U ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD y OMER )0R DEZEN TUD - Middelharnis >orstraat A 253 >R IVERPLAKKEE. No. 70 15 Juli 1933 SPORTNIEUWS Officieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws BURGERLIJKE STAND. VERKOOPINGEN. i OI ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 15 JULI 1933, r- Ienuwhooldpijnpoedcrs van erfrischt Uw geest met de bloed- doosje van 35 pillen 40 ets. Ver- Let op de driehoekzegel E.M.B. U tien- het is ductie" gouden Ben een ijk voor zonder verplichting ps Reparateur Kostelooze Rijwielmerken. De zittingen ter bekoming van kostelooze ry wielmerken, belastingjaar 1933/34 zullen worden gehouden als volgt, alles nieuwe t(jd: Te Middelharnis op het ontvangkantoor, op 24, 27 en 31 Juli 1933 en 3 Augustus 1933 van 7 -9 uur n.m. Te Dirksland (mede voor heu die te Her- kingen wonen) in de openbare bewaarschool op 18 Juli van 7 9 uur, alsmede op een nader bekend te maken dag. Te Melissant in de openbare school op 19 en 26 Juli van 5 8 uur n.m. Te Stad aan 't Haringvliet in de openbare school op 20 Juli en 1 Augustus van 7—9 uur n.m. Te Nieuwe Tonge in het weeshuis A 32 op 21 Juli en 3 Augustus van 6—8 uur n.m. Te Oude Tonge in de oude school School straat 11 op 20 Juli en 1 Augustus van 6—8 uur n.m. Te Den Bommel in de polderskamer A 58 op 21 en 2S Juli van 6—8 uur n.m. Te Achthuizen in het patronaatsgebouw B 128 op 19 en 26 Juli van 6-8 uur n.m. Te Ooltgensplaat in de o. 1. school A 236 op 20 en 27 Juli van 6-8 uur n.m. Voor de bekoming van kostelooze rijwiel- merken vervoege men zich uitsluitend op de avondzittingen en niet op de daguren van het ontvangkantoor. VOETBAL,. Men weet, hoe de Flakkee-voetballers al sedert eenige jaren in kennis zijn gekomen met de leden van de groote Rotterdamsche voetbalclub Feijenoord, een der beste ploegen van de Nederlandsche voetbalwereld, een club, die reeds verschillende spelers „ge leverd" heeft voor het nationale elftal. Van deze Rotterdamsche ploeg is reeds meer dan eens een ploeg op visite geweest bi) Flakkee, en thans wordt deze „visite herhaald". A s. Zondag komen de rood-en- wit-geblokte Rotterdammers de kennis making hernieuwen. Zij willen het niet half-en-drie-kwart doen,zij zenden een prima elftal, dat waardig de geblokte rood-witte shirts zal hooghouden. Van Male zal het doel verdedigen en een ieder weet al dat Van Male de aangewezen plaatsvervanger is voor dr. VanderMeulen, als deze niet meer het nationale doel zal verdedigen. De lange keeper der Rotterdam mers is een zeer populair figuur. Natuurlijk komt Van Heel mee, de trainer van Flakkee, over hem is reeds zooveel goeds gezegd en zijn spel is reeds zoovele malen door de internationale sportpers geroemd, dat ieder, die op Flakkee voetbalt, alleen al om hem te zien „werken" Zondagmiddag naar het Flakkee-veld moest komen. Als midden-voor staat Pijl, een oud-speler, oud-internationaal, de man van het harde schot, die o.a. in de olympische ploeg te Parijs gevoetbald heeft met het Nederlandsch elftal tegen Uruguay. Laten we herinneren dat die ploeg van Pijl dusdanig was, dat Nederland de score tegen de fameuze Zuid-Amerikanen heeft geopend en ep het nippertje