|j "p L "ui M V E E T E EL T "J Eilanden Bank Wenscht ge werkelijk fijne foto's, VAN DER PLAAT LEDENVERGADERING VROUWENHOEKJE Gemengd Nieuws PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIÊN Ter overname aangeboden dan is Uw adres Dag- en Kunstlicht-atelier Vergrootingen in eerste klas uitvoering, lijsten in diverse soorten en prijzen. Kantoren te: Middelharnis, Brielle, Ooltgensplaat SPAARKAS 4% verstrekt geld op hypotheek VRAAGT ONS ADVERTENTIE TARIEF. rom ook dien maatstaf thans nog kunnen ruiken. last zeide dat hij destijds bij de schenking dien grond geen belang had bij een afras- ing, zoodat hij die bepaling niet gemaakt en met gesteld heeft, wel was men direct van deel dat die bewoners daar een recht op den. en slotte werd besloten voor rekening van gemeente een hekje te plaatsen. De heer st stemde tegen. 'an de Zuivel Crisiscentrale was een rijven ingekomen waarin werd bericht dat ~r werkeloozen met gezinnen van meer dan ■inderen goedkoope margarine beschikbaar teld kon worden tot een beperkte hoeveel- d. en W. stelden voor op deze circulaire in gaan en te trachten dit te verkrijgen. 'aststelling Gemeentebegrooting 1934. e commissie stelde voor na gedaan onder- k, de salarissen van de schoolschoon- uders te herzien. Zij stelde mitsdien voor het aris van schoolschoonhouder van school l verhoogen met 75,en dan geen ver ding meer te geven voor de reinigings- ddelen en voor groote schoonmaak. Voor ooi 11 met ƒ50,Alzoo werd besloten. De Commissie stelde verder voor het salaris n den Gemeentearts te verlagen met ƒ300, B. en \V. hadden over een verlaging ook reeds -proken zeide de Voorzitter, doch spreker ende dat deze verlaging wel wat sterk was. ongeling was ook van oordeel dat men wat diep hakte, al moet erkend worden dat de rkzaamheden zeer gering zijn, nu de vacci- tie zoo goed als stil ligt. Voorzitter zeide dat het salaris van een btenaar bepaald wordt naar de arbeids- estatie of naar een bestaansmogelijkheid, t laatste kan bij dezen ambtenaar wel buiten t geding blijven en de arbeidsprestatie is el geringer geworden zoodat een verlaging rechtvaardigd is. okke meende dat er wel 300,af kon, nneer men in oogenschouw neemt dat de 'lagen totaal 1000,bedragen en als vrije ning nog 350,-— genoten wordt. Dan kwam het voorstel van de Commissie stemming en werd aangenomen met 4 tegen stemmen, die van de beide wethouders. Jongeling zeide dat de.korting van de ge- eentefondsbelasting nog wel los zal loopen, ar zij voor deze gemeente slechts 1 zai dragen, waarvan dus op deze begrooting chts 1000,in mindering komt. Ook de post werkverschaffing mag nog wei en bekeken worden. Die is geraamd op 20.000,doch daarbij is rekening gehouden t wij 75 vergoed zullen krijgen van het ijk. Waar echter voor het jaar 1933 nog geen slissing genomen is, mogen wij verwachten t voor het jaar 1934 de vergoeding ook wel at lager zal worden, zoodat dienovereenkom- ig die post verlaagd zal moeten worden, anneer zulks gebleken is. Daarna werd de begrooting vastgesteld met n geraamde uitgaaf en ontvang van 83.376,43. Ook de begrooting van het Armbestuur erd zonder verdere discussie vastgesteld met n ontvang en uitgaaf van ƒ9723,89. De Voorzitter dankte de Commissie voor ar werkzaamheden. De gemeentebegrooting dienst 1933 werd et af- en overschrijving gewijzigd. De Voorzitter deelde mede dat door Ged. taten ter kennis is gegeven dat door den avenmeester een zekerheidsstelling moet orden gesteld. B. en W. stelden voor deze ast te stellen op 200,— en daarvoor ge- oegen te nemen met de zekerheidstelling van e vereeniging. Alzoo werd besloten. Daarna bracht de Voorzitter ter sprake de emping van een sloot tusschen de woning an den heer Mijs en de Wilhelminastraat. Voorzitter zeide dat de omwonenden zeer einig er voor voelden in de kosten bij te ragen. Ook