ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD No, 30 17 Febr. 1934 Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 17 FEBRUARI 1934. 5 GEWESTELIJKE AAROAPPEL-ORGANI- SATIE VOOR ZUID-HOLLAND. District I. In de week van 5 tot en inet 10 Febr. 1934 werden uit ons District Flakkee de volgende hoeveelheden aardappelen verladen, bestemd voor: Consumptie747.670 k.g. Export en Proviandeering 303.200 Veevoeder 16.120 Pat. frites25.776 Ongekeurd Pootgoed 2.030 Goedgekeurd Pootgoed134 990 Totaal. 1.229.786 k.g. MIDDELHARNIS. Met het verrichten van zijn werkzaamheden in de schuur had de veldarbeider Gt, Buth Mz. het ongeluk een slag van den zwengel van een bietenmachine tegen zijn hand te bekomen, zoodat ht) ge noodzaakt was zich onder medische behan deling te stellen. Door de bouwondernemers Dijkers en Kroos is onderhandsch gekocht de tuin van den heer T. C. Nipius, gelegen aan de Hobbemastraat alhier, met het doel aldaar eenige burgerwoningen te bouwen. Vanuit de kaai zijn vervoerd 400 H.L. aardappelen. In deze gemeente is een Kinderkoor van de Arbeiderszangvereeniging „De Volks stem" opgericht. Aanvankelijk traden reeds een 22-tal kinderen tot dit koor toe. Naar wij vernemen zal begin Maart hier de zeer bekende film, „Het Teeken des Kruises", alhier worden vertoond. In een volgend nummer komen we nader op deze zeer goede film terug. Bij Kon. besluit van 19 Januari is verleend de eere-medaille, in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, aan onzen vroegeren dorpsgenoot E. D.Piguillet, gewezen Byksveldwachter-brigadier-majoor te Leiden. Napolitana. Donderdagavond heeft de mandoline-club Napolitana baar welgeslaagde uitvoering ge geven. Wanneer de eerste tonen van de openingsmarsch klinken, is de zaal goed gevuld en tegen tien uur was er zelfs geen plaats onbezet. Na dit inleidend muziekstuk spreekt de voorzitter de heer Van Buytene een woord van welkom tot de velen, die gekomen zijn, in het bijzonder de donateurs en de uit- genoodigden van andere bevriende muziek- vereenigingen en deelt mede, dat Napolitana nu op haar programma eenige origineele mandoline composities heeft staan, hetgeen de eerste keer is, dat deze worden uitgevoerd. Daarna speelt Napolitana eenige nummers; w{j kunnen zeer groote vooruitgang bespeuren in vergelijking met vorige jaren, de dirigent, de heer Mooser, heeft zijn leden wel onder appèl, anders zou de vereeniging niet zoo zijn vooruitgegaan. Daarna piano en viool van mej. Kolff en den heer Mooser, wat ten zeerste werd ge waardeerd. Als extra nummer piano en xylophoon, weer van mej. Kolff en den heer Mooser, waarbij het publiek het genoegen had, dat er nog een extra nummer gegeven werd. Na de pauze kregen we beurtelings Napoli tana te hooren, alsmede cel en piano, als extra nog eens viool en piano, waarna mej. Kolff bloemen werden aangeboden voor haar zeer gewaardeerde medewerking, en tot slot de Napolitana-marsch, een compositie van den heer Mooser. De heer Van Buytene dankt na afloop allen, die medegeholpen hebben, een „lintjes regen" daalt over de medespelenden neer, waarna nog een paar uur gelegenheid wordt gegeven tot dansen. Een kleine opmerking. Zelden hebben we zulk een goede controle gezien. Nu eens niet het eeuwig afscheuren van hoekjes vau programma's, en dus papier snippers, maar de programma's werden af gestempeld, de contróle bleef ook tijdens het begin van het danseD, en zij, die er een onhebbelijke gewoonte van maken om ongenoodigd en niet betalend mee te genie ten van andermans werk, konden öf terug, bf moesten hun 75 cent betalen. Een voor beeld ter navolging. Verder hopen we, dat het publiek, in dit geval de heeren, eveneens gehoor geven aan het verzoek niet te rooken, en diverse jonge dames ook eens den mond te houden, omdat het gebabbel erg hinderlijk is voor de om- zittenden, die de muziek belangrijker vinden dan opmerkingen over een permanent-wave, een strikje of een vrindje. M. B. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 13 Februari 1934, Roode kool ƒ5,— tot ƒ11,— per lOOstuks: Savoye kool ƒ6, tot 6,20 Prei 1,40 per 100 bos. Spruiten 13,70 tot 15,— per 100 K.G. Witlof 14,50 Knollen 1,tot ƒ2,— Armgaard 12,— tot Bellefleurs 9,50 tot 13, - Boter 0,70 tot 0,77 per pond. Veiling van Donderdag 15 Februari 1934, EIEREN. Kipeieren 48-60 K.G. 1,80 tot 1,90. idem 57-60 2,50 2,75. idem bruin 59 2,55 2,65. Eendeieren 3,05 -, Per 100 stuks. Aanvoer 10.800 eieren. S0MMEL8DIJK. De op 14 Februari j.l. gehouden afslag van bet woonhuis met erf aan de St. Joris Doelstraat, thans bewoond door J. Kievit is dit gemijnd op 1000,— door den heer J. Zaaijer te Middelharnis. Een dochter van den heer P.K. is dezer dagen naar een der ziekenhuizen te Rotter dam vertrokken, teneinde aldaar een opera tieve behandeling te ondergaan (blindedarm ontsteking). DIRKSLAND. J.l. Zaterdag stonden bij de arbeidsbemiddeling als werkzoekenden inger schreven: 124 landarbeiders,2 timmerlieden, 1 metselaar en 2 schilders. Totaal 129 tegen 103 de vorige week. Tot boekhouder aau het Ziekenhuis alhier is uit ruim 160 sollicitanten beuoemd de heer A. Vona te Vlaardinger-Ambacht. Tot tuinman-chauffeur is benoemd de heer J. G. Knops alhier. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden extra maandelljksche collecte voor de kerk bracht ruim 25,— op. Tot wijkverpleegster alhier is benoemd Zuster G. Huizer. Op de Beurs van jj. Donderdag werd besteed voor: uien 70 cent en peen 1,20 per 60 K.G. Voor aardappels is de handel stopgezet, althans, er worden geen vervo.er- vergunningen afgegeven. HERRINGEN. Door dienstneming als dia5 cones in het Diaconnessenhuis te Rotterdam nam de president der Herv. meisjesvereeni- ging Dorcas", mej. K. Goedegebuur alhier als zoodanig afscheid van hare vereeniging. Ze werd hartelijk toegesproken door dan eere-voorzitter der vereeniging dhr. J. Over- weel. De ouderavond in de Ger. school alhier zal gehouden worden op Maandag 19 Fe bruari a.s. des nam. te 6£ uur en worden geleid door den eere-voorzitter Ds.Verhage uit Middelburg. Aan den pachter J. van Eek is door het Gemeentebestuur op diens verzoek een resti tutie van 10,— per gemet verleend op het door hem gehuurde land. STELLENDAM. De vorige week werd van hier per scheepsgelegenheid verzonden 160 H L. aardappelen en 340 balen uien. Donderdagmiddag werd een spoed- eischende gemeenteraadsvergadering gehou den tot benoeming van een onderwijzeres' aan de Openbare lagere school en werd als zoodanig met algemeene stemmen benoemd Mej. C. Guiran uit Melissaut. Door de gavnalenvisschers werd vorige week 5 dagen gerischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 5-15 K.G. gevangen. Als bestuursleden der Zangvereeniging „Exelsior" werden op de j.l. Woensdag ge houden jaarvergadering herkozen de heeren M. Brooshoofd, A. Koese en Kr. v. d. Bok GOEDEREEDE. A.s. Zaterdagavond zal in de Bijz. School op het havenhoofd de jaar- lijkscbe