verloor en dat in de verlenging met 2 1. Ja, die Pijl was een enorm speler en schutter en Fun zal warme handen krijgen. De andere spelers! Men ktjke eens even naar de aanplakbiljetten, onze geel-blauwen zullen een stevige party moeten geven om de technisch prima Feyenoordelingen te laten merken, dat ook zij wat van voetbal kennen. Scheidsrechter is de bekende Rotterdam sche caféhouder voor de Flakkee-boys Toon de Jager, zelf oud-speler vau Feyenoord. Laten we hopen dat het mooi weer zal zijn en dat het publiek begrypt dat er weer iets extra's op til is voor de sportliefhebbers. ZWEMMEN. Zaterdagmiddag hebben te Ridderkerk Kring-wedstrijden plaats voor den Zwem- kring Rotterdam. Naast zwemwedstrijden, waarin eenige jongere F. Z. C.-zwemmers zullen uitkomen, zullen er polowedstr(jden plaats vinden. Daze polowedstryden worden gespeeld door „uitgekozenen" van den Zwem- kring en voor de B-ploeg zijn de beide F.Z.C.-zwemmers S. Jongejan en J. Boomsma aangezocht te spelen. Uit de vier ploegen wordt later de vertegenwoordigende zwem ploeg gekozen van den Zwemkring Rotter dam. Helaas gaat wegens te weinig belang- stelliag de uitgeschreven clubtocbt van de F.Z.C naar Ridderkerk niet door, wat voor de F. Z.C.'ers, die daar moeten starten, een teleurstelling is. J. B. VOETBAL. In Flakkee wil dan nu Feyenoord, Uit d'eerste klas K N.V.B., Eens probeeren om te winnen Van de kampioen „Elakkee". Feljenoord's keeper Avan Male, Plus Van Heel en Barendrecht, Ja, ook Pyl en Koonings, Petterson, Deze zijn beslist niet slecht. Kampioenen, houdt U dapper, Speelt uw spel zooals altyd. GU zijt wel geen eerste klasser, Maar K.N.V.B. een feit. Des te meer zal het een eer zijn, Zoo deez' eerste klasse-ploeg Op Flakkee zal ondervinden, Tegenstand is daar genoeg. Zondag kan bet dus gebeuren, Dat de ploeg van ons „Flakkee" Met ontelb're supporters, Met verlies toch is tevrêe. M. V. MIDDELHARNIS. Korfbal. Om half acht ontvangt a.s. Zaterdagavond „Weest Kwiek" A.D.O. van Melissant. REKKINGEN. De voetbalvereeniging H. V. V. 2 speelde Woendagavond een wedstrijd tegen Melissant 2 en won met 5-1. NIEUWE TONGE. Zaterdagavond speelt N.T.V.V. I alhier tegen M'.V.V. I van Melis sant. N.T.V.V. II op eigen terrein tegen „De jonge Spartanen" van Sommelsdijk. OUDE TONGE. Korfbal. Zaterdagavond 6| uur alhier „Excelsior I"—„G.O.K.V. I." (Adv.) VOOROEFENINGSINSTITUUT. Kennisgeving omtrent vrijwillige oefening in militair verband vóór inlijving als dienst plichtige, ter verwerving van de vereisehte militaire bekwaamheid, welke recht geeft op verkorting vnn den eersten oefentijd. In het tijdvak van 1 Juni tot en met 15 Augustus 1933 kunnen jongelieden, geboren in 1915, zich verbinden bij den Vrijwilligen Landstorm om het bewys van voorgeoefend heid te behalen. Bewijs van Voorgeoefendheid. Dit bewijs geeft volgens de Wet recht op een verkorting van den duur der eerste oefening met vier maanden voor het wapen, waarvoor het bewijs is behaald. Keuring. Alvorens toegelaten te worden, moet de adspirant-vrijwilliger worden gekeurd en ge neeskundig geschikt worden bevonden, waar toe hy zich in het tydvak 10 24 September 1933 aan een geneeskundig onderzoek moet