WRIGLEY Flakkee Kampioen van den Rotterdamschen Voetbalbond Plaatselijk Nieuws '1 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 12 JULI 1933. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente NIEUWE TONGE, op Vrijdag 7 Juli, des namiddags 3 uur. Voorzitter Burgemeester Sterk. Afwezig wegens ziekte wethouder Prince. De Voorzitter opende Ue vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste vergade ring werden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken: Een verzoek van de Mondharmonicaclub om een avond per week de weeshuiszaal te mogen gebruiken voor de repetitie. De meerderheid van B. en W. stelde voor dit verzoek toe te staan. De VOORZITTER zeide dat thans nog drie avonden per week vrij waren, doch dat hij het liefst den Maandag ter beschikking wilde stellen. VAN ALPHEN meende dat er voor andere vergaderingen te weinig tijd over blijft. Men kan de betalende belanghebbenden bij de zaak toch niet achter gaan stellen bij die vereeni- gingen welk.e de zaal bijkans gratis gebruiken. VOORZITTER zeide dat, wanneer er een vergadering gehouden moet worden, bij hem da:lrtoe verlof moet worden gevraagd. Gebeurt di\ tijdig dan zal spreker zorgen dat de ge- W'enschte avond vrijgemaakt wordt voor de Vereeniging. VAN ALPHEN is tegen het afstaan van een vasten avond. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Van Ged. Staten waren ingekomen de goed keuring over de geldleening voor de speelplaats. Een ontwerp-besluit, regelende de bezoldi ging van ambtenaar van den Burgerlijken Stand. B. en W. waren het met de zienswijze van Ged. St. niet eens. Het college was van oordeel dat dit een zeer nauwkeurig werk vereischt en dat wanneer men dit niet meer apart sala- rieert, men er minder ambitie voor zal kwee ken, wat tot nadeelige gevolgen kan leiden. VOORZITTER zeide dat men dan het sala ris van een ambtenaar moet verhoogen met het salaris, dat tot heden voor ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd gegeven, dan blijft men toch in de lijn. Besloten werd te berichten dat de Raad de meening van Ged. Staten niet deelt en ver zoekt de oude regeling te handhaven. Verbetering Molendijk. De VOORZITTER deelde mede, dat B. en W. hebben geïnformeerd naar een emulsie voor wegbedekking; waar het werk echter thans toch wegens de graverij voor de waterleiding niet uitgevoerd kan worden, meende het col lege er Thans mee te willen wachten. Spreker vreesde echter dat met die wegbedekking men er toch niet voor goed zal afzijn. Een klinker bestrating is meer afdoende. Daartoe hebben wij een klinkeraanbieding gehad van Koper slakkeien, deze zullen 125,per 100 M2. kosten franco wal Nieuwe Tonge. De opper vlakte is 1600 M2., zoodat de keien een bedrag vorderen van 8000,daarbij gevoegd de kosten van het bestraten komen wij op 10.000,Deze noteering voor keien is de allerlaagste die ooit gegeven is en de keien zijn van kwaliteit onverwoestbaar. Aan een dergelijk wegdek gaf de voorzitter de voorkeur. Ook gaan er geruchten dat de firma Zanen een aanbieding heeft gedaan. Dat zou 5, per M'. kosten dus ook 8000, TIJL drong aan op afdoening. Spreker meen de dat men "met praten niet verder kwam en dat het meer dan tijd was die menschen uit dien stofboel te halen. NIEUWENHUIJZE meende dat de Gouda- lite te Oude Tonge goed voldeed en men kon volstaan met een dergelijk wegdek. BREESNEE was van oordeel dat de Gou- dalite minder goed was. Aan het eind van den Langeweg was dat goed vlug weg en kostte aan onderhoud binnen zeer korten tijd weer handen vol geld. Besloten werd die zaak toch nog wat aan te houden. Van de Bank van Nederlandsche Gemeenten was een verzoek ingekomen om een aandeel te nemen. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. Weliswaar zou men daartoe geld moeten leenen, doch de rente die men krijgt is grooter dan die men te betalen heeft. B. en W. meende dat het gemakkelijker zal zijn als aandeelhouder geld te leenen en de bank is zeer solide, als we zien dat het Rijk er circa 4 millioen aandeeien in heeft. NIEUWENHUIJZE bestreed deze handel wijze. Spreker zeide er wel iets voor te voelen, wanneer de gemeente dat uit de vlottende middelen kon doen. VAN ALPHEN meende dat het nemen van een aandeel onder het oogmerk dat men dan gemakkelijker geld kan leenen, wat voorbarig is. Wanneer de gemeente geld noodig heeft, clan hebben wij dit altijd bij de instellingen in deze gemeente of bij de gemeenfenarsn kunnen krijgen. Die hebben altijd nog vol doende vertrouwen in het gemeentebeleid ge steld dat zij ons willen helpen. VOORZITTER zeide dat voor grootere lee ningen, die wij toch ook nog we) eens krijgen zullen, wij in de gemeente toch niet terecht kunnen, dat heeft de praktijk reeds bewezen, want wij hebben al leeningen loopen bij de Bank van Nederl, Gemeenten. Hierover werd eenigen tijd gediscussieerd, waarna de voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming bracht, dat werd aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, die van Van Nieuwen- huijze en Van Alphen. De VOORZITTER deed daarna mededee- ling van liet feit dat de Raad te vroeg besloten heeft het aantal verloven op nul te stellen; dat kan eerst ingaan in 1935. Om nu echter het verleenen van verloven voor dien tijd tegen te gaan, meenden B. en W. de voor waarden daartoe te verzwaren door de eischen voor de lokaliteiten zwaarder te stellen. Alzoo werd besloten. De gemeentebegrooting werd met af- en overschrijvingen gewijzigd. Het punt reclames schoolgeld werd aan gehouden tot in de besloten zitting. In de Rondvraag vroeg Tijl om tot de boeren een schrijven te richten, waarin werd verzocht het graan zooveel mogelijk met de hand te doen snijden. Vorig jaar heeft dat wel eenig resultaat gehad, at was toen het graan on gunstig om met de machine te snijden. Dit jaar is de toestand tot op heden anders. Alles staat nog netjes overeind en het staat er naar dat straks in den oogsttijd vele menschen zonder werk zullen zijn. VOORZITTER zeide toe dit te zullen doen. TIJL vroeg hoe het stond met de tarieven voor de waterleiding en of het een feit was dat men direct moest aansluiten, of dat men daarmede den tijd heeft tot over 5 jaar. VOORZITTER zeide dat die bepaling soepel toegepast zal worden; men is echter verplicht aan te sluiten, zij het dan ook over enkele jaren. Inzake de tarieven zeide spreker dat deze kort geleden verlaagd zijn. Men betaalt per jaar voor de eenkamerwoningen ƒ9,twee kamerwoningen 18,driekamerwoningen 24,enz. TIJL vroeg wanneer die rommel bij de gas fabriek werd opgeruimd. Het is er een onhoud bare toestand. De gemeente moet daar krach tiger optreden, of de gelegenheid niet geven dat de slagers daar de cadavers nog begraven. Men moet ze dit dan maar in eigen tuin laten doen. Dan zullen zij ze beslist beter begraven, zoodat de stank heeft opgehouden. De heer NIEUWENHUIJZE zeide dat dit de laatste vergadering wel zal zijn die hij mee maakt, wegens vertrek naar elders. Spreker dankte voorzitter, raadsleden en ambtenaren voor de medewerking hem verleend en hoopte dat het zijn gemeente, waar hij eenmaal zijn hart aan heeft