10YAAL IEGELIJK WARN .STERS. .11.- GENJASSEN 14,- REN ULSTERS 7.5° EGENJASSEN 7.5° I SOLE VOL PORD. WOL ORT- WOL WOENSDAG 25 OCTOBER 1933 TALMI. 21.- en hooger 25- en hooger 14- en hooger 14- en hooger EITEN EN „KLEERMAKERSWERK" jade, I'bleu, Ilia, not van 200 gram wste kleuren, van 125 gram groot kleurass. van 100 gram „Hema" brel- damesblouses,' kinder- 10e Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent* Dit blad verschijnt iedereu Woensdag- en Zaterdagmorgen Het wordt uitgegeven door N.V. Uitgeversmaatschappi „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Melissant op Vrijdag 20 October des nam te 2 uur. Voorzitter Burgemeester Vissclier. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en geheel onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over de verleende vergunning tot het plaatsen van een benzinetank. De goedkeuring van Ged. Staten over den verhuur van grond aan den Bouwdijk. De goedkeuring van Ged. Staten over de rekening der gemeente dienst 1931. Procesverbaal van de kasopname bij den Gemeenteontvanger, waaruit bleek dat in kas was een bedrag van 1465,10 overeenkomstig boeken en bescheiden. Een schrijven van den heer I. Joppe, waar in deze berichtte dat hij zijn benoeming tot lid van den Raad aannam. De Voorzitter stelde daarna voor de geloofs brieven van den Heer 1. joppe te onderzoeken en wees tot commissie van onderzoek aan de heeren van Dijk en Vogelaar. Na onderzoek adviseerden de heeren tot toelating, waarna alzoo werd besloten. Vaststelling Rekening van het Algemeen Armbestuur dienstjaar 1932. De heer VAN DIJK, rapporteur van de Commissie van onderzoek deelde mede dat zij alvorens tot goedkeuring over te gaan eerst nog enkele ophelderingen wenschten, welke zij liever in besloten zitting deden. De Voorzitter sloot daarop de deuren. Na heropening werd deze rekening vastgesteld met een ontvang van /8.084,31V2 en uitgaaf van f 7220,40, alzoo sluitende met een voor- deelig saldo van 863,981/.,. De begrooting van het Armbestuur voor het dienstjaar 1934 werd zonder discussie, na ad vies van de commissie van onderzoek vast gesteld met een ontvang en uitgaaf van 8.271,781/.,. Dan kwam aan de orde de vaststelling van de gemeentebegrooting dienst 1934. De commissie van onderzoek rapporteerde bij morlde van den heer van Dijk, dat het voor het college van B. en W. zeer moeilijk geweest zal zijn een sluitende begrooting aan te bieden. Veel valt er als regel niet te be zuinigen, daar de grootste posten worden be paald door wettelijke voorschriften, waaraan niet is te ontkomen. Zoo is het ook gelegen me-t de posten van het buitengewoon onder wijs, die een flink bedrag vorderen totaal. Voor andere posten staat men weer onder curateele van Ged. Staten en door de heer- schende crisis zijn de ramingen van ontvangst zeer riskant. Het kwam de commissie ook voor .dat de verzekeringskosten zoo hoog waren. Gezien sprekers eigen meening zou hij deze gaarne zien vervallen, doch de hoogere colleges geven daarvoor toch geen goedkeuring. Verder waren er volgens de commissie nog wel enkele posten voor kleine verlaging vatbaar, die zij respectievelijk bij de betrokken post zullen voorstellen. VOORZITTER: Dus U verlangt dat wij de begrooting nog even post voor post behande len? VAN DIJK: Ja, dan werkt dat gemakkelij ker. Wel was het nog eenvoudiger wanneer de posten van een volgnummer voorzien waren geweest. Daarna las de Voorzitter de begrotings posten stuk voor stuk voor. De post Brand weer, aldus de Voorzitter, is waarschijnlijkjnog wel wat te laag geraamd, omdat men dit jaar zal komen te staan voor de uitgaaf van enkele koppelingen in verband met de inwerking treding van de waterleiding. Wij kunnen deze zoo nog wel handhaven omdat wij zoo noodig van de onvoorziene nog kunnen overschrijven. Ook