onderwerpen. Opleiding tot een rang (Kaderopleiding). In het tydvak van 1 Juni t/m 31 Augus tus 1933 kunnen jongelieden, die door hunne schoolopleiding, Hooger-, Middelbaar-,U.L O. of door een hoogeren graad van ontwikkeling dan dien bereikt bij het doorloopen van de 7e klasse eener lagere school, in de termen vallen om later, indien zij bestemd worden voor gewoon dienstplichtige, in aanmerking komen voor de officiers- of onderofficiers- opleiding, bij den Vry'willigen Landstorm tot sergeant worden opgeleid, indien ztj vóór 1 October van dit jaar 17 jaar oud zyn ge worden oi worden, tot eene verbintenis bjj het Vooroefeningsinstituut worden toegela ten. Inlichtingen hieromtrent worden mon deling en schriftelijk op verzoek verstrekt door de verschillende Landstorm Verbands- commandanten. Ook zy, die in het jaar 1933 tenminste 20 en ten hoogste 30 jaar oud zyn geworden of worden en die krachtens de dienstplicht wet geen dienstplicht op zich hebben rusten als gewoon dienstplichtige kunnen toetreden teneinde het bewijs van voorgeoefendheid te behalen om, wanneer zy eventueel van plan zijn in Nederl.-Indië een betrekking te aanvaarden, daardoor aldaar een aanmerke lijke verkorting van diensttijd te verkrijgen; of door het hier aangaan van een vry willige verbintenis een broeder vry te maken van den dienstplicht. Inlichtingen worden verstrekt door Ser geant majoor A. A. J. Luppes te Middel harnis op Maandag 17 Juli te 8 uur nam. Vergaderlokaal naast het Gemeentehuis. Spoedige aanmelding gewenscht. MIDDELHARNIS. Dezer dagen werd Mej. B. S. L. Hossen vanwege de Rotter damsche huishoudschool uitgereikt het diplo ma Huishoudkundige. - Deze week zyn een drietal onzer inge zetenen naar het ziekenhuis te Rotterdam vertrokken, teneinde aldaar eene operatie te ondergaan. - By de Woensdagavond in hotel Meyer gehouden verkooping van een woonhuis met erf aan den Ring alhier, toebehoorende tot de nalatenschap van wijlen landbouwer J.A. van Delft, werden deze gemynd door den makelaar W. J. N(jgh op ƒ1610,—.Deinzet was 1370, - Heden (Vrijdag 14 Juli) herdenkt de oudste inwoner onzer gemeente, de heer Jan Wittekoek Lz. wonende in de Eendrachts- straat, zyn 94sten geboortedag. De oude man mag zich nog in een vry goede gezondheid verheugen. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 11 Juli 1933. Aardbeien. Jecunda (z. dop) ƒ12 p. lOOk.g. Zwarte bessen 12,70 tot ƒ20,10p.lOOk.g. Aanvoer 1.138 k.g. Veiling van Woensdag 12 Juli 1933, Bloemkool 6,50 tot 17,50 per lOOstuks. Savoyekool 6,70 per 100 stuks. Roode kool ƒ6,— tot 9,20 per lOOstuks. Komkommers 4,60 tot 7,10 per 100 stuks. Perziken 1,70 tot ƒ7,— per 100 stuks. Sla 1,20 tot 1,60 per 100 krop. Andyvie 1,60 tot 1,80 per 100 krop. Kroten 2,— tot 2,70 per 100 bos. Selderij 2,80 per 100 bos. Peen 4,70 tot 5,70 per 100 bos. Snyboonen (stok) 32,— per 100 k.g. Dubbele princessen 28 tot 32 per lOOk.g. Wagenaars 24,— tot ƒ26,— per 100 k.g. Boterhoonen ƒ23,— tot 25,—per 100 k.g. Peulen 13,— per 100 k.g. Doppers 13,50 tot 14,50 per 100 k.g. Tuinboonen ƒ2,- tot ƒ4,— per 100 k.g. Postelein 8,50 tot 11,— per 100 k.g. Aardappelen: Blauwputten 3,50 tot 4,70 per 100 k.g. Eigenheimers 1,20 tot