de heer Mijs heeft zich algeheel ruggetrokken, alleen de heer Melissant heeft e toezegging gedaan dat hij bereid is bij te ragen. Waar die zaak door de belanghebbenden ordt opgehouden, stelden B. en W. voor van ie zaak af te zien. Waartoe werd besloten. Besloten werd aan J. C. Huijer ontheffing verleenen voor zijn aanslag van schoolgeld. Aan H. G. Kroon werd geen afschrijving egekend, omdat de reclame te laat was in- ekomen. Daarna werd besloten de verordening rege nde de werkzaamheden van de ambtenaren an den burgerlijken stand te wijzigen. Tot eden waren er 4 ambtenaren en dit zouden ij willen terug brengen tot 3. Aan den heer Brouwer werd eervol ontslag verleend als mbtenaar van den burgerlijken stand. Tot le, 2e en 3e ambtenaar werden respec- ievelijk benoemd de heeren Lemkes, Jonge- ng en Lokker. Nog werd vastgesteld een suppletoir Kohier ondenbelasting, waarop 4 aanslagen voor amen. Rondvraag. MAST vroeg of de zaad van de haven nu laar was en onder wiens toezicht dat werk gedaan. Voorzitter zeide dat de havenmeester daar- p het toezicht heeft gehad. Mast zeide dat de zaad over de lengte met uiten ligt, terwijl het noodzakelijk is dat zij lak ligt. Voorzitter: Kan het gevaar opleveren zoo- Is zij nu zijn? Mast: Ja, voor groote schepen leveren zij oo gevaar op en zouden wij een bepahng loeten maken dat de gemeente niet aan- prakelijk is voor de schade die daaruit zou unnen ontstaan. Het is beslist noodzakelijk dat dit alsnog ordt veranderd, want voor grpote schepen is chade niet uitgesloten. Het gevolg zou zijn ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 21 OGTOBER 1933. dat de groote schepen niet meer zouden willen komen. Voorzitter: Dan zullen wij moeten bezien wat er alsnog aan gedaan kan worden. Jongeling vroeg hoe het nu stond met de waterleiding. Is het een feit dat allen voor 1 November zicii moeten opgegeven hebben en dat die verplichting direct van kracht is? Wij hooren daar hier nog zoo weinig over. Voorzitter zeide dat een nadere circulaire verspreid zal worden, waarin wordt uiteen gezet wat er gedaan dient te worden. Eu het is een feit dat direct tot aansluiting overgegaan moet worden, daar men anders een finantieele catastrophe zou krijgen. longeling: Destijds is toch een termijn van 5 jaar genoemd? Voorzitter: Dat staat in geen enkel besluit, en wij gelooven dat men daarvoor dankbaar mag zijn, want dat zou het eiland geweldig gaan belasten als men zoo lang den tijd zou hebben. Wij moeten niet vergeten dat de rente en aflossingslast van dat bedrijf ongeveer 100.000,per jaar bedraagt. jongeling: Wij moeten de bouwverordening wijzigen en daarin komt te staan, dat elk huis aangesloten dient te zijn, doch geldt toch zeker alleen voor den nieuwbouw? Voorzitter: Wij hebben destijds besloten dat de bouwverordening in dien geest zou worden gewijzigd, doch wij hebben ons reeds verplicht tot algeineene aansluiting bij de oprichtings besluiten die in 1926 zijn genomen. Spreker las daarna art. 2 van die overeenkomst voor, waaruit dit duidelijk viel te constateeren. Mast: ja, die zaak is wel goed in orde. Daarna werd de vergadering gesloten. PARIJSCHE MODEBRIËF Breede schouders zijn thans mode. Wat men dezen winter zal dragen. Het'belangrijkste, het interessantste punt van onze kleeding is de schouder. Wat wis ten we vroeger eigenlijk van den schouder af? Op die plaats bevond ziGh een schouder- naadje. Dat behoorde netjes te zjjn en goed afgewerkt en verder moest men er maar zoo weinig mogelijk van merken. Wanneer het ons was ingevallen, dat schoudernaadje te gaan versieren, zoo had de geheele wereld ons zeker voor gek gehouden. Hoe groot Is toch de invloed van de mode, dat ze in korten tijd onze smaak en onze opvattingen zoo grondig heeft kunnen wij zigen. We vinden het nu de gewoonste zaak der wereld, dat de