IS%Jhl By BV h EERSTE BLAD DER A B O IV IV GRATIS lACI GRATIS PAOEFNMER Indel, Westdijk, Middelharnis Ibcrs: *én rijksdaalder! ZATERDAG 24 MAART 1934 'lajjjjfr ■Bi Hl BiF WEES OORSPRONKELIJK. MOTTE N. VERKOOPINGEN. lüONDERDAG 22 MAART 1934 by afslag t6S D.m. 3 uur in Hotel HOBBEL" taOolt- Jensplaat, van: le Een Huis eu Erf aan Je Ioorstraat te Ooltgensplaat, gemerkt A 26, lectie A No. 2193 groot 1.16 Aren, bewoond Joor den Heer A. de Vries; 2e. Een Hotel, lafé, Winkel en Woonhuis met Erf ge lgen aan de SlikdUk te Ooltgensplaat ge kerkt A 79 en 80, Sectie A nummers 1901 p 1902 tezamen groot 3.51 Aren, bewoond por den Heer P. A. van den Berge. On- josten 9 plus 1 trekgeld. Aanvaarding Irstond bij gunning. Betaling kooppennin- %n voor of op 19 April 1934 met rente il betaling van 5 voor perceel 1 en 5J por perceel 2 vanaf de gunning. De waarnemend Notaris Mr. J. W. Höpink te Ooltgensplaat. WOENSDAG, 4 APRIL 1934 b(j Inzet IWOENSDAG, 11 APRIL 1934 bfj Afslag likens des avonds 7 uur in bet Hotel ■EIJER te Middelharnis, van HUIZEN ERF aan den Westd(jk en Ruyterstraat Middelharnis en de Dubbele Ring te Iimmelsdyk. Ten verzoeke van de Wed. Erven van den Heer Jan Vroegindeweij ,Dzn. te Middelharnis; en het WOON- i WINKELHUIS en ERF aanhetZand- .d te Middelharnis. Ten verzoeke van den eer L. Wibben te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. DIE ZICH HEDEN OPGEEFT ALS ONTVANGT ONS BLAD DEZE MAAND GEHEEL U KUNT U OPGEVEN BIJ ONZE ADMINISTRATIE. BIJ H.H. COR RESPONDENTEN EN AGENTEN J! uitgevers stelt ons in staat U de |ieding te doen: lak. Roman uit den tijd der Fransche istorische roman. Ruim 500 blz. verhalen. Drie boeiende, fantastische al n val. De beroemde, groote roman 3301848. 2 dln., ruim 600 blz. ;n letter. Een boeiende roman uit den aansche romantiek. 374 blz. Ion. De wereldbekende liefdes-roman. 350 blz. JACOBSEN, J. F. ANKERSMIT, (dus niet gebonden), ze tellen Ize zijn gedrukt op keurig papier ngen van: leid zijn voor hem of haar, die „ook i uitsluitend voor hen, die schrijvers Je Concourt enz. kunnen waardeeren. leze „restanten" gering is en WIJ JRRAAD STREKT! aanbieding wil gebruik maken pTELBON in I NDEN). in aanmerking te komen voor boeken (te zamen 2600 blz.) aalder. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,0751 ADVERTËNTIËN van 1—6 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1»—- per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. E.WJDM Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 40 Laten we maar gerust erkennen: de meesten onzer zijncliché-menschen. We dragen boorden, omdat andere men- schen boorden dragen, we loopen met schoenen, die een nummer te klein zijn, omdat anderen een kleine damesvoet mooi vinden, we dwepen met muziek, omdat anderen het óók doen, en dit alles, niet tegenstaande we boorden verfoeien, in te kleine schoenen pijn lijden en net zoo lief een draaiorgel als een Bachconcert hooren. Waarlijk zijn we cliché-menschen. Dat is onze zwakheid en onze kracht tegelijk. Onze zwakheid omdat we ons nooit kunnen verheffen boven dat wat gewoonte, gebruik, mode is, omdat we slaven zijn en blijven van onzen tijd, onze omgeving, omdat we meer geleefd worden dan zelf leven. Onze kracht, omdat alleen een aantal gelijkgestemden een zeker doel kunnen bereiken, omdat absolute persoonlijke vrij heid van inzicht en