Leest „Onze Eilanden' re Hypotheekbank BRIEVEN a 100% ninqen, Circulaires» best en mooist O, Middelharnis Zierikzee iTUDIE-WATERVERF ït Beste! WOENSDAG 28 MAART 1934 MOTTE N. SPORTNIEUWS Plaatselijk Nieuws Dirkslaud, yui. en 'sav. ds. v. d. VVal. Uerkingen, vm. en 's av. dhr. Over weel. Melissaut, vm. da. Bouw en 'sav. geen dienst. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, nam. ds. v. Asch (Bidstond.) Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. Bouw. NieuweTonge, vm. leeskerk en 'sav. ds. Verkerk. Oude Tonge, vra. ds. Verkerk en's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. ds. Kleyne en'aav. leeskerk. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. leeskerk en 's av. ds. Kleyne. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's avds. Polhuys. VEREENIGING VAN VfilJZ. HERVORMDEN. Sommelsdijk (Langeweg), 's avonds half zeven ds. S. Spanjaard, Rem. pred. te Vlaardingen. GEREFORMEERDE KERK. Aliddelharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. Stellendam, vm. en 's av. ds. Sap. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. ds. Zeilstra. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. Reenders. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 'sav.ds.deGraaff. GEREFORxMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. Dirksland. vm en 'sav. ds. de Blois. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis. vm. en 's av. ds. Larnan. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. R. Foppema. aam juist die stoffen phos- rus en geconcentreerd melk- it toevoeren, die bloed, ze ven en spieren noodig hebben nieuwe kracht uit op te bouwen, natogen ia het beate verater- ig3middel Het wekt den eetlust en doet zwakken en herstel- nden in kracht toenemen," hreef Dr. J. C. van E., te L. :ds na een kortstondig gebruik Sanatogen zult go erken dat ge U chtiger voelt, het k U minder in- nten't gevoel van rvermoeidheid onds U niet langer bekruipt. in eiken boekhandel. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIEN van 1—6 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 41 Binnenlandsch Weekoverzicht. Het défilé der liefde. Een laatste groet aan de Koning-Moeder. De be grafenis. De stoet. De zaak Onnes nog steeds niet van de baan. Inbraken op grooten schaal te Rotterdam en Breda. Dr. Henri Polak over Koningin Emma.— Brand te Rotterdam. Opzet in het spel Geopend door het College van Burgemees ter en Wethouders, begon Vrijdagmorgen om 9 uur het défilé voorbij het in de vestibule, voor de geopende deuren, opgebaarde stofr felijk overschot van Hare Majesteit Koningin- Moeder.Tijdens de défilé dat den geheelen dag en ook nog des Zaterdags voortduurde, bleek verscheiden malen op hartroerende en on dubbelzinnige wijze hoe groot de liefde was, die men de Vorstin toedroeg en met hóe diepe droefheid haar heengaan betreurd wordt. Een grootsch défilé. Niet alleen door de massaliteit, maar ook en vooral door de spontaniteit en de treffende soberheid. Dinsdagmorgen vond om 10 uur in het Paleis Lange Voorhout een rouwdienst plaats waarbij Hare Majesteit de Koningin, de Prinses en de Prins aanwezig waren. Na afloop werd de begrafenisstoet geformeerd, die anderhalve K.M. lang, onder overweldi gende belangstelling, den weg naar Delft in ongeveer 4 uur aflegde. Bij het Paleis Lange Voorhout stond een eerewacht opgesteld, gevormd door een detachement van brigade grenadiers en Jagers, waarbij het omfloerste vaandel met een vaandelwacht van het regi ment Jagers en het muziekkorps van het vijfde regiment Infanterie, alles ondercom mando van een Kapitein. Het Lange Voorhout en Kneuterdijk wer den afgezet door een zoo sterk mogelijk ge formeerd detachement onbereden Huzaren van het Derde Half-regiment. De stoet werd geopend door militaire afdeelingen gevolgd door verschillende Hof-dignitarissen. Het middelpunt vormde natuurlijk de rouwwagen bespannen met 8 paarden, behangen met rouwkleederen. Op het rouwkleed dat de kist dekte was de kroon