het opnemen der Tarwe Tandarts BUMS Boerenleenbank rechtzaken. advertentiën A. WIELHOUWER, Sommelsdijk Kantoor - Voorstraat 5 - middelharnis ZITDAG Middelharnis-Sommelsdijk D. JOPPE Cz. te Sommelsdijk Laat door ons Uw Kapok-bedden vermaken tot 3-deelige matrassen, desgewenscht binnen 3 dagen klaar! HET BESTUUR VAN DISTRICT 1 maakt bekend dat a.s. week zal worden begonnen met Zij, die hun tarwe niet in een schoonings- inrichting hebben liggen kunnen hun ge schoond monster a.s. Maandag vóór 5 uur bij hun plaatselijken vertrouwensman indienen. De Secretaris, J. BUTH Dz. HERKINGEN. AAMBEIEN. DE SALAMANDER JL GRAAF EGBERT SIGAREN VERBRUGGE TJ WOENSDAG 23 AUGUSTUS 193 J TALMI. Roman uit het leven te Stockholm.| ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1933. tocli weer neer als een verlaging van den een maal als garantieloon betaalden prijs. Deze week Woensdag zon de vcreeniging van garnalenhandelare'n opnieuw den prijs vaststellen, waartoe te Stellendam een ver gadering was belegd. Reeds eerder was door M. Jansen aan den Vooriztter van de Coöp. verzocht ziclt gerant te stellen voor de gevolgen van een te nemen besluit, waarbij den visschers onverminderd|dc exploitatieuitkomst 15 cent per K.G. zou worden betaald. Hierop kon de heer Holleman niet ingaan. De Coöp. tot de vergadering van garnalen- handelaren toelaten ging natuurlijk ook niet, daar een voorzitter alleen geen bindende beslissing kan nemen, aangezien die uit te voeren heeft wat het bestuur met de resp. leden beslissen. De voorzitter C. Jansen uit Brouwershaven was daartoe overgekomen en men kwam Woensdagmiddag tot overeen stemming om het gevraagde loon ad 15 cent per K.G. te betalen. De heer 51. Jansen had het bestuur van de visscherijvereeniging uitgenoodigd tegen 7 uur 's avonds, om den uitslag van die ge houden vergadering mede te deelen. Broeiing onder de yisscltersbevolking. Woensdag liepen de visschers den geheelen dag van en naar de haven en allerlei geruchten deden de ronde over het te nemen of genomen besluit der patroons. De hoofden waren verhit en de voorzitter van de vereeniging had oor spronkelijk moeite, de medebestuursleden, als mede een enkele toegevoegde mee te krijgen naar den patroon, die dit verzocht had. Men dacht aanvankelijk dat de gestelde eisch niet zou zijn ingewilligd en een prijs van 12 cent zou worden aangeboden. Ten slotte togen de afgevaardigden naar de pellerij van M. Jansen om den uitslag te vernemen. Dit was te 7,20 uur, dus 20 miniuten te iaat. De heer M. Jansen was aldaar tegenwoordig, alsmede de voorzitter van de vereeniging. Waar de heer Jansen uit Brouwershaven huiswaarts moest èn de patroons nog wat te bespreken hadden, bleven zij even enkele minuten doorpraten. De visschers werden over dit wachten ver bolgen en wilden heengaan. Toen M. Jansen dit bemerkte, liep hij hen achterna, waarop zij terug kwamen, en zonder meer wilde men onverwacht, zonder den uitslag af te wachten, de beide patroons te lijf, die tijdig een goed heenkomen zochten. Waar de eene patroon buiten de pellerij om over de Molenkade een toevlucht vond ten huize van den heer A. de Jager, werd de gemoedsstemming van de wachtende visschers zoo verward, dat men zonder eigenlijk te weten wat er gaande was een oploop formeerde van enkele honderden. Een rumoerige avond. Dit incident liep als een vuurtje door het dorp en weldra waren honderden op de been en de vrouwen deden niet het minst aan deze demonstratie mee. De heer Jansen van Brou wershaven moest echter huiswaarts en onder deze omstandigheden voelde de heer M. Jansen er weinig voor zijn collega naar Ouddorp te brengen per auto. De