enten Tandarts BUIJS :enbank ONZE EILANDEN ELLE'S N THEE TWEEDE BLAD No. 74 29 Juli 1933 IWIKKEND E DAGEN 37 CENT 34 PPIJ ZITDAG i-Sommelsdijk Sommeisdijk ölMBORN'ê Plaatselijk Nieuws F| wtJ il „HOLLAND!A-WATER" de Fa. Wed C. KOLFF Zn. te MIDDELHARNIS Burgerlijke Stand ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 29 JULI 1933. PER ONSPAKJE houdt Donderdags te Dlrksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanaf half II tot 4 uur. Die dagen SPREEKUUR teMID- DELHARNIS, 's morgens van half 9 tot 10 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. Iaatschappij UR. gelden aan leden jaars. Zij neem! 1.36 's jaars, ook tinnen dagelijks aan J bij een der leden ot inbrengen en gelden eiken Maan- [agavond van 68 den kassier mnrpasiA I. ONZEEI^^DErJ Fiakkeeschen Boerenbond. Vervolg Verslag 1ste blinl pag. 3. Ons vertrouwen in de solidariteit van den Fiakkeeschen landbouw in deze aan beroe ringen rijke tijd blijft ongeschokt en wij zijn overtuigd, dat de nog afzijdig staande land- bouwve eenigingen bij dezen Bond zullen aan sluiten, te meer waar finantieele bezwaren, welke in dezen geldeloozen tijd dubbel gelden, hier geen gewicht in de schaal kunnen leggen." Geluk, van Herkingen, zeide dat het hem, frappeerde dat daarin niets vermeld was om trent een actie tot vergemakkelijking en ver mindering van de sociale lasten, die zoo zwaar op de landbouwbedrijven drukken, temeer daar er nu straks weer een werkeloosheids verzekering ten laste van onze bedrijven zal komen. Voorzitter zeide dat daarover al zoovele malen is gesproken, dat men er haast over is dood gesproken, wat voor ons echter geen motief is daarbij stil te staan. Alle wenschen| moeten wij echter bij de Regeering kenbaar maken via onze centrale instellingen, die dan het goede voor ons bij de Regeering zullen bepleiten. Besloten werd dit verslag voor kennisgeving aan te nemen. Besloten werd de contributie ongewijzigd te laten. De lasten van den Bond kunnen niet veel verminderd worden, al hebben wij de statistiek die wij altijd aan de rekening gaven uit bezuiniging al laten vervallen. De statistiek zelve is echter compleet en voor belangstellen den op het secretariaat ter inzage. Bij de vaststelling van de vraag waar de volgende aigemeene vergadering zal worden gehouden kwam een verzoek van de afdeeling Goedereede, hetgeen nader zal worden be sloten. Bij de rondvraag vroeg Sieling van Melissant stappen te doen bij de regeering, dat -afwij kende bepalingen gemaakt worden in de Mo tor- en Rijwielwet, waarbij het was toegelaten dat paarden achter een fiets naar de weide mogen gebracht worden, daar dit een ernstig ongerief is in een landbouwstreek. Voorzitter gaf dit toe, doch verwachtte voor de Provinciale wegen daarvan geen resultaat. Overwogen zou kunnen worden ontheffing te vragen voor de polderwegen. In elk geval zal het bestuur dit nader onder de oogen zien. Struik meende dat gevraagd moest worden vervoer van paarden met ongedekte oogen, die zijn geheel zonder gevaar voor het verkeer, aldus deskundigen. Alzoo besloten. C. Geluk vroeg het eischen van uitbetaling van de aardappelensteungelden van den vori- gen oogst. Voorzitter maande aan geen communisti- sclien toon te gaan voeren. Spreker zeide