iet vooral op dit adres. NST MIMOSA-DROPPELS, ■^Let op het adres: DE SALAMANDER ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT ZATERDAG 17 MAART 1934 EERSTE BLAD HET GEWETEN. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Wrijving in de Anti-Revolutionaire MOTTEN. A. V. te Sonimelsdijk heeft niet up liet fiets pad gereden, omdat dit, naar hij zei, zuo glatl van de sneeuw was. De majoor der Rijksveld- wacht meent, dat het pad wel berijdbaar was V. krijgt 2 boete of I d. h. A. S. te Sonimels dijk voor hetzelfde feit dezelfde straf. J. VV. T. en j. T. staan terecht wegens over treding der Visschcrijwet. Verdachten ontken nen. De zaak wordt aangehouden. C. B. heeft de jachtwet overtreden. Bij ver stek veroordeeld tot ƒ5 boete of 3 d. li. met verbeurdverklaring van een jachtgeweer. I. T. gevischt zonder vergunning. Bij verstek tot J 5 boete of 3 d. h. Evenzoo H. B, eu D. te K. L. O. te Melissant heeft zonder rijbewijs ge reden. Hij wordt veroordeeld tot 2 boete of I d. h. J. de K. te Sonimelsdijk had geen nummer- bewijs. Hij krijgt I boete of 1 d. h. O. v. d. Hoek had op verboden grond ge- loopen. Bij verstek tot ƒ3 boete of 2 d. h. ver oordeeld. aak 'er- h. een niet rij- uwe isis- r te "or den ALS DE DORPSBEVOLKING PARTIJ KIEST. j Zaterdag heeft te Geffen een excecutoriale eu- verkoop plaats gehad van den inboedel der or- boerderij benevens de hooivoorraad van den landbouwer S. aldaar. Ofschoon er voor deze 'n openbare verkooping groote belangstelling be- ap- stond, werd er niet geboden. Het geheel bracht rdt de som van twintig gulden op. De veiling werd gehouden, omdat S. zijn verplichtingen niet was nagekomen tegenover den landbouwer V. D„ waarmede hij gerui- men tijd in proces was gewikkeld. Het eene proces werd door S. verloren. De dorpsbe volking schijnt het niet eens geweest te zijn met dit vonnis. Den nacht voor de verkooping werd op het erf van de tegenpartij (den land bouwer V. D.) een ware verwoesting aange richt. Een groote houtmijt werd uitéénge- haald, en geheel vernield. De brokstukken van het hout werden over den akker van Van D. gestrooid. De benadeelde heeft aangifte van het gebeurde gedaan bij de Kon. Marechaussee ter plaatse. Deze stelt een uitgebreid onderzoek in, doch van de vandalen is nog geen spoor ontdekt. eft oor 10 ek LINDBEGH'S HUIS. In het tragische huis waar de baby van de familie Lindbegrh gestolen werd zal men spoedig weer het lachen van kinderen kunnen hooren. Kolonel en mevrouw Lindbergh zijn van plan het huis in te richten tot een tehuis voor babies, zoodat het huis in de Sourland Mountains wederom vervuld zal zijn van kin derstemmen van zonnige blijheid. De woning van den kolonel zal voortaan gewijd worden aan het wel en het wee van kleine kinderen, ongeacht ras, geloof of kleur. Men neemt over het algemeen aan, dat men deze bestemming aan het huis wil geven ter gedachtenis aan den kleinen Charles, die op zoo rampzalige wijze een einde vond. Juist twee jaar geleden werden de overblijfselen van de Lindbergh- baby in het bosch twee mijl van huis gevonden. verstrekt Hypotheken JEN, BOUW- en WEILAND. Lage rente AAR- en PANDBRIEVEN van maandelljksche stortingen ONDER No. 121, BUREAU VAN DIT BLAD chappij MY.Y. NIS" i tig 1933 i8 das .00 YB.* Feestd.) lOvm.** .30vm.§ 'ag Ou». Y Feestd.) raar! 0 nm. t .30 om. om ft Dis 6.30 .24 vm. tation), .20vm. tation). 14.38 Vlaar- 15.38 Vlaar- es t. BREUKBANDEN I allesoorten met en zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMID1E f 2,25 per flacon. INJECTIE f 1,— per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. AI onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen dooi onze Oostersche krachtpillen, een Gulden per flacon van 80 pillen zijn onovertrefbaar: fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,076 ADVERTËNTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen enDienstaanvragen f per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 16E JAARGANG. - N°. 