Stellendamsche auto verhuurders weigerden te rijden en zoo werd de heer van Gelder uit Goedereede verzocht te komen. Deze wist echter niet wat er gaande was en ontnuchterde eenigszins, toen hij de gespannen verhouding waarnam.' Intusschen was verzocht om politiever- sterking en binnen 't half uur was een be hoorlijke politiemacht aanwezig. Allereerst werd Jansen uit Brouwershaven naar Ouddorp gebracht. Onder geleide van twee politie agenten op de treeplank van de auto, met de blanke sabel gewapend, had de uittocht van Jansen plaats. De menigte ging met steenen gooien en enkele ruiten van de auto werden vermeid. Ook de politiemannen liepen nog schrammen op. Eenmaal buiten de gemeente zijnde, keerde de politieagenten spoedig terug om de orde te handhaven. Men bleef echter demonstratief bezig en in het woonhuis van Jansen werden nog enkele ruiten vernield. Het was reeds diep nacht eer de rust was weergekeerd. Nailer Vernemen wij ecltter dat het meest opgeschoten jongelui waren, die de baldadig heden hadden verricht. Door dit zoo treurige incident wisten de visschers voor M. Jansen echter niet wat er nu besloten was, en de heer Jansen voelde na deze handeling er niets voor, onmiddellijk maar weer te zorgen dat de arbeid hervat kon worden. Van de overige patroons was mededeeling ontvangen dat Donderdag ge- visclit kon worden voor 15 cent. Donderdagavond. Juist toen wij een onderhoud hadden met de heer Jansen, kwam de voorzitter van de visschersvereenigïng hooren hoe de stand van zaken was, na den droeven avond van den vorigen dag. Hetgeen "wij hierboven reeds hebben mede gedeeld werd meerendeels ook bevestigd door den voorzitter, die het ten zeerste betreurde, dat dit was gebeurd, terwijl er eigenlijk gereede aanleiding toe was. Ten slotte heeft de heer Jansen besloten de visschers te laten visschen, te beginnen Van daag, Vrijdag voor den prijs van 15 cent. Inzake een vast te stellen verkoopprijs van de garnalen is nog geen definitieve regeling gemaakt, doch ook deze is wel in 't zicht, het geen een waarborg kan zijn dat de conflicten niet zoo hoog meer zullen kunnen oplaaien als in de afgeloopen week. UOËUEKËËDË. A.s. Dinsdag wordt op het postkantoor de ouderdomsrente uitbetaald, des v.m. 8.30-11, n m. 2-3,'sav.5.30-7. OUDDORP. A.s. Maandag en Dinsdag wordt op het postkantoor de ouderdomsrente uit betaald, des vm. 8 30—11, nm. 2 3, 's av. 5.30-7 uur. De koopman H. Klink had het ongeluk byna een vinger af te zagen,zoodat genees kundige hulp noodig was. Ds. Van der Wal uit Dirksland is als consulent aangewezen voor de N. Herv. kerk. T. Tanis Kz. heeft ondershands aange kocht een perceel grond van A. Westhoeve, P. Sandifort en gebr. Witte om er woon huizen op te laten bouwen. Door het Bestuur der Cichorei „de Een dracht" werden 400.000 k.g. gedroogde Ci chorei verkocht voor den geringen prjjs van 4 per 100 k.g. Die lage prys is bier nog niet NIEUWE TONGE. Woensdagmiddag werd J. Breur met zijn rijwiel aangereden op den Zuiddijk, door een luxe auto van Breda. Aan zijn rijwiel werd nogal schade aangebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het zoontje van den heer A Hanenberg, geraakte in een onbewaakt oogenblik in de sloot achter de woning. Op het hulpgeroep 3nelde de vader toe die zich gekleed te water begaf en den kleinen drenkeling op het droge bracht. De kleine ondervond van het onvrij willige bad geen nadeel. door een veertigtal bruidjes en misdionaars, verwelkomd In de Kerk werden hem feest liederen toegezongen, terwijl hetdameskoor onder leiding van den heer Sterk, een cantate ten beste gaf. Nadat Kapelaan Pennock van Middelbar nis den jubilaris had