WRIGLEY Zomer sproeten ISPRUTOL Plaatselijk Nieuws u.| fcr' ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 19 JULI 1933. Bij het klaar maken deraproeivloeistof moet carbolineum aan het water, niet omgekeerd het water aan de carbolineum toegevoegd worden. In het laatste geval bestaat er kana, dat de carbolineum uitslaat, d.w.z. dat zich de oliön afscheiden. De afgescheiden oliön kunnen dan niet maar in oplossing gebracht worden. ,Oe Plantenziektenkundige Dienst legt by zitn adviezen over het gebruik van vrucht- boomcarbolineum aan belanghebbenden een lijst over van aanbevelenswaardige merken, waarop slechts die vermeld worden, welke gedurende ten minste twee jaar bij gecon troleerde proefnemingen en toepassingen in de practjjk een voldoend resultaat hebben opgeleverd en die ook overigens hun ge schiktheid voor bespuitingsdoeleinden be wezen hebben", aldus ir. N. van Poeteren, hoofd van den Dienst. Voor het handhaven van deze merken op de'ltjst is noodig, dat er voldoende zekerheid bestaat, dat het in volgende jaren afgeleverde product in samenstelling overeenkomt met dat, waarmede de resultaten verkregen zijn, die aanleiding hebben gegeven tot het op die lijst plaatsen van aanbevelenswaardige Ten einde deze zekerheid te verkrijgen is met ingang van het sproeiseizoen 1932-33 een toezicht ingesteld op de constantheid van samenstelling der op die lijst als aanbevelens waardig vermelde carbolineummerken. Voor den aanvang van het seizoen zijn de fabrikanten in de gelegenheid gesteld, een standaardmonster in te zenden waarvan de samenstelling volgens de bestaande normen bepaald wordt aan het Rijkslandbouwproef station voor Veevoederonderzoek te Wage- ningen Daarna worden gedurende het sproei seizoen op willekeurige tijden en plaatsen zoowel op de fabrieken als bij de afnemers, door onze ambtenaren monsters genomen die eveneens aan het Rijkslandbouwproef- station onderzocht worden. Voor handhaving op de Hjst is het noodig dat er voldoende overeenstemming bestaat AARDAPPELSTEUNFLAN 1933. Met garantieprijzen voor den verbouwer. De bekende landbouw-expert L. S. Hilarides te Pingjum zendt ons een door hem opge steld plan tot regeling van den staatssteun aan den aardappelverbouw voor wat betreft oogst 1933. Door de verschillende bepalingen van het buitenland is de risico voor den boer te groot, om met den verbouw van aardappelen door te gaan, schryft de heer Hilarides. Dit risico kan en moet volgens mijn meening in het algemeen belang door de regeering' gedeeltelijk worden overgeno men, door steunend op te treden. Daartoe, aldus de ontwerper van dit plan, wordt door de regeering aan denverbouwer voor iedere verbouwde soort aardappel ge- garandeerd een prijs voor afname. Hierbij wordt ook rekening gehouden met de grondsoort. De regeering stelt daar tegenover de voor waarde, dat zij verkrijgt het recht van naasting. De garantieprijs, dien de verbouwer ont vangt, moet zoo worden gesteld, dat de boer de productiekosten betaald krijgt. De garantieprijs voor de verschillende soor ten goedgekeurde pootaardappelen wordt be paald voor de maat boven 28 mm. Voor iedere soort wordt vastgesteld een prijs, waarvoor de aardappelen desnoods door de regeering worden afgenomen. Om te zorgen, dat de consument goede waar ont- vangt, moeten de aardappelen goed gesor teerd afgeleverd worden en wel in de vol gende maten: Eigenheimers, Roode Star, Industrie 35-65 mm.; Blauwen, Bonten, Bravo, De Wet 33 - 60 mm. Voor de verschillende soorten export-aard- appelen wordt ook een nader te bepalen garantieprijs vastgesteld. Ze