HOEKJE IODEBRIEF Gemengd Nieuws De sterkste kuike de beste leghe Bertels' Opfokvo Veiling berichten VERKOOPINGEN. Burgerlijke Stand [Geeft U op als Abon ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG Ooi een ei van 60 j" het ft de kip due water, buiten het voor het lichaams- ist zeggen, dat vol- ir minstens even zoo er. lal wel eens onder- net tegenzin drinken veer op hooge tempe- linder opneming van >r bouwstof voor de ervaren, dat als niet voorradig is, de leg it Het begint al met der eieren, k dat het drinkwater 5 uit de zon geplaatst et weer verscheidene pwen, frisschen voor onvoldoende frisch j?er gaat worden, zal [treden. toefjes op na, om ze te kunnen afwisselen alnaar de kleur van bet toilet, het uur van den dag of de persoonlijke stemming. Wanneer men de bloemen eenvoudig van vorm kiest, kan men gemakkelijk zelf der gelijke bouquetjes samenstellen Op onze laatste afbeelding ziet ge een toefje van twee bloemen, die zoowel van vilt, laken, leer of piqué gemaakt kunnen worden en vooral goed zullen doen op een modern kort jasje. Gebruikt men echter organdi, mous seline of satijn, zoo kau het by gekleedere toiletten gedragen worden. Waarmee versierde de vrouw van oudsher haar kleeding? Met kant en borduursel. Langen tyd is deze versiering uit de mode geweest en we schenen ons geheel verzoend te hebben met strenge, strakke ïynen. Maar nu we den terugkeer van kragen en ruches, van borduursel en kant beleven, bespeuren we eerst hoe dierbaar ze ons waren en hoe zeer we deze fijne, echt vrouwelijke garnee ring misten. Hier is het speciaal, dat de vrouwelijke handwerken een groote rol spe len. Een eenvoudig lapje linnen of batist kan door viytige vingers in een handwerk- juweeltje omgetooverd worden. We geven er op onze eerste afbeelding een paar voor beelden van. I1CHTING VAN NING. ut weer in eere. leefc vele goede eigen- ÜDg mist ze: ze ver- ar woning gezellig te et zoo echt huiselijk t in Holland gewoon eubels op als iD een is, enen weet niet door seiyke atmosfeer te deze vindt, kan men LIa dat de vrouw des Ihet buitenland heeft of Duitschland, van der gezelligheid heeft I. den laatsten tijdeen nsche vrouwen, hier of kje te vormen, dikwijls ne middelen. Misschien uur toe niet één, maar lener kamer goed aan wij een heel eind in I.. afbeelding ziet ge rips overtrokken divan ms van terracotta eü 5 zijwand zijn boekec- aarbij het bijzondere is, lillende grootten heeft i ingebonden plaatwer- r" in geborgen kunnen [etteekeningen in smal- in een rij boveD elkaar vorigen keer over de Daar zien we ten eerste een kraag van wit linnen, die rondom gefestonneerd is en met moesjes geborduurd. Door knoopen aan weerszijden, wordt deze kraag op de japon bevestigd. Van de bijpassende dubbele man chetten zijn alleen de onderste met nopjes geborduurd, beide zyn echter met festoh af gewerkt. Dit eenvoudige, maar keurige gar- nituurtje staat het best by een simpel toi letje van wol of katoen. In de tweede plaats zien we een ryk ge borduurde schouderkraag die het geheele bovendeel van de japon bedekt en eveneens met knoopen bevestigd is. Meü kan het bor duursel in bet wit kiezen ofwel in een kleur die by het toilet past. De laatste kraag die van voren met een vlinderstrik is afgewerkt, is van kant ver vaardigd. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen* schen Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren» raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nlenwe Modeblad". Dit uiterst practlscbs Nederlandscbe modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken ln alle genres, Is bij de uitgevers dezer Conrant tegen sterk gereduceerden prils verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nlenwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende ln 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knlppatronenbladen, bedraagt slechts 1 1,20 per kwartaal, franco per post 1 1,50, ide mode van het knoops- nenig simpel japonnetje telcostuum opvroolljkt. r verschillende bloemen Manoeuvres in Japan eischen tal van slachtoffers. Zeven soldaten besweken 150 man onwel geworden. TOKIO, 9 Aug. - TijdeDs de jongste ma noeuvres van een deel van het Japanecho legtr naby den Foejyama zyn zeven soldaten door zonnesteek gedood, terwijl 150 man schappen ten gevolge van de groote hitte onwel werden. Twee regimenten namen aan deze manoeuvres deel. Ben dezer stond onder bevel van prins Asaka. De Japansche troepen dragen des zomers en winters dezelfde uniform. By warm weer worden op het heetst van den dag oefenin gen gehouden, om de troepen aan de ver schillende weersgesteldheden te wennen. Vandaag zullen de manoeuvres worden voortgezet met schijnaanvallen uit de lucht op de verdediging van Tokio. Er zullen drie aauvallen worden gedaan, waaraan 80 vlieg tuigen zullen deelnemen. (Reuter). VERZENGENDE HITTE IN SPANJE, lederen dag talrijke sterfgevallen. MADRID, 9 Aug. - Spanje wordt op het oogenblik geteisterd door een geweldige warmte, die eiken dag verscheidene sterf gevallen veroorzaakt. Te Sevilla, waar de thermometer steeg tot buitengewone hoogte, zijn zes personen aan een zonnesteek ge storven. Verscheidene andere personen ver- keeren in zorgelljken toestand. Te Madrid werd in de schaduw 39 gr. C. geregistreerd en te Caceres 41. (Reuter). GOLF OVERSPOELT BADENDE WEESMEISJES. Zeven kinderen verdronken. NEW YORK, 9 Aug. - Aan de kust van New Jersey heeft een droevig ongeval plaatB gehad, waarvan zeven kinderen het slacht offer zyn geworden. Toen een vrt) talrijke groep weesmeisjes aan het baden was, kwam er plotseling een reusachtige golf opzetten, die over de badeode meisjes heensloeg en daarna weer terugtrok. Nadat de golf was weggespoeld bleek, dat een meisje verdronken was, terwyi er zes anderen werden vermist. Men neemt aan, dat zfl eveneens den dood in het water hebben gevonden. Ben aantal weesmeisjes, die veel water hadden binnengekregen, zijn per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. (United Press). JACHT BIJ KNGELSCUE KUST VERGAAN 'I Vermoedelijk zes dooden. LONDEN, 10 Aug. - Zes beeron vertrok ken gisterochtend met het zeiljacht „Sham rock" uit Fleetwood aan de Morecambe-baai, om een tochtje naar Barrow-in-Furness te maken. Een ander zeiljacht, de „Aileen", dat korten tyd later vertrok, was door den plotseling opkomenden wind en de ruwe zee na eenigen tijd gedwongen naar Fleetwood terug te keeren De opvarenden deelden mede, dat zU gedurende eenigen ttjd de zeilen van de „Shamrock" die het hard te verduren scheen te hebben, hadden gezien, doch dat de „Shamrock" plotseling geheel was verdwenen. Aangezien het jacht niet te Barrow is aangekomen en men verder niets meer van de opvarenden heeft vernomen, maakt