ouderavond worden gehouden. Bij besluit van den Commissaris der Koningin z(jn de navolgende ingeschrevenen van de lichting 1934 vrijgesteld wegens broederdienst: KI. Boshoven, Jan Grinwis Gerardus Groenendijk, E. Lokker en J. Tanis. Op de gehouden vergadering der fair- bank „De Eersteling" zijn in het bestuur gekozen: F. den Eerzamen, H. Lodder en KI. Heerschap, die allen de benoeming lieten welgevallen. OUDDORP. Van den landbouwer P. Bos- land sloegen in den polder bij Stellendam 2 paarden bespannen op hol, doch werden tusschen Goedereede en Ouddorp door Klaas Westdtjk tot stilstand gebracht. D. v. S. in den Oostdtjk, die dewasch 's nachts buiten bad laten liggen, kwam 's morgens tot de ontdekking dat het grootste gedeelte verdwenen was. As. Dinsdagavond hoopt voor de Ger Gemeente op te treden da. Verhage van Middelburg, waarbij dan tevens doopsbe- diening zal worden gehouden. Voor de J. V. „Timotheus" zal Dins dagavond a.s. in de Geref. kerk optreden candidaat de Valk van Rotterdam met het onderwerp „Windmolens". Mej. A. Buis, onderwijzeres aan de O. L. School alhier, is wegens ziekte ver trokken, zoodat er wel een tijdelijke onder wijzeres benoemd zal moeten worden. Naar wij vernemen zal a.s. Maandag de openbare jaarvergadering vau de Jonge lingsvereeniging plaats hebben. Bij de pas ingevoerde Steunregeling voor werklooze arbeiders diene men er wel op te letten, dat het aanvraagformulier voor 8teunverleenlng door den persoon zelf moet ingevuld worden. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden in- 1 schrijving naar de beneficie van een tuin I van de Diaconie der Herv. kerk was de heer M. Boogert alhier voor 50 hoogsten in schrijver. 1 - Donderdagmiddag ontstond er in de woning van de Wed. van der Mast alhier een begin van brand. Daar het onheil spoedig opgemerkt werd en er dadelijk voldoende hulp aanwezig was, had men het vuur weldra gebluscht. Het incident liep met eenige materieele schade af. Mej. de Wed. I. de Witte beeft een pakhuis, staande aan den Stovendljk onders hands verkocht aan de Wed. K. v. d.Ham, alhier. Tot controleur der Aardappelcentrale is voor deze gemeente benoemd de heer Arie Visbeen, alhier. De landbouwer D. van Loon, alhier, had het ongeluk te vallen met het gevolg dat hy zijn been brak. Uitvoering van het Muziekgezelschap Apollo" op Woensdag 14 Februari jl. in Hotel Osseweijer. De Muziekvereeniging „Apollo" gaf Woens dagavond voor een flink bezette zaal een welgeslaagde uitvoering voor haar donateurs en begunstigers. De voorzitter de heer W. Hanenberg opende deze uitvoering en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, er zijn voldoening over uitsprekende dat zoo'n groot aantal was opgekomen, waaruit de sympathie voor de vereeniging bleek. Hij hoopte dat de verwach tingen niet zouden worden beschaamd en dat allen na afloop met genoegen zouden mogen terugdenken aan dezen avond. Na nog een en ander omtrent het 10-jarig bestaan der vereeniging te hebben gezegd, gaf h(j de leiding over aan den Directeur dhr. H. vau Balen. Achtereenvolgens werden geblazen: An Treuen Fest, Marsch.C.Feike Faust Fantasie sur l':Opera(Gaunod).Carmen G. Bizet. Amecitia, Wals. H. van Balen. Con tact Marsch, W. J. C. de Ruiter. Een luid applaus bewees aller instemming. Voor de pauze werd opgevoerd: „Hannes wordt ingekwartierd." Kluchtspel in één bedrijf. Dit stukje werd aardig opgevoerd waarom hartelijk werd gelachen. Na de pauze kregen we te zien: „Twee Ouwe Vrijers." Ook dit stuk viel goed in den geest wat wel het daverend applaus bewees. Hierna werden nog ten gehoore gebracht: Jubileum Marsch, H. van Balen. De Gele roos, Fantasie H. van Balen. La Ruche Ouverture, Aug Tack, Petit Tambour, Marsch, J. Morks, waarj na de Voorzitter den avond sloot met beleefd verzoek om aller medewerking tot welslagen van het bal. Met medewerking van The Gloria Band werd met een gezellig dansje besloten. De grimeur dhr. v.d. Voorde van OudeTonge leverde uitstekend werk. OUDE TONGE. Bij dé alhier gehouden inventarisatie van den veestapel bleken bij de in deze gemeente wonende 83 veehouders aanwezig te zijn een totaal van 906 stuks rundvee, die verdeeld onder de navolgende rubrieken het hier onderstaand resultaat opleverden: Stieren ouder dan jaar33 Melkvee, gekalft na 1 OGtober 1933 60 Drachtig vee, kalvend voor 1 Mei 1934 129 Andere melk- en kalfkoeien71 Drachtig jongvee kalv. na 30 April 1934 64 Jong vee ouder dan jaar354 Mannelijk vee jonger dan J jaar 35 Vrouwelijk vee jonger dan jaar. 66 Mestkalveren Ander vee94 In deze gemeente wordt thans ook op vrij groote schaal de duivensport beoeiend, waarvoor zeer vele jonge lui zich interesee ren. Dat de gevolgen van deze sport echter niet altijd zoo onschuldig zijn als zij wel Hjken, moge uit het navolgende blijken: Twee jongelui n.I. de 20-jarige F. en de 17-jarige v. N, wonende alhier, die ijverige beoefenaars van deze sport zijn en waar schijnlijk niet over voldoende geld beschikten om voor het onderhoud van dit pluimvee te zorgen, richtten beide hun schreden naar een op het haventerrein alhier staande schuur behoorende aan den heer Mast, waarin zich een groote voorraad pluimveevoeder bevond. Door inklimming hebben z(j zich tot boven genoemde schuur toegang verschaft en heb ben daaruit een tweetal zakjes van genoemd voeder ontvreemd. Dank zij echter de ijverige nasporing van Rijks- en Gemeentepolitie werdeD de jeugdige deliquenten spoedig opgespoord. Tijdens het verhoor hebben zij een volledige bekentenis afgelegd. Natuurlijk werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt. J.l. Dinsdagavond had in de Oude School de jaarvergadering plaats van het Begrafenis fonds „Onderling Belang". Tegenwoordig 116 leden. Voorzitter, de heer W. Los, heette de aan wezigen hartelijk welkom. Het verheugde hem, dat de opkomst nog grooter was dan vorig jaar. Om de redenen hiervan, aldus spr., behoeven we ons niet te verwonderen. Buiten de belangstelling welke de leden voor het Fonds toonen, draagt deze vergar dering tevens het karakter van een zekere nieuwsgierigheid. De goede opkomst mag worden aangevoeld als een gezond organi satiebesef. De slechte tijdsomstandigheden, waaraan geheel het Economisch bedrU fa- wezen lijdt, heeft op het fonds weinig of geen invloed. Het bewijs dat het fonds ger durende haar 28-jarig bestaan heeft geleverd aan haar verplichtingen te kunnen voldoen, moet de leden in het geloof versterken, dat zij dat in de toekomst zal kunnen blijven. Laten de leden zich dus niet verontrusten voor de toekomst, ook hun oor niet te luis teren leggen naar de praatjes, met hun on juiste voorstellingen, geleeraard door ver tegenwoordigers en agenten van groote maat schappijen, maar blijven onder de voorzich tige en betrouwbare contrble der Verzeke ringskamer, lid van Onderling Belang. Hy deelde dan voorts mede, dat dezer dagen weer eens was gepoogd om tot overdracht van O. B. te geraken. Hy