Leest„OnzeEilanden" WOENSDAG 12 JULI 1933 m LANDBOUW KEURINGSDIENST ZUID-HOLLAND (K.Z.H.). TALMI. PLUIMVEETEELT p ,v OOR-UIT 1 Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels» elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 69 Bericht tuin Zaaitarwetelers. Ondanks de goede zorgen, welke de kwee kers aan hun gewassen besteden, ten op zichte van raszuiverheid, komt het herhaal delijk voor, dat in den nabouw afwijkingen worden geconstateerd. Het vorige jaar moesten verschillende per- ceelen tarwe, waarvoor origineel zaaizaad was gebruikt, worden afgekeurd of konden slechts mat de laagste cijfers voor raszuiver heid voor goedkeuring in aanmerking komen, i Als afwijkingen in onze Nederlandsche win- tertarwegewassen kunnen als regel worden beschouwd planten, welke lange smalle, al of niet ruim geschakelde aren, baardtarwe, fluweelkaf, roode aren enz. voortbrengen. Smalle en baardkafaren zyn het beste te zien als de tarwe nog groen is, terwijl de flu weelkaf- en roode aren tijdens het rijpen gemakkelijk van de andere te onderkennen zijn. Met de keuringen der tarwe zal binnen eenige dagen worden begonnen. Wij raden onzen telers ten sterkste aan, indien zij prijs stellen op goedkeuring hunner tarwe met hooge cijfers voor raszuiverheid, zoo spoedig mogelijk de tarwevelden te laten opzuiveren. Hierbij zij er op gewezen, dat de aren van de afwijkende planten niet mogen worden afgeknipt, doch de geheele plant moet wor den uitgetrokken. Kwade harten in erwten. Het zal aan de erwtenverbouwers in Flak- kee niet onbekend zijn, dat de Schokker erwten zeer vatbaar zijn voor aantasting door kwade harten of zwarte pitten. Het verschijnsel is van buiten aan de erwten niet waar te nemen, doch wanneer men de erwten split, merkt men de bruine vlekken op den binnenkant der zaadlobben en soms is ook het jonge kiempje aangetast. Partijen Schokkererwten, welke sterk door kwade harten zijn aangetast, verliezen belangrijk in handelswaarde, wanneer zij worden ver werkt tot spliterwten. Bij gebruik voor zaaizaad kan de kiemkracht er eveneens onder lijden. De holle stand der Schokkers dit jaar kan vrij zeker voor een groot deel worden toe geschreven aan het sterk optreden van kwade harten in den oogst van 1932. Aan het Instituut voor Aardappelonder- zoek en Microbiologie te Wageningen wor den onderzoekingen verricht, teneinde de oorzaak dezer kwaal op te sporen en zoo mogelijk te bestrijden. Teneinde dit onderzoek zoo volledig mo gelijk te doen geschieden, is de medewer king der practici ten zeerste gewenscht. Wy zouden willen nagaan of de tyd van zichten van invloed is op het optreden van kwade harten. Vandaar dat wij een beroep doen op de verbouwers van Schokkererwten in Flak- kee hierbij hun medewerking te verleenen, door een gedeelte van hun Schokkers op ver schillende tijdstippen b.v. in 3 keeren, nl. groen, halfrijp en rijp te zichten en deze partyen bij het oogsten afzonderiyk op te bergen. Indien na het dorschen van elke party een monster van h 1 Liter aan ons wordt toegezonden, kunnen wy wellicht na gaan of er verschil in aantasting door kwade harten is te constateeren. Volledigheidshalve zij er hier nog op gewezen, dat elke proef moet loordeyi genomen op één perceelwaarby de erwten onder zooveel mogeiyk gelijke omstandigheden opgroeiden, dus geen proe ven nemen door verschillende perceelen in zijn geheel groen, halfrijp en rijp te oogsten, en deze met elkaar vergelijken. Het groote belang, hetwelk de erwten-1 verbouwers bij de bestryding der kwade harten hebben in aanmerking genomen, meenen wy wel de verwachting te mogen uitspreken, dat velen aan ons hierboven