DERDE BLAD. No. 17 30 December 1933 Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 30 DECEMBER 1933. 9 VOETBAL. We hebben kans dat a.s. Zondag Flakkee weer speelt. Alle tramdiensten zyn hersteld, we kunnen weer over- en weer terug, ook op één dag. A.s. Zondag moeten de geel- blauweu naar Schiedam in de Jeneverstad, als tenminste de velden niet afgekeurd moeten worden voor vorst, regen, sneeuw of modder. Wat we er van denkeu! Weinig.Flakkee komt met een door bizondere omstandig heden gedwongen andere opstelling uit. Het elftal krijgt ons vertrouwen mee en we hopen dat het experiment „geluk" heeft. Want na de_ zeer fraaie prestatie van Hellevoetsluis om S.F.C. te slaan is er een „gedrang" naar de eerste plaats. Flakkee staat nu 2 punten achter, en dus is er een mooie kaus om alsnog de eeretitel te veroveren! Good luck! Flakkee II is vrij en eenige spelers maken de reis als reservers mee. Nu we voor het laatst dit jaar de vulpen op het blanke papier zetten voor de verzor ging van onze Sportrubriek, kunnen we een „eindbalansje opmaken" van de sportbewe- ging op Flakkee, die ondanks veel gepraat in een gemeente, die voor een „kinder-voet- bal-clubje" een Zondags-voetbal-verbod fokte, ve9l is toegenomen in 'oeteekenis. Da malaise in het algemeen had gelukkig geen vat op onze sportbeweging.Onze voetbalploeg Flak kee speciaal had een fortuinlijk jaar. R Y.B - kampioenschap is een bizondere prestatie geweest, een prachtig nieuw veld was een tweede succes. Dirksland is dit jaar in de R.V.B gaan spelen, zy verdient een pluimpje voor de uitstekende wijze waarop ze debuteert. Er is een klein kansje dat ze zal promoveeren, misschien lukt het haar wel. Laten we haar dit toewenschen voor 1934, zooals we Flak kee ook de hoogste plaats gunnen. De korfballers wierpen met moed en vol harding den bal door de mand. Ook de korf balsterretjes en -sterren zullen in een hoo- gere competitie moeten zien te komen, willen zij vooruitgaan. Moge dit het besluit van de leden worden in 1934, dan hebben zij niet te klagen van een slecht voornemen! De zwembeweging op Flakkee, als zomer sport is vooruitgaande, al is aan de enorme sprongen van vorige jaren een eind gekomen. Het snelzwemmen ging harder vooruit. De Flakkeesche „records" werden geweldig ge? broken het 2 K.M.-record met 3 minuten en de 50 met wel 3 seconden. Insiders weten hoeveel iaspanning-dat vereischt en wege- iooven dat 1934 weer andere records zal knabbelen Wielrennen is de jongste tak die op Flakkee aanhang vindt, het debuut van Overweel is buitengewoon geweest hij is, als we ons niet vergissen, Rotterdamsch kampioen en hij krijgt al opvolgers of navolgers. Een eigen baan voor hen staat op het programma 1934! Men'ziet het jaar '33 was niet slecht op sportgebied. Da „sport-redacteur" wenscht aan het eind van deze kleine beschouwing komende de sportbewegingeen voortreffelijk 1934, en hoopt dat al zijn sportmakkers, en aanbaDgers in zaken en familie in deze goede vooruitgang en vooruitzichten mogen deelen. Aan allen, een 1934, die klinkt... als een startschot! J. B. OUDE TONUE. Voetbal. Xerxas-comb.— B.V.V. I, 0 1; Xerxes-comb. N.T.V.V., 5—1. S. F. C.