UROL Ruwe huid 'Schrale lippen Plaatselijk Nieuws 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 DECEMBER 1933. Alleen willen wy hier doen opmerken, dat wat de minderheid van den Raad meent te maken vau dezen strijd, geheel buiten de werkelijkheid omgaat. Het gaat by de meerderheid van den Raad niet om het voor of tegen van het Christe lijk of van het Openbaar onderwijs hier ter plaatse maar het gaat vooral om Z.Ex den Minister van oQderwys geen zand in de oogen te werpen, maar zakeiyk en duidelijk te laten weten hoe de werkelijke toestand hier ter plaatse is. WH kunnen by deze aangelegenheid nu eens echt blijk geven, dat zonder politieke bijbedoelingen een plattelaudsche gemeente raad zich weet aan te passen aan de Ma gistrale greep van den Minister, en zich dan ook weet te ontworstelen aan het klein gedoe van leidende mindere grootheden, zoo dat wU het betrekkelijke medezeggenschap zoolang wy kunnen als Raad zullen blijven handhaven. Ik meen de meerderheid van den Raad aan mijn zijde te hebben, wanneer ik hier verklaar, dat uit bezuiuigingsoogpunt ge zien het beter is, dat de Openbare School op het dorp worde opgeheven als die van het buurtschap den Oostdyk, en moest even wel den betrokken Minister het tegenover gestelde ten uitvoer leggen, wij dan niet schromen, om van deze plaats te zeggen dat hij omtrent den plaatseiyken toestand schromelijk zou zijn misleid. Derhalve stel ik dan ook voor, dat de Raad hier tot het besluit kome, om openlijk uit te spreken, dat hy het hoogstgewenscht acht, dat de Openbare School aan den Oost- dijk blijft bestaan, en daar er ééa weg moet hij dan kan adviseeren, dat de School op het dorp meer termen heeft om te verdwyneD als die aan den Oostdyk. Ik stel den Raad daarom voor om de Openb. School No. 1 op 'tdorp in deze ver gadering op te heffen, en den Minister vao Onderwijs met welomschreven reden aan te toonen, dat het voor den Oostaijk om meer dan materieele belangen hoogst noodzakeiyk is dat daar die School biyft bestaan. Ziehier M. d. V. in het kort de meening van de meerderheid van dezen raad, en drin gen er thans op aan om met bekwamen spoed aan dit te nemen raadsbesluit dat het belang van Gemeente en Rijfesfinantien op het oog heeft, ter kennis te brengen van de betrokken autoriteiten. Ik dank U. Voorzitter: Ik verwacht dat er nog meer heeren het woord zullen voeren en geef er daarom de voorkeur aan eiken spreker direci te beantwoorden. In de allereerste plaats wensch ik niet in te gaan op beschuldigingen, die leg ik naast me neer, daaraan zyn wy hief zoo langzamerhand wel gewend. Uw houding in die zaak, myobeer Padmos voor my het bewys dat U te dien opzichte geheel onkundig is, had U daartoe bij be voegde personen geïnformeerd, dan was U met die redeneering niet aangekomen. Art. 22 der L. O wet legtGed Staten den plicht op zich elk jaar te vergewissen van den stand van het onderwijs in zyn rayon. Zij hebben er voor te waken dat er niet te veel, maar ook niet te weinig onderwijs wordt gegeven. De opheffiog van school II is daarom ook niet dit jaar pas bij Ged. Staten in het midden gekomen, doch het opheffiogsplan dateert reeds van 1922 af. Ged. Staten hebben een deflaitief voorstel niet willen doen, omdat men vreesde dat dan getracht zou worden aldaar een Byz. school te stichten, waardoor het nut van opheffiog nihil geworden zou zyn. Nu echter door Minister Marchant maatregelen genomen zijn