handelen tot een maatschappelijke chaos zou voeren. Maar een tikje originaliteit kan toch geen kwaad. Dat voelen we allen intuïtief. Dat voelt de winkelier, die een pakkende uitstalling voor zijn winkelraam maakt, dat voelt de jongedame, die een ondeugend dopje op haar permanent wave drukt, de handels man die zich de hersens suf peinst om nu eens iets te doen, wat zijn concurrenten niet doen. Speciaal in een tijd als deze, nu alle zeilen bijgezet dienen te worden, is een nieuw idee, een nieuw plan vaak héél wat waard. De kunst is maar om er op te komen. Dat hebben vermoedelijk ook de op stellers gedacht van het hieronder volgende drietal advertenties, welke we dezer dagen aantroffen in een Brabantsch blad, een Geldersch en het Dagblad van IJmuiden. Beginnen we met de laatste. Deze luidde NETTE JONGEMAN B. Z. A. als dienstbode; door vrouwelijke coll. van kantoor verdreven. Br. left. Y 427. Bureau van dit blad. In al haar kortheid werpt deze adver tentie een schril licht op een van onze moeilijkste maatschappelijke problemen de arbeid van de vrouw op kantoor en werkplaats. Het valt niet te ontkennen, dat vele mannen werkloos rondloopen, omdat hun plaatsen door vrouwen zijn ingenomen. Echter is het even waar, dat als de mannen dat werk deden, de vrou wen werkloos zouden zijn. De steller dezer advertentie heeft naar een oplossing ge zocht van dit probleem en meent die gevon den te hebben door te dingen naar een betrekking, welke tot nog toe alleen aan de vrouw was voorbehouden. FEUILLETON. Van héél anderen aard is de advertentie uit Brabant, het gemoedelijke Zuiden. BELACHELIJK I Als men de advertentie leest van mijn zoon P. Jansen op de Langedijk dan is het nóg erger of hij zijn vader in de Kortestraat met al zijn 8 winkels aan kant wil maken. Toen hij voor mij werkte kon hij niets, wist hij niets, en had hij altijd tevéél werk al deed hij i ook niets in de zaken. Nu in één keer kent hij alles. Hij kent deze beter als zijn eigen vader. Hij durft zelfs te schrijven, dat hij de échte Jansen is, dus zijn vader is het niét. Menschen stoort U niet aan al dat geschreeuw van mijn zoon, want wat hij nu kan, kon K. Jansen al voor 40 jaar. Dus geen zorg voor duurder be talen want tegen zijn vader kan hij het op géén stukken na halen. Dus allen met spoed om het mooiste costuum naar K. Jansen, Kortestraat. Hier zien we den concurrentiestrijd van onzen tijd in zijn scherpsten vorm. De concurrentiestrijd, die niets ontziet, die zelfs vader en zoon tegen elkaar in het strijd perk brengt. Ofzou de spreekwoor delijke Brabantsche gemoedelijkheid zich ook in dit geval niet verloochenen en is het geheel een afspraakje tusschen paps en zoonlief om de aandacht op hun res pectievelijke zaken te vestigen? Dan zou de originaliteit van den steller van deze advertentie eerst rechtorigi neel zijn. De derde advertentie zoekt het in het genre van den volkshumor, die meestal wat aan den platten kant is. Het meent den nood der tijden het best te kunnen bestrijden door een grapje en adverteert: KRIJGT HET VAS D1AS zei de Heer Doenooitwat tegen den Heer Grijpvinger dan heb je alle uitslagen Toen kreeg de Heer Doenooitwat een inslag, regel recht naar het ziekenhuis Wij zeggen „krijg een slim oogenblik, en koopt Uwe onderdeelen bij de A.M O. Auto- slooperij, Ringallee 20." Bij dit drietal willen we het ditmaal laten, ofschoon we uit de advertentiekolommen onzer bladen nog wel meer oorspronke lijke geestesproducten zouden kunnenknip- pen, want ook op dit gebied werkt de nieuwe tijd door en voelt men, dat men de platgetreden paden van sleur en ge woonte moet veriaten. OUÏDA Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. 