-HELLEVOETSLUIS, 4-5. Zondag 24 dezer was voor Hellevoetsluis I als inhaalwedstrijd vastgesteld den wedstrijd S.F.C.Hellevoetsluis te Schiedam. Aangezien Hellevoetsluis met eenige in vallers moest uitkomen en S.F.C. de boven ste plaats bezette met 2 punten voorsprong op de roodbroeken, was de verwachting niet optimistisch, hoewel we ook weer niet van pessimisme mogen spreken. Toen wij ons om tegen één uur in de Boompjes te Rotterdam bij Hellevoetsluis in de autocar aansloten, was na een „bonjour allemaal" onze eerste vraag of de roodbroeken voor een Kerstverrassing zorgden en het ant woord luidde eenstemmig „we hopen hot". En ja de Kerstverrassing kwam er, want met de rust stond Hellevoetsluis met 4-1 achter. Dit was echter een teleurstellende verrassing, want zoo'n groote achterstand hadden wij toch nooit, verwacht, Een vol gende verrassing kregen wij, toen we inde kleedkamer kwamen en meenden een ge slagen elftal te vinden, doch de stemming was niet down, integendeel er heerschte bij sommigen optimisme. Waar kwam dat van daan? Voelden de roodbroeken, dat S.F.C. deze groote voorsprong niet geheel verdien de en voelden zij dat ze beter konden? W(j weten het niet, doch een verheugend feit was, dat niettegenstaande de groote achter stand, de geest in de ploeg goed was. Zoodra Hellevoetsluis dan ook weer in 't veld kwam, bleek al dadelijk, dat er een doelpunt in de lucht zat. Het spel, dat voor de rust vrij hoog gehouden was, waarop de lange S.F.C.- era meer vat hadden dan de kleine voor hoedespelers der roodbroeken, werd nu meet' laag gehouden, terwijl de vleugelspelers uteer eu meer in bet spel betrokken werden. Het was een lieve lust het heeie elftal te zieu sjouwen en succes kon dan ook niet uit blijven. S.F.C. kon de druk niet volhouden en 23 minuten voor het einde bracht Bouman de staud op 4 2. Het spel van H'sluis ver beterde steeds, zelfs het Schiedamsche pu bliek werd medegesieept en onder gejuich werd de achterstand spoedig 4- 3, vervolgens 4 4 en de roodbroeken bleven het doel van S.F.C. maar steeds bekogelen. Spelers en publiek voelden dat er nog een overwinning voor Hellevoetsluis in de lucht zat en ja, de Se verrassing kwam en 5 minuten voor het einde had Hellevoetsluis met 5 4 de leiding en toen het eindsignaal klonk, kou S.F.C. nog tevree zijn, want op wonderbaarlijke wijze ontkwamen zij de laatste 5 minuten nog aan doorboring van hun doel.Hellevoet sluis ontving een ovatie van supporters en verder publiek. In de kleedkamer heerschte een prettige stemming en toen S F.C. protest aanteekende tegen een overtreding in het strafschopge bied, waarvoor door den scheidsrechter een vrije schop tegen Hellevoet was gegeven, het geen volgens S.F.C. een penalty had moeten zijn, was de kleine Sil direct bereid zijn shirt weer aan te trekken om het doel voor de penalty te verdedigen en toen kwam het eind aan de verrassingen doordat de kleine Si) den bal op mooie wijze stopte, waardoor Hellevoetsluis 2 punten rijker, de K.N.V.B. Y 25,— rijker en SF.C. 25,— armer was. Om een juist verslag van deze wedstrijd te maken is niet mogelijk. Het is niet na te vertellen, dat moet men gezien hebben en voor- en tegenstanders erkenden ten volle, dat het spel van Hellevoetsluis voor en na de rust, nacht en dag was, en dat de rood broeken de beide winstpunten ten volle heb ben verdiend. Doordat de K.N.V.B. a.s. Zondag vrijaf geeft, heeft het le elftal der roodbroeken rust, terwijl door de R.V.B. voor 2e, 3e en 4e elftal uitwedstrijden zfln vastgesteld, welke, gezien de weeromstandigheden ver moedelijk wel geen doorgang zullen vinden. Nieuwjaarsdag is Hellevoetsluis I door O.V.V. I uitgenoodigd een wedstrijd te Oosfc- voorne te komen spelen, welke uitnoodiging door de roodbroeken is aangenomen Deze wedstrijd zal zeer zeker veel belangstelling trekken. VOETBALCRITIEK. In December drie en dertig Werd de voetbal weggestopt; Koning Winter overheerschend Heeft het ronde ding gefopt. Eenzaam en verlaten lag daar 't Stadion van heel Flakkee; Onbewust van critiseeren, Ja onschuldig en gedwee. 