Op elke wond Purol Plaatselijk Nieuws 9 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1933. betreft, van de eerste naar de derde klasse zijn moeten afdalen, waardoor practised tegelijk een belastingver/iooging ontstaat. Hoewel de algemeene crisis-toestand óók ons niet geheel ongemerkt voorbijgaat zie in dit verband de noodzakelijke verhooging van de kosten voortvloeiende uit de, hoewel hier in mindere mate, niettemin toch ook bestaande werkloosheid, wij kunnen ons zelve helpen en zullen vooreerst niet afhanke lijk worden van financieelen steun van liet rijk, die slechts verkregen kan worden door j het prijs geven van de onafhankelijkheid en verlies van ons zelfbestuur. Ook al zou in den loop van 1934 nog een zeer moeilijke periode aanbreken, zullen wij dus gezien het bovenmedegedeelde, en in aan- merking nemende dat wij een post voor on-; voorziene uitgaven hebben ad 6.261,97^, grooter dan wij in de laatste jaren ooit hebben gehad, zonder ongelukken alles kunnen doen wat in redelijkheid van de gemeente geëischt mag worden. Het belangrijk gedaalde schuldenbedrag, vergeleken bij vroeger, en ons mooie bedrijf, is ons daarvoor waarborg. Met den wensch dat door gemeenschappelijk overleg en onderling vertrouwen, de Raad dezer gemeente het zoozeer gedupeerde Helle- voetsluis voor inzinking zal blijven behoeden, en ons gemeente-scheepje veilig door de bran ding der tijden moge voeren, besluit ik deze nota en roep daartoe uw aller hulp en mede werking in. De Voorzitter deelt nog mede, dat een staat betreffende een overzicht van de voornaamste posten der laatste jaren eveneens ter visie ligt. De heer Nijgh vraagt of de Voorzitter de leden op langen termijn oproept. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. hem hebben opgedragen den raad voor te stellen deze begrootingen door den raad in zijn geheel in comité te doen onderzoeken. Z.h.s. wordt dit voorstel aangenomen. De heer Nijgh vraagt den termijn eenigszins ruim te bepalen, waarop de Voorzitter mee deelt, dat binnen 2 a 3 weken de oproepingen zullen worden gezonden. Voorts deelt de Voor zitter mede, dat men dan kan volstaan met een 4rtal begrootingen. Men hoeft toch niet on- noodig geld uit te geven voor begrootingen voor alle raadsleden. De heer Nijgh ziet toch gaarne een drietal begrootingen bij de leden circuleeren. Dit zal plaats vinden. Z.h.s. wordt hierna besloten den heer Schok king over 1933 restitutie van hondenbelasting te verleenen ten bedrage van 3, Eenige voorstellen van B. en W., inzake restitutie van schoolgelden zullen in comité worden behandeld. Thans verkrijgt de heer v. Kralingen het woord over het adres van den heer van Enge len om restitutie van vergunningsrecht. Spre ker zegt, dat de heer van Engelen wel wat vriendelijker tegen den raad had kunnen zijn. Waar echter hier ten raadhuize een fout is gemaakt, komt het spreker billijk voor 12,50 restitutie te geven. Wel is te laat gereclameerd, maar daar voor 200,belastbare huurwaarde is aangeslagen, is het bedrag te hoog. De Voorzitter antwoordt dat te laat gerecla meerd is. De raad kan niets meer verleenen. Spreker begrijpt niet hoe de heer van Kralin gen er bij komt, dat hier een fout gemaakt is. De heer van Kralingen laat hierop een twee tal brieven zien, over 1932 en 1933, inzake de aanslagen van den heer v. Engelen. Hieruit blijkt, dat voor 1932 vermeld was als belastbare huurwaarde 250,en voor 1933 200,terwijl de belastingbedragen bedroegen 62,50 voor beide jaren. De Voorzitter merkt op, dat de aanslag juist is. B. en W. hebben het bepaald op 62,50. De heer v. Engelen had op tijd bij B. en W. moeten komen. Het is B. en W. te doen om een juisten aanslag. B. en W. hebben gevraagd om de bewijzen van omzet, dan kan een juist bedrag