moeten worden om den scholenbouw te verminderen, hebben Ged Staten eerst heden met hun voorstel tot den Raad kunnen komen. Zoo is de toe stand en niet anders. Ged. Staten werkeD in dezen geheel buiten den Minister om en dat is ook de reden dat de school in den Oostdyk nog niet voorkomt op de lyst van af te voeren scholen. C. Breen: De heer Padmos spreekt regel matig van een bezuiniging dat in zyn voor stel ligt; ik zou daarom willen vragen toon ons in cijfers die bezuiniging eens aan. Padmos meende dat daarvoor hem de cijfers ontbraken doch dat de Secretaris direct wel dat zou kunnen zeggen. Het ligt toch zeker ook voor het grijpen dat de op heffing van school 1 voordeel zal brengen en dat is ook de reden dat de meerderheid van den Raad een tegenovergesteld voorstel doet. Breen: Ik heb daarmede geen antwoord op myn vraag, en ik geloof dat dit in cyfers ook niet te geven is. Padmos geeft daarop een reeks cijfers uit een tijdschrift waaruit zou moeten biyken dat het Bfiz onderwys goedkooper is dan het Openbaar Ooderwija. Breen meende dat die cijfers daarvan lang geen beeld geven voor deze gemeente en speciaal In dit geval. Jullie rekenen er ge regeld maar op dat alle kinderen van de open bare school zullen overgaan naar de bijzon dere, doch daarin zal men zich ernstig ver gissen en dient daarmede terdege rekening gehouden te worden. Padmos: Mogelijk een 11 kinderen niet. Voorzitter: Bij B. en W. is van alle ouders wier kinderen de Openbare school bevolken berichtjngekomen, waarin onomstooteiyk te kennen is gegeven dat zij alleen openbaar onderwys blijven begeeren en er dus niets voor voelen hun kinderen naar de Bijz. school te zenden. Dit schrijven zal dus een ander licht werpen op de plannen van de meerder heid van den Raad en daarmede heeft men terdege rekeningte houden. Wethouder BreeD vroeg reeds naar de effectieve bezuiniging die men denkt te maken, doch waarvoor men cijfers weet te geven en dan moet aller eerst rekening worden gehouden met deze omstandigheid. Padmos: Waar de Openbare school steeds in dalende lyu is gegaan met het kinderen- aantal, is eu biyft het voor ons de weg om die het allereerst op te heffen zooals wy ook hebben voorgesteld. Voorzitter: De openbare gaat instygende iyn, de dalende is verlaten en neemt nu steeds weer op, wy hebben dus rekening te houden met een groote groep van ouders, en mogen geen dwang uitoefenen om geen al gemeens reden zooals de meerderheid dat thans wenscht te doeu. Ik heb gevraagd zake iyk te blyven eu dus moeten wy er geen aangelegenheid bij halen, die er niet bij be hoort. Wethouder Breen bleef zakeiyk door naar de bezuinigingscyfers te vragen. Grin wis: Dat springt direct in het oog. De school op het dorp kan gebruikt worden, die in den Oostdyk niet. Het schoolhuis kan op het dorp voor flinke huur verhuurd worden en in den Oostdyk niet, dat zegt reeds ge noeg. Voorzitter: Dat zyn slechts bykomstige dingen, die nog niet eens gewicht in de schaal leggen. Ik moet U echter waarschu wen dat U en de anderen die een meerder heid vormen in den raad zeer hoog spel spelen, dat ook nog wel eens een andere uitkomst kon geven. Wanneer het voorstel tot opheffing van de school wordt aange nomen, loopt men sterk de risico dat de beide scholen opgeheven zullen worden.De meerderheid van den raad begeeft zich op een terrein waar het zich niet te bewegen heeft. U hebt den eed afgelegd de belangen van de gemeente