38 Amsterdam 12 millioen, Den Haag 18 millioen!! Minister Oud is overtuigd, dat dit nog maar een schuchter begin is, want het begint pas tot het publiek door te dringen, dat het in de gelegenheid is ge steld straffeloos verzwegen belastingschuld aan te geven. Daarom in gemoede een vraag aan U lezer: hebt U uw geweten al ontlast en Uw verhouding tot den riscus in het reine gebracht? Wij durven deze vraag met gerustheid stellen en zonder bevreesd te zijn, dat een verontwaardigd abonné ons, met een op zegging van zijn abonnement de ge bruikelijke straf voor een stoutigheid on zerzijds een brief zendt om te vragen, wat wij ons wel vermeten om van hem te durven veronderstellen Wij herhalen: wij durven deze vraag gerust stellen, immers er zijn drie „mis drijven" welke géén rechtgeaard Neder lander ais zoodanig beschouwt. Dat zijn: smokkelen, stroopen, en belasting-ont duiken. Wie heeft er nooit meer sigaren mee genomen naar het buitenland dan wettelijk geoorloofd was en welke vrouw heeft niet een of meer fleschjes parfum uit dat buitenland frauduleus over onze land grenzen gevoerd? En dan het stroopen! Natuurlijk herinnert U zich de berichtjes in de bladen over den dorps-edelachtbare, ja zelfs over den dorps-geweldige, alias veldwachter, die in het jachtveld werd aangetroffen met een nog rookend geweer, maar ronder jachtacte. Geldt voor smokkelen en stroopen nog de beperking, dat de gelegenheid er voor zich aan moet bieden, immers niet ieder heeft de landgrenzen of een jachtveld met hazen en konijnen bij de hand, het be lasting-ontduiken is letterlijk een volks vermaak, dat bedreven wordt, zoowel door de aangeslagenen in de laagste klassen die een zoet winstje van enkele guldens ver zwijgen, als door de categorie welke men vroeger de hoogst aangeslagenen noemde. Ja, door de laatste nog het meest. Zoo weinig schaamt men zich hiervoor, dat men in vriendenkring er openlijk over spreekt, ja zelfs er prat op gaat, indien men den fiscus een flink bedrag „door den neus" heeft geboord. Een belasting inspecteur, die zijn plicht nauwgezet na komt en zonder pardon of gena is voor betrapte overtreders, geldt bij het publiek voor een dienstklopper en het oordeel over hem luidt verre van maisch. Gaat hij zoo ver om zijn „slachtoffers" zelfs achter slot en grendel te helpen, dan wordt de onge lukkige maatschappelijk dood verklaard. En dit alles vinden we heel gewoon. Is het feitelijk niet bedroevend en ge tuigt het niet van een laag gezonken ver antwoordelijkheidsgevoel? Waarom stelt men er een eer in eventueele schulden tot de laatste cent toe af te betalen, desnoods met ontzegging van allerlei dingen, die ons leven veraangenamen? En waarom zal dezelfde man die zulke opvattingen heeft, zonder blikken of blozen zijn be lastingbiljet foutiet invullen? Het is ons een raadsel. De eenige verklaring is de inassa-suggestie. ledereen doet het en dus. Maar al doet iedereen het, daarom blijft het evengoed een kwaad. Dat bewijzen ons de tot nu toe gepubliceerde cijfers van de reeds aangegeven verzwegen be lasting. In Amsterdam en Den Haag samen 30 millioen! En dat, terwijl de Minister overtuigd is, dat lang niet iedereen op de hoogte is van de door hem getroffen maat regelen. Maar dan beteekent die 30 millioen ook nog niets. Zullen het er straks, twee drie maal dertig worden, en misschien nog wel meer? Daarmee zijn we er nog niet, want zelfs al zette men de doodstraf op belasting- ontduiken, altijd zijn er knoeiers, bedrie gers, en ze zullen er altijd blijven, die zich veilig weten, omdat zij nu eenmaal niet na te rekenen zijn. Doch al zullen we het kwaad dan niet met wortel en al kunnen uitroeien, toch laat het zich aanzien, dat we een grooten stap in de goede richting gaan doen. Laat ieder wei bedenken, dat het dit maal ernst, bittere ernst is. Tot Mei is men nog van straffeloosheid verzekerd. Heeft Uw geweten dan nog niet gesproken, dan volgt strengere controle en bij ont dekking (Adv.) FEUILLETON. OUÏDA Naar het Engelsch