersche gewonnen. Thans is het dus zeker, dat Neder land behoort by de 16 landen, die afgevaar digd worden naar de Wereldkampioenschap- wedstryden" in Italië. FEUILLETON. OUID A Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 11) Zoo was zij van het toppunt van verrukking af gedaald tot het nederig pioza: schaamte en be hoefte. „Ik heb ze verloren." zeide zij zacht; en zij ge voelde dat zij hoe langer hoe meer bloosde toen de zanger, die aan de andere zijde van den plas stond, om hare verlegenheid glimlachte. „Uwe schoenen en kousen, Mademoiselle?" Hij was zoo gewoon te Trouville bloote voeten te zien, dat hij onmogelijk kon begrijpen hoe ver schrikkelijk die ramp in de oogen van Vere was. „Ja ik heb ze uitgetrokken, en dacht volstrekt niet dat hier iemand was." „Misschien hebt gij alleen maar vergeten waar gij ze hebt nedergelegd. Laat mij de eer hebben voor u naar uwe verloren schatten te zoeken." Vere stond in haar waterplas te midden van het zeewier, met nederhangend hoofd en gloeiend ge laat. Al hare fierheid kon haar hier niet baten. Zij was zenuwachtig, beschaamd cn bedroefd. De nieuwaangekomene zocht ijverig en onver moeid langs dc rotsen, waadde door de plassen en woelde door het zeewier, maar alles t,e vergeefs. De zee stond menigen duim hooger boven het strand dan toen zij er pas gekomen was, en hare Frankrijk moet 4 milliard bezuini gen. Belastingverlaging. DeSpaan- sche brand nog steeds niet gebluscht. In Arabië gaat bloed stroomen. De koninklijke familie op het oorlogspad. Vonnis in het Duca-proces. Rehabili tatie der IJzeren Garde. Roemenië op weg naar de dictatuur? Zijn we op weg naar werkeiyke ontwapening? Het Fransche antwoord op de jongste Engelsche nota. Natuurramp in Noor wegen. De Fransche Ministerraad beraadde zich Woensdagnamiddag 1.1. langen tyd overeen veertiental wetsontwerpen, waaraan ze ten slotte goedkeuring hechtten. Germain Martin, de Minister van financiën, legde deze ont werpen reeds aan president Lebrun ter onder- teekening voor. Het zyn deze veertien ont werpen, die het eerste deel eener reeks van maatregelen vormen, waarmee men het evenr wicht der Fransche begrooting hoopt te her stellen. Het deficit op de begrooting voor 1934 moet op vier milliard franken becijferd worden. Algemeen wordt erkend, dat, om dit tekort te dekken, het onmogelijk is de fiscale lasten te verzwaren. Er staat absoluut geen andere weg meer open, dan die der bezuiniging. Een deficit, waarin direct moet worden voorzien bedraagt 660 millioen. Dit zal gedekt worden door 628 millioen in mindering te brengen op de hoofdstukken materialen en subsidies en 32 millioen door intrekking van subsidies. In het totale te kort, zooals reeds gezegd van 4 milliard, zal voorlaopig voorzien wor den: door alle misbruiken en verspilling uit te roeien, de cumulatie onmogelijk te maken, en tenslotte door kleine persoonlijke offers. Wat dit laatste, de persoonlijke offers dus, betreft, is de president der republiek voor gegaan, door voor te stellen zijn toelage met twintig procent te verminderen. En dat nog steeds het spreekwoord geldt, dat woorden wekken, maar daden trekken, wordt bewe zen door het feit dat de ministers al dadelijk besloten hebben hun toelagen met vijftien procent te verminderen. Al deze maatregelen geven een bezuiniging van byna milliard francs. En om het verdere deficit weg te werken zal de regeering de vrijwillige hulp inroepen der oud-strijders. Na het Paasch- reces zal de Fransche regeering aan de ka mers een wetsontwerp voorleggen betreffen de het belastingwezen. Het ontwerp beoogt een vereenvoudiging in het belastingstelsel door te voeren en wil den belastingdruk ver lagen, opdat de verhoopte daling van den rentevoet de ten uitvoerlegging van het plan voor openbare werken zal vergemakkelijken. Daardoor zal de werkloosheid verminderen en zal het terrein vrijkomen voor de jeugdige werkkrachten. In Saragossa brak een algemeene staking uit van 24 uur, bedoeld als protest tegen de weigering der regeering, om den bond van taxi-chauffeurs te erkennen, wegens de on langs door dezen bond gehouden onwettige staking. De trams rijden onder bewaking der gewapende macht. De zaken zijn ge opend, doch de eigenaars moeten zelf de klanten bedienen. De