\N RUMPT aire Hypotheekbank BRIEVEN a 99% KÖLFF Zoon Middelharnis rt in Onze Eilanden ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD keningen» Circulaires» et best en mooist Ï40, Middelharnis 'T HARINGVLIET Ie Landbouwmachines VELE KOOPJES e Zierikzee Bordeaaxwijnen - Roode en Wilte Port os - Zoete Spaansche wijn - Anstella No. 12 9 Dec. 1933 Plaatselijk Nieuws IEDER ABONNÉ GRATIS VRAAGT GRATIS PROEFNUMMER mm mmmÊmt onder en sterker LIJFT JE ADRES voor ENZ. kwaliteiten tegen de laagste Prijzen 768 Telefoon No. 12 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 9 DECEMBER 1933. GEWESTELIJKE A 4 R I) APPEL-ORG ANI- SATIE. DISTRICT I. In de week van 27 November tot en met 2 December werden uit ons District Flakkee de volgende hoeveelheden aardappelen ver laden, bestemd voor: Consumptie1.657 202 k.g. Export en Scheepsproviand 419 446 Veevoeder282 574 Goedgekeurd Pootgoed 17 700 Totaal 2.376.922 k.g. In de week 27 Nov. 2 Dec. zyn van de volgende laadplaatsen onderstaande hoe veelheden uien verladen: Ooltgensplaat7617 balen Oude Tonge5422 Nieuwe Tonge4422 Den Bommel2235 Stad aan 't Haringvliet 2081 Achthuizen1113 Battenoord2833 Middelharnis3013 Sommelsdijk1340 Dirksland5490 Stellendam404 Herkingen289 Goedereede 1280 Ouddorp3169 Te zamen 407u8 balen Van Goeree en Oveiflakkee was de ver lading der Uien over de maand November: 1—4 November23890 balen 6-11 40408 13-18 39918 20-25 25348 27-30 23695 Te zamen totaal 153259 balen MIDDELHARNIS. Bij het schaatsenrijden hadden het dochtertje van G. van Sliedregt en het dochtertje vao G J van Strien, beiden het oDgeluk op het ijs te vallen en daarbij een arm te breken. Deze week is per R T. M. de tweede zending regeeringsvleesch, zijnde 15.000 kilo, alhier aangebracht, teneinde verder over alle plaatsen van dit eiland te worden gedistri bueerd. In de buitenhaven geraakte deze week bij de motorboot van Bol met het overhalen een staaldraad in de schroef Na veel moeite en vertraging en eenige stagnatie in het verkeer, gelukte het de schroef weer vrij te krijgen. Dinsdagmiddag heeft Sint Nicolaas een bezoek gebracht aan de Bewaarschool. Vele ouders en belangstellenden waren aanwezig. Door het Hoofd en het onderwijzend perso neel waren de kleine kleuters eenige spel letjes geleerd, die door den Sint en alle be langstellenden aandachtig werden gevolgd. Het was voor allen een geooegeiyke middag. By het eindigen kreeg ieder kind nog een stuk speelgoed mee naar buis. Ook de leerlingen van de Openbare Lagere scholen en de Openbare U.L O.-school in deze gemeente werden door het onderwijzend personeel, als aandenken aan het Sint Nico- laasfeest, op eenige versnaperingen getrac- teerd. Terwijl het dochtertje van J. van der Slik zich Woensdagmiddag op het ijs in de kaai bevond, geraakte het kind id een bijt. Door omstanders werd het spoedig op den wal gehaald en kon het doornat naar huis. Een inwoner dezer gemeente is ver- baliseerd wegens het ryden per flets over dat gedeelte van den provincialen weg, dat voor rywielen is verboden. De 15-jarige Anth. de Blok Hz. kreeg dezer dagen een zoodanigen trap van een anderen jongen tegen zyn knie, dat bil naar de ouderlijke woning moest worden gebracht. Op Dinsdag 12 December, des avonds 6.30 uur, hoopt in de Christ. Geref kerk aan de Hoflaan op te treden