't Bruine monster lag te rusten, Neergeslagen door 't getij Niemand had meer acht geslagen Alles, alles was nu vrij. Ondanks dit werd dezer dagen Danig deze rust verstoord; Werd daar aan een groene tafel Niet een wanklank dan gehpord? Ongetwijfeld denkt een ieder: Tegenstand is wel eens goed; Maar geloof me, waarde lezer, Onbewust is hij, die 'tdoet. Onbewust en ongeduldig Nam hij steeds alweer het woord, Zoodat men in zulke vlagen Zelfs zicbzelven niet meer hoort. Ondanks, dat aan deze tafel Zich meel' tegenstand bevond, Liet men hem geduldig praten, Alhoewel men 't onzin vond. Varkenshokken, voetbal, radio, 'tEene kwam na 'tand're voor; Voetbal, radio, dupeeren; Maar de kortstaart bracht ivoor. Zonder twijfel kan men zeggen: 'tKan zoo kwaad niet zijn gemeend; Tegenover uwen naasten Mag uw hart niet zijn versteend. In het jaar van vier en dertig Wenschen wy elkander wel Een terrein voor varkenshokken, Een terrein voor voetbalspelI Sommelsdijk. M. V. MiilllKLH AltNlS, Deze week zjjn aan het havenhoofd twee buitenlandsche zeebooten gearriveerd, welke tezamen ruim 9.500 balen uien laadden, met bestemming naar Enge land. Hierb(j z(jn echter groote party'en, die reeds door de commiasionnalrs in voorkoop lagen opgeslagen. Door don heer Adr. Krytenberg, 2de Weistraat alhier, is gevonden een portemon- naie met inhoud. De rechthebbende kan deze aldaar terug bekomen. Wei'kloozen-sttttistiek. Gedurende de week van Maandag 18 tot en met Zaterdag 23 Dec. 1933, hebben zich bij den Correspon dent der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente 191 personen van verschillende vak ken als werkzoekenden doen inschrijven, t.w.: 117 landarbeiders, 8 timmerlieden, 11 metselaars, 6 schilders, 4 opperlieden, 5 letter zetters, 1 boekbinder, 12 diepzeevisschers, 20 transportarbeiders, 1 borstelmaker, 2 pak huisknechts, 1 koopvaardij matroos en 3 schip persknechts. Van deze 191 werkloozen zijn er 148 georganiseerd en trekken allen uit de werk- loozenkas van hun bond, terwijl de overige 43 personen ongeorganiseerd zijn. Mejuffrouw Van der Valk Verbiest alhier had deze week het ongeluk achter haar woning te vallen. Na geneeskundig onderzoek bleek dat zij een enkelbeen had gebroken. Woensdag 10 Januari des namiddags twee uur zal op het Gemeentehuis alhier zitting worden gehouden tot aangifte voor de Militie, lichting 1935, van jongelingen geboren in 1915. Vrijdagavond 5 Januari zal in de zaal van hötel Meijer de jaarvergadering van den Kolenbond „Ons Belang" worden gehouden. De vrouw van den heer J. Wildenboer viel zoodanig in haar woning, dat de ge. neesheer moest worden ontboden. Deze con stateerde, dat haar pols was gekneusd. Van gemeentewege is men begonnen het Ijs in de binnenhaven en in de kaai op te ruimen, en wordt het vaarwater met behulp van een sleepboot weer vrijgemaakt. Door eenige werkloozen wordt vervolgens het ijs in kleinere stukken gehakt en ge zaagd, zoodat het