Pulleman's Autobedrijf N.V. Ingezonden Stukken OUDE TONGE Wenscht U wederom een gelukkig jaar. DE VOS' Slagerij GOED EN GOEDKOOP Oude Tonge. - Tel. 49. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 30 DECEMBER 1933. 7 its aangewend moeten worden tot steun hen, die de veekoeken gebruiken ener de heffing meer voor moesten betalen, eze verbruikers, de melkveehouders in fdzaak, en verder de kippenhouders en ■rensmesters in mindere mate, zouden deze wijze zooveel mogelijk schadeloos eld kunnen worden voor de duurdere «oeken tengevolge van de heffing, et is natuurlijk, dat het rekensommetje de verbruikers niet voor 100%opgaat, i in de groote lijn zou hot wel zoo zijn, wij het schetsten. u hebben wij da continganteering ge- :en En deze belemmert den invoer der- e, dat de importeurs ternauwernood in t zijn om voldoende aan te voeren om de loopende leveringscontracten in deze terperiode te voldoen, n dit geldt niet alleen voor de lijnkoeken, ook voor alle andere veekoeken. b gulden per 100 kilo, die wjj ons bij de ng destijds gedacht hadden, was er in rige dagen al op, doch nu komt die en niet in het landbouwcrisisfonds, doch e zakken van de houders van lijnkoeken, zijn in de eerste plaats de Nederland- olieslagers en verder de gelukkige hou- van contingenten. Doch voor de ver kers, die b(j heffing den ook dan be ien meerderen gulden via het crisisfonds deels hadden teruggekregen, is hij nu eloos verloren. ij hebben gezien, dat er momenten ge- st z(jn, dat sommige soorten veekoeken kooper waren dan de granen met rech- ja, b(j de haver is het steeds zoo ge it na invoering der rechten, it deze onnatuurlijke prijsverhouding Ie tot een abnormale vraag en dus tot abnormalen invoer van veekoeken, ligt de hand, doch men kan dat abnormale best bestrijden door de natuurlijke ver- ling te herstellen, dus in dat geval ook e veekoeken een heffing te leggen, ij zouden verder nog er op willen wij dat deze continganteering, die beoogt, ïns de officieele besluiten, te contingen- in op 100% van den normalen invoer, rerkeiykheid, door de wijze waarop de genomen wordt en de verdere bepa- n, de uitvoering betreffende, nog geen van den normalen invoer toelaat, n slotte willen wtj nog aanstippen, dat de bepalingen omtrent de uitvoering den importhandel ailerbelemmerendst :en, niet alleen, omdat ze gebaseerd zijn iet stawe bevriezingssysteem, waarbij mogelijkheid van uitbreiding van zaken energieke firma's uitgesloten wordt, ook door een bevriezing van de landen e kwantiteiten der diverse soorten, zoo- de natuurlijke weg, om op de wereld- :t te zoeken welke soorten en waar deze goedkoopst aangeboden worden, afge- is. ze geweldige nadeelen, die op zeer -pe wijze een prijsstijging in de hand en werken, vindt men in geen enkel bt by heffiDg, waar ai deze natuurlijke iten van de vrije concurrentie, die zoo'n ldigen invloed op de prtjslegeling heb- in vollen omvang kunnen werkzaam in. ïiten verantwoordelijkheid der Redactie.) t Lijkt wel een Inquisitie'' Oud-Wethouder VROEGINDEWEU. nheer de Redacteur, och, toe, vergun .v.pl. een klein plaatsje in Uw blad. ik el heel kort en u tevens zeer denkbaar zijn. .niensch heeft zoo van die oogenblikken n leven, dat hij werkelijk behoefte heeft, 'n hart eens te luchten. Ais men tegen- Jig eens om zich heen ziet, dan moet men ns zeggen: Maar .waar moet dat naar toe! allemaal vrede wat men hoort en ziet, de een vertrouwt den