7) jk kan paardrijden; dat doe ik gaarne," liet Vere er op volgen; ,,en ik kan schieten, en roeien en zeilen, en eene boot sturen dat hebben de bosch wachters mij geleerd." Welnu, zoo iets kan er tegenwoordig mee door, hoewel de mannen het wel anders zouden willen hebben," zeide Lady Dolly, eenigszins onbe stemd. „Maar je moet er mannelijk en los en vrij bij zijn» en daar zie je nu volstrekt niet naar uit. Weet je Vere 't is akelig om te zeggen maar ik ben ijselijk bang datje zoo'n preutsche kruidje- roef -me-niet,het type van de ouderwetsche Engel- sche vrouw zult zijn. Dat gaat tegenwoordig niet meer op.' ;>Hoe bedoelt gij dat opgaan." je moet rne niet zoo op mijne woorden vatten, dat is onbeleefd. Ik bedoel dat dit zijn tijd gehad heeft» dat het uit de mode is, dat het niemand meer bevalt; de mannen kunnen het niet uit staan. De eenige vrouwen, die tegenwoordig in den smaak vallen, zijn Russische en Amerikaansche. Waarom? Omdat zij alles doen waar zij lust in hebben, zonder zich aan iemand te storen. Zij zijn allen chic. Gij hebt niets chics over u. Je ziet er zoo stemmig, zoo stijf uit hoe zal ik zeggen Binnenlandsch Weekoverzicht. Hare Majesteit de Koning-Moeder, Adelheid, Emma, Wilhelmina, Theresia van Waldeck Pyrmont overleden. Nu wy Koningin Emma's sterfdag,dein drukken verwerken, is dit de voornaamste: ONS VADEKLANDISGETROFFEN DOOR EEN DIEPEN EN INNIGEN ROUW. Wij waren gistermorgen getuige van, dat de Koningin en de Prinses, uit het sterfpaleis vertrokken, terugkwamen in haar eigen Huis aan het Noordeinde. Een dichte schare stond om het ruiterstandbeeld van den Zwyger. Dieptreffend was de stilte. Niemand sprak, niemand bewoog zich: een stille, stomme groet van leed en deernis. Met een diepe, diepe buiging dankte de Koninginze voelde het bjjzondere van dezen groet. Hare Majesteit zag er slecht en bekom merd uit. Haar gelaat wasbleek, in haar oogen lag een diepe droefheid. De stille rouw van 'dit publiek was de rouw van ons volk. De smart is over Holland geslagen. Het is of het gewone leven zwygt. Want alom heerscht leed, het gevoel, dat we iets lief3 en iets kostbaars verloren hebben. Dat we een vrouw, een vorstin verloren hebben, die heeft gediend. En nu haar lieve, fijne glimlach verstoven is in het masker van den dood, nu voelt ons volk, dat er als het ware een stuk uit zy'n vleesch en uit zijn hart is gesneden. Er ligt geen overdri ving in de vraag: kan men zich eigenlijk ons Vaderland zonder de Koningin-Moeder voorstellen? Want esn eigenlyke functie had onze oude Vorstin niet meer, en toch was zij zóó met ons saSm gegroeid en saam gestrengeld, dat we haar werkelyk als onmisbaar zijn gaan gevoelen en dat we thans ons volksleven niet meer zonder haar kunnen voorstellen, zonder deze fijne, lieve, vergeesteiyke, decora? tieve figuur. En tóch zal het moeten. We hebben haar moeten afstaan. Aan den dood. Aan de eeuwigheid. Aan God. Nu rouwt Holland. Nu wordt er overal waar Nederlanders wonen en werken gerouwd Reuter en andere telegraaf-agentschapoen