kan men den post subsidie Politie- cursus laten vervallen en deze overbrengen naar den post Brandweer. Alzoo werd besloten. VAN DEN BOSCH vroeg of het voortaan niet met minder slangen af kan bij het uit breken van een brand. Waar straks de water leiding in werking is heeft men in de gemeente overal kortbij water. VOORZITTER zei dat het niet gaan zal alle branden daarmede te bestrijden. Wanneer er een huis afbrandt geeft dat niet, maar wan neer een flinke boerderij in vlammen zal op gaan en de. nablussching duurt soms dagen, wanneer een schuur vol is, dan kunnen wij, als er ander water aanwezig is ter plaatse, niet op de waterleiding blijven spuiten. Dat is zeker niet de bedoeling. De Voorzitter zeide dat de post voor bran den geraamd was op ƒ100,dit is natuurlijk wanneer we het ongeluk van een brand heb ben veel te laag, wanneer wij in aanmerking nemen dat de brand van j.l. Zondag bij den heer L. van der Baan aan de gemeente een bedrag zal kosten van 250,ongeveer. VOGELAAR zeide dat de menschen nogal geklaagd hebben over de houding van de ge meente bij het nachtwerk. VOORZITTER: Men heeft de gelegenheid gehad 's nachts en 's avonds om te eten en koffie is er voldoende verstrekt. De belooning is niet te hoog geweest, 50 cent per uur voor nachtwerk, doch de finantiën zijn zeer slecht en dergelijke gebeurtenissen kosten toch al zooveel geld. Besloten werd den post te hand haven op 100, Bij den post subsidie Groene Kruisjjvan Dirksland stelde de commissie voor deze, ge zien den finantieelen toestand der gemeente, tijdelijk te verlagen tot 40,wat een ver laging beteekent van 20, "B. en W. konden zich hiermede wel vereeni gen, waartoe werd besloten. De commissie van onderzoek stelde voor de extra subsidie aan den polder voor het onder houd van den Noorddijk te laten vervallen. Waar de weg thans in goede conditie is en dientengevolge niet zooveel meer aan onder houd zal kosten als dit de laatste jaren het geval is geweest, meende de commissie dit billijk te vinden. B. en W. waren dit niet direct met de commissie eens. De Voorzitter zeide dat die weg het meest te lijden had van de autobus, en gezien het voor het dorp een groot belang geacht kan worden dat die dienst door de gemeente rijdt stelden B. en W. voor dien post te halveeren en te handhaven op 20,Ook mag men niet vergeten dat onze ingezetenen tegenwoordig veel door dien weg zich het eijand in begeven, inpiaats van de oude route* te rijden. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen en die post op de helft gehand haafd. FEUILLETON. Roman uit het leven te Stockholm. door ERNST LUNDQUIST. Vertaald door F. LAHR Jr. Nadruk verboden.) 32) Hij ging zóó op in dit feest, dat Karin het slechts met moeite over haar hart kon verkrijgen hem zijn vreugde te vergallen- Maar zij moest. Zij kon er niet aan denken al deze vreemde menschen in haar huis te ontvangen en de vVooIijke, gelukkige jonge mevrouw te spelen, vóór 7.ij het schrikbeeld, dat haar steeds vervolgde, van zich af kon zetten; de ieder oogenblik te verwachten ontmoeting met Olof. Zij stortte haar hart uit voor Janzén, zeide hem, dat zij rust noch duur zou hebben en zich niet in zijn huis op haar gemak kon gevoelen, voordat alles tus- schen haar en Olof in het reine gebracht en de „koopsom", zooals zij het in gedachten placht te noemen, uitbetaald was. Zij verzocht haar man de overeengekomen voorwaarden cenigszins te wijzigen, door de twaalf duizend kronen in eens te betalen. Immers het zou voor alle betrokkenen pijnlijk zijn, wanneer Olof gedurende zoo'n lange rij van jaren, iedere maand een papiertje van honderd moest komen halen of het zich laten toezenden. Janzén gaf haar gelijk, wat zij voorstelde zou voor hen allen veel aangenamer zijn, maar hij De Commissie stelde voor bij den post Klok ken en