ander niet. Men niets dan var: ontwapening, terwijl ichland met alle geweld zich in 't harnas .teken en de vredesverdragen van Ver- s aan z'n hak lapt. Mooi zoo, hoort men :ns zeggen dour menschen die zoo graag atje spel n n 't lieve vaderland met goed loed wiili verdedigen d.w.z. met den i. Ze I ebben nog geen kruit geroken en ninde. eiftgassen. Ik zou die hyper vader en il.ens willen zien, over eenige jaren, e in 't gras liggen te kijken of het hazen- zen. Dat er iets niet in orde is aan den eken horizon, dat zien we allemaal, als n minste niet blind zijn. Daarvoor hebben Bilt niet noodig om ons dat naderende er te voorspellen. We kennen allemaal machtwoord „Weest op uw hoede!" linigen zullen weten, dat de zoo hoog zen vrede tusschen Polen en Duitschland :en zijden draadje heeft gehangen, en er heel weinig toe noodig was, om Europa in lichte laaie te zetten. De betrekkingen hen Oostenrijk en Duitschland zijn... k wil niet vooruitloopen. Engeland werken de fabrieken niet volle it. Dag en nacht hoort men de machines eentoning lied zingen „Dividend! Divi- Allemaal wapens en munitie wat daar ■vordt gemaakt. Maar, 'i is vrede, men t naar ontwapening. I i wil die groote ie van 1914I9W niet meer meemaken; wil de zaak korter maken door alles een- g te vergiftigen. Dat is veel eenvoudiger n heeft men later geen last meer van die lende invaliden, en men hoort ook niet al dat weeklagen der weduwen en het mier der weezcn. Dat is allemaal af- scliuwelijke muziek voor de slechte gewetens dergenen die door den oorlog zich verrijken. Met Hittier gaat het ook niet van een leien dakje. De Rijksdag is plechtig geopend, Hittier zelf gaf er de voorkeur aan, om te schitteren door afwezigheid. Hij zal wel gegronde redenen daartoe hebben gehad en, wat zou hij daar ook hebben moeten doen? De bijeenkomst heeft nauwelijks tien minuten geduurd, en toen werden de afgevaardigden naar huis gestuurd totdat Hittier ze weer noodig heeft. Maar niettegenstaande liet Duitsche volk door alle mogelijke feesten gehypnotiseerd wordt, schijnen de leiders het zaakje niet bijster goed te vertrouwen, het geen duidelijk blijkt uit de verschillende rede voeringen. Voor de jeugd wordt goed gezorgd dat zij zich niet vervelen. De Hetvorming van de Protestantsche kerk schijnt niet mee gevallen te zijn. Men heeft niet daarmede gerekend, dat het echte christendom geen laagje vernis is (zooals bij ons dikwijls het geval is). Een christendom zonder Christus en zonder Bijbel is moeilijk denkbaar. Christus was een Jood en daarom mocht Zijn Naam niet eens in de kerk of bij den gods dienst worden genoemd. Die vlieger schijnt niet op te gaan, want ruim 3000 predikanten dreigen met uittreden uit de Lanrskerk. De paus schijnt ook niet in zijn schik met alles wat daar gebeurt. Men leest zoo nu en dan weieens, zooveel of zooveel roomsche geeste lijken gearresteerd wegens opruiïing of, deze of gene prelaat, leider van de roomsche actie gearresteerd wegens verduistering enz. maar dat laat den paus zoo koud als een honden- neusje. 