ver meld verzoek gevolg zullen geven. De Hoofd-Controleur v/d. K.Z H. G. A. VAN DER WAAL. Klaaswaal, 8 Juli 1933. HET BROODGRAAN IN VERSCHILLENDE LANDEN EN TIJDSOMSTANDIGHEDEN. Rogge door tarwe vervangen als de welvaart steeg. Een halve eeuw geleden nog werd op het platteland in Noord-Nederland byna uitslui tend brood van rogge gegeten, schrijft de „Landbouwcourant van de Veenkoloniën". Roggebrood was goedkoop en voedzaam, twee eigenschappen, die in de tachtigerjaren, toen het inkomen van den boer gering en dat van den handwerksman en den arbeider zéér gering was, ten zeerste op prijs werden gesteld. In de steden werd toentertyd reeds veel tarwebrood genuttigd. In de steden is altijd veel royaler geleefd dan op het platteland. Want tarwebrood eten i3 een teeken van betrekkelijke welvaart. Naarmate de tyden gunstiger werden, verdrong ook op de tafel van den plattelander brood van tarwe meer en meer dat van rogge. Omstreeks hetjaar 1700 at ongeveer 70 van de bevolking van Frankrijk in hoofdzaak roggebrood; in 1850 waren de rollen reeds verwisseld en op dit oogenblik is tarwebrood verreweg de hoofdconsumptie. In Engeland is roggebrood, dat indertyd een belangrijke plaats innam op de tafel van diens bevolking, geleidelijk verdwenen. En Duitschland heeft vooral na den Fransch-Duitschen oorlog bet roggebrood door tarwebrood zien vervangen. Toch is ook heden niet in alle landen de tarwe het broodgraan bij uitnemendheid. Rusland, Polen, enkele Oost-Duitsche landen en Hongarije hebben het roggebrood „in eere gehouden". In het Zuiden van Scandinavië en in Finland is gerst het belangrijkste broodgraan. In Schotland en het Noorden van Scandinavië, Rusland en Siberië fungeert haver als zoodanig. Roemenië, de Balkanlan- den, Vóór-Indië en Midden-Amerika nuttigen vooral maïs. Rijst is het hoofdvoedsel in Oost- en Zuidoost-Azië, alsmede in Neder- landsch- en Britsch-Indië De inlanders van Afrika, Arabië, Indië en China leven vooral van rijst. Van laatstgenoemd land zijn in dit opzicht weinig betrouwbare gegevens be kend; we weten alleen, dat naast gierst in China ook tarwe wordt segeten en in de vlakte vooral ryst. Het ligt voor de hand, dat vele landen hun broodgraan zelf verbouwen. Naarmate echter de bevolking in sommige staten zich in toenemende mate concentreerde, vooral als gevolg van de ontwikkeling van verschillende FEUILLETON. Roman uit het leven te Stockholm. door ERNST LUNDQU1ST. Vertaald door F. LAHR Jr. Nadruk verboden.) 2) „Wil jij uitgaan om melk?" barstte juffrouw Berger uit en liet de machine plotseling stilstaan. ,,Je weet wel, daar houd ik niet van. Met mij is dat iets anders, ik ben zulk meidenwerk gewend, maar jij zult je er tenminste niet toe vernederen, zoolang als ik leef." „Alsof ik zoo'n fijne dame ben," viel Karin haar met een goedmoedig lachje in de rede. „Ja, jij bent een fijne dame, of je zult er ten minste eene worden en liever dan dat iemand jou op straat zou zien met de melkkan in de hand, liever.Nu, je weet hoe ik er over denk. Ziezoo, leg dien hoed nu maar weg; ik zal vandaag wei voor de boodschappen zorgen zooals alle andere dagen." Zij was opgestaan om uit de kleerkast haar mantel te krijgen. Dat was een heele geschiedenis iederen keer wanneer juffrouw Berger een bood schap moest gaan doen, hoe nabij ook. Al was het alleen maar om de straat over te steken, zoo moesten mantel en handschoenen aan, de hoed op en de wollen doek om. Niemand had haar ooit, zelfs in het donker niet, zien uitloopen met een sjaal over het hoofd, zooals andere huismoeders takken van industrie, ontstonden meer en meer gebieden met een aanzieniyk tekort