met het getij verdwijnt. Het ijs in de haven blijkt 25c.M. dik te zijn. Dinsdagavond is door de kinderen van de Ned. Herv. Zondagsschool in het kerk gebouw het Kerstfeest gevierd, waarbij de belangstelling zeer groot was. Het geheel stond onder leiding van ds. E. vanAschuit Sommelsdijk, die het feest opende en sloot, terwijl door de voorgangster, mejuffrouw Vermaas, een Kerstvertelling ten gehoore werd gebracht, welke zoowel dobr ouderen als jongeren met alle aandacht werd gevolgd Tijdens het feest werden alle aanwezigen eenige malen getrakteerd, terwijl met het verlaten van de kerk aan alle leerlingen een zakje snoeperij werd uitgereikt. Ook door de kinderen van de overige drie Zondagsschoolvereenigingen werd eveneens dienzelfden dag het Kerstfeest gevierd, onder opzicht van hun bestuur. Mede was bij elk hunner de belangstelling groot en werden de kinderen bij de beteekenis van het Kerstfeest bepaald. Ook daal' ontbrak het niet aan de noodige traktatie en kreeg ook ieder leerling bij bet eindigen een zakje snoeperij mee. Centrale Veiling voor Goeree Overilaickee te Middolliarais. Veiling van Vrijdag 22 December 1833. Armgaarden ƒ7,— tot ƒ14,10 per 100 K.G. Oampagners 7,50 tot 9,— Comtesse de Paris 21,— Bellefleurs 9,50 tot 11,50 Bergamotten 7,40 Gieserwildem. 7,—tot 14,10 Kleiperen 10,— tot 13,— Grauw Zoete Appelen 10,— Goudrenetten 12,— Peen 1,70 tot 2,10 Boter 0,71 tot 0,78 Pond. Veiling van Donderdag 28 Decomber 1933. EIEREN. Kipeieren 48 K.G. 2,40 tot 2,50. idem 57-59 3,15 3,75. idem bruin 59 3,35 3,90. Per 100 stuks. Aanvoer 7.300 eieren. DE FRUITHAL, Telef200 Alle mogelijke soorten FRUIT en GROEN TEN verkrijgbaar. Speciaal aanbevolen VERSCHE ANDIJVIE en WITLOF. Neemt proef met onze bus<en SPERGIE-BOONEN (Adv.) bemiddeling en steunregeling en andere crisis- aangelegenheden des morgens geopend van 9 tot 10 uur. Het stempeleu der steunkaarten zal telkens voor het raam van de secretarie eiken dag worden bekend gemaakt. STELLENDAM. Den heer II, van Eesteren heeft bedankt aJs lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. Circa 21 jaar heeft v. E. deze functie waargenomen. Dezer dagen had do 16-jaiigezoon van den heer A. Jansen tydenB het schaatsenrijden het ODgeluk zoodanig te vallen, dat htj zich onder geneeskundige hulp moest steilen, welke constateerde, dat zijn pols gebroken was. De heer P. D. Holleman verwierf op de Internationale vaktentoonBtelling te Brussel twee gouden medailles voor beschuit en eierkoekjes. UOEDËItEEDË. De heer P. Voogd alhier j werd op de vergadering van de Rundvee-, centrale tot bestuurslid gekozen. - uitgevaren ter visBchery zijn al binnen Een kras oudje. Da 88-]ange kleermaker lbnmo„ htfna Notaris van den Berg by afslag verkocht een woonhuis, schuur en erf, staande aan den Weitjesweg; werd afgemijnd door Joh. Flik- weert voor 1640. Door het bestuur der cichorei-drogerij „Onverwacht" werd 100 000 k g. gedroogde cichorei verkocht voor 3,50 de 100 k.g. Op de gehouden vergadering van de rundvee-centrale werden gekozen tot secre taris de heer L. Goedegebuure en tot be? stuurslid de heer L. P. Akershoek. De garnalenvissehers hebben de vorige week twee dagen gevisebt en hebben van 20—70 kilo garnalen gevangen, bestemd voor de pellerij. Woensdag stonden by de Arbeidsbe middeling 156 werkeloozen ingeschreven. Van P. Mastenbroek is een rund onder toezicht van de politie begraven. Daar