door C. BAARSLAG. Lady Dolly en mijnheer Van der Decken konden er misschien al dat mooie niet in zien, toen zij er een weinig ondervinding van hadden gehad; zij vond hem gierig, en hij vond haar ijdel; maar dat vertelden zij aan niemand, en dus bleef iedereen het een „heel mooi" huwelijk noemen. Men zag hen altijd te zamen in het Bois en het Park, en elk voorjaar brachten zij drie maanden in Londeu door; zij gingen te zamen uit logeeren en wel twaalf maal in een seizoen gingen zij te zamen uit dineeren; het kon niet mooier zijn, daar zorgde Lady Dolly voor. Zij vond hem een zeer vervelënd en een erge vrek; zij had nooit half genoeg geld, en ten op zichte van checks was hij niet gemakkelijk. Maar anders was hij niet lastig; en gewoonlijk had hij het hoofd vol leeningen, of aannemingen, of subsi- diën. waaraan dikwijls verrre reizen vebonden waren; zoodat zij over 't geheel tevreden was en haar leven genoot. Dezen ochtend was zij echter naar het strand gegaan, zonder, wel is waar, zulk een slag als haar getroffen had in al zijn volheid te verwachten, maar toch onrustig en zenuwachtig, wetende dat Hervormden en Doleerenden. Van Kuyper tot Heemskerk. De positie van de overheid. Een commissie, die niet is benoemd. De bezuiniging en een sterke regeering. Naar aanleiding van een te Zeist gehouden vergadering van Hervormde anti-revolutio nairen, waar gebleken was van een groeiende oppositie in de Anti-Revolutionaire Partij, heeft het Utrechtschs Dagblad zich gewend tot het Tweede Kamerlid prof. Hugo Vis- scher, den belangrijksten vertegenwoordiger van de groep Hervormde anti-revolutionairen. Aan zjjn mededeelingen is het volgende ontleend:- „U weet", zoo zeide hy, „dat die wrijving eigeniyk al jaren bestaat. De Hervormde Gereformeerden uit onze Party hebben my al menigmaal gevraagd om een nieuwe party te vormen. Ik heb dat steeds geweigerd. Dit beteekent niet, dat ik hun bezwaren niet voel, maar de vraag is of het hoogtre volks belang niet eischt dat de politieke verdeeld heid niet wordt vermeerderd. Daarby komt, dat de ontevredenheid zich ook dikwyis be perkt tot persoonlijke belangen, en dat is een gevaarlijke gids Maar de ontevreden heid is er en heeft in heel veel opzichten naar grond. Kijk eens, zoolang dr. Kuyper beschikte over zpn volledige macht en invloed iu de puitij, wist hij met allerlei kerkeiyke ge voeligheden rekening te houden. Na de „lint jeskwestie" is zijn gezag achteruitgegaan en is een andere generatie naar boven gekomen, vooral onder Heemskerk, die in sterke mate kerkelijk georiënteerd was en anderzijds niet meer het zuiver anti-revolutionnair stand punt, door Groen en door Kuyper in diens eersten tijd belichaamd, vertegenwoordigde. Zoolang de Partij in stryd positie, in nood verkeerde, merkte men van verschillen wei nig, maar zoodra zy eenige malen aan de Regeering was geweest en dus ook baantjes te vergeven kreeg, deden andere elementen hun intree, en lieten zich andere factoren gelden. Van dien tijd af dateeren het wantrouwen en de ontevredenheid by de Hervormden, die het vele malen zagen gebeuren, dat in kleine plaatsen waar de bevolking overwe gend Hervormd is en waar de Doleerenden een onbeteekenende minderheid vormen, Gereformeerde burgemeesters werden be noemd. Zoo komt het meermalen voor, dat de burgemeester in een naburige gemeente gaat kerken, omdat in zyn eigen gemeente niet eens een Doleerende kerk staat. U zult zeggen: maar zijn dit zulke gewichr tige bezwaren? Ik geef toe er zyn groote plaatsen waar zooiets niet deert. Maar in kleine dorpen, waar alle menschen met elr kaar moeten leven, wekt het ergernis en verzet. Natuurlpk, ik weet 't heel goed, de menschen moesten ruimer denken, maar ze doen 'tnu eenmaal niet, en men heeft reke ning te houden met de werkelijkheid. Het feit dat onze Hervormde menschen op zulke plaatsen weigeren samen te werken met Gereformeerden, is oorzaak, dat de kiesver- eeniging uitsluitend uit Doleerenden bestaat wat natuurlpk