MES AMANDER ONZE EILANDEN MENNENS ft Co. TWEEDE BLAD BUITENGEWONE PPNBIEDING No. 4 11 Nov. 1933 P Goed Gereedschap 't Halve Werk Degelijk Ijzerwerk N.V.Feiienoori'sIJzerliai l~59l ROTTERDAM SPORTOIEUWS Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 NOVEMBER 1933. m Medaillon Dekens, J prima wol, mooie des- Vso raSr*.maat Uidsche Dekens, tuner wol, geheel door- werkte lentasie patro- "5O,200"me\""') Wollen Fantasie Dekens, pracht dM. slot. diverse lijne kleuren, '»«P|«o=ns, maat Leidsche Wollen Fantasie Dekens, medaillon dessins, in alle mooie kleuren, o.a.zalm. blauw, rose en geel. •weeper,oOon,„aa. Wollen Fantasie Dekens, medaillon dessins, in diverse lijne kleur combinaties, groo- <e tveepersooiis maat 190 x 230 Leidsche Wollen Fantasie Dekens, moderne dessins, in alle mooie kleuren, groote. - I '""P230°°n! '14.50 2.75 4.25 5.25 8,25 8.50 )TTERDAM." en daarbij een dagelijksch gen ot. waarborgt geringe onderhoudskosten. V m v. d. Takstraat 24 ROTTERDAiVÏ Telef. Interc. 50188—52141 Gevestigd sede-t J j2. en pillen, ter reg-iing der bloedsom- iren aanbevolei. Uit wereldberoemde en Engclsche Laboratoriums, ge- lelijk voor de gezondheid, succes verzekerd. Dus wacht U voor irstelling. Koopt Uw druppels en rtikelen en gtunmiwaren in onze van kan zijn vakkundig en sue- rorden en niet door minderwaar- lange baan geschoven te worden. Wij id het soliedst en vertrouwdst |op. annonce met 25 cents aan postzegels inco ons inlichtingenboekje met duide- Uingen. AARDAPPELENINVENTARISATIE. Dat ouze Flakkeesche aardappeltelers met groote belangstelling het resultaat van de laatst gehouden aardappeleninventarisatie tegemoet zien, laat zich, gezien het groote belang dat ze daarbij hebben, zeer gemakke lijk begrijpen. Door one Bestuur werd daarom besloten, alvorens de biljetten door te zenden naar den Haag, eerst zelf eens poolshoogte te nemen. Waar op de biljetten was ingevuld, hoeveel aardappelen vóór 4 September en hoeveel na 4 September verkocht zijn, wer den wjj in staat gesteld om den voorraad te bepalen per 4 September, den dag van de inwerkingtreding van de steunregeling. Hieronder geven wy daarvan een over zicht. De totaal met aardappelen bebouwde op pervlakte op Flakkee in 1933 bedraagt 2737 H.A. 04 A. 12 c.A. Verkocht zijn voor 4 Sept. 1933 144.147 H.L. De voorraad per 4 Sept. bedroeg 896 025 Totaal geteeld 1040.172 H.L. De voorraad per 4 Sept. gespecificeerd als volgt: Consumptie 556 801 H.L, Bonken 235 673 Poters103.551 Verkocht in September 1933 Consumptie. 59.926 H.L. Bonken 16.808 Poters12.277 896.025 H.L. 9.011 H.L. Voorraad per 1 October 1933 807.014 H.L. Verkocht in October 1933 Consumptie. 48 396 H.L, Bonken 29 056 Potera21'069 - 98 521 H.L. Voorraad per 1 November 1933 708.493 H.L. te weten: 448 479 H.L. Consumptie, 189 809 HL. Bonken en 70.205H.L Poters. Ter vergelijking met de hoeveelheid aan wezige aardappelen per 27 Maart 1933, teelt 1932, deelen wij U mede, dat deze toen 557.000 H.L. bedroeg. De Secretaris H. VAN HEEST. VOETBAL. A.s. Zondag ontvangt Flakkee I op haar eigen terrein „De Sonde Boom" aan den Langeweg D.J S. uit Rotterdam. D.J.S., de initialen voor De Jonge Spartaan, een club die voor eeuige jaren geweldig opkwam, maai opeens is blijven steken en voetbalcrisissen schijnt te hebben meege maakt, schijnt zich