1 Plaatselijk Nieuws toch zijn we van kindsbeen af samen op- roeid. Ik heb U gekend als kaaiwerker, er als schipper en weer later als sluiswachter, heb me wel eens afgevraagd bij uw benoe- ng: „zou het Polderbestuur nu wel een ide keus hebben gedaan?", want een ipper houdt van water en een boer houdt t van water en als we nu maar geen eendjes rden. Het is echter steeds goed gegaan, elanden hebben zich ook wel eens afge- agd of sluismeester nu geen luxe was, doch als Voorzitter wist beter, gezien de erva- gen die hij met Den Rooijen had opgedaan. feliciteerde jubilaris en bood hem namens Polderbestuur een cadeau onder couvert i. e heer O. C. van Schouwen sprak vervol- s als Voorzitter van de afd. Oude-Tonge de Vereeniging Schuttevaer, en als Voor ter van de afd. Oude-Tonge van de Mij. Nut van het Algemeen. 'pr. ving aan, met te zeggen dat hij feitelijk Voorzitter de jubilea reeds had gememo- rd, hij niet veel meer daaraan had toe te "gen. Toch nam hij er een voor zijn rekening wel als Voorzitter van de afd. Oude-Tonge n „Schuttevaer". De stilte waarmede de ilea indertijd waren aangekondigd, had gefrappeerd. Toen hij de vlaggen in de -ten had gezien, had hij op de Secretarie nformeerd en was hij te weten gekomen, dat ter eere was van Willem den Rooijen. Na oop van een vergadering, die hij 's avonds d gehad, was hij stil naar Den Rooijens ning gegaan en had zijn oor te luisteren egd, doch alles was stil en in de meening keerende, dat Willem reeds ter ruste was aan, was hij weer heen gegaan. Hij dankte ns Voorz. voor de gelegenheid als Voor ter van Schuttevaer het medebestuurslid huldigen. Hij dacht terug aan de 25 jaren waren heengesneld en riep zich voor den st wat is gepasseerd en niettemin, wat is vorden. Voor 25 jaren was onze vereeniging x krachtige. Niet het ledental is veel ver- nderd, doch de mentaliteit is zeer zeker vijzigd. In den ouden tijd hadden we steeds dige vergaderingen. De veranderingen in scheepvaartbedrijf hebben er toe bijge- gen dat pok in dit opzicht veel is veranderd, zijn gekomen van zeil op motor. Hierdoor vele schippers bezwaard, rente en aflossing et er komen en daardoor is het steeds varen, en en er op uit. Drukke Kerstdagen, zooals die vroeger kenden, komen niet meer voor. n waar mastbosch is het nooit meer in de ai en daardoor zijn ook de vergaderingen t zoo druk meer bezocht. In al de jaren dat deel uitmaakte van ons Bestuur, hebt gij eds voor de vereeniging op de bres ge- an en niettemin de laatste jaren, dat gij .w. de permanente afgevaardigde zijt naar Algemeene Vergaderingen. De tijdsomstan- heden zijn echter van dien aard, dat thans een groote huldiging niet kan worden ge- ht. Namens de afdeeling bood hij hem een eau onder couvert aan. "ierna sprak dhr. Van Schouwen den jubi- s toe in zijn kwaliteit als Voorzitter van Departement Oude-Tonge der Mij. tot t van 't Algemeen. Hoewel Den Rooijen op -tavonden van het Nut als dienende geest enwoordig was, toch werd dit nooit als zoo- ig aangevoeld. Altijd waart gij één onzer, afloop van een lezing, declamatie of ander- s waart gij de eerste, die een dansje als in- "ing gaf met de dame die de lezing had ouden en steeds was er vroolijkheid. In ons lement van die dagen waren dat aardige nden. Ook hierin is door het snelvekeer 1 wijziging gekomen. We zijn niet meer gewezen op eigen gemeente, doch kunnen t auto, tram of trein elders heen trekken, partement stelt het echter op prijs ter er gelegenheid een huldeblijk aan te bieden, bood hem ook namens het Nut een cadeau er couvert aan en sprak de hoop uit, dat Den Rooijen een blijvend aandenken koopt het totaal bedrag, steeds met dankbaar- d zal terugdenken: „zie, daar is