ƒ2,— per 100 k.g. Vroege Bonte ƒ3,— tot 3,10 per 100 k.g. Kruisbessen 2, - tot 6,20 per 100 k.g. Appels (val) 5,60 per 100 k.g. Roode bessen /4,30tot ƒ12,— perlOOpond. Druiven 28,— per 100 pond. Framboos 17,— tot 21,—per 100pond. Zwarte bessen 12,70 tot ƒ20,10 per 100 k.g. Aanvoer 894 k.g. Veiling van Donderdag 13 Juli 1933. Kipeieren 49-55 K.G. 1,75 tot ƒ2,-. idem 57-60 2,15 2,45. idem bruin 58 2,20 2,40. Eendeieren 2,85 3,35. Per 100 stuks. Aanvoer 13.500 eieren. Aardbeien. Jecunda (zonder dop) 3,70 tot 6,- per 100 pond. SOMMELSDIJK. Door B. en W. dezer gemeente is aan den timmerman M. Lang broek te Middelharnis vergunning verleend tot het bouwen van drie woningen aan den Dorpsweg, hoek Ringstraat, voor rekening van den beer H. van Prooijen te Rotterdam. De landarbeider A. v. d. Baan Jz. had tijdens zijn werk het ongeluk een top van een zijner vingers af te snyden, zoodat ge neeskundige hulp noodzakelijk was. Van woorden tot daden. Woensdag avond kregen twee personen op de Kaai alhier twist, waarby dit zoo hoog liep, dat zij elkaar te ïyf gingen, waardoor Abr. H. zoodanig tegen den grond werd geduwd dat hy een been brak en Donderdagmorgen naar een der Ziekenhuizen te Rotterdam is ver voerd. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. DIRKSLAND. Tegen P. G. alhier is proces verbaal opgemaakt wegens het weigeren van inlichtingen aan den belasting-ambtenaar. Op de Beurs van j.l. Donderdag was de handel in aardappelen nog zeer gering. De pry's was 1,40 tot 1,55 per 70 K.G. HEKKINGEN. De voorbereidende werk zaamheden tot het plaatsen van een electr. gemaal te Battenoord, zyn thans zoover gevorderd, dat binnenkort tot aanbesteding kan worden overgegaan. In de volgende week te houden raads vergadering zal het nieuwe raadslid J. van der Velde Lzn. beëedigd worden. Door den Burgemeester dezer gemeente is tegen Maandag 17 Juli a.s. des voorm, 9 uur (o. t,) een openbare raadsvergadering belegd. Bevolking. VertrokkenWillem de Geus en Elfrieda Schmidt, naar Melissant. Marina van der Wende, naar Rotterdam. Ingekomen: Ewoud Pieter van der Vliet, uit Oude-Tonge. Aleida Wynanda het Jouk en Adriana Klem, uit Melissant. Gysbertje Mans, uit Dirksland, en Leuntje Mosselman, uit Den Bommel. STELLENDAM. Door de garnalenvisschers werd vorige week 4 dagen gevischt; ge middeld werd per dag en per vaartuig 60 K.G. gevangen en aan de pelleryen ge leverd. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de visschery-vereemging „Eensgezind heid" werd opgericht. De heer M. Keljzer, oud-secretaris, heeft by die gelegênheid een feestrede uitgesproken. Als bestuurslid werd gekozen de heer M. Troost, in de plaats van den heer P. van Es. Woensdag is de vrouw van den heer J. v. d. Wal naar een der Ziekenhuizen te Rotterdam vertrokken om aldaar opgenomen te worden. Dinsdagmiddag is de Ryksbemiddelaar hier geweest om te trachten den toestand te verbeteren in het garualenbedryf.Doorhem werd de eisch gesteld, dat de Coöperatieve Garnalenpellery „Volharding" moest worden opgeheven, aan welken eisch het bestuur niet voldeed. In de daarop volgende vergadering van „Volharding" is met algemeene stemmen besloten niet op het voorstel van den Rijks- bemiddelaar in te gaan. GOEDEREEDE. De zeevisscher G.'t Man netje had het ongeluk een geheel net met toebehooren te verliezen wat een schade was van 150 en heeft zoodoende niets kunnen verdienen. C. van Huizen maakte een schade van 50, J. Tanis 60, ATanis 40, Abr. Redert 60, T. van den Houten ƒ40, A. van Heest 45, J. 