Gemengd Nieuws Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 5 JULI 1933. KUN GEVAARLIJKE VROUW. echtgenoote van een indertijd ver- rden New Yorkscbeu bandiet ie dezer in door een jury in staat van beschul- ïg geateld wegens moord met voorbe- ite rade. De zaak zal dan nu verder ten worden behandeld. De vermoorde genoot was Vincent Coll. Deze had in straatgevecht met concurreerende ban- m zijn revolver leeggeschoten en daarbij aantal kinderen getroffen hetgeen hem bijnaam van den kindermoordenaar" irgde. Later werd hij door een onbekend even dader doodgeschoten terwijl hit in publieke telefooncel aan het spreken Hij was de derde man van de thans Testeerde vrouw. Haar andere echtge- ;en, de eerste een handelaar in verboden ekkende middelen, de tweede een clan- ;iene dranksmokkelaar, waren ook ver- >rd. evr. Coll had verleden week met twee >ers een juwelier beroofd en hem in een 3 meegevoerd. Toen de man begreep dat zou worden vermoord, was ht) uit den 3 gesprongen en gevlucht. De boeven en toen op hem gaan schieten, waarbij 21-jarige voorbilgangster was getroffen gedood. Het drietal is thans gepakt en twee mannen hebben al bekend ook. ievr. Coll maakte haar hoofdwerk van ikeldiefstallen. ZH droeg daarbij een blonde ik. In werkelijkheid heeft zij zwart haar haar pruik bleek een goede vermomming, ir talrijk zijn de winkeldiefstallen die zij ft bedreven. Reeds op haar 14de jaar had haar eerste moeilijkheden met de politie, dsdien ontwikkelde z(j zich tot een van meest beruchte types der New Yorksche ierwereld. DE OUDSTE MAN TER WERELD IS ZWAAR ZIEK. >or Zaro Agha's leven wordt gevreesd. STANBOEL, S Juli. - De 160-jarigeZaro ha, de .oudste man ter wereld", is ernstig k. den vreest, dat hij niet meer zal herstellen, ir hij aan het einde van zijn krachten .romen is en de doktoren geen genees- ddelen meer kunnen voorschrijven, ioedret Hanem, de elfde vrouw van Zaro ha, is twee maanden geleden gestorven sedert dien heeft de grijsaard geheel alleen leefd. Jfschoon hij indertijd veel geld heeft ver- ind met zijn reizen naar Amerika en Enge- id, is Zaro thans gebeel zonder middel van staan en leefde hij in groote ellende,daar k het pensioen van 60 gulden, dat de ge- sente Istanboel hem tot dusver elke maand d uitbetaald, was ingetrokken. Seen van de 30 familieleden van Zaro Agha Istanboel heeft zich den laatsten tijd om m bekommerd. Waarschijnlijk zal nu een collecte worden houden, ten einde den beroemden veteraan durende de laatste dagen van zijn leven n behoorlijke verzorging te geven. (Reuter). SNEL DOOR EEN BOCHT GEREDEN. DEN HELDER, 3 Juli. Hedenavond te ïgeveer halfnegen reed een personenauto met oote snelheid door de bocht ter hoogte van :t woonwagenkamp op den rijksweg nabij en Helder, toen de wagen plotseling hevig igon te slingeren. Een der beide inzittenden ilde in zijn angst, dat er iets gebeuren zou, 3 dat moment blijkbaar aanstalten maken om :n wagen te verlaten. Juist toen hij zijn hoofd oor het portier stak, sloeg de wagen over den op, waardoor de man met zijn hoofd tusschen et 'portier geraakte en den wagen boven op jn lichaam kreeg. Hij was op slag dood. De nder, die den wagen bestuurde, de heer H. asbinder uit Berkhout-Bobeldijk, geraakte oor den slag bewusteloos. Onmiddellijk was eneeskundige hulp aanwezig en werden de eide slachtoffers per ziekenauto van het vlieg- eld De Kooy naar het Marine-hospitaal ver- oerd. De naam van den man die bij het ngeval om het leven is gekomen, is Zandberg, lij was afkomstig uit Amsterdam. De auto rerd slechts licht