toegesproken, werd deze plechtigheid niet eeu kort lof besloten Autotocht Ouden van Dagen. Jl. Donderdag maakten de Oudeu van Dagen, onder leiding van mej. Muller en den heer Van den Tol, een autotocht over het eiland, daartoe in staat gesteld door dertien autobezitters, welke voor dit doel gratis hun wagen hadden afgestaan 's Morgens acht uur werd vanaf do Kaai via Achthuizen en Langstraat naar Ooltgens- plaat gereden, waar de oudjes door den heer Vinke op koffie werden onthaald. Nadat hier nog een consumptie was gebruikt, werd over Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet naar Middelhanris goreden, waar bi) Reljngoud werd aangeland. Door den heer Rotsma werd bp de H BS een kiekje vau het gezelschap gemaakt, waarna Dirksland werd bezocht en aldaar bjj Polderman in „Odeon" den in- wendigon mensch werd versterkt. Verder ging de tocht over Melissant, Stellendam, Goedereede naar Ouddorp, waar de duinen en ook het strand werden bezocht. Geen dei- oudjes waagde zich echter aan een bad. In „Strandzicht" by Kaashoek werd twee maal geconsumeerd en om half vpf werd de terugtocht weer aanvaard. In dén etappe ging het terug naar Polderman, waar nog maals werd gegeten. Op den terugweg werd nog éénmaal aangeland by Ossaweljer te Nieuwe Touge, om vervolgens te 7 uur weer in Oude Tonge aan te komen. Bij de oude school stond de muziek opgesteld en met volle muziek werd een rondgang door bet dorp gemaakt. In afwpking van het vorige jaar bleken de oudjes niet zoo danslustig. Misschien waren ze te vermoeid omdat ze te Ouddorp in „Strandzicht" de verleiding niet konden weerstaan op de muziek van de Jazz-band hun oude beenen aan een dansje te wagen. Het is een in alle opzichten zeer goed geslaagde dag geweest. Aan den tocht namen 37 oudjes deel met een totaal aantal jaren van 2675, dus een gemiddelde van ruim 72. Een woord van dank aan den E. A. heer Burgemeester voor diens medewerking, auto bezitters, milde geefsters en gevers, leiders, leden van de muziekvereeniging en voorts allen die hebben bygedragen dezen dag voor de oudjes tot een onvergeteiyke te maken, is hier zeker op zyn plaats OUDE TONGE. De heer J. Pulleman reed met een tractor aan den Langeweg in de sloot. Met een kraanwagen is de tractor op vasten wal gebracht. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Het café Terhoeve is bij afslag gemynd door J. M. Sala Jr. op 4100, De inzet bedroeg 3190,—door den heer C.L de Wit. Een zoontje van Mej P. E. Heestermans had het ongeluk op zijn hoofd te vallen, waarby de kleine bloedend werd verwond. Dr. Parree verleende geneeskundige hulp. Maandagavond j.I., den vooravond van het 25-jarig Priesterfeest van den Ew. Heer Pastoor W. P. J. Janus, werd de jubilaris door Kerk- en Armbestuur en Feestcommissie met elf auto's te Middelharnis aan de tram boot afgehaald. Bij vele parochianen woei te zyner eere de Vaderlandsche driekleur. By de Kerk aangekomen werd de jubilaris .door den dienstdoenden Priester, omstuwd! DEN BOMMEL. Vorige week werden van deze haven vervoerd: 2000 H L.aardappelen. Tot plaatsvervangend secretaris dezer gemeente is door B. en W. aangewezen de heer A J. van Buuren, werkzaam ter secre tarie alhier. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 28 werkloozen ingeschreven. De gemeente ontvanger zal van 21 tot en met 25 Aug. as. afwezig zyn. Tot volontair ter secretarie dezer ge meente is toegelaten onze ingezetene W H Verheul. De regenval gedurende de afgeloopen maand bedroeg 87,2 en gedurende Juli 1932 77.7 m.M. L. B had het ongeluk met hot hout hakken een stukje hout in haar hand te krijgen, waardoor bloedvergiftiging ontstond Geneeskundige hulp was noodzakelyk. De Voorz frappeerde het, dat hy zooveel I vrouwen in 't land zag. Spreker erkent de vrybeid van de landbouwers daarin, maar belreurt, dat er zoo weiuigsamen werking is. De heer Mast: Je weet wat Luiendyk zei: Je best doen, uitstekend je best. En dan nog wat. Dan nog beter je best En weetje wat de menschen uit de werkveischtffing nu zeggen? Ik heb liever dat nooit eenig werk gever me vraagt. Spr. kenmerkt dit als sabotage. De Voorz.: Als dat waar is, zyn ze uit gemeente en 's Rijkskas geen cent waard. Weth. Jongeling zegt die ervaring niet te hebbeD. Spr. wjjat echter op het tekort in de rekening 1932 1151, Nu is het toch nog tamelijk gegaan. Maar de rekening 1933 zal erger raak zijn! Steeds zyn dit jaar de posten werkver schaffing verhoogd. Alle meevallertjes zyn dien post toegewezen We weten bovendien niet v/at we van het Rijk krygen. We hopen vau 76 pCt., krijgen we maar 60 zjjn we weer achteruit, 't Is voor ons ook niet ple zierig de menschen te laten staan. Maar we kunnen haist niet meer. Spr. deelt mee, dat ingewijden weten, dat in Sept de steunregeling voor aardappelen intreedt De minimumprijs zal van dienaardztjn.dat de boeren in ieder geval wat verdienen. Laat ze dan ook meewerken, de werkloosheid te beStryden. De Voorz Het is van alle kanten be keken. De financiën zyn moeilijk en samen werking ia hoogst noodzakeltjk. Klassestryd mag vooral in dezen tyd niet voorkomen. Sabotage mogen we niet tolereeren. Spr. zegt dat B. en W. geen voorstel heeft en dat de werkverschaffing 18 dezer automatisch zal moeten worden stopgezet. De heer Hokke: Buiten de werkverschaf fing zyn er toch ook nog werkloozen. De Voorz. zegt dat er zich slechts 2 mel den. Dom van de menschen dat z* het mel den nalaten. WIJ moeten ied ;re week opgave doen, hoeveel we er hebbeD komt nitmand zich melden, denkt men in den Haag, het gaat daar goed. De heer Mast deelt nog mee, dat de be palingen in de weikverschaffing de menschen dikwyis noopt dat ze liever niet 1 of 2 dagen particulier werken. Daar hebben ze hoege naamd geen voordeel bij. De Voorz Dat zijn diugen die ellendig zyn. Maar dit is eenmaal zoo. Laten we de werkverschaffing stoppen en probeeren hoe het- gaat. De heer Houthuizen: Hoelang probeeren? Als 't niet lukt? De Secretaris: Dan moeten zij zich hier melden. De Voorz.: Dan moeten we weer andere maatregelen treffen. Wordt algemeen besloten tot opheffing werkverschaffing, ingaande 18 dezer. Voor de rondvraag was geen ambitie Sluiting beteringen, die verdachte op het land heeft aangebracht als hekken en palen en een be tonnen sluis. Verdachte gaf ook toe een bedrag te hebben ontvangen en dit voor het betalen van huishoudelijke schulden te hebben ge bruikt, aangezien verdachte in 8 weken geen inkomsten had gehad. Notaris L. v. d. Sluys uit Dirksland, ver klaarde, dat het plaatselijk gebruik is dat als niet uitdrukkelijk anders is bepaald, onder bouwland in koopacten wordt verstaan de bouwgrond met de werken die ter verbetering zijn aangebracht. Door het te laag opgeven van de koopsom was nadeel ontstaan, doordat er nu minder aan rechten betaald moest worden. Getuige A. Both verklaarde het land van verdachte te hebben gekocht voor 7750. In dien prijs waren ook de hekken, palen en betonnen goten begrepen. Een gedeelte van de 1000 heeft getuige aan verdachte gegeven voor het passeeren van de acte, en een ander gedeelte erna. Mr. W. J. C. A. Nijgli, die curator is ge weest in verdachte's faillissement, verklaart, dat verdachte een bedrag van ongeveer 135 niet heeft afgedragen. Het O.M. achtte de drie feiten bewezen en van ernstigen aard. Voor de beide eerste