men zich ernstig ongerust. Alle marine- en haven autoriteiten rond de Morecambe-baai zyn gewaarschuwd, doch tot nog toe is geen spoor van het jacht of de opvarenden ge vonden. SPOORWEGTEKORT ZAL GEDEKT WORDEN. Extra-belasting op vrachtauto's en busverkeer. Het is bekend, dat de nieuwe begrooting, die iu September a.s. zal worden ingediend, verschillende gaten vertoont, die, afgezien van den crisisdienst, by elkaar ruim 100 millioeu beloopen. Deze gaten moeten op de een of andere wijze worden gestopt en dit levert uit dan aard der zaak des te meer moeilijkheden op, nu het vorige jaar al een reeks speciale crisisheffingen en belastingen zyn ingevoerd, waarvan de opbrengst in de nieuwe begrootiug reeds is verdisconteerd. Een der tekorten, dat de grootste zorg baart, is het spoorwegtekort. Dit bedraagt over het afgeloopen boekjaar 26 millioen en ofschoon de minister dezer dagen heeft willen mededeelen, dat maatregelen in over weging zijn om dit tekort zoo spoedig moge- ïyk te doen verdwijnen, is open gebleven, welke deze maatregelen zullen zijn. Naar ons intusschen is gebleken, zal men de spoorwegsituatie trachten "te saneeren door de invoering van een extra-belasting op het automobielverkeer langs den weg meer in het bijzonder het vrachtvervoer en het autobusverkeer uit welke heffing een opbrengst wordt becijferd van 6 h 7 millioen per jaar. De bedoeling van d9ze heffing is niet alleen het scheppen van nieuwe inkomsten ter dekking van het tekort' hierboven bedoeld, maar tevens om een principieel meer gelijke verdeeiing van lasten tusscben de verschillende middelen van ver voer te land in het leven te roepen. De leidende gedachte is hierby om alle transportmiddelen meer dan tot dusver ge schiedde te doen bijdragen in de kosten van het verkeersapparaat in zijn geheel. Naar aangenomen wordt zal deze betere verdeeliog een gunstigen terugslag op het spoorweg verkeer uitoefenen, dat volgens berekening in 1930 reeds een nadeel ondervond van de autoconcurrentie dat op 11 millioen wordt gesteld. Door dezen maatregel wordt het mogeiyk geacht, dat de spoorwegen, mede aan de hand van verder in te voeren bezuinigingen en rationalisatie, zullen kunnen komen tot het opstellen van een sluitende exploitatiereke ning. Daardoor zal niet in eene voor de nieuwe begrooting zal nog moeten worden gerekend op een b(jdrage van 10 millioen uit de algemeeoe middelen tot dekking van het tekort doch wel, naar men aanneemt, zeer spoedig kunnen worden gerekend op een verdwynen van het geheele spoorwegtekort JONGEMAN STEEKT MEISJE IN DE BOKST. HAARLEM, 10 Aug. Gisteravond kwam een 24-jarige jongeman in hoogst overspan nen toestaud op het politiebureau meededen dat hy in de Turfsteeg een meisje meteen mes gestoken had. Terzelfder tyd werd de politie door een bewoner van de Kleine Hout straat opgebeld, die meedeelde dat by hem een meisje was binnengevlucht dat een bloedende wonde in de borst had. Een zieken auto werd ontboden, waarmede het meisje naar het Sint Elizabeth Gasthuis werd over gebracht. Daar bleek, dat zy een steekwonde in de borst had ter hoogte van den linker schouder, die echter uiet van ernstigen aard was. De dader was intusschen op het politie bureau wat gekalmeerd. By zyn verhoor verklaarde hy, uit minnenijd gehandeld te hebben. Het dolkmes, dat hij nog by zich had, werd in beslag