van hare Majesteit de Koningin-Moeder geplaatst en een rood- fluweelen kussen, waarop de orderteekens van Hare Majesteit waren gehecht. Achter den rouwwagen volgden te voet de officianten en het personeel van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. Daarachter kwamen te paard de officieren der Landmacht van het Mil. Huis, twee aan twee naar ouderen van rang. In een Hofrljtuig volgden de hofdames van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. Hierop volgden de hofrijtuigen, waarin ver schillende vorstelijke persoonlijkheden ge zeten waren. Daarachter sloten nog verschei dene hoogwaardigheidsbekleeders en offician ten den treurigen stoet. In de zaak van diefstal van Nijenrode wil nog steeds geen klaarheid komen. Thans wordt getuigd over de fiaancieele positie van Onnes tijdens de inbraak. Ook kwam nog eens de brandstichting in het Westelijk entrepot te berde, waarover verschillende getuigen gehoord werden een onverkwik kelijke geschiedenis 1 Te Rotterdam werd in drie naast elkander gelegen panden aan den Westersingel op zéér brutale wijze ingebroken. Een groot aantal kostbaarheden, waaronder juweelen, werden gestolen. In de kamers waar de in brekers hun slag sloegen werden de kasten opengebroken en de laden FEUILLETON. OUÏDA Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 8) „Is hij dan een vriend van mijn vader?" „Neen, dat juist niet. Van zóólang geleden dag- teekent de kennis niet. Misschien heeft hij te Eton uw vader weieens aan zijn opstellen geholpen, maar dat betwijfel ik toch. Adieu, lieve. Ik zal Adrienne bij li zenden. Je kunt je blindelings aan haar toevertrouwen. Zij heeft een zeer goeden smaak." Meteen opende Lady Dolly de deur, én ging heen. Vere Herbert was alleen gelaten. Zij was niet vermoeid; zij was sterk en gezond, ondanks hare bleeke gelaatskleur; en twaalf uren op zee schom melen, en een paar dagen per spoortrein snorren, kon haar niet zwaar vermoeien. Hare grootmoeder, hoewel volgens Lady Dolly eene oude kat, had eenige ouderwetsche begrippen, die het meisje naar lichaam en geest van nut waren geweest; en de frissche, verkwikkende lucht van Bulmer Chase eene oude, boschrijke plaats aan de zeekust van Northumberland, waar de sombere oude hertogin eene woning naar haar smaak had gevonden had haar lichamelijk versterkt, evenals studie cn het gemis van alle soort van opwinding diezelfde uitwerking op haar verstand cn hart hadden gehad, en haar zoo verschillend van hare moeder had ge- Breda werd dezer dagen door een ware inbraak-epidemie geteisterd. Niet minder dan zeven inbraken werden gepleegd o.a. in het kantoorgebouw der N.V. Vereen, van Brand- stoffenhandelaren, bfi een kleermaker, op den Teteringschen dijk, in het kantoor der Zuider Tramwegmaatschappij, aan den Hoo- gen Steenweg en nog op enkele andere plaatsen. Een drietal schuldigen werden reeds aangehouden. Dokter H. Polak sprak voor den microfoon van de V.A.R.A. zeer waardeerende woorden over de gestorven Koningin-Moeder. Hjj bracht een diepe en innige hulde aan de figuur van Koningin Emma als Vrouw en als Moeder, maar ook als Staatshoofd. In Koningin Emma waren de Vorstin en de Vrouw samengesmolten tot een aandoenlijke harmonie en hij constateerde,.dat een ko ningschap vervuld op een wijze zooals Ko ningin Emma en Koningin Wilhelmina dat tot heden deden verre te verkiezen was boven menige Republiek, die toch door de Sociaal-democraten in principe voorgestaan wordt. Te Rotterdam woedde een felle brand, aan den Schulpweg bij de Zuidgrens van Rotterdam. De brand was in verren omtrek zichtbaar en was tijdens de afwezigheid van de bewoners ontstaan. Toen de politie na het blusschingswerk een onderzoek naar het ontstaan van den brand instelde, vond zij tal van verdachte omstandigheden, welke aanleiding tot een onderzoek om verhoor van den bewoner van het achterste deel van het benedenhuis gaven. Het resultaat hiervan was dat deze bewoner in arrest gesteld werd. Buitenlandsch Weekoverzicht. Het