duchtig aan het herstellen te zijn. In het begin van de competitie is het haar zeer tegen gegaan, ze verloor alles, maar nadien is er betering gekomen, zoodat we gelooven dat D.J.S. die de laatste wed strijden won, over alle malaise heen is en thans een homogeene ploeg zal zijn, die wie weet, hoe gevaarlijk nog kan zijn voor onze geel-hlauwen. Geheel in tegensfelling met D.J.S. is Flak kee geweest, onze geel-blauwen begonnen zoo voortreffelijk, maar hebben datschoone tempo niet kunnen volhouden, gelukkig heb ben de spelers wat rust gehad, we hopen tenminste dat a.s. Zondag ons binnen-trio Van Es—Van Beek Han Koese geeu last meer heeft van losse knietjes en ontwrichte schouders (niet door voetbal dit laatste!) en deze heeren met recht hun beste beentje kuDnen voorzetten, tot heil van Flakkee en tot genot van haar overgrooten aanhang. Wij meenen dat Flakkee Zondag een wel iswaar niet groote, maar toch een over winning zal halen op D.J.S. Laten we ver melden dat Flakkee met een nieuwe op stelling het zal probeeren, en dat Driesse na het zeer betreurenswaardige gebeurde in Hellevoetsluis voorloopig niet van de partij kan zijn. Flakkee 2 moet naar Steeds Volharden 2, en zal een zware dobber hebben op het Rotterdamsche sportveld. Everaars zal weer van de partij zijn, wat ongetwijfeld onze joDgeren ten goede komt. Laten we niet al te pessimistisch zijn, een puntje nemen ze toch mee terug van Rotterdam. Kom Weberl J. B. GOEDEREEDE. Zondagmiddag speelde G.S.V. een korfbal wedstrijd tegen Thor uit Dirksland en won met 6—3. HELLEVOETSLUIS. Maandagj.l. hield de V.V. Hellevoetsluis in de Casinozaal een vergaderiDg voor leden en donateurs ter bespreking van een Tribuneplan. De vergadering welke zeer goed bezocht was, had een aangenaam en opgewekt ver loop, niettegenstaande de meeningen zeer verdeeld waren. Het bestuurslid de heer van der Wal boende zich een sterk tegenstander voor de touw van een tribune in verband met het risico in den tegenwoordigen tijd hieraan verbonden, terwijl de secretaris-penningmees ter de heer Zoon, de man, die altijd zoo op de penning is, zich deze maal van op timistische kant liet zien en een groot voor stander bleek, die het risico wel aandurfde. Vele meeningen kwamen naar voren, doch tot een bepaald besluit kwam men niet, totdat de heer v. d. Linden, die zeide voor zich persoonlijk tegen trinebouw te zijn, doch gezien de vele voorstanders, begreep, dat er iets gedaan moet worden, als zijn meening te kennen gaf, dat volgens hem de eenige manier om geheel buiten bezwaar der voetbalvereeniging, tot eentribunebouw te komen was: een commissie te benoemen, die tracht de benoodigde geschatte 750, bijeen te krijgen door het plaatsen van ren- telooze of tegen lage rente van aandeeltjes van ƒ5,— en door giften. De uitgifte van deze aandeeltjes moet zoodanig geschieden, dat bij eventueel misloopen, het nog niet afgeloste gedeelte, niet op de vereenigingof op de commissie verhaalbaar is. Als men dus een aandeeltje neemt moet men van te voren weten, dat het wellicht zou kunnen gebeuren, dat men er niets van terug zag. Als het lukt het benoodigde geld bij elkaar te krijgen, zal de commissie het verdere beheer der tribune op zich moeten nemen. Van de opbrengst der tribunehuren zal de helft besteed moeten worden voor aflossing