moeten goed gesorteerd in nader vast te stellen maten geleverd worden. Wat de wijze van uitvoering betreft, er dient te komen een Aardappel-Centrale, die belast wordt met de uitvoering van de ver schillende te nemen maatregelen. Decentrale wordt bij de uitvoering gesteund door Ge westelijke Vereenigingen. Het bestuur van de Centrale en de Ver eenigingen wordt samengesteld uit: verte genwoordigers van boeren, handelaren en consumenten. Waar evenwel de boeren de meest belang hebbenden zijn en in het boerenbedrijf het meest wordt ingegrepen, dient de meerder heid der commissie aan de boeren te worden gelaten. De besluiten hebben de goedkeuring van den betrokken minister noodig. Het laat zich aanzien, dat niet de geheele voorraad geplaatst kan worden tegen den noodigen garantieprijs. Er dientdhis een fionds te worden gevormd, waaruit bijbetaald kan worden het bedrag dat noodig is om aan de boeren den garantie-pr(js uR te betaien. De vorming van dit fonds is gedacht als volgt. Er komt een vervoerverbod voor aardappels. Voor het vervoeren is dus noodig een ver- voerbewHs. Deze bewijzen worden door of vanwege de Aardappel-Centrale verstrekt tegen een nader te bepalen bedrag. Bil deze wijze van uitvoering blijft zooveel mogelijk de wijze van afzet intact De boer kan trachten voor betere kwaliteit hoogeren nrlls te bedingen dan dien van de garantie. De garantieprijs geeft een directen steun voor d& markt. Op dat de verbouwer bij het begin van het seizoen, door gebrek aan be drijfskapitaal, niet genoodzaakt is beneden garantieprijs aan te bieden ia het gewenscht, dat de regeering direct een bepaald kwantum vastlegt en daarop een voorschot geeft. De handel blijft in het plaatsen van het artlkel geheel vrijheeft alleen rekening te houden met de kosten van liet vervoerbewljs. Men zal natuurlijk ook hier zooals ge woonlijk b(j alle regeeringsmaatregelen, door de mazen trachten heen te sluipen. Wanneer evenwel de bepaling wordt gemaakt, dat, indien de verbouwer fraude pleegt, voor zijn partijen aardappelen geen vervoerbewljs wordt verstrekt, en daarbij d® vervoerbe- wijzen alléén worden gegeven aan erkende handelaren en bij fraude ook die handelaren worden uitgesloten, lijkt mij, aldus den heer Hilarides, de contróle zonder veel omslag mogelijk. De regeering heeft ook het middel om den consument te beschermen tegen het te hoog opdrijven van de prijzen. Ze kan dan zelf aardappelen in de markt brengen. Rest nog het plaatsen van het teveel. In de eerste plaats moet getracht worden zooveel doenlijk te exporteeren. Dit kan be vorderd worden door aan erkende exporteurs een toeslag te geven op het vervoerbewljs, wanneer niet tegen garantieprijs het product te plaatsen is. De Aardappel-Centrale kan desgewenscht ook zelf, door bemiddeling van den handel exporteeren, daar het zeker ook voor de toekomst van belang is, dat de export blijft bestaan. Het niet voor consumptie of export te plaatsen restant zal als veevoer moeten worden afgezet. Indien het tekort niet geheel gedekt kan worden uit de consumptieheffing, dan heeft de regeering te kiezen uit: a. eeu bedrag uit de schatkist. b. een heffing op het ingevoerde veevoer, maïs en gerst. Jverdwijnen spoedig^ door een pot Bij alle drogisten. (Adv.) VOETBAL. De stortregens van den Zaterdag-op-Zon- dagnacht hadden ons doen vreezen, dat van elke poging om de Feijenoord-ploeg te zien spelen niets zou komen. Doch in den loop van den Zondagmorgen klaarde het weer op, om één uur leek het terrein al wat bespeel baar, het laatste water in de plassen werd uitgeschuurd of werd in