weer van grooten invloed is op de geheele party-constitutie. Er komt nog een diepere principieele kwestie bij. U herinnert zich wellicht, dat in 1905 de Geref. Kerken een wy ziging hebben gebracht in de beiydenis, waarby uit artikel 86 een stuk is weggenomen, dat handelt over de Overheid. Aanvankeiyk leek het of er niets veranderd was, maar zooals 'tmet beginselen altijd gaat, later openbaarden zich de gevolgen, en in de Party wekte het al- meer verwydering. Heemskerk en zijn school hebben het beginsel steeds verder tot zyn laatste consequentie gevoerd, en destelling verkondigd niet ééns, maar meermalen dat de Staat geen bemoeienis moet hebben met het geesteiyk leven van het volk. Toen dan ook een aantal jaren geleden in den Haag een bord werd rondgereden, waarop stond „God is het grootste kwaad", meende Heemskerk dat daartegen niets behoefde te gebeuren, maar ik heb steeds gesteld, dat God souverein is, ook de Regeering aan hem onderworpen heeft te zynvolgens my gelden Gods ordonnantiën óók voor de overheid, zoo goed als voor het persoonlijk leven. De laatste maal dat zich dit principieel Het Van Weel- en Diaconaal-Ziekenhttis „Bethesda" te Dirksland dat deze week door ruim 9000 bezoekers is bezichtigd, en waarin vanaf Maandag 19 dezer, patiënten kunnen worden opgenomen, Moge het haar naam met eere dragen. verschil heeft geopenbaard, was bij de be handeling van de z.g. wet op de Godslas tering, waarby ik ofschoon ik tenslotte vóór het ontwerp gestemd heb menig be- ginselbezwaar heb l&en hooren tegen de Memorie van Toelichting. Minister Donner, die ook uit de school van Heemskerk komt, wil alleen praten over de godsdienstige ge voelens van de menschen, maar ik sta op het standpunt, dat de overheid God heeft te erkennen. Zoo was er dus allerlei brandstof. In 1929 hebben de meeningsverschillen, meer onmid- deliyk naar aanleiding van het Belgisch Tractaat, waaromtrent ik my openlyk in de Groene had uitgesproken, geleid tot een conflict, dat op een uiteenspatting van de Party had kunnen uitloopen, ware het niet dat men van de andere zijde alles had ge daan om de scheuren te krammen en te dichten. Tydens de hierover gehouden con ferentie heeft het Partijbestuur beloofd een commissie te benoemen tot eventueele nade re aanvulling van het program in verband met bet standpunt jegens de Overheid. Het Partybestuur heeft deze belofte echter nooit ingelost. De Party heeft er blijkbaar de voorkeur aan gegeven de moeiiykheden uit den weg te gaan, terwijl ik van meening ben, dat men vóór alles dergelpke principi eele moeilijkheden heeft op te lossenxooals men een zweer moet uitsnijden en niet moet laten voortwoekeren". „En ondanks dat alles biyft u van meening dat de Party intact moet blijven?" vroeg de vertegenwoordiger van het U. D. Ik vraag mij tenminste telkens weer af, of het in de gegeven omstandigheden juist is om de A.R.-partij kapot te maken. In dezen ontróerenden, moeiiyken tijd ben ik liefst niet de verwekker van nieuwe versnippering. Ik zie een politieke partij - dat heb ik nog van Kuyper geleerd altyd in het licht van het algemeen volksbelang. Zij bestaat niet voor zichzelf, maar ter wille van een alge meen volksdoel.Ik voel mij verantwoordeiyk met betrekking tot de totaliteit van ons volks leven. Al ben ik dus overtuigd, dat het partij bestuur anders moet doen, toch heb ik niet de vrijmoedigheid om daaruit de volle con sequenties te trekken. Het oogenblik kan hare dochter op reis naar haar toe was, en woedend op de persoon, die zij eene „akelige oude kat" noemde. De oude kat was de Hertogin van Muil, die tegen woordig weduwe was en vijftien jaar lang in Northumberland de arme Vere onder haar veilig toezicht had gehad, maar nu, zoo verschrikkelijk onvoorziens, als een kanonskogel op Lady Dolly had afgeschoten, en dat wel op het strand te Trouville en ten aanschouwe van die slang in engelengedaante, Prinses Hélène Olgarouski! Lady Dolly, die nooit wilde erkennen dat zij van hare moederlijke