beschadigd. YPHUSGEVAAR GEWEKEN TE ZAANDAM ZAANDAM, 3 Juli. In een kort onderhoud net Dr. P. H. van Roojen, directeur van den ieneeskundigen Dienst te Zaandam, deelde leze ons mede, dat het typhusgevaar te Zaan- lam als geweken kan worden beschouwd. Het rerbod van het eten van rauwe groenten is lus opgeheven. Men kan zich weer te goed loen aan sla. Toch waarschuwde de directeur log zeer ernstig tegen de gewoonte om vaat- verk enz. anders dan in duinwater te spoelen. TIEN DOODEN BIJ DE RAMP IN RECKLINGHAUSEN. RECKLINGHAUSEN, 3 Juli. Van de bij het ongeluk op de mijn „General Blumenthal zwaar gewonde arbeiders zijn er nog twee ge storven, zoodat het totale aantal dooden thans 10 bedraagt. Onder de gedooden bevinden zich vijf jongens van 15 jaar. Ook de gewonden zij" hoofdzakelijk arbeiders van denzelfden jeug digen leeftijd. BUILENPEST. De zwarte rat heeft weer zijn Intrede gedaan in Londen. Volgens een bericht van de Sunday Dispatch is het gevaar voor een epidemie van huilen* pest in Londen lang niet denkbeeldig. Men heeft n.l. geconstateerd, dat de zwarte rat, die de voornaamste overbrenger is van de bacillen dezer ziekte, weer meer en meer voorkomt in j Londen. Wanneer de regeering drastische maatregelen neemt kan het gevaar voorkomen worden. Deze maatregelen moeten dan bestaan in een effectieve rattenverdelging, welke na tuurlijk in samenwerking van alle mogelijke instanties zou moeten plaats hebben. De alarmeerende mededeeling van het weer verschijnen van de zwarte rat, is afkomstig van niemand minder dan een der deskundigen van het zoölogisch museum te Londen, iemand, die dus zeer goed ingelicht kan zijn. Deze heeft verklaard, dat de uitbreking van een epidemie elk oogenblik mogelijk is. Het aantal zwarte ratten is weer zoo groot geworden, dat het feit, dat een enkele besmette rat met schepen uit het Oosten aangevoerd, aan de waakzaamheid van de ambtenaren van den ontsmettings- dienst ontkomen, de ziekte met groote snelheid kan doen verspreiden. Dat er op het oogenblik nog geen gevallen zijn voorgekomen, is alleen te danken aan het goed functionneeren van den ontsmettingsdienst en dat is ten slotte een kwestie van geluk. De besmetting van de rat ten onderling gaat geweldig vlug, wat te be grijpen is, als men bedenkt, dat de nakomeling schap van een enkel paar ratten ongeveer 1000 per iaar is. Dé zwarte rat is overigens langen tijd uit Engeland weg geweest. Na de epidemie in 1664 —'65 heeft men zoo'n strijd tegen deze ratten gevoerd, dat zij practisch in Engeland niet meer voorkwamen. Wel de bruine ratten. Deze ratten hebben de zwarten geheel verdrongen. Zij zijn niet zoo gevaarlijk, terwijl bovendien de Londensche gebouwen er op gebouwd zijn, dat deze ratten niet binnen kunnen dringen. De bruine rat zoekt n.l. zijn woonplaats alleen op of onder den grond. Bij de zwarte ratten is dat anders; zij komen ook op daken en dat is juist het gevaar, daar daarop de Londensche pakhuizen niet gebouwd zijn. Zij verplaatsen zich ook langs de bovengrondsche telefoon- en telegraafleiaingen en zijn dus zeer gevaarlijk. EERLIJK IN ZAKEN. Geen vertrouwen in verhooging van het prijs niveau door inflatie. De president van de Duitsche Rijksbank, Dr. Schacht, heeft zich tegenover den „Obser ver" uitgelaten over de met de crediteuren bereikte overeenkomsten. Op de vraag, waar-' om hij niet het transfer der amortisatiebepa lingen voor de Youngleening heeft toegestaan, verklaarde Schacht, dat de crediteuren dit punt zelf niet zoo belangrijk achtten, maar in hoofdzaak den nadruk