dat hem officieus was medegedeeld dat dit eind Juli zou geschieden. Het schijnt echter door de kabinetswijziging wat in het achtertouw geraakt te zijn, doch hij zeide hoop te hebben dat dit spoedig zou geschieden, waartoe ook is aangedrongen, temeer daar het nog te trek ken bedrag thans van veel beteekenis is ge worden voor den doorsnee landbouwer. Koese vroeg welke bezwaren waren inge bracht tegen het Uitvoer-Contröle-Bureau. Voorzitter zeide dat die veelvuldig waren, doch voornamelijk het feit dat de landbouw organisatie daarin te weinig is vertegenwoor digd en de huishouding van het bureau te duur is. Geluk vroeg wat het beteekende dat de Minister voornemens was om een garantie te geven van ƒ11,voor normale bieten. Voorzitter zei daarover ook niets te weten, spreker had ook dit bericht gelezen, doch meer niet. Ook de heer Breen, door den voorzitter de bietenspecialist genoemd, wist verder niets en nam tot conclusie „de tijd zal 't Ieeren". Both vroeg hoe het stond met de aardappel- steun voor den nieuwen oogst. Voorzitter deelde mede dat daarvoor een commissie benoemd is, waarin ook een onzer leden zitting heeft, de heer de Wit van Oude Tonge. Daarvoor zijn zoowat 40 plannen op gemaakt; ook wij hebben een plan ontworpen. De regeering heeft ten slotte, nadat die com missie al die plannen heeft bestudeerd om de regeering van advies te dienen, ook een plan gemaakt en medegedeeld dat dat plan de grootste kans van aanneming gaf. Dat plan geeft ons echter weinig moed, daar daarin vervat is een vaststelling van 2 cent per K.G. als garantie voor den voorraad, per April '34 aanwezig. De handel zal natuurlijk den wantoestand uitbuiten waarin de meeste landbouwers ver- keeren, die moeten verkoopen om contanten in handen te krijgen, zoodat velen onzer ge noodzaakt zullen zijn hun waren eerder van de hand te doen tegen lageren prijs. Zoodat van steun dan weinig sprake meer is, mogelijk wel voor den handelaar. Smits deelde mede dat ook het plan van den Fiakkeeschen Boerenbond dezer dagen door de regeering in ernstige overweging is genomen. Voorzitter; Dit is een laatste bericht blijk baar. Mocht dat kans van slagen hebben en voor September worden aangenomen, dan heb ik goeden moed dat we een werkelijke steun regeling krijgen, waarvan we redelijk iets kun nen verwachten. De Boer van Herkingen wees op het ge vaarlijke punt om aardappelen, die boven de maat zijn, buiten de steunregeling te houden. Dat zou voor Flakkee den halven oogst be- teekenen. Voorzitter; Ook daaraan is gedacht in ons plan. Daarmede was het huishoudelijke gedeelte afgeloopen en gaf de voorzitter het woord aan den heer Bessum, directeur van Het Centraal Bureau, te Rotterdam. De Heer van Bessum zou spreken over „Het Centraal Bureau" en „Coöperatie". Spreker begon met dc mededeeling dat het Centraal Bureau geen jeugdige instelling meer was, docli reeds een 30-tal jaren bestond. Gaf een uiteenzetting over de groote kalisyndicaten en hun werkingsfeer. Daarbij bleek dat men. vroeger voor de waar die geleverd werd geen enkele garantie voor de kwaliteit had, daar de agenten hier en elders ook de prijzen maar bepaalden. Door de stichting van liet Centraal Bureau is een groote wijziging in de samen stelling van de