feiten eischt het O.M. ieder 2 maanden ge vangenisstraf en voor het derde feit een ge vangenisstraf van 1 maand. De verdediger mr. W. R. Emmen Riedel voerde aan, dat ten onrechte gepoogd is van deze zaak een faillissementsdelict te maken. Er is echter niet onderzocht, wat verdachte met de ontvangen 135 heeft gedaan. Dat dit geld inderdaad gebruikt is voor de betaling van achterstallige huishoudelijke uitgaven, wordt bewezen door de kwitanties, die tot een Vervolg Ruadsverslag DEN BOMMEL (Zie pag. 3 1ste blad.) De heer Hokke hoopt dat de heer Lokker gelijk krijgt, maar betwijfelt het. Als ze er allemaal over dachten als de heer Lokker zou het wel gaan. Spr. zegt, we hebben 62 werkloozen gehad, nu 29, en als de oogst voorby is, reken ik, dat er nog meer los komen. En wat dan? Weth. Lokker houdt zyn meening vast, dat ze by herhaald vragen wel werk krijgen Een boer in moeilijkheden. Vervolgens heeft terechtgestaan de 47-jarige landbouwer C. den H. uit Dirksland, gedeti neerd, wien tenlaste was gelegd valschheid in geschrifte en bedriegelijke bankbreuk. Ver dachte zou op 15 Februari '32 in een door notaris L. v. d. Sluijs opgemaakte koopacte voor den verkoop- van een wagenhuis door verdachte, als koopsom hebben doen opnemen 1250,— terwijl de werkelijke koopsom 1500,— zou hebben bedragen; op 5 April '32 zou hij in een koopacte als koopsom van grond hebben doen opnemen een bedrag van 6750,terwijl de werkelijke koopsom 7750,— bedroeg. Ten slotte zou verdachte, die op J6 November 1932 in staat van faillisse ment verklaard was, een bedrag van 135, dat hij ontvangen had, niet aan den curator hebben afgedragen. Verdachte gaf de feiten toe, doch beweerde, dat het bedrag dat boven de som in de koop acte vermeld, is betaald, gold voor de ver- VVUIUL uvnvnvu v.wV. bedrag van 124 kunnen worden overgelegd. Van het derde feit zal verdachte dus dienen te worden vrijgesproken. Dan staat hier alleen de boer, die in moeilijkheden is. Pleiter wijst er op, dat een boer, om zijn bedrijf te kunnen blijven leiden, moet beschikken over eenig contant geld. Verdachte had hypothecaire en losse schulden. In uitersten nood is verdachte er toe overgegaan om stukken van zijn bedrijf te verkoopen, maar wanneer de hypotheek houders zouden eischen, dat het voile bedrag van de verkoopsom zou worden afgelost, dan zou verdachte met het verkoopen in het geheel niet opgeschoten zijn. Pleiter voert nog aan, dat verdachte te goeder trouw kan hebben gemeend, dat de verbeteringen, die aan het land waren aangebracht, niet hypotehcair ver bonden waren. Voorts heeft verdachte niet de bedoeling gehad van de te laag opgegeven verkoopsom gebruik te maken. Verdachte staat gunstig bekend. Een rap port, dat pleiter heeft aangevraagd, is echter nog niet gereed. Wanneer de rechtbank nadere inlichtingen zou wenschen, dan verzoekt pleiter aanhouding, waarvan dan tevens gebruik gemaakt kan worden om door getuigen te doen staven, dat de hypotheekgevers door hun agenten ter plaatse er mee bekend waren, dat de goederen voor een hoogeren prijs werden overgeboekt dan vermeld werd in de acte. Pleiter verbindt aan de vraag tot aanhouding, het verzoek, verdachte in vrijheid te stellen. De rechtbank heeft na raadkamer het ver zoek tot invrijheidsstelling afgewezen. Uitspraken 24 Augustus. (N. R. Cr.) PREDIKBEURTEN. Zondag 20 Augustus 1933. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vni en 's av. dhr. de Jong uit Kriinpeu aan den IJsel. Sommelsdijk, vm. le.skerk en'sav. ds v. Ascli. Dirksland, vin. en 'sav. dhr Baart. Herkingen, 'sav. Ds Polhuis (doop). Melissani, vm. ds. Bouw en 'sav. loeskerk. Stellendam, vin. en 'sav. dhr. Boumau. Goedereede, vm. ds. Verkerk. Ouddorp. vm. leeskerk en nam. dhr. Bouman. Nieuwe Tonge, .vm. leeskerk en 's av. Ds. Bouw. Oude Tonge, vin. dhr. Vetter en 'sav. ds Verkerk. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele blij ken van deelneming, betoond bij het overlijden van onze gebelde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. JANNA FAASSE, Wed. van den Heer W. DE MOOIJ. Familie DE MOOtJ. Sommelsdijh, Aug. 1933. NUTSSPAAR^ANK Middelharnis Sommelsdijk Geopend van v.m. 9—12 en n.m. 2—4 uur ZATERDAG v.m. 9—1 uur. MAANDAG n.m. 6—7 uur. DONDERDAG n.m. 6-7 uur. Rente vergoeding 3%. De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel- enden GRATIS TOEGANKELIJK, 'esgewenscht geeft de tuinman alle i i !cntlngent die mochten worden ver- i -ad. houdt Donderdags te Dirksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanal half 11 tót 4 uur. Die dagen SPREEKUUR te MID DELHARNIS,'s morgens van hall 9 tot 10 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. De bank leent gelden aan leden tegen 4.5 's jaars. Zij neeml gelden op tegen 3.36 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aan gevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van den kassier 2 persoons Slaapkamer-Ameublement. Wit lak met rose afgezet, be staand uit Ledikant, Waschkast, Nachtkastje, Tafel en Stoelen f 49,50. Wollen Dekens. Buitengewone aanbieding. Extra zware Leidsche Dekens. Fantasiepatronen maat 190 x 130 f 7,25; Reclame Wollen deken 160 X 210 f5,95; Mooi gestikte zijden dekentjes voor wieg of wagen f 1,35, voor Kinderledikantjes f 2,95; Kunstzijden Bedsprei f 1,95, f 2,45. Zeer mooi. 2 pers. Veeren Bedtijk f 9,95; Loostijk 37, 57 cent per el. 2-pers. Staaldraad- ol Netmatraseen, f 6,50, f 7,25, f 9,75, f 12,75, f 14,75, f 16,75. 15 jaar garantie. Bloemtalels. Zwaar massief eiken, bladmaat 30 cM. (rond model) hoog 70 cM. f 2,95; Bladmaat 40 cM. (rond model) hoog 70 cM f 3,50. Zwaar eiken Rook tafel met koper blad f 5,35. Bijzettafel Bladmaat 50 cM., (rond model) hoog 72 cM. f 4,45. Zwaar eiken Kapstok met spiegel en 5 haken f 3,65. Hoekstoel f 4,95. Ledikanten. 2-persoons, f 4,35, f 4,95, f 6,75. Kinder-ledikantjes, verschillende maten, nieuwste kleuren en modellen f 6,50, f 9,75, f 10,95. Nachtkastjes f 3,90, f 4,50. Waschtafels f 4,97, f 5,75. Waschkast f 7,95. Kapok-garnlttrar, 3-deelige matras en 2 kussens, 2-pers., compleet f 48,50. 2-pcrsoons Kapok-Bedstel, bestaande uit bed, peluw en 2 kussens, frlssche tijk f 18,50. 2-pers. Bedzak f 4,75, f 5,95. Kapok 39 cent per pond. Kussenvulling 24—29 cent per pond. Veeren 30 cent pfcr pond. 1-persoons Kapok-garnitunr, bestaande uit matras, schuine peluw en kussen, frlssche overtrek, compleet f 28,50. In onze bedden wordt alleen verwerkt de prima onvermengde Java-Kapok. Voor alles naar het goedkoopst Speciaal Bed>, Tapijt- en Behangselpapiermagazijn van Telefoon 243 Postgiro 151220 RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. Kipstraat 50, R'dam verkrijgbaar voor winkeliers bij MIDDELHARNIS Prijs per kwartaal Losse nummers 1 0 ADVERTENTIËN van 16 regels„IJ Elke regel meer O Bij contract aanzienlijk korti; Dienstaanbiedingen en Dienstaanvra f 1,per plaatsing tot een maxim van 10 regels, elke regel meer 15 ct MOTORRIJDER GEDOOD. Zyu verloofde, die op den duo zat, zw^ gewond naar het ziekenhuis vervoerd Zondagmorgen, omstreeks 10minuten vd half elf is op den Mathenesserdijk te Rt terdam, nabij de Mathenesserbrug een ernsi ongeluk gebeurd. Van den kant van het P. G. Hooftple kwam de 25-jarige J. S. de Bree, uit de Bi ken Huetstraat op zyn motorfiets aanrijde met op de duozitting