hebben het reeds gemeld, dat overal op de wereld, waar Nederlandsche kolonies geves' tigd zyn, de vlaggen halfstok hangen en de harten z(jn samengesmeed in rouw. Uit alle landen der aarde brengt de telegraaf aan onze Koningin en aans volk bewyzen van deelneming by den dood van haar, die de Engelschen eens de „liefste oude dame van Europa" hebben genoemd. Vooral voor onze Koningin zijn het smar telijke dagen. Want zy heeft verloren het liefste wat een meusch op aarde kan bezitten: een goede Moeder. Heel haar jeugd, heel haar opvoeding lag in de handen van deze edele Vrouw, die door haar huweiyk met den ouden Koning een offer bracht; die uit haar eigen vaderland geroepen werd tot een zending, een taak in een vreemd land en een vreemd volk, maar die deze taak heeft volbracht meteen trouw, een goedheid en eene vroomheid,die haar aanspraak geven op de blyvende ver eering van ons volk. En daarom is het nu stil in Holland; daar om zwygt de muziek, daarom wapperen de vlaggen halfstok 1 VlaggenHebt ge ooit zoo'n zee van vlag gen gezien in de Residentie! Wat velen dan, misschien, op haar verjaardag wel eens ver zuimd hebbendat willen ze door hun verdriet bewogen, inhalen. Duizenden, duizenden, duizenden vlaggen, halfstok zijn even zooveel bewyzen van ons leed Het Hollandsche volk lééft nu onder zyn rouw-vlaggen. Zal er één gezin geweest zyn, zoo orthodox, alsof je ieder oogenblik in je Bijbel laast. 't Is zonderling!" „Haar vader placht mij uit Thomas A Kempis voor te lezen, voordat zij geboren was," dacht Lady Dolly toornig, daar zij de psychologische tegen strijdigheden in hare dochter aan den overledene weet; eene dochter die zij duizendmaal liever niet gehad zou hebben. Welnu dan, lieve", zeide zij eensklaps; „jezult rijden en je zult zwemmen; dat zal u voorzeker beter passen dan je Griekscb en je kegel.hoe noemde je dat ook?" „Kan ik hier zwemmen?" vroeg Vere. „Natuurlijk; dat doet men hier juist. Kan je duiken?" „O ja! ik ben in het water gewoon." „Goed dan. Maar wacht eens; je hebt zeker geen badcostuum?" „Jawel. Ik heb het meegebracht. Wilt ge het zien? Keziah!" Keziah werd verzocht het badcostuum te bren gen, en na een weinig oponthoud kwam het voor den dag. Lady Dolly bekeek het. Van lieverlede nam haar gelaat eene uitdrukking van afschuw en ontzet ting aan, alsof zij eene spookverschijning zag. „Dat ding!" bracht zij uit. Wat zij zag was het lange blauw linnen badkleed hoog aan den hals en tot op de voeten dat de eenvoudige Engelsche vrouw gebruikt, in wier ziel het licht van eene fashionable badplaats nog niet is doorgedron gen. „Dat ding!" herhaalde Lady Dolly. „Is het dan niet goed?" vroeg Vere, beschroomd en verlegen. .Niet goed? 't Is onwelvoegelijk!" waar niet over Koningin Emma gesproken is, kan dit anders geweest zyn dat met liefde en vereering? Het Protocol schreef voor, dat de Regeering Dinsdag in de Tweede Kamer niet het woord zou voeren. Wy moeten eerbied hebben voor het Protocol, maar het was zoo innig jammer, want nu was deze korte byeenkomst der Kamer haast nog sneller afgeloopen, dan ze geopend werd. Het was waariyk dl té kort, al té sober, en we stonden al té spoedig weer in de rouwstad waar de menschen de met rouw-omwoelde oranjestrikjes droegen, waar de militairen met breeds rouwstrikken om den arm liepen; waar de tallooze vlaggen halfstok