ds. W. F. Laman. Van het zeeschip „Zeeleeuw", hetwelk naar het havenhoofd zou vertrekken en waar toe met 3 paarden hulp werd verleend, brak, by het draaien van de machine de schroef, vermoedelijk doordat deze met een Ijsschots in aanraking kwam. Hierdoor is de „Zee leeuw" genoodzaakt alsnog ligplaats in de binnenhaven te houden. DE GROOTE PARADE. Onder verwijzing naar de in dit blad voorkomende advertentie betreffende de fllm- vertooning in Hotel Meijer op Woensdag en Donderdag as, volgt hieronder een verkorte inhoud van deze film, die wij een ieder aan raden te gaan zien. Jim Apperson was een van develejonge Amerikanen, die in de opwindende dagen van Amerika's deelname aan den grnoten oorlog oversteken naar Frankrijk. Hij liet thuis een verloofde, Juslijn, achter. In Frankrijk kwam hij temidden van een aantal kameraden, die zich gedroegen of zij naar een picnic gingen inplaats van naar den oorlog. Zijn beste kameraden werden de BUL en de LANGE. Deze beiden vonden zoo'n oorlog wel naar hun zin, hoewel zij er Daar verlangden spoedig actief aan het gevecht deel te nemen, doch voorloopig in een boerderij achter de vuorlinies werden ondergebracht. Zoo nu en dan kwamen er brieven van huis eu Jim verwonderde zich over de ver anderde toon in de brieven van Justijn. Doch zijn gedachten werden afgeleid door een Fransch meisje, Meliaande, die hem door haar uitdagende lippen en slanke taille uit- uoodigde, haar te omarmen. Eindelijk komt een order om op te rukken. Melisande komt in opstand. Wanhopig rent zij de straat op en af, zoekend naar Jim. Plotseling staan zy tegenover elkander. Hij loopt op haar toe, neemt haar in ztjn armen en vindt eindelijk de kracht voor het afscheid. Langzaam ziet zij de eindeiooze rij auto's met soldaten verdwijnen..,. Oorlog... In een granaattrecbter vinden de drie kameraden elkander terug. Een van hen moet vooruit kruipen om een mitrail leurnest onschadelijk te maken. Zij loten eu de LANGE „mag" gaan. Vol angst wachten de beide anderen.... de LANGE blijft te lang weg. Jim kau bet niet langer uithouden, b(j gaat zijn kameraad zoeken Dagen later vertellen ze Jim van zijn hel dendaad, maar het is hem onverschillig, want h(j heeft gehoord, dat het dorp, waar Melisande woonde, verwoest is. Wapenstilstand.... Jim gaat terug naar huis eu vindt daar Justijn in de armen van zijn broer. Het is hem onverschillig, want zijn hart is nog in Frankrijk. Zijn moeder begrijpt hem en raadt hem aan terug te gaan naar Melisande. By het dorp vindt hy haar terug, op het veld, waar hy haar den eer3ten keer gezien heeft en samen zullen zy gaan werken aan den opbouw van het verwoeste land. Centrale Veiling voor Goeree Overliakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 5 December 1933. Besie van Scboneau ƒ5,— per 100 kilo IJsbouters 5,t)0 Kleipereo 5,20 tot 13,50 JudeDperen 14,— Giesers 15,50 PonspereD 4,50 tot 5,— Bergamotten 4,50 tot ,7,- Brederode 8 50 Goudrenetten ƒ9,— tot ƒ13 50 Armgaard 8,60 tot 12,60 B oemzoete appels 9.50 Bedtfleurs 4,80 tot 12,10 Mispels ƒ7,- Veiling van Donderdag 7 December 1933. EIEREN. Kipeieren 48-50 K.G. 2,60 tot 3,50. idem 57 66 „4,— 5,20. idem bruin 68 4,85 „6, Eendeieren3,90 4,30, Per 100 stuks. Aanvoer 5 750 eieren. Vergadering van den Raad der ge meente MlDDKLItAKNIS up Vrijdag 8 December 1933 des namiddags HALF DRIE uur. de Hinderwet aan C. Zoon Hz. vergunning verleend tot het oprichten van een slacht plaats aan den Secretarieweg. Door de gladheid van den weg reed de vrachtauto van de R.T.M. byna in den Boe zem. De beide voorwielen hingen reeds boven het water, gelukkig raakte de motor den grond waardoor erger uitbleef. 