gaten afgevoerd naar den ondergrond, de warme zon doet er het hare bij en als om kwart over twee de beide ploegen zich opstellen is het veld in alleszins speelbare toestand en slechts een enkel glad plekje verraadde dat het veld des morgens voor onbespeelbaar gold. Feijenoord biedt bloemen aan. De aan voerder der rood-geblokten herinnert de Flak- kee-menschen er aan dat ook zij eens een kleine ploeg waren die in den R. V. B. be gon en thans zijn zij, door gestaag oefenen opgeklommen tot de hoogste eere-afdeeling. Zij wenschen Flakkee een zelfde promotie toe. Aanvoerder Hartog heeft met een kort woord den dank van Flakkee overgebracht voor dit graag geziene Feijenoord-bezoek en dankte voor de wenschen voor hun welgaan in den K.N.V.B., waarbij de beste wenschen voor de vereeniging Feijenoord werd inge sloten. Flakkee heeft een veranderde opstelling. Zoo speelde De Wit (Weber), die verschil lende malen als reserve met Flakkee I was meegegaan, ditmaal mede, een vriendelijke geste om de trouwe leden te beloonen. Want spelen in het eerste elftal is voor een reserve toch een heele voldoening. Een ander moest maar eens toekijken, misschien is bet niet prettig, doch het heeft zijn nut. Fun stond ditmaal niet in doel, een interne vereenigings-kwestie was het. In zijn plaats zagen we thans Deszö Bund, die we in lan gen tijd niet hadden zien spelen als doel- verdediger. Het vraagstuk, als Fun gebles seerd mocht raken of door andere oorzaken niet kon spelen, wie dan zijn plaatsvervan ger zou zijn is hedenmiddag tot een zeer voldoende oplossing gebracht, omdat Bund, al was hij niet over-gelukkig, zijn doel uit stekend heeft verdedigd en op briljante wijze eenige heel moeilijke schoten uitzijn heilig dom heeft gehouden. Het begin is voor de Flakkee-menschen, die direct op het Feijenoord-doelzitten, doch het succes blijft uit. De eerste goal maken de rood-geblokten als Pijl doorloopt en Bund geen kans geeft. Niet al te lang duurt het of Flakkee kan deze vriendelijkheid beloonen door Bert de Wilde. Het spel is aantrekke lijk en zeer vriendschappelijk. Flakkee valt telkens dapper aan, geholpen door don wind, maar de schoten zijn niet gelukkig. We noteeren heel wat ballen die de Feyenoord- doelmaD af en toe last geven, en menigmaal ontkwam het doel ternauwernood aan door boring. Na de rust speelt Flakkee tegen wind in, en Feijenoord weet op fraaie wijze telkens tot b(j het Flakkee-doel te komen. Doch de verdediging is in zeer goeden vorm, Hartog die de laatste wedstrijden niet in ouden vorm was, speelt weer een eminente party, Smit assisteert hem voortreffelijk en de half-linie verstaat zijn taak. Dikwijls weten de Feljenoord schutters den bal op het doel te richten, doch Deszö verstaat zijn vak als doelman. Op zeer aantrekkelijke wijze verricht hij de mee9t verrassende safe's, maar als hij moet uitloopen schiet Petterson 110. 2 over zitn hoofd in het net, en vlak daarop uo.3 in den bovenhoek. Flakkee heeft iutusschen niet stilgezeten, voor het zoover kwam heeft Korteweg de aanwezigen verrast door een schot, die den doelman als voorzet dacht opeens in te schieten en daarmee te scoren, De balbehandeling van de Feyenoordelin- gen is beter, maar we zien goed kopwerk by Flakkee, als de voortreffelyke Petterson dan weer eens in het doelgebied komt lost hy eeu hart schot, Deszö grabbelt den bal vallende uit zyn doel, doch van Heel krygt het leer voor zyn voeten en over den ge vallen doelman gaat no. 4. Dan is er niet lang meer te spelen, Feyenoord's achter hoede zet telkens de Flakkee voorhoede buiten spel, doch in deze