verpand, goed moge gaan. VOORZITTER wenschte ook de heer Nieu- wenhuijze geluk in zijn nieuwe woonplaats en dat het hem verder goed moge gaan. De raadsleden sloten zich bij deze woorden aan en daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. IS LEKKER EN GEZOND! (Adv.) Vee en Paarden. ROTTERDAM, 10 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 621 vette runderen, 500 vette kalveren, 358 schapen of lammeren, 719 varkens. De prijzen waren: koeien 1518, 22J25 en 27—29; ossen 16—17, 21—22J en~2426; vette kalveren 1520, 25211 en 3035; varkens 15I5J en 16, alles in ets. per h. k.g.; schapen 612, zuiglammeren 79, alles per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was redelijk, de handel was lui en de prijzen waren ongeveer gelijk aan die van de vorige week, hoewel op 't laatst iets afloopend. Stieren niet genoteerd wegens te weinig aanvoer. Vette kalveren waren zeer ruim aangevoerd en zeer moeielijk te plaatsen, in de prijzen was weinig verandering. De aanvoer van schapen en lammeren was tamelijk, De handel was zeer stil en de prijzen waren voor overjarige lammeren iets lager, voor zuiglammeren vrijwel gelijk aan die van de vorige week. Varkens waren minder aangevoerd, de handel was langzaam en de prijzen bleven vrijwel stationair. Een enkel prima best exemplaar ging nog tot J cent boven noteering. AMSTERDAM, 10 Juli. Aangevoerd 441 vette koeien, prijs 5662, 4454, 3240 en 2530 ct, per kg. slachtgewicht, 112 melk- en kalfkoeien 100160, 117 nuchtere kalveren 36, 64 schapen ƒ1114, 12 lammeren 58, 41 paarden 60100, alies per stuk, 276 vette kalveren 3440, 26—32 en 2024 ct. per kg. levend gewicht, 621 varkens, vleeschvarkens 3941 ct., zware varkens 3738 ct., vette varkens 335 ct., per kg. slachtgewicht. Voorts werden 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. Boter, Melk, Kaas en Eieren. APELDOORN, 10 Juli. Gemeentelijke Eier- hal. Aanvoer 385.000 stuks. Prijzen van 1,85—2.45; iniddelmarkt 2.90, Handel kalm. OUDEWATER, 10 Juli. Kaas. Aanvoer 88 partijen, tezamen 3960 stuks, wegende 19,800 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk 27, idem mindere 2224, idem zonder rijks- j merk 1821. Handel traag. I ROERMOND, 10 Juli. Eiermijnaanvoer 4.700.000 st., groote kippeneieren ƒ2,90, kleine idem 1,601.90, eendeneieren 1,502 de 1100 stuks. i TIEL, 10 Juli. Boter 1,60 per K.G. Eieren 22,50 p. 100. Aanvoer 70.000 eieren. Granen, Meel, Oliën enz. i ROTTERDAM, 10 Juli. Fijne zaden. Geen noteering. AXEL, 8 Juli. Ter graanmarkt werden heden de volgende prijzen besteed: Rogge 33.50, gerst 3.254, haver 3'3.50, erwten ƒ11. Uitgezochte partijtjes mogelijk iets hooger i ROTTERDAM, 10 Juli. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge 75/76 kg. Bahia Blanca aangekomen 3,65, dito stoomend 3,65, Canada No. 2, disp. 3,80, 77 kg. Hongaarsche disp. 3,65, 72/3 kg. Poolsche aangekomen 3,55. Gerst Russische Chevalier disp. 84, 70/71 kg. La-Plata disp. 86, 69 kg. La Plata disp. ƒ85, 66/67 kg. La Plata disp. 82, 65/66 kg. La Plata stoomend 87, 62/63 kg. La Plata aangekomen f 80,50, 59/60 kg. Donau spoedig gewacht 74,50, Haver 52/53 kg. Boheemsche, disp. ƒ4.75 4.80, dito landend in Hamburg 4,70, 50 kg. La Plata disp. ƒ4,46/47 kg. Donau, disp. ƒ4,10 Canada No. 3, disposnibei 4,90. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aangekomen ƒ64,50 dito stoomend 65, Donau/Galfox disp. 6566, dito stoomend 65,50, Russische Mixed disp. 68, Amerikaansche Mixed disp. 72,—. AMSTERDAM, 10 Juli. Buitenl. Granen. (Op de condities van de A'damsche Koren beurs). Mais La Plata gele oude oogst dispo nibel 65,nieuwe oogst verwacht 11 Juli per Fr'igga, 17 Juli per Aranza Meudi, 28 Juli per Salland, geladen gestoomd per Farmsum, ladend per Istok en Baron Carnegie 66, Donau Galfox disp. 64,ladend per Rita ƒ65,—. Gerst La Plata 64—65 kg. geladen gestoomd Farmsum 80; Donau verw. 25 Juli per Telamon f 79; ladend per Rita 74, j Lijnkoeken Noord-Amerika disp. boord spoorvrij 6,05, lev. Sept./Dec. 6,35. Binnenl. granen. Boerennoteering. Rogge 44J, Chevalier gerst 415, haver 4,25 4,75, duivenboonen ƒ89, per 100 kg.: karwijzaad 13,5014 per 50 kg. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 10 Juli. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche Zeeuwsche blauwe 22f, Westl. nieuwe IJ2i, dito nieuwe kleine" U2, dito ronde zand IJ2, alies in ets. per k.g". Met flinke aan voer, trage vraag. NIJMEGEN, 9 Juli. Kersenmarkt, Waalkade Aangevoerd 20 karren kersen 2535 ct. per K.G. POELDIJK, 8 Juli. Exportveiling. Druiven Alicante 4870 ct. p. Kg. Tomaten A 1.75 2, B. 1.60—i.75, C. 1.30—2, CC ƒ0,50— 1.35 per bak. AMSTERDAM, 10 Juli. Aardappelenmarkt. De prijzen waren heden: Andijkermuizen 2,60, idem kl. 2,20, idem bi. 3,20, allesa per 100 kg. Aanvoer 6450 kg. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 10 Juli. (Opgaaf van de marktmeesters). Vlas. Aangevoerd: 550 k.g. Holl. geel, prijs 47150; 200 kg. dauwroot. prijs 40—45, alles "in ets. per k.g. Aanvoer gering, weinig belangstelling, zeer kalme markt. WAALWIJK, 10 Juli. De toestand op de ledermarkt is vooruitgaande. Eenige prijs verbetering is ingetreden tengevolge van de meerdere standvastigheid op de huidenmarkt en de koopers passen zich noodgedwongen meer en meer aan. Ook in het buitenland neemt de omzet toe meest tengevolge van liquidatie der voorraden. Er is wel reden voor een matig optimisme. De navolgende prijzen werden bedongen 'voor: zware croupous voor de reparatie prima 0,90 1,idem secunda 0,80 5 I 0,90, coupons voor de schoenfabricage i prima 0,75, idem secunda 0,65, vacbe j halzen met kop 0,37J, iedem zonder kop (halsbanen) ƒ0,40 i f 0,45, zware vache liessen i ƒ0,20 lichte idem ƒ0,25 ƒ0,30, kuipzolleer prima ƒ0,85, idem secunda ƒ0,75, kuipbinnen- zolleer ƒ0,40 ƒ0,50, alles per pond. i Overieder: goede zwarte boxcalf c 0,45 5 0,50, gekleurd idem 0,50 0,60, zwarte chevreaux 0,50 0,75, gekleurd idem f 0,60 0,80, naurel voeringleder 0,05 5 0.08, alles per verk. voet. NASPEL VAN HET ONGELUK BIJ GOEREE. Burgemeester vroeg rechten van gevonden kano. ROTTERDAM, 7 Juli. Het drama, dat zich Dinsdagmiddag in het Goereesche Gat afspeelde en waarbij de vijf en twintig-jarige Rademaker, uit Rotterdam, zeer waarschijnlijk het leven heeft verloren, heeft nog een wrang naspel gehad, toen de vrienden van Rademaker en zijn broer zich gistermiddag, onmiddellijk na het bericht dat de vermiste kano was ge vonden, naar Ouddorp begaven, ten einde te zien, of zij hier inderdaad te doen hadden met de boot van den vermisten jongen. Inderdaad bleek, dat de boot de Do. X van Rademaker te zijn. Zij herkenden de boot onmiddellijk en wilden het scheepje natuurlijk gaarne mede- nemen. Zij vervoegden zich daarvoor bij den burge meester van Ouddorp, die echter niet van plan bleek, de boot aan de jongens af te staan. Hij zeide bun, dat zij eerst een derde van de waarde van de boot aan strandvondrechten moesten betalen en daarna nog een deel aan den burgemeester. Z.E.A. schatte de waarde van de kano op veertig gulden, zoodat het een klein rekensommetje was, hoeveel de jongens dan wel