ook iets van „Schuttevaer" en van ,,'t-Nut". eer onder den indruk dankte de Jubilaris sprekers voor hun tot hem gerichte welge- ende woorden en de hem aangeboden ca- ux; terwijl spreker} nog verschillende ge- rtenissen uit zijn vroeger leven aanhaalde, 'a afloop hiervan werden nog eenige uren ellig doorgebracht terwijl tijdens dat ge- ig samenzijn Notaris van Ispelen nog gaarne woord verlangde. preker ging terug naar den tijd dat hij nog rzitter was van het Schoolfonds voor ipperskinderen en bracht naar voren hoe in deze voor hem zoo moeilijke taak steeds t raad en daad door Jubilaris werd terzijde taan. preker kon en wilde dan ook niet nalaten ilaris voor alle aan hem indertijd bewezen nsten nogmaals hartelijk dank te zeggen hem toe te wenschen dat hij nog vele jaren zijn verschillende betrekkingen mag werk- m zijn. CHEID VAN DEN HEER BERGMAN. p Vrijdag 21 Juli werd in „Odeon" het ste concert gegeven door „Amicitia" onder ing van den heer Bergman, a een inleidingsmarsch opende de Voorz. heer D. Poortvliet het concert. Hij heette aanwezigen welkom, in 't bijzonder Mevr. gman, die hiervoor de lange reis uit Eind en had gemaakt. Spr. zegt verder, dat nu zooals op de winteruitvoeriugen een p blijde stemming heerscht, doch dat r iets voelt van den weemoed, daar dit de ste maal zal zijn, dat Begman dirigeert dat Amicitia veel, zoo niet alles in hem iezen zal. Spr. verzoekt tot slot de grootst elijke stilte, daar dit de beste wijze is, den vertrekkenden Directeur alle hem toe- ende eer te bewijzen. ONZE EILANDEN VAN^WOENSDAG 26 JULI 1933. Nu betreedt de lieer Bergman opnieuw het podium en na een korte inleiding hooren we „Courtige Enthousiaste" het verplichte en „Ouverture Symphonique" en „Marion Suite de Ballet" in deelen, de beide vrije nummers van het laatste concours in België. Na de pauze volgden o.a. een potpourri uit „Die Lustige Wittwe van Lehar", waarna besloten werd met 2 marschen „Die true Fest" en „K.L.M. Marsch". Een daverend applaus weerklinkt in de zaal na elk stuk, waaruit duidelijk blijkt, hoe de muziek gewaardeerd wordt. Dan verzoekt de Voorzitter degenen, die den scheidenden directeur nog wenschen toe te spreken naar voren te treden. Als eerst komt Notaris v. d. Sluijs, die namens de gemeente Dirksland het woord voert. Hij bedankt Bergman voor het werk, dat hij gedaan heeft, en zegt, verwonderd te zijn over de manier, waarop hij de eenvoudige jongens, die den heelen dag hun werk gedaan hebben, kon verheffen tot het maken van zulke goede en mooie muziek. Hij hoopt dat de voorloopige directeur De Bonte, die onder invloed van Bergman veel geleerd heeft, de vereeniging op peil zal kunnen houden, want Amicitia leeft in de harten van dejbewoners van Dirksland en het wel en wee van de muziek ligt allen nauw aan liet hart. Dan wenscht hij de Heer en Mevr. Bergman veei geluk met huil gezin en besluit met een welgemeend „Lang zullen ze leven", waarmee de zaal en de muzi kanten volmondig instemmen. Nu spreekt de heer J. C. de Bonte als oud lid van „Amicitia". Bergman kwam hier 4 jaar geleden in een vreemd millieu. De jongens zeiden toen „Mijnheer" Bergman, terwijl het nu is Bergman als hun kameraad. Toch was de verhouding altijd goed, want de jongens erkenden zijn gezag, door superieure kwali teiten. Bergman was de leermeester en ging toch met allen vriendschappelijk om. Hij leerde hun muziek begrijpen en voelen en ook dat muziek maken niet is noten blazen, maar zich met hart en ziel overgeven aan de muziek, en dat Bergman hun dat geleerd heeft, is van groote beteekenis voor het verdere leven van alle leden. De leegte, die Bergman nalaat, is groot, doch Amicitia mag niet ten onder gaan, want