uurwerken een kleine bezuiniging in te voeren, door de klok eenmaal per dag te doen luiden, daardoor zou de belooning voor klokluiden verlaagd kunnen worden van 100 op 60. De commissie achtte dit bedrag nu wel niet van zooveel belang, doch wanneer men op de kleine posten niet bezuinigen gaat, komt men er niet, want op de groote posten krijgt men geen kans. De Commissie van onderzoek meende dat het onderhoud van de scholen wel 75 lager geraamd kon worden. De scholen, aldus den heer van Dijk, zijn in goede conditie. B. en W. gingen met dit voorstel accoord, zoodat dien overeenkomstig werd besloten. De Commissie zeide het op prijs te hebben gesteld dat B. en W. voor de werkverschaffing een bedrag van 1500,meer hebben uit getrokken dan vorig jaar, waardoor dit is ge klommen tot 4.000, STRU1JK meende dat aan die werkloosheid veel bestreden kon worden wanneer elke boer een paar menschen liet dorschen gedurende den winter. Het kost niet meer, de gemeente bespaart het veel geld, en de menschen ver dienen het liever dan dat zij steun moeten ontvangen. In die richting kon de werkeloos heid heelemaal bestreden worden in deze ge meente. De Voorzitter zeide dat B. en W. de 15, voor aardappelinventarisatie hebben laten vervallen gezien dit, wanneer het eventueel weer moest geschieden, door andere lichamen plaats heeft.. VAN DIJK stelde verder nog voor den post van 25,voor presentiegeld van den ver tegenwoordiger der gemeente in de N. V. E.M.G.O. te laten vervallen. De Commissie was van oordeel dat dit werk in dienst der gemeente reeds door de E.M.G.O. werd be taald, omdat in haar rekening ook een post van presentiegeld voorkomt, zoodat dubbele honoreering niet noodzakelijk is. De Voorzitter zeide dat een vergoeding voor den gemeente vertegenwoordiger toch wel nood zakelijk is, daar deze meermalen heele mid dagen gebonden is aan die vergaderingen, waardoor zij verlet kunnen hebben in hun zaken of betrekkingen. Bovendien ontvangt de gemeentevertegenwoordiger geen presentie geld van de N. V. doch dat is voor de commis sarissen. Dat moet door de E.M.G.O. worden betaald, doch de gemeente laat aldaar ver tegenwoordigen, zoodat zij ook die kosten daarvan heeft te betalen. VOGELAAR achtte dit niet billijk dat het ééne presentiegeld wel en het andere niet door de N. V. wordt gedragen. De vergoeding die wordt gegeven is wel laag te noemen voor den tijd dien men er meermalen aan kwijt is. Besloten werd dien post toch te blijven handhaven. VAN DIJK stelde voor de subsidie aan den Centralen Proeftuin te Middelharnis te laten vervallen. De Commissie was van oordeel dat dit instituut van niet zooveel belang voor deze gemeente was om die subsidie te rechtvaardi gen. NIEUWENHUIJZE meende dat dit een zeer goed voorlichtingsinstituut is en dat de jongelui er veel van kunnen leeren die zich op het tuindersvak toeleggen. Dat dit uit deze gemeente niet meer gebeurd is en nog niet ge beurt, valt eerder te betreuren. VAN DIJK achtte het bedrag niet meer ge motiveerd. Er zijn veel instellingen die steun behoeven, doch de gemcentefinantiën laten had helaas pas een groote betaling gedaan, tien duizend kronen tegelijk, en kon onmogelijk nu dadelijk weer zoo'n groote som missen. Karin moest bedenken, dat hij weliswaar groote inkom sten had, maar geenszins een kapitalist was; hoe zou hij dat ook kunnen zijn? Immers hij was zijn loopbaan begonnen als een arme Upplandsche jongen met twee leege handen. Het beetje kapi taal, dat hij op de bank had staan, was door die groote uitgave belangrijk verminderd. Karin vroeg, wat die groote uitgave geweest was, maar toen kleurde hij tot achter zijn ooren en antwoordde, dat. dat was geweest... hm... iets waarover hij niet goed kon spreken.zaak- geheimen... in één woord, iets, dat hij niet het recht had zelfs aan zijn vrouw