buitenland bij het overlLjden van H.M. de Koningin-Moeder. Spanje en de clerus. Herstel van het staatsge zag met medewerking der Katholieken. De Duitsche koloniën. Zal Engeland ze teruggeven?" Rusland en de Vol kenbond. Nog steeds het Stavisky* schandaal. Zijn lijk opgegraven en naar Parijs gebracht. België wenschte geen betrekkingen met Sovjet-Rusland. Frankrijk heeft geen crediet meer in Amerika. Bij het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder was de deelneming in het buiten land algemeen. Uit alle hoeken der aarde kwamen bewijzen van deelneming, soms gekenmerkt door ontroerende simpelheiden steeds door een treffende spontaniteit. De Spaansche Kamer besloot met groote meerderheid de lagere geestelijkheid, die door de scheiding van Kerk en Staat finan cieel sterk getroffen is, een jaarlijksche onder steuning te verleenen van tot een bedrag van 16| millioen peseta's. Dit is ongeveer 2/3 van het salaris, dat deze priestert tijdens de monarchie ontvingen Alleen geestelijken, die op 14 April 1931 eene bediening uitoefen den en wier jaarlykseh inkomen de 7000 peseta's niet overschrijdt, komen voor de bedoelde ondersteuning in aanmerking. Dit voorstel werd aangenomen dank zij den steun der katholieke rechterzijde, die in dit voorstel niet alleen de uitdrukking van een geest van verzoening zien, die straks aan leiding tot meer concessies kan geven, maar zij willen hier ook mee te kennen geven, dat zjj de regeering in haar streven naar herstel van het staatsgezag, niet wil ver maakt als eene vrouw slechts zijn kon. De Hertogin van Muil was gierig, knorrig en ouderwetsch in hare manieren en hare vooroordeelen, maar zij was eene rechtschapen deftige vrouw en geen zottin, zooals zij zelve zeidc. Zij was wel streng, maar niet onbillijk tegen het meisje geweest en had haar werkelijk liefgehad, en Vere had op Bulmer Chase geen onaangenaam leven geleid, slechts nu en dan afgewisseld door een bezoek van Lady Dolly, die het kind altijd was voorgekomen als een wezen, te schitterend cn te schoon voor een gewoon sterve ling, en dat in eene tooverwereld leefde, waar het suikergoed en pistaches regende, waar altijd muziek gehoord werd en de zon den geheelen dag scheen. Zij was geheel alleen. De Fraulein sliep in de aangrenzende kamer. De kamenier kwam nog niet. Het meisje knielde bij de vensterbank neder en zag door de jaloezie naar buiten. Naar de zon te oor- deelen, was het Iaat in den namiddag; de mensche- Iijke vlinders begonnen weer te voorschijn te komen. Zij kon langs het gcheele zonnige strand zien, waar eene frissche koelte de zeilen der jachten, die op het golvend water wiegelden, deed Zwellen. „Wat ziet er alles helder uit!" dacht zij, met een lichten zucht; de frissche zeelucht deed haar goed, want Bulmer was te midden van zijne bosschen en heidevlakten en met zijne lange winters, alles be halve vroolijk geweest, Échter gevoelde zij zich treurig en eenzaam. Hare moeder scheen veel verder van haar ver wijderd dan zij geweest was, toen Vere droomend bij haar zat op de helling van een met heidekruid begroeiden heuvel, terwijl de reigers elkander uit het eene moeras tot het andere toeschreeuwden. Zij leunde tegen de groene jaloezie aan, en zag niet langer de zee en de lucht, het strand en de zwakken, door haar de katholieke stemmen in de Kamer te onthouden. Het Lagerhuislid Llewellyn Jones publi ceerde een artikel, waarin hy als zijn oor deel te kennen geeft, dat de oproep van Lord Rothermere tot teruggave van eenige mandaatgebieden aan Duitschland, de wel willende aandacht van de publieke opinie in Engeland verdient. Er is geen politiek, die geschikter is om tot een werkelijk duur zame pacificatie van Europa te leiden. De bereidheid van Groot-Brittanië, om de recht vaardigheid van het Duitsche verlangen naar teruggave der koloniën te erkennen, zou een geheel nieuwe internationale atmosfeer schep pen en de oplossing van het probleem van de herziening der terratoriale regelingen in