te dienen en dat doet U hierby niet. U zit hier niet voor een be paalde groep doch voor alle ingezetenen en het gaat niet aan een groot deel, niet minder dan 110 kinderen te verplichten onderwijs te genieten, aan de Bijz, school als men dat niet wenscht. Voorzitter achtte dit niet noodig. By rondvraag wenschte ook niemand daar in zitting te nemen dan Tanisen A Padmos. By de stemming of die commissie ingesteld I zal worden werd het voorstel verworpen, zot dat B. en W. die zaken blyven afdoen, doch houden zich voor opmerkingen en wen ken aanbevolen. Besloten werd goedkoops margarine en vleesch in bussen beschikbaar te stellen. Nog werd vastgesteld de gemeente-be grooting dienst 1934 met een uitgaaf en ontvang van 1800,91. Van de Coöp. Bakkery was een verzoek ingekomen om St. Nicolaasavond, 2e Paasch- dag, Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag ge opend te mogen blyven tot 10 uur. B. en W. stelden voor voortaan als St. Nicolaasavond den 6e December te aanvaar den, omdat de traditie dit wil, alhoewel de wet slechts 5 Dec. als zoodanig kenmerkt. De overige verzoeken zullen nader worden bekeken. Daarna sluiting. 30°60d Bij Apoth.en Drogisten (Adv.) A. Padmos: U ontpopt zich als een goed frontmaker voor de Openbare school. Voorzitter: Die woorden wensch ik niet aan te nemen daar ix alleen het belang van een groep onzer ingezetenen heb te verde digen, meer niet. C. Bosland zeide dat de groei van de O. L. school kunstmatig wordt verkregen. Voorzitter: Doen ze dat aan de Byz. school soms niet. Daar heeft men zich ook buiten te houden als raadslid. Men telt hier de kinderen, hoe ze gekomen zijn, daarmede hebben wy geen rekening te houden, dat ligt geheel voor rekening van hen die dat bevorderen, C. Breen: Ik waarschuw tegen het voor stel van de heeren zooals zy dat heden hebben gedaan Men zal er spy t van hebben en dat duurt heusch niet lang. Hameeteman: Wanneer wij overgaan tot opheffiog van school I en die kinderen zou den overgaan naar het Bijz onderwys, zou men er daar een lokaal moeten bijbouwen. Blijft de Openb. school II gehandhaafd dan zou men de kinderen naar den Oostdyk kunnen sturen om openbaar onderwys te kunnen blijven genieten en moest men daar tot uitbreiding overgaan. Worden beide scholen opgeheven dan loopt men het risico dat men voor die 110 kinderen Bijz. neu traal ODderwijs ging vragen, en had men een nieuwe school te bouwen. Waar blijven nu d9 tastbare bewijzen van bezuiniging. Padmos: Wij durven daarvan de consquen- ties te aanvaarden. T. Taais: Na de vorige vergadering, waarin ik heb gezegd; ik zal niet rusten voor de Openbare school verdwenen is, ben ik op onderzoek uitgegaan in den Haag en daar wist een lid van Ged Staten mij te vertellen dat de schooi in den O )stdyk reeds op voor stel van het Gemeentebestuur was verdwe nen, terwyi de Voorzitter gezegd heeft dat hij zou stryden voor het behoud van de school in den Oostdyk. Voorzitter: Ik tart U dat te bewijzen en noem namen die U dat hebben gezegd. Ik heb alles gedaan om die school te behouden, doch er moet er een verdwijnen. C Bosland: Er moet er dan toch een on waarheid spreken,hetzy de Voorzitter, hetzy de heer Tanis. KI. Westhoeve: Nu dit in het midden komt wensch ik dit eerst onderzocht te hebben, eerder kan en mag men geen besluit nemen. Tusschen Voorzitter en Tanis ontstond menigmaal nog een woordenwisseling over die verschil-kwestie, welke beide