val vallen zij zelf als Van Beek doordribbelt en Van Buuren de kans van den dag geeft door voor het open doel langs den doelman den bal inde touwen te schieten. Een halve minuut later is het einde van een zeer prettige en goede vriendschappelijke party voetbal. We stem men in, met de woorden van aanvoerder Hartog, dat we de Feyenoord-menschen meer op ons eiland hopen te zien spelen. Wat in deze wedstryd vooral aantrok was den strijd tusschen den trainer van Flakkee Van Heel en zyn leerlingen, die het den meester af en toe aardig moeilijk maakte, wat deze herhaaldelijk gelegenheid gaf om te toonen op welke technische en tactische capacitei ten deze super-voetballer beschikte. „Flakkee" krijgt een nieuw veld. Eindelijk zijn de onderhandelingen tus schen het „Flakkee"-bestuur en diverse eigenaren van daarvoor geschikte weiden tot een alleszins bevredigende oplossing ge komen. Van denzelfden eigenaar als de huidige wei heeft de voetbalvereeniging „Flakkee" een grootere wei gehuurd, die slechts enkele meters van het huidige ter rein ligt, Damelijk aan den anderen kant van den Rottemburgerweg, ingang aan den Rottemburgerweg. De lengtekant grenst eveneens aan den Langeweg. Het nieuwe terrein heeit de bondsmaten en reeds Maan dagavond was men met twee groote motor walsen het toch reeds zeer gelijke terrein nog verder aan het egaliseeren. Op deze wijze hoopt men evenwel een zeer fraai veld te krijgen, waarop „Flakkee", wat het terrein betreft, het zal winnen van vele andere vereenigingen. Maandagavond, bij een bezoek tydens het walsen, bleek reeds hoe fraai het speelveld zal worden. Wanneer het veld in gebruik genomen zal worden, weten we nog niet. We hopen echter dat dit feestelijk voor den aanvang van de competitie zal plaats hebben. Thans moet de „verhuizing" nog plaats vinden. Het geheel is een belangrijke stap voor waarts en het nieuwe groote terrein, dat 65 bij 101 meter speelveld heeft, is voor onze sportbeweging een enorme aanwinst. ZWEMMEN. De Kring-wedstryden, waaraan voor het eerst Flakkee-zwemsters en zwemmers kon den deelnemen, bracht niet het gehoopte resultaat om een Flakkee zege te verkrijgen. Voor de dames startte de jeugdige mej. v. d. Valk, die goed zwom maar tegen de zooveel oudere tegenstandsters en beter ge oefende het niet kon winnen. Cor Tiemens zwom de 50 meter in 37Vs sec. wat een heel goede tyd was, doch niet snel genoeg. Met dezen tijd is Cor echter op éen na de snelste F.Z.C.-er, zoodat we moed hebben dat hij door training nog wel verder zal komen. Door ziekte van Jongejan moest de estafette veranderd worden. Zaayer verving hem en de samenstelling luidde nu: J. Boomsma zwemt de 25 meter rug, Zaayer de 25 meter borst en Tiemens de 25 meter vrij. De eerste man van de F.Z.C. slaagter in om een heel kleine voorsprong te nemen op zijn concurrenten, doch de borstslag- zwemmer ban de voorsprong niet houden en Tiemens kan de achterstand niet inloo- pen. De polo-wedstrijden gaven verschillende vertegenwoordigende ploegen. A-ploeg tegen B-ploeg. Onze F.Z.C.-menschen lagen in de B-ploeg, die nogal rammelde. Speciaal de achterhoede was zwak en Zaayer, die voor Jongejan inviel was verreweg de beste man in die linie. Een bal, door hem vry-gemaakt zet hy door naar zijn clubgenoot, die rechts buiten lag, waarop deze van ver met een hard schot het eenigste B-doelpunt maakte. Onze F.Z.C.