ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD No. 68 8 Juli 1933 FéPtVIELUOUWEQ tlDDOGI5TCnx/ ^"^Plaatselijk NiIu^™B"j| RECHTZAKEN B Burgerlijke Stand B BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 8 JULI 1933. 5 VOETBAL. FLAKKEE TEGEN OL1VIO. De laatste en belangrijkste wedstrijd van de kaïnpioensronde. 3 wedstrijden achter elkander. A.s. Zondagmiddag zal om 12 uur voor het eerst van dien dag de voetbal aan het rollen gebracht worden. De .voorwedstrijd" Flakkeell Olivio II. En 2 uur later begint de meest belangrijke wedstrijd teu slotte van het voetbalseizoen 1932/33, de laatste strijd, die vrijwel zeker de beslissing zal brengen wie kampioen R.V.B. zal worden. Wiut Flakkee dan kunnen we definitief zeggen onze geel-blauwen hebben een schit terende parel aan hun voetbalkroon aange bracht, een kampioenschap van den R.V.B. is een belangrijke gebeurtenis, en als ze verliest, dan zal Olivio Hellevoetsluis hebben te verslaan om deze parel aan hun kroon te bevestigen. In ieder geval, het zal belang rijk zijn, deze hoofdschotel van den Zondag middag. Het Flakkee-elftal is duchtig gewij zigd, men heeft te maken met gewonden, en dat Lajos gewond is geraakt in den wed strijd voor den R.V B. is zeer te betreipen, want een back van deze capaciteiten is niet te vervangen, hoe goed Smit ongetwijfeld zijn best zal doen. Met Bund betreuren we het, dat hij niet kan spelen, want na een schitterend gespeeld seizoen hadden we on zen Lajos graag de vreugde gegund een der elf te zijn die in staat gesteld mochten wor den het kampioenschap binnen te halen. Laten we weinig zeggen, de elftalopstel- ling is voor niet-ingewijden vreemd, maar wij geven er onze volle goedkeuring aan. De voorhoede luidt momenteel: Van Beek, Van Es, Van Buuret), Bert de Wilde en Kees Korteweg. Bert de Wilde vervangt Hartens- veld, die van de week een klein ongelukje heeft gehad en niet kan spelen. Jan Hoog moed staat spil, Van den Doel is half met Driesse, aanvoerder Hartog met Cor Smit back en natuurlijk den niet te vervangen Fun in het doel. Aldus luidt het programma: om 12 uur ontmoeten de tweede elftallen van Flakkee en Olivio elkander, om 2 uur speelt Flakkee 1 tegen Olivio 1 om den eereprijs en om 4 uur speelt Flakkee 3 als dessert tegen Goeree. Laten we zeggen good luck, geel-blauw, het zal geen van de ploegen zoo gemakkelijk te winneü zijn, maar is niet elke overwinning uit een harden strjjd een groote voldoening apart! Naar we vernemen komt Olivio met een extra boot en we verwachten een record aantal toeschouwers, zoodat zelfs het record van Hellevoets bezoek met „stukken" ge slagen zal worden. Natuurlijk werkt het pu bliek mee om de orde en de rust te hand haven en ongepaste uitroepen men late het aanmoedigen met de verkeerd te begrij pen bloed aan den bal nu eens achter wege. Het klinkt niet meer grappig en we hopen het niet meer te hooren. J.B. VOETBAL. Zondag is de dag van voetbal In 't Flakkeesche Stadion. Ja, de voorverkoop van kaarten Is ontzettend legion. Al om twaalf uur gaat beginnen Flakkee II Olivio II, 'tls de voorwedstrtjd van eere, Die dan volgt voor de R.V.B. In het veld zal dan verschijnen Een onvolledig Flakkee I, Die probeeren zal te winnen Van Slikkerveer (Olivio I). Flakkee speelt Zondag nu haar laatstea Haar laatsten wedstrijd R.V.B. Houdt zij nu Zondag onvolledig. Het kampioenschap op Flakkee? Jongens speelt nu als gewoonlijk, Eens dat spel van dat Flakkee, Dat Flakkee dat met veel vreugde Was kampioen Afdeeling C. Alhoewel dan ouvolledig Het verlies wordt, wees