11ERKINGEN. By publicatie is bekend gemaakt dat by het gemeentebestuur van Nieuwe Tonge bezwaren kunnen worden ingebracht tegen de stichting van een elec- trisch gemaal te Battenoord, grenzende tegen onze gemeente. Dit gemaal wordt geplaatst ten behoeve van do polders Battenoord en Klinkerland. - De gemeente-begrooting 1934 werd door Gedeputeerde Staten goedgekeurd terugont vangen. - By het loshakken van grond met byien, bad een zoon van E. Kievit het ongeluk met een byi een hak op zyn hand te krygeD, waardoor deze werd opengereten en hy ge noodzaakt was onmiddeliyk geneeskundige hulp in te roepen. STELLENDAM. Woensdagmiddag werd alhier flink gebruik gemaakt van de nieuwe y-banen achter den verzwaarden buitendijk welke een lengte hebben van 900 M en een breedte van 11 M we hebben in geen jaren zulke banen gehad. Door de garnalenvisschers werd de vorige week 5 dagen geviecht, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 30-45 k.g. gevangen en aan de pelleryen geleverd. GOEDEREEDE. De Muziekvereen. Apollo alhier zal a.s. week een uitvoering geven. Ingekomen stukken. Stemming over de verordening betref fende het parkeeren. Vaststellinggemeenschappeiykeregeling tot uitvoering van de Vleeschkeurings- wet. Verleening eervol ontslag aan Mej. A. C. Waterman en den heer H. J. Deijs wegens opheffing der betrekking. Benoeming leden van de commissie tot wering van schoolverzuim: A Krijgs man Pz Anth. Driesse, J C. van Loo, J. Hekman, J Autsema, D. Jansen, A. Knese, Jac. Verbrugge, J. Timmers en J. L. Vink. Benoeming lid van de commissie van toezicht op het Lager onderwys Aftre dend de heer J. A Slis. Aanbeveling J. A. Slis Dz. en K Kroos. Benoeming lid van de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Aftredend de beer H. F. Dorrenboora. Aanbeveling: H F Dorrenboom en Mr. H. M A C Feijkes. Benoeming regent van het Burgeriyk Weeshuis Aftredend J. Boeter. Vaststelling rekening Burgeriyk Wees huis 1932. Vaststelling begrooting Burgeriyk Wees huis 1934. Vaststelling begrooting Burgerlijk Arm bestuur 1934. Suppletoir kohier Hondenbelasting 1933. Kasgeldleening. Uitgifte aan de E.MGO. van een per- ceelije grond b(j de O L. Scholen in erfpacht en van een perceeltje aan de Juliana van Stolberglaan en een per ceeltje aan de Prins Hendrikstraat aan A en D. Mans. Vaststelling verordening op de beschik baarheid van drinkwater Wyziging ambtenarenreglement. Bespreking reductie op de pachten. Vaststelling pensioenegrondslagen. Wijziging gemeentebegrooting 1933. Wijziging gemeentebegrooting 1934. Wijziging steunregeling. DIRKSLAND. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden oogstcollecte bracht ruim 690,— op. De steunregeling voor ongeorganiseerde landarbeiders is thans hier weer in werking getreden. Ook is men begonnen met het verstrekken van goedkoop vleesch in blik aan armlastigen en werkloozen. Door het gemeentebestuur is ingevolge OUDDORP. Bij den Agent der Arbeids bemiddeling stonden deze week 128 werk- looze ingeschreven. Op de beurs alhier werd voor onbe vroren Uien 1,20 besteed. Er werd weinig verhandeld. A.s. Dinsdagavond zal in de Oude School eeu vergadering plaats hebben. Als spreker zal optreden de WelEd. heer H. M. Harbenden, Adjudant-Hoofdverpleging Mil. Hospitaal te Breda, met bet onderwerp: Propaganda voor Mil. Tehuizen, met medewerking van het Mannekoor „Zanglust" en Gemengd Koor „Excelsior.'' Ia deze gemeente zijn nu al ongeveer 500 aansluitingen op het Electriscb net, dus wel een vooruitgang. De Ryksontvanger maakt bekend dat de Grond- en Personeelebelasting in deze maand geheel voldaan moeten zijfi. A.s. Maandag en Dinsdag wordt op het Postkanioor de Ouderdomsrente uitbetaald en wel des v.m. van 8.30—11 uur, n.m. van 2-3 uur en 'savonds van 5.30—7 uur. De heer S. Bezuyen aan de haven alhier, heeft een varken, die ruim 292 KG. weegt. Aan den aannemer C. Spee te Sommels- dyk is opgedragen de bouw van een Woon huis Café-Restaurant by het Strand, voor rekening van den heer T. Bouman, alhier. Sinterklaas op School. Woensdagmorgen j.l. heeft Sinterklaas met z(jn knecht een bezoek gebracht aan de le O. L. School alhier. Nadat hij in gezelschap van zyn knecht per auto een rondrit door de gemeente had gemaakt, arriveerde hy ongeveer 10 uur aan de school, waar zich zeer veel peraoneo, zoowel joDg ale oud hadden opgesteld.Ein delijk was dan voor de kinderen die in span ning wareD, het uur aangebroken, waar aan hun spanning zou worden voldaan. By hel binnentreden der lokalen, werd den goeden Sint door de kinderen uit volle borst een welkomstlied toegezongen. Aanwezig wareD de Burgemeester met echtgenoote en dochter, wethouder Breen, enkele raadsleden, ouders van oud-leerlingen, oud-leerlingen en ge- noodigden. Door den heer Brussaart werd Zijne Hoogheid namens de kinderen en allen die door hun tegenwoordigheid blijk gaven mede te leven met het wel en wee der O L. School een hartelijk welkom toegeroepen, ook zijn kDecht zwarte Piet, maar wat is dat, Piet was er niet bi). Waar is die jongen nu gebleven, vroeg Sint. Er werd eenig ge stommel in de gang gehoord en tot gront.e ontsteltenis en onder hoerageroep werd Piet met tranen in de oogen,stevig vastgehouden door de politie,binnengebracht,en wat bleek du, Piet was achter op een rijdende auto gesprongen en de politie had hem te pakken gekregen. Nadat hij opgaf Piet Brul te heeten en een waarschuwing van Sint, werd op verzoek der kinderen geen gevolg gegeven om Piet mede te nemen, onder belofte dat hy het niet meer zou doen. Na dit alles kwam de feestvreugde er in. Door enkele jonge dames werden de kinderen en aanwezigen getract.eerd op chocolademelk en koekjes, terwyi onder het door de kin deren zingen van toepaseelyke liederen door zwarte piet. kleine geschenkjes en versnape ringen werden rondgedeeld. Ondertusachen werd Sinterklaas door de kleinste leerlingen der school eenige dankliederen toegezongen. Na dit alles kwam Sinterklaas zelf op ds proppen en werden op zyn verzoek de man den met geschenken binnen gebracht, die hy zelf aan de kinderen (die naar gelang zy braaf of stout waren geweest) met een toe- paseeiyk woord overhandigde. Het waa db kinderen en ook de ouders aan te zien, dat allen met de gaven van de goede Sint zeer tevreden waren. Daar nu het tydsein van 12 uur was aan gebroken moest