te vertellen. Karin keek er niet vriendelijk van op; onwille keurig meende zij dit in verband te moeten bren gen met de onzichtbare en verdwenen huishoud ster. Het was alsof Janzén haar gedachten had geraden, want hij was opvallend vriendelijk en sloofde zich uit om haar van dienst- te zijn. Dat met de twaalf duizend, daar kon hij nu eenmaal niets aan doen, maar het feestmaal kon met alle plezier uitgesteld worden tot Karin er zich toe gedisponeerd voelde. Immers hij wilde niets anders dan wat zijn lieve, zoete Karin wilde; hij was, open en eerlijk gezegd, de inschikkclijkste mensch onder de zon, dat zeiden al zijn kennissen. Karin moest zich maar niet ongerust maken ^>Vcr dat onderhoud met den jongen Rijde. Janzén was bereid hem voor dezen eenen keer het geld voor zes maanden tegelijk te betalen, dan behoefde er geen verdere ontmoeting met hem te zijn, vóór zij zich wat meer met haar lot verzoend had. Hij ging dan ook dadelijk om het geld van de bank niet meer toe overal, maar aan bij te dragen. Men kan het niet meer betalen. Hiermede was de uitgaafzijde afgedaan. De post onvoorziene uitgaven was geraamd op 3646,—. Dan kwamen aan de orde de posten van ontvang. VAN DEN BOSCH vroeg bij den post uit- keering volgens de Gemeentefondsbelasting of B. en W. reeds rekening hadden gehouden bij de raming met de korting die de Minister nood wendig zal moeten toepassen. VOORZITTER zeide dat dit reeds gedaan was, al loopt die korting nog wel los dit jaar, terwijl bovendien slechts twee derde van de korting ten laste van dit dienstjaar komt. Bij den post pensioenbijdrage stelde de meer derheid van de Commissie van onderzoek voor de pensioenpremie tot 5 te verhalen op de betrokken ambtenaren, onder voorwaarde dat dit eerst zal geschieden als het rijk de salaris sen niet verlaagt. De VOORZITTER zeide dat B. en W. zich met een dergelijk voorstel wel konden ver eenigen, zoodat daar verder weinig over be hoeft gesproken te worden. VAN DIJK zeide dat hij als minderheid van het onderzoekcollege niet voor die korting was. Spreker achtte dit een betalen van die premie een vergoeding voor gedane diensten aan de gemeente. Moeten de betrokken ambte naren dit zelf gaan betalen dan wordt het een verzekering en daar kan ik me niet mee ver eenigen. VOGELAAR; Waar de pensioenpremie een deel van het salaris uitmaakt is het eigenlijk niet meer dan billijk dat de ambtenaren het zelf betalen. VAN DIJK kon die meening niet deelen en verklaarde zich tegen die stelling. Bij stemming werd daarna besloten de pen sioenpremie tot 5 te verhalen met de stem van Van Dijk tegen. De VOORZITTER zeide dat zij reeds bij het opmaken van de begrooting rekening had den gehouden met de voorstellen van belas- tingverhooging. B. en W. stelden dienover eenkomstig voor de belastingen te verhoogen als volgt: de Opcenten op de Personeele be lasting van 70 op 100 tot en met 160, de op centen op de Vermogensbelasting van 30 op 50, die van de grondbelasting gebouwde eigen dommen van 60 op 80 en die van de Gemeente fondsbelasting van 45 op 80. VAN DIJK vroeg of de opcenten van de on bebouwde eigendommen niet verhoogd had den kunnen worden. VOORZITTER zeide dat die reeds aan de spits stonden en niet verhoogd mogen worden. VAN DIJK zeide dat de voorstellen van de Commissie yan onderzoek inhielden een be zuiniging van 1200,en is die volle ver te halen, en toen Jiij weer thuisgekomen, Karin zes honderd kronen overhandigde, gevolgd door een innig vriendelijken blik en een beschermend streelen van haar haar, voelde zij zich tegen wil en dank wat kalmer en bedankte hem niet on gekunstelde ontroering, terwijl zij hem te kennen gaf, dat zij hem voor een echten gentleman hield, welke lof aan Janzén een paar zilte tranen ont lokte. Overigens was Karin beslist blij, dat zij zichzelf den