schouder versierd is, dat men leuke, kleurige banden ruches en bont langs den schoudernaad aanbrengt. De schou der moet sprekeD, moet in het oog vallen. En dat niet alleen de schouders moeten breed en vierkant lijken. Tengere vrouwen schoudertjes zijn totaal uit de mode. De moderne vrouw heeft forsche, vierkante schouders, als een officier. We z\jn natuurlijk allen in het geheim ingewijd, dat verbreeding der schouders de heupen smaller doet schijnen. Toch mag dit .schoonheidsmiddel" niet dan na goed overleg toegepast worden. Forsche breede figuren worden door ver breed® schouders te kolossaal. Ook dames, die klein van gestalte zjjn zelfs al z(jn ze vrij slank moeten in dit opzicht voor zichtig zijn. Breede schouders evenals groote hoeden drukken de gestalte neer. Maar, deze uitzonderingen daargelaten, kunnen we over al constateeren, dat de moderne mode, de meeste dames goed kleedt. Men behoeft niet eens in buitennissigheden te vervallen om een onnoemelijk aantal variaties op dit go- bied te vinden, waarvan vele zeer smaak vol zijn. Enkele voorbeelden uit vele geeft onze tweede teekening. De eerste dame draagt een chiquen schouderkraag, bestaande uit twee dubbele banden zwart fluweel. Deze zijn ingehaald op stevig zwart lint en van voren, bij wijze van das, vastgestikt. De cape van de tweede teekening, van zwart fluweel, kan op een avond- of diner- japon dienst doen. De pelerinevormige mou wen z(jn met een geplisseerde strook, die recht in de hoogte staat, aangezet. Bijzonder aardig is ook de derde kraag. Deze is van soepele wollen stof, in con- trasteerende kleur met de japon. De lange einden worden echter op den rug gekruist en van voren vastgestrikt. Rondom is een breede band franje, veren of langharig bont gezet. Japonnen, uit twee verschillende stoffen samengesteld, gelden nog altijd als heel modieus. Vervelen doen ons dezestof- combinaties niet spoedig. Hoewel we op dit gebied reeds veel gewend zijn, worden we toch steeds weer door nieuwe bijzondere effecten verrast. Zoo zagen we onlangs een bijzonder mooie sprekend groene japon, waarvan de boven- mouwen zoowel als de rok aan beide zijden gespleten waren op een ondergrond van zijig beige bont. Bijzonder goed vond ikookeeD beige wollen japon, die met een breede, rood wollen draperie die tegelijkertijd de linker helft van het lijfje vormde was afgewerkt. Op den schouder viel een groote roode strik. Ook zwarte toiletten worden heel veel met kleuren afgemaakt, met veelkleurige strepen met Schotscbe stof. We vinden combinaties van zwart met felrood, geel, groen, hard blauw, paars. Verder wordt veel gebruik gemaakt van 'n garneoriDg met gelakt galon. Men kan b.v, een aardige, fleurige winter- iapon maken van roode wol, met zwart lak langs den hals en onder aan de mouwen. Verschillende moderne japonnen worden met smal lint of zijden veterband dichtgeregen, op z(j, op den rug, aan den hals, aan de mouwen, enz. Deze sluiting is echter slechts schijnbaar. Moest ze in werkelijkheid uit gevoerd worden, zoo kon niemand zich mee: zonder hulp aankleeden en waar bloveD we dan met onze zoo hooggeroemde zelf standigheid? Het effect is echter hetzelfde en dat is het voornaamste. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Hel Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practlsche Nederlandsche modetljdschrllt, hetwelk ook een schal van gegevens biedt voor handwerken tn alle genres, ls bij de uitgevers dezer courant legen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende ln 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knlppatronenbladen, bedraagt slechts 1 1,20 per kwartaal, Iranco per post 1 1,50. EEN VERRASSING VOOR DE NED. PLUIM VEETEELT. Eietprijzen op zeer behoorlijk peil. Regee- ringshulp vrijwel niet noodig? De heer D. J. Holsteyn, redacteur van „De