dit zou zeker Bergman zelf een groot verdriet doen. Dan neemt de Voorzitter het woord en schetst in korte trekken de kennismaking met Bergman en de oorzaken, waardoor hij na het overlijden van den heer N. v. Dongen tot Directeur van Amicitia verkozen werd. En dat deze keuze goed was, blijkt wel uit het feit, dat onder zijn leiding aan 8 concours werd deelgenomen, waarbij i maal een 2e en 7 maal een 1 e prijs werd behaald, terwijl op 3 concours het hoogste aantal punten en directeursprijs werd behaald. Dan gaat spr. over naar de beschouwing van Bergman als mensch. Hij zegt, dat niet het maken van noten, muziek is, maar dat het met muziek maken is als met het maken van een schilderij. Het geheel moet gaaf en af reeds in den geest aanwezig zijn en de geest, de ziel van den uitvoerder geeft de werkelijke waarde, en daarom is het zoo mooi, dat Bergman ons geleerd heeft, het goede en mooie te verstaan. Dan zegt hij, dat Bergman overal indruk maakt. „Of het van zijn baard komt, weten we niet" zegt spr. „maar zeker is het," en hij vertelt, hoe ook in België allen onder den indruk komen, van z'n manier van dirigeeren. En ook in Eindhoven is men tot die conclusie gekomen, want toen de directeur van het Philips symphonieorkest, een contract in België had, werd de Heer Bergman z'n plaatsvervanger en als we in 't vervolg de sprekende film van Philips zien, dan zal Berg man de muziek, die er bij is, gedirigeerd hebben Dan dankt spr. Mevr. Bergman, die nooit haar man belet heeft, z'n roeping te volgen maar hem eer aangemoedigd heeft. En tot slot biedt spr. namens de leden een aantal boekwerken over muziek aan, waaronder een 5-tal standaardwerken en wenscht dan den heer Bergman en z'n gezin het beste toe in z'n andere omgeving. Dan komt de heer Bergman zelf. Hij is diep ontroerd over de hulde hem bewezen, maar zegt, dat als de jongens van hem geleerd hebben, hij evenzeer van hen geleerd heeft, want tusschen hen was een gestade wissel werkingen door hun kameraadschap, hun eens gezindheid, hun samenwerking en volharding is meer de muziek op deze hoogte gebracht, dan door hem zou kunnen gedaan worden zonder deze hulp. Want zonder Dirksland zou hij nooit geworden zijn, wat hij nu is. En hij prijst de jongens, die na een zwaren dag op het werk 's avonds in een geweldige hitte zich opnieuw weer inspannen, om te doen wat ze kunnen. De boeken zullen een altijd levende herinne ring zijn aan D'sland en zijn het mooiste wat men hem had kunnen geven. Tot af scheidscadeau heeft hij voor het archief der vereeniging een mooien band geteekend, met alle belangrijke datums en voor ieder lid afzonderlijk een portret. Dan dankt hij ieder hd persoonlijk en dan blaast het korps onder leiding van den onderdirecteur Afscheid der Gladiatoren". Dan sluit de Voorzitter de bijeenkomst en nadat velen den heer Bergman nog persoonlijk begroeten is een gewichtige periode in het muziekleven van Dirksland afgesloten. zou denken. Want de kansen, dat Plakkee 2 ook hetafdeelingskampioenschapzalhalon z(ju zeer sterk gerezen, en de mogelijkheid is groot dat volgend seizoen Flakkee2inde reserve K.N.V.B. zal spelen. KORFBAL. A.s. Zaterdag zijn de korfballers voor nemens in Hellevoetsluis te spelen meteen Plakkeesch twaalftal. Een oefenpartij spelen onze korfbalstenen a.s. Woensdagavond op het Weest-Kwiek-terrein (voetbalveld van Flakkee) tegen een andere combinatie. GYMNASTIEK. Onder zeer groote belangstelling hield Sparta-Hygiea een openlucht uitvoering met madewerking van de Rotterdamsche voor turners. Vooral het werk van deze gymnasten werd bewonderd, die fraai demonstreerden wat gestage oefening brengt. Het was een prettigen avond waaraan Sempve Crescendo gelijk ieder jaar ztjn zeer gewaardeerde mede werking verleende. ZWEMMEN. Als laatste der sporten thans het zwem men, dat met deze warme dagen velen een afkoeling brengt. Binnenkort krijgen wede K.M.