't is de beste manier om een partij slecht te maken door te zeggen, dat de leiders zich aan verduistering hebben schuldig ge maakt. Als dat doel is bereikt, hoort men van 't heele zaakje niets meer. Bismarck heeft het ook eens geprobeerd om één nationale kerk te maken, maar 't is hem niet gelukt. De Ita- liaansche dictator moet ook nogal een beetje water bij den wijn mengen en wijn bij het water om vrede te houden, en zoo zal Hittier, als hij niet erg voorzichtig is, zijn rol spoedig hebben uitgespeeld. Een paar dagen geleden wilde hij een kardinaal laten arresteeren, maar gelukkig voor hem, was de regeeringspersoon die met de arestatie was belast, goed R. K., zoodat het bevel tot inhechtenisneming terug genomen werd. Was dat niet gebeurd, dan waren de poppen al aan 't dansen geweest. Toen in den cultuurkamp honderden roomsche geestelijken werden gearresteerd, bleef het R. K. volk toch zijn rust bewaren, maar toen Bismarck de bisschoppen en kardinalen te lijf ging, was hef spelletje gauw uit. Toen kwam de kleine Dr. Windhorst op 't tooneel en deze liet Bismarck naar zijn pijpen dansen. ja, ja, 't ziet er mooi uit en vlak voor kerst mis! Sommige lichtgeloovige menschen hadden nog gehoopt op de oeconomische conferentie te Londen maar... helaas! Dat zaakje heeft millioenen gekost met het resultaat nihil. 't Was van te voren te zien, dat dat zaakje mis zou loopen. Er moesten veertjes gelaten worden en elk meende dat zijn pluimage (Holland aan 't hoofd) de mooiste was. Nu ik toch over millioenen spreek (tien, honderd en duizend lijkt zoo armoedig tegen-. woordig) deuk ik opeens aan 't Binnenhof. Daar wordt kaart gespeeld om millioenen. Onze minister Colijn heeft meer door een zeer handigen zet eenige millioenen op de Indische pensioenen in 't laatje van de schatkist kunnen doen. Bravo. Of dat nu allemaal correct is, weet ik niet; ik houd mij met politiek weinig bezig. Maar, als men de reden van de tegen standers hoorde, dan zou men weieens gaan twijfelen, ik had er tocli schik in dat voor en tegen eens te hooren. Daar ik echter van zulke moeilijke politieke vraagstukken niet veel be grijp, dacht ik bij mij zelf, zoek dat zaakje zelf maar uit, maar, wat die R. K. afgevaardigde daar zegt, is raak en voor geen misverstand vatbaat. ik was opgetogen, toen ik een ge reformeerde professor met citaten uit Thomas van Aquino zag komen aandragen. Waar Thomas van Aquino, deze groote ketterver- volger, al niet goud voor is, hij, wiens leer het is „Een ketter dooden is geen zonde." Deze goede heilige hielp waarschtig een ketterschen professor, opdat minster Colijn die paar mil- lioentjes, meer is het niet, in de schatkist kon brengen. ik, die zelf jarenlang Thomas Aquino heb bestudeerd en'door zeer bekwame roomsche professoren in die leer ben onderwezen, begrijp hem nog niet altijd, omdat de capaciteiten ontbreken met hem in de diepte van de materie af te dalen of met hem in de sublimiteit op te klimmen. Ik heb nog nooit een Protestant ont moet die de R. K. leer kent en begrijpt, en zoo zal de kennis van Thomas van Aquino, waar mede deze geref. profesor praalde, wel in niets anders bestaan dan in 't opzeggen van een of anderen zin, die misschien nog uit zijn verband is geraakt. In elk geval heeft hij het niet aangedurfd om met zijn roomschen tegen stander er verder op in te gaan. Hij maakte er zich van af met.de belachelijke woorden Ik ben bang voor mijn geuzenkop." Maar, 't is toch treurig, dat men in een volksverbadering, waar de belangen van het land worden behan deld, zich van zulke middelen bedient, om zijn plan er door te krijgen. Inplaats de zaak zakelijk te behandelen, moest Thomas van Aquinio er bij te pas te komen. Indien de roomschen dat hadden gedaan, nu, ja, zij begrijpen, hem, maar een geref. professor! Hij