moesten betalen. Of de jongens al beweerden dat de kano werkelijk niet meer waard was dan twaalf gulden en dat zij het toch wel van weinig piëteit getuigend vonden, dat men nu nog geld zou moeten geven, er hielp aanvankelijk niets aan. De jongelui togen hierop naar schipper Joh. Sperling, die het bootje had gevonden en die onmiddellijk zeide, dat hij heel graag de boot zonder een enkele vergoeding wilde afstaan. Wederom gingen de jongens naar den burge meester, aan wien zij hetgeen zij van Sperling hadden gehoord, vertelden. Eindelijk, nadat zij Sperling een belooning hadden gegeven, konden de jongelui de kano, waaraan zoo'n droevige herinnering verbond- den is, medenemen. Telegraaf Een kleine zege, die een mooi resultaat gaf. De iteereri van de elftal-commissie hebben een zeer gelukkigen greep gedaan. Het is een ondankbare taak, lid te wezen van de elftal commissie, ieder buitenstaander meent het beter te weten dan deze oud-voetballers, doch, ondanks dit komen elftallen in het veld, met elf goede spelers, zonder nochtans een elftal te zijn, zoo het behoort, dat is niet alleen technisch goed, doch ook goed samenspelend en harmonieerend met elkander. Misschien dat het benauwende feit, dat een nederlaag voor Flakkee kon beteekenen dat het schemerende kampioenschap weg zou zijn, de leden der elftal-commissie dien inspireerde, het schijnt zoo, want ze kwamen op het lumi- nieuze idee n.m. Jan Hoogmoed, die niet on aardig op de rechts-binnen-plaats had gespeeld, neer te zetten op de meest belangrijke plaats in een elftal, als spil. En deze, we zullen hopen 'dat het crescendo zal gaan, toonde in den wedstrijd van meet af aan een goed begrip te hebben, wat een spil moet wezen, niet alleen verdediger, ook aanvaller. Hij sjouwde achter zijn voorhoede aan, met een liefde en een gemak, met een bryo en een clubenthousiasme, dat een belangrijk gedeelte van de overwinning gewijt moet worden aan de half-linie, die nu eens niet het slechtste gedeelte was van de voetbalploeg en in kracht niets onder deed voor de andere linie's. We zagen dit keer een Flakkee-elftal dat homogeen was, gelijk over alle linie's, maar vooral, waar een half-linie was, die zijn taak begreep en de voorhoede zijn kansen gaf. Voor de rust is het spel nog lang niet je dat, Flakkee gaat lijden aan een zekere voetbal moeheid, het spel is te mat en.we zouden de vergelijking willen aanhalen van elastiek, dat te veel en te lang gerekt wordt en zijn elasti citeit gaat verliezen. Zoo is het met de voetbal zenuwen ook, ze zijn te lang en te intens „gerekt" en een zekere moeheid doet zich gel den, ze zitten niet meer op den bal, wat Olivio juist wel deed. Maar voor de rust komt het niet tot doelpunten, Olivio is iets in de meer derheid, maar het schot ontbreekt. Na de rust pakt Flakkee stevig aan, en waarlijk... de verdiende goal komt aan de verkeerde zijde als de midvoor der gasten opeens buiten bereik van den doelman en over het hoofd van Katje in het doel kogelt. Dat geeft opeens een beter cachet aan den strijd, Flakkee wordt helder wakker, opeens wil het vlotten; de voorhoede toont wat voetballen is, en als Van Buuren een fijne kans krijgt tipt hij den bal door naar Bert de Wilde, die zijn kanonskogel er is tocli nog niemand gevonden op ons eiland die in staat is zulke harde kogels af te vuren als Bertje tusschen „vriend en vijand" in het net jaagt. Een heel fijn doelpunt. En een paar minuten later gaat van Buuren nog eens het vijandelijke doel bekijken, en met een magni fiek schot vliegt No. 2 in de touwen. Dat laat