het dier niet verzekerd was, is het een schade- poet voor hem. De kuilvisschers die deze week waren GEWESTELIJKE A AU» APPEL-ORGANI SATIE VOOR ZUID-HOLLAND. District I. In de week van 18 tot en met 23 December werden uit ons district Flakkee de volgende hoeveelheden aardappelen verladen, bestetnd voor: Consumptie202.815 k.g. Veevoeder6 650 Export en Proviand10.000 Diversen680 Totaal 219.645 k g. SOMMELSDIJK. Zondagmorgen a.s (Oude jaar) zal voor de Vrijzinnig Hervormden, in het gebouw aan den Langenweg, Mej. Ds. A. A. de Klark, predikante te Brielle, een godsdienstoefening leiden. Aanvang 10 uur. Tot ouderling in de Ned. Herv. kerk alhier is herbenoemd de heer M. van der Stad en tot diaken de heer Abr. Peekstok. Beiden hebben hun herbenoeming zich laten wel gevallen. Vorige week werden ter Gemeentesecre tarie alhier 18 aanvragen ingediend tot het doen van huisslachtingen. HERKINGEN. De heer R. Witvliet, be noemd tot. diaken der Ned. Herv. Kerk, heeft die benoemiDg aangenomen. De stemgerechtigden der Ned. Herv. Kerk, die tegen Woensdag 27 dezer waren opgeroepen om in de vacature in de plaats van den heer J. van der Wende te voorzien, kon wegens onvoltalligheid niet doorgaan en moest worden uitgesteld tot volgende week. De kinderen der Herv. Zondagsschool vierden j.l. Woensdag in de Herv. kerk met hun leiders het Kerstfeest, waarbij de kin deren werden onthaald en ieder hunner een kerstgeschenk mede naar huis kreeg. Ruim voldaan keerden de kinderen huiswaarts. Het kerkgebouw was gevuld met belanstel- lenden. De gemeente-secretarie is voor arbeids-1 L. Knape ziet men nog dagelijks op zijn tafel werkzaamheden doen. Gemeenteraadsvergadering op Vrijdag 29 December, des namiddags 3 uur. Onderwerpen ter behandeling: le. Onder zoek geloofsbrief van het nieuw-benoemde Raadslid den heer C. Flohil; 2e. Beëedigiag benoemd Raadslid; 8e. Benoeming Wethou der; 4e. Ingekomen stukken5e. Eervol ont slag Onderwijzer O. L. school, (met 1 Jan. a.s. boventallig); 6e. Herbenoeming leden Com missie tot Wering van Schoolverzuim. Door het bestuur der Ciehoreifabriek alhier werd 100 ton oude gedroogde cichorei verkocht voor f 3 de 100 kilo. Uit de uiensorteerder werden 474 balen uien voor eigen rekening naar Engeland verzonden. Door de zee- en garnalenvissehers werd deze week niets verdiend. Door het bestuur der Zondagsschool werd Dinsdag het Kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagsschool. Het werd op de gewone wijze gevierd. Door F. den EerzameD werd een Kerstvertelling gedaan en door dhr. Snijders een vrij verhaal, Stille dingen. Voor- tusschen en na de vertelling werden met de kinderen Kerstliederen ge zongen. Daarna werden de kinderen getrak teerd. Ieder kind kreeg naar den leeftijd een mooi boek en keerden allen voldaan om 10 uur huiswaarts. Bij de Arbeidsbemiddeling stonden 69 werkloozen ingeschreven. DUDDORP. Donderdagavond werd in een der lokalen der O.L. School 2 in de buurt schap Oostdijk een bijeenkomst gehouden, waartoe alle bewoners van den Oostdyk waren opgeroepen. Ruim 40personen waren aanwezig. De leiding van dezen avond berustte bij den heer C. van Splunder Hz. Door dezen werd gezegd, dat deze vergadering door een viertal personen was belegd met het doel, om te trachten een vereeniging op te rich ten, welke alleen zal bestaan uit leden woon achtig in den Oostdijk. Doel en strekking der vereeniging