aan broodgraan. Engeland ging in dezen voorop, Nederland, Duitschland en andere West-Europeesche staten volgden. Daarnaast gingen andere landen hun graanbouw vèr over de grenzen van hun eigen behoeften uitbreiden; in dit opzicht stonden Rusland, Roemenië en de Vereenigde Staten aan de spits, daarna volgden Britsch-Indië, Canada, Argentinië en Australië. Een belangrijke graanhandel, vooral in tarwe, ontstond; hg werd weldra een wereldhandel. De hoeveel heden broodgraan, waarvoor de overschot- landen in 1925 plaats vonden in Europa, konden blijken uit onderstaand lijstjedaarin zyn tevens de hoeveelheden granen vermeld, die Nederland in 1931 importeerde. De ge tallen hebben betrekking op millioenen balen van 100 K.G. In 1925 in Europa meer In 1931 in Producten in- dan Nederland uitgevoerd ingevoerd Tarwe en tarwemeel 144 8,9 Rogge11 2,6 Gerst16 5,7 Haver16 1,4 Maïs40 15,7 Ryst10 De getallen in de laatste kolom demon- streeren tevens de groote beteekenis van den Nederlandschen graanimport. Veel kapitaal en veel menschen in ons land zyn daarbij geïnteresseerd. En 't kan ons niet bevreem den, aldus het Veenkoloniale boeren-orgaan, dat elke maatregel, van regeeringswege ten behoeve van den Nederlandschen landbouw genomen, in bepaalde kringen op hevig verzet stuit, als daardoor deinvoer van buitenlandsch graan belemmerd of verminderd wordt. En het behoeft evenmin betoog, dat de tegen strijdige belangen van verschillende volks groepen de regeeringstaak zeer bemoeilijken. Dit wordt dikwyis te veel uit het oog ver loren. in deze arbeiderswijk gewoon waren. En wanneer zij terugkwam van haar kleine, zakelijke gangen, met waardige houding, den hoed met veeren troo- nende op het hooge voorhoofd, dat geflankeerd werd door het glad gekamde haar als door statie gordijnen, geheel naar den eisch, behangen met haar enormen, ronden mantel, kon niemand zien, dat zij daaronder een haring of een volle melkkan verborg. Vandaag bleef moeder langer weg dan gewoonlijk en Karin ging daarom naar haar eigen kamer, niet om die aan kant te maken, want dat stond moeder nooit toe, maar om nog wat aan de pan toffels te werken. Toen juffrouw Berger na een poos de deur van haar kamer opende en haar riep om te ontbijten, was Karin verwonderd te zien hoe feestelijk moeder vandaag de tafel had bereid. Een schoon tafel kleed, midden op tafel een groote saffraankoek, met „20" er op en een bouquet blauwe anemonen in een glas voor haar kopje! O, daarom had zij gisteren alleen naar het Kakniisswoud willen gaan! Moeder had haar dus toch niet vergeten.neen, ze was toch goed die lieve moeder, ofschoon ze zuur kon kijken en dikwijls aanleiding gaf tot den bijnaam „Jeremias", dien haar dochter haar ge geven had wegens haar klaagliederen. Karin sloeg de armen om het kleine, verschrom pelde wezen, dat daar heel geroerd haar geluk- wenschen stond uit te brengen met een brok in de keel, en barstte onnadenkend uit; „Lieve moeder, en daar meende ik nogal, dat u mij vandaag vergeten hadt!" „Nu, dat is ook dankbaar," viel dadelijk juffrouw Berger in, die nooit een gelegenheid voorbij liet gaan om beleedigd te zijn. „Daar leef je een leven bedaart spoedig met een IM^iUaecUf s Hoeder Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv.) Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Dier gaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoaid Insluiten en blad vermelden. LAAT THANS ÜW KIPPEN ENTEN TEGEN DIPHTHERIB. Vorige keer eindigde ik met de waarschu wing thans de jonge dieren te laten inenten tegen diphtherie door den dierenarts en nu kom ik daar even op terug. Het is een uiterst belangrijke zaak dat de kippen, tegen dat zij in het najaar aan den leg gaan, van te voreD gevrijwaard zijn tegen een der meest schadelijke ziekten die ons kunnen over komen, n.l. de diphtherie. In het najaar en winter brengen de eieren het meest op en als dan juist in dien tjjd onder onze kop pels kippen diphtherie uitbreekt, z(jn de kip pen weken en weken lang van streek en leggen geen eieren meer, nog afgezien van het gevaar dat velen sterven. Van al die misère zjjn we af als thans de jonge dieren ingeënt worden. Natuurlijk moeten ze dan toch wel netjes behandeld worden in het najaar, doch als we goed voor ze zorgen zjjn we dan ook van een grooten angst bevrijd. We moeten in geen geval denken: nu zijn ze geënt, dus nu hebben we er verder niet zoo erg goed meer op te passen. Vóór alles geldt, wie najaar en winter- eieren wil rapen moet nu laten inenten en dan toch zijn dieren goed verzorgen. Waar om nu inenten? Ten eerste omdat de in enting in het lichaam der kippen een reactie veroorzaakt die zich bij jonge hennen, welke al aan den leg zijn, uiten kan in sterken teruggang der eierenproductie. Dat komt niet altijd voor doch het kkn voorkomen, dus we moeten daar rekening mee houden. Ten tweede. Als het najaar wordt lijden de kip pen veel meer van koude, snot, enz.enzjjn dus ook gevoeliger voor de inenting. Ten derde hebben we thans lange dagen, hebben we meer tijd alles netjes in orde te maken en heeft ook de dierenarts meer tijd. En als we wachten hebben we kans dat er al gevallen van diphtherie gaan optreden en de inenting werkt wél vóórbehoedend,doch is niet als geneesmiddel bedoeld. Het inenten van zieke koppels „kan" wel eens helpen, doch soms helpt het niet. De eigenlijke ongevoeligheid tegen de smetstof begint pas drie weken na de inenting, dus als de ziekte er al onder is en we laten in enten dan kan het nog drie weken steeds voortwoekeren voor er verbetering kan komen. Allemaal dus ernstige redenen om nu te laten inenten en vooral niet te wachten tot het najaar. Nu de vraag: Wie zal inenten? Ik hebU reeds gezegd niet zelf te knoeien, laat het den dierenarts doen. U zult direct zeggen dat dat wel erg duur zal uitkomen en dat, als U entstof koopt, het dan goedkooper is als u het zelf doet. Nu komt echter de regeering den pluim veehouders te hulp en heeft de entstof zóó goedkoop beschikbaar gesteld voor den dieren arts, dat deze de pluimveehouders ook weer goedkoop helpen kan. Als dus de dierenarts ent wordt het deskundig gedaan volgens de regelen der kunst en voor zoover u daar prjjs op stelt, wordt het ook met Neder landsche entstof gedaan. Vooral voor de pluimveehouders is het wel heel eigenaardig buitenlandsche preparaten te gebruiken als er goede Nederlandsche zijn. Dit geldt niet alleen voor entstof, ook voor voederartikeleD, enz. Het is alsof wij ons laten uitlachen door den buitenlander, die wel ons geld wil hebben voor zijn preparaten om onze kippen mee te behandelen of te voeren, doch als wij dan met die kippen eieren produceeren, dan wil hij onze eieren niet hebben. De dierenarts gebruikt in ons land zonder twijfel Nederlandsch fabrikaat en depluim veehouder geniet door de werkzaamheden der Riiksseruminrichting een enormen steun, die wel niet direct in geld te becijferen is, doch er zeker niet minder om is. Buitenlandsche preparaten op het gebied der diphtherie-entstof hebben nog het nadeel dat ze niet zoo versch afgeleverd kunnen worden als noodig is. Ik heb dan ook in het afgeloopen jaar verschillende gevallen onder banden gekregen waar de menschen zelf geënt hadden en later toch diphtherie onder de kippen kregen. Dipht.herie-entstof moet versch