Olivio zich zoo maar niet zeggen, met een zeer merkwaardig schot, dat via de binnen- latten heen en weer ketst, wordt Fun gepas seerd. En even later is de bal Fun al weer voorbij, doch de paal redt. We krijgen nu de noodige sensaties, het publiek loeit een beetje als Van Beek pech heeft en den ba! over den keeper heen wipt, doch helaas ook over de lat. Een voorzet van Korteweg geeft Van Es ge legenheid om zijn schot te lossen en de win nende goal stuift hoog in den bovenhoek. Nu legt Flakkee zich op verdedigen toe, Van Beek gaat naar de half-linie, welke tactiek ons niet bekooren kan. Olivio kan daardoor meer op Fiakkce-helft komen, en het doel van Flakkee is herhaaldelijk in gevaar, doch Fun is even goed als gewoonlijk. De tijd verstrijkt, nog een aanval van Flakkee, Van Beek schiet in de benedenhoek, doch de doelverdcdiger grabbelt dc bal uit zijn heiligdom, dan fluit de scheids rechter einde en Flakkee heeft zijn laatste wedstrijd in den R.V.B. doen beeindigen door het kampioenschap van den R.V.B. binnen te halen. 3—2. Een zeer zwaar behaald kampioenschap. ^Onze gelukwensclien aan geel-blauw. De wijze, waarop Flakkee in de tweede helft zijn spel ontplooide, de goede middellinie, I waarin Driesse en van den Doel eveneens uit- j stekend gespeeld hebben als Hoogmoed, de achterhoede, waarin Smit uitstekend „de oude man" verving, Katje, die beter was dan de vorige wedstrijden en Fun, even secuur als gewoonlijk, de voorhoede, die zijn samenspel vond, al had ze te kampen tegen een paar goede verdedigers van Olivio, die duchtig op den bal zaten, zonder de spelers kans te geven zich te ontplooien, Van Beek, Van Es, Van Buuren ,de Wilde en Korteweg, de wijze, dan waarop zij zich los wisten te maken uit hun lakschheid en tot goed spel overgingen, dat stemde ons voetbalhart met vreugde, dat be loofde iets, dat we van den winter weer een fijne competitie zullen krijgen, met de belofte, dat Flakkee een best elftal in het veld zal kunnen brengen. We krijgen nu de zomer wedstrijden, enkele spelers van Flakkee zullen tijdelijk rust moeten nemen wat voor hun spel beter is zooals een vacantie elk mensch goed pleegt te doen. Er was veel belangstelling, het enthousiasme voor koning voetbal is tegenwoordig groot en de snelle wijze, waarop Flakkee uit de eerste klasse wist te komen en promoveerde naar den K.N.V.B. bewijst dat het snel crescendo gaat. Moge de sportbelangstelling groeiende blijven, de sport bloeit er des te meer door. Voor den wedstrijd heeft Olivio Flakkee bloe men aangeboden en Flakkee gecomplimen- teert met zijn snelle promotie. Aanvoerder Hartog heeft met enkele woorden voor de zeer fraaie bloemenmand bedankt. De scheids rechter leidde uitstekend en werd geassisteerd door twee neutrale grensjagers. KORFBAL. De heer A. van der Sluis heeft een prettige dag achter zich. Woensdagavond speelde Wees-Kwiek een thuis wedstrijd tegen Oude Tonge, en bij het begin van dien wed strijd is hij gehuldigd door zijn vereeniging, in verband met het feit, dat hij zijn 50ste wed strijd speelde voor Wees Kwiek. En zoo zien wij nu eens, dat een man, die in het bestuur heel wat presteerde, ook op het veld een zeer gewaardeerde kracht is. Deze huldiging ge schiedde bij monde van W.