-wedstrljden, eerst de 1, dande2K.M. de hoogtepunten van het zwemseizoen waar aan de beste zwemmers van Flakkee deel nemen. Ook de polo-ers, die wat tobben met het verkrijgen van wedstrijden op eigen veld, zullen een drukker Augustusmaand hebben, Op het programma van bezoek staat de R.Z.C. en Zian, twee groote zwemvereni gingen uit Rotterdam en Den Haag, dan moeten de polo-ers nog uit ook. Door de technische commissie van den Zwemkring Rotterdam en Omstreken is J Booinsma gekozen in het zevental van den zwemkring dat a.s. Zaterdag moet spelen te Bilthoven tegen het zevental van den zwem kring Utrecht. Gelijk als bij den proefwed strijd te Ridderkerk zal hij ook thans de rechtsbuiten-plaats bezetten. J. B. HERRINGEN. De voetbalvereen. H.V.V. I alhier speelde Zaterdagavond een wedstrjjd tegen D. V. V. 2 uit Dirksland en verloor met 2—3. De voetbalvereniging H.V.V. I van hier, zal a.s. Donderdag op eigen terrein een wedstrijd spelen tegen een zwaluwenelftal uit Middelharnis. De Zwaluwen zullen zoo sterk mogelijk uitkomen, n.l. met verschei dene spelers van Flakkee I. Aangezien H.V.V. I als een der sterkste elftallen van dit eiland bekend staat belooft dit een span nende wedstrijd te worden. NIEUWE TONGE. Voetbaluitslagen van Zaterdag j 1.: N.TV.V. I-M.V.V. I van Melissant 7-3. N.T.VV. II M.V.V. II van Melissant 5-3' VOETBAL. Ursus 2 die Zondag te Middelharnis had moeten spelen, scheen het te warm te vinden en kwam niet op. Hierdoor boekte Flakkee 2 een overwinning, en de gevolgen van deze met-opkomert) zjju grooter dan menigeen Wat zullen wij met onze oude Rijwielplaatjes doen? De tijd nadert weer, nog slechts enkele dagen scheiden ons weer van de maand Augustus, de maand, waarin de fiscus de houders van rijwielen verplicht een nieuw belastingplaatjes te koopen. Het oude plaatje heeft weer zijn dienst gedaan, en dus voor U geene waarde meer. Telkenjare worden er ca. 3 millioen uitgereikt. Waar bly ven de oude? Zjj werden voordien waarschijnlijk nutteloos weggeworpen. Heeft dit oude me taal dan geen Waarde meer? Voor U wel licht niet, doch voor ons zeker wel. De Ver eeniging tot bevordering der belangen van t.b c. patiënten in Ned. nam reeds in het jaar 1931 het initiatief, om genoemde plaatjes (en ook andere metalen, zooals lood, zink, tin, theelood, koper etc.) in te zamelen, ten bate van hen, die voor Nazorgbehandeling in aanmerking komen. Dank zjj de mede werking van velen, die hiertoe hebben bij gedragen, kon aan het einde van 1931 ca. 5000 k.g. worden bijeengebracht; in 1932 vermeerderde dit tot een gewicht van ruim 7000 k.g., hetwelk een respectabel bedrag opbracht. De groote sympathie en mede werking, die w(j in de afgeloopen 2 jaren vanuit alie hoeken van het land mochten constateeren, geeft ons thans weer de vrij moedigheid een beroep te doen, op het offer vaardig publiek. Want moge het waar zijn, dat aan t.b.c. bestrijding momenteel vrij veel wordt gedaan, helaas, zijn er toch nog velen, die tengevolge van geldgebrek niet kunnen worden uitgezonden. Nog minder kan aan NAZORGBEHANDELING worden gedacht, iets wat van medische zijde een gebiedende eiscta wordt genoemd Door Uwe medewerking kunnen wellicht velen, die met ondergang worden bedreigd, gered wor den. Vandaar een beroep op alle bezitters van rijwielen, alsook alle anderen, die een steeDtje kunnen bijdragen tot verwezen lijking van ons doel. Werpt Uw plaatje-niet in den vuilnisbak, maar zendt het naar de vereeniging tot bevordering