genomen. Hy zelf werd op vrye voeten gesteld. EEN DOUANE-AUTO IN ACTIE. Op den proefrit reeds suoces. HEERLEN, 10 Aug. - Als proef heeft het Ryk ten dienste van de ryksambtenaren, belast met de controle op het frauduleus invoeren van diverse buitenlandsche waren een ryksauto disponibel gesteld. Deze ryksauto wordt door een goed gerou- tineerden ryksambtenaar der belasting ge chauffeerd en staat steeds klaar om by den eersten oproep naar dat punt van de grens den wagen te brengen, waar assistentie nood- —.keiyk is. Dit is een goede maatregel van de Regee ring, daar de meeste buitenlandsche waren met vracht- en personenauto's worden bin nengesmokkeld. De roekelooze en brutale bestuurders dezer smokkelauto's storen zich meestal niet aan de commando's en seinen van de grensbeambten om te stoppen en rijden met een geweldige vaart, met levens gevaar voor zich en anderen, door alle con troleposten heen. De douane-beambten ston den dan ook vrij machteloos tegenover dit modern smokkelvervoer. Hun eenig middel was de karabyn, wat ook niet altyd het gewensebte succes opleverde. De Inspecteur der belastingen te Kerkrade beschikte over den ryksauto. De proef werd genomen. Hij zelf met eenige gewapende kwam ze voor de dames het eerst by de finish, waarmede ze tlksch en monter toonde, dat onze dames van Flakkee opzwemgebied toch geregeld goede vorderingen maken. Bravo Maatje I By de heeren ging de belangstelling uit naar den kampioen van het vorige jaar, W. Wynhoff, die den kop by de heeren nam en 17 minuten 11 seconden nadat de knal geboord was voor hun vertreksein, aantikte aan den balk. Van de stoomboot Middelharnis werd dit begroet met een stoot op den stoom fluit, een vriendeiyke attentie, dat metéén voor allen het teeken was, dat de eerste deelnemer gearriveerd was aan het einddoel. M. van Driel werd tweede, hy scheen niet zoo goed op slag als op de 3 K.M. van de Schie, waar verhoudingswyze zyn tyd ook veel beter was18 min. 13 sec. had hy noodig voor den baan. Elf seconden later arriveerde S. Jongejan en dan gaan ruim 2 minuten voorbij voor Oor Tiemens arriveert in den tya van 20 min. 41 sec. beschicr vr.n der Slik weet zoowaar als no. 5 binnen te komen, tyd 21 min. 39 seconden, waarmede hy zyn kleinen kameraad Keesje Jongejan, die altyd traditioneel ale 5 eindigde op alle wedstrijden, naar de 6de plaats verdrong, tyd van Keesje 21 min. 55 sec. Als laatste der heeren- prijswinnaars meldt Arie Boogerman zich, tyd 23 min. 4 sec. en voor Boogerman, die erg serieus zich telkens oefende om goed getraind op den wedstryd te verschynen een prettig, maar vooral voldoening gevend succes is. Onze dames hebben intusschen niet stil gelegen, de jury heeft de taak om de tijden te noteeren, uit te rekenen, want door elkan der komen dames en heeren binnen. Marie Dijkers blijkt de derde aankomende dame te zyn in 24 min. 48 sec., W. van der Meide is 14 sec. later binnen. Sien van den Nieu-Ï wendyk, die last van kramp kreeg, zag zich vyfde geplaatst, verleden jaar was ze drie, Nel Tiemens, die te vlug gestart was, kon het tempo niet volhouden en ondervond het gevaarlijke van te vlug weggaan door het terugvallen naar den 6den plaats 26 min. 11 sec. Anneke Augusteyn uit Wormerveer, het dochtertje of moeten we zeggen de dochter zoetjes aan nu de bakvischjaren vlak „voor de deur Btaanl" van den eersten F.Z.C.