-K.'s voorzitter, de heer S. Wijnhof, de korfbal-propagandist bij uitnemendheid, die den jubilaris een fraaie zilveren sigarettenkoker overhandigde, en wij hopen slechts, dat het de korfbalvereniging even als Flakkee mag gaan, zooveel „hooge" speel-jubilarissen, dat ze stilzwijgend worden voorbijgegaan, omdat dit een teeken wordt, dat de trouw en clubliefde voor Wees Kwiek even van zelf sprekend worden als die van den jubilares. ZWEMMEN. Op dien prachtigen Zomer dag, 8 Juli, werd in Rotterdam weer eens verzwommen de traditioneele 3-K.M. wed strijd.) En nu de F.Z.C. aangesloten Is bij den Zwemkring, kunnen de zwemmers ook uit komen op de groote wedstrijden. Gelukkig hebben er twee daarvan geprofiteerd, n.l. de heeren J. Boomsma en M. van Driel. De eerste, al een oude rot, kende het klappen van de zweep, zoodat toen het startschot door Z.Ex. Kan werd gelost, hij weg zwom, en van Driel nog in een groote kluwen zwemmers was, waaruit hij zich niet zoo gauw kon losmaken, en weldra had deze een behoorlijke achter stand. Maar hij zwom flink door, zag na een K.M, zijn oudere clubgenoot, haalde deze in, en toen werd er tusschen deze beide zwemmers een kamp geleverd, een revanche voor de vori ge lange baan wedstrijd thuis. Boomsma was voor na liet draaien bij het keerpunt, en Van Driel hield prachtig vol. En inet deze kamp onderling liepen ze in op de zwemmers, die voor waren, en het is jammer, dat geen van beiden bij het passeeren van de Mathenesser- brug de boot van de Reddingsbrigade in de gaten had, want beiden zwommen er tegen aan. Van Driel had zich eerder hersteld, en spurtte direkt weg, maar Boomsma zag dit niet, miste zijn clubmakker, en vreesde, dat deze het had moeten opgeven, en zwom kalmer door. Maar bij het eindpunt wachte Van Driel hem op, en hoewel geen van beiden een prijs hebben, zijn ze aangekomen ais acht en negen, met een tijd van Van Driel 55 min. 44% sec., J. Boomsma 56 min. 35 sec., aldus volgens de jury. Vooral voor Van Driel, die voor het eerst uitkwam, eèn prachtige prestatie. Zij, die twee jaar geleden de wedstrijd van het Hoofd naar Middelharnis hebben gevolgd, zullen misschien met verbazing vernemen, dat zoowel Boomsma als van Driel sneller zwommen als in die ge weldig spannende F.Z.C. 2 K.M. wedstrijd. In verband met de groote mogelijkheid, dat een bekende Nederlandsche lange-afstandzwem- ster mee kan doen op de ,,2 K.M. wedstrijd", wordt deze kamp van 'tjaar later gehouden als gebruikelijk (Niet van onzen gewonen correspondent.) A.s. Zaterdag zullen in Ridderkerk de kring- zwemwedstrijden gehouden worden. Ook F.Z. C. zal daarop vertegenwoordigd zijn. O.a. de- monstreeren daar Willy den Ouden, wereld kampioene 100 cn 200 M. vrije slag en Tr. Klapwijk, Ned. kampioene schoonspringen. Mochten zwementhousiasten willen kijken, dan zal getracht worden op een gezclschapskaart te reizen, en met een bus van Rotterdam naar Ridderkerk. Opgaven bij M. Boomsma schrif telijk voor Donderdagavond 8 uur. FLAKKEE KAMPIOEN. Het kampioenschap R.V.B. Werd Zondag nu beslist, Flakkee werd wederom kampioen, Men had zich niet vergist. Vier gespeeld en drie gewonnen, Eèn verloren... H.V.V, Op een glooiend voetbalveldje, Viel veel regen plus... Flakkee. Weg met alles, 'tis gebleken, Flakkee is de sterkste ploeg, Niemand op een veld voor voetbal, Dien Flakkee daarop versloeg. Eenig3zius gewijzigd Bpeelde ■Flakkee nu deez' iaatsteu str(jd, Met een onvolledig elftal, Kampioenschap werd een feit. Op haar spilplaats zag men spelen Hoogmoed als de ster van 't veld, Koppen, stoppen, zuiver plaatsend, Onvermoeid werd Flakkeesch held. Gefeliciteerd Flakkeesche jongen, Ook wel Hartensveld en Bund, Geblesseerde klasse spelers, G(j hebt ditmaal niet gekund. Wie kampioen Afdeeling C Flakkee! Wie kampioen van R.V.B. Fiakkee! G(j club met roem wij zijn tevrèe, Kom op, naar den K.N.V.B, M. V. HERRINGEN. De