tevreê, Maar houdt vol en toont uw willen: Kampioen van de R V.B. M. V. DIRKSLAND.Zaterdagavond 6.30 uur (n.t.) zal de korfbalclub „Thor" van hier een wed strijd spelen tegen „Weest Kwiek I" van Middelharnis. A s. Zondag speelt D.V.V. I een voet balwedstrijd tegen een H.V.V. combinatie te Hellevoetsluis. NIEUWE TONGE. Jubileum. Naar aan leiding van het 5-jarig bestaan van N.T.V.V. alhier, heeft het bestuur van deze vereeni- ging besloten om dit feit niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Er zal a.s. Zaterdag 8 dezer een wedstrijd gespeeld worden tegen de voetbalvereeniging „Xerxes" va» Oude Tonge. Het belooft natuurlijk een zeer in teressante match te worden, daar er een medaille beschikbaar is gesteld, Hierbij ^an ook nog vermeld worden, dat de Gloria Jasz- Band alhier op het terrein aanwezig zal zhn, en het publiek en de feestvierende vereeni- ging op mooie stukjes muziek zal vergasten. IIEUKINGEN. A.s. Zaterdag speelt de voetbalvereeniging H.V.V. 1 van hier een wedstrijd te Stad aan 't Haringvliet tegen V.V.S. 1, terwijl H.V.V. 2 op eigen terrein zal spelen tegen V.V.S. 2. HELLEVOETSLUIS. Zondag a.s. speelt Hellevoetsluis een vriendschappel(jken voet balwedstrijd tegen „Vidar" van Oudenhoorn. „UNIVERSAL" DOODT DE RAT maar niet de Kat. Verpakkingen van 35 45 50 c. voor Ratten en Muizen. Onschadelijk voor menschen en huisdieren. Bij: :vè Erkende wederverkoopers gevraagd. (Adv.) 'MIDDELHARNIS. Naar wp vernemen za' de Commissie van het vorige jaar weer een autotocht voor de Ouden van Dagen van Middelharnis organiseeren. De eigenaars van Luxe auto's worden be leefd verzocht hun auto weer zooals het vorige jaar voor dit doel beschikbaar te stellen. Ook zal a.s. week door dames een lijst door de gemeente circuleeren voor het inzamelen van gelden; hopende dat zij niet onbeloond van de deur moeten gaan. De heer dr. J. A. A. Vrijdaghs, leeraar in de Fransche taal aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier, is in gelijke functie be noemd aan een Roomsch Katholiek Lyceum te Rotterdam. Na het korfballen Vrijdagavond ver miste een der spelers een bedrag aan geld uit zijn portemonnaie, die in zijn pantalon zat, welke tijdens het spel opgeborgen was in een kleedkamertje op het terrein. In het 2e kwartaal 1933 zijn door de schutsluis binnengevaren 267 schepen met een inhoud van 26.576 ton en uitgegaan 265 schepen met een inhoud van 26.273 ton. Op de Woensdagavond gehouden vrij willige verkooping van een woonhuis met erf aan den Kerkring voor de erven van wijlen landbouwer J. A. van Delft, werd dit ingezet door den heer Johs. Jac. Nipius Johs. Jac.z. alhier op 1370. Op Vrijdag 14 Juli a s. zullen de kinde ren van'de hoogste klassen der openbare lagere meisjes- en jongensschool alhier, onder leiding van het onderwijzend personeel, hun jaarlljksch schoolreisje maken. Het gaat dit maal naar Rotterdam, waar o.a. zal worden bezocht de Bijenkorf, Diergaarde en Plas- wijck. Niet minder dan 160 leerlingen zullen aan dit reisje deelnemen. Onze vroegere dorpsgenooten Jan van der Weide en Lena van de Polder, respec tievelijk geboortig uit Middelharnis en Som- melsdijk, sedert verscheidene jaren woon achtig te Paterson (United States Amerika) herdachten dezer dagen het zeldzame feit, dat zij 65 jaren met elkander in den echt waren vereenigd. Werkloozm-statistiek. Gedurende de week van Maandag 26 Juni tot en met Zater dag 1 Juli 1933, hebben zich bfl den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente 70 personen van verschillende vak ken als werkzoekenden