gebruikt worden, anders wordt de werking onzeker. Bovendien vvordt er reclame gemaakt op onjuiste manier. E-r wordt een entstof geannonceerd, direct aan de pluim veehouders leverbaar en wel door een labo ratorium dat pas een goed half jaar beslaat. Toch wordt geadverteerd dat van deze ent stof reeds tien jaar ervaring bestaat I Dat de tarieven der dierenartsen tegen woordig niet veel hooger komen dan dat we zelf enten, bltjkt uit een door de Algemeene Nederlandsche Pluimvee Pokkers Vereeni- ging (A.N.P.V.) ingesteld onderzoek. Deze heeft voor haar leden een overeenkomst gesloten met het bestuur der Mij. van Dier geneeskunde. De tarieven worden daarbjj aldus: Voor de eerste 100 dieren f 4. (Hierin is dus de moeite van den dierenarts in be grepen.) Voor elk dier boven de 100 tot 500 betaalt het bedrijf 2 cent per dier en voor elk dier boven de 500 slechts ljcent. Hierdoor komt het enten van 100 dieren op 4, 500 dieren 12, 1000 dieren 19,50, 3000 dieren 19. Men moet natuurlijk over de noodige hulp kunnen beschikken opdat de dierenarts snel afwerken kan. Nu nog iets: Op Zaterdag 15 Juli houd ik voor de A.N.P.V. op haar jaarvergadering een lezing over Pluimveeziekten. Tevens is dit een z.g. vragendag waar ieder vragen over ziekten mag stellen. Deze lezing begint ongeveer 2 uur in Hotel Noord-Brabant te Utrecht. De toegang is voor alle belang stellenden vrij, ik noodig dus mijn lezers uit daar te verschijnen! De. te Hennepe. in vernedering en ontzegging, je ligt halve nachten wakker te peinzen, hoe je je eenig kind vooruit zult helpen en dan wordt je beschuldigd van te vergeten!. Bijna sissend kwamen deze woorden uit den tandeloozen mond en zooals zij daar stond met rollende oogen, neus en kin elkaar bijna aan rakende, bij wijze van kreeftschaar, zag zij er zóó komiek uit, dat Karin in lachen uitbarstte. „Ziezoo, Jeremias, houd nu die klaagliederen maar voor je, ik ben zoo hongerig als een paard en kan dat gejammer niet aanhooren. Laat mij inschenken. Hoe heerlijk ruikt de koffie vandaag. Ben je nu hcclcmaal mal, moeder, heb je nu in de stad echte Javakoffie gehaald ter cere van mij?" De dag ging verder voorbij zooals Karin zich had voorgesteld. Moeder en dochter werkten ieder voor zich; af en toe, wanneer de naaimachine eens rustte, kon men vanuit de groote kamer een diepen zucht hooren of een ontevreden: Ach, ach, Heer in den hcincl! net ais altijd. 's Middags kwam er afleiding. Er werd gebeld. „Hier is een bode met een brief voor je!" riep juffrouw Berger haar dochter toe. Eu dadelijk daarop kwam zc binnen met den brief in de hand, terwijl al Haar trekken levendige nieuwsgierigheid verrieden. „Dat zal van Olof zijn om me geluk tc wenschen" zeide Karin en pakte gretig den brief. „Ja, maar hij is dik, er.zit iets in." „Misschien een fantasiekaart met bloemen." Maar het bleek iets veel beters tc zijn. Een vreugdekreet ontsnapte Karin, toen zij liet couvert geopend had en twee plaatskaartcn i,yoor den schouwburg in de hand hield. „Biljetten.voor het Dramatische Theaterl O, Bjjwielbelastingmerken. Met ingang van 24 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn de rijwielbelastingmerken voor het belasting jaar 1933/34 (1 Augustus 1933 t/m. 31 Juli 1934). De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het geval zich kaD voor doen, dat op een postkantoor en in het bij zonder op een hulppostkantoor tijdelijk geen belastiDgmerken voorhanden zijn. Het ver dient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip, waarop men het moet gebruiken. Voorts wordt er met nadruk op gewezen, dat de contröle op het gebruiken van geldige 1 belastingmerken