kali ontstaan, daar men reke ning ging houden met de wenschen van den landbouw. Het Centraal Bureau heeft thans ongeveer 500 iandbouw-vereenigingen aan zich verbonden door een lidmaatschap. Enkele jaren terug was het aantal nog groo- ter, doch toen is een splitsing ontstaan door de afscheiding van de 3 Gewestelijke R.K. Or ganisaties. Het Centraal Bureau en de 3 ge westelijke R.K. organisaties hebben zoowat 60 van den totaal omzet in Nederland van de Meststoffen, alsmede ruim 50 van de voederartikelen. Daaruit valt te concludeeren dat het Centraal Bureau als zoodanig geen klein lichaam is, want de omzet in 1932 heeft ruim 53 millioen gulden bedragen. Ook de finantieele opzet is zeer goed en hecht te noe men. Het Centraal Bureau beschikt over een reserve van 4 ton en nog een extra reserve, die voorkomt onder den naam van Fonds voor Prijsverschillen, van 41 ton. De aangesloten vereenigingen hebben ook mede een aanspra kelijkheid, doch deze strekt niet verder en per jaar af dan voor 5 van den jaarlijkschen omzet der vereeniging zelf. Stel dus dat een vereeniging voor 100.000,omzet, dan be loopt haar aansprakelijkheid voor dat jaar 5.000,De kosten die het centraal beheer op haar massa inkoopprijs iegt bedraagt on geveer 5 cent per 100 K.G. Spreker gaf als zijn meening te kennen dat de kunstmeststoffen het voordeeligst in den zomer kunnen worden gekocht en raadde de vergadering aan daarmede in het vervolg reke ning te houden. Het Centraal Bureau zal hier op het eiland een loods bouwen die over 6 weken klaar zal zijn, daarin worden verschillende kunstmest stoffen in voorraad gehouden en zoo zal het ook mogelijk zijn dat kleine hoeveelheden worden afgeleverd. Ook zal daar een voorraad veevoeder komen, zoodat ook te dien opzichte de landbouw ge holpen kan worden. De spreker werden nog verschillende vragen gesteld, die vlot werden beantwoord tot tevre denheid van de vraagstellers. De voorzitter dankte den Heer van Bessum voor zijn inleiding en vertrouwde dat het Centraal Bureau hier een afzetgebied zou kun nen vinden. Dan werd het woord verleend aan den heer Smits, de Iandbouwleeraar van de Lagere Landbouwschool te Sommeisdijk. Deze spreker hield een causerie over den Gouden Standaard. Den heer Smits eigen, gaf hij een duidelijk overzicht in eenvoudige taal en eenvoudige voorbeelden van de naweeën aan de inflatie van onzen gulden verbonden. Het was niet gemakkelijk, dit zoo uiterst ingewikkeld pro bleem voor een leek te verklaren. Toch deed het ons goed, dat de spreker verrast was over onze serie artikelen, die wij over dit onderwerp hebben gepubliceerd. Wij meenen dan ook te kunnen volstaan met deze mededeelingen over deze lezing, omdat wij anders in herhaling zouden moeten vallen van onze artikelenreeks. De voorzitter dankte ook den heer Smits voor zijn leerzame rede en sloot daarna te acht uur de vergadering. KORFBAL. Zaterdagmiddag speelt in Hellevoetsluis een combinatie van Goeree en Overflakkee om den eilandenbeker van den R K.B. Om half drie wordt vertrokken metschip- per Polak. Om 4 uur wordt gespeeld Flak- keesch 12-tal Voorne en Puttensch 12-tal. Haif zes tot half zeven Rotterdamsch 12-tal Flakkeesch 12-tal, 7 tot 8 uur Voorne en Putten, Rotterdam. Het 12-tal van