-secretaris en medeoprichter van onze D1UK8LAND, Zaterdagavond speelde D.V.V. tegen een combinatie van Flakkee I en II. D.V.V. won met 2-0. Heden (Zaterdag) spelen de veteranen van D.V.V. tegen de veteranen uit Middel harnis. HERRINGEN. De voetbalvereen. H.V.V.I alhier zal a.s. Zaterdag op eigen terrein een wedstryd spelen tegen D.J S uit Middelhar nis. Daar beide ploegen gewoon zyn fraai spel te leveren, zal het aan spanning niet ontbreken. NIEUWE TONGE. Voetbalprogramma voor a.s. Zaterdag: N.T.V.V. I gaat op bezoek by V I O S. I te Den Bommel. Laten we hopen, dat ons elftal niet te onvolledig ie Dit is een vriend schappelijke wedstrijd. N.T.V.V. II ontvaDgt des n m. 6 uur V.I.O.S. II op het terrein aan den Molenweg. OUDE TONGE. J.l. Donderdagavond hield de zwemvereeniging „Zwëffilust" twee wed strijden in snelzwemmen, en wei: 300 M. vrye slag voor volwassenen. De uitslag van de 8 prijswinnaars (19 deelnemers) is als volgt: J. W. Kappelhof,5 min.50sec., Abr. Hartog, 6 min., Jac,. Hartog, 6 min. 35 secGerrit Oomens, 6 min. 48 ec C. A. Prince, 6 min. 53 sec,, Abr. de Korte, 6 min. 53 sec Leendert Buscop, 7 min W. E. de Vin, 7 min. 18 sec. 100 M. vrije slag, voor junioren. De uitslag van de 3 prijswinnaars (8 deelnemers) is als volgt: L. Hartman Az., 2 min. 55 sec., W. Los Johz3 min. 5 sec., Adr. de Weerd, 3 min. 35 sec. zijn met de minste kosten verk Opfokvoeder J30 dagen f 6.7^ Opfokkorrel 4—10 weken 5.9: Kunstkorrel B na 10 weken 5.7! Lager voederkosten en later mé Zoo verkreeg de Leer H. Koning, de WlJp jonge bennen 771 eieren Jn December en 653l mannd Januari j.l. dus 78 pCt. en 65.8 pCl tUUYi, Brochure pluimvee en eierlijstc Bestel bij Uw leverancier in Uv. indien daar niet voorradig direct Berlels' Oliefabrieken N.V. - An genomen. Hij zelf met eenige gewapende! medeoprichter van onze douane-beambten deden den eersten proef-1ZW8mclut)- met. vacantie in Middelharnis, tocht en niet zonder enccepj zwom de baan in 26 min. 540. cec. Rn 0-_ tocht en niet zonder succes. Aan de grens te Kerkrade, waar een auto op bevel niet wilde stoppen, werd onmid- deliyk de vermoedelyke smokkelauto door den Ryksauto gevolgd. Het werd een wilde [jacht, waarby de smokkelauto, die onder vuur werd genomen het ten slotte moest afleggen. Er werd gestopt en een persoon sprong er uit die het hazenpad koos. De wagenbestuurder zat gewond achter het stuur. Twee kogels hadden hem in den rug ge troffen. De beambten, na de eerste hulp te hebben geboden, riepen een geneesheer. Deze was terstond ter plaatse. De verwonding was levensgevaarlijk en onmiddellijk werd hij naar het St. Jozefziekenhüis te Kerkrade overgebracht. De ontvluchtte persoon, die vermoedeiyk ook is aangeschoten, is nog niet gevonden. De verwonde chauffeur was een zekere H. uit Schaesberg. De wagen met margarine werd in beslag genomen en pro cesverbaal opgemaakt. Ook te Remburg, waar de Ryksauto vee zocht, opereerde deze met succes. Een smokkelauto werd eveneens achterna gezeten door een Ryksauto en onder vuur genomen. Het gelukte ook dezen smokkel auto aau te houden. De bestuurder werd in hechtenis genomen. In een auto bevonden zich 740 pond Duitsche margarine. De proef-operatie is uitstekend gelukt en bewijst dat deze auto nog vele goede diensten bij de grenscontrole kan doen STELLING IN KERK NEERGESTORT. Vier werklieden gewond. MIDDELBURG, 