vastgesteld worden. Maar die heeft men B. en W. onthouden. De heer Nijgh vraagt of een kohier is opge maakt, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. De heer Nijgh deelt mede, dat als 't kohier 250,als huurwaarde aangeeft en 62,50 voor vergunningsrecht, geen restitutie kan worden verleend. Na inzage van 't kohier blijkt de aanslag juist te zijn. Na eenige discussie wordt afwijzend op het verzoek van den heer van Engelen beschikt. Thans komen aan de orde de aangehouden stukken nos. 5 en 12 der ingekomen stukken.] De heer v. Kralingen merkt op, dat 2 of 3 vergaderingen geleden hem dit onderwerp ont glipt is. Spreker wil er op wijzen, dat de café's zeer zwaar belast zijn. Honderden wordt aan personeele belasting betaald. Er is niets in zoo'n zaak of het is belast. Te R'dam staan] meer dan 300 café's leeg. Ook die bedrijven zijn noodlijdend. Voor dergelijke middenstan ders wordt over 't algemeen niets gedaan. Spre ker vindt het billijk die menschen wat tege-! moet te komen. Spreker wil deze stukken ook wel aanhouden tot de begrooting; dit is mis schien nog beter. De Voorzitter vindt het ook beter de stukken daartoe aan te houden. Van den Minister is over deze aangelegenheid een circulaire geko.- men. De gemeenten hebben niet het recht, als zoovele gedaan hebben Men is beperkt tot een zeker bedrag. Het is spreker bekend, dat, zqpals de heer v. Kralitigen zegt, te Rotterdam zooveel café's leeg staan. We moeten evenwel rekening houden met de financieele gevolgen. De grondslagen zijn in den goeden tijd vastge steld. Wat de heer v. Kralingen zegt is niet zonder grond. Z.h.s. wordt besloten de stukken aan te houden tot de begrooting. Rondvraag. De heer van Kralingen vraagt of, indien de, pachter van het kleedlokaal van H.V.V. verlof vraagt, B. en W. dat verleenen. De Voorzitter antwoordt, dat dit er van af hangt. Als de localiteit aan de eischen voldoet wordt altijd verlof verleend, als de persoon ter goeder naam bekend staat. Voorts vraagt de heer v. Kralingen of B. en W. spoedig een vertegenwoordiger willen be noemen in het bestuur der V.I.Z., zulks in verband met het vertrek van den heer Even- huis. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. hier aan reeds hun aandacht hebben gewijd. Men moet echter een geschikt persoon hebben, die het vertrouwen van het gemeentebestuur ge niet. Wahr niemand meer het woord verlangt sluit de Voorzitter de vergadering en gaat deze over in comité. VOETBAL. Het is een beetje verdrietig om vandaag te vertellen hoe het met de Flakkee-boys is vergaan. Het was een dag, die afgeloopen Zondag, dat er een dikke wolk over onze aarde hing, en een dag, dat het bitter koud was. Zoo koud, dat alle spelers er onder leden, en het eerste gedeelte van den wedstrijd van Flak- kee tegen S.M.V. leed er almee onder. De gure wind had hen onaangenaam te pak ken, het spel was mat en er zat in het begin geen opwinding in. Het opwindenste ge schiedde in de eerste minuut, als Van Beek een door een S.M.V.er teruggespeelde bal oppikt en een schot vol effect langs den ver keerden kant van den paal glipt. S.M.V., door de gure wind geholpen weert zich uit stekend, maar ze loopen in hun enthousiasme te veel off-side. Fun moet niet veel optreden en bltjkkieelijk bevangen van de koude, want herbaafifelijk glippen de ballen uit zijnhan- len. Bij een dezer aanvallen zou de bai al over den lijn zijn geweest, maar dit feit hebben noch scheidsrechter, noch grensrech ters geconstateerd. Even later komt de eenige goal van dien middag als Fun den bal laat glippen, die zacht in het doel rolt. Na de thee komt er verbetering, de warmte van de «leedkamer heeft hen goed gedaan en vol enthousiasme werpen de geel-blauwen zich >n den strijd. S.M.V. verdedigde nu met 4 oacks