terugweg had afgesneden. Sedert zij niet meer behoefde te vreezen, dat haar zwakheid haar het brengen van haar offer onmogelijk zou maken, had zij, wat dit betrof tenminste, rust gevonden. En hoe weinig werkelijk hulp haar man ook kon verlccnen, voelde zij het toch als het ware als een steun, hem naast zich te hebben; het feit alleen, dat hij er was, maakte, dat zij zich niet meer zoo eenzaam en machteloos voelde. En die dwaze vrees voor Olof was ook verdwenen of was dal slechts voor tijdelijk? Nu verlangde zij weer bijna naar hem, om er het einde van te hebben en rust te krijgen. Eigenaardig, dat hij niet van zich liet hooren! Het was nu bijna veertien dagen nadat de politie agent zijn brief had verzonden betreffende dokter Tclow wat zou Olof eigenlijk van dezen willen? en hij had in dien tnsschciitijd makkelijk den overtocht van Oravesend naar Stockholm kunnen maken. Karin had zich voorgesteld, dat. Olof zich bij zijn aankomst naar alle waarschijnlijkheid spoe dig naar de Tyskbagarstraat zou begeven, onwe tend als hij was aangaande de groote verandering in haar leven. Zij had daarom moeder verzocht voortdurend thuis te blijven om hem op te wach ten. Wanneer hij er was, mocht zij hem niets Ondeugdelijke levensmiddelen De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen verkoopen, doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maakt nu direct een eind aan deze bron van schade en ergernis door Rodent te gebruiken op de voorgeschreven manier. De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Ten slotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp.Fa. B. Meindersma, Den Haag. B 43 (Adv.) hooging nu nog ir - -L belastingdruk die?£ yooiei tijd dat er bijkans roggn kunnen worden. ,1 Nedei VOORZITTER; achteng zijn beslist noodzak^ de v«— zeker geen verandei°tandighi mingen van de aansf- norma, jaren zoo tegen dat r| buitenga zit en B. en W. verwachti-r der le», danks de verhoogingen, nogiwanon slot zal moeten sluiten. Wijr pootg*" oog verliezen dat wij eigenlide lede! vallers te wachten hebben. Hn Voo? vig dat de inkomsten steedse afz de lasten zwaarder, dit gel<.'d pet| alleen voor de belasting<^teruit. 1 levensonderhoud wordt bi^rminst 1 daar wij echter met de belashet boek enkele jaren ten achter komeiyelen zi meenten mag men hier nog ni .-.f brengt VOGELAAR meende dat aCr vo< zaaita. van B. en W. nog niet voldoende zu.. om de kosten te dekken. eeft zj, VAN DIJK: Het is te betreuren, da tg siec] Regeering ook steeds meer tekort heewestla zij haar lasten afwentelt op de gemec D0g3 Zij schrijft ons vele posten voor die wij he-m0gd, te betalen, nu wij ook niet meer weten waa^ wij het vandaan moeten halen. VOORZITTER: Op de regeering moetëi,0iA, wij hier maar geen critiek gaan uitoefenen; (J Laat dat gerust maar aan den Haag over,, daar weten zij ook niet hoe de touwtjes aan een te krijgen. STRUIJK was van meening dat ten platte- lande aan de werkeloosheid nog veel was te doen met een toeslag op arbeid die met de hand kan geschieden, en welke men nu steeds machinaal gaat doen. VOORZITTER meende dat wanneer men daartoe moest overgaan de kosten van de ambtenaren, die de controle zouden moeten uit oefenen mogelijk evenhoog zouden zij i als de kosten die de regeering nu aan den steun en werkverschaffing kwijt is. Daarna werd de begrooting vastgesteld met een uitgaaf en ontvang van ƒ60.981,83 voor wat betreft den gewonen dienst en voor wat den kapitaaldienst betreft met een batig saldo van 1.141,29. VAN DEN BOSCH vroeg hoe B. en W. zich de progessie hadden gedacht van de opcenten op de personeele belasting. De VOORZITTER deelde mede dat bij een huurwaarde van 125,en minder 100 op centen geheven zullen worden, van 125, tot en met 160,110 opc., van 161, tot en met 195,120 opc., van 196,tot en met 