terwijl de andere helft aan de voetbalvereeni ging zal moeten worden afgedragen in het fonds uitsluitend voor onderhoud der tribune. Op zoodanige manier heeft het plan veel kans van slagen, terwijl de vereeniging geen enkel risico loopt. Staande ter vergadering werd dit plan met algemeene stemmen aangenomen en een commissie benoemt bestaande uit de Heeren J. van Engelen, voorz., W. M. v.d. Linden, secretaris, M. Dijk, penningmeester, S. C. Bronwasser en D. de Pijper, leden. Wedstrijden Zondag 12 November a.s. 4e klas K.N.V.B. U.S.C. Hellevoetsluis. FS.V.-SF.C. V.N.D.-Schiedam. Flakkee D J.S. R.V.B. Res. Ie klas. Hellevoetsluis 2 H.G.S. 2. Res. 2e klas. Hellevoetsluis 3 -Musschen 4. Res. 4e klas. Hellevoetsluis 4 St. Volharden 5. R V.B- 3e klas. Zuidland- Nieuwenhoorn. Spido—Vierpolders. Hekelingen-Vidar. Abbenbroek—Dirksland. P.F.C. -Nieuw-Helvoet. Het eerste elftal der roodwitten gaat a.s. Zondag op bezoek bij U.S C. en gezien de tot nog toe behaalde resultaten maken zij wel een goede kans een of beide punten te bemachtigen. Vast staat echter dat Waalboer a s.Zondag niet van de party is, waardoor de voorhoede weer een verandering zal ondergaan en wij zullen hopen, dat dit niet van dien aard dat het resultaat der wedstrijd evenals tegen V.N.D. ten nadeele van Hellevoetsluis zal uitvallen. Indien er van begin af aan flink wordt aangepakt, het spel open wordt gehouden en de wil voorzit om de overwinning uit het vuur te sleepen kan de uitslag gunstig zijn. Roodbroeken denk er om, in het begin werd er gezegd als we maar niet op de laatste plaats eindigen, later, nou de midden moot moeten we in, laat het nu zijn de bovenste gelederen en als het kan de bovenste plaats. Het is nog mogelijk, doch geen rare dingen meer, zooals bij V.N.D. Volhouden, ook al mocht je achterstaan. Succes. Hellevoetsluis 2 krijgt H.G S. 2 op bezoek. In den wedstryd van j.l. Zondag heeft het tweede in Bolnes 2, waarvan zij thuis ge wonnen had, met 3-0 haar meerdere moeten erkennen en naar w(j vernamen van den chauffeur der Parlor Car in een aardige wedstrijd, waarbij de Zebra's de overwinning zeer zeker verdienden. Laat het nu weder anders zijn en zendt H.G.S in een aardige wedstrijd met de kous op den kop huiswaarts. Hellevoetsluis 3 krijgt bezoek van Mus schen 4 en gezien de resultaten die het derde tot nu toe behaalde, kunnen wij niets anders zeggen dan, doe je best jongens en houdt er den moed maar in. Het kan niet alle elftallen voor den wind gaan, doch tracht toch zooveel mogelijk de wind in de zeilen te krijgen, zoodat het nu eer voorwaarts gaat. Verder staat er nog een thuiswedstrijd voor Hellevoetsluis 4 op het programma en wel tegen Steeds Volharden 5. Vermoedelijk zal deze wedstrijd wel worden uitgesteld. Nieuwenhoorn gaat op bezoek b(j Zuidland en zal zeer zeker beide punten veroveren, terwijl Spido-Vierpolders wel naar de kant van Vierpolders zal overslaan. HekelingeD- Vidar wordt een gelijk spel, terwijl Dirksland van Abbenbroek de beide punten kan be' machtigen en Nieuw-Helvoet voor de tweede maal in het doelpunten makende P.F.C. haar meerdere zal moeten erkennen. De Gymnastiekvereniging K.D.O heeft het voornemen een uitvoering te geven op Zaterdag 25 November in het Beursgebouw. VOETBAL. Zondag zagen we het tweede Van Flakkee op eigen veld, Ja 