't Mannetje 60 en T. Grinwis 25. OUDDORP. De heer KI. Voogd Dz., ouder ling der Ned. Herv. Kerk alhier, is door de Classicale Vergadering van Den Briel her benoemd tot lid van het Prov. Kerkbestuur der Herv. Kerk in Zuid-Holland. Eeuwit Akershoek had het ongeluk, toen hij over een sloot was gesprongen, te vallen en een sleutelbeen -te breken. By de Wed. J. Bezuyen was het sedert dagen 's avonds op zolder een leven. De oorzaak werd eindelyk gevonden. Er werden ruim 30 vleermuizen in den nok op den zolder gevonden en verwyderd. Een schip met keislag, dat na te zyn afgekeurd ongeveer 6 weken in de haven heeft gelegen, Is nu vertrokken naar Rotter dam, waar het gerechteiyk verkocht zal worden. Dinsdag a.s. hoopt de oudste inwoner C. Tanis C.Ez. zyn 90sten verjaardag te herdenken. H(j is nog kras en verricht nog bezigheden. Schipper De Graaf van Ouddorp voer Woensdag met 108 passagiers naar Goes. Den leerlingen der hoogste klassen van de O.L.S. I was door den heer De Graaf gratis vervoer aangeboden, waarvan met dank baarheid gebruik werd gemaakt. Hoewel het weer zich aanvankeiyk allesbehalve gun stig liet aanzien, klaarde het reeds spoedig op en werd het nog een mooie zonnige dag. Van uit Goes werden verschillende tochtjes ondernomen. De ouderen o.a. de meisjes- vereeniging onder leiding van mevr Foppema bezochten Domburg en omgeving. De school kinderen 24 in totaal reden in een prachtige touring-car naar de kersenboomgaard van den heer Hoornick. Daar konden ze zich te goed doen aaD deze heerlijke fruit. Van hier ging het regelrecht naar Vlissingen. Langzaam werd gereden naar de haven en over de mooie boulevard enz. en toen... naar een speeltuin. Na gegeten en gedronken te hebben ging de tocht verder naar Middel burg. Hier werd het stadhuis bezichtigd. Een gids legde alles op eenvoudige wijze uit voor de kinderen. De oude rechtzaal en nog in gebruik zijnde raadzaal gingen ze binnen. Verschillende merkwaardige oud heden trokken de aandacht der leerlingen, zooals de handteekening van Alva, 't glas waaruit Napoleon dronk enz. Deoudestraf- cellen deden de kinderen eventjes griezelen. Buiten werd de aandacht nog gevestigd op de beeldenrij. Na 'n wandeling door de mooiste straten van Middelburg naar het Abdy-gdbouw werd de terugtocht aanvaard. Even over zessen vertrok de boot. Allen groot en klein zaten gedurende de vaart door 't kanaal op 't dek. Er heersehte een gezellige stemming en alles scheen dien dag voor de wind te gaan. Weldra ging het door de sluizen en kwam men dwars voor den wind te liggen, welke plotseling was komen opzetten. Eén schoolmeisje werd echt zeeziek, verscheidene grooten moesten echter even over den rand van de boot kijken. Eindelijk kwam Ouddorp in 't zicht, nog even schommelen, toen stapten allen aan wal en konden de leerlingen zonder onge lukken of kleurscheuren aan de ouders