had een bezoek gehad van een vertegenwoordiger der Na tionale Levensverzekeringsbank, welke later door den agent weer Vesta werd genoemd. Door deze heeren was weer getracht onder- handelingen als boven omschreven aan te knoopen. Hij betreurde het echter, dat meer genoemde agent, die tevens lid is van Onder ling Belang, leden van O. B. trachtte over te halen zich te laten overschrijven by de Vesta, en betitelde dit met roofbouw. Wat de schiJnvoordeelen aangaat, die in werke- lykheid geen voordeelen zyn, zal in de rond vraag nader ter sprake worden gebracht. Hy sprak den wensch uit, dat allen vol vertrou wen zich achter het Bestuur zullen scharen en opende deze vergadering met de leden toe te roepen „Weest nuchteren en waakt". De notulen der vorige vergadering werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek o.m. dat het ledental van 910 was gestegen tot 927 en het aantal adspiranten was gedaald van 127 tot 102. Voorts, dat 6 leden waren overleden. Werd onder dank aanvaard. De rekening werd z. h. s. vastgesteld op 3744,92 in ontvang en uitgaaf, met als kassaldo ƒ90,28. De be zittingen bedroegen 20076,30J. De aftreden de bestuursleden P. van Loon en J. Luyen- dqk alsmede de aftr. leden van den Raad van Toezicht Joh. van den Tol en C. de Ko ning werden met hynaalgemeenestemmen herkozen. By het punt „vaststelling salaris Secretaris en Penningmeester" pleitte dhr. D. van den Tol voor verhooging aan de hand voor een onderzoek ingesteld zoowel bij Secretaris als Penningmeester, en stelde mitsdien verhooging voor. Voorzitter ant woordde, dat in eenig jaar waarin geen wis kundige reserveberekening door de Verze keringskamer plaats heeft, geen verhoogin gen mogen worden verleend. Hierna rondvraag. De heer Jac. Gebraad protesteerde in de eerste plaats tegen de uitdrukkingen door den Voorzitter in zyn openingswoord gebezigd. Hoewel Voorz. geen namen had genoemd, wisten toch alle aan wezigen, dat met den agent van Vesta, hem, Gebraad, was bedoeld. Hij protesteerde tevens tegen de verdachtmaking als zoude hy onder valsche en onjuiste voorspiegelingen de leden van O. B. trachtten over te halen zich by Vesta te doen inschrijven. Hij kon echter voordeeliger verzekeren dan O. B. Tot sta ving van zijn bewering noemde hy eenige tarieven. Een eindelooze discussie ontspon zich hierover, waaraan velen deelnamen. Voorz. betwistte Gebraad's meening, waar op deze wederom eenige tarieven opsomde. De heer Van den Ouden, welke een eind aan de discussies wensebte te maken, werd op het eind van zyn betoog, toen hij mede deelde den leden een voorstel te doen,door den Voorzitter dit verhinderd. Hy, Van den Ouden mocht niet met voorstellen, dit punt betreffende komen, daar zou het Bestuur indien noodig wel voor zorgen. Ten slotte verplichtte Voorz. den heer Gebraad a.h.w. te bedanken als lid van O. B., waarna hij onder dank voor opkomst deze veelbewogen vergadering sloot. VOETBAL. A.s. Zondag gaan Flakkee 2 en Flakkee I gezameniyk naar Rotterdam. Flakkee 1 moet naar U.S.C. 1 en Flakkee 2 gaat naar Schie- broek om V.O.C. 3 te ontmoeten. Voor onze eigen supporters is het een tegenvaller dat er geen thuiswedstrijd is, maar er is niets aan te doen ditmaal, het programma ver meldt dat de ploegen uitmoeten, en daar er nog meer uit- dan thuis-wedstryden voor beide ploegen in het vat liggen, is dan ook alleszins het toeval te verklaren, dat a.s. Zondag beide ploegen uttstedig zijn. Overigens zullen geen