troepen van Ibn Saoed, met den kroon prins aan het hoofd, rukken op naar het gebied, dat ligt tusschen Arabisch Saoedië en Ymen en dat het voorwerp vormt van het huidige conflict. Twee andere legermachten, elk met een neef van Ibn Saoed aan het hoofd, rukken onderscheidenlijk op naar Bakem en Nefran. Inmiddels heeft de Emir van Tehama na mens Ibn Saoed Harad bezet; hij zou met toejuichingen zijn begroet door de bevolking, aan welke hij een algemeene amnestie ver leende. Emir Feisal, de tweede zoon van den schoenen en kousen dreven zeker op de golven; er was geen spoor van te zien. In gelukkige onwetendheid zat Keziah intus- schen maar in de verte op den horizon te staren. Vere stond al dien tijd onbewegelijk; het gezang van zóoeven scheen nog door de lucht te trillen, en het zonnig daglicht om haar heen scheen in een ambcrkleurigen nevel te veranderen, waar doorheen zij niets anders zien kon dan hare bloote voeten, nog in zekere mate door het water en het zeewier bedekt. „Ze zijn weg, Mademoiselle!" zeide de zanger, naar haar toe tredende, met eene vriendelijke en innemende uitdrukking in zijne oogen. „Ze zijn zeker door den vloed weggespoeld, hij stijgt met ieder oogenblik. Gij moet waai lijk niet hier langer blijven of gij zult weldra door het water inge sloten zijn en zelve meegesleept worden. De kanaal vloeden zijn zeer verraderlijk." „Ik zal naar mijne kamenier gaan," zeide Vere, vlug als eene hinde van den ecnen steen op den anderen springende en in hare beschaamdheid zelfs vergetende hem voor den bewezen dienst te bedanken. „Naar die bewonderenswaardige vrouw daar op haar troon?" vroeg de zanger. „Maar Madcmoisell de diepe zee is reeds tusschen u en haar. Zie maar! Inderdaad, zoo snel was dc vloed komen op zetten, dat zij door een breede strook water van hare begeleidster was afgescheiden. Keziah,.ver moeid en slaperig van dc reis, zat zonder iets kwaads te vermoeden te knikkebollen. „En zij zal verdrinken!" riep Vere met een schel len gil, en begon tot aan de knieën door het zee water te waden eer de ander wist wat ze deed. Oogenblikkelijk bad hij haar gegrepen en weder op vasten grond gezet. „De goede vrouw is in gevaar, maar gij kunt niet bij haar komen en zoudt uw eigen leven slechts in de waagschaal stellen, Mademoiselle," sprak hij vriendelijk. „Er is geen reden om ongerust te zijn. Roep uwe kamenier toe dat zij het pad langs de rots moet volgen misschien zou ze mij niet verstaan en wij zullen dezen wég nemen; dan ontmoeten wij elkaar op Jiet vlak land, dat nfi boven ons is. Roep haar luid toe." Vere beefde, maar gehoorzaamde zij had de vaak maar al te zeer vergeten kunst van gehoor zamen te Bulmer geleerd en zij riep luid totdat Keziah wakker werd en hare oogen uitwreef, ongc twijfeld droomende dat zij op Bulmer Chase in de dienstbodenkamer zat. Toen zij vernam wat er gebeurd was en wat zij doen moest, nam de kloeke Northuniberlandsche vrouw hare rokken bijeen, en begon blijmoedig het steile pad op te klimmen, na eenmaal verzekerd te zijn dat hare jonge meesteres buiten alle gevaar was. Achter dc rots verdween zij weldra uit het gezicht cn Vere voelde zich zonderling beklemd Maar zij had geen tijd om na te denken, want de vreemdeling drong haar zacht voort naar het "eerste rotspad, dat door de visschers gebruikt werd om op cn af tc klimmen. „Spoeden wij ons, Mademoiselle. Ik had zelf niet opgemerkt dat de vloed reeds zoo hoog was. Ach, ik vrees dat de rotsen uwe voeten zullen bczecren. Als wij op het eerste vlak zijn, moet gij er wat gras omheen winden. Kom!" Vere begon te klimmen. De stccnen, het zand, cn het harde, dunne wier, sneden Jiarc voeten ge ducht, maar dit hinderde haar niet zoo erg als het. denkbeeld dat hij haar zonder schoenen en kousen koning, neemt eveneens deel aan de ope raties, evenals Emir Nohamet, de jongste zoon des konings, die met reserves uit Neijd vertrokken is. Een betrouwbare bron uit de Hedzjas lanceert het bericht, dat een aantal aan zienlijke stammen pogingen doen om een ernstigen opstand uit te lokken tegen Ibn Saoed, den koning van Saoedië, zoodra deze met den Iman van Ymen stevig in strijd zal zfin gewikkeld. Daar de oorlog tusschen Ibn Saoed en den Iman van Ymen nog niet is verklaard, worden te elfder ure