der belangen van t.b.c. patiënten in Nederland, Breedeweg 5 te Amsterdam Oost of aan den heer J. A, SCHIPPER, Hotel „Bellevue", Zandpad Mid delharnis. MIDDELHARNIS. Naby hotel Meijer had Zaterdagavond een botsing tusschen twee auto's plaats, de eone van den heer S. alhier en de andere van een naburige gemeente, waarbij beide rijtuigen werden beschadigd. Mejuffrouw G. Jordaan-Schol, die daarjuist werd door een der auto's aange reden. Hierdoor verwondde z(j haar been ernstig en werd door omstanders naar haar woning gebracht en geneeskundige hulp in geroepen. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. Mejuffrouw M. J. Vermaas Ad. is met lof geslaagd voor het diploma Nuttige Hand werken aan de Christelijke Kweekschool te Dordrecht. Donderdag 27 Juli zullen de leerlingen van de openbare U. L. O.-school een uitstapje maken onder leiding van het onderwijzend personeel. Het doel der reis is ditmaal een bezoek te brengen aan 's-Hertogenbosch en omstreken. Terwijl de vrachtrijder KI. Vroegindeweij in de vroegte Zaterdagmorgen met een zwaar beladen wagen telefoonpalen de kaai pas seerde, brak de as van den wagen en gleed de massa palen op de straat. Tijdens het overladen, wat nog al een tydje in beslag nam, was het vrachtverkeer op den rijweg belemmerd. Voor het Staats-examen A tot toelating aan de Universiteit, slaagde te Amersfoort onze dorpsgenoot de heer A. Vroeginde weij Ja- Voor het eind-examen aan de Christ. U.L. O.-school alhier zijn te Rotterdam ge slaagd de dames C, Slis en N.Zeilstra, beiden alhier woonachtig. Overgangsexamen der Rijks Hoogere Burgerschool te Middelharnis. Van klasse I naar II: H. G. Buysse, J. A. Charbon, P.Geelhoed, L. C. M. Koert. B. J. Kosten, J. Los,A.W. v. Nieuwenhuljzen, J. A. v. Nieuwenhuijzen, P. Oomea, J. Taaie, A. P. Tieleman, C. Hameeteman. J. Luyendyk, H. C. Spoon, B. v. d. Velde. Van klasse II naar III: R. Akkerman, F. Bik, M. P. J. Bu(jsse, M. P. Buth, G. v. Eek, D. Hameeteman. A. Holle man, Chr. E. Kerling, M. C. S. Koert, A.v. Loon, A. v. Oudgaarden, G. J. L. v. Oud- gaarden, J. v. d. Poel, J. A. Verolme,L,de Vries, J. W. Swaan, H. Beijer. Van klasse III naar IV: L. Hartman, Jac. L. den Hollander, M. G. v. Nieuwenhuizen, A.Parree,C.H.v.Schou wen, P. A. de Wilde, J. Zoetelief, A. v. d. Ven. Van klasse IV naar V: L. Donkersloot, J. B. de Haas van Dorsser, J. Hof, W. Hoogwater, P.Kerling, A. Kievit, G. Kort, L. Renaud, A. L. v. d. Tol, C. Voogd. Donderdag 20 dezer was het voor onze ouden van dagen weer een heerlijke dag. Evenals vorig jaar was er weer de Commissie, die op zich genomen had om te trachten een autotocht te organiseeren om onzen oudjes een gezelligen dag te bezorgen. Zij is met dank voor de financieele bijdragen en de gratis beschikbaarstelling der auto's, daarin vol komen geslaagd. 's Morgens 9 uur was, begunstigd door heerlijk zomerweer op het plein der O. L School de verzamelplaats der oudjes. Voor dat zy hun plaats innamen werden zy dooi den heer v. d. Plaat, die zich daarvoor een heelen dag beschikbaar stelde, op de foto gezet, waarna de reis aanving. Over Stad aan 't Haringvliet en den Bom mel werd naar Ooltgensplaat gereden, waar de Hotelhouder, de heer Vinke, den ouderdom op zoodanige wjjze eerde, dat hij hun allen een heerlijke kop koffie gratis aanbood. Hulde aan den heer Vinke. Na nog een poosje te Ooltgensplaat vertoefd en er nog wat gebruikt te hebben, ging de tocht over Achthuizen naar Oude Tonge, waar in Hotel Speelman hun een heerlijk toebereide tafel wachtte, welke door allen met verlangen werd begroetj zooaat de broodjes met ham, kaas en vleesch het hard hadden te verantwoorden, evenals het fruit dat daarna aangeboden