partyen niet gewonnen gaven. Na veel gepraat zonder eenig resultaat meende ten slotte Padmos dat het voorstel als zoodanig niet aangehouden behoefde te worden, daar dat met het verschil tusschen Voorzitter en Taois niets te maken had. Voorzitter waarschuwde nogmaals voor de gevolgen van het voorstel Padmos e.a Ten slotte werd dat voorstel aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voorzitter zeide dat de opheffing voltrok ken zal worden op den eersteD van de maand volgende op die waarin de Kroon dit be sluit zal hebben goedgekeurd. Alzoo werd besloten. T. Tanis stelde voor een commissie van bijstand te benoemen voor de werkverschaf fing en steunregeling. H.H. SPORTLIEFHEBBERS! ZIJT GE AL ABONNÉ OP ONS BLAD? ZOO NIET WORDT HET NU HEDEN I ZIET DE GUNSTIGE VOORWAARDEN ELDERS IN DIT BLAD! uiuiiuuiiiiiiiiiiiiiiuiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiuiuiiiiuiiiiiiuiiiuiiiiiiuumiuiiiiiiiiiiiu VOETBAL. Nadat ook Hellevoetsluis een nederlaag te slikken kreeg, waren wy al in de stemming en dat is begrijpelijk om te zeggeD, enflo, dit jaar wordt vast en zeker S. P.C kampioen. Hellevoetsluis struikelt ook al, Fiakkee is al te voren gestruikeld, en niets staat S.F.C. meer in den weg om ongeslagen het kampioenschap binnen te sleepen. En het is maar goed geweest, flat we niet dat loflied op de Schiedammers gezongen hebben. Ook S.F.C. gaat struikelen, de tijd is er nog dat er wonderen kunnen gebeuren. Wie zou dat gedacht hebbenIn 4E begint het nu pittig te worden, in 4E komt eeo pracht van een stemming, er worden ver rassingen gebracht en gegeven geheel in overeenstemming met de St. Nicolaas-week. St Nicolaas heeft met gulle hand verrassin gen gebracht en laten we ze eens bekyken D J S., het zwakke ploegje speelt gelijk met F.S.V., de vorige jaar kampioenen I Wie had dit gedachtI Hellevoetsluis gaat naar Schiedam en moet zich met een gelijkspel tevreden stellen, wie bad dat kunnen den ken I Wij nimmer. Maar de verrassingen zyn er nog niet. S.F.C., de ongeslagene verliest van U.SC., en nog wel liefst thuis I Vroeger zongen de lordingen in Meneerse, en het zal wel op andere plaatsen precies eender zoo zyn geweest, zoo gaat ie goed, zoo gaat ie goed, zoo gaat ie beter dan ie wezen moet I Het is maar goed dat Fiakkee niet moest spelen, trouwens, haar verrassing kwam al vorige week, en de andere clubs van de kop zullen even belabberd bebten gekeken over dezen uitslag. We krijgen alleen een ver nieuwde spanning in de competitie, eeri spanning, omdat Fiakkee en Hellevoetsluis tiu alweer tot de clubs gaan behooren die wat we noemen in de running zijn en nu opDieuw een kansje schoppen omhetstraks tot afdeelingskampioen te brengen! Wie weet, laten we hopen, laten we trainen wie weet hoe goed Sinterklaas per slot nog voor ODze eilaodsche clubs gereden heeft I Vrydag zullen we de ranglyst geven. Tegen onze verwachting in verloor Flak- le 2 thuis. Het was bitter koud en alleen het feit dat Goal 2 de lange reis had gedaan was reden dat het spel doorging. De spelers hadden duchtig van de kou te lijden en de oostenwind De Bilt had geseind Zondag morgen verwacht storm uit het Noord-oos ten, had een forsche kracht, waardoor de enkele, hooggetrapte ballen metzwierige krul de meest fantastische boog konden be- 8chryven. Het spel was niet best, wat geen woDder was, en aanvoerder De Wit piekerde zich terecht na afloop half suf over de vraag, waarom