door de Mohammedaansche leiders te Jeruzalem po gingen in het werk gesteld om een ver zoening tot stand te brengen. De krijgsraad te Boekarest heeft na 14 zitting vonnis gewezen in het proces tegen de moordenaars van minister-presi dent Duca. De student Constantinuescu, die de doode- lyke schoten heeft afgevuurd, is veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid, evenals zijn twee helpers, de studenten Belimace en Ca- rainca. Alle andere beklaagden, onder wie de leider van de facistische IJzeren Garde, Codreanu en de generaal Cantacuzino, werden vrijge sproken. Het vonnis maakte diepen indruk, wyi het feitelijk een rehabilitatie van de IJzeren Garde beteekent en een zware nederlaag voor de regeering Tatarescu. Hoe de re geering er op zal reageeren, valt nog niet te voorzien. Een week geleden liep reeds het gerucht, dat zij af zou treden, als de leiders der IJzeren Garde werden vrijge sproken. Da Roemeensche regeering heeft koning Carol haar ontslag aangeboden, hetgeen de koning echter niet aanvaard moet hebben. Vast staat, dat Titoelescu zijn medewerking aan een nieuwe regeering niet zal verleenen. De bladen verspreidden tevens het sensatio- neele gerucht, dat de koning voornemens is den leider der „IJzeren Garde", Condreanoe in een particuliere audiëntie te ontvangen. Volgens de meening van vooraanstaande kenners van den politieken toestand is het niet mogelijk de regeeringscrisis in Roemenië langs parlementairen weg op te lossen, wes halve in politieke kringen met een dictatuur onder Avarescoe en Goga gerekend wordt. Het Fransche antwoord op de Engelsche nota van 28 Maart jl. betreffende de ont wapening is door den Ministerraad goedge keurd en thans telegrafisch ter kennis ge bracht van de Britsche regeering. Naar in welingelichte kringen verluidt, verklaarde de Fransche regeering zich in haar antwoord bereid tot onderhandelingen over de aangesneden kwestie. Omtrent den inhoud wordt uit goede broD nog medegedeeld, dat de Fransche regeering de vraag, of Frankrijk bereid is een over eenkomst tot beperking der bewapening met deelneming van Duitschland en nog vastte stellen Engelsche uitvoeringsgaranties te onderteekenen, te algemeen gesteld vindt dan dat Frankrijk reeds principieel op on dubbelzinnige wijze zijn goedkeuring aan een dergelijke gegarandeerde ontwapenings- overeenkomst zou kunnen geven. In de eerste plaats dient men te weten, hoe groot de effectieve strijdkrachten en de bewapeningen zullen zij die naar de meening van Engeland, Duitschland kunnen worden toegestaan en verder, welk militair statuut Frankrfik parallel hiermede naar Britsche meening moet hebben. Pas wanneer de Fransche regeering het antwoord op deze vragen kent, kan zij zich met volledige kennis van zaken over de situatie uitlaten Voor- loopig blijft Frankrijk trouw aan de principes van de hoofdcommissie der ontwapenings conferentie. Het kan niet accoord gaan met de verklaringen van de Engelsche nota van 28 Januari, die erop neerkomt tegelijkertijd Duitschland een zekere bewapening toe te staan, terwjjl Frankrijk zou beginnen te ont* wapenen. Bovendien moet bedacht worden, dat de „legaliseering" der bewapening van Duitschland soortgelijke bewapeningseischen van andere mogendheden met beperkte be wapening tengevolge zal hebben. Naar voorts verluidt, zou de minister van buitenlandsche zaken, Barthou, voornemens zqn de Engelsche minister van bu teniaed- sche zaken binnenkort mededeeling te doen van de uitvoeringsgaranties, die naar z$n meening noodzakelijk zyn om schending der internationale ontwapeningsconventie te ver mijden. Het omlaagstorten van een geweldig stuk vooruitspringende rots in het fjord veroor zaakte in de dorpen Tafjord en Tjoeraa bij Aalesund in Noorwegen een plotselinge over strooming. Er ontstonden drie enorme vloed golven, welke over een breedte van circa 700 meter groote verwoestingen aanrichtten. zag. Aan een platten rotsklomp gekomen, ver zocht hij haar daar te gaan zitten, plukte eenige breede grashalmen af en bracht haar die. „Wind die om uwe voeten," zeide hij vriendelijk, en ging met den rug naar haar toe staan. „Waarom maakt dat u zoo verlegen? Mevrouw uwe moeder danst zoo eiken middag twee of drie uren in het water!" „Kent gij mijne moeder?" vroeg