TEL. 243 - SOMIHELSDIJK KONINGIN EMMA. f PREDIKBEURTEN. I ij Terk oopen uitsluitend R. en D. Behangsel cent per rol WOENSDAG 21 MAART 1934 VERSLAGEN Hoofdpijn, hlifKhacdt's Vxxdm MOTTE N. Hedenmorgen kwart voor acht is de Koningin-Moeder overleden. pil Schotachen buiten- en een effen binnenr kant hebben, hari ge stoffen, effen vrol met moezen van geborduurd metaal, ruiten-en dambordstofjes vrooljjkestreepen, er is bijna te veel om op te noemen. Al deze stofjes la ten zich ook zeer goed met effen weefsels verwer ken tot snoezige Japoncomposi ties" Heel veel mooie kleuren z^ninden smaak, grys, grijs blauw en hard blauw, violet, bruin, beige,ivoor- kleur, olijfgroen, Delftsch blauw, oraDje, donker blauw enz. Meestal zijn niet zoozeer de kleuren nieuw, dan wel de nuancen en de sar menstellingen. Men combineert b.v. op het oogen ic blik graag bruin pet oranje, donkerblauw en rood, zwart en prkooisblauw, gr(js en oranje, groen en bruin, oud met zwart, roestkleur met grijs of groen, nz. enz. Sommige kleurencombinaties zijn pvallend, zooals b.v.lindebloesemkleur met looker oranje, ander minder zooals spina- ■iegroen met grijsgroen en daardoor is het |dereen mogelyk dat te kiezen, wat haar |oed staat en met haar smaak overeenstemt. Zondag 18 Maart 1934. NEDEJRLAiNDbCB HERVORMDE KERK. Jliddelharnis, vin. en 's av. dhr. Barneveld, Delft, ■omraelsdijk, vm. en 'sav, ds. v. Asch. Ihrksland, vm. ds. v. d. Wal en 's av. dhr. Baart. Werkingen, vm. en 's av. dhr. Overweel. ilelissant, vm. leeskerk en 'sav. ds. Bouw. Itellendam, vm. ds. Bouw (doop) en 'sav. dhr. I Bouman. loedereede, nam. ds. v. d. Wal. fuddorp, vm. leeskerk en nam. ds. v. d. Wal. fieuwe Tonge, vm. ds. Kleijne en 'sav. dhr. 1 Wilschut uit Rotterdam. J)ude Tonge, vm. ds. Verkerk en'sav. leeskerk. ipoltgensplaat, vm. leeskerk en'sav. ds. Kleijne. langstraat, vm. dhr. Vetter. len Bommel, vra. dhr. Wilschut uit Rotterdam I en nam. ds. Polhuijs. It ad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nam. 1 leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. lliddelharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. Itellendam, vm. en 's av. ds. Sap. loltgensplaat, vm. en 'sav. ds. Reenders. |)en Bommel, vm. en nam. ds. Schaafsma. itad a.'t Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaff. 1 GEREFORMEERDE GEMEENTEN, liddelharnis. vm. en 'sav. ds. de Blois. CHR. GEREFORMEERDE KERK. [liddelharnis, vm. en 'sav. ds. Laman. I DOOPSGEZINDE GEMEENTE, luddorp, vm. ds. R. Foppema. draagt Stalenboek ter Inzage ioedkooper dan wie ook maar niet ten koste van de kwaliteit) UUR, bestaande uit 3-deelige matras, y 2 kussens, gevuld met prima Java-kapok, Jttijk, degelijk afgewerkt, met afgenaaide randen, In prijs vanf 27,25 fetaande uit 3-deellge matras, stfralne lerfrokken met linnen damast in diverse dessins, kezet en afgenaaide randen compleet 48,59 bestaande uit bed, pelnw en 2 kussens, I18,50 bestaande uit 3-deellge matras, scbnlne pens, voor den zeer lagen prijs van 13,50 3EDTIJK12,90 JTIJK f 3,95. 4,75, 6,95, 9,75 al.) 5,75. - Pracht BEDSPREIEN ƒ2,45 0,65, 0,95, 1,15, 1,65 DIKANT4,95, 5,75, 8,75 5.95, 6,50, 8,75, 10,75, 12,75 SEN ZEER VOORDEELIG UR, bestaande uit 2-pers. Ledikant fbreede Nachtkast. Talel en 2 Stoelen, nieuwste voor den lagen prijs van 39.50 ik- en Veerenbedden vermaken tot desgewenscht binnen 3 dagen klaar sluitend de prima Java-kapok verwerkt t door eerste klas vakkundigen gemaakt. DEKENS bijzonder goedkoop 1 t grootst goedkoopst Speciaal Behangselpapiermagazijn van Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,076 advertêntiën van t6 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 39 Verslag van de vergadering van den Kaad der gemeente UKN BOMMEL op Yrüdag 16 Maart des namiddags 2 uur. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten de goedkeuring over de gemeente-begrooting dienst 1934. Voorzitter feliciteerde den Raad met deze goedkeuring die na de vele wijzigingen is bekomen Spreker meende dat dit de eerste gemeente van bet eiland is die de goedkeuring reeds heeft verkregen. Van Ged. Staten de goedkeuring over de verordening tot heffing van de opcenten op de Personeele belasting. Van de gemeente Melissant een schrijven waarbij werd bericht dat overeenkomstig de Gem. regeling is benoemd in de vacature van Nieuwenhuijze tot afgevaardigde in de Stichting Drinkwaterleiding voor Goeree en Overflakkee de heer M. W. Struijk. De Voorzitter deed mededeeling dat van de vereeniging Steun bij Ziekenhuisverple- ging een bedrag van 1050 terug ontvan gen was. Spreker zeide dat toen de kas van S.B.Z. in een berooiden toestand was de ge meente dit bedrag oorspronkelijk als rente loos voorschot heeft verleend, dat daarna is besloten dit bedrag te schenken, doch nu blijkt dat S.B Z voldoende middelen heeft, en het Armbestuur in een berooiden toestand verkeert, hebben B. en W. als uitvoerend lichaam van het Armbestuur gevraagd of dit bedrag niet terug gegeven kon worden. Daarop heeft S.B Z. spontaan het destijds verkregen bedrag teruggestort waarvoor wij haar van deze plaats hartelijk dankzeggen. Van Ged. Staten was nog ingekomen de goedkeuring over de verordening tot heffing van de personeele belasting voor de café's. Van Ged. Staten was bericht ontvangen dat was verdaagd het besluit tot goedkeuring van den aankoop van het huis en eveneens de goedkeuring over de wijziging van de gemeente-regeling voor de Gascentrale Oost Flakkee. Van Ged. Staten ontvangen de goedkeuring over de verordening tot heffing van school geld. Voorzitter deelde mede dat daarvoor een langere termijn was aangevraagd, doch Ged. Staten hebben der traditie getrouw, deze goedgekeurd voor 1 jaar, dus tot Maart 1935 Nog was de goedkeuring ontvangen over de verordening op de beschikbaarheid van Drinkwater, en ook was verdaagd de goed keuring op de nieuw vastgestelde bouw verordening. Van de N.V. Industrieels Maatschappg Mabeg te Utrecht, was ontvangen een exploi tatie-overzicht over de maanden September en October 1933, waaruit bleek dat een winst was gemaakt van 2086,01J. Van de commissie tot wering van school verzuim was ontvangen het verslag van de werkzaamheden over 1933. Voorzitter zeide dat hu het beter geacht had als de vermelding achterwege was gebleven dat de commissie eenmaal heeft moeten vergaderen voor het gemeentehuis, omdat dit voor justitioneel onderzoek bezet was. Spreker meende dat dan een ander gebouw in gebruik genomen had moeten worden. Zooiets kan te allen tijde voorkomen en dan is een dergeigke vermel ding niet verheffend voor de commissie op zichzelf. Van den Minister van Sociale Zaken en Financiën was bericht ingekomen dat aan de werkloozenzorg over 1933 vergoed zal worden 84 overeenkomstig de berekende draag- kracbtsfactor dezer gemeente. Van de Wed. M.Mootjaart was een verzoek ingekomen om ontheffing van haar aanslag voor schoolgeld, omdat haar dochtertje in middels was overleden. Aan dit verzoek werd voldaan. Daarna werd vastgesteld het kohier voor de heffing van de Hondenbelasting. Daarin werden 82 aanslagen verwerkt. Op verzoek werd aan A. Borssers wegens vertrek afschrijving verleend van zqn aapslag in de hondenbelasting. De gemeente-begrooting dienst 1933 en 1934 werd met af- en overschrijvinggewqzigdin verband met de bemoeienis die de gemeente heeft met de distributie van vleesch en margarine. De Voorzitter deelde vervolgens mede dat er in het ambtenaren-reglement dezer ge meente een artikel voorkomt, dat de aandacht waarschijnlijk is ontgaan, en waarin aan de gem. ambtenaren vrije geneeskundige behan deling, alsmede ziekenhuisverpleging werd verleend. Dit is nimmer de bedoeling van den raad geweest. Dit zou ook