't was net als b(j bet eerste In de voorhoede geen'held. Ja waar zitten toch de schuttere Daar het toch van komen moet, Want men kon het toch aanschouwen Zonder schot komt het niet goed. Zondag komt dan b(j het eerBte D.J.S. alhier te gast, Is dit wederom een elftal Dat Flakkee weer eens verrast. Ie bij Flakkee nu in orde Wat de samenstelling biedt, Is het elftal ongewijzigd Wie weet wat er dan geschiedt. Iedereen kan wel begrijpen Als men 't door elkander gooit, Daarvan kan men niets verwachten Als dat ieder is verstrooid. Jongens brengt de zaak in orde Houdt met Koese (aangevuld), Ieder speler op zjjn plaatsje Waarvan U profiteeren zult. Sommelsdijk. M. V. MIDDELHARNIS, Met het binnenkomen van de buitenhaven j.l.Maandagavond, wer den door de stoomboot „Maasnymph" vier houten meerpalen aan den havendam stuk gevaren. De schade wordt op ongeveer 1600 gulden geraamd. Naar men verneemt is de Maatschappij niet verzekerd tegen onge lukken. Tot contróleur bij de Crisis Rundvee Centrale is aangesteld de heer J. Krijgsman Johs.z. alhier. Een ieder die dus drachtige koeien aan de C.R.C. wenscht af te leveren, moet hiervan bij genoemden persoon aam gifte doen. Van de deze week gehouden Sommels- dtjksche verloting had de heer Jb. Bom het buitenkansje een damesrijwiel te winnen en den heer Iz. van den Nieuwendyk Mz. een vet varken, terwijl nog door enkele andere ingezetenen kleinere prijzen werden ge wonnen. Deze week zijn vanaf het havenhoofd vier Engelsche zeebooten vertrokken met bestemming naar Engeland, welke tezamen met 25.000 balen uien waren geladen. Uit de tramhaven zijn 1.350.000 kilo suikerbie ten naar verschillende fabrieken vervoerd. Vanuit de kaai zijn 1000 H.L. Eigenheimer aardappelen en 500 balen uien verscheept voor binnenlandsch gebruik. Mejuffrouw A. Witvliet Abr.d. en een kind van den heer J. Gouswaart zijn deze week naar een der ziekenhuizen te Rotter dam vertrokken, teneinde beiden een operatie te ondergaan. De ruim 80-jarige W. Prins had het ongeluk op het Kerkpad te vallen zoodat hy naar ztjn woning moest worden gebracht. Gelukkig bleek de val niet van ernstigen aard te zijn. MATA HARI. De spionne, die door haar liefde ten val kwam met Greta Garbo als de danseres Mata Hari en Ramon Novarra als haar geliefde Luitenant Alexis Rosanoff, een Metro Gold- wyn Mayer productie, die een ieder zien moet en waarvan een ieder genieten zal. Deze boeiende en spannende film zal worden vertoond op Zaterdag en Zondag 11 en 12 November a.s, in de Casino-Bioscoop te Hel levoetsluis, op DiDsdag en Woensdag 14 en 16 November in Hotel Meijer te Middelhar- nis en Zaterdag en Zondag 18 en 19 Nov. in Hotel Buitenlust te Oostvoorne. Een ieder die van een mooie en inhoudrijke speelfilm genieten wil diene MATA HARI te gaan zien. Mata Hari, een exotische danseres, die als spionne in dienst is van de Duitsche regee ring, verovert het hart van den Russischen luitenant-vlieger Alexis Roaanoff. Ze staat hem toe haar het hof te maken en als zfj ontdekt, dat gewichtige documenten aan zijn hoede zijn toevertrouwd, maakt ze ge bruik van haar invloed op hem om haar handlangers in de gelegendheid te stellen die documenten te fotografeeren. Generaal Shublin. militair attaché bij het Russische gezantschap is een van Mata Hari's medeplichtigen. Hij denkt haar