doen inschrijven, t.w.: 22 landarbeiders, 16 transportarbeiders, 14 diepzeevisschers, 4 letterzetters, 4 tim merlieden, 4 boekbinders, 2 boekdrukkers, 1 kabelmonteur, 1 electricien, 1 borstelma ker en 1 handelsreiziger. Volgens advertentie in dit blad zal de Helvoetsche Jaszband „The Melody Makers" onder de uitstekende leidiDg van den heer F. Lakens, optreden in de zaal van Hotel Meijer op Woensdag 12 Juli a.s. Bij de viering in 1932 van het 10-jarig bestaan van de Tooneelvereeniging „Comoe- dia" onderging „The Melody Makers" haar vuurproefzij trad toen voor het eerst op voor twee stampvolle zalen uitgelezen pu bliek. De eerste indruk van de opstelling op hun eigen décor was overweldigend en toen dan ook bleek, dat het gehalte van de muziek uitstekend was, was hun succes verzekerd en beide avonden ontving de heer Lakens met zfln Band een overdonderende ovatie. By het eerste optreden werd het bal door beroepsmusici verzorgd, doch b(j de volgende uitvoeringen van Comoedia, welke vereeniging altyd met het beste voor den dag komt, was het bal natuurlijk in handen van „The Melody Makers" van Hellevoet sluis en wederom succes. Op aandrang van het publiek, dat de smaak er van te pakken kreeg om met de Jaszte dansen, trad „The Melody Makers" eenige Zondagavonden op in de Casinozaal te Helle voetsluis en de Directie van Casino weet nu, dat „als de Band 's avonds speelt" de zaal te klein is. Op Oostvoorne is men ook wel iets ge wend, vooral by den heer Gorzeman aan het strand, en toen deze „The Melody Makers" voor het eerst te Oostvoorne verzocht, had hy niet het idee, dat hij wederom spoedig verschillende malen de „Band van Hellevoet sluis" moest laten optreden. Dit zijn vaststaande feiten en daarom kunnen wij een ieder aanraden, die van goede muziek houdt en een vrooljjken avond wil hebben in deze toch reeds triesten tyd, om Woensdag a.s. vroegtijdig een tafel te reserveeren in Hotel Meijer. Men behoeft beslist niet alleen danslustig te zijn om daar dan een prettigen avond door te brengen. U kunt ook gezellig kyken naar de dansen den en tevens genieten van „The Melody Makers", die door hun prettig rythme, oud in jong verandert. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 4 Juli 1933. Aardbeienveiling. Jecunda (zonder dop) 11,70 tot 15,80 Madam Matot (met dop) 11,60 tot ƒ17,40. Per 100 k.g. Aanvoer 2.000 K.G. Zwarte bessen 28,50 per 100 k.g. Aanvoer 2.540 k.g. Veiling van Woensdag 5 Juli 1933. Bloemkool 3,50 tot 16,50 per lOOstuks. Komkommers 4,80 tot 7,70 per 100 stuks. Perziken 3,20 tot 6,50 per 100 stuks. Sla 0,90 tot 1,— per 100 krop. Andijvie 1,40 per 100 krop. Peen 6,40 tot ƒ7,— per 100 bos. Radijs 1,60 per 100 bos. Kroten 3,20 per 100 bos. Doppers 8,50 tot 11,— per 100 k.g. Peulen 12,50 tot ƒ20,— per 100 k.g. Tuinboonen 6,40 per 100 k.g. Postelein 12,60 per 100 k.g. Vroege Bonte 2,10 tot 3,50 per 100 k.g. Blauwputten 3,— tot 3,10 per 100 k.g. Eerstelingen ƒ2,— tot 2,20 per 100 k.g. Kruisbessen 10,— tot 16,50 per 100 k g. Framboos ƒ21,— tot 23, perlOOpond. Roode bessen ƒ6, tot ƒ11,50per 100pond. Boter 0,80 per pond, Aardbeien veiling Jecunda (zonder dop) 16,10. Madam Matot (met dop) 10,80 tot 15,60 per 100 k.g. Aanvoer 1 600 K G. Zwarte bessen 80,40 per 100 k g. Aanvoer 3 870 k.g. Veiling van Donderdag 6 Juli 1933. Eieren. Kipeieren 50-54 K.G, 1,80 tot 1,95. idem 57-60 2,15 2,45. idem bruin 58— 59 2,35 2,45. Eendeieren 2,45 2,75. Per 100 stuks. Aanvoer 13.250 eieren. Aardbeienveiling. Jecunda (zonder dop) 13,50 tot 14,80 per 100 k g. Zwarte bessen 18,10 tot 