leiden tot het verhoogen van salaris en den pensioen grondslag. B. en W. stelden daarom mits dien voor in principe te besluiten dit artikel te laten vervallen. Definitief kan daartoe niet besloten worden omdat eerst de Bon den moe ten worden gehoord. Alzoo werd daarna besloten. Dan werd overgegaan tot het verhuren van landerijen van het Burgerlijk Armbe stuur. Voorzitter stelde voor dit eerst in ge heime zitting te behandelen omdat daarbij personen genoemd moeten worden. Na heropening werden de landerijen ver huurd en de vergadering daarna gesloten bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 et. Bij Uw drogist (Adv.) FEUILLETON. OUÏDA Naar hët Enoelsch door C. BAARSLAG. 6) Ik geloof dat ik het begrijp," zeide Vcre Herbert. Zij was een lief meisje, en ondanks hare lengte, zag zij er nog zoo recht kinderlijk uit. Haar bevallig kopje rustte op een tengeren hals, en de trekken van haar gelaat, dat de kleur van eene witte roos had, waren fijn en edelhaar blond haar was boven bare wenkbrauwen recht afgeknipt en op het achter hoofd in eene losse vlecht geiegd; haar welbe sneden mond, niet zoo klein als die van hare moeder vertoonde een ernstige uitdrukking, evenals hare donkergrijze, sprekende, maar heldere en levendige oogen. Zij was kalm en stil. Zij had geweend alsof haar het hart zou breken, doch liever had zij willen sterven dan hare moeder er iets van te laten ver moeden. Zij was teruggestooten, wat de Franschen refonlé sur elle-même noemen; en dat valt bard. „Heb je alles wat je noodig hebt?" vroeg Lady Dolly, een haastigen blik door de kamer werpende. „Je weet dat ik je niet verwachtte, lieveIn 't aller minst niet." „Grootmoeder heeft toch getelegrafeerd?" „Uwe grootmoeder heeft getelegrafeerd dat je op reis waart gegaan; dat is juist weer een trek VERSLAG van de Vergadering van den Raad der gemeente HELLEVOET- SLUIS op Dinsdag 13 Maart 1934, des nam. 2§ uur. Voorzitter; de Burgemeester. Secretaris; de heer F. J. Swart. Alle leden zijn aanwezig. Na opening spreekt de Voorzitter als volgt: Ik kan niet afwijken van de goede gewoonte om den raad in de eerste vergadering in het nieuwbegonnen jaar met de jaarwisseling geluk te wenschen en de hoop uit te spreken dat het hun en hunne gezinnen in 1934 goed moge gaan. Wat den toestand onzer gemeente betreft, zal ik thans niet in beschouwingen treden over van haar! Natuurlijk verlangde ik u hier te hebben, maar niet zoo dadelijk." „Binnen drie weken huilt die nare oude vrouw weer om bet kind," dacht Lady Dolly nog eens. „Maar zij heeft het gedaan om mij te plagen; die oude kat!" „Spijt het u bij mij te komen, lieve?" vroeg zij intusschen vriendelijk, terwijl zij Vere op eene sofa naast zich trok. „ik was beet blijde,"antwoordde Vere. Lady Dolly nam wijselijk maar geen notitie van den verleden tijd. „O, ongetwijfeld, dat is heel lief van u. ik heb u in geen drie jaar gezien; want die weinige dagen te Bulmer tellen niet mee. Bulmer is verschrikkelijk vervelend, niet waar?" „Ik geloof het wel, inaar ik verveelde mij er niet. Als grootmama niet zoo dikwijls..." „Knorrig was geweest, wil je zeggen," vulde Lady Doily lachend aan. „O, ik ken haar, mijne lieve; er leeft geen onaangenamer mensch. Die goede oude hertog was zoo'n lief en knap man; maar je zult je hem niet meer kunnen voorstellen. Uwe grootmama is eene kat eene ware kat. En wat heeft ze u mal gekleed; 't Is een schande een meisje zoo te kieeden, dat bederft haar smaak. Je ziet er anders goed uit, Vere." „Ja? Men zegt dat ik op mijn vader lijk." „Bijzonder veel." Lady Dolly gevoelde dat er weder een nevel over hare oogen kwam, en ditmaal wist zij dat het niet van de garnalen was. Zij zag het zonnige grasperk in Devon, en de rozen, en het kleine kind aan hare borst. Hemel, hoe lang geleden scheen dat te zijn. Zij beschouwde Vere met een