wilde daarmede zijn tegenpartij uit het veld slaan, maar 't is hem niet gelukt. Wapens die men niet kent moet men nooit gebruiken, die zijn gevaarlijk. Nu, het plan is er door en vermoedelijk zullen de Indische pensioenen worden gekort. De slachtoffers dit tot troost. „Veel beloven en weinig geven, doet den dwaas in vreugde leven." „Ja, ja, we leven in een vreemden tijd. De levensstandaard moest omlaag, de huren om laag, de Ioonen en pensioenen omlaag en nu de levensstandaard en tegelijk de belasting omhoog, terwijl de inkomsten steeds omlaag worden gedrukt, hoe dat kan, zal de toekomst wel toonen. Wanneer twee jongens aan een touwtje trekken, zal het zoolang goed gaan, tot het touwtje breekt, en ziedaar, daar liggen zij allebei op den grond. Nieuwe heeren, nieuwe wetten, dat zien we bij 't onderwijs ook. Maar bezuinigen jongens! De onderwijzers maar op wachtgeld zetten of naar den steun sturen, de bijzondere scholen vol laten loopen en dan weer maar houwen of aanbouwen en nieuwe onderwijzers, maar dan christelijke, van de bovenste plank, aanstellen. Hier afbreken, en dat kost ook geld, en daar weer bouwen en dat gaat ook niet voor niets. Maar, er wordt dan toch bezuinigd, zooals het heet. Nu, 't kan zijn, ik zie echter het tegendeel. Ook heet het, dat er georganiseerd en gereorga niseerd wordt, maar daar zie ik niets van, dan moest men anders beginnen. Dat organiseeren en reorganiseeren van scholen en onderwijs heeft men in Oostenrijk na den oorlog beter verstaan. Wat nu gedaan wordt lijkt het aller minst op organisatie of reorganisatie, 't Lijkt wel op een kleermaker, die de lap naast het gat jnaait. De broek is en blijft gescheurd. De knoopen zijn misschien nog goed, en daar om moest men aan die knoopen een nieuwe broek maken en dan een beetje modern van snede. Maar, ik ben geen minister en ik weet er niets van; toch geloof ik niet, uat hij het ook weet. Indien dat zoo blijft doorgaan zullen we wel zien waar het op uit draait. Maar dan in Ouddorp! Daar zitten de jon gens van Jan de Wit! Die vroede vaderen weten wat ze willen. Het belang van de ge meente laat hem koud. Hun partij, of, zooals zij zoo mooi kunnen zeggen, hun geweten dwingt hen, op Zondag alles te sluiten, de belasting te verhoogen en schooltjes af te breken en op te bouwen. Met belangstelling heb ik de verslagen van den gemeenteraad gevolgd, waar dezelfde broeders in den Heere, inplaats van de belangen van de gemeente te behartigen, alles hebben gedaan, om die ge meente naar de maan te helpen. De algeheele sluiting Zondag, voor een gemeente die kans heeft om een goed bezochte badplaats te worden, is een stok tusschen een wiel. Niets mag er Zondags gebeuren. Men wilde zelfs het voetbalspelen op Zondag verbieden, d.w.z. als het van de straat af werd gezien. Zoo zijn die menschen, men mag alles doen, als de menschen het maar niet zien. Ouddorp zit nu eenmaal met die broeders in z'n maag, en moet ze maar verteren. De Zondagswet is nu eenmaal een misgeboorte, waar de regeering veel moeite mee heeft, en de nageboorte daar van in Ouddorp is een monster, dat duidelijk het stempel van den vader (vaders) draagt, d.w.z. het stempel van Kaïn. Kaïn sloeg zijn broeder dood uit nijd, en in Ouddorp worden de menschen maatschappelijk doodgeslagen. Dat de Zondag, volgens die vroede vaderen, hun oog ergert, kan wel waar zijn, maar de Bijbei zegt toch; „Indien uw rechteroog u