reeds dadeljik Da den aan- 1 vang van het nieuwe belastingjaar zal wor den ingesteld. Verder wordt nog onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat, zij het dan voorloopig alleen te Amsterdam, de gelegen heid is geopend, bij de aanschaffing van rijwielbelastingmerken tevens een houder te koopen, welke een grooten waarborg biedt tegen diefstal. Bij aankoop van een houder wordt een gebruiksaanwijzing verstrekt tegen een bedrag van 15 cent. hoe lief van Olie!" Ook moeders gezicht was helder als zonneschijn. „Ja, dat is recht aardig.maar het is sleciïts voor jelui tweeën," voegde zij er aan toe en er ging een wolk over de zon. „Neen, hij schrijft, dat het voor u en mij is en dat hij ons precies om zeven uur buiten den schouwburg wacht," zeide Karin met haar oogen nog in den brief. Juffrouw Berger had intusschen de biljetten nagekeken. „Tweede rang, dat dacht ik wel," mompelde zij en nu was het totale zonsverduistering, ,,'t Is na tuurlijk te veel gevergd, dat zoo'n armoedzaaister als ik ooit in het parket zou zitten. Mijn heele teven heb ik op een plaatsje in het parket gespitst, maar de hemel beware! daar zijn natuurlijk mijn kieeren niet mooi genoeg voor en mijn gezicht lijkt wei een kreeftschaar, alicen omdat ik nooit geld heb gehad om kunsttanden te koopen. Olof zou zich schamen om naast zijn oude tante in het parket tc zitten." „Nu ben je onredelijk, Jeremias," zeide Karin een beetje kwaad. „Je weet heel goed, dat Olof alles voor ons zou doen; liet liefste zou hij ons in de koninklijke loge hebben, geloof ik, maar dat zou zeker nog niet fijn genoeg zijn. Je begrijpt heel goed, dat hij zichzelf niet goed genoeg vindt voor het parket." „Neen, natuurlijk niet, een werkman..." „Juist, een werkman. Olof kont zijn plaats en dat strekt hem tot eer. Wanneer hij en ik alleen naar de komedie gaan, zitten wc op den derden rang, en wanneer wij nu wat lager komen te zitten of liever hooger, zoo u wilt, dan is dat geheel u ter eere. Het is al meer dan mooi, dat Olie ons miïïiiiuniiiiiiiminiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiüniiiiiiiiiiiiiiiiiiiy naar den schouwburg vraagt; 't is waarachtig een heel gat in zijn klein weekloon. U doet zeker uw nieuwe gesoutacheerde taille en de camee-broche aan?" De toilet-kwestie bleek een geschikte bliksem afleider te zijn, tenminste de klaagliederen van Jeremias werden niet voortgezet. Den heelen namiddag werd geen steek meer genaaid aan de hemden "van Groothandelaar Janzén; daarvoor had de oude het te druk met in haar kleerkast en bureauladen te rommelen. Zij was een jaar lang niet meer in een schouwburg geweest en het was dus voor haar een heele gebeurtenis, die breedvoerige toebereidselen eischte. Op den bepaalden tijd stond juf f touw Berger met haar dochter op het trottoir vóór den Dra- matischen Schouwburg. Het was een heerlijke lenteavond en ofschoon het stampvol van men schen was in de reeds in knop staande laantjes van het plein, kon men toch niet klagen over gedrang voor den schouwburg zelf. De beide dames ontdekten spoedig haar cavalier, een langen, breed- börstigen jongeling, zonder overjas en met den hoed in den hals, zoodat men het lange, dwars afgeknipte, bijna witte haar zag, dat het halve voorhoofd bedekte en in vereeniging met de bij zonder blanke gelaatskleur zijn gezicht iets meisjes achtig zou hebben gegeven, wanneer niet zijn trekken zoo flink, bijna klassisch waren geweest en de gepunte, lichtblonde snor er zoo martiaal had uitgezien. De jonge man kwam op haar toe en groette met luide basstem: (Wordt vervolgd). M T TTT"

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1