Flakkee is als volgt samen- strijd van N.T'.V.V. aangaande het 5-jarig bestaan tegen Xerxes van Oude Tonge we gens verhindering van laatstgenoemde club niet door is gegaan, heeft het bestuur van N.T.V.V. besloten om a.s. Zaterdag het eerste en het tweede elftal een wedstrijd tegen de elftallen van D.J.S. uit Sommeisdijk te laten spelen. Het zal natuurijjk een zeer interes santo match worden, daar het eerste elftal oen lauwertak en het tweede elftal een me daille beschikbaar heeft gesteld. Voorts kan nog vermeld worden dat de Jasz-Band van NieuweTonge op het N.T.V.V. terrein aanwezig zal zijn, en het geacht pu bliek en de feestvierende vereeniging op vroolljke wasjes zal vergasten. (Adv.) Aanval: G. Voo(js, F. Tanis, P. Oomesen B. Hoogwater. Middenvak: D. van As, W. Hoogwater, N. van Es en A. Tanis. Verdediging: A. Hagens, C. Koese, J. Boo- german en F. Kort. WD wekken iedereen op om deze belang rijke wedstrijden by te wonen. DIRKSLAND. Zaterdagavond Voetbalwed strijd D.V.V. I tegen Spido I Zwartewaal. Deze wedstryd wordt opgeluisterd door de muziekvereen. „Amicitia". Aanvang 7.30 uur n. tijd. Zondagmiddag 2 uur n.t. revanchewed- str(jd D.V.V. I Spido I. STELLENDAM. Zaterdagavond speelde R O H.D.A. I albier een wedstryd tegen G.S.V. I uit Goedereede. De uitslag was 5-4 voor G.S.V. I. NIEUWE TONGE. Daar de jubileumwed- asmmsam MIDDELHARNIS. Voor het staats examen B tot toelating aan de Universiteit slaagde te Amersfoort onze dorpsgenoot de heer D. A. Slis Jb.zn. *Onze dorpsgenoot de heer H. J. Zoon is dezer dagen in Den Haag geslaagd voor Boekhouden voor Mercurius en de Vereeni ging van Leeraren. De heer P. Honkoop, candidaat te Rot terdam, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan alhier. Van de 22 op hem uitge brachte beroepen, is het beroep naar Den Haag door hem aangenomen. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 17 tot en met Zaterdag 22 Juli 1933 hebben zich by den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 92 personen van verschillende vakken als werkzoekenden doen inschry ven, t. w.: 47 landarbeiders, 15 diepzeevissehers, 8 transportarbeiders, 4 letterzetters, 4 tim merlieden, 4 koopvaardymatrozen, 2 opper lieden, 2 boekbinders, 1 kabelmonteur, 1 electricien, 1 boekdrukker, 1 borstelmaker, 1 handelsreiziger en 1 pakhuisknecht. Donderdag j.l. vertrok het zoontje van den heer H. Dubbeld Az. om gezondheids redenen voor eenige weken naar het Vacan- tie-koloniehuis „Ons Genoegen" te Oost- voorne, voor rekening van de Vereeniging „Draagt elkanders Lasten". In de Geref. Gemeente aan de Chris tiaan de Vrieslaau hoopt Dinsdag 1 Augus tus des avonds 7 uur op te treden de heer Ligtenberg uit Rotterdam. De machinist btj de R. T. M., de heer M. Blok Lz. alhier, had met het rangeeren van een locomotief op het emplacement alhier het ongeluk over de rails te struikelen en met zyn been bekneld te geraken tus- schen de wielen en rails, waardoor hij zich ernstig bezeerde. Geneeskundige behandeling was noodzakeiyk. Na een 3-jarige opleiding aan de Christ. U.L O.