ernstigen, teederen den algemeenen, oogenblikkelijken toestand, daar dat m.i. geen maatstaf mag zijn om dien toestand onbevangen te beoordeeien. Ongetwijfeld is er veel, dat sommigen tot somberheid stemt, maar het is zéér onverstan dig om dien gemoedstoestand op te zweepen tof een wanhoopsstemming. Er zijn lichtpunten en vertrouwen, moed en energie moeten wor den aangekweekt en niet worden ondermijnd. Er zijn eerder redenen tot tevredenheid en dankbaarheid, dan omgekeerd. Zien we alleen maar naar den toestand, waarin honderden zuster-gemeenten sinds de laatste jaren zijn komen te verkeeren. Daarom moet het parool zijn; „De hand aan den ploeg"; met zelfvertrouwen, moed, en rechtvaardig en goed beleid voorwaarts op den weg naar nieuwe ontwikkeling en welvaart. Géén politiek van destructie of afbraak moet worden gevoerd, maar een -voor zoo ver de middelen het toelaten van bewaren, bevestigen en opbouw. Daartoe moge de raad in goede samen werking in de allernaaste toekomst zijne mede werking verleenen. De notulen der vergadering van 19 Dec. 1933, gevolgd door die van 21 Dec., werden onveranderd vastgesteld z. h. s. IngekomenStukken; 1. De N.V. „Gasfabriek Hellevoetsluis" schrijft over waterlevering, met rapport van den Dir-Adm. der waterleiding. 2. Het gemeentebestuur van Nieuwenhoorn vraagt wijziging van het contract inzake waterlevering, n.l. om de hoeveelheid te brengen van 13.200 op 9.000 M3 per jaar. 3. Als voren, om het bedrag van 0,10, vermeld in punt van het contract te brengen op 0,07. 4. Als voren, inzake contracts-wijziging waterlevering, met een rapport der door den raad van Nieuwenhoorn ingestelde commissie, inzake waterlevering van Hellevoetsluis aan Nieuwenhoorn. 5. Jaarverslag der afd. Hellevoetsluis Nieuw-Helvoet der Zuid-Hoilandsche Vereen. „Het Groene Kruis" over 1933. 6. Mededeeling van Ged. Staten van Zuid- Holland, de goedkeuring der verordening, krachtens art. 31 duodecies, par. 2, 2de lid, der wet op de personeele belasting 1896. 7. Proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-Ontvanger le kwartaal 1934. 8. Ged. Staten zenden goedgekeurd terug liet raadsbesluit van 18 December 1933, tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst '33. 9. Ged. Staten zenden goedgekeurd terug het raadsbesluit van 21 November 1933, tot wijzging der gemeente-begrooting, dienst 1933. 10. Dankbetuiging der Gewestelijke Land storm Commissie „Monden der Maas" voor de verleende subsidie. 11. Ged. Staten berichten de ontvangst van 't schrijven van 't Gemeentebestuur d.d. 29 December 1933, no. 70/1, inzake opheffing O.L.S. A. 12. Ged. Staten van Zuid-Holland berich ten de goedkeuring der gemeenschappelijke regeling met Brielle, inzake toelating van kin deren uit die gemeente tot de O.L. school alhier. 13. De pensioenraad vraagt vaststelling pensioensgrondslag wijlen G. Gebraad. De stukken nos. 1 en 5 t/m 12 worden voor kennisgeving aangenomen. De nos. 2 t/m 4 op voorstel van den Voorzitter aangehouden tot het eind der vergadering en de pensioen grondslag wijlen G. Gebraad wordt met ingang DEN HAAG, 20 Maart. Telefonisch meldt men ons: De Koningin-Moeder, zeer gezien in ons land en beter bekend als Koningin Emma zag den 2den Augustus 1858 als dochter van Vorst Georg zu Waldeck en Pyrmont en diens gemalin Helena van Nassau het levenslicht. Zij ontving de namen Adelheid Emma Wilhelmina Theresia. Den 7den Januari 1879 huwde Zij met Willem III, Koning der Nederlanden en Groot hertog van Luxemburg, die in 1877 weduwnaar was geworden. Den 30sten Augustus 1880 werd uit Haar huwelijk een Prinses geboren: Wilhelmina Helena Pauline Maria. Toen op 21 Juni 1884 Kroonprins Alexander stierf werd Prinses Wilhelmina de troonopvolgster. Na een langdurige ziekte stierf 23 November 1890 Koning Willem III. Vanaf dit oogenblik tot 6 September 1898 nam Koningin