Pluimveebode" schrijft ons; Elk jaar opnieuw komt men in de pluimvee teelt voor verrassingen te staan, verrassingen welke in tegenstelling van zoovele nu eens niet van onaangenamen aard zijn. Ver leden jaar, toen de eerste inzinking in de eier- prijzen kwam en men vreesde, dat ze nog eens 10 voor een dubbeltje zouden gaan kosten, zoo diep was het pessimisme reeds doorgedrongen, bleek, dat tegen een prijs van 10 voor een kwartje de Nederlandsche huismoeder een enorme hoeveelheid eieren ging afnemen, waar door we op een kerngezonde wijze over de moeilijkheden heen kwamen. Wel heeft de regeering toen nog een garantieregeling ih het leven geroepen, door namelijk het risico voor 100 millioen uit de markt te nemen eieren op zich te nemen en die in de koelhuizen te plaat sen, maar eerstens is het heelemaal niet noo dig geweest om tot dat aantal te komen en tweedens, heeft het de schatkist geen cent ge kost, werd er zelfs winst gemaakt. Vorig jaar heeft de eierboer dus geen steun van onze regeering noodig gehad. Ongedacht groot opnemingsvermogen. Dit voorjaar bleef de eierprijs op een mooi niveau gehandhaafd, was de prijs zelfs nog hooger dan in het vorige seizoen. Tot dat de Duitsche invoerrechtverhoogingen roet in het eten kwamen gooien en de prijzen inzakten. Weer bleek echter, dat het opnemingsvermo gen van ons publiek ongedachtgloöt was; er werden onnoemelijke voorraden eieren gecon sumeerd. Wel hebben wij opnieuw een steun regeling gekregen, op andere leest geschoeid als vorig jaar, namelijk een exporttoeslag op de eieren van een bepaald gewicht, waarvoor Duitschland een invoerrecht van 70 Mark de 100 K.G. (in het begin van dit jcar was dit een recht van 5 Mark!) was gaan heffen, waarvoor een bedrag van 5 millioen gulden is uitgetrok ken, maar ik zou me al heel erg moeten ver gissen, wanneer ook maar één vijfde gedeelte van dat uitgetrokken bedrag voor die steun verlening noodig zal blijken te zijn. En thans hebben wij zelfs marktprijzen van 6 cent, ter wijl ik het lang niet uitgesloten acht, dat wij met dat bedrag nog niet de topprijzen voor 1933 zullen-hebben bereikt. Pessimisten had den dit jaar reeds met een topprijs van 5 cent rekening gehouden. Uit dit alles zal voldoende blijken, dat de pluimveeteelt voor onze regee ring lang niet het grootste zorgenkindje is, dat deze tak van Nederlands agrarisch bedrijf mogelijk zelfs wel op eigen beenen had kunnen blijven loopen. En thans loopen er ernstige geruchten, dat men in deze nu wel eens voor een onaan gename verrassing zou komen te staan. Hoewel de laatste beide jaren is geleerd, dat het opnemingsvermogen van ons publiek wat betreft de eieren zeer groot is, zoodat een noodlottige prijsdaling wordt voorkomen, wil men toch tot een inkrimping van den pluim- veestapel overgaan, ten einde op kunstmatige prijzen tot hoogere eierprijzente komen en dit, terwijl we het volgend jaar ongetwijfeld op een dalende koopkracht moeten wijzen. Dat wordt voor de pluimveeteelt dus een riskante geschiedenis. Inkrimping doch tegelijk verbetering. Niet dat men in pluimveekringen tegen een inkrimping is, neen deze werd zelfs door een onzer meest belangrijke organisaties enkele maanden geleden uit eigen beweging aan de regeering voorgesteld, waarbij men echter van de gedachte was uitgegaan, dat zoo'u inkrim ping tegelijk een verbetering van onzen pluim- veestapei moest zijn. De weg om daartoe te komen lag voor de hand en wel afkapping van het laatste stuk van het broedseizoen, waar door het voor de kippenhouders nadeelige Jaat- broed zou worden gecoupeerd, dit zou reeds op een kuiken-aanfokbeperking van tusschen de 20 en 25 procent neerkomen, hetgeen vol doende zal blijken te zijn. Wel zou men nog verder kunnen gaan, door aan de eieren, welke in de machines worden gelegd, bepaalde gewichtseischen te stellen, hetgeen