-school alhier, slaagden te Rotterdam voor het M.U.L.O-diploma de leerlingen: Nellie Zeilstra, C. Slis, M. Langbroek, W Verheul en G. Tanis. Donderdagmiddag had mejuffrouw J, van Driel, ten huize van den heer A.Smits- hoek, het ongeluk van de trap te vallen en kwam op een aldaar staand petroleumstel terecht, waarop een pot kokende thee stond. De thee ging haar over het been, waardoor ze ernstige brandwonden opliep. Per auto werd ze naar den geneesheer vervoerd. Onderzoek van uien voor uitvoer. De Staatscourant bevat de adressen, waar toe men zich kan wenden met aanvragen om onderzoek van uien bestemd voor uit voer. Voor Goeree en Overflakkee bij den heer J. v. d. Meide Jzn Middelharnis, tel. 34. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 26 Juli 1933. Bloemkool ƒ2,- tot 7,50 per 100 stuks, Roode kool 3,70 tot 5,— per lOOstuks, Savoye kool 3,60 tot ƒ4,- per 100 stuks. Komkommers 0,70 tot 4,80 per lOOstuks. Peen 2,70 tot 2,80 per 100 bos. Selderij 1,70 per 100 bos. Kroten 1,— tot 1,50 per 100 bos. Andijvie 0,50 tot 1,— per 100 krop. Sla 2,— tot per 100 krop. Dubb. princessen ƒ4,- tot 5,60p.lOOk.g. Wagenaars ƒ2,— tot per lOOk.g. Stamsnyboonen 2,- tot ƒ4,- per lOOk.g. Stoksuljboonen 13,50 tot 15,50per lOOk.g. Postelein 2,— tot 2,60 per 100 k g. Peren 4,20 tot 12,— per 100 k.g. Appelen 9,50 tot per 100 k.g. Kruisbessen 5,80 tot per 100 k.g. Druiven ƒ34,— tot ƒ50,— por 100 k.g. Morellen ƒ4,- tot 20,— per 100 k.g. Aardappelen ƒ1,— tot ƒ2,— per 100 k.g'. Yellow Transparant 10,10 per 100 k.g. Veiling van Donderdag 27 Juli 1933. Kipeieren 49-51 K.G. 1,85 tot 1,95. idem 54-57 2,- 2,25. idem 67-60 2,25 2,50. idem bruin 58/59 2,35 2,50. Eendeieren 3,10 3,50. Per 100 stuks. Aanvoer 11.750 eieren. SOMMELSUIJK. Het woon- en winkelhuis van de erven wed. Korvink, staande aan den Dubbelen Ring alhier, is ondershands verkocht aan M. Villerius alhier. By den Agent der Arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag ingeschreven 41 land arbeiders, 2 losse werklieden, 1 landbouw» knecht, 6 havenarbeiders, 1 timmerman en 1 machinist. Totaal 62 personen. DIRKSLAND. Uitslag van de op Woensdag 26 Juli door notaris Van der Sluys albier gehouden veiling in het gebouw Odeon van 2.26.65 H.A. (5 gem. 178 r. Somm. maat) bouwland en halve dreef te Sommelsdyk in den polder de Oude Plaat in den hoek van de Blinde Dreef en den Oudelandschen Dyk Kad. Sectie D. No. 446, 1030 en 1031. In 2 perceelon. In eigendom toebehoorende aan den heer J. P. Nieuwland te Dirksland. Perceel I: 1.29.95 H.A. (3 gem. 62 r.Somm. maat) bouwland, halve Blinde dreef en wate ring, in den hoek van de Blinde Dreef en den Oudelandschen Dyk, Kad. Sectie D.No. 446 en 1031. Ingezet door den heer Joh. Holleman alhier op 610, - per gemet of in totaal op 1956, Perceel lil 0.96.70 H.A. (2 gem. 116 r. Somm. maat) bouwland en halve Blinde dreef ten westen van perceel I, Kad. Sectie D. No. 1030. Ingezet door den heer P. van Markensteijn op 725,— per gemet of in totaal 1730,-. De afslag zal plaats hebben op Woensdag 2 Augustus a.s., ter herb6rge van den heer J. Vermeulen alhier. Uitslag van de veiling van bouwland ten overstaan van notaris Van derSlupsop 25 Juli 1933 voor den heer M.v. d. Heijden te Rhenen: Perceel I: 1.18.30 H.A. (2 gem. 173 r. Voornsche maat) bouwland. Tot blootschoof 1933 verhuurd aan A. van der Wekke Dz. Ingezet door den heer W. Hagens op 730 per gemet of in totaal op 1881.