ergert, rukt het uit en werpt het van u!" Dat zullen ze wel laten. Maar niet genoeg daarmee, nu zijn ze daar warempel met een inquisitie begonnen en men staat verbaasd over hun geslepenheid, nog meer over de grove leugens die ze in 't open baar uitspreken. De grondwet waarborgt aan een ieder, vrij heid van geweten en godsdienst. In Ouddorp zijn twee openbare scholen, waarvan de een aan de bezuinigingscommissie moet worden opgeofferd Door allerlei manoeuvres hebben ze het klaar gespeeld om inplaats van de door den minister bedoelde school de andere school tot ver dwijnen op de lijst te plaatsen en het gevolg zal zijn, dat ze nu allebei zullen verdwijnen. Die vroede vaderen beoogen daarmede om hun partijscliool aan te vullen of liever gezegd, vol te schoppen, zoodat de kinderen van de open bare scholen voortaan gedwongen zullen zijn, om christelijk onderwijs te ontvangen. Mooi zoo! Een pracht stuk werk van intriges. Ze begronden hun plan daarmede, dat de hoofd onderwijzer diei school toch al een beetje gods dienstonderwijs geeft en dus de ouders er niets tegen zullen hebben als hun kinderen hun partijscliool zullen bezoeken. Die hoofd onderwijzer werd uitgemaakt voor huichelaar. Die arme stakkers! Weten zij dan nog niet, ('at de openbare scholen geen goddelooze scholen zijn en dat godsdienstonderwijs op openbare scholen nooit verboden is geweest? Wat die hoofdonderwijzer gedaan heeft of misschien nog doet, nrag hij gerust doen, als hij maar zorgt niemand in zijn overtuiging te kwetsen en de bijzondere bepalingen in acht neemt en dat zal hij wel. Gekke menschen toch! Spreekt een onderwijzer van een open bare school over God, dan is hij een huichelaar, doet liij het niet, dan is hij socialist, commu nist, anarchist enz. Ik geloof toch niet, dat de ouders van de kinderen van de openbare school zich als schaapjes in den christelijken stal zullen laten voeren, zonder van hun recht tot oprichting van een neutrale school gebruik te maken. Dies, dwingen, een inquisitie in 't klein. Maar nu de vergaderingen zelf. Een heer Padmos (zat hij maar op Padmos, dan kon hij misschien evenals Johannes Ziener worden) heeft de zaak verdedigd en heeft geen list en geen leugen gespaard. Dat behoort er nu een maal bij. Hij durfde beweren, dat de burge meester in den Haag de zaak reeds tot zijn gunst had bekonkeld, zoodat het verdwijnen van de school in het dorp zelf een voldongen feit was. Hij zelf, de heer Padmos was naar den Haag geweest en had met een lid van de Prov. Staten gesproken. Nu, als dat niet hielp, zou er niets helpen, ik heb mijn voel horens naar dat regeeringsgebouw eens uitge stoken, maar bij den portier noch bij eenig ambtenaar was de heer Padmos bekend. Niemand had hem gezien of aangemeld, ik ben verder gegaan met mijn telefoontje, dat is een gemakkelijk ding. Ik wil nu niet zeggen, dat de heer Padmos, onwaar is geweest, o neen. Dat zou ik niet durven; maar ik zeg alleen maar, dat hij gelogen heeft. Hij zal niet kunnen zeggen, wanneer hij tot dat doel in Den Haag is geweest, noch waar hij is geweest en wie hem dat gezegd zou hebben. Hij kan geen dag, geen persoon, en geen plaats van bespreking noemen. Dat is kras, hé! En toch is het zoo. Er is wel iets geweest, er is wel over de zaak gesproken en geschreven, maar de zaak is heel anders ais u in den gemeenteraad hebt gezegd, mijnheer Padmos, ik heb twee uittreksels van brieven hier voor mij liggen