28,80 per 100 k.g. Aanvoer 6 790 k g. (Adv.) •SOMMELSDIJK. Bij beschikking van deD Heer Minister van Financiën is de Heer M. M. Schut, ontvanger der Registratie alhier, overgeplaatst naar Veghel. DIRKSLAND. Wij brengen in herinnering, dat de rentekaarten en -boekjes van de arbei ders, die in Dirksland wonen en werken, moe ten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 15 Juli 1933. Het woonhuis van wijlen den Heer P. Kaslander aan den Boezemweg is aangekocht door den Heer J. A. v. Nieuwenhuizen, land bouwer en raadslid te Melissant. Het huis wordt geheel afgebroken en er zal dan op dezelfde plaats een modern gebouwde villa verrijzen. Omdat echter de bouwgrond te klein is, zal het z.g.n. Krommepad eenige meters westwaarts omgelegd worden. De kiezerslijst van de Kamer van Koop handel ligt tot 15 Juli a.s. ter secretarie ter inzage. Tegen een ingezetene is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der wapenwet. Bij publieke verkooping is het woonhuis van de erven wijlen Mej. de Wed. v. d. Baan, aan de tramweg afgemijnd door den Heer Joh. Roodzand op 4200, Bij de arbeidsbemiddeling stonden 13 personen ingeschreven. Op de Beurs was de handel in aardappels zeer gering, omdat slechts 2i cent per K.G, werd geboden. Niet alleen dat vele uien door de z.g.n. Kroef zijn uitgeégd, doch thans is ook in vele uienvelden honingsdauw waargenomen. HERKINGEN. Door mej. P. F. den Boer is ontslag aangevraagd ais helpster by de nuttige handwerken aan de Herv. school, alhier. Mej. Den Boer, die tevoren aan de O. L. school was verbonden, vervult reeds 21 jaar deze betrekking. Tot taxateurs b(j de gewestelijke vlas centrale voor dit eiland zyn benoemd de heeren A. Lagendijk en M. Visser, beiden uit 's-Gravendeel. Mej. M. de Geus had het ongeluk zoo danig met een andere wielryder in botsing te komen, dat zy in de sloot langs den Bosscheweg terecht kwam. Met den schrik en een nat pak kwam zy vrij. GOEDEREEDE. Met ingang van 1 Juli j.l. is de heer L. Troost Kz. benoemd tot Heem- raad van den Bokkenpolder. J. Tanis, werkzaam aan de te stichten j waterleiding in de Oostduinen, had het ongeluk in een kelder te vallen en zich aan een arm en been zoodanig te verwonden dat genees kundige hulp noodig was. OUDDORP. Door tusschenkomst der Ar beidsbemiddeling is de werkman J. Venneman aan het werk gesteld in den Wieringermeer- polder en hoopt Maandag a.s. daarheen te vertrekken. Naar men verneemt zijn de moeilijkheden in de Ger. Kerk, alhier, met behulp van Dep. art. 49 (Part. Synode) tot een goed einde ge bracht. Daarna hebben Deputaten met medeweten van den Kerkeraad van Ouddorp een samen- spreking daarover gehad met Ds. C. Diemer. Zij hebben hem verzocht af en toe de Kerk alhier te bedienen, opdat daardoor publiekelijk zijn eere hersteld zou blijven. Ds. C. Diemer heeft zich daartoe bereid verklaard. -De landbouwer Jb. Mastenbroek had het ongeluk tusschen de Maaimachine een top van een zijner vingers af te snijden. De zangvereeniging „Excelsior" alhier, maakte Woensdag een reisje met het motor schip van KI. Tanis naar Goes. Er waren ruim 100 passagiers. Verder maakte men een toer door de omgeving van Middelburg en Vlissin- gen met autobussen. Het was voor hen een zeer gezellige dag. Uitslag aanbesteding voor het rijden van Cokes van de Haven naar de Cichoreifabrieken Voor de „Creres was C. 't Mannetje de laag ste inschrijver voor 38 cent de 1000 K.G. Voor de Eendracht" C. 