legden op het belang van de handhaving van den rentedienst. ieder devies, dat hij kan besparen beschouwt Dr. Schacht van nut en hij is vastbesloten ieder bedrag aan deviezen te nemen om de reserves der Rijksbank te vergrooten. Met haar laatste verklaring wil de Rijksbank aantoonen, dat zij geen devies voor transfer kan aanbieden, omdat zij geen zijn heeft. De verklaring van de Rijksbank moet kal meerend werken, want zij bewijst, dat het Duitsche volk eerlijk in zaken is. Dit is het sedert eeuwen geweest en het zal dit nog eeuwen blijven. Dr Schacht heeft geen ver trouwen in een verhooging van het prijs niveau door inflatie. Hij kan evenwel niet tegenspreken, dat een inflatie mogelijk een waardevolle uitwerking op den handel kan hebben, maar zulk een inflatie mag nimmer worden teweeggebracht door een devalorisatie der valuta. MOSKOU TE RIJK BEVOLKT. De „Zuiveringsactie" te Moskou is zoo goed als ten' einde. Twee derde der bevolking heeft passen ontvangen en kunnen in de hoofdstad blijven wonen, het andere derde deel der be volking moet de stad verlaten. Deze menschen zijn reeds grootendeels op staatskosten uitge leid, terwijl de rest in de volgende week de stad zal verlaten. De autoriteiten hebben maat regelen getroffen om een nieuwen trek naar Moskou te voorkomen. DE NEGER, DIE BLANK WERD. Kan een neger blank worden? Wij hebben enkele dagen geleden het geval gemeld van een zekeren Ysmeond Dauphin, een neger uit Haïti, die na het ondergaan van een kuur, hem door een medicijnman voorgeschre ven, blank als een rasechte Europeaan is ge worden. Een vertegenwoordiger van „United Press" heeft thans met dezen blank geworden neger een onderhoud gehad, waarmee dus de aan het hoofd dezes gestelde vraag blijkbaar afdoende beantwoord is. Ysmeond Dauphin is te Jacmel op Haïti woonachtig en leed sedert langen tijd aan asthma. Dus deed hij een beroep op de blanke dokters en kwakzalvers, doch geen hunner kon hem van zijn kwaal afhelpen. Ten einde raad wendde hij zich ten slotte tot een z.g. „Voedoe- dokter", een medicijnman, die nog altijd pre cies dezelfde recepten voorschrijft, als de negers mee naar Amerika brachten, toen zij door ge- wetenlooze slavenjagers werden weggevoerd uit hun vaderland. Deze medicijnman nu verstrekte aan Dau phin tien oewari's, ovale, platte boonen, waar van hij er dagelijks één in een liter water moest koken en vervolgens den plas naar bin nen moest werken. Vijf dagen lang hield hij zich getrouw aan het voorschrift, maar er ge beurde niets en daarom greep hij op den zesden dag twee boonen tegelijk en slikte deze met een liter water naar binnen. Het succes liet niet lang op zich wachten. Dauphin kreeg hevige koortsaanvallen en uit slag. Dat duurde zoo vijf dagen; toen begon hij te vervellen, terwijl hij tevens stekeblind werd. Een maand later echter herkreeg hij eensklaps weer het gezicht, maar toen hij in een spiegel keek, herkende hij zichzelf niet meer hij was blank geworden. Trots als een pauw keerde hij naar zijn dorp terug, maar de ontvangst viel hem niet mee. Niemand wilde gelooven, dat de blanke met het zwarte kroeshaar en de dikke lippen de zelfde was als degeen die als chocoladekleurig inboorling naar den „Voedoe-dokter" was ge togen. Zijn vrouw en zijn bloedeigen kinderen herkenden hem niet, zijn vrienden en de bur gemeester wilden hem niet gelooven. Ter overtuiging vertelde hij allerlei détails uit zijn leven, maar dit maakte de zaak maar erger. Want nu was iedereen er van overtuigd, dat Ysmeond Dauphin was gestorven en dat zijn geest in