en alles trekt zich telkens in het S.M.V. doelgebied tezamen. Flakkee strijdt nu als een wanhopige tegen dezen muur, waardoor heen niet te komen is, het geluk zit buiten dien nog zeer opzichtig bij de gasten, want in de meest hachelijke situatie's breDgt de paal de redding. Ondertusschen zit S M.V. nog wel eens op het Fiakkee-doel, den gasten valt een penalty ten deel, die genomen ge stopt wordt. Opnieuw genomen weet Fnn deze weer te stoppen, wat heel verdienste lijk genoemd moet worden. Van Beek ver huist naar den vleugel, de Flakkee-voor- hoede wordt gewijzigd, maar S.M.V., hoewel nu in de minderheid, houdt stand en komt ten slotte als nietverdiende winnares uit het strijdperk. De tweede helft was niet mooi, maar opwindend! Flakkee 2 ging haar Oostvoorne, waar ze zeer verdienstelijk van leer trok tegen O.V.V. 2 en met de minimum-nederlaag van 3 2 naar huis keerde! J. B. GOEDEREEDE. Uitslag voetbalwedstrijd! Oude Tonge 3 Goeree 2. In de week 20—25 November zjjn van de volgende laadplaatsen onderstaande hoe veelheden uien verladen: Ooltgensplaat4108 balen Oude Tonge4493 Nieuwe Tongei600 Battenoord2817 Den Bommel2418 Stad aan 't Haringvliet 510 Middelharnis1319 Sommelsdljk1289 Dirksland3864 Herkingen107 Stellendam178 Goedereede1340 Ouddorp2105 Achthuizen 200 Te zamen 25348 balen MIDDELHARNIS. Een inwoner dezer ge meente heeft door degemeentepofitiealhier proces-verbaal laten opmaken tegen twee jongeos uit Sommelsdyk, wegens het op den Westdllk nascholden en uitjouwen van den betrokkene. Donderdag 30 November, des avond3 6 30 uur, zal in het Zondagsschoolgebouw „Rehoboth" door de Geref. Meisjes-vereeni- ging „Onderzoekt de Schriften" jaarverga dering worden gehouden, onder leiding van mejuffrouw A. Tiemens. Het slotwoord zal worden gesproken door ds. P. A. Zeiistra. Door de Diakonie der Ned. Herv. Ge meente alhier is aan de pachters van de diakonala landerijen, over het jaar 1933, twintig procent reductie op de pachtsom geschonken. Het distributievleesch zal deze week vanwege de regeering aan de slagers worden toegezonden. Op een nader te bepalen datum zal dit, in blik verpakt, tegen 85 cent per kilo voor de werkloozen en de behoeftige!) verkrijgbaar worden gesteld. B(j de Ned. Hervormde Gemeonte alhier is in hot College van Kerkvoogden en No tabelen herkozen: tot kerkvoogd de heer Lt. Koote en tot notabel de heeren B. Koster en J. Numan. In den ICerkeraad z(jn herkozentot ouder ling de heer Fr. Albregts en tot diaken de heer Iz. Root). De voorman B. de Korte, welke eenige woken geleden zijn hand zoodanig inwendig kwetste dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, heeft zich deze week voor hetzelfde geval weer naar den geneesheer moeten begeven. Dinsdag 28 November, des avonds 6.30 uur, hoopt voor de Christ. Geref. Kerk aan de Hoflaan ds. W. F. Laman een bijbel lezing te houden. Tijdens den Dankdag voor het Gewas door den heer A. de Redelijkheid uit Ouder kerk a/d IJsel in de Ned. Herv. kerk, heeft de gehouden Oogstcollecte opgebracht 290 gulden. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 20 tot en met Zaterdag 25 November 1933, hebben zich by den Cor respondent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 94 personen van verschillende vak ken als werkzoekenden doen inschrijven, t. w.: 4S landarbeiders, 4 letterzetters, 7 timmerlieden, 2 metselaars, 11 diepzeevis- scbers, 2 schilders, 11 transportarbeiders, 1 opperman, 1 kabelmonteur, 1 boekbinder, 1 boekdrukker, 1 borstelmaker 1 pakhuis knecht en 3 zeelieden groote vaart. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 24 November 1933. Roode kool 1,20 tot 2,10 per 100 stuks Kroten ƒ1,bos Peen 1,70 tot 3,— Selderij 0,65 Kleiperen ƒ5,— tot ƒ8,10 kilo Jodenperen 16 50 Bergamotten ƒ7,— tot ƒ9,50 Ponsperen ƒ4,— tot 9,60 Gieserwildemans 8,40 Lauwtjes ƒ7,— Armgaarden 9,50 tot ƒ11,70 Campagners 7,60 tot ƒ10,- Bellefleurs ƒ8,— tot 8,50 Goudrenetten ƒ8,20 tot ƒ15,50 Zoete appelen 4,40 tot 7,50 Druiven ƒ20,— tot ƒ21,20 Boter 0,78 tot 0,80 Pond. Veiling van Zaterdag 25 November 1933. UIEN. GEWONE (trosmerk) 0,95 tot -,— DRIELINGEN0,30 tot PICKLERS0,58 tot Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 23 500 K.G. Veiling van Dinsdag 28 Nov. 1933. GEWONE1,- tot GROVE0,70 tot -,- DRIELINGEN0,28 tot PICKLERS0,65 tot -,- Alles per en inclusief de baal van 50 K.G. Aanvoer 19.700 K.G. SOMMELSDIJK. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is ter algemeene kennis gebracht, dat de bons voor goedkoop gekookt rundvleesch in blikken, voor het tijdvak van 4 tot en met 9 December a,s., waarvoor op Vrijdag, 17 November 1.1. aan vraag is gedaan, zullen worden uitgereikt op Donderdag, 30 November a.s., des na middags te 4 uur in bet stempellokaal aan den Oostelijken Achterweg. De uitreiking van bons zal voortaan plaats vinden op Donderdag van elke week des namiddags te 4 uur in genoemd lokaal, ter wijl dan telkens aanvraag daartoe kan wor den gedaan door personen, die dat tot dusver nog niet deden. Voor verstrekking van bedoeld rundvleesch komen in aanmerking: le. zij, die steun genieten als werklooze; 2e. armlastigen, die onderstand genieten; en 3e. z(j, dia voorts ter beoordeeling van het gemeentebestuur als armlastig kunnen worden aangemerkt. Het vleesch wordt verkrijgbaar gesteld by de slagers op bons. De vorige week werden ter secretarie alhier 13 aanvragen ingediend voor huis slachtingen. De landbouwer G. J. B. werd dezer dagen Daar een der ziekenhuizen te Rotter dam gebracht, teneinde aldaar een operatie te ondergaan. Ook de heer C.T, moest daar heen vervoerd worden om een operatieve behandeling te ondergaan. DIRKSLAND. Voor de eerste maal, onder leiding van De Bonte, geeft „Amicitia" op a.s. Donderdagavond 30 Nov. baar eerste winterconcert voor haar kunstlievende leden en donateurs in „Odeon". Behalve eenige moeilijke, doch mooie mu zieknummers zal hettooneelgezelschap onder leiding van Mevr. AmeisVan Buuren op voeren het driebedrtjvig tooneelspel „Freu- like". Wie de leidster van dit gezelschap al eens heeft gehoord als declamatrice, weet reeds dat het spel kunst zal zijn. Zonder kans op tegenspraak is zeker wel Dirksland het centrum van den handel op het eiland en vandaar dat het post- en telegraafkantoor is opgeheven en herschapen in een hulpkantoor, wat slechts 5 uur per dag open is. Zoo kon het ook gebeuren dat op |.l. Maandagavond zich 19 personen in het smalle gangetje van ruim 1 Meter be- (Adv.) vondel) om via den heer Jongejan zyn zaken aan de post toe te vertrouwen. Het zou werkeiyk wel eens goed zyn indien een coniroieur der posteryen zich op zoo'n druk tijdstip liet zien. Het zou hem biyken dat deze toestand niet bestendigd kan worden. De heer Jongejan laat zich echter niet over haasten en doet op do hem eigen kalme, doch secure wyze, z(jn werk. Toch zalmen begrypen dat deze toestand ten slotte on houdbaar zal blijken te zyn. Maar in Den Haag weet men het beter. HERRINGEN. De oudste inwoonster dezer gemeente Mej. Wed. R. van Putten geb Lena Overdorp is in den ouderdom van 90 jaar overleden. Tot wethouder dezer gemeente is be noemd de heer J. van Kempen, die deze benoeming heeft aangenomen. De heeren M. van der Vliet, H. van Hekezen en A. Munters Jr., die periodiek als leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim aftraden, zyn met ingang van 1 Januari a.s. herbenoemd. Als vertegenwoordiger der gemeente in bet bestuur der Electriciteits-Mij Goeree en Overflakkee is gekozen de heer J. van Kempen. Door den Gemeenteraad is vastgesteld een nieuwe bouwverordening, alsmede een verordening tot verplichte aansluiting aan de drinkwaterleiding. A.s. Woensdagavond bestaat in de con sistorie der Ned. Herv. kerk des avonds van 7 8 uur gelegenheid tot aangifte voor den doop, die a s. Zondagavond, zal gehouden worden. GOEDEREEDE. Heden Dinsdagmiddag wérd de Gemeenteraadsvergadering gehou den met onderstaande Agenda: 1. Ingezonden Stukken. 