eenige min naar te zijn. Als h(j bemerkt, dat haar ver houding met den jongen vliegenier meer is dan een intrigue om documenten te stelen, belt hij den chef der Fransche contra-spion- nage-dienst op om haar te verraden. Hy wil ook Rosanoff erin betrekken, doch op het moment dat hij dien naam zal noemen, schiet Mata Hari hem neer. Intusschen is Rosanoff met documenten naar Rusland vertrokken, zijn vliegtuig wordt neergeschoten en ztjn verwondingen zijn van dien aard, dat hij zjjn verdere leven blind zal blijven. In haar schuilplaats hoort Mata Hari, dat geliefde gewond is en, ondanks alle waar schuwingen, zoekt zij hem in het hospitaal op. Bij het verlaten van het hospitaal wordt zy door de Fransche contra-spioDnage-dienst gevangen genomen. Voor den krijgsraad brengt haar verde diger naar voren, dat er geen directe be. wijzen tegen haar ztjn. De auditeur-militair speelt z(jn laatste troef uit en wil Rosanoff als getuige dagvaarden. Om haar geliefde te redden, bekent Mata Hari alles en wordt ter dood veroordeeld. Haar laatste wensch is afscheid van Alexis te mogen nemen. Haar verdediger brengt den blinden luitenant in den waan, dat Mata Hari een operatie moet ondergaan. Rosanoff denkt in een ziekenhuis te z(jn als h(j haar een laatste kus geeft en zy weggevoerd wordt voor de executie. Als U dit verhaal, het geen de verkorte onopgesmukte inhoud weergeeft, leest, zult U zelf kunnen constateeren, dat er in deze film een stijgende lijn van spel en inhoud moet heerschen zoodat een opwekkingzelfe aan hen, die slechts zelden een bioscoop bezoeken, niet noodig zal zijn. Electriseïi Lassclien, Woensdagmiddag heeft voor de afdeeiing Overflakkee en Goedereede van den Bond van Smedenpatroons in de Ambachtsschool te Middelbands, de Heer S. G. de Lange, van de afdeeiing Industrie der N.V. Philips te Eindhoven, een lezing met demonstratie gehouden over electrisch lasschen, waarby gebruik werd gemaakt van de Philips laseh- geiykrichter. Met projectieplaatjes werd een overzicht gegeven van de Philipsfabrieken, waardoor men den indruk kreeg van deze grootsche Nederlandsche industrie. Een der nieuwste vindingen van de Philips fabrieken is de laschgeiykrichter. Een overzicht werd gegeven van de voordeelen van electrisch lasschen. Voorheen geschiedde het electrisch lasschen op twee manieren, nameiyk las schen met transformator, zoogenaamd wissel stroom lasschen en het lasschen met om vormer (geiykstroomlasschen). Volgensspre ker hadden deze systemen voor-en nadoelen die den kooper niet kon doen besluiten tot koop. Wanneer er nu een toestel was dat alleen de voordeelen bezat zou dit een groote verbetering brengen in de lasch- tecbniek. Deze eigenschappen bezit nu de Philipslaschgeljjkrichter, deze wordt op het driephaee net aangesloten. Bezwaren door Electriciteitsbedryven, zooals deze dikwyis by aanschaffing van een laschtransformator optreden komt by de Pbilipslaschgelijkrichter niet voor, met behulp van geiykrichtbuizen wordt de stroom gel(jk gericht, dus het is een gelijkstroomapparaat, het geeft eensoe- pelen laschboog, wat voor den lasscher aan te bevelen is. Vele bedrijven bedienen zich met toestellen maar geven de voorkeur aan het Philips fabrikaat. De electrode vloeit rustig, lascht sneller en de laschnaad is sterker. Deze laschgelykrichters