door een der organisaties in ons land voor haar leden reeds als verplichtend wordt gesteld, maar dit vraagt dan weer extra con- tröiekosten. Steit de regeering het echter als een dwin- genden eisch, dan zal geen kippenhouder o kuikenverkooper zich daartegen verzetten, het alleen als een dan noodzakelijk kwaad aan vaarden. Wij krijgen dan echter een krimpende productie en hoogere prijzen, hetgeen niet in het belang van het publiek is en evenmin in dat van den kippenhouder, omdat deze het grootste belang bij een vlot afnemenden kring van consumenten heeft, waarvan de beteeke- nis in het voorjaar van 1932 en 1933 we] over duidelijk is gebleken. DE WATERSNOOD IN CHINA. Milliaeiien verkeeren in levensgevaar. MOSKOU, 18 Oct. "Ten gevolge van langdurige regens zijn uitgebreide gebieden in het stroomgebied van de Gele Rivier in China in een watervlakte herschapen. De overstrooming heeft grooter omvang aan genomen dan de reusachtige ramp van 1931. De nood der getroffen bevolking is nog in geenen deele te overzien. Wie bij de over stroomingen niet het leven heeft verspeeld, is al zijn have en goed kwijt. Hoeveel per sonen om 'net leven zijn gekomen is niet bekend, doch door den vreeselijken hongers nood, die ten gevolge van het ontbreken van alle verbindingen is ontstaan, zijn, naar ge meld wordt, 20 millioen menschenlevens in gevaar. Tot nog toe was hulpverschaffingin een of anderen vorm nog niet mogelijk. DUITSCHE INGENIEURS MOETEN DE SOWJET-UNIE VERLATEN. Zij zullen door Fransche ingenieurs worden vervangen. Reuter verneemt uit Berlijn; De Duitsche ingenieurs, die in dienst zijn van Sowjet-Rusland moeten op last van de regeering onmiddellijk het land verlaten. Zij zullen worden vervangen door Fransche ingenieurs. DE VERMOEIENISSEN VAN EEN RECORD VLUCHT. Enkele zinsneden uit Kingford Smith s dag boek, die aantoonen dat de inspanning niet gering is. De Daily Express is in staat enkele zinsne den te ppbliceeren uit het dagboek van Sir Charles Kingsford Smith op zijn jongste vlucht. Daaruit blijkt dat de vlieger het niet gemakkelijk heeft gehad en dat de inspanning, aan een solovlucht verbonden, hem op het eerste gedeelte van z'n toch bijna noodlottig was geworden. De aanhaling begint met het volgende: Bij het aanbreken van den dag bevond ik mij bij de Grieksche kust. Ik voelde mij een beetje vervelend en zenuwachtig. Ik vlieg over Athene. Nog steeds last van die zenuwaanvallen. Ik geloof dat ik te oud word voor deze capriolen. De Turksche kust. Het zou kwaad zijn als ik hier moest landen. Ik heb daar geen ver gunning voor kunnen krijgen omdat ik in Ï931, toen ik wegens onwelzijn landen moest, in een militair gebied ben neergekomen. Midden boven de Engelenbaai. Alles loopt gesmeerd, maar ik zal blij zijn als ik aan den overkant hen, want het water bevalt mij niet.. Een nieuwe aanval van zenuwen. Een ellendig gevoel als of ik op het punt sta te be zwijmen. Ik hoop het er door te halen.voel me veel beter na een paar groote doses vlug zout. Zij schenen mij op te kikkeren... Ben met' behulp van loort>en te Bagdad geland. Kon niet slapen van de zenuwen. Een slechte nacht. Vntl mij vandaag aardig be roerd. Drie mijlen van Jask, voel mij Lelijk ziek, had een beroerd oogenblik toen ik tot zestig meter dalen moest omdat ik dacht dat ik be zwijmen zou. Zal trachten Bender Abbas te- halen.voel me iets beter maar zal te Bender Abbas landen om vlugzout of zouiets te halen. Voel mij beter eri ga dóór naar Jask, Ben geland te Gwadar in Beiictjlstan. AT schuwelijk ziek en kon niet slapen, ik nam iets in maar kon niet eh-:>. Heb nu in geen 36 uur gegeten. 75 mijl van fs rachi. Merkwaardig dat ik bijna nooit wind iïr,e Ik" hooger treffen, mai|SKe stijgen uit vrees vooraf1. Ik wilde dat ik zelf e<f' mijn toestel. nterg Karachi. Ben hier'J® kon niet slapen. DatjJ'B®1 broom gekocht en zal JBa' Ik nader Jodhpur. \lten& dank zij dr. Chappie vt*161 ?