2. Wijziging verordening, benoeming en bezoldiging veldwachter. 3. Gemeenschappelijke regeling vleesch- keuringsbedryf. 4. Verordening betreffende de beschikbaar heid van drinkwater in woningen. 5. Aansluiting gemeentegebouwen aan de Waterleiding. 6. Voorloopige vaststelling Gem. Rekening dienstjaar 1932. 7. Vaststelling Gem. begrooting voor den dienst 1934 8. Rekening en Verantwoording Algemeen Armbestuur over 1932. 9. Benoeming van 2 leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim. 10. Besluiten pensioengrondslagen diverse gemeente-ambtenaren, Maandag stonden by de arbeidersbe middeling 16 werkloozen ingeschreven. Voor het bouwen van een kleedkamer op het voetbalveld in den Oostdijk was laag ste inschrijver C. v, d. Houten alhier. De garnalenvisscbers hebben de afge loopen week van 30-40 KG. garnalen ge vangen, de zeevisscbers besomden van ƒ100 tot 250. OUDDORP. De Kuilvisschers hebben de vorige week van 3000 7000 K.G. bliek ge vangen welke hier aan de drogerij afgeleverd wordt voor leent per K.G Schubben werden van 30-120 K.G. per schuit gevangen. De zee- en garnalenvisschers maakten een schrale week. De garnalenvisscher J Zandburg die thans in IJmuiden de garnalenvisscherij daar uitoefent had door scheuren en verliezen van zyn netten een schade van ongeveer ƒ100,-. Maandag stonden btj de arbeidsbemid deling 67 werkeloozen ingeschreven. Een zoon van A. de Graaf had het ongeluk te vallen en een pols te breken. Beroepen btj de Ned. Herv. Kerk alhier Candidaat C, Pol van de Bilt. Wegens de lage prijzen der producten is door het Burgerlijk Armbestuur weer reductie op de pacht gegeven. Met het delven van Meekrap is hier een begin gemaakt, jammer dat dit artikel zoo weinig waarde heeft, daar de teelt niet meer loonend is. Verslag van de algem. vorgadcring der Ouddorpsche IJsclub op Vrpdag 24 Nov., gehouden in Café Flohil. Door den voorzitter J. Mierop werd de vergadering geopend en heette allen welkom. Rekening en verantwoording van den Penningmeester De ontvangsten waren 623,54 Uitgaven614 97 Saldo 7,57 Schuldig Boerenleenbank 175,— Nadeelig saldo 167,43 Daarna werd de contributie geïnd Komt aan de orde verkiezing van aftre dende Bestuursleden: Oor Kaptyn, W. West- dyk en M. Sperling wegens vertrek. De heeren W. Westdijk en Cor Kapttjn werden btj acclamatie herkozen, voor de plaats van M. Sperling werd met groote meerderheid de heer Jb. Heerschap gekozen, die deze benoeming liet welgevallen. De vereoniging telt 470 leden. Hierna werd een gratis verloting onder de leden gehouden en werden door ondeistaan- den prijzen gewonnen: J. Flohil, Joh. Flikweert, M. Hameeteman, E Klepper, C. deMooU.L Miero[>,P.Meyer, H. Sandifort, M. Tanis, K.TaDis, Joh.TaniB, L. Troost, Jb. Tanis, K. Hoek, N. Tanis en J. Witte. In de rondvraag werden nog eenige vragen gesteld welke door den voorzitter werden beantwoord, zoodat ongeveer 11 uur de ver gadering werd gesloten. NIEUWE TONGE. Ouders, die a.s.Zondag in de Ned. Herv. kerk hun kinderen willen laten doopen, moeten hiervan Vrydagavond van 7 8 uur in de consistorie aangifte doen. Belanghebbenden kuDnen zicb ter ge meentesecretarie melden voor het koopen van onvermengde margarine tegen 44 ct. per k.g. Door wyien mej. Maria Lukaart zyn de volgende legaten vermaakt: aan de kerk voogdtj der Ned. Herv, kerk 1000,— en aan het Groene Kruis „Nieuwe Tonge en omstreken" 500,— De catechisaties in de Ned. Herv. kerk zullen deze week niet op Woensdag, doch op Donderdag op de gewone uren plaats hebben. Dit staat in verband met de op Woensdag te houden classicale vergadering. De melkbezorger P. Looy reed met zLjn bakfiets in de sloot aan den Breeden weg. De heer L. kon zwemmende den wal bereiken. Een bus met melk en een aantal eieren ging verloren. Gedurende de bietencampagne werden alhier geleverd aan de haven te Battenoord 6.000 000 k.g. bieten en aan bet Tramstation 4.500.000 k.g. Het aantal werkzoekenden, ingeschreven bjj de arbeidersbeurs, bedraagt 68. OUDE TONGE. Gedurende de algeloopen week meldden zich bij den Agent der ar beidsbemiddeling als werkloos aan:54land arbeiders en 2 chauffeurs. Op de weekmarkt werden slechts 29 biggen aangevoerd. Weinig handel. As. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. kerk doopsbediening plaats hebben. Doopvaders kunnen zich Vrydagavond van 7-8 uur aanmelden in de Consistorie. De collecte gehouden in de Ned Herv. kerk by den Dankstond voor het gewas, beeft de kapitale som van 747,-opgebracht. OOLTGENSPLAAT. Bij den correspon dent der arbeidsbemiddeling zijn de vorige week 71 werkloozen ingeschreven. De oogstcollecte in de Ned. Herv Kerk heeft opgebracht voor de kerk 122,50. In de j.l. Donderdag gehouden verkie zing van notabelen in de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren L. J. Sohilperoord, J. E Smits en T Wielaard. Per 1 Januari a.s zullen de ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk alhier vermeerderd worden van 4 op 5 en de diakens van 2 op 3. Naar wij uit goede bron vernemen zal in de loop der volgende week de nieuwe veerdienst van de Galatheesche Haven alhier naar Dinteloord begonnen worden De onder nemers zijn de „N.V. Stoombootreedery Maasnymph en Mercurius v/h Kraak" van Rotterdam. Met deze veerdienst kunnen ook auto's vervoerd worden. DEN BOMMEL. Btj den agent der arbeids bemiddeling staan 52 werkloozen ingeschre ven. Het bouwland van P. Bakelaar, dat werd ingezet door A. Bakelaar Jz. op ƒ710,- per gemet, is afgemynd door A. Arensman op 720,— per gemet. De totale opbrengst is 1368,-. De rijksveldwachter N. K. van Hermon is van detachement teruggekeerd. Naar wij vernemen zal ten behoeve van de Zondagsschool in deze gemeente een col lecte worden gehouden. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De oogst collecte in de Ned. Herv. kerk alhier heeft opgebracht de som van 400, Ook in deze gemeente zal vleesch in bussen worden verstrekt aan werkloozen en armlastigen. Aanvragen moeteD geschieden ter gemeente-secretarie. J.l. Zaterdag stonden by den agent der arbeidsbemiddeling ingeschreven3 timmer lieden, 1 schilder en 24 veldarbeiders. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Jobannis van der Mey, 22 jaar en Jannetje van Dam, 30jaar; Anthony Knöps, 23 jaar en Neeltje Kreeft, 24 jaar. VEILINGSBEBICHT van Yr'ydag 24 November 1933 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „OOSTVOOKNE". Prei 0,60 tot 2,80 per 100 bos. Spinazie 16,per 100 k.g. Druiven (blauwe) 0,26 tot 0,36 per k.g. Nero 2,10 tot 5,90 per k.g. Boonen dubb.stam 28,-tot. ƒ31,-per 100 k.g. stoksnlj ƒ32,- tot 39,—per 100 k.g. Peen 1,50 tot 3,40 per 100 k.g. Knolrapen ƒ1,- tot ƒ2,- per 100 stuks. Kroten 3,40 per 100 k.g. Witlof 0,24 per k.g. Kool (roode) I,- tot ƒ3,- perlOO stuks. (witte) ƒ0,90 tot, f2,— per lOOstuks. (savoye) ƒ1,— tot 3,70 per 100 stuks. Bloemkool I 5,- tot 9,- per lOOstuks. Boerenkool 0,19 per krat. Andijvie 1,40 tot 1,80 per 100 krop. Uien 1,— tot 1,40 per 100 k.g. Sjalotten 3,40 per 100 k.g. Tafelperen 0,08 tot 0,22 per k.g. Tafelappelen 0,08 tot 0,20 per k.g.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2