10 Aug. Hedenmorgen werd de omgeving van de Segeerstraat te Middelburg opgeschrikt door een hevigen slag. Het bleek, dat in het nieuwe kerkge bouw, dat in aanbouw is voor de gerefor meerde gemeente, een aan den zolder opge hangen stelling naar beneden was gekomen. Op een gedeelte van de stelling, die afbrak, bevonden zich negen personen, terwijl een groote voorraad materiaal de overbelasting nog grooter maakte. Van de negen mannen wisten zich twee aan eenige binten vast te klemmen en later naar beneden te komen. Van de andere personen zyn er vier gewond op den grond terecht gekomen. Een hunner, de 16-jarige Geuze, heeft een rechterdybeenbreuk bekomen en is naar het ziekenhuis getransporteerd.Een tweede, Cor- nelisse genaamd, heeft vermoedelijk een rib gebroken, terwyi de twee anderen meer of minder ernstige vleeschwonden bekwamen. De politie was spoedig ter plaatse en stelt oen ernstig onderzoek in naar demogeiyke aansprakeiykheid voor dit ongeluk. 1 K.M. Zwemwedstrijd We hebben Woensdagavond „het voorspel' gehad van de meest belangryke zwemge- beurtenis, die we op Flakkee de laatste jaren krygen, de 2 K.M. van het Havenhoofd of Sas van Meneerse naar het Stoombootsplein, en dit voorspel is de 1 K.M., waarin de zwem mers vast kunüen kyken wat ze waard zyn, wat ze zullen preeteeren en waar hun zwakke plekken zitten voor den langen baan. We hebben dus Woensdagavond de eerste race gehad die alleen in belangrykheid, maar dan ook een flink stuk, overtroffen wordt door de groote race van as. Woensdagavond den 16den Augustus, maar die toch als een sportgebeurtenis genoemd mag worden. Er was nog niet zoo intens veel belangstelling voor, als ze wel verdiende, ook onder do zwemmers kon de belangstelling wel grooter zyn, al deden vrywel de besten weer mede en ontbrak alleen op het appèl J.Boomsma, die Zaterdag daarvoor een 5 K.M. had ge trokken met succes in Walcheren en die thans, even voor de start terugkwam en het maar beter vond om alleen geheel lit te starten voor een wedstryd voor zijn eigen vereeniging. Maar de winnaars van het vorige jaar waren allen present, we kregen eerst de dames aan het lyntje en met een schot uit het knal pistool gingen zfl ervandoor. Ma van der Valk wist zachtjes aan de leiding te nemen, z(j werd bedreigd door verschillende van haar zwemvriendinnetjes, maar met meer dan een minuut voorsprong op de 2-malige winnares van de dames in de 2 K.M.,Lien Onderdelinde, zwom de baan in 26 min. 544/, cec. En seconde later tikte de jongste deelneemster van allen aan, het dochtertje van den voor zitter Dr. Arends, Addie. Verder binnenkomende heeren: A. Sarelse 23 min. 6 sec., M. Blok 25 min. 55 sec., A. Langbroek 26 min. 11 sec., G. Blok 28 min. 30 sec., H. Overweel 29 min. 12 sec. en Cor Koote 30 min. 57 sec. Het verschynsel deed zich voor dat de eerst aankomende langere tijden maakten dan verleden jaar en de laatst aankomende daarentegen veel korter over den baan deden I 's Avonds heeft de prijsuitreiking plaats gehad, maar voor het zoover was hebben 2 ploegen van F.Z.C. een pittige oefenwed strijd gespeeld in waterpolo. Ploeg B. sloeg ploeg A. met 2-0, de wedstryd werd niet zoetsappig gespeeld, de heeren meendeD het heel erg af en toe met elkander, en de scheidsrechter deelde dan ook maar vrye worpen uit om de onderlinge clubliefde en harmonie te bewaren