en dat is voor mij genoeg. Wij zijn hier beter georienteerd als u vermoedt, mijnheer Padmos. Maar, tot zoover heeft u en uw complotje het doel be reikt, ziet nu maar toe, dat u uw prooi vast houdt. Ik zou nog maar geen hoera! roepen, want het staartje komt nog. in Middelharnis hebben ze ook als hoera! ge roepen. Alies gesloten op Zondag. Waar de menschen van moeten leven en hoe de belas ting te betalen, daar trekken die vroede vaderen zich niets van aan, als zij maar geen gebrek hebben.. Roerend was het, al die motieven te lezen, waarom ze de café's op Zondag gesloten willen hebben, 't Is zonde, dat de menschen hun geld, en vooral in dezen tijd, Zondags naar 't café brengen, hoorde men zeggen. Alsof die heeren zich daar iets van aantrekken? in de week kan men zijn geld toch ook verteren. Niets dan partijbelang, dwingen te doen wat zij willen, 't Gemeente belang daar denken ze niet aan, alleen aan zich zelf en hun partij. Maar, dat er in Middel- bamis ook een pesthol was, dat wist ik niet. Vroeger ben ik weieens in die Sociëteit geweest, maar er was geen pestlucht. Doet dan de gezondheidscommissie niets daar tegen? En de heer Vermaas, die zoo vriendelijk was, die Soctëteit den naam van „Pesthol" te geven, gaat hij nu nog als bieragent met zijn beroep door, om zijn bier, d.w.z. volgens hem, zijn pestbacillen te verkoopen? Was er geen bier dan waren er ook minder pestbacillen, ik ge loof stellig, als dat zoogenaamde pesthol hem een bestelling van een paar vaatjes bier had gedaan, bij deze pestbacillen best had geleverd en de centjes in zijn zak zou hebben gestoken, zonder ze eerst te ontsmetten. Als hij een over tuigd christen was, consequent en zonder bij- edoelingen, dan zou hij nooit begonnen zijn met pestbacillen te verkoopen, en tweedens zou hij er nu stellig mee ophouden, 't Is na tuurlijk allemaal eigenbelang. De een zijn dood, de ander z'n brood. Van al dat vroom gedoe meent hij toch niets, en het beste bewijs daarvoor is, dat hij rustig verder gaat zijn pestbacillen te verkoopen. Als hij het dan zoo ernstig en oprecht meent en overtuigd is, dat een glaasje bier, op Zondag gedronken zoo'n groot kwaae is, dan mag hij de menschen geen gelegenheid geven zulke pest bacillen in huis te hebben, opdat ook de kin deren niet besmet worden. Allemaal larie van die soort van menschen' t is hun toch maar om de dubbeltjes te doen. En dat het maar om 't eigen belang en de dubbeltjes gaat, toonde de Oud-Wethouder Vroegindeweij bij de be handeling van de waterleiding. Om de men schen van hun brood te berooven en hen te dwingen om op Zondag te sluiten, omdat dat niet in zijn kraam te pas kwam en zijn partij niet daarmede gediend was, daar ziet hij geen kwaad in. Maar toen het ging om gedwongen aansluiting aan de waterleiding en het om zijn dubbeltje ging, toen noemde hij dat inquisitie. De Zondagssluiting is een gemeentebelang, waardoor nu velé neringdoenden misschien broodeloos worden gemaakt en de waterleiding is een algemeen belang, waar zich niemand aan mag onttrekken. De heer Vr. denkt er anders over, voorai als het zijn dubbeltjes gaat kosten of zijn partijgeest in gevaar komt. Dan kent hij alleen eigenbelang en geen gemeentebelang, zooals het bij velen Jietlgeval is Als het er op aan komt, heet het'altijd nog: Godsienst is godsdienst, en suikerbieten zijn suikerbieten. We begrijpen elkaar wel, zoo niet, dan kan ik het eventl. een volgenden keer duidelijker maken en nog een beetje dieper op dat zoogenaamde pesthol vooral echter op die pestbacillen ingaan. Ik heb materiaal genoeg. 