— Het land is gelegen in polder Dirksland aan den Philipshoofjesweg. zyk hand zoodanig te branden, dat hy - onder geneeskundige behandeling moest len. Maandagmiddag had de heer Ja Oostenbrugge het ongeluk met zyn tusschen culafator te geraken met het| volg dat een ader geraakt werd en onder geneeskundige moest begeven. Donderdag maakte de Zangvereenij „Excelcior", allen per fiets, een reisje r. Brielle, Oostvoorne, Rockanje en omstrell 's Morgens 8 uur vertrok men per schi» v. d. Maas naar Hellevoetsluis en veq naar Brielle, waar de kerk bezichtigd en een kykje op den toron genomen wi vervolgens naar Oostvoorne met ztjnpra tige omgeving, en naar RockaDje waar vel van de watersport genoten werd. Tot7 i bleef men daar en op den terugweg w een bezoek gebracht aan de ronde we Rockanje, waar even geruBt werd. Er is vi genoten en men ziet weer uit naar een c gelijken dag. Toen de motor de haven blnn kwam stonden drommen de vereeniginp' te wachten. OUDDORP. Volgens beschikking vant betrokken Minister zal met ingang vai Augustus a.s. voor het merken van bov tallige biggen 10 per stuk betaald moe worden. De heer C. Breen, le wethouder de gemeente, zal gedurende het verlof van c burgemeester fungeeren als loco-burgeme ter. Het 31-jarig zoontje van C. Grim was bij het spelen in de haven gevalh Zyn 7-jarig broertje Piet sprong er by kon hem bytyds redden. NIEUWE TONGE. Ter gelegenheid v den verjaardag van H. M. de Koningi Moeder, zal de Muziekvereeniging ,Apoli< directeur de heer H. van Balen, Woensd 2 Augustus a.s. des nam. 7 uur (o.t.) e concert geven in de tent in den Kerkri; alhier. Het programma luidt als volgt: 1. Alte Kameraden, marsch, C. Teike; 2. Les Sabots de Suzon, ouverture, Pap 3. Amicitia, wals, H. van Balen; DE GEZONDSTE DRANK. 100 NEDERLANDSCH. Voor Overflakkee en Goedereede uitsluitend verkrijgbaar bij (Adv.) Uitslag van de veiling van bouwlanden ten overstaan van Notaris Van derSluy'ste Dirksland op 25 Juli 1933 voor Mevr. C.A. Rinkel te Amsterdam: 4 32.09 H A. (9 Gem. 123 R.V. Maat) vroon Bouwland en watering te Dirksland in den polder Dirksland aan den eersten Stoofweg Kad. Sectie A Nos. 309, 419, 422 en 606. In 3 perceelen en combi- nitie. In huur by A. Grootenboer, W. ZoTge' en T. Markus. Perceel I. 1 65.40 H.A. (3 Gem. 181 R.V. Maat) bouwland Sectie A 606, ingezet door den heer L. I. Polderman alhier op 730,— per gemet of in totaal op 2630, Dit perceel is verhuurd aan A. Grootenboer blootschoof 1937. Perceel II. Ongeveer 1.13 90 H.A (2 Gem. 144 R.V. Maat) bouwland en halve watering, ingezet door den beer L. I. Polderman alhier op 740,— per gemet of in totaal op ƒ1835,- Dit perceel is verhuurd aan W. Zorge tot blootschoof 1936, voor 148,80 per jaar en vergoeding van alle lasten. Perceel III. Ongeveer 1.52.79 H.A. (3 Gem. 98 R.V. Maat) bouwland en halve watering verhuurd aan T. Markus tot blootschoof 1939 voor 199,60 per jaar, ingezet door den lieer L. I. Polderman op 660,—per gemet of in totaal op 2196,— Totale inzet ƒ6661, De afslag zal op 1 Augustus' a.s. plaats hebben. Van de lichting 1934 zijn thans ter iniy'ving bestemd geworden de ingeschre venen! C. Zoon, P. Both, J. van Dijk, Jb. van Eek, M. v. d. Ham, J. de JoDg, L. de Jong en L. Stolk. Voor deze gemeente