Sinterklaas vertrekken. Door het hoofd,der school werdjhem dank gebracht voor de prachtige geschenken die de kinderen van hem hadden gekregen, de hoop uitspre kende dat Sinterklaas het volgend jaar weer terug wil komen, waarop Sinterklaas zeide, wis en zeker, vooral nu ik de dankbaarheid van deze lieve kinderen heb gezien, zal en wil ik niet nalaten een volgend jaar eeu bezoek aaD deze school te brengen. Het was zoowel voor de kinderen als de ouderen een zeer geslaagd feest, waarvoor al degenen die het voorbereiden en leiden, vooral in deze dagen van open brieven en school- slryd, hartelijke hulde toekomt, niet het minst het hoofd der school den heer Brussaard met echtgenoot die het grootste aandeel hebben gehad in de voorbereidingen om dezen feestmorgen zoo goed mogeiy k te doen slagen. Het was een echt ouderwetsche Sinterklaas. NIEUWE TONGE. Ten huize van Dr. van Gelder alhier zal op Dinsdag 19 December des n.m. 3 uur gelegenheid be3taaq tot kostelooze in- en herinenting. Woensdagmiddag ongeveer 2 uur ont stond door onbekende oorzaak brand in een schuurtje van den heer H. van Balen alhier. De sterke rookontwikkeling veroorzaakte in de gezinnen, die dicht by het schuurtje wo nen nog al consternatie. Een loopvarken kreeg zooveel brandwonden dat het moest worden afgemaakt, terwgl een rijwiel en eenige landbouwgereedschappen geheel ver- branddenjGelukkig breidde de brand zich niet uit, daar omstanders het vuur bluschten met emmers water. De motorspuit welke was uitgerukt behoefde geen dienst te doen. Woensdagavond j 1. hield de IJsclub „De Vlakte" alhier in hotel „De Witte"haar jaarvergadering. De zaal was tot in alie hoe ken bezet. Te ruim 7 uur opende de voor zitter de heer Knöps de vergadering eD heette allen welkom. Vervolgens werd over gegaan tot het afwerken van de agenda De secretaris leest de notulen voor welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. De penningmeester brengt verslag uit van het beheer der gelden. De inkomsten waren 576 07 en de uitgaven ƒ426 24 Batig saldo 149,83. Zoowel den secretaris als den pen ningmeester werd door den voorzitter dank gebracht voor de goede uitvoeriDg van de hun opgedragen werkzaamheden. Hierna volgt de bestuurskiezing. Aan de beurt van de aftrediüg waren de heeren G Knöps, J van Antwerpen euL. vanZielst Jzn Na stemming bleek dat G. Knöps weer was herkozen als voorzitter, en in de plaats voor de heeren J. van Antwerpen en L. van Zielst werden gekozen de heeren M. Breur en C. Holleman Azn. Nadat door eenige leden verschillende vra gen van ondergeschikt belang door den vooi- zitter waren beantwoord, sloot deze om 10 uur de vergadering. OUDE TONGE. De heer D. de Vos Lz. heeft een perceel bouwland van het Ned. Herv. Diaconie Armbestuur, gelegen iu den polder „Oudeland", gepacht by opbod naar de beneficie ad. 50,— per gemet. Pacht 50,— per gemet en polderlasten. Voor den cursus voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen hebbeD zich 25 deelnemers aangemeld. A.s. Dinsdagavond hoopt voor de Oud Geref. Gemeente op te treden ds. Baay vaD Tholen. Verslag van het St. Nicolaasfeest aan de Openbare school te OOLTGENS PLAAT, aan oudar9 en genoodigden door leerlingen aangeboden. Het bleek, dat het hoofd der school, de heer Meger, goed had gezien, toen hij van de ouders "alleen de