-polo-ers waren met den doel man het beste uit de B-ploeg, die met 2—1 van de A-ploeg verloor. Het werd in Ridderkerk een zeer geslaagd zwemfeest, dat de organiseerende vereeni ging met heel veel voldoening zal vervuld hebben. Jammer dat niet meer F.Z.C,ers voelen voor dergelijke uitstapjes. J. B. TURNEN. Ten slotte zy in herinnering gebracht dat a.s. Zaterdagavond Rotterdamsche keur- turners een bezoek brengen aan Flakkee. Op initiatief van „Sparta"-„Hygiéa"krygen we op het voetbalveld een demonstratie van deze vereenigingen met de Rotterdam sche turnmakkers. Ieder jaar plegen de gym nasten zulk een zomeravond-gymnastiek- feest te organiseeren en we hopen met hen, dat de belangstelling ook dit jaar groot zal zijn. Speciaal voor het work van de keur- turners roepen we de belangstelling op. DUBBEL KALF GEBOREN. Bij den landbouwer B. Middrup te Wolbeek in Munsterland werd deze week een kalf ge boren dat 74 pond woog. Het dier had twee koppen, twee halzen, twee staarten en twee rugwervels. WRIGLEY'S; KAUWGOM IN DE MOND IS LEKKER EN GEZONDI (Adv.) MIDDELHARNIS. Onze dorpsgenoot de heer S. Albregts slaagde dezer dagen voor het Mercurius-diploma Nederlandsche Han delscorrespondentie, afgenomen door de Fe deratie van Handels- en Kantoorbedienden- Vereenigingen in Nederland. De heer T. Nieuwland alhier heeft ondershands gekocht van den bouwonder nemer Anth. Mans twee in aanbouw zynde arbeiderswoningen, staande aan de Molen straat. Donderdag 20 dezer, des avonds 7 uur, hoopt voor de Geref. Gemeente aan de Christ, de Yrieslaan op te treden ds. A. de Blois uit Dirksland. Vrijdag 14 dezer werd door de leerlin gen der hoogste klassen van de O.L. meisjes- en jongensschool het jaarlijks uitstapje onder nomen, begeleid door het onderwijzend per soneel. Hoewel by het vertrek des morgens het weer niet veel goeds beloofde, werd dit in den loop van den dag gunstiger, zoodat het toch een aangename dag is geworden. Het doel was een bezoek aan Rotterdam, nl.Diergaarde, Bijenkorf en Plaswycb, waar alles wat bezienswaardig was in oogenschouw werd genomen. Bij aankomst des avonds werden de kinderen op het tramstation door „Sempre Crescendo" opgewacht en ging de stoet, circa 150 leerlingen, onder groote be langstelling van publiek naar het schoolpleiD, waar onder de opgewekte tonen nog een rondgang werd gemaakt. Door den burge meester, den voorzitter der ouder-commissie en het hoofd der meisjesschool werden nog eenige bartelyke woorden gesproken, waarna de stoet werd ontbonden en ieder voldaan naar huis ging. Centrale Veiling voor Goeroe Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 14 Juli 1933. Bloemkool ƒ6,- tot 15,— per lOOstuks. Roode kool 5,60 tot 6,50 per lOOstuks. Savoye kool 6,50 per 100 stuks. Komkommers 3,40 tot 5,40 per 100 stuks. Andijvie 1,— tot 1,70 per 100 krop. Sla 0,50 tot 1,90 per 100 krop. Kroten 2,30 tot 3,per 100 bos. Peen 5,20 tot 7,70 per 100 bos. Dubbele princessen 24 tot ƒ26 per 100 k.g. Wagenaars ƒ14,50 tot 25,— per 100 k.g. Boterboonen ƒ10,— tot 15, per 100 k.g. Snijboonen (stok) 35,— per 100 k.g. Postelein 5,10 tot 11,50 per 100 k.g. Doppers 11,— per 100 k.g. Tuinboonen ƒ2,— tot 2,40 per 100 k.g. Druiven 23,— tot 50, - per 100 k.g. Framboos 26,— tot 32,— per 100 k.g. Roode bessen 12,— tot 19,—per 100 k.g. Zwarte bessen 14,50 tot ƒ19,— per 100 k.g. Kruisbessen 4,60 tot 5,80 per 100 k.g. Morellen 30,- tot 33,- per 100 k.g. Tomaten 11,- per 100 k.g. Aardbeien 11,— per 100 k.g. Aardappelen Eigenheimers 1,50 tot ƒ2,- per 100 k.g. Blauwe Eigenh. 