moet Fiakkee 2 in den laat- sten tijd zich met de minimum-nederlagen tevreden stellen! Wy wisten de oplossing Det zoo min te vinden als Do Wit, wie weet hoe spoedig deze aanvoerder de vraag mag stellen en hoe komt het dat Fiakkee 2 ielkens met de minst mogelijke voorsprong net de puntjes binnen haalt I Ecfla, laten we kort het verloop geven. De eerste goal maakte Fiakkee Korteweg- als rechtsbuiten weer present - speelt een goede party en toont het voetballen niet verleerd te zijn, een paar keurige rennen leveren niets op, maar als bij een dier rennen den bal met de hand gespeeld wordt, neemt hy de vrye schop zoo scherp als een mes (ongetwijfeld van zijn patroon geleerd I) en Everaars benut deze voorzet door met een pracht kopbal te doelpunten. Zoo biyft de stand tot aan de rust, na de verwarmende thee zet Goal 2 duchtig op en speciaal de links-buiten toont een goed voetballer te zyn, die met twee uitstekende doelpunten voor Goal de overwinning behaalde. Er was weinig publiek, wat te begrijpen was omdat het Weer niet aanlokkelijk ge noemd mocht worden. Goals eerste visite was tydens een hittegolf in den zomer, ze kwam nu in de kou en zal ongetwijfeld denken dat Fiakkee een klimaat heeft van de uitersten I J. B. BELLE VOETSLUIS. Sport. Voetbaluitsla gen Zondag j.l. K.N. V.B. 4e Klasse. S.M.V.-V.ND. 1-4. DJS.-F.S.V. 2-2. Schiedam Hellevoetsluis 0—0. S.FC.-U.SC. 0-1. R V. B. Res. Ie Klas. Hellevoetsluis 2-Martinet 2 2-2. Res. 2e Klas. Germinal2-Hellevoetsluis3 2-0. Res. 4e Klas. St. Hooger7 Hellevoetsl.4 2-2. 3e Klasse. Spido Hekelingen 2-0. Nieuwenhoorn Abbenbroek 7-1. Vierpolders-Nieuw-Helvoet 5-2. Vidar-PF.C. 1-1. Dirksland—Zuidland 6-0. Op een terrein en met een weersgesteld heid, dat voor voetbal feiteiyk niet geschikt was, is het Hellevoetsluis, dat met eenige invallers uit kwam, niet mogen gelukken te Schiedam van de vereeniging Schiedam te winnen, doch moest zy zich met een bril tevreden stellen, niettegenstaande zy den geheelen wedstrijd in de meerderheid was. Een kostbaar puntje ging daardoor verloren, doch ook de leden S F C. ging het niet best, daar zy tegen U S.C met 1—0 het onderspit dolven, waardoor Hellevoetsluis dus 1 punt inliep en de achterstand dus nog 2 punten bedraagt. V N D. behaalde echter op S.M.V. een overwinning van 4—1 en heeft nu 15 punten uit 10 wedstrijden. Spanning zit er wel in en zal ervoorloopig wel in blyven ook. Een kampioen is hier nog niet aan te wyzen, alles is mogelyk. Het is dus geboden steeds alle zeilen by te zetten. Het tweede der roodbroeken ontfutselde aan Martinet 2 een kostbaar puntje. Jammer dat het tweede eenige invallers aan het eerste moest afstaan, anders waren beide punten zeer zeker te Hellevoetsluis gebleven. Hellevoetsluis 3 kon het tegen Germinal 2 niet bolwerken en kwam uit Rotterdam terug met een 2-0 nederlaag. Het vierde vei richtte kranig werk door een gelijk spel van 2-2 te bewerkstellingen tegen St. Hooger. Zij biyft daardoor bij de leiders. Wat niemand verwacht zal hebben is Zondag gebeurd. Vidar uit Oudenhoorn was in staat P F.C. een punt te ontfutselen en doordat Nieuwenhoorn tegen Abbenbroek geeD steek liet vallen, doch een ferme 7-1 overwinning behaalde, kwam Nieuwenhoorn inet 1 punt voorsprong aan den kop van haar afJeeling, waardoor zij alle kans in eigen hand heeft. Dirksland blyft door haar 6-0 overwinning op Zuidland ook in de running Voor den wedstryd Holland-Oostenrijk