rechten afstand had gedaan, hoewel zij den last van moederlijke verantwoorde lijkheid niet wilde hebben, had voor de negen honderdste maal (per post) met de Hertogin van Muil getwist; hevig getwist, zóó hevig dat het nu te erg liep; en het gevolg cr van was dat hare doch ter dadelijk naar Trouville werd gezonden, met de verklaring der hertogin dat zij zich niet langer met de zorg voor het kind van haar armen zoon kon belasten, en dat zij dus, wat er ook van kwam, Vere, eens en voor altijd, aan hare moeder terug zond. „Er zal geen weck verloopen,of die nare vrouw huilt om het kind," dacht Lady Dolly, maar zij heeft het gedaan om mij te plagen; en om haar te plagen, zal ik het kind houden. Dat is niet meer dan billijk." De hertogin was hare woorden stipt nagekomen, anders niet! maar dit is dikwijls het ergste wat men iemand kan aandien. Lady Dolly was in ver legenheid, verbitterd, en boos op zich zelve dat zij al die gekheid van te lijden door het onnatuurlijk gemis harer eenige dochter geschreven had, waar door zij zich dien slag op den hals had gehaald. In haar verdriet had zij hare blonde perruque geheel scheef getrokken; zij had die perruque vol strekt niet noodig, want haar eigen haar was dik genoeg, maar zij bedekte het en droeg de perruque omdat het mode was. Lady Dolly was altijd zeer bevallig geweest en was het nog. Zij had heldere, groote oogen, een fijn mondje, en eeen gelaatskleur, die al de moeite, welke zij er aan besteedde, niet noodig had; als zij de perruque niet ophad, had zij donker, zijde achtig haar, dat over hare wenkbrauwen nederviel, in eene wanorde, die hare kamenier twee uur kostte om het in orde te brengen; en hare wenk brauwen zelve waren fijn geteekend in twee don kere strepen, waaraan door een penseel was toege voegd wat haar de natuur had te kort gedaan. Toen zij zeventien jaar telde, was zij op dc pastorie, onder de rozeknoppen in het bloemperk, zelve een rozeknop; nu was zij een porselcinbceldje; het beeldje was sierlijker en schitterender; en sleet niet af. Dit is het voordeel, dat kunstmatige schoonheid boven natuurlijke bekoorlijkheid heeft de laatste verandert met de gezondheid of gevoel de eerste niet; zij blijft altijd hetzelfde, of men moet het juist treffen dat zij aan haar toilet of ziek is. Lady Dolly ontwaakte dien ochtend te vroeg uit haar slaapje en verbeeldde zich dat zij in den ouden pastorictuin was, te midden van dc rozen, en dat Vcre's lief gezichtje tecdcr tot haar opzag. Zij had een nevel voor haar oogen, zij gevoelde eene benauwdheid in hare keel, eene pijnlijke matheid door al hare leden. „Dat komt van dc garnalen!" zeide zij bij zich zelve, „ik zal niet weer rooken, als ik garnalen gegeten heb." Zij was geheel alleen; de raadsman was naar komen, naar ik meen, dat men er op moet letten hoe God werkt. Ik wil in Zyn weg wandelen en die zoo gelooft, haasten zich niet, maar wacht rustig af hoe de zaken zich ontwikkelen. Bovendien ik ben al van 1891 lid van de Party en heb ook ter wille van haar beginselen geleden. Ik voel my dus te dieht bij haar om haar gemak kelijk los te kunnen laten." „Is er geen andere party, waarin deze ontevreden groep haar onderdak zal kunnen vinden?" De party van ds. Kersten heeft al lang een groote aantrekkingskracht op deze groe pen. Dacht u, dat ze anders ooit 100.000 stemmen hadden kunnen verwerven? Ik ben overtuigd, dat 80 pet. van de Kerstianen bestaat uit oud-leden van de a.r.-party en wel voor 't grootste gedeelte lidmaten van de Hervormde kerk. Mijn vaste overtuiging is, dat het Party- bestuur en de Regeering ongewild niets anders doen dan propaganda maken voor de Staatkundig Geref. Party. Er bestaat in de A.R.-party allang een combinatie van ontevreden Hervormden, waaraan niet min der dan 80 100 predikanten verbonden zijn. En hier wordt telkens de vraag gesteld: moeten wy niet een éénheid zoeken onder alle Gereformeerden, die de onverkorte be lijdenis handhaven?" „Nu is mijn laatste vraag: hoe staat de A.R.