Europa aanzienlijk vergemakkelijken. Al vorens dit probleem opgelost wordt, kan er slechts weinig hoop bestaan, datwerkelyke ontwapeningsmaatregelen zullen slagen. Over de toetreding van Rusland tot den Volkenbond zijn de meeningen zeer uiteen loopend. Eenerzijds is men van meening, dat dit toetreden Japan en Duitschland en mis schien ook de Vereenigde Staten tot bezin ning zou kunnen brengen, want zoodra de Sovjet-Uuie toetreedt, hebben Duitschland en Japan er geen belang bij buiten den Volkenbond te blijven. Anderzijds echter zien er velen in de toenadering der Sovjet- Unie tot den Volkenbond een politieke ma noeuvre om in geval van een RussischrJa- panschen oorlog eventueelen steun te ver krijgen. En dergelijke manoeuvres zouden West?Europa gevaarlijke verrassingen kun nen bezorgen. De juweelen, die Stavisky aan de Bank van Leening te Bayonne onttrokken had en die een waarde van 10 millioen francs ver tegenwoordigden zijn te Sutton in een bank van leening teruggevonden. Op de juweelen was een som van 8000 pond sterling be leend. Ze bestonden hoofdzakelijk uit dia manten sieraden, waarvan enkele steenen van buitengewone fraaiheid. Ze waren be leend door een vriendin van Romagnino, den secretaris van Stavisky, bekend onder den naam Mademoiselle Nonó, een vroegere ar tiste van het Theatre-Empire. Stavisky's lijk is op het kerkhof van Cha- monix opgegraven en geschouwd, om aan te toonen, dat de borst van den doode geen wond vertoonde. Daarna is het lijk naar Parijs overgebracht, waar een tweede lijk schouwing zal plaatsvinden. Mevrouw heeft haar verzoek tot invrijheidsstelling inge trokken en beloofd om onthullingen te doen. In antwoord op een schriftelijke vraag, verklaarde de Belgische minister van buiten- landsche zaken Hymans, dat er voor België geen aanleiding bestaat,om debetrekkingen met Sovjet-Rusland te hervatten. De minister van financiën der Vereenigde Staten van Amerika, Morgenthau, kreeg van president Roosevelt de opdracht geen Ame- rikaansch geld ter beschikking van Frank rijk te stellen, wijl Frankrijk ten achter is met zfin betalingen aan de Vereenigde Sta ten. Dit in verband met een, door Neder- landsche banken georganiseerde leening ten gunste van Frankrijk. menschelijke vlinders, want tranen benevelden hare oogen en zij trachtte ze te weerhouden. Het viel haar zoo hard dat haar moeder zoo onverschillig voor haarwas; maar hoe kon het ook anders? zeide Vere bij zich zelve, zij waren zelden bij elkaar geweest. Zij keek, aanvankelijk bijna zonder er iets van te zien, maar van lieverlede met meer opmerk zaamheid, naar het tooneel, dat zich aan haar blik vertoonde: den allengs toenemenden stroom van zwierig gekleedc vrouwen, wier gelach haar nu en dan in de ooren klonk, 't Was een onafgebroken stroom van harmonische kleuren, als een schitte rend lint, dat zich langs het gele strand tegen de blauwe zee ontrolde. „En hebben zij geen van allen iets anders te doen dan zich te vermaken?" dacht Vere. Dat scheen wel zoo. Als er te Trouville ergens „zwarte zorg" was, zooals overal op de wereld, dan deed die alle moeite om een gezicht tc zetten als de anderen en haar „Figaro" te lezen. Zij hoorde beneden de deur opengaan, en onder de groene veranda uit zag zij hare moeder heen- wandelen. Drie andere dames waren bij haar, en een zestal heeren. Zij spraken en lachten allen tegelijk, niemand lette er op of men naar hem luisterde en scheen het ook niet te verwachten; zij liepen langs het strand en gingen zitten. Zij zetten kleurige parasols op en spreidden groote waaiers uit: 't was een druk gepraat en gelach, alles vroo- lijkheid en zwier. Dit schouwspel vermaakte het meisje bijna evenzeer alsof zij er bij was geweest, ja misschien meer. Dat schitteren van de zee, die heldere zonne schijn, die regenboog van kleuren, dat alles leverde een schoon panorama op. Zwemmen. Trainen. Nadat in de gehouden jaarvergadering be sloten was, pogingen in het werktestellen om dit jaar een trainster of trainer