1,80 tot ƒ2,20 per 100 k.g. Vroege Bonte ƒ2,- tot 3,80 per 100 k.g. Blauwputten 1,70 tot 2,90 per 100 k.g. Boter f 0,83 tot 0,84 per pond. Veiling van Manndag 17 Juli 1933. Bloemkool ƒ6,— tot ƒ15,50 per lOOstuks. Savoye kool 6,50 tot ƒ8,— per 100 stuks. Roode kool 8,30 tot 8,50 per lOOstuks. Komkommers 3,10 tot 5,20 per 100 st. Sla 1,50 tot 1,80 per 100 krop. Andijvie 0,50 tot ƒ2,— per 100 krop. Kroten 1,80 tot 2,50 per 100 bos. Peen 5,70 tot ƒ6,— per 100 bos. Postelein 2,10 tot 5,— per 200 k.g. Stoksnljboonen 35,— per 100 k.g. Stamsnijboonen 19,50 per 100 k.g. Dubb. princessen 19,50 tot ƒ21, p. 100 k.g. Wagenaars 12,50 tot 18,50 per 100 k.g. Tuinboonen 1,10 per 100 k.g. Eigenheimers 0,90 tot 1,50 per 100 k.g. Blauwputten 2,30 tot 2,60 per 100 k.g. Poters 0,60 tot 0,90 per 100 k.g. Kruisbessen 6,80 tot ƒ7,— per 100 k.g. Appels (val) 5,- tot 8,50 per 100 k.g. Tomaten ƒ1,— tot, 4,50 per 100 pond. Roode bessen /9,50tot12,—per 100pond. Frambozen ƒ21,- tot 23,-per 100 pond. SOMMULSDIJK. Gedurende het le half jaar 1938 vestigden zich in deze gemeente 78 personen, 74 ingezetenen vertrokken, 24 kinderen werden geboren, 21 inwoners over leden, terwyi 15 huwelijken werden vol trokken. De bevolking op 1 Januari 1933 bedroeg 3535; op 1 Juli 1933 3542. Do werkman J. J. G. had het ongeluk by het verrichten zijner werkzaamheden zyn hand zoodanig te verwonden, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moeBt stellen. Woensdag 19 Juli a.s. hoopt de oudste ingezetene dezer Gemeente mej. Wed. A. v. d. Nieuwendyk, wonende aan de Ring- straat alhier, haar 96ste verjaardag te vieren. Bi) het Agentschap der arbeidsbemid deling stonden de vorige week 13 werkloo- zen ingeschreven. DIRKSLAND. A.s. Donderdagavond 20 Juli zal de heer Bergman, directeur van „Ami- citia", zijn afscheidsconcert dirigeeren inde tent, des avonds te 8 uur (n. t.). Vrijdag avond d a.v. te 8.30 uur (n. t.) zal het afscheid in meer intiemeren kring plaats hebben in „Odeon", waar geconcerteerd zal worden voor de donateurs en kunstlievende leden. De uitnoodigingen voor dit concert zijn echter strikt persoonlyk. Het bestuur van „Amicitia" hoopt dat de uitgeDoodigden allen zullen komen, omdat zij daarmede toonen den heer Bergman als dirigent te waardeeren. Door den heer M. v. 't H. is een zee meeuw gevangen, welke om één harer pootjes een riDg had, waarop stond„Museum Goten borg Zweden 5988 D". De ring is aan het museum opgezonden door den heer J. Ver meulen. Onze dorpsgenoote mej. Marie J. J. Nieuwland J.Pd. slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het admissie-examen tot de Rykskweekschool voor Verloskundigen te Rotterdam. Tegen een ingezetene is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Alg. Politieverordening (het medevoeren van een paard door een wielrijder). De leerlingen van de Bijz. School zullen a.s. Vrijdag een schoolreisje naar Oisterwijk en omstreken maken. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering van HER- KINGEN op Maandag 17 Juli 1933, des voormiddags te 9 unr. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens legt het nieuwe raadslid, de heer J. van der Velde de voorgeschreven eeden af, waarna hy door den Voorzitter wordt geluk gewenscht en hem de belangen der gemeente worden aanbevolen. De heer Van der Velde dankt den Voorzitter voor zyn felicitatie. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot overdracht van gemeente grond en schoolgebouw aan de Herv.School- vereeniging. Twee processen-verbaal van kasopname vaD den Gemeente-Ontvanger dat de kas en boeken in orde waren. Balans winst- en verliesrekening van den keurings dienst van Waren te Dordrecht. Begrooting van de Emgo. Rekening van het Vleesch- keuringsbedryf. Een paar verzoeken van ge organiseerde en ongeorganiseerde landarbei ders om werkverschaffing of steunregeling, waarbij wordt teruggekomen by de vast stelling derbegrooting.SVerslagvan den Keu ringsdienst van Waren over 1932. Welke stukken alle voor kennisgeving worden aan genomen. Als commissie voor het nazien der reke ningen en begrootingen worden benoemd de heeren B. van der Linden en A. Riedijk. De begrooting 1934 en de rekening 1932 van de gezondheidscommissie worden goed gekeurd. Het in de vorige vergadering aangehouden voorstel tot wijziging van de winkelsluitings verordening wordt zonder discussie met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Van Kem pen, Riedijk en de Geus, verworpen. Wordt opnieuw gewijzigd vastgesteld eene verordening regelende de benoembaarheid en de salarieering van den veldwachter, zulks op verzoek en conform de bedoeling van den Minister. Voorts komt in behandeling een schry ven van Gedeputeerden om advies omtrent het niet bezoldigen van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, wanneer deze na 15 Juni 1933 worden benoemd en tegeiyk een be zoldigde gemeentebetrekking bekleeden van Burgemeester, Secretaris of ambtenaar ter secretarie. Gezien de verantwoordelijke func tie en de accuratesse van deze functie wordt unaniem besloten afwyzend op dat schrijven te adviseeren. Ten slotte worden eenige administratieve veranderingen gebracht in de gemeente- rekening 1931, waarna deze opnieuw aan Ged. Staten zal worden toegezonden ter vaststelling. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. STELLENDAM. Vorige week maakten de leerlingen van de Chr. School alhier onder leiding van de heer Jongsma een schoolreisje naar Rotterdam en Delft. Het weer was schitterend en alles had een uitstekend ver loop. Bezichtigd werden de Diergaarde en Vliegveld Waalhaven te Rotterdam. Oude en nieuwe Kerk, benevens Prinsehof en Speeltuin te Delft. Vooral de nieuwe ramen van glas in lood en de praalgraven van Tromp 3. 4. 6. 7. en Piet Hein trokken zeer de aandacht. Neérlands historie sprak hier. Ook bet voeren vau de zeeleeuwen was een groote attractie voor de jeugd. Na eeD genot vollen dag keerde men weer per motorboot van dhr. Hoffman buiBwaarts. Toen men de haven binnen kwam, stonden velen reeds te wachten en ging men vervolgsns naar de school, waar eeu psalm werd gezongen en daarna allen voldaan huiswaatts keerden. Dezangvereen. „Excelsior"zal volgende week eeu uitstapje maken uaar Brielle, Rockanje en Oostvoorne. GOEDEREEDE. Diusdagl8 Juli v.m. 10 uur werd onderstaande agenda behandeld in den gemeenteraad: 1. Ingekomen stukken. 9 Outslag aanvrage E. T. de Hond als Hoofd der O.L. School tegen 15 Aug. as. Benoeming Hoofd der O. L. School met ingang van 1 September 1933. Vaststelling vergoeding Byz. School over 1931. Begrooting N.V. Electriciteits Maaty'. Goedereede en Overflakkee 1933—'34. wyziging begrootiDg 1933. Benoeming Commissie nazien rekening 1932 en bagrooting 1934. De afgeloopen week hebben de garnalen- visschers van 60 - 80 K.G. garnalen per dag en schuit gevangen bestemd voor de pellery. De zeevisschers hebben een schrale week en besomden van 20,— tot 50,— per week en schuit. De Heer E. T. Hond, Hoofd der O. L. School, gaat onze gemeente met pensioen verlaten. Op de voordracht voor Hoofd der O.L. School is geplaatst de Heer Globbert van Rotterdam. In deze gemeente staan als werkloos ingeschreven: 8 landarbeiders, 1 metselaar, 1 schilder en 2 timmerlieden. OUDDORP. Tegen een landbouwer alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het ver voeren van boter, welke niet van een merk voorzien was. De vorige week zijn uit deze gemeente vervoerd ruim 45000 kippeneieren, 500 baal tjes koepeen en 1000 balen sjalotten. Zaterdagavond had in 't Hötel Spee verkooping plaats van diverse perceelen erwten, rogge en haver. De prijzen liepen van 30,— tot ruim 60,— per gemet, wat heel wat lager is als voorgaande jaren; daardoor zijn dan ook vele perceelen onver kocht gebleven. Door mej. C. Goedegebuure worden evenals vorige jaren de oude ry wiel plaatjes in ontvangst genomen, ten bate van de t. b. c.