230,130 opc., van ƒ231,tot en met 265,140 opc., van 266,tot en met ƒ300,150 opc., en boven de ƒ300,huur waarde 160 opc. VAN DEN BOSCH: Zijn er wel woningen van meer dan ƒ300,huurwaarde? VOORZITTER; Er zijn er wel enkele, doch niet veel. Rondvraag: VAN DEN BOSCH: Wat denken B. en W. van de waterleiding? Hoe zit dat nu met de aansluiting? Moet men direct tot aansluiting overgaan of heeft men daarmede nog 5 jaar den tijd? VOORZITTER: De aansluiting zal een di recte verplichting van alle ingezetenen zijn. Hoe men steeds aan dien termijn van 5 jaar komt weet ik niet. Dat is nimmer besloten. VAN DEN BOSCH; Is het waar dat de ge vertellen, dat wilde Karin zelf doen, doch óf Jiem aan den praat houden tot een geheime bode Karin had gehaald, óf hem verzoeken over een uur terug te komen, om dan Karin te ontmoeten. Hoe zou hij het opvatten? Dat was een vraag, die Karin liefst van zich afzette, om haar vrees niet terug te laten komen. Zij moest hem nu eenmaal dit verdriet aandoen. maar bedenk ook eens welk een groote vreugde zij hem zou verkondigen! En wanneer zijn eerste smart voorbij was, zou hij wel inzien, dat het zoo Jiet best was. Doch waarom kwam hij niet? De zaak was deze: toen de brief van Berger met het vurig verbeide bericht in Gravescnd was ontvangen, had Olof gemeend eerst dokter Telow per brief te moeten vragen, of hij zich nog aan zijn woord hield, om na zijn terugkomst van het buitenland voor Olof te doen wat hij vermocht, indien deze nog geen geschikte werkkring had ge vonden. Het antwoord kwam juist op tijd, was bevestigend en zeer vriendelijk, zoodat Olof zich in bijna kinderlijke blijdschap en vol verwachting op de boot naar Gothenburg inscheepte. Hij kwam 's morgens met den nachtsncltrein in Stockholm aan, liet zijn koffertje in bewaring aan het Centraalstation en zette dadelijk met groote stappen koers naar de Drottningstraat. Hij wist, dat dokter Telow op dien tijd van den dag zeker thuis was en wilde hem eerst gesproken hebben, vóór hij het vurig verlangen van zijn hart bevredigde en naar Ladugardslandet snelde. Gedurende de zeven maanden, dat hij weg was geweest, was hij van uiterlijk veel veranderd. Zijn bijna al tc blank gezicht had flinkere, meer manne lijke trekken gekregen, zijn donkere oogen keken helder en zelfbewust van onder de scherp getee- kende wenkbrauwen. Hij had een gang gekregen, die er op duidde, dat hij gewend was stoutmoedig zijn weg te banen onder vreemden, waarvoor hij geen overdreven égards behoefde te gebruiken en die op in het minst geen acht®sloegen. Hij liep bijna alsof hij de straten te effen en de passage te vrij en gemakkelijk vond bij wat hij gewoon was. Het Engelsche colbertcostuum en de bruine, zachtvilten hoed deden hem meer op een tourist dan op een thuiskomenden werkman lijken. Toen hij na verloop van twee uren van den dokter terugkwam, zag hij er uit als een zege vierende jonge god. Zijn oogen schitterden en hij wierp blikken om zich heen, die de heele stad, de heele wereld in bezit schenen te willen nemen, zijn neusvleugels trilden als van een vurigen strijd- hengst en hij had alle voorbijgangers van blijd schap kunnen toelachen. Onwillekeurig keek men hem na, zooals hij daar voortsnelde, die breed geschouderde figuur met den veerkrachtigcn gang: zijn verschijning alléén scheen vreugde en blijd schap tc verkondigen en menig voorbijganger moet gedacht hebben: dat is er zeker een, die den hoogsten prijs uit de loterij heeft getrokken. Soms kon hij zich niet inhouden en barstte in lachen uit. Toen hij door het Hmnlepark liep, zong hij zóó luid, dat hij eindelijk zijn eigen stem hoorde en er zichzelf over geneerde. „Never mind... steady ahead! God save the queen!" zeide hij hardop en lachte weer. (Wordt vervolgd), Hl

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1