werd. Voordat de maaltijd begonnen was hield de voorzitter een korte rede, waarin bij het verscheiden van enkelen van het vorigejaar memoreerde, ook de zieken die niet konden en de zwakken die door de warmte niet durfden meegaan en's morgens bun bestelde plaats niet hadden bezet. Nadat dit was afgeloopen en de oudjes nog een tochtje te voet door Oude Tonge gemaakt hadden, werd de reis voortgezet naar Ouddorp. Door Nieuwe Tonge werd gereden over den nieuwen Provincialen weg, waarin niemand meer den Langeweg herkende. Te Ouddorp werden een paar heerlijke uren aan het strand doorgebracht waar tweemaal ververschingen werden aangeboden, die zich ook weer heel goed lieten smaken. Op de terugreis werd te Goedereede in Hotel de Gouden Leeuw thee gebruikt. Te Dirksland werd in Hotel Vermeulen de laatste ver- versching aangeboden, waar de voorzitter, de Heer C. v. d. Meide, allen hartelijk toe sprak en allen nogmaals dank zeide die mede gewerkt hadden tot het welslagen van dezen tocht, tevens den wensch uitsprekende dat volgend jaar alle aanwezigen weder mogen genieten van zulk een tocht, die dan, wie weet, misschien wel wordt uitgestrekt tot den Haag en Scheveningen. De heer A. v. d. Valk bracht daarop den voorz. hartelijk dank, en daar bet de eerste maal was dat hy mede ging, zoo wilde hl) allen ouden van dagen adviseeren ook dan mee te gaan. De heer Joh. Rikxoort bracht ook namens allen dank en zeide, gelet op de woorden van den voorz., het haast niet kon om nog meer te genieten dan nu, daar hij geloofde het nu nog beter gehad te hebben dan vorig jaar, en nu nog meer al is het dan nog ver, het kan haast niet op. Daarna werd te Middelharnis op het plein der O. L, School, de stoet, die bestond uit 13 personen-auto's en een groote autobus van den Heer Buisse, ontbonden en keerden onze oudjes dankbaar en verheugd huiswaarts. Het was voorwaar oen heerlijke dag. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelliurnis. Veiling van Woensdag 21 Juli 1933. Bloemkool 3,50 tot 19,50 per lOOstuks. Roode kool 5,50 tot 9,20 per lOOstuks. Komkommers 1,60 tot 3,80 per 100 stuks. Savoye kool 0,50 tot 7,50 per 100 stuks. Perziken ƒ5,— tot per 100 stuks. Peen 4,10 tot 4,30 per 100 bos. Sla 0,80 tot per 100 krop. Andijvie 0,50 tot per 100 krop. Boterboonen f 4,50 per 100 k.g. Princessenboonen 12,50 tot 20,— per 100 k.g. Stamsnljboonen 6,—tot 6,50 per 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ25,— tot ƒ26, per 100 k.g. Postelein ƒ4,— tot ƒ7,— per 100 k.g. Wagenaars 7,50 tot 12,50 per 100 k.g. Zilveruien ƒ6,- tot per 100 k.g. Peren ƒ4,- tot 13,70 per 100 k.g. Appelen 3,— tot 14,— per 100 k.g. Kruisbessen 2,10 tot 6,70 per 100 k.g. Roode bessen 28,— tot per 100 k.g. Zwarte bessen ƒ20, tot - per 100 k.g. Tomaten 13,- per 100 k.g. Morellen 17,- tot per 100 k.g. Druiven 50,— tot 52,— per 100 k.g. Aardappelen 0,90 tot 2,20 per 100 k.g. Veiling van Maandag 24 Juli 1933. Bloemkool 3,70 tot 11,60 per lOOstuks. Savoye kool ƒ4,10 tot 5,40 per 100 stuks. Roode kool 3,50 tot ƒ6,— per lOOstuks. Komkommers 3,70 tot 4,80 per 100 st. Perziken 6,20 tot 6,40 per 100 stuks. Andijvie f 0,80 tot 1,50 per 100 krop. Sla 2,70 tot per 100 krop. Kroten 1,80 tot 2,10 per 100 bos. Peen 3,70 tot 4,80 per 100 bos. Postelein 2,10 tot 3,50 per 200 k.g. Stamsnijboonen ƒ5,50 tot 7,50 per 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ16,50 tot ƒ20, per 100 k.g. Dubb. princessen 7,50 tot 11,50 p. 100 k.g. Wagenaars 4,50 tot 6,— per 100 k.g. Blauwputten 1,30 tot 2,40 per 100 k.g. Noord-Hoil. Suikerpeer ƒ6,— tot/9.50per 100 k.g. Yellow Transparant 8,50 tot 9,50 per 100 k.g. SOMMELSDIJK. Bij het lossen van kolen viel de werkman J. G. van de