Vere, haar ge laat zeer gloeiend opheffende, terwijl zij bezig was het gras om hare voeten te winden. „Ik heb eenige jaren geleden te Parijs de eer ge had kennis met haar te maken. Misschien hebt gij wel van mij gehoord. Ik ben een zanger." Voor de eerste maal zag Vere hem in 't gelaat, cn bespeurde dat dit hetzelfde gelaat was, dat haar in het zonlicht op het strand in 't oog was gevallen en door Adriennc Ie philtre d'amour was genoemd. „Waart gij het dan, die gezongen hebt?" zeide zij beschroomd, en zij vond den grooten kunste naar, die daar voor haar stond, een bijzonder knap man. „Ja. Ik ben hier gekomen om te baden en tc zwemmen, en een gedeelte van de nieuwe opera van Ambroise Thomas, die wij dezen winter tc Parijs zullen opvoeren, eens door te loopen. In Trouville kan men geen tien minuten met rust j studeeren. Houdt gij veel van muziek, Made moiselle? O, gij behoeft het niet eens te zeggen; dat kan men wel dadelijk zien." I „Ik heb nog nooit een opera gehoord," zcidc Vere, onder het klimmen. I „Nooit, dan hoop ik in de eerste opera, die gij i hoort, tc zingen. Pas op; dit pad is zeer steil. Zie 1 niet om, cn houd u aan die planten vast. Gij be hoeft niet bang te zijn. Ik ben achter u." ALGEMEENE RICHTLIJNEN DER LANDBOUWCRISISPOLITIEK. Doel der veeteeltregeling. Handhaving der huidige pryzen en streven naar productiebeperking. De export van zuivel is een primair belang. Op een persconferentie heeft, zooals ger meld, de secretaris-generaal van het departe ment van Economische Zaken, mr. dr. A. A. van Rhtin, de algemeene richtlijnen der landbouwcrisispolitiek uiteengezet. Hij deel; de o.a. mede: Ook een inkrimping van den veestapel bleek noodig, waar het vrijwel zeker is, dat de export van melk en zuivelproducten in da eerstvolgende jaren nog steeds toenemen?» dé moeilijkheden zal ondervinden. Van die exportmogelijkheden hangt de mate van inkrimping in hoofdzaak af. De inkrimping met ruim 200.000 stuks heeft dan ook geen ander doel dan de uitbreiding van den vee stapel boven het peil van 1933 te voorkomen de daarmede gepaard gaande teeltregeling beoogt het aantal melk- en kalfkoeien op den duur terug te brengen tot 1.250.000 stuks. Men houde hierbij wel in het oog, dat door deze maatregelen nog geen rendabel bedrijf, wordt verkregen. Momenteel worden nog circa 4000 stuks vee per week ingeleverd. Of de vrijwillige leveriDg op denzelfden voet zal kunnen door gaan, is moeilijk te zeggen Op dit oogenblik maakt het nog een punt van bespreking uit of een verplichte beperking noodzakelijk is. En wat zijn nu de resultaten van afslach ting en teeltregeling? Tot een belangrijke vermindering van den melkstroom hebben Vere klom stilzwijgend voort; de dikke om windsels van gras beschermden hare voeten in zekere mate, maar het was toch een zwaar en ver moeiend werk. Hoe jong en sterk ook, was zij toch blijde toen zij aan het korte gras aan den top van de rots gekomen waren, waar zij op neerzonk en daardoor verscheidene vogels in de heldere lucht °Pj°eS- „Kunt gij met verder voort? vroeg hij bezorgd. „O, ja.^ ik moet alleen even uitrusten." „Wacht hier dan tien minuten, ik kom aanstonds weer bij u." „Zooals gij wilt." Hij glimlachte om de kinderlijke gehoorzaamheid die in dat antwoord lag, cn verliet haar, terwijl zij op het gras van de rotskruin rustte en op de zee nederzag en naar den horizon, waar menig wit zeil blonk en hier en daar de donkere rook van eene stoomboot opsteeg. Zij had voor 't oogenblik Keziah geheel vergeten; zij hoorde nog slechts in hare herinnering die verwonderlijke tonen, die helder en zuiver als het gezang van een leeuwerik in dc stilte over het water klonken. In minder dan tien minuten was hij bij haar terug met een paai nieuwe klompjes in de hand. „Ik meende dat die u een weinig tegen dc steenen en het stof zouden behoeden, Mademoiselle Herbert," zeide hij, en 't is onmogelijk in het dorp iets beters te vinden. Wilt gij ze eens aanpassen?" Zij was er blijde mede; de klompjes waren van dc grootte van een kindervoetje cn pasten haar alsof 't dc glazen muiltjes van Asschepoester waren. „Gij zijt wel goed," zeide zij beschroomd. „En hoe weet gij mijn naam?" (Wordt vervolgd.) -

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1