op Zondag a.s. bestaat zeer veel belangstelling. De extra tribune is dan ook weer bijge bouwd. Het is Vermaats autobedrijf te Nieuw- Helvoet mogen gelukken naast de zitplaatsen ook nog de hand te leggen op staaoplaatseo zoodat men Zondag a.s. per verwarmde Parlor Car naar dezen wedstrijd kan, met inbegrip van een zitplaats voor ƒ6,— en met inbegrip van een staanplaats voor ƒ4,— Schaakclub „ONS GENOEGEN" te Middel harnis - Sommelsdy k. De stand van de wedstrijd „Schaakkam pioenschap Fiakkee" is als volui; DEELNEMERS. gespeeldt partijen gewonner remise verloren alge 1 broken Totaal punten A. v. Seters 7 4 i i I 41 h Bund 3 2 i 0 21 G. v. Gelder 5 1 2 1 1 2 G. Tiemens. 7 1 2 4 2 G. Mooiweer i 1 0 S 1 MIDDELHARNIS. De Oogstcollecte inde Ned. Herv. kerk alhier is met ingekomen nagiften gestegen tot 332,50. Maandagmiddag ontstond in de woning van den landbouwer KI. Vroegindewey Az. een begin vau brand, doordat eenige kleeding- stukken by de kachel te drogen waren ge hangen en deze vlam vatten. De huisgenooten wisten echter spoedig het vuur te dooven, zoodat dit onheil met betrekkeiyk geringe schade afliep. Als gevolg van de felle vorst sprong Zondagavond de bol van de electrische lan taarn, welke over de kade hangt, uit elkaar, wat een groote knal teweeg bracht. Donderdag 7 December a.s. des morgens 9.30 en des avonds 6 uur, hoopt ds. A. de Blois uit Dirksland in de Geref. Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan Dankdag voor het gewas te houden, waarby tevens de Oogstcollecte zal worden gehouden. Des mid dags zal een predikatie worden gelezen. In de Christ. Geref. kerk aan de Hoflaaan zullen ditjaargeen kerkeraadsleden aftreden. De Geref. Jongelings-vereeniging Psalm 119 vers 9 houdt op Donderdag 7 December, des avonds 7.15 uur in het Zondagsschool gebouw „Rehoboth" haar jaarvergadering., Werkloozen-statistiok. Gedurende de week van Maandag 27 November tot en met Zaterdag 2 Dec. 1933, hebben zich by den Cor respondent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 91 personen van verschillende vak ken als werkzoekenden doen inschryven, t. w,: 53 landarbeiders, 4 letterzetters, 6 timmerlieden, 11 diepzeevisschefs, 2 schil ders, 1 bankwerker, 8 transportarbeiders, 1 opperman, 1 boekbinder, 1 boekdrukker, 2 zeelieden groote vaart en 1 schippersknecht. Ds. P. A. Zeilstra hoopt op Donderdag 14 December a.s. des avonds 6.30 uur een lezing te houden in het Zondagsschoolge bouw „Rehoboth" over den Tabernakel. Doordat de vorst in zoo strenge mate Zaterdag intrad, zyn alhier door een aantal arbeiders, j.l. Zondag de diverse putten landr bouwproducten afgedekt. Loop der bevolking. IngekomenL. Vroegindewey van Amster dam, W. Kroese van Hillegersberg, J Zonne veld van Rotterdam, C.Meysen van Alkmaar, J. Hoeve van Avereest, C. Koning van Rotter dam, L. Volaart van Nieuwe Tonge, J. Waal van Avereest, C. van 't Geloof van Ouddorp, E. C. Langeweg van Rotterdam, Barones van der Borch tot Verwolde van Valburg, A. Hol ster van Nieuwe Tonge, C. Pape vau Nieuwe Tonge, J. C. de Vos met gezin van Dirksland, W. Taaie van Sommelsdyk, N. Zoon geb. van den Nieuwendyk van Rotterdam, M. den Boer van Sommel8ayk. Vertrokken: M. van Es naar Voorburg, E. Drielsma met gezin naar Rotterdam, C. de Waard met gezin naar Rotterdam, Maartje de Groot naar Nieuwe Tonge. •—In dezen winter zyn aan de haven ver scheept voor Puttershoek 1886, voor Rozen- daal 580 en