van beide ploegen het gemakkeiyk hebben. Het toeval wil dat de Flakkee-doelverdedigers belden Zondag geblesseerd zyn. Fun mag niet spelen want de schouderblessure, waarover we reeds schreven en die tot gevolg had dat Flakkee 1 een onverdiende nederlaag leed tegen S.F.C. blijkt een gescheurde spier te zyn. De keeper van het tweede is eveneens licht geblesseerd, zoodat as. Zondag een nieuw stel verdedi gers in het doel staan. Voor het tweede keept Razenberg, terwijl de verdediger voor het eerste nog niet bekend is, wie van de beide candidaten deze functie zal waarnemen. Zatermiddag precies 2 uur speelt Flakkee S tegen H.B.S. 1. H.B.S. speelt in blauw shirt en zwarte broek. Flakkee 8 in geel-blauw shirt, en Indien nog niet in het bezit van een shirt, in wit sporthemdl De gespeelde wedstryden hebben tenmin ste wat uitgewezen wat de capaciteiten van de junioressen betreft. Zoodoende krijgen we a.s. Zaterdagmiddag een jeugdige Flak- kee-ploeg in het veld tegen het lang niet zwakke H.B.S.-team. De jeugdige Flakkee- spelers, die gehoopt hadden op een plaatsje in dit team en nog niet gekozen zijn wordt medegedeeld, dat gauw een Flakkee 4 op gesteld zal worden, die ook voor hen zal zorgen dat zjj hun wedstryden krygen.Het is de bedoeling om alle Flakkee-spelertjes in teams te plaatsen en hen geregeld te laten spelen tegen andere clubjes. Laten we in dit verband even „Omroepen" twee mede- deellngen, die voor alle voetbal-liefhobbertjes van belang zyn. Ten eerste, dat elke ver eeniging, die tegen Flakkee wenscht te spelen, op welke plaats ook, dit aan den «ecret&ris van Flakkee moet te kennen geven. Zy, die dit nog niet zoo durven, kunnen hun wen- schen ook kenbaar maken aan ondergetee- kende, op de envelop van hun schryven zetten zy dan den Sport-redacteur van Onze Eilanden, poBtbus 6 MiddelharniB. Schrijver dezes zal dan de verschillende voetbal-be langen behartigen en probeeren om „den boel voor elkaar te krygen". Maar vooral opgeven de gemiddelde leeftyd van de spelers van dien ploeg, want we kunnen toch heel slecht een jeugdig ploegje van Flakkee, van jonge spelertjes van 12 en 13 jaar tegen een ploeg jongelieden van 17 en 18 jaar zetten! Daarom, by elk schryven vermelden de leef- tyden van de spelers, in het ruwe is goed. En het tweede bericht is, dat we bezig zy'n om eenheid te brengen onder het voet balspel. We bedoelen dit. We moeten zorgen dat in de toekomst Flakkee 1 steeds vooruit gaat. Om dit te bevorderen worden alle jonge voetballertjes uitgenoodigd lid te wor den van Flakkee. Ze hebben dan verschil lende groote voorrechten, die nog geen enkele club op Flakkee hen kan bieden. Ten eerste krygen zy de beschikking als ze een wedstryd spelen (en dat zal nog al eens gebeuren) over een groot en heel echt voetbalveld, met echte doelen en een mooie kleedkamer, met douches en een waschge- legenheid. Dat biedt al geen enkele kleine club op ons eiland, zelfs de groote clubs missen dat. Dan hebben de kleine mannen toegang tot de groote wedstryden zonder te betalen! Ze komen in groot clubverband, waardoor ze verstandige leiding krygen en met hun wenschen rekening wordt gehouden Bovendien als straks weer de zomer er is, en de lange avonden er komen, dan zal weer aandacht worden besteed aan het trai nen en het leeren voetballen. Want voet ballen moet geleerd worden en de jongens die nog geen lid van Flakkee zyn, moeten maar eens kyken hoeveel beter de jongens van Flakkee weten te