- zenuwpillen gaf. wzadf 8 October. Weer een ije'S, Hoelang kan ik dat uithou?®6, Akyab in Birma te bereiken^0®1, loosheid is ontredderend. Ik 1'. Bedenk mij daar juist datj'^i ben op weg naar Wyndhanr0' rst boek juist Allahbad gepasseerd. Ni1 slapen maar is het onmogelijk0 beter sinds ik flink wat koude ?n ZS heb. Als ik vanavond Akyab haai AF.6®6''- vanzelf. Boven de baai van Bengalen. Voel mij 1, Ik heb juist epn fiesch vlugzout omgest, 1 en de stuurhut ruikt hemels. Heb zes uur geslapen te Akyab, Cj dank! Ben net den evenaar gepasseerd'®®® heb geen schok gevoeld. Het is fijn weer mijn eigen halfrond te zijn. Hoera! Australië, ahoi, vlak voor den boeg!'*? Grootsche kleine motor, grootsch klein viieg-jDffi tuig! Zij mankeeren nooit. Hebben het arm- oude Smithje opnieuw het record voor Austra- V Iië bezorgd. MISHANDELING. Toen op het fietspad in de Rosestraat te Rotterdam twee uit de stad komende fietsers een man ontmoetten, die van den anderen s kant kwam, heeft deze, hetzij uit gekheid, hetzij, omdat hij vond, dat de anderen niet genoeg voor hem uitweken, een van de twee een duw gegeven. Deze man is gevallen. Met een gebroken linkersleutelbeen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De dader, van wien alleen bekeiid is, dat hij een manchester pak droeg, is doorgereden. De politie stelt een onderzoek in. Zondag 22 October 1933. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vul en 's av. dhr. Wildschut uit Rotterdam. Sommelsdijk, vru. Ieeskerk en 's av. ds. v. Asch. Dirksland, vm. ós. v. d. Wal en's av. dhr. Baart. Herkingen, vm. en 'sav. dhr. Overweel. Melissant, vm. en 'sav. ds. Bouw. Stellendam, vm. en nam. dhr. Bouman. Goedereede, nam. ds. v. d. Wal. Ouddorp. vra. Ieeskerk en nam ds. Polhuijs. Nieuwe Tonge, vm.Ieeskerk en 'sav. ds. v. d.Wal. Oude Tonge, vui. en 'sav. ds. Verkerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. Kleijne. Langstraat, vm. en 'sav. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. v. Asch en's av.Ieeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nam. Ieeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. Melissant. vm. en 'sav. Ieeskerk. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Sap. Ouddorp, vm. en nam. ds. de Graaff. Ooltgensplaat, vm. Ieeskerk, 'sav. ds. Schaafsma. Den Bommel, v.m. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 'sav. ds.deLange van Waar der. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. Ieeskerk. Dirksland, vm. en 'sav. ds. dc Blois. Herkingen, vm.; nam. en 'sav. Ieeskerk. Ouddorp, vm. en nam. Ieeskerk. CHR.GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Laman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. Foppema. van HET GROENE KRUIS en WIJKVERPLEGING aid MID- DELHARNlS-SOMMtLSDIJK, op Don derdag 26 October 1933, 's avonds half acht in Hotel MEIJER te Middelharnis. AGENDA Verkiezing bestuurslid voor Som melsdijk, vacature ontstaan door periodieke aftreding van den Heer J. KOENRAAD (herkiesbaar). Rekening en Verantwoording Pen ningmeester Groene Kruis en Wijk- verpieging. Beschrijvingsbrief Alg. Vergadering der Zuid Holl Vereen. Het Groene Kruis, enz. 1. De Secretaris, H. VAN ES. EEN ZAAK IN AARDAPPELEN,GROENTEN en FRUIT, gelegen te ROTTERDAM, Betje Wolf- straat 56—58, wegens verandering van zaken. J. VERHULST. Ook het beste adres voor het leveren, ontwikkelen, afdrukken enz. van FILMS. AANBEVELEND, VAN DER PLAAT. Effecten - Coupons - Rekening-Courant VERHUURT SAFE-LOKETTEN VERRICHT ALLE BANKZAKEN Zitdag te OUDDORP den le Zaterdag van elke maand, des middags van 2—6 uur in Hotel AKERSHOEK; te OUDE TONGE iederen Vrijdag morgen van 9—11 Va uur in Hotel DE WEERD.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 7