voor de Suikerbietenfabriek Cen traal 368 wagons suikerbieten. De Vereeniging Bid en Werk die ver leden week 250 kleedingstukken aan 131 ge zinnen heeft uitgedeeld, heeft van de week een aanvang gemaakt met rondgaan met de inteekeniyat We twyfelen niet of de burgers steunen dit zoo noodig en nuttige werk. DE GROOTE PARADE. Volgens de advertentie, welke a.s. Zaterdag in ons blad zal verschijnen, woidt deze Metro Goldwyn Mayer fiiin in Hotel Meijer vertoond op Woensdagen Donderdag a.s. door denzelfden ondernemer, die steeds in Hotel Meyer de fi.ms vertoont en steeds met een buitengewoon mooi programma voor den dag komt. Een ieder herinnert zich nog wel de film Mata Han e.a. Dat de ondernemer, de heer A Linthout uit Nieuw-Helvoet, al het mogeiyke ia het werk stelt om het gebodene tot zijn volle recht te doen komen, blykt wel uit het feit, dat met medewerking van Hotel Meyer de zitplaatsen in ue zaal voortaaD oploopend zullen zyn, zoodat de achtersten booger zitten dan de voorsten en men dus over elkaar heenkykt Voorwaar een groote stap in de voorwaartsche richting, die echter weer groote geldelijke offers vergt, zoodat de eutiéepiys met 5 cents per plaats ver hoogd moet worden en de entrée dus 65 cent wordt. Iedere bezoeker zal deze verbetering echter ten zeerste op prys stellen en met genoegen hiervoor 5 cent extra betalen. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middel harms. Veiling van Vrydag 1 December 1933. Savoye kool ƒ5,— tot ƒ6,— per 100 stuks Roode kool 2,60 tot. 5,40 Spruiten 8tot 11,— kilo Witlof 13,50 tot 21, Krot.eD 0.70 Lauwtjes 7 50 Kleiperen 7,60 Ponsperen 7,70 Bergamotten 6 50 tot ƒ7,— Giesewildeman ƒ9,50 tot 15.50,, Goudrenetten 7,8ü tot i3,3U Bellefleurs 5,80 tot 10,— Campagners 8 20 tot ƒ9.— Armgaarden 10,30 Veiling van Zaterdag 2 December 1933. UIEN. GROVE GEWONE (trosmerk) GEWONE (cirkelmerk) DRIELINGEN PICKLERS Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 35.050 K.G. SOMMELSDIJK. Vorige week arriveerde alhier de eerste zending goedkoop rund- vleesch in blik. De verstrekking daarvan is Maandag j.l. begonnen en eiken Donderdag namiddag 4 uur wordt in het stempellokaal aan den Oostelijken Achterweg alhier zitting gehouden tot het uitreiken der bons. De dienstplichtige M. van den Doel Pz., van de lichting 1934, is nader toegewezen aan het 14de Regiment Infanterie, 2de ploeg, garnizoen Bergen op Zoom; tydvak van inlijving 1 10 October 1934. Op Woensdag 13 December as., des namiddags tusschen 1| en 3 uur, zal op het plein van de Openbare School een keuring en herkeuring plaats hebben van trekhonden. DIRKSLAND. „Amicit.ia" gaf j 1. Donder- g haar eerste winterconcert en verheugde zich in een stampvolle zaal. Het corps, dat thans onder leiding van M de Bonte staat, heeft laten hooren, dat de groote gaven van haar vorigen directeur Bergman nog steeds invloed hebben op de manier, waarop de mooie, doch moeiiyke muziekwerken ver tolkt worden. „Trouvère" als eerste nummer was zeer zeker een der beste, zoowel wat voordracht, rythme en samenspel betrof. De ouverture „Antigone" van Rousseau kon ons als muziek werk minder bekoren^ omdat dit over bet geheel wat ruw werd gespeeld en bovendien de inleiding onzuiver was. De bassen ver dienen echter in dit nummer met eere ge noemd te worden. Het glansnummer was 0,93 tot - - 1,01 tot 1,03 0,87 tot 0,29 tot 0,60 tot -,

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2