werd niemand vrijgeloot. De Burgemeester zal tot 20 Augustus as. met verlof afwezig zijn. Wethouder Van der Poel zal als waarnemend burgemeester optreden. Thans worden alhier gelden ingezameld met het doel om de ouden van dagen een autotocht over het eiland aan te bieden. HERKINGEN. De gemeenterekening over het dienstjaar 1932 beloopt na aftrek van het saldo der bewaarschool in gewonen en kapi taaldienst een voordeelig saldo van ƒ366,58. Door het gemeentebestuur is besloteD het spuihuisje gedeeltelijk af te breken en het ophalen en neerlaten van de waterdeur door middel van een scbeepslier te bedienen. Tot gewone dienstplichtigen zyn be stemd de volgende personen: 37 Mar. Goe- maat, 98 A. H.Noordyk en 118 D.Soeteman. Tot buitengewone dienstplichtigen de lo- tingsnn, 36 J. A. de Geus, 66 W. J.Kareis, 70 L. Kievit, 90 Jb. Melissant, 144 J. van Wageningen, 154 J. W. Witvliet. STELLENDAM Door de garnalenvisschers werd vorige week 5 dagen gevischt,, gemid deld werd per dag en per vaartuig 60 K G. gevangen en aan de pellerijen geleverd. De heer Com. Holleman had het on geluk, doordat hy met spiritus bezig was iets te reinigen en het plotseling vlam vatte, 4. Jubeleum, marsch, H. van Balen. Pauze. 5. De lauwerkrans, marsch, H. van Bale 6. La Buche, ouverture, Aug. Tack: 7. En treu an Fest, marsch, 0. Teike; 8. Petite Tambour, marsch, J. Morks; 9. Le chef de Corps, marsch, T. Burri.J 10. Finale. Ds. V J. v. d. Graaf, predikant bij Ned. Herv. kerk te Ede, heeft voor bet bi roep naar de Ned. Herv. kerk alhier bedank| OUDE TONGE. Omtrent het auto-ongelu nabij den Bommel, verzocht men ons willen vermelden dat niet met een snelhei] van 60-80 K.M., doch ten hoogste 40—4 gereden is. Het loongeschil Oude Tonge - Achthuizei Nadat tusschen werkgevers- en werlf nemersbesturen in het landbouwbedrpf 1 Oude Tonge Achthuizen over de grondslage der arbitrage overeenstemming was ver. kregen, hebben ook de leden van dei modernen laDdarbeidersbond de arbitral uitspraak aanvaard. De betrokken ryksbe middelaar zal uitgenoodigd worden de arbiter aan te wijzen. MIDDELHARNIS. GeborenPetronella Maria d. v. J. Ml Jacobs en C. M. de Wit. SOMMELSDIJK. Geboren: Jacob, zoon van P. Verbiest eij J. Troost. Overleden: Izak Doornhein, 88 jaar, wedn van Cornelia van der Waal, DIRKSLAND. Geboren: Sipko Harm z. v. Jan Egbert! Weitering en Jacoba Pietronella Albertaj Rienks. Gehuwd: Abraham van, der Wekke j.m, 29 jaar en Cornelia Stolk j.d. 25 jaar. NIEUWE TONtlE. Getrouwd: B. Holster j.m. 31 j. en C. E, vau Beek j.d. 21 j.; A. Mookhoek j.m. 30). en-J. Mastenbroek j.d. 21 j.; Ad. Schol j.m. 19 j. en T. de Jong 19 j. OUDE TONGE. Geboren: Balthazar Arnoldus, z. v. Antho- nius J. van Vugt en van Maria A. Buljs; Jan, z. v. Hendrik Kievit en Janna Paasse; Klara Pieternella, d. v. Jan Seton en van Hendrika A. GroeDeveid; Jacob Ary, z. v. Leendert Koole en van Cornelia Los, Gehuwd: Jan Cornelis Troost, oud 25 j. en Cornelia Margaretha Knops, oud 26 j.; Cornelis Adrianus Meijer, oud 28 j. en Cor nelia Boom, oud 25 j.; Cornelia Johannis Jozephus Rommelse, oud 30 j. en Elizabeth I Sala, oud 30jJacob Bastiaan van deTorme- kreek, oud 26 j. en Adriaantje van Vliet

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 5