hingen, in den naargeestigen-vallen- den regen. En by het Paleis, het Paleis waar Hol lands Vrouwe op haar doodsbed ligt, met wat witte seringen om zich heen ddar stond het volk stil, en fluisterde. Nog enkele dagen en dan wordt ze uit gedragen door de Residentie. Dan zal de droeve stoet door de breede straten van de binnenstad trekken; dan zal ze voor de laatste maal door de residentie gaan, waar ze haar levenstaak heeft volbracht. Het is een uitdrukkeiyke wensch van de Koningin, dat dit met eenvoud geschieden zal. Uit de omgeving van Hare Majesteit ver namen wy, dat onze Vorstin met groote geestkracht de leiding der plechtigheid in handen genomen beeft en ingelicht wenscht te worden omtrent alles, wat er mede te maken heeft. Maar ais dan in het begin der volgende week onze lieve, oude doode wordt uitgedra gen, dan zal het geschieden door millioenen harten, die, hoe ver van elkander ook ver- wyderd, zullen kloppen in één rithme van dankbare vereering en van stil verdriet. Heel het Vaderland rouwt I Het overlijden van Hare Majesteit de Koningin Emma heeft het geheele Nederland sche Volk in diepen rouw gedompeld. Toen om ongeveer acht uur in den morgen van Dinsdag 20 Maart, op het paleis aan het Noordeinde de vlag tot halverwege den stok raakte, viel er een diepe stilte over het wachtende publiek. Het doodsbericht ver spreidde zich snel over de stad en allerwegen werden de vlaggen uitgestoken. Het zou een feesteiyk gezicht zyn de lange heldere kleu ren in reeksen te zien uithangen over de straten der Residentie, ware het niet dat de naakte halve stoklengten daarboven maar al te goed herinnerden aan het groote verlies, dat onze Natie geleden heeft. Hoe groot onze rouw echter ook moge zyn, allereerst gaat onze deelneming uit naar de Koningin, die zeker wel in de éérste plaats getroffen is door het verscheiden Harer geliefde Moeder. Hech ter dan ooit moet de band blijken tusschen Haar en Haar volk in deze droeve ure. Moge zij een kleinen troost vinden in de tallooze biyken van medeleven: in de treurende vlag gen, in de met zwart omwoelde oranje rozetten, die allerwege gedragen worden teD teeken van rouw en in de schier eindelooze rij van namen, die in de condoleantieregisters in de paleizen valtl Daar waren natuuriyk in de eerste plaats de handteekeningen van de grooten in den lande, van hooggeplaatste militairen en ambtenaren. Dan van de gezan ten en rechters, enz. enz. Zelfs president Roosevelt zond een condoleance telegram aan de Koningin, evenals de Rykspresident Hin denburg en President Miklas van Oostenryk. In de stad zijn alle vermakeiykheden ge schorst. De bioscopen worden Dinsdag, Woensdag en Donderdag gesloten en zullen dat ook zyn, wanneer onze Lieve Vrouwe haar laatsteu tocht door de Residentie aan vangen zal. In den loop van de volgende week zal het stoffeiyk overschot worden bijgezet in de Nieuwe Kerk te Delft, waar reeds zoovele leden van het Koninkiyke Huis van Oranje en aanverwante personen liggen. De heele weg Den Haag-Delft zal te voet worden af gelegd. Deze laatste plechtigheid zal door ooggetuigen worden verslagen en door de K. R. O. en de A. V. R. O. worden omgeroepen. De K.R. O. neemt bierbij het eerste gedeelte van den weg voor zyn rekening, de A. V. R. O. het tweede. Hierna zullen de uitzendingen gestaakt worden. In het geheele land zal dan voor één dag een laatste plechtige stilte heerschen. Alleen de klokken zullen luiden de klokken, die haar eens feesteiyk begroet ten, de klokken, die by alle groote gebeurte nissen in ons land hun stem deden hooren, déze klokken zullen de geliefde Koningin- Moeder een laatst vaarwel toeroepen. ZIJ RUSTE IN VREDE „Onwelvoegelijk?" Vere kleurde tot over de ooren. „Ja, onwelvoegelijk," hernam Lady Dolly, „zoo niet erger. Goede Hemel! 