-bestrijding. De garnalenvisschers met de zeil scheepjes hebben de afgeloopen week, wegens het ongunstige weer, maar 2 dagen kunnen visschen en hebben van 30—40 kilo per dag en per schuit gevangen; de motorscheepjes 30—80 kilo. De zeevisschers hebben ook weinig verdiend. In de weervisscherijen werd geen zalm gevangen. Het door onbevoegden of zelf inénten van varkens, dat in deze gemeente al eens is voorgekomen, wordt ten strengste ver boden en mag alleen door veeartsen ge schieden. Naar men verneemt zijn hier ruim 40 werkloozen, terw(jl by de arbeidsbemid deling er maar 10 staan ingeschreven. te LIJ Ai 4 ml tel bJ rol ZOi dol (iel kul Vrl M i.| 2.1 9. 10. 11. 12. der Krop! Posté SpimfS Aard: PoteilJ A a rd I Framl Besse: Kruis! Druivf Morell Perzik Boonel Tomatl Komkc Augurk' Peen Kroten Kool (r Kool (sa Bloemt NIEUWE TONGE. Onze vroegere dorps genoot de heer P. MuyeWzn. slaagde dezer dagen voor het voorbéreidingsexamen ge meente-administratie. Het 6-jarig zoontje van den heer G. Dorst, geraakte in de wetering te water. Zijn vader die het ongeval bemerkte, moest zich gekleed te water begeven om den jongen te kunnen eedden. De eerste koepeen van dezen oo5st zyn thans verscheept. Door KL Prince alhier is Zaterdag naby Battenoord een ballon gevonden, opgelaten tydens een wedstryd en waaraan een brief kaart voor terugzending bevestigd was, waar uit bleek dat de ballon afkomstig was uit Nieuwpoort (België) Justine Rijssen Sint Jacobstraat No. 24. De kaart is door P. in middels teruggezonden. De ingelanden van den polder „Bat tenoord" besloten tot het stichten van een electrisch poldergemaal te Battenoord. Woensdagavond 6.30 uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier voorgaan de beroepen leeraar ds. D. J. de Graaf van Ede. Donderdagmiddag a.s. n.m. 3.30 uur ds. Verkerk van Oude Tonge (Huweiyksinze- geniug). OUDE TONGE. Zaterdagavond omstreeks 6 uur is de bliksem geslagen in de boerdery van den landbouwer W. Terhoeve te Oude Touge. De schuur gevuld met klaverhooi brandde geheel af; het woonhuis kon be houden worden. Verzekering dekt de schade. DEN BOMMEL. Vorige week werden van deze haven vervoerd: 1351 H.L.aardappelen. Vorige week stonden b(j den correspon dent der arbeidsbemiddeling 61 werkloozen ingeschreven, daarvan waren er 41 by de gemeentelyke werkverschaffing geplaatst. Door middel van de arbeidsbemiddeling is do heer G. Keuvelaar van hier te werk gesteld in den Wieringermeerpolder. De wed. van St. Annaland moest heden- Worgen (Maandag) voor een spoedeischende operatie naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd worden. Kort na aankomst aldaar is zy echter overleden. Andy vie Uien Tafelapp1 Keuken; DoperwtJ Peulen ROTTi waren hel 441 vette! en 703£v| Prijzen ct. en 27-1 en 232 24—26 ct I 15J16 c lammeren I De aan I flink de lil bijna onvcl lager. Stieren I teering te I Vete ktl vorige weil handel wal niet tot ui tot 2 cents De aanv in verhoucl de handel I lammeren I jarige lamr lager gingen Varkens; handel, ter kwam. Bol APELDC ha. Aanvoel 2.45, midde kalm. OUDEW. 1

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2