voetbalver. H.V.V. 1 van hjpr speelde jl. Zaterdag een wedstr(jd tegen "V.V.S. 1 te Stad a/'t Haringvliet en verloor met 3—1. NIEUWE TONGE. Donderdagavond 6.30 u. zal de voetbalvereeniging N.T.V.V. 1 van hier een wedstrijd spelen tegen Fiakkee (combinatiel van Middelharnis. OUDE TONGE. Zondag ontving Xerxes op haar terrein aan den Molenweg N.V.V. van Nieuw-Helvoet met 2 elftallen. Xerxes II-N.V.V. II, 3-2. Xerxes I-N.V.V. I, 2-0. Een kort woord over de wedstrijden. Xerxes II N.V.V. II werd in tamelijk snel tempo gespeeld, waarbij vooral VerweU als Rechtsback zeer mooie staaltjes van voet bal liet zien. Houdt zoo vol Verweij, gij schijnt er een van het goede hout te zijn. Ook de andere spelers hebben goed partij gegeven, doch waren niet in staat hun zwoegen in een overwinning om te zetten. De match Xerxes IN.V.V, I was tame lijk lusteloos er werd door de Xerxes spelers te veel getreuzeld. Het scheen somtijds of het eerste elftal voor het eerst binnen de kalkiijnen was getreden. Waar zat dat in, jongens?, jelui kunt beter! Enfin genoeg daarover. Beiden werden de wedstrijden in goede harmonie, zooals het ook behoort, gespeeld. De heeren Beier en De Weerdt leidden de hun toevertrouwde wedstrijden correct. Door enkele belangstellenden werdDogal eens een op- of aanmerking gemaakt tegen den een of anderen speler. Laat dat in 't vervolg, heeren! Daar zijn de scheidsrechters voor. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Zater dag jl. gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tusschen V.V S I en H.V.S. I, eindigde in h 3-1 overwinning ten gunste van V.V.S. Donderdag aanstaande komt Flakkee (met vier eerste klassers) een bezoek brengen aan V.V.S. I, het belooft een goeden wedstrijd te worden. 8 Juli 1983 pondent den meente 69 fj ken als wel t.w.: 29 landl 11 diepzeevl meilieden, t-9 1 kabelmout ker, 1 hand J trozen. Van del heeft de ba gekocht dria aan de Molel Donderl van de Chrl ondernemen bedoeling el damscbe bal De stuB delharnis", 1 Zaterdag 151 bij 25 jaren noemde booB Even I het optredeB orkest „TheB op beden avfl is niet noodB gen gelukke I van Kampt® blauwaanhai de gelegenb prettigen av ea met hun Centrale Vei Veiling? Bloemkool J Savoyekool Komkomme! Perziken i Sla 0,80 t Andijvie Kroten 2, Peen ƒ6,— Wagenaars Dubbele prii Tuinboonen Doppers Peulen 2(J Postelein Eigenbeime$ Eerstelingen'! Blauwputtei Zilveruien KruisbessenJ Jecunda (zon Malam MatJ per 100 kl Roode bessel Boter 0,8(| Zwarte bess Veiling Bloemkool S Roode kooll Komkomme' PerzikeD I Sla 1,10 Andijvie I Kroten '2,3 Radijs 1,3 Het Waterwinkanaal voor de Waterlek te Ouddorp, (Cliché welwillend afgestaan door MIDDELHARNIS, Tijdens zijn werkzaam heden verwondde de slager O. van Nieuwen- buijzen zijn vinger zoodanig aan de worst machine, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest begeven. De halfjaarlijkscbe Orgelfondscollecte jn de Geref. kerk heeft over het tweede halfjaar de niet onbelangrijke som van 261 gulden opgebracht. Als gevolg van een aanrijding meteen fletser, geraakte mevrouw J.' K. met haar rijwiel aan den Oosthavendijk in de sloot. (Hl Wist zichzelf en ook haar flets weer op het rypad te heipen. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 3 tot en met Zaterdag Peen 6,7(1 Rhabarber Tuinboonen Doppers Peulen 4. Wagenaars Postelein Zilveruien Blauwputte Vroege Bot Eigenheimi Poters 1. Kruisbesse: Jecunda (z Framboos Tomaten Witte bess Roode bess Zwarte bes ïB sej 80MMEL afslag van 'i

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2