-party of beter hoe staat u tegenover de Nat. Soc. Beweging? Deze is, zooals U weet, ook op de vergadering te Zeist ter sprake gebracht en is zelfs een belangryk element geweest in de beschouwingen van den heer Jansen." „Ik moet u allereerst zeggen dat ik per- sooniyk niets weet van de Zeister verga dering, al ken ik de leden van- het Comité allen heel goed. Wat de heer Jansen daar over de N.S.B. gezegd heeft, biy've dus voor zy'n particuliere rekening. Wat myn perr sooniyke opvatting betreft, ik voel alles voor een sterke centrale Regeering. Ik ben overtuigd dat onze Regeering nog altyd niet sterk genoeg is. Maar dat hangt weer met allerlei andere zaken samen. Ik ben by voorbeeld van oordeel dat er veel krachtiger bezuinigd moet worden. Eigenlijk zijn schoener gegaan, andere harer aanbidders waren in hun hotel, het was een tijd dat bijna ieder een biinnenshus bleef. Zij stond op, en maakte aanstalten om hare dochter te gaan zien. „Hij hield zooveel van mij, die goede man!" dacht zij. Daar te midden van de rozen, in Devonshire, was het zulk eene reine, teedere liefde geweest wel heel kinderachtig, en hij had haar ook wel dikwijls verveeld met dien ouden, saaien Thomas Kempis en anderen van dat soort; maar toch was het eene geheel andere liefde geweest dan al die andere liefdes. Hij lag nu in het graf; in menig jaar had ze geen herinnering aan hem gewijd; en toen hij leefde had zij de kerk en de oude vrouwen, en den koordienst en de ochtend- en avond-gods dienstoefeningen wel heeI,verveIendJgevonden, maar hij had haar toch zoo liefgehad. Nu had zij, natuur lijk, aanbidders bij de vleet, maar zijne liefde was zoo geheel anders iets geweest. En hoe het kwam wist zij zelve niet, maar Lady Dolly gevoelde iets, dat naar schaamte geleek. „Die arme Vere," zeide ze teeder bij zich zelve, en in die stemming ging zij naar hare dochter, die naar hem genoemd was door die dwaze oude vrouw, dc Hcrtogid van Muil, met wie Lady Dolly, in hare dubbele betrekking als nicht en schoondochter, altijd ccn hevigen strijd had gevoerd; een strijd waarin zij nu het onderspit had gedolven. „Mag ik binnenkomen, lieve?" vroeg zij aan de deur der slaapkamer. Zij gevoelde zich bijna zenuw achtig. Het was zeer dwaas; maar waarom had het meisje ook de oogen van haar overleden vader? Hare dochter deed dc deur open en stond stil zwijgend voor haar. j „Een mooi meisje. Zij hebben wel gelijk," dacht l Lady Dolly, nu haar hoofd niet langer werd ver vuld van dat akelig, ferfonfaaid bruin Oxford en het glimlachend gezicht van prinses Hélène. Het meisje was in een wit ochtendkleed, maar zonder iets van al de tooisels van kant en linten, waarmede Lady Dolly even rijk versierd was als een paard bij het carnaval te Rome met franjes en kwasten. Lady Dolly was zelve te bekoorlijk en ook veel te tevre den met zich zelve om eenige jalouzie te gevoelen; maar zij beschouwde have dochter critisch, zooals zij eene jonge actrice, die debuteert, beschouwd zou hebben. „Een heel andere stijl, dat is gelukkig," dacht zij onder hare beschouwing. „Meer zooals Vere ja, zij lijkt bijzonder op hem maar zij is nog veel schooner." Toen kuste ze hare dochter zeer vriendelijk op beide wangen en omhelsde haar als in vervoering, ongeveer zooals zij prinses Hélène of elke andere vrouw, die zij haatte, omhelsd zou hebben. „Je hebt me vandaag overvallen, lieve," zeide zij, min of meer op een toon van verontschuldi ging, „en je moet weten dat ik niet van scènes houd. Onthoud dat vooral." „Scènes?" zeide Vere.,. Wat zijn dat?" „Scènes?" herhaalde Lady Dolly, haar weder kussende, en een weinig verlegen, zooals iedereen is, die eensklaps een verklaring moet geven van een zeer gewoon woord. „Scènes? Wel, scènes dat zijn scènes. Iets,weet je, dat veel beweging maakt, dat gek staat, waar de menschen om lachenbegrijp je? Alles wat in het bijzijn van een ander gedaan wordt, dat is onwelvoegelijk". (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 1