trap injhet scheepsruim en bezeerde zoodanig een zijner ribben, dat hij genoodzaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Door eenige jongens werd op de gorzen onder deze gemeente een jonge zeehond aan getroffen. Het dier werd gedood, waarna zij zich naar het gemeentehuis begaven, ten einde de uitgeloofde premie te bekomen. DIRKSLAND. De slagersbediende Govert v. B. is een geducht fietser en ook op de motor verslindt hij vele kilometers. Behalve dat is hij ook in het water een tegenstander met wien men rekening moet houden. Alzoo een sport man bij uitnemendheid. Zijn sportieve aard was ook de reden dat hij dezer dagen zich in de Kerkgracht waagde, gezeten in een eigen-gebouwde kano, teneinde zich ook in die sport te bekwamen. Deze eerste 'poging werd hem noodlottig, want nauwlijks was hij in het midden der gracht of de boot kapseisde door een zeer onhandige manoeuvre van onze grachtman en verdween in het groene vieze-water. Zijn zwemkunst kwam hem nu ten goede, waardoor hij spoedig op het droge was. Volgens zijn eigen verklaring stonk hij verschrikkelijk. Tegen M. de R. is proces-verbaal opge maakt wegens het visschen in verboden visch- water. Toen de vrouw van M. v. St.-A. bezig was een jurkje met waschbenzine schoon te maken, draaide zij een petroleumlichtje wat hooger, waardoor de benzinedamp ontvlamde en haar hand zoo ernstig brandde dat dokters hulp noodig was. Men zij toch voorzichtig met waschbenzine. De tweede zitting tot het afgeven van kostelooze rijwielmerken 1933-1934 zal wor den gehouden: te Dirksland (alsmede voor hen die te Herkingen wonen) in de O. L. Bewaarschool op Vrijdag 28 Juli 1933 van 7 9 uur n.m. (nieuwe tijd). HERKINGEN. Met algemeene stemmen besloot de raad dezer gemeente de nieuwe regeling voor ambtenaren van den burger lijken stand, zooals die door Ged. Staten is voorgesteld, niet goed te keuren. Door Ged. Staten dezer provincie is aan den raad dezer gemeente goedkeuring ver leend tot overdracht van bouwgrond en schoolruimte aan deHerv.schoolvereeniging alhier. STELLENDAM. Zaterdagnacht woedde boven deze gemeente een kort, doch hevig onweder, gepaard gaande met hevigen slag regen. Op enkele plaatsen sloeg de bliksem op de lichtleiding en sprongen de stoppen, zoodat men in het donker zat; ook sloeg de bliksem op de landbouwschuur van den heer P. Roon, waardoor de windveer er af sloeg en eenige tientallen dakpannen door elkaar werden geworpen. Zonder brand te veroorzaken liep dit ongeval af. Het dochtertje van den heer Jb. Kooi man bad het ongeluk by het z.g. bokspringen zoodanig te vallen, dat zy haar arm brak en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, welke overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte, waar een gipsverband aangebracht moest worden. O'lè, I J.l. Donderdag viel het zoontje van d> heer M. Roon van een stoei, met het gevolg J dat ook hy zyn arm brak en naar het zieken huis Eudokia te Rotterdam moest worden - gebracht. GOEDEREEDE. De afgeloopen week heb bende garnalenvisschersmet de zeilscheepjes van 30-40 K.G. garnalen gevangen de Mo torschuiten hebben van 40 80K.G.perda gevangen. Do zeevisschers hebben ook nii veel verdiend. In de Weervisscheryen wei geen zalm gevangen. OUDDORP. Dezer dagen zou J. H. me den palingvisscher Joh. Kastelein ook een. mee gaan ter visscherlj en moesten over ee' breede sloot. Daar H. slecht ter been is zc by op K. zijn rug gaan en samen den sproc" wagen met het ongelukkig gevolg roldeL; beiden byna kopje onder in het water. Men zy op zjjn hoede. Vorige week zj' hier 3 winkeliers verbaliseerd wegens ove, treding Winkelsluitingswet. De heer J. Breen Pz. is benoemd ti Heemraad van den kleinen