zijn verloofde, de CA jarige S. Hazeihorat uit de Boomgaardstra; Van de brug naderde een melkauto, bestuu door den 24-jarigen J. van den Bosch vj de Spaansche Bocht. Waarschyniyk doe dat de motorryder zyn bocht iets te kc nam, is de motm fiets tegen den auto ger den. De Bree en zijn meisje werden tegen straat gesmakt. De Bree was vrywelopsl; dood. Mejuffrouw Hazelhorst is met een zw re schedelbreuk naar het ziekenhuis aan d» Coolsingel vervoerd. De motorfiets, die zwa; beschadigd is en de melkauto zijn voor onde zoek in beslag genomen en naar de gara; van de Verkeerspolitie aan de Duivenvoord straat vervoerd. In verband met de noo zakelijkheid, om van de situatie na het ong luk een paar foto's te maken, is het trah] verkeer op lijn 1-5 Zondagmorgen gedurenq eenigen tijd via den Mathenesserweg gelei ONDER DEN VOET GELOOPEN. Bij het Zaterdag te Zeeland (N.B.) gehoudd concours-bippique heeft een ernstig ongel J plaats gehad, waarvan de 30-jarige A. Ve: kuylen uit Uden het slachtoffer is gewordetó Tegen het einde van het concours zoude] nog enkele nummers patrouillespriogen vei reden worden. Verkuylen, die commandar is van de rij vereeniging St. Martinus, ree met zijn patrouille naar voren, toen plotseliDj het paard schichtig werd. Het dier spron opzy en wierp zyn beryder van zich a Hierbij werd Verkuylen onder den voet ge loopen door de achter hem komende ruitere Hij liep verscheidene trappen van de hoeve der paarden op Onmiddellijk snelde men to om het slachtoffer het veld uit te drager Dr. Janssen uit Zeeland, die op het terrei aanwezig was, verleende de eerste huif waarna het slachtoffer per auto in bewusti loozen toestand naar het ziekenhuis is vei voerd. Aldaar constateerde men,datdemaï inwendige kneuzingen en een zware hersen] schudding had opgeloopen. Zaterdagavond laat was het bewustzijn noi niet teruggekeerd. VALSCHE RIJWIELPLAATJES. In Duitschland zijn 4500 valsche rijwielplaatjd jvervaardigd, waarvan een gedeelte te Rotten] dam is verkocht. Vele arrestaties. Op 1 Augustus is het nieuwe jaar voor dj ijwielbelasting ingegaan en reeds op den eer| ten dag bleken er te Rotterdam zeer vel valsche plaatjes in omloop te zijn gebracht. Het grootste 'aantal was zeer goed nagemaaki 'n bijna niet van de echte te onderscheiden B Op 7 Augustus is iemand de Centrale Re cherche komen waarschuwen, dat hem op der_ Coolsingel een valsch rijwielplaatje te kood FEUILLETON. door ERNST LUNDQUIST. Vertaald door F. LAHR Jr. Nadruk verboden.) 14) I Wij hooren bij elkaar, jij en ik, zoolang wij leven, want wat God vereenigd heeft kan del mensch niet scheiden, dan voor tijdelijk. Maar ikJ zie nu terdege in wat mijn plicht is. Zoolang ikl niet in staat ben me publiek met je te engagecrenl en je een tehuis te bieden, dat je zonder vernede-j| ring kunt binnengaan, zoolang is het mijn plicht.j als man van eer, me op een afstand van je te| houden. Mijnentwege mag jouw goede naam niet bezoedeld worden... en wanneer ik me niet tot je verheffen kan, dan zal ik je tenminste niet tot mij vernederen. Jij bent geen meisje, dat het betaamt in het Humlepark op de bank te hangen met je wang op een vuile arbeiderskiel. Wij spreken elkaar nader, zoodra ik de verlovingsringen heb, Kaéja... maar tot daartoe moeten we vergeten, dat wij in dezelfde stad wonen." i_ „Zullen wij dan nooit meer hier samenkomen, Zooals voorheen?" vroeg Karin met een brok in haar keel. En mag ik je niet eens komen op zoeken?" »Ja, wanneer tante Beate 's Zondags eens een bezoek wil brengen bij de familie Berger en jou mee wjj nemen, dan zal ik wel zorgen, dat ik thuis

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 6