aan te stellen, heeft het bestuur van de F. Z. C. besloten hieraan ten spoedigste gevolg te geven, en wjj kunnen tot onze groote vol doening er melding van maken, dat de F. Z. C. dit jaar een der vroegere Nederlandsche kam pioenen bereid gevonden heeft de zwemsters en zwemmers eens duchtig onder handen te nemen. Maar waarvoor trainen? Trainen doen de zwemmers niet alleen om betere prestaties te bereiken, dus sneller te gaan, beter polo te spelen, mooier te springen, enz,, maar ook de minder goede zwemmer laat zich graag trainen omdat hij of zij dan gemak kelijker en prettiger en veiliger zich thuis voelt in hetjwater, minder vermoeid wordt, en wat bij velen het geval zal zijn, met een be hoorlijk resultaat mee kan doen opdeclubr wedstrijden, in dit geval de één en twee K.M. wedstrijd, die elk jaar gehouden worden. Vandaar dan ook, dat het bestuur er op rekent dat velen gebruik vau de gelegenheid zullen maken om zich verder te bekwamen, vooral omdat maar een zeer kleine bijdrage gevraagd zal worden van degenen, die zich laten trainen, waardoor zij, die er niets voor voelen, en het dus niet waard zijn en de anderen ophouden, uitgeschakeld worden, omdat zLj er dan hun dubbeltje niet voor over zullen hebben. Aangezocht werd Mevr. T. Brand de Jel, een der vroegere sterren, oud-kampioene en recordhoudster 100 M. rugslag, winnares van de K.M. vrije slag, dwars door Brussel, houdster van de Miss Blanche Beker voor Reddend-zwemmen, kampioene popduiken, winnares van de 3 K.M. wedstrijd in de Schie, en wat haar mooiste prestatie geldt: Met Marie Braun, Marie Baron, Truus Bau- meester Europeesch Kampioen i maal 100 M. vrije slag estafette. Ook was Mevr. Brand lid van de polo-ploeg van de O.D.Z., die het nationaal kampioenschap behaalde. Mevr. Brand is een dankbare leerlinge van Mevr. Braun, zelf ervaren trainster van een Rotterdamsche vereeniging, waar zij goede (een haler leerlingen won reeds de eerste prijs, volgens de krant met een stijl „van To de Jel"), resultaten had, en is weer aangezocht om andere vereenigingen te trainen. Dank zij persoonlijke relaties van één der bestuursleden is het gelukt haar hier te krijgen en wel op den meest geschiksten dag die er te vinden is n.l. den Zaterdag middag Wij komen hierop wanneer het zwem men weer „dagelijksch werk" is, terug, maar verklappen alleen, dat leden van de P.Z C. biervan kunnen proflteeren, (als zij natuurlijk hun contributie hebben voldaan), terwijl zwemvereenigingen, op Plakkee, die ook zwemmers willen laten trainen zich met de F Z.C. in verbinding moeten-stellen. Mevr. Brand de Jel traint zoowel de schoolslag als de crawl-siag, ook rugcrawl, verder reddend-zwemmen en springen. Daar bij natuurlijk wedstrijd-techniek en tactiek voor hen, die op zwemgebied de Flakkeei kleuren hoog wenschen te houden, terwjjl ook de polo ploegen danig onder handen zullen worden genomen. M. B. HERRINGEN. J.l. Zaterdag speelde de voetbalvereeniging H.V.V. 2 een wedstrijd tegen Stormvogels uit Dirksland, welke ein digde met een overwinning voor Herkingen met 7 3. NIEUWE TONGE. Voetbal. N.T.V.V. I, alhier speelt 2de Paaschdag tegen „Voor waarts" van Ooltgensplaat. N.T.V.V. II gaat op bezoek te Achthuizen. MIDDELUARNIS. Het 6-jarig zoontje van den heer G. Soldaat alhier is dezer dagen naar het ziekenhuis „Eudokia" vervoerd om aldaar eene operatie te ondergaan. Het bestuur der Ouder-commissie voor de openbare lagere jongensschool is thans als volgt samengesteld: de heer J. van der Meide Jzn., voorzittermevrouw G. P. Kodde, secretaresse. Voor de openbare lagere meisjes school: de heer Johs. de Groot Mz., voor zitter; de heer Jac. Verbrugge, secretaris. In den Centralen Ouderraad op Plakkee werd voor de meisjesschool als vertegen woordiger aangewezen de heer Johs. de Groot Mz., terwijl de heer J. van der Meide Jzn. als zoodanig blijft zitting houden voor de jongensschool. Sinds de vorige opgaaf zijn in deze ge meente aan veldproducten per scheepsgele genheid verzonden: vanuit de kaai 500 H.L. aardappelen met bestemming naar Den Haag en 725 H.L. koepeen; vanaf het havenhoofd per Engelsche zeeboot 5000 balen uien met bestemming naar Londen. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 23 Maart 1934. Armgaarden 16,60 per 100 kilo. Witlof 5,50 tot 11,50 Spinazie 16,— tot 17,70 Snljsla 19,50 Boter 1,40 tot 1,48 per kilo. Prei 1,40 per 100 bos. DE FRUITHAL TEL. 200 Voor de aanstaande feestdagen Extra groote sorteering SINAASAPPELEN Alle soorten vruchten op sap. Steeds prima versche KROPSLA. Denk met Paschen aan onze Hoenderparkeieren. Scherp concurreerende prijzen. (Adv.) SOMMKLSniJK. In de ledenvergadering van de ver. Volksonderwijs van jl. Donder dag is tot bestuurslid herkozen de heer J. S. Menheer te Middelharnis. In hare jeugdige verbeelding maakte Vere allerlei gissingen aangaande de personen, die daar zoo vergenoegd schenen te zijn. Toen zij omstreeks twintig minuten zoo strak gestaard had dat hare oogen er zeer van deden, werd hare opmerkzaam heid bijzonder getrokken door een man, naar wien ieder, dien hij voorbijging, omzag, cn wiens be groeting door hen, tot wien hij zich wendde, met blijdschap werd ontvangen. Het was een man van zulk een opmerkelijk knap voorkomen dat dit alleen reden genoeg had kunnen wezen om hem bij de dames welkom te doen zijn; maar nog grooter bekoorlijkheid lag in zijne bevallige ongedwongen heid en levendigheid van manieren; bij iedoi bleef hij slechts kort; maar waar hij een oogenblik ver toefde was hij het middelpunt van alle glimlachjes. Zij wist niet dat hij haar bewonderaar van dien ochtend was, die naar haar gekeken had, toen hij in zijn badmantel en witte schoenen ronddrentelde; maar zij sloeg zijne losse houding met belangstel ling gade, terwijl hij, op zijn elleboog leunende, bij eene groep schoone vrouwen op het strand lag. „Kunt ge mij zeggen wie die heer is?" vroeg zij de kamenier harer moeder, de onnavolgbare Adrienne. Adrienne zag op en glimlachte. „O, dat is Monsieur de Corrèze." „Corrèze!" Vere zette groote oogen op, en een blos overtoog haar bleek gelaat. „Corrèze! Zijt ge daar wel zeker van?" „Wel ja: óf ik er zeker van ben," zeide Adrienne lachend. „Treft het Mademoiselle hem te zien? Dat heeft zij met alle anderen van hare sekse gemeen. Ah! Ie beau CorrèzeI" I „Ik heb hem nooit hooren zingen,"- zeide Vere zeer zacht, alsof zij over iets plechtigs sprak; „maar het zou me nog al iets waard zijn hem te hooren. En de muziek, die hij zelf componeert, is zoo heerlijk; onder andere zijne „Messe de Minuit." „Als Mademoiselle eenmaal in de wereld is, zal zij hem dikwijls genoeg hooren," zeide Adrienne minzaam. „O, gij moest hem eens in de „Faust" zien! Maar niet om zijn zang zijn de dames zoo op hem verzot; 't is om zijne beminnelijkheid van persoon. Ah, quel philtre d'amour!" En Adrienne zuchtte wanhopig, en lachte daarna. Vere kleurde een weinig; Keziah had nooit over mannen als philtres d'amour gesproken. „Neem mij de maat voor mijne kleeren," zeidc zij, met kinderlijke koelheiden waardigheid, terwijl zij zich van het venstei afwendde. „Ik ben geheel tot Mademoiselle's dienst," ant woordde de kamenier, op hare beurt met waardig heid. Wie de eer heeit gehad Mademoiselle te kleeden, heeft hare hoogste belangen schandelijk verzuimd." „Zijn mijne kleeren mijne hoogste belangen? Ik heb er nooit over gedacht!" „Dat is zeer bedroevend. Ze zien er waarlijk barbaarsch uit. Als Mademoiselle zichzelve eens kon zien. „Zij zijn bruikbaar," hernam Vere koel; „meer is niet noodig." Adrienne bewaaide eerbiedig het stilzwijgen, maar zij huiverde alsof zij eene godslastering had gehoord. Zij kon niet begrijpen hoe zulk eene jonge Barbaar door eene hertogin was opgevoed. Adrienne was nooit te Bulmer geweest en had de Hertogin van Muil, met haar zilveren bril, hare lederen laarzen, hare pachtboeken, hare stoeterij-registers; en haar altijd opengeslagen Bijbel nooit gezien." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1