's-Gr. Dr. v. O. Ondergeteekende wenscht alle fa milieleden, Oud-collega's, vrienden en bekenden een gelukkig jaar 1934. Oude-Tonge, 1 Jan. 1934. P. VAN SCHOUWEN. Oud-Burgemeester Oude-Tonge. J. BUSCOP E.Jz. Commissionnair in veldvruchten. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. J. C. SCHOUWENAAR Kolenhandel Mijn geachte clientèle een gelukkig en voorspoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. f. MATTHÉUS VOGEL Vrachtrijder Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig nieuwjaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. WED. H. KIEVIT ZONEN Slagers Onze geachte clientèle, vrienden en bekenden een voorspoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. D. VAN DEN TOL H. VAN DEN TOL-VERSEPUT Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. f. JOH. VAN DEN TOL Gedipl. Horlogemaker Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. JOB PRINCE en Echtgenoote. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. f. GEBR. DE LAAT Korenmolenaars en handel in vee voeder. Wenschen vrienden en cliënten een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. HOTEL JACOBS Telefoon 8 Vrienden en begunstigers een voor spoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. C. B. SIMONS Boekbinder Begunstigers, vrienden en beken den een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. f. S. DE KORTE Commissionnair Vrienden en bekenden een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. FL. OSSEWEiJER Mr. Timmerman Vrienden en begunstigers een ge lukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. MEIJER COHEN Vleeschhouwerij en Spekslagerij Wenscht zijn geachte clientèle, vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. Oude Tonge, I Jan. 1934. Tel. Int. 14 H. J. TEN HOVE Mr. Bakker Wenscht alle menschen een geluk kig en voorspoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. E. KANTERS i Oude Tonge, 1 Jan. 1934. P- f- N.V. JONKER Co. Zaadhandel Onze geachte clientèle, vrienden en bekenden een voorspoedig Nieuw jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. A. C. DE LINT en Echtgenoote Oude Tonge, Jan. 1934. p. M. VAN LOON (v/h. Jac. de Korte Sz.) Mijn geachte cliëntèle, vrienden en bekenden een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. Tel. 52 A. J. DE LIGNIE H. C. DE LIGNIE-LINDHOUT Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. C. GEBRAAD Autovrachtrijder Begunstigers, vrienden en beken den een gelukkig Nieuwjaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. JOH. A. VREESWIJK J. F. E. VREESWIJK-van Ispelen Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. A. J. VERSAEVEL Wagen en Rijtuigmaker en Carosseriebouw Mijn begunstigers en vrienden een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. ANTH. VERSAEVEL Schoen- en Zadelmakerij Stoffeerderij - Bedden en Matrassen. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. H. DE VLUGT „Stoomzuivelfabriek Oude Tonge" Mijn geachte Cliënten, vrienden en bekenden een gelukkig jaar toe- gewenscht. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. M. VAN NOORD Mr. Schilder Wenscht zijn geachte clientèle vrienden en bekenden een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. J. L. VAN PEER Mr. Schilder Wenscht zijn geachte cliëntèle een voorspoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. W. J. BREEMAN Rijwielhersteller Wenscht zijn geachte cliëntèle een gelukkig Nieuwjaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. F. X. SOMERS Zadel en Gareelmakerij Autobekleeding en Stoffeering Oude Tonge, I Jan. 1934. p. f. J. H. DOESBURG Vleeschhouwerij en Spekslagerij Wenscht zijn geachte clientèle een gelukkig Nieuwjaar. Oude Tonge, I Jan. 1934. Tel. 25 P. DE KONING Winkelier. Mijn geachte clientèle, vrienden en hekenden een gelukkig jaar. Oude Tonge, i Jan. 1934. CAMPFENS Bekroonde Kleermakerij Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. C. VOGELAAR Kruidenierswaren, Tabak en Sigaren Vrienden en begunstigers een voor spoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. J. N1JSSE J. A. NIJSSE-BUIJS Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. JAC. PULLEMAN Beurtschipper Vrienden en begunstigers een ge lukkig Nieuwjaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1934. JAN DEN ROOIJEN Commissionnair in veldvruchten Oude Tonge, 1 Jan. 1934. p. M. JANSEN Stellendam, I Jan. 1934 m.h.g. j Compliment van den dag ADR. DE JAGER Garnalenhandelaar j Stellendam, 1 Jan. 1934. M. KAMERLING Schoenmakerij, 't Compliment van den dag. Nieuwe Tonge, 1 Jan. 1934.' Wed. I. DE WITTE Café „De Kroon" Nieuwe Tonge, I Jan. 1934. p. Algemeene Boek- en Papierhandel P. KEIJZER Molendijk A 202 Nieuwe Tonge Druk- en Bindwerk Advertenties in alle bladen, p. f. J. P. GERRITSE Coiffeur 't Compliment van den dag. Nieuwe Tonge, 1 Jan. 1934." De leden van de Onderlinge Dorsch- machine te Nieuwe Tonge wenschen vrienden en begunstigers een voor spoedig Nieuwjaar. P. C. TIJL, Voorzitter. Nieuwe Tonge, 1 Jan. 1934. is en blijft, ook in 1934, voor U het BESTE en VO ORDEELIGST adres, ook voor fijne VLEESCHWAREN en WORSTSOORTEN. Tevens voor Hammen en Partijtjes. p. f- P. GEBRAAD Vleeschhouwerij en Spekslagerij Nieuwe Tonge, I Jan. 1934. p. f. Bij den aanvang van het nieuwe jaar mijn hartelijken geiukwensch aan mijn vrienden, bekenden en be gunstigers. ABR. T1ELEMAN Vleeschhouwerij en Spekslagerij Nieuwe Tonge, 1 Jan. 1934. Aan mijn geachte cliëntèle, vrien den en familie, het compliment van den dag. L. D. VAN EESTEREN Grossier Nieuwe Tonge, 1 Jan. 1934. H. VAN BALEN Muziekleeraar 't Compliment van den dag. Nieuwe Tonge, 1 Jan. 1934. J. MOOIJAART Den Bommel, I Jan. 1934. p. f. B. JONGELING Commissionnair Den Bommel, 1 Jan. 1934. p. F. v. d. PLAAT M. v. d. PLAAT-LOKKER Café Den Bommel, 1 Jan. 1934. p. W. LUGTHART Vleeschhouwerij en Spekslagerij wenscht zijne geachte vrienden en be kenden een gelukkig Nieuwjaar. Den Bommel, 1 Jan. 1934. J. GOEMAAT S. GOEMAAT-v. d. SLUIS Bakkerij Den Bommel, 1 Jan.' 1934. p. f P. VINKE Ooitgensplaat, 1 Jan. 1934. p. J. VAN DER WENDE Oliën, Vetten en Teerproducten, Sommelsdijk, 1. Jan. 1934. p. f. C. ROMMELSE Spekslagerij. Achthuizen, 1 Jan. 1934. p. f. A. C. MOERING-HEESTERMAN Café. Achthuizen, 1 Jan. 1934. p. f. J. M. VAN REUEN M. R. VAN REUEN-JACOBS Achthuizen, 1 Jan. 1934. p. f. W. v. WAARDEN BERG Café Oostkade Hellevoetsluis, 1 Jan. 1934. m. g. A. KAP Sigarenmagazijn „Centrum" Het compliment van den dag. Hellevoetsluis, 1 Jan. 1934. „COMOEDIA" Hellevoetsluis, I Jan. 1934. p. f. De Redactie van dit blad wenscht al haar Abonné's en Adverteerders een voorspoedig 1934.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 7