Emma het regentschap waar voor Haar minderjarige dochter, en in deze functie werd Zij zeer geliefd. Kroonprinses Wilhelmina is 30 Augustus 1898 18 jaar geworden, wettelijk meerderjarig en nam toen als Koningin Wilhelmina van Haar Moeder de regeering over. van 1 Nov. 1928 vastgesteld op 3840, Restitutie woninghuur. Naar aanleiding van een adres van Mevr. de Wed. G. Gebraad-Stoutjesdijk, wordt op voorstel van B. en W. besloten dit college te machtigen haar over elke maand nè 1 Febr.1 1934 een restitutie van huur voor de woning Schoolplein 2 te verleenen ten bedrage van 4,-. De heer VAN KRALINGEN vraagt of een contract bestaat. Spreker vindt de huur buiten gewoon hoog. De VOORZITTER antwoordt dat de resti tutie per maand wordt verleend, zoodat ook per maand opgezegd kan worden. Later zullen we de zaak toch onder oogen moeten zien in verband met de andere woningen. Wijziging begrooting. Op voorstel van B. en W. wordt vastgesteld een wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1933, wat den gewonen dienst betreft, in inkomst tot een bedrag van 320,43 en in uitgaaf tot bedragen van respectievelijk 4197,53 en 3877,10 en wat den kapitaal- dienst betreft, in inkomst tot een bedrag van 139,en in uitgaaf tót een bedrag van 1143,— De heer N1JGH vraagt wat de kosten van electrificatie der school hebben bedragen, waar op de Voorzitter antwoordt van 388, Couponbelasting. In verband met de inwerkingtreding der wet tot heffing eener couponbelasting, wordt op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten de door blik, die het meisje trof en haar deed beven en blozen; eindelijk scheen hare bekoorlijke moeder dan toch gevoel te hebben. Lady Dolly's blik werd al ernstiger en peinzender. „Zij denkt aan het verleden en aan mijn vader," dacht het meisje met aandoening, en haar jeugdig hart zwol van eerbiedige sympathie. Zij ^durfde het stilzwijgen van hare moeder niet afbreken. „Vere," zeide Lady Dolly eindelijk, op droome- rigen toon, „ik denk er over wat er gedaan moet worden om u fatsoenlijke kleeren te bezorgen. Mijne kamenier moet iets voor u oploopen, dat je morgen dragen kunt. 't Is jammer u in dit mooie weer in huis op te sluiten, en een weinig vroolijkheid zal u goed doen na die gevangenis tc Bulmer. Die drie dagen toen ik er het laatst geweest ben, dacht ik dat ik mij dood zou geeuwen. Zij wilde mij nauwelijks in mijne eigene kamer laten ontbijten, volstrekt tc zes uur dineeren! te zes uur! Maar zij is altijd heel anders geweest dan ieder ander; zelfs toen de hertog nog leefde, was zij de eigen- zinnigste, lastigste, kwaadaardigste kat in het graaf schap. En wat heeft zij voor begrippen! Zij is een soort van Wesley in vrouwenkleeren; en, tusschen twee haakjes gezegd, hare japonnen waren haar altijd te kort. Maar, zooals ik zeide, lieve, Adrienne zal dadelijk iets voor u oploopen. Zij heeft een goeden smaak. Ik laat eene kamenier nooit een japon maken. Dat is dwaas. Even goed zou men kunnen verlangen dat Rubinstein zelf de viool maakte, waarop hij speelt. Als zij ongeschikt voor haar werk is, maakt zij dat men er uitziet alsof men gek is. Is zij werkelijk eene goede kamenier, dan maakt zij niet, maar zij schikt wat de naaister gemaakt heeft en legt er de laatste hand aan niets meer. Maar ditmaal zal Adrienne voor u toch de gemeente van de opbrengst van effecten verschuldigde couponbelasting bij de uit betaling van die opbrengst aan de recht hebbenden niet af te houden, aangezien het hier maar een gering bedrag betreft en de leening is aangegaan tegen een percentage van 3è Vergoeding art. 72 voor de Bijz. School. Op een verzoek van het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te Hellevoetsluis en Nieuw- Helvoet, om ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 vergoeding te verleenen voor de aan schaffing van Taalmethode „Ons