zouden dan wezen, zooveel mogelijk voor het alge meen belang en het nut van de leden der vereeniging op te komen, dit te doen met gepaste middelen, met weglating van poli tieke hartstochten of kerkelijke overwegin gen. Hierna werden door den leider ver schillende gevallen opgesomd, die zonder dat de bewoners van den Oostdijk er in gehoord waren, toch werden doorgezet. Daarom is het in aller belang, zich van avond als lid dezer op te richten vereeniging op te geven, want, mannen, in samenwerking ligt kracht. Hierna volgden de besprekingen onderling; door enkele aanwezigen werd het nut eener zoodanige vereeniging bepleit, terwijl het meerendeel der aanwezigen er niet veel voor gevoelde, want hoe mooi de opzet is of zou kunnen zijn, wie zal, als de belangen moeten verdedigd worden, bij de Hooge autoriteiten in Den Haag op audiëntie gaan? Niet een. Door den leider werd in verband hiermede opgemerkt dat het Bestuur deze verant woording best op zich zou nemen, want wanneer wij voor onze rechten moeten op komen, dan zou de ontvangst bij de betrokken personen wel meevallen. Ook bleek de finan- cieele zijde bij velen een bezwaar te zyn, (wat in dezen tijd van werkloosheid geen wonder is) mede omdat voor de vereeniging de Kon. goedkeuring zou moeten worden aangevraagd en dit natuurlijk ook geldige gevolgeu heeft. Nadat door den leider herhaaldelijk was gevraagd wie tot de vereeniging wilden toe treden, gaven zich een viertal van de aan wezigen als lid op Gezien nu dit geringe aantal, besloot de leider deze vergadering te sluiten, memoreerende, dat het oprichten van een vereeniging nu (wat hem betreft) komen, met byna geen vangst. Door het bestuur der Cichorei-fabriek „De Eendracht" werd 200 ton oude gedroogde Cichorei verkocht en van de fabriek „Ceres" 100 ton voor ƒ3,— per 100 K.G. Op 2en Kerstdag hield de heer Brussaard Kerstfeestviering met de kinderen der Zon? dagsschool, 's middags voor de kleinen en 's avonds voor de grooten. Ouders der kin deren en familieleden waren ook uitgenoo digd, zoo dat beide keeren de zaal geheel gevuld was. De aanwezigen hebben met veel genoegen een Kerstfeestviering bygewoond. Woensdagavond van 6^ 8^ uur waren de gemaakte kleedingstukken vandeDoops- gez. Jonged. te bezichtigen in de Doopsgez. kerk. Het bezoek had grooter kunnen zyn, maar 't slechte weer en de gladheid in aan? merking genomen, mochten de leden te vreden zijn over de opkomst. Met belangstel ling werden de goederen bekeken; er was heel wat, in 't geheel 181 stuks, waarvan in den loop van 't iaar reeds eenige stukken op advies van de wijkzuster werden uitge reikt, daar, waar deze het noodig oordeelde. Getrouw kwamen de leden elke week bijeen om te naaien en te breien en aan de afwer king der goederen was het te zien, dat niet alleen met y ver maar ook met liefde gewerkt was voor de armen. Verschillende huisgezin nen zullen weer verblijd kunnen worden met enkele warme - kleedingstukken of nuttig linnengoed, het zal vooral in dezen ty d noodig zijn. Mogen de welgestelden daaraan denken als straks de leden weer komen vragen om steun voor het aankoopen van goederen, die in den loop van 't nieuwe jaar weer bezigheid bezorgen aan yverige handen, die gaarne willen werken voor de armen. Mogen de bijdragen dan ruim vloeien,'t is voor de algemeene armen van Ouddorp. NIEUWE TONGÈ, De heer Joh. Luchten- burg gekozen tot ouderling der Ned. Herv. Kerk heeft die benoeming niet aangenomen. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank al hier, móeten voor 5 Januari a.s. alle spaar bankboekjes worden ingeleverd ter rentebij- schrijving en ter controle met de boekhouding, terwijl de voorschotnemers van dien datum hun rente en aflossing moeten voldoen. (Zie adver tentie in dit blad). Naar wij vernemen bedraagt het thans behaalde aantal aansluitingen aan de water leiding momenteel pl.m. 80 van het totaal aantal. Vergelijken wij dit aantal met vele gemeenten, dan kunnen wij met dit tot nog toe behaalde aantal hoogst "tevreden zijn. Wij spreken echter den wensch uit dat liet nog ontbrekende aantal spoedig het goede voor beeld zal volgen. De koopman J. v. d. Ouden werd op het kruispunt van de Wentinkstraat door een auto aangereden en met geweld tegen een muur geworpen. Hij bekwam een niet gevaarlijke verwonding. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat in Januari a.s. voor den dienst plicht moeten worden ingeschreven personen die geboï'en zijn in 1915. Voor de aangifte ter inschrijving zal in 't bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeente-secretarie op Donderdag 4 Januari 1934 van des v.m. 9.30 11.30 uur. OUDE TONGE. De ijsclub ,,De Schaats" hield haar jaarvergadering in de Oude School, onder Voorzitterschap van den heer I, van den Doel. De notulen gaven enkele leden tot op merkingen aanleiding. Bij ingekomen stukken had een bespreking plaats over reddings- en' verbandmateriaal en werd een oplossing ge vonden. Het verslag van den Secretaris gaf 182 leden op het eind tegen 180 bij het begin van het jaar. Dit verslag en het verslag van den Penningmeester werd na onderzoek door een contrölelcommissie goedgekeurd. Er bleek 47,41 in kas te zijn. Bij de bestuursverkiezing voor goed van de baan is. Niettegenstaande W(?r(| ccn kesprekfng gehouden over reorgani- het onderling geroezemoes en het door elkan- sa|jc van |1C( Bestuur. Het Bestuurslid De Vin der praten, en het minder goede succes van nieen(je ^at <je functies niet goed waren ver- de personen die deze vergadering hadden ^eld. Qoor dei1 jieer c Both werd een motie belegd, gingen de gemoedelijke en rustige van wantrouwen tegen liet Bestuur ingediend. Oostdykbewoners welgemoed in vrede huis-1 - waafts. Both meende na een 14-jarig bestaan der ver- i ecniging niet tevreden tc kunnen zijn. Op ver- Zaterdagavond werd door Notaris van schillende punten stelde hij het Bestuur in don Berg, ten verzoeke van KI. Tanis Tz., gebreke. Dej lieer C. Gebraad vond de leiding bij inzet verkocht een woonhuis met schuurook wel te slap. Na 14 jaar moest het z.i. staande aan do Haven, op het recht van erf- mogelijk zijn een ijsbaan te hebben. Het pacht tot 31 Juni 1934; hoogste bieder was S. Bezutjen voor 1200; en een perceel tuin grond, staande op het recht van erfpacht voor onbopaalden tijd, groot 58 R.V.M., lig gende aan den Weitjesweg; hoogste bieder jwas S. Bezuyen voor 300. Ten verzoeke van P. Grinwis werd door huren voor een stuk land daarvoor leek hem niet onmogelijk. De Bestuursleden De Vin en Hartog gaven tc kennen, dat de tekortko mingen niet op hen kon slaan, daar zij eerst kort geleden zitting in 't bestuur kregen. Boven dien zijn er met verschillende landbouwers onderhandelingen gepleegd tot het verkrijgen

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 9