zijn in den handel in verschillende grootte verkrijgbaar. Na afloop der lezing werd met het grootste toestel gedemonstreerd, de aanwezigen kon den duidelijk zien welk werk deze lasch- gsiijkrichter verrichtte en spraken hunne volle tevredenheid hierover uit. Er werd zelfs plaat gelascht van een halve millimeter dik. Voor deze lezing en demonstratie was veel belangstelling. Een woord van dank werd gebracht door het bestuur der smeden patroons aan den heer de Lange voor de leerzame lezing, aan het electriciteitebedrijf voor kostelooze aansluiting en stroom voor dien middag en aan den directeur der school en bestuur voor de bemoeienissen om de school voor dezen middag daarvoor af te staan. Centrale Veiling voor Goeroe Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 7 Nov. 1933. Bloemkool 1,50 tot 4,50 per 100 stuks Savoye kool 3,60 Roode kool 2,50 tot 3,80 Andijvie 0,55 krop Peen 2,10 bos Kroten 2,60 Stoksniib. 16,10 tot 16,60 kilo Witlof 14,- tot 14,60 Goudrenetten 4,50 tot ƒ11,30 Tante Dora 2,70 tot 5,50 Calvijn 14,50 Armgaarden 9,40 tot 11,- Campagners 5,50 tot 7,50 Appels (val) 1,50 tot ƒ3,50 „- Gies.Wildem. ƒ9,50 tot ƒ12,- Kleiperen 3,50 tot ƒ9,- Rietperen ?,- Druiven 11,50 tot 16,- Veiling van Donderdag 9 November 1933. UIEN. GROVEƒ0,78 GEWONE (trosmerk) 1,08 tot 1,15 GEWONE (cirkelmerk) 1,01 tot 1,06 DRIELINGEN0,28 tot 0,31 PICKLERS0,78 tot 0,80 Alles per- en inclusief baal van 50 k.g. Aanvoer 31.900 K.G. EIEREN. Kipeieren 45-50 K.G. 3,- tot 3,40. idem 58-60 5,20 5,40. idem bruin 59 5,40 5,46. Per 100 stuks. (Adv.) SOMMELSDIJK. Op de wekelyksche beurs alhier, besteedde men voor de veldvruchten als| volgt: aardappelen consumptie-maat 1,40; grove aardappelen 0.50; koepeeD 1,20; uien 1,15; idem drielingen ƒ0,38; alles per HL. Was de handel in aardappelen en peen zeer slap, in uien was zy weer iets levendiger. De eerste pr(js der verloting (zijnde vier vette vaarzen) is ten deel gevallen aan de gebroeders L en W. Groenendijk alhier, terwijl nog verschillende kleinere prijzen in deze Gemeente zyn verbleven. De los werkman H. V. had met het laden van suikerbieten het ongeluk in het ruim van het schip te vallen. Geneeskundige hulp werd iDgeroepen. Als een zeldzaamheid kan worden ge meld dat dezer dagen in het net van den visscher J. F. alhier, een kreeft werd ger vonden. DIRKSLAND. Benoemingen unn het Van Weel en Diaconale Ziekenhuis. Heden zyn benoemd tot Adjunt-Directriee Mej.H. C Derchant, thans Hoofdverpleegster in het Gasthuis te Goes. Tot Hoofdverpleegster Mej. C. L. Weener, tot voor korten tyd Zendeling-Diacones aan het Zendingshospitaal te Bandoeng. Tot late Verpleegster Mej, C. GroDeman, wijkverpleegster b(j het Groene Kruis alhier. Tot Operatiezuster Mej. J. Zevenhuyzen, thans operatie-zuster in het Gemeentelijke Ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam. HERK1NGEN. In de vacature M. Dorst is tot bestuurslid van de Herv. JongeliDgever- eeniging „Timotheus" alhier, gekozen de heer J. Bestman, alhier. Op Woensdag 22 November a.s. des voormiddags van 8J tot ÏOJ uur zal in de zaal van het weeshuis te Nieuwe Tonge de stem ming worden gehouden ter verkiezing van drie gezworenen van het polderdeel Klinker- land. Alhier is in den ouderdom van 77 jaar overleden de heer C. van der Velde Johsz., wethouder dezer