Nederland" en Rekenmethode „Nieuwe sommenserie", waarvan de kosten 72,49 bedragen, voor de Bijz. School alhier, wordt overeenkomstig 't voorstel van B. en W. z.h.s. gunstig beschikt. De noodige begrootingswijziging wordt even eens vastgesteld. Nuts-Teekenschool. Met betrekking tot de opheffing dezer school vraagt de Min. v. O., K. en W. het oordeel van den raad. Waar zeer weinig leerlingen werden aangegeven en thans geen redelijke verhouding meer bestaat tusschen de kosten der school en het aantal leerlingen, stellen B. en W. voor als de meening van den raad mede te deelen, dat de behoefte aan de school mede in verband met de hieraan verbonden kosten, niet meer in voldoende mate bestaat, hetgeen z.h.s. wordt besloten. Benoeming onderwijzer aan de o.l.school. Door den Min. v. O., K. en W. is toestem- eene uitzondering op den regel maken. Zij zal eenige dingen aaneenrijgen, en dan kan zij een meisje nemen om ze te naaien. Vóór morgen moet er iets klaar zijn, waarin je kunt uitgaan. Je zult bruin Oxford hebben, als je daar zooveel van houdt, maar dan zal je zien wat Adrienne van bruin Oxford kan maken." Vere bewaarde het stilzwijgen. „Apropos," zeide hare moeder levendig, heb je geen kamenier mee gebracht? Wezenlijk, geen kamenier?" „Grootmama heeft Kcziah gezondendie is altijd heel goed voor mij geweest." „Keziah!" herhaalde Lady Dolly met eene hui vering. „Dat is er weer een van uwe grootmoeder, u eene dienstbode te geven, die Keziah heet! Die nare Fraulein moest nu ook maar weg, dunkt u niet? Ge zijt nu oud genoeg om wel buiten haar te kunnen, en ik zal u eene aardige Fransche kame nier geven; Adrienne zal er wel eene weten te vinden." Het meisje zette groote oogen op van schrik. „O, wat ik u-bidden mag, zend Fraulein niet weg! wij zijn nu bezig met de kegelsnede." „Met wat?" vroeg Lady Dolly. „Ik bedoel dat ik zonder haar niet kan voortgaan met wetenschappelijke studiën of wiskunde; en bovendien zij is zoo goed." „Wiskunde! Wetenschappelijke studiën! Kind, moet je dan eene nare savante worden?" „Ik wil gaarne veel weten; och, zend de Fraulein niet weg." Lady Dolly, die in den grond goedhartig was, als haar eigen genoegen er maar niet te veel bij in 't spel kwam, tikte haar op de wangen en lachte. „Wat behoef jc zooveel te weten? als jc maar weet hoe je te klecden, hoe je buigen moet, hoe je er het voordeeligst uitziet; dat is genoeg. Geloof me, de mannen zullen niets meer van je verlangen. Wat die leelijke Fraulein Schroder betreft, die vind ik het naarste schepsel, dat er leeft, behalve uwe grootmoeder. Maar als 't u plezier doet haar blauwen bril te zien, houd haar dan voorloopig maar bij u. Je zult, natuurlijk, iemand moeten hebben, die veel bij u is; ik kan het niet, en je zult nu zeker bij me blijven wonen. Je kunt je hier een weinig laten zien, en vervolgens waar ik in den herfst heenga; dan kun je dezen winter tc Parijs in de wereld verschijnen, en in het volgende voor jaar gepresenteerd worden. Ik zal het doen om uwe grootmoeder te plagen, want die heeft mij schandelijk behandeld schandelijk! Zij zou, ge loof ik, in staat zijn te Londen te komen, om u zelve te presenteeren, hoewei zij er in geen vijftien jaar een voet gezet heeft." Vere zweeg. „Waar houd je 't meest van?'" vroeg hare moeder op eens. Er was iets in het meisje, dat haar niet beviel; zij zou niet hebben kunnen zeggen wat het was. Vere sloeg haar groote oogen droomerig op. „Grieksch," antwoordde zij. „Grieksch! een paard? een ponnv? een hond?" „Eene taal," zeide Vere. „Dat Grieksch eene taal is weet ik wel," hernam hare moeder wrevelig. ..Maar ik dacht dat je iets natuurlijks, iets verstandigs bedoeldet: de eene of andere liefhebberij. En waar houd jc wel 't meest van na Grieksch?" „Van muziek." „Zoo!" zuchtte Lady Dolly. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1