wor den teruggegeven. Over 't geheel is er veel gezien, geleerd en vooral... genoten. NIEUWE TONGE. De verkoop van enkele zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft 304,50 opgebracht. De burgemeester dezer gemeente zal van 17 Juli a.s. tot 7 Augustus met vacantie buiten de gemeente vertoeven. De werkloosheid is in deze gemeente weer iets toegenomen. Als werkloos staan thans 30 personen ingeschreven. Naar wij vernemen zal de by de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen predikant, ds. D. J. van de Graaf a.s. week een bezoek aan de gemeente brengen. De datum van den te houden autotocht voor ouden van dagen is thans definitief vastgesteld op Woensdag 19 Juli a.s. Ouden van dagen die aan dezen tocht wenschen deel te nemen, worden verzocht zich hiervoor aan te melden by H. Schipper en A. K.Nieuw- kerk. Allen moeten zich zelf kunnen helpen. Naar het zich laat aanzien zullen zeer veel oudjes aan den tocht deelnemen, zoodat het comité rekent op allen, die hun wagen dien dag beschikbaar hebben. OUDE TONGE. A.s. Woendag zullen de kinderen der O L. school onder leiding van onderwijzend personeel en Oudercommissie een schoolreisje maken naar Rotterdam, waar o.m. Diergaarde en Bijenkorf zullen worden bezocht. Van den landbouwer P. Kardux sloeg een paard hetwelk voor een karos was ge spannen, op hol. Op het dorp werd het dier tot staan gebracht. Aan wagen en tuig was materieele schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het zal een ieder wel bekend zyn dat met ingang van 1 Augustus de rijwielen moeten ziln voorzien van nieuw belastiDg- merk. Gelieve de oude niet achteloos weg te werpen, doch ter bestryding van de tuber culose in te leveren by kapper Van der Voorde alhier. Jer. Zweerus had het ongeluk tijdens zyn werkzaamheden zich aan ziln hand te verwonden, terwijl Adr. Jacobs van een wa gen mest viel en zyn arm kneusde. In beide gevallen verleende dr. Parree geneeskundige hulp. OOLTGENSPLAAT.* Vrydag 14 Juli j.l. maakten de kinderen van de drie hoogste klassen der O. L. School no. 1 alhier hun jaariyksche schoolreisje. Dit jaar was het doel van de reis Wassenaar via Den Haag. 's Morgens omstreeks zes uur vertrokken zy met twee autobussen naar Middelharnis, waar de boot reeds klaar lag. Een mooi watertochtje tot Vlaardingen volgde; aldaar stonden drie mooie touringcars gereed, waai de tocht naar Den Haag mee werd gemaakt en die verder den geheelen dag tot de be schikking der kinderen bleven. Eerst werd het Koninkiyk Paleis bezocht; het was den kinderen aan te zien dat zij met bewondering al die pracht gadesloegen. Vervolgens werd gereden naar het Panorama Mesdag, daarna ging bet naar den Speeltuin, waar eerst wat werd gegeten, om daarna zich met de ver schillende speelgelegenheden een poosje te vermaken, vooral het ezeltje-ryden viel by de jongens duchtig in den smaak. Lang kon deze pret alweer niet duren, spoedig moest men alweer de auto's in om langs prachtige bosch- en duinwegen te gaan naar het mooie strand by Wassenaar. Na een uurtje ge speeld en gebaad te hebben was het alweer tyd om op te stappen en de terugreis aan te vangen. Weer in het eigen dorp aange komen, wachtte