voetballen. Dat zyn allemaal heel groote voordeelen, die niet genoeg gewaardeerd kunnen worden. Dit alles is van zooveel belang, de serieuze leiding van de club is er op gericht boven dien om het spelpeil steeds hooger op te voeren en, wanneer jongens vragen aan de ouders of'ze mogen voetballen, en deze jon gens wonen in Middelharnis en Sommelsdyk, dan geven wij den besten raad die we weten, bevorder de eenheid ook op sportgebied, laten we een groote gezellige vereeniging vormen „Flakkee" en laten alle jónge voet ballertjes lid worden en waardige dragers van het populaire geel-blauwe shirt. Laten we opmerken, dat we met dit alles niet iets tegen andere vereenigingen heb' niets. Maar een ding streven we n uitgang in de sportbeweging, en dat kan als we eenheid hebben. Op dit punt is nog wel een en ander te doen. Maar ieder sport man, die het gewicht van dit alles begrypt zal deze pogingen van onze zijde weten te waardeeren. Wy willen met het bestuur „Flakkee" omhoog brengen, al loopt het niet mee dit jaar met de elftallen In de toekomst kan Flakkee nog wel één of misschien twee klassen hooger bomen, en om dit te bevor deren moeten we meer spelers, en mee^ hebben. Om dit te bereiken hebben weerin gend de eenheid noodig. Tenslotte geven we een verslag dat ons uit Dirbsland toegestuurd werd over de sportbeweging daar. J. B. „Dirks)and"-combinatie „Xerxes" 133. Zondag j.l. speelden op ons voetbalterrein een „Dirksland"-combinatie samengesteld uit spelers van het 2de, 3de, en junioren een vriendscbappeiyken wedstryd tegen Xer xes I uit Oude-Tonge. De beer Groenendyb, het bekende „Davidje" uit het oude D.V.V.- elftal, heeft voor dezen wedstryd de leiding op zich genomen, en, het moet direct uit de pen; veel fouten heeft hy niet gemaakt, maar superieur aan de verwachtingen van een goed scheidsrechter was hy ook niet. We zullen het verloop van den wedstryd hier niet weergeven, doch enkele beschou wingen over spelers en hun spel is hier misschien niet misplaatst, en kunnen we onze reserves gerust complimenteeren met hun mooie spel, dat zeer zeker niet veel onder deed voor het doorsnee spel wat ons 2de te zien geeft. Zooals de combinatie het stugge, forsch spelende Xerxes partij gaf, was een lust om te zien. De doelverdediger gaf pracht staaltjes van lenigheid en vooral van onverschrokkenheid te zien, want met ongeêvenaarden durf wierp hij zich telkens voor de voeten van de toe stormende Xerxes-mannen, en ontfutselde hun den bal. Het was dan ook buiten zyn schuld, dat de 3 goals zyn doel binnen drongen. De backs waren ook safe; hun opstellen en het wegwerken der ballen geschiedde met zulk een bekwaamheid, dat er van miBsen geen sprake was. De halflinie werkte aanvallend iets beter dan verdedigend, doch zij waren er zich van bewust dat het achter-trio voor de volle 100 procent op dreef was. Uit de voorhoede, noemen we in één adem de vlugge midvoor, en de nog vlug gere linksbinnen, die zich als een aal overal tusschen door sloeg, De linksbulteh leverde ook goed spel, doch kreeg te weinig ballen toegespeeld om dit ten volle te kunnen ont plooien. De rechtsbinnen,- een onzer junioren - was niet erg op dreef, misschien was hy wat bang van de gevaariyke veidediging van Xerxes, of en dat lykt ons een betere veronnerstelling hy werd by het spel ietwat genegeerd. Tenslotte onze lange rechtsbuiten. Deze waa goed ln vorm wat betreft het opbren-

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 5