moeders der kinderen had uitgenoodigd, dit kinderfeest te komen bywoDen, want reeds voor 6 uur 's avonds, het aanvangsuur, was de zaal, het gymna stieklokaal, tjokvol. Om 6 uur precies opende het hoofd der school de bijeenkomst. Hij heette alle aan wezigen, inzonderheid de moeders, hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat het. voor allen een heel genoegelyke avond zou worden. Ook de aanwezige leden der ouder commissie werden door spreker niet ver geten. Als verrassing zou St. Nicolaas in eigen persoon, vergezeld van zyn knecht Pieterman, het feest een bezoek brengen. Opgeluisterd door een zestal leden der mu- ziekvereeniging „U. d. I.", die zich daarvoor belangeloos beschikbaar hadden gesteld, nam het feest een aanvang. De kinderen zongen eenige liedjes en om half zeven verscheen St Nicolaas met z(jn onontbeerlijken knecht. Luide weiden zij door de aanwezigen toe gejuicht. Door het personeel van de school werd hem een ly'stje verstrekt, waaiop de namen van eenige kinderen, die hem een liedje zouden toezingen, wat goed van stapel liep. Pieterbaas gaf eiken zanger en zangeres •sn cadeautje, waarna werd overgegaan tot het hoofdnummer van dit feest, namelijk het opvoeren van het kindertooneelstukje: „De Kleermaker en de Kaboutertjes" We zagen „Hans Pik", de kleermaker, al zingend een nieuw kleed maken Een deftig gekleed heerstapte binnen meteen boodschap van den Koning van het land: Pik moest DIE ZICH HEDEN OPGEEFT ALS ONTVANGT ONS BLAD TOT 1 JANUARI 1934 U KUNT U OPGEVEN BIJ ONZE ADMINISTRATIE, BIJ H.H. COR RESPONDENTEN EN AGENTEN binnen drie dagen een costuum voor Zijne Majesteit afmaken. Kon hy aan de opdracht voldoen, hy zou rykeiyk beloond worden. Zoo niet, dan wachtte hem een zware straf. Pik nam de opdracht aan, maar reeds na enkele oogenblikken viel ons snljdertje in een diepen slaap. Een kaboutertje bood hulp. Het costuum zou op tyd af wezen onder voorwaarde, dat Hans Pik niets van dit alles aan zyn vrouw, die erg nieuwsgierig was (welke vrouw .is dat niet zou vertellen. Natuuriyk beloofde Hans alweer en de kaboutertjes stikten en flikten den gebeelen nacht yverig door, terwyi de baas fyn zyn slaapje deed. Zoo was binnen den gestelden tijd het mooie costuum des Koniügs kant en klaar afgewerkt. Griet, de vrouw van Hans, begreep er maar niets van: Het werk schoot goed op, maar zij zag Hans nooit bezig. Daar moest zy meer van weten. Zy hoorde haar man uit, doch deze paste er wel voor op, dat hy zijn Grietje niets liet merken. Toch moest en zou en wilde zy het ware weten. En daartoe stond zy den laatsten nacht heel, heel vroeg op, strooide erwten op den vloer der kleermakerij, waardoor de kabouters snel op de vlucht gingen. Gelukkig was de taak van Hans, het maken van 's Koning8 costuum, juist af en kon bij den Koning daarvan verwittigen Een lakei des Koning kwam Hans bedanken en deze werd bevorderd tot „Lid in de orde der springende bikkers" en benoemd tot „Hofkleeimaker". De kabouterkoning kwam Hans Pik feli- citeeren met deze onderscheidingen. Omdat Grietje zoo nieuwsgierig was geweest en Pik zyn woord gebroken had, (hy had ztjn vrouw gesproken over de kaboutertjes), mogen deze de menschen niet meer helpen en keerden zij terug naar den schoot der aarde. Tot slot zongen alle speelstertjes en spelers het „Kabouters-afscheidliedje", waarmee het tooneelstukje geëindigd was. Het was een prachtavond. Dat de aan wezigen genoten, bleek wel daaruit, dat het muisstil was in de zaal tijdens het spelen der kinderen en uit de luide byvalsbetui- gingen telkens na afloop van elk bedryf. Onderwijzers en onderwijzeressen hebben eer van hun werk en kunnen bogen op de erkentelijkheid van allen, die het tooneel stukje gezien en gehoord hebben. De heer Meyer, hoofd van de school bedankte allen voor hun medewerking om dit feest zoo üoed te doen slagen, mejuffrouw Gaanderse en de leden der muziek niet te vergeten. Nadat de kinderen ieder nog een verras sing in ontvangst hadden genomen, keerden allen omstreeks half elf opgeruimd en opge togen huiswaarts. Nog langen tyd zal dit Sint-Nicolaasfeestje by alle aanwezigen in berinnering blijven. Vaak zal nog nagelachen worden om de snaaksche en grappige ge zegden der kleine spelers of speelsters Gaarne roepen wy hun dan ook een „Tot weer ziens!" toe. DEN BOMMEL, De vrouw van C. V.had het ongeluk door het uitgiyden van deD ladder van de zolder te vallen. Dr. P. Oosthoek constateerde een lichte hersenschudding A. Donkersloot reed op de fiets de dreef uit bij K. L. Buth, toen juist de zoon van J. den Braber met paard en wageD d© dreef in kwam. Een botsing was onveimijdeiyk roet het gevolg dat A.D.bwam te vallen en onder een paard terecht kwam eD zich ernstig bezeerde. De ontboden geneesheer consta teerde dat een paar ribben waren gebroken. In deze gemeente is er een aanvang gemaakt met de distributie van vleesch in blik. Woensdagmiddag heeft in café van der Plaat de afslag plaats gehad van de twee woningen, gelegen aan de Voorstraat, plaat selijk genummerd A 74 en A 75, in eigendom toebehoorende aan den heer J. Woudstra. Koop I is aangeloopen op 700,— Kooper was A. van der Mey. Koop II is afgemijnd door J. Holleman op 1030, HELLEVOET8LITIP. Met ingang van 2 Januari a.s. zfin de volgende wachtgelders van 's Rijks werf geplaatst op het Departement te 's-Gravenhage, de heeren: S. C Bron wasser, C. de Geus, v.d. Hoek en v. Santen. Zoo volgt de een na den ander. Sint Nicolaasavond is hier zeer rustig voorby gegaan. Geheel geen drukte, niet alleen de koude, doch zeer zeker de slechte tijdsomstandigheden zullen hiervan wel de schuld zyn. De schaatsenliefhebbers hebbeD reeds kunnen proflteeren van de Ijsbaan, welke 'cellen mei SANATOGEN. e spieren, krachtig bloed, sterke n meer beeft een mensch waar- noodig om zich dóór en dóór ge voelen. aarom eens eenigen tijd Sanatogen. en bouwt nieuwe kracht op in lichaam wen. Sanatogen voedt het öloed, het spieren en verhoogt het wccrstands- n van Uw zenuwen, omdat het de ffen van gezondheidphosphor en rtreerd melkeiwit, bevat. Sterk en ge ilt ge, na eenige weken Sanatogen- vermoeidheid of slapte vo'komen over hebben. LACHTEN. kwaaltjes, die uit verzwakking der zenuwen n, zooal3: lusteloosheid, maagbezwaren, slape- lerveuze hoofdpijnen tn nog vele andere meer, met Sanatogen als sneeuw voor de zon, omdat uwen voedt en sterkt. r heden Sanatogen te gebruiken, de verster- /loed zal zich weldra op Uw geheele gestel en. Sanatogen zal U in korten tijd weer door ezond maken. watogen -Jet Zenuwsterkend Voedsel. jothekca en Drogisterijen vanaf f. I.— pe? bus,

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 5