't Is zeker al bij den zondvloed gedragen! De kinderen zouden u met stecnen gooien. Ik wist wel dat je geen ordentelijk badcostuum zoudt hebben. Morgen zal er een voor u gemaakt worden zooals liet mijne, en dan kun je naar hartelust in het water spartelen. Biauw en wit, of blauw en rood. Je moet liet mijne eens zien." Zij schelde en liet een van hare badcostuums halen, die zij in allerlei kleuren had. Vere bekeek het verlegen. Zij begreep er niets van. Het scheen haar toe aan de schouders en knieën uitgesneden te zijn. „Dat is zooals dc paardrijders dragen," zeide zij diep ademhalende. „Dat is het ook; je noemt liet daar juist bij dcu rechten naam," zeide Lady Dolly lachend. „Morgen krijg je er ook zoo een." Vere werd vuurrood. „Maar wat bedekt dan ientands beenen en armen?" „Niets 1 Wat ben je toch onnoozeii Je hebt immers geen gebrek aan je beenen? Zoover ik mij kan herinneren, zijn zij niet scheef of krom of verdraaid. Toen je klein waart, ging je voor een bijzonder welgemaakt kind door." Mocht men dan naakt loopen als men maar recht van lijf en leden was? Vere begreep niets van de wereld, waarin zij verdwaald was geraakt. „Zoo'n costuum zou ik nooit willen dragen," zeide zij bedaard, na een kort zwijgen. „Je zult dragen wat ik u zeg," sprak hare moeder scherp; „en wat je ook zijn moogt, wees, om 's Hemelswil, niet preutsch, kind. Preutschhcid be- Buitenlandsch Weekoverzicht. Reeds hebben wij er in een vorig overzicht den nadruk op gelegd, dat het sluiten eener Italiaansch-Oostenryksch-Hongaarsche over eenkomst voor Mussolini niet meer een kwes tie van prestige dan van zakelijken aard was. Het thans gepubliceerde accoord, bestaande uit een drietal protocollen bevestigt het al gemeen vermoeden: op economisch gebied is er geen ander resultaat geboekt, dan dat men besloten heeft... verder te onderhande len, waarbij dan nog niet eens het aangaan van een drievoudige handelsovereenkomst in het vooruitzicht gesteld wordt, doch het afsluiten van tweezijdige verdragen, waartoe dus een Conferentie van Drie geenszins nood zakelijk was. Wat het politieke gedeelte betreft valt de nadruk op de consultatie-clausule: Italië, Oostenrijk en Hongarije zullen elkaar bij hun buitenlandsche politiek raadplegen, hetgeen er in de practijk op neerkomt, dat Italië als de grootste broer fungeert en Rome nog meer dan tevoren de centrale voor die ge meenschappelijke politiek wordt. Voor zoover deze afspraak meer dan een leege formule zal bljjken te zyn en reëelen inhoud zal krijgen, beteekent deze dus een versterking van Ita- lië's internationale prestige en politieke posi tie in Midden-Europa. Tegenover de onder hegemonie van Frankryk staande Kleine Entente, die zich tot heden inderdaad bitter weinig om de kern der voormalige Oosten- rijksch-Hongaarsche monarchie bekommerde en alleen maar biyken van (vijandige) belang stelling gaf, als er ook maar gezinspeeld werd op de