daar het Muziekcorps de kinderen op, om na een rondwandeling door het dorp vermoeid maar voldaan huiswaarts te keeren. BRIELLE. De kermis werd op gebruike lijke wyze uitgeluid door de stadsklok. Over het algemeen kunnen we zeggen, dat het 's avonds op het kermisterrein drukker was dan vorige jaren. Er zyn vermakelijkheden geweest, die 't zeer druk hadden. De Schouw burgtent was er dit jaar niet, iets, wat ver leden jaar reeds te voorzien was. De stoom- molen was thans vervangen door een dansend rad, een groote attractie. In de café's op de Turfkade was het enorm druk, diverse bands waren daar aanwezig. De Oranje-Vereeniging organiseert op 31 Aug. weer een groot feest. Op verzoek zal er dit jaar een bloemencorso gehouden worden, terwijl er 's middags kinderspelen zyn, wellicht zal nog getracht worden hier een attractie voor grooten te krijgen, 's Avonds wordt een lampion-optocht ge houden. YEILINGSBERICHT van Woensdag 12 Juli 1933 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne". Kropsla 0,80 tot 1,80 per 100 krop. Postelein 0,03 tot 0,11 per k.g. Aardappelen 0,80 tot ƒ3,— per 100 k.g. Poters 0,80 tot 2,50 per 100 k.g. Aardbeien 0,24 tot 0,32 per k.g. Frambozen 0,18 tot 0,44 per k.g. Bessen (roode) 0,08 tot 0,20 per k.g. (witte) 0,07 tot 0,12 per k.g. (zwarte) 0,16 tot 0,26 per k.g. Kruisbessen (rijp) 0,05 tot 0,14 per k.g. Druiven (blauwe) 0,44 tot 0,48 per k.g. Morellen 0,13 tot 0,18 per k.g. Perziken 4,70 per 100 stuks. Boonen (groote) 1,- tot ƒ2,30per lOOk.g. dubb.stam 19 tot ƒ23 p. 100 k.g. z.d. 18 tot ƒ23 p. 100 k.g. stamsnlj 10 tot 16 per 100 k.g. stoksnlj 24 tot 34 per 100 k.g. Tomaten A 8,80 per 100 k.g. B 8,10 per 100 k.g. C 8,40 per 100 k.g. CC 3,60 per 100 k.g. bonken ƒ7,— per 100 k.g. Komkommers (w.) ƒ2,30 tot ƒ3,— perlOOkg. Augurken 0,18 tot 0,30 per kistje. Peen 4,50 tot 7,80 per 100 bos. 2,80 tot 6,60 per 100 k.g. Kroten 0,80 per 100 bos. Kool (savoye) 3,50 per 100 stuks. Bloemkool I 8,— tot 12,— per 100 stuks. II 2,60 tot 6,40 per 100 stuks. Andijvie 2,70 per 100 krop. Sjalotten 1,60 per 100 bos. Rabarber 2,80 per 100 bos. Doperwten 0,06 tot 0,11 per k.g. Peulen 0,13 tot 0,21 per k.g. (witte) 0,15 tot 0,22 per bos. (blauwe) 0,08 per bos. MIDDELHARNIS. Overleden: C. de Bloeme, 71 j. NIEUWE TONGE. Geboren: Leentje, d. v. P. Klapmuts en A. Koppenaal. Ondertrouwd: B. Holster, j.m. 28 j., en C. van Beek, j.d. 21 j.; J. Vroegindewey, j.m. 18 j., en T. de Jong, j.d. 17 j. Op DONDERDAGEN 13 en 20 JULI 1933, in Hotal „Van den Berge" te Ooltgensplaat, bij Veiling, en in Hofal „Hobbel" aldaar, bij Afslag, beide dagen 3 uur (Oude Tijd), publiek verknopen ongeveer 1.91.25 H.A. (of 3 Gem. 248 R.P.M.) kostbaar Bouryland, nabij liet dorp aan den Langeweg in „Het Oudeland", ten verzoeke van den heer D. van Kempen Lzn., aldaar. Betaaldag 1 Sep tember 1933. Notaris AKKERMAN. Op WOENSDAG 19 JULI 1933, 's voorin. 10 uur (Zomertijd), te Stellendam, in Hotel Kaashoek, van 79 perc. Tarwe, Haver, Erwten en Blauwmaanzaad, wassende op landen onder Stellendam, in den Eendraclits- polderen Halspolder, teil verzoeke van den Heer D. Goekoop. Notaris VAN DER SLUYS.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 5