een bewys overi gens met die pittigheid, dat de wedstryd zeer serieus werd gespeeld. Maar dat is ook noodig, want a.s. Zaterdag komt een polo- ploeg in Middelharnis op visite by F.Z.C. en we zouden F.Z C. toch gaarne de overwin ning zien toegedacht, al zal Merwede uit Dordrecht, de tegenstander, dat betwisten. Mogen velen de gaDg naar het Havenhoofd ondernemen om deze party te zien en om waterenthousiast te worden. De prysuitreiking, door den voorzitter werd gevolgd door een verloting van voor werpen als badhanddoeken en zwempak onder de aangekomen zwemsters en zwem mers. Dat is gebruik geworden het vorige jaar, en zy, die door deelname medehelpen dezen wedstrijd te doen slagen, loten naar een extra prys. Ma van der Valk lootte het badpak, zij had dus al een zeer gelukkige dag, en 7 anderen gingen verheugd naar huis met een badhanddoek. Mochten firma's of particulieren zich geroepen voelen om de 2 K.M. van Woensdagavond te doen slagen door het beschikbaar stellen van extra prij zen, als badhanddoeken, badschoentjes, bad mutsen, zwempakken, welnu de heer Boom sma ontvangt deze gaarne. Verleden jaar had de heer Saers een fraai horloge als extra prijs aangeboden, laten we opmarkt- koopmanschapsmanier zeggen, welke firma is zoo royaal en voelt voor de extra reclame om een extra prys te zetten voor de „ver loting". (Adv.) De 2 K.M. voor volgende week belooft erg belangryk tè worden, bericht is binnen ge komen dat o.a. een bekende Rotterdamsche zwemster, mej. M. Berkel van de O.D.Z.in de klaBse Heeren tegen de heeren zal starten, zonder voorgift. Mej. Berkei's kortste tyd over de 2 K.M. is ongeveer 35 minuten, de kortste tyd van de Flakkeesche heeren is 371 Als mej. Berkel op slag is, zouden dan de Flakkeesche heeren werkeiyk haar hielen willen bewonderen! Waterpolo. As. Zaterdagmiddag, vermoe- deffik om half vijf zullen 2 wedstrijden ge speeld worden, F.Z.C. 1 tegen Merwede 1 en F.Z C. 2 tegen Merwede 2. De gasten zullen per sleepboot arrlveeren. Voetbal. A s Zondag speelt Flakkee I te Zieiikzee, terwyi een Veteranen-ploeg tegen Dirkslandsche Veteranen Zaterdagavond speelt. VOETBAL. Op Flakkee is opgeborgen Het bruine monster plus het veld, Het stadion met kleedlokalen, Plus de schutting 'tis geveld. Nu „Flakkee" K.N.V.B. is Moet zy aan een nieuw terrein, Want het oude stadion, was Met dit alles veel te klein. Spoedig heeft men dan gevonden Een nieuw terrein al naar de maat, Waar straks het stadion zal wezen Waar „Flakkee" in spelen gaat. Ongetwyfeld is 't een speelveld Ruim voldoende, onbetwist, Waar het spel deez competitie, Der K N.V.B. beslist. Geven wij met deez verbouwing Hulde aan 't „Flakkee" bestuur, Die toch altyd weet te zorgen Naar financie en levensduur. Zondag zal dan weer heginneD Het eerste elftal van „Flakkee", Zij gaat naar de overburen, Zy gaat dan naar Zierikzee. Jongens toont daar wat gy nu zijt Kampioenen R.V.B., Want daar zyn K.N.V.B.ers Om te spelen met „Flakkee". Maar als 't Zondag nog zoo warm is, Wil is wil, dus voetbalmin, Ongetwyfeld denken velen Dan aan 't heerlijk zwembassin! S'dijk. M. V. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 9 Aug. 1933. Bloemkool ƒ3,50 tot 11,20 per 100 stuks. Savoye kool 2,60 tot ƒ4,- per 100 stuks. Roode kool 2,60 tot 4,60 per lOOstuks. Komkommers 2,tot 2,80 per 100 st. Meloenen 12,50 tot 24, per 100 stuks. Sla 0,50 tot, 1,— per 100 krop. Andijvie 0,50 tot 1,60 per 100 krop. Peen 3,— tot 3,80 per 100 bos. Dubb. Princessen ƒ2,— tot ƒ5,80 per 100 k.g. Enk. Princessen 6,50 per 100 k g. Stam 5,20 tot 9,50 per 100 k.g. Stok 10,40 per 100 k.g. Stamsnyboonen ƒ5,- tot 6,70 per 100 k.g. Stoksnljboonen ƒ6,50 tot ƒ12,70 p. 100 k.g. Postelein 2,— tot 2,40 per 200 k.g. Stoofperen 3,50 tot 4,80 per 100 k.g. Noordh. Suikerp ƒ5,20 tot ƒ7.— p. 100k g. Oomekinderen 6,50 tot 13,40 p. 100 k.g. Appelen 3,50 tot ƒ9,— per 100 k.g. Yellow Transp. 5,70 tot ƒ9,40 p. 100 k.g. Zilveruien 6,— per 100 k.g. Augurken 14,50 tot. per 100 k.g. Druiven ƒ44,- tot - per 100 k.g. Abrikozen 26,— per 100 k g. Krozen 17,40 tot ƒ-,— per 100 k.g. Aardappelen 1,- tot ƒ2,- per 100 k g. Voer-aardappelen 0,85 per 100 k.g. Veiling van Donderdag 10 Aug. 1933. Kipeieren 48-51 K.G. 2,30 tot 3,15. idem 56-58 3,35 3,75 idem 58-60 3,76 „4,-. idem bruin 58 3,65 4,-. Eendeieren 8,50 4,50. Per 100 atuks. Aanvoer 7.250 eieren. VEILINGSBERICHT van Woensdag 9 Aug. 1'. der Coöp. Tuinbouw- ëri Yei'in „Oostvoorne". Kropsla 2,80 tot 2,90 per 10 Postelein 5,40 tot 7,60 per l| Spinazie 8,per 100 k.g. Frambozen 0,18 tot 0,62 per Bessen (roode) 0,13 tot 0,32 (witte) 0,14 per k.g. (zwarte) 0,43 tot 0,56 Druiven (blauwe) 0,38 tot 0,4 Pruimen (bl.) 0,12 tot 0,16 n Pruimen (w.) 0,17 tot 0,24 p Krozen 0,08 tot 0,14 per k.g. Moerbeien 0,66 tot 0,58 per ij Boonen dubb, stam ƒ2,— tot 100 k.g. z.d. 3,20 tot 100 k.g. enk. stam per 100 stamsny ƒ2,— tot ƒ2,60 p> stoksnlj 5 tot 10 per I Tomaten A 9,— per 100 k.g. B 8,— per 100 k.g. C 8,50 per 100 k.g. CC 5,10 per 100 k.g. bonken 6,per 100 i Komkommers (w.) ƒ1,20 tot 2,9 Augurken 0,02 tot 0,45 per k: Peen 6,70 per 100 bos. 5,50 per 100 k.g. Kroten -,— per 100 bos. Kool (roode) -,- tot ƒ-,— per] Kool (savoye) 2,70 tot ƒ-,— per 1 Bloemkool I 2,— tot 12,— per 1 II 1,20 tot 10,- perl Andijvie per 100 krop. Tafelperen 0,07 tot 0,25 per k Tafelappelen 0,08 tot 0,25 per Keukenappelen 0,02 tot 0,12 p Keukenperen 0,02 tot 0,10 per Rbabarber 1,20 tot per IC Doperwten 0,08 tot -,— per k Asperges (witte) 0,16 per bos. Meloenen 0,04 tot 0,18 per stu£ Op WOENSDAG 16 AUGUSTUS Afslag in Hotel De Weerd te Out des namiddags 3 uur (Nieuwe Ti Een Huis waaraan gevestigd een Erf, aan den Oostdijk no. 50 te Oud bewoond door P. A. ter Hoeve. Notaris VAN ISPE Op WOENSDAGEN 16 en 23 AUGl!' 1933, beide dagen des nam. 2 ui resp. in Hotel „Hobbel", aldaar bij) en Hotel „Van den Berge" aldaar slag; van een Heerenhuis met Ti de Voorstraat te Ooltgeusplaat ten v van de familie van Wyien Mej. M Inlichtingen te bekomen ten kant Notaris AKKER1 MIDDELHARNIS. Getrouwd: C. A. Wisse 24 jaar er van Baaien 25 jaar. SOMMELSDIJK. Gehuwd: J. Vroegindewey 26 j., te I harnis en C. Vroegindewey 22 j.,alh van der Meide 22 j., te Middelharnis Both 17 j alhier; J. van Wezel 26 j., i harnis en T. J. Auperlé 22 j., alhier. HERKINGEN. Gehuwd: Leendert van Wezel 34 Pieternella Francina den Boer 36 jaa Overleden: Korstiaan Kareis S3 jaar van Hester van der Hïm. NIEUWE TONGE. Geboren: Arendje Jannie d. v. M. en Adr. van Dongen. Overleden: Antje van der Veer (j vrouw van Jacob Breur. Steunt, bij gelijken prijs en kwalit De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land en bestrijdt gij de werkelooshe

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2