't Mannetje voor 40 cent de 1000 K.G. Voor de Onverwacht" G. Akershoek, voor 37 cent de 1000 K.G. Voor de Ouddorp" KI. Hameteman, voor 50 cent per 1000 K.G. Woensdag a.s. hoopt de Meisjesvereeni- ging „Werkt, terwijl het dag is", een reisje te maken naar Goes met het Motorschip van A. de Graaff. NIEUWE TONGE. Op Woensdagavond ge houden vergadering van Kerkeraad en het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk werd besloten Ds. J. de Graaf van Ede officieel te beroepen. Onze dorpsgenoot J. Huijsen slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het examen voorloopig diploma machinist. De heer J. C. Nieuwenhuijzen heeft we gens aanstaand vertrek uit de gemeente ont slag genomen als lid van den Gemeenteraad. Zijn opvolger is de heer G. Verweij Jzn. OUDE TONGE. Van de vrachtauto van Van Rumpt, geladen met buizen voor de waterleiding, brak de achteras. Door Pulle mans Autobedrijf werd het euvel verholpen. Voor het seizoen 1933/34 zijn alhier 13 groote- en 5 kleine vischakten uitgereikt. De heer A. J. Akkermans Rz. is geslaagd voor het toelatingsexamen Bisschoppelijke Kweekschool voor onderwijzers te Beverwijk. De heer Jan Keuvelaar had tijdens zijn werkzaamheden aan de waterleiding het on geluk zijn arm zoodanig te verwonden, dat medische hulp moest worden ingeroepen. HELLEVOETSLUIS. De heer A. Linthout, Voorzitter van' Helvoet's Veteranen, vertrekt Maandag a.s. naar den Haag door zijn over plaatsing van Rijkswerf alhier naar het De partement te Den Haag. Hierdoor telt de voetbalsport te Hellevoet sluis een stuwende kracht minder. De leerlingen der hoogste klasse der school voor U.L.O. maken Dinsdag a.s. per Parler-Car een excursie naar Amsterdam. Op DONDERDAGEN 13 en 20 JULI 1933, in Hotal „Van den Berge" te Ooltgensplaat, bij Veiling, en in Hotal „Hobbel" aldaar, bij Afslag, beide dagen 3 uur (Oude Tijd), publiek verkoopen ongeveer 1.91.25 H.A. (of 3 Gems 248 R.P.M.) kostbaar Bouwland, nabij het dorp aan den Langeweg in „Het Oudeland", ten verzoeke van den heer D. van Kempen Lzn., aldaar. Betaaldag I Sep tember 1933. Notaris AKKERMAN. Op WOENSDAG 19 JULI 1933, 's voorm. 10 uur (Zomertijd), te Stellendam, in Hotel Kaashoek, van 79 perc. Tarwe, Haver, Erwten en Blauwmaanzaad, wassende op landen onder Stellendam, in den Eendrachts- polderen Halspolder, ten verzoeke van den Heer D. Goekoop. Notaris VAN DER SLUYS. 'i HggHjH M liWBTffiRSiWnifffV; MIDDELHARNIS. Geboren: Jan, z. v. W. Breur en G. Vroog- indeweij; Jan, z. v. D. den Engelsman en P. Beijer; Hilletje Catharina, d. v. I. v. d Melde en J. Bruegeman; Martijntje, d. v C. v. d. Linden en E. Menheer. Overleden: A. Troost, 60 j., wed. van A. de Gans. SOMMELSDIJK. Geboren: Leendert, z. van Jan den Boer en Johanna Koster; Marinus, z van Abra ham Peekstok en Adriaantje v. d. Broek. NIEUWE TONGE. Geboren: Adrianus, z. v J. Vflfhuizen en C. W. van Wezel; Teuntje Jannetje, d. v G. Verwey en W. v. d. Vliet; Paulus, z. v. Cor. Holleman en G. Snijder. Ondertrouwd: M. Holster, j.m. 19 j. en G Reedert, j.d 18 j.; Corn. Knöps, ).m. 38 j. en C. van Schouwen, j d 33 j.; Jan Verolme, j.m.. 39 j. en G. van Helden, j.d. 83 j. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting. Bedreiging met doodslag van een veldwachter. De 55-jarige tuinder H. V uitRoekanje, thans gedetineerd jn het huis van bewaring te Rotterdam, heeft terecht gestaan terzake dat hy op 20 Mei j.l. den gemeenteveld wachter H. van de Wel met doodslag had bedreigd. De veldwachter was op het erf van verdachte gekomen, om hem te hooren in verband met een smaad-aanklacht. De vrouw des huizes kwam hem met een hark in de hand tegemoet en verzocht hem dui delijk en dringend het erf te verlaten. Haar man kwam er spoedig bijhij had een groo- ten schoffel als afweerwapen by zich en het lukte hem inderdaad den veldwachter buiten het hek te dringen, door met den schoffel in de lucht te slaan, in de richting van Van der Wel, Toen had verdachte nog eenige scheldwoorden „flapdrol" en „hoeren jager" geuit, eveneens in de richting van den veldwachter. Er waren eenige personen getuige geweest van de ruzie en de dreigementen van ver dachte: de rijksveldwachter G. Hendriks en een zekere Dekker, die dienaangaande ver klaringen aflegden. Verdachte ontkende, in de lucht geslagen te hebben, met het doel, den veldwachter te raken; deze laatste zou eerst zijn vrouw hebben geslagen. De getuigen waren volgens verdachte onbetrouwbaar; hy had ze heele- maal niet gezien. De president: Dat is verklaarbaar in uw opwinding! Het O. M., mr. Meischke, achtte het feit ernstig en heeft zes maanden gevangenis straf geêiscbt. De verdediger, ml'. L. J. Htjmans van den Bergh, was van oordeel, dat de zaak wat overdreven is voorgesteld. "Vermoedelijk ston den zijn cliënt en de veldwachter tevoren steeds al scherp tegenover elkaar. Pleiter drong er op aan, clementie te betrachten. Uitspraak 13 dezer. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG, 12 JULI 1933 bij Afslag, telkens des avonds 7 uur (Zomortyd) in het HOtel Meyer te Middelharnis, van een Huis met erf te Middelharnis, voor de Erven van den Heer J. A. van Delft. Notaris VAN BUUREN. MET EEN KANO IN ZEE AFGEDREVEN. Hachelijk avontuur van vier jongelieden. ROTTERDAM, 5 Juli. Ook hedenmorgen is men weer aan het zoeken gegaan naar den vermisten kanovaarder Rademaker uit Ro- kanje, doch nadat men wederom uren had gezocht, moesten de reddingbooten onver- richterzake terugkeeren. Hedenmorgen hadden wij een kort onder houd met den heer Lindeman, die ons nog eens de toedracht, zooals wij die reeds schreven, mededeelde, ik zat met Piet Doel, ook nog een jongeman, in de twee-persoonskano, terwijl Rademaker en Pedresku ieder in een één-per soonskano den tocht medemaakten. Toen wij teruggingen van het Goereesche strand en reeds een flink eind hadden gevaren, misten wij plotseling Rademaker, die een heel eind voor ons uit was gevaren en dien wij opeens niet meer zagen. U zult begrijpen dat deze ont dekking voor ons vreeselijk was. Wij hebben alles gedaan wat mogelijk was om Rademaker weer terug te vinden. Bij die pogingen raakte men ook Pedresku kwijt. Uren hebben wij met de uiterste krachts inspanning getracht door de zware branding heen te komen, maar wat wij ook deden en hoe wij ook zochten. Rademaker konden wij niet meer vinden. Wc] echter Pedresku, dien wij gelukkig naar den wal hebben kunnen brengen. De heer Lindeman was begrijpelijk nog zeer onder den indruk van bet gebeurde'en het valt te begrijpen, dat hij ons op dit oogenblik nog weinig meer van dit drama kon vertellen. Intusschen verdient zijn heldhaftig gedrag zeker een bijzondere waardeering. Aan hem en zijn makker Piet Doel heeft Pedresku zijn leven te danken. Terstond na het hekend worden van liet ge beurde werd de reddingboot van de Zuidhol- landsche Reddingmaatschappij, die te Stellen dam gestationneerd is, uitgezonden om de tweede vermiste kano, waarin Rademaker zat, op te zoeken. Urenlang bleef de reddingboot, die met vier menschen was bemand, tot wie o.a. de kust wachter Willem de jager behoorde, in zee. De duisternis was reeds lang gevallen, toen de boot onverrichter zake terugkeerde.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 5