Zuiderpolder. De zeevisschers hebben de afgeloope. week van 50—140 besomdde garnaler visschers hebben van 80—120 K.G. garnale'1, per dag en schuit gevangen afgeleverd aar- de pellerij. et B(j de arbeidersbemiddeling stonden werklooze arbeiders, 2 timmerlieden en schilder ingeschreven. Tot hoofd der O. L. School alhier"V, benoemd de heer C. Groppers van RotterdaOb De schoolkinderen uit den Oostdijk zullen a.s. Donderdag met de MotorschuiJ/ van D. van Gelder een pleizierreisje makep, naar Rotterdam. De vorige week zyn van hier vervoei- 700 baaltjes koepeen (van 25 K.G.) en ruim 2000 balen sjalotten. NIEUWE TONGE. Evenals vorige jaren worden oude rljwielmerken weer ingezameld door MejN. de Wachter alhier. De opbrengst komt ten bate van de Vereeniging tot be vordering der belangen van T.B.C. patiënten in Nederland. Ty'dens het onweer dat hier boven de gemeente woedde is de bliksem geslagen in een tweetal boomen staande op den Noord- landschendLjk, welke geheel werden gespleten. Vanuit deze gemeente werden ver scheept 1100 H.L. aardappelen en 1100 balen koepeen. De prijzen zijn dalende. VERGADERING van den Gemeenteraad van OUDE TONGE, op Donderdag 27 Juli 1933, des v.m. 10.30 uur (n.t.). Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verhuring Petroleumplaats aan Johs. Bezemer. 4. Uitgifte in erfpacht, grond gelegen aan de haven, aan N.V. Pullemans Auto bedrijf. 5. Wijziging begrooting, dienst 1933. Onder de ingekomen stukken bevinden zich een besluit van Ged. Staten inzake de regeling der jaarwedden van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand om advies en een missive omtrent wijziging van de ver ordening op de begrafenisrechten en het vaststellen van een nieuwe verordening op de invordering dier belasting. In de afgeloopen week meldden zich bij den Agent der Arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 42landarbeiders; 2landbouw. kDechts; 2 transportarbeiders; 1 chauffeur; en 1 gas- en waterfitter, terwijl er in ge noemde week 49 personen in de werkver schaffing werden te werk gesteld. DEN BOMMEL. Ernstig auto-ongeluk. Heden Dinsdagmorgen omstreeks 10 uur reed de knecht van den slager M. Cohen uit Oude Tonge, vergezeld van een zoon van zijn patroon, met een auto over den Molen dijk, met een vaart van 60-80 K.M. Tenge volge van een defect aan de stuurinrichting, vloog onverwachts de auto met inzittenden van den dyk in de 5 M. dieper gelegen sloot. De knecht L. Machielse werd met een zware hersenschudding opgenomen ten huize van den heer Holleman. De zoon, J. Cohen, werd licht verwond aan arm en gezicht. De auto is zoowat geheel vernield. Er was ongeveer 300 K.G. vleesch en spek in aan wezig. Maandagavond is op initiatief van den Burgemeester eeu vergadering belegd met werknemers en werkgevers, teneinde te geraken tot een werkverruiming door handen arbeid in bet iandbouwbedryf. Deze ver gadering heeft een bevredigend verloop gehad doordat overeengekomen is dat voor het snijden met de hand van lichte tarwe betaald zal worden 16,— per gemet en voor zware tarwe 18, Ook ten opzichte van het aardappel rooien heeft men normen vastgesteld voor de hand arbeid. Daarvoor zal betaald worden per H.L. 30 cent bij een opbrengst van 100 H.L. per gemet. 27J cent bij 125 H.L. opbrengst. 25 150 22i 1!S 20 200 BURGERLIJKE STAND. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: J. van Wezel, 26 j., te Mid delharnis, en F. J. Auperlé, 22 j., alhier; J. Vis, 26 j., te 's-Gravenhage, en D. A. J. van As, 25 j., alhier; L. van der Meide, 22 j., te Middelharnis, en L. Both, 17 j., alhier. Overleden: J. Faasse, wed. W. de Mooy, 88 jaar.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 3