revisie der vredesverdragen en een Restauratie der Habsburgers heeft Italië zich thaus als beschermheer van een Oosten- rijksch-Hongaarscb Donaublok opgeworpen. In dit licht moet men de groote redevoering bezien, Zondag door den Duce voor 5000 regeerings- en partijfunctionarissen te Rome gehouden, waarin hy een overzicht gaf over hoort tot den tijd van de Arke Noachs, evenals je badcostuum." Vere zweeg. „Is mijnheer Van der Decken hier?" vroeg zij eindelijk, om het gesprek op iets anders te brengen, en bespeurende dat hare moeder niet weer sprak, want deze had het veel te druk met er over te denken wat hare kleercn wel kosten zouden, en of de jonge Due de Tambour, de zoon van den Prins de Chambréc, niet wel eene goede partij zou zijn. Dat was de beste verbintenis, die haar voor 't oogen blik inviel maar het arme kind had geen bruid schat. „Mijnheer Van der Decken?" zeide Lady Dolly, tot de werkelijkheid ontwakende. „O, die is op zee. Hij is naar Java, of Japan of Jupiter; iets met eene J. Zoo verdient bij geld, weet je? ik begrijp er nooit iets van. Als de menschen geld noodig hebben, gaat hij naar hen toe en weet het hun te bezorgen omdat zij Jiet zclven niet hebben, is dat niet raar? Kom eens bier. Weet je wel, Vere, dat je cr lief uitziet? Je zult een mooi meisje worden. Geef me nog een kus, lieve." „Vere deed het, door eene soort van ingeving begrijpende dat zij hare moeder moest aanraken, zonder iets aan het kunstigwerkharerkamenieren de kleine geheimen te beschadigen. Daarna bleef zij lijdelijk staan. ,,'t Is een lastig meisje," dacht Lady Dolly nog eens. „En wat heeft zij veel van dien goeden Vere. Wat word jc groot!,, zeide zij overluid. „Overeen jaar zal jc getrouwd zijn." „O, neen!" riep Vere, met een verschrikten blik. „Onnatuurlijk kindHoe ter wereld zou je dan willen leven, als je niet trouwen wilt?" „Ik zou op het land willen wonen met de FrSu lein." „Je leven lang? en als oude vrijster sterven?" „Dat zou mij niet kunnen schelen." Lady Dolly lachte, maar met eene soort van ergernis en huivering, zooals een strenggeloovige lacht als hij iets hoort, dat wel grappig maar oneer biedig is. „Waarom zeg je zulke malle dingen?" sprak zij wrevelig. „Je meent er niets van." „Ja, ik meen het wel." „Gekheid!" zeide Lady Dolly, die nooit met ienland redetwistte, maar eene stellige verzekering veel meer afdoende vond, zooals ook meestal het geval is. „Welnu, tot weerziens, lieve; je hebt rust no«dig en je kunt niet uitgaan voordat je fatsoenlijk gekleed voor den dag kimt komen, en ik heb nog ontzaggelijk veel te doen. Adieu! Je ziet er heel lief uit." „Wie was die heer, dien ik gezien heb?" vroeg Vere, toen hare moeder opstond en haar nog eens op het zijdeachtige blonde haar kuste. „Is hij iemand van papa's familie? Hij was zeer vrien delijk." Lady Dolly kleurde een weinig. „O, dat is Jack. Je zult je wel herinneren dat je Jack drie jaar ge leden tc Homburg ontmoet hebt toen je daar bij me geweest ben?" „Is hij van onze familie?" „Neen, familie juist nietalleen maar een vriend" „En heeft hij geen anderen naam dan Jack?" „Wel zeker. Doe toch zulke domme vragen niet. Hij is Lord Jura, dc zoon van Lord Shetland. Hij is bij de garde. Een oude bekende, lieve hij kan zich u herinneren toen je nog een klein kind waart". (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1