gemeente. De overledene bekleedde vele betrekkingen en was in pol derszaken een vooraanstaande persooniyk- heid. In de plaats van den heer C. v. d. Velde als raadslid is aan de beurt van benoembaar heid de heer A. W. Korvink. Door het Algemeen Armbestuur is afwijzend beschikt op een verzoek van eenige huurders van tuinen om verlaging van pacht. GOEDEREEDE. A.s. Dinsdag wordt op het postkantoor de Ouderdomsrente uitbetaald van des v.m. 8.30 11 uur, n.m. van 23 uur en 's avonds van 5.30—7 uur. Door den visscher J. v. Dam is een stalen luchtketel gevischt in goeden staat behalve de banden die waren doorgeroest. De garnalen visscher A. Lokker Cz. had het ongeluk op de Visschery dat hy door eeu stortzee zoodanig tegen het dek werd geslagen dat hy zyn hoofd ernstig verwondde. Vorige week waren hier nog visschers die slechts van 50—70 cent over geheel de week verdiend hebben, die hadden ook wel steun noodig. Het suikergehalte der Suikerbieten is gestegen tot 18 Voor de Uien wordt in deze gemeente 1,10 besteed, drielingen 35 cent per H.L. OUDDORP. A.s. Maandag en Dinsdag wordt op het postkantoor de Ouderdoms rente uitbetaald en wel des v.m. van 8,30 tot 11 uur, n.m. 2 tot 3 uur en's avonds van 5.30 tot 7 uur. Aan T. Boumau alhier is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een Cafe-Pension met Speeltuin by het strand A.s. Woensdagavond zal voor de Ger. Ge meente voorgaan de heer Wijting van Rtjssen Donderdagavond gaf het Mannenkoor „Zanglust" in de oude School een goed ge- de uitvoering. Ook de voordracht „Een man zonder geheugen" werd schitterend ge speeld. A.s. Zaterdagavond wordt nogmaals een uitvoering gegeven. Enkele garnalenvisschers hebben zich gereed gemaakt om op de kuilvisschery uit te gaan, daar met de garnalenvisBchery niets te verdienen is. Winterboden. In deze omgeving zyn reeds veel wilde ganzen waargenomen. Aan B. en W. is vergunning aange vraagd door Mevr. Grinwis van Rotterdam voor het bouwen van een landhuis kort by het strand. Belanghebbenden die koeien wiiien leveren aan de Rundvee-Centrale kunnen zich daarvoor aanmelden bij J. Krijgsman te Middelharnis en L. Goedegebuur alhier. OUDE TONGE. Ouder het vee van den landbouwer Lt, Barnat is het mond- en klauw zeer geweken. De Heer A. J. Akkerrnaus is naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vertrokkeD, tot het ondergaan van een operatie. De openbare Raadsvergadering welke j.l. Donderdag zou worden gehouden is uit gesteld tot a s. Donderdag, vm 10 uur. De Heer M. de Vos Cz. had het onge luk van een met aardappelen geladen wagen te vallen, juist voor de voorwielen. Op het laatBte moment wisten eenige personen de paarden tot staau te breDgen, waardoor erger werd voorkomen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk dankstond wSrden gehouden en tevens oogstcoliecte. De vrouw van H. B. had een wondje aan haar hand. Door aanrakiDg met een roestig voorwerp ontstond bloedvergiftiging. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De vorige week stonden by den agent der Arbeidsbemiddeling gemiddeld 6 perso nen als werkloos ingeschreven. Tegen een landbouwer in deze gemeente is procesverbaal opgemaakt wegens overtre ding Aardappelcrisiswet. (Vervoer van aard appelen zonder geleidebiljet.)

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 7