den vorm van den geheimzinnigen blanke naar Jacmel was teruggekeerd, om er te gaan spoken Elf maanden lang liep Dauphin rond met zijn mooie blanke huid, waarop hij eens zoo trotsch was geweest, maar die blijkbaar zelfs op Haïti niemand meer kon imponeeren. Toen pas kreeg hij van de regeering een officieel certi ficaat, waarin zijn identiteit met den oorspron- kelijken donkergetinten Ysmeond Dauphin op zegel is geboekstaafd. Maar ook nu was het leed nog lang niet geleden, want niemand spreekt van hem als blanke, maar uitsluitend als van den „blank- geworden neger". Dat was Dauphin's bitterste ontgoocheling. MERKWAARDIGE CLAUSULE IN EEN TESTAMENT. Onlangs overleed te Londen de juwelier Edj ar, die een bedrag van 461.972 pond nalaat. Hij vermaakt dit geld in hoofdzaak aan zijn beide zoons, doch onder belangrijke beperkin gen. Hij zegt, dat hij niet wenscht, dat zijn zoons plotseling in het bezit komen van aan zienlijk meer middelen, waarover zij bij zijn leven beschikten en daardoor hun belangstel ling in hun vaders zaak zouden laten ver flauwen. Daarom krijgen zij het geld pas als zij de 40 gepasseerd zullen zijn. Daar de vader wil, dat zijn zoons al hun aandacht aan zijn zaak blijven besteden, zullen zij hun recht op de erfenis verbeuren als zij voor 1943 parle mentslid mochten worden of een andere open bare functie op zich mochten nemen. AUSTBALIË'S HOUDING IN DE GRAANKWESTIE. Ook de Europeesche producenten moeten meewerken. SYDNEY, 2 Juli. Hoewel op de confe rentie van Australische premiers de meening overheerschend was, dat de voornaamste financieele en economische problemen vóór de graankwestie behandeld dienen te worden en hoewel het principe van een productie beperking als geneesmiddel voor de wereld depressie werd afgekeurd, waren de premiers het, zooals men weet, toch er over eens, dat Australië in principe moet toestemmen in de aanvaarding van een tjjdeljjk plan voor de beperking van graanexporten, met zulk een plan met de Australische belangen reke ning houdt en niet alleen de vier voornaamste graanexporteerende landen, maar ook de Europeesche productielanden en exportlan den doelmatig in het kader van dit plan samenwerkenDe Australische gedelegeerden ter economische conferentie zjjn van dit besluit in kennis gesteld. •MIDDELHARNIS. Mej. In. van Dorsser slaagde de vorige week voor het examen onderwijzeres en thans ook voor handwerken. BO de Geref. Gemeente aan de Chris- tiaan de Vrieslaan is voor een te beroepen predikant het volgende tweetal opgemaakt: no. 1 ds. Barth uit Borsele, no. 2 de heer P. Honkoop, theologisch candidaat te Rot terdam, waarvan laatstgenoemde is beroepen. Vrijdag j.l. herdacht mej. Vis den dag op welken z|J 25 jaar geleden als verloskun dige in dienst trad Vanwege de ingezetenen van beide gemeenten werd haar een ameu blement aangeboden. Beide gemeentebestu ren boden haar namens de gemeente hunne gelukwenschen en een envelloppemetinboud aan. Ook door het gemeentepersoneel werd een geschenk aangeboden. Uit de vele be. toonde blijken van belangstelling bleek dui delijk, dat mej. Vis de hartelijke sympatie der gemeente heelt. De Bevolking bestond op 31 Decern- ber 1932 uit4497 personen deze vermeerderde in het eerste half jaar met per sonen die uit een andere gemeente kwamen met 89 en door geboorte met 36 4622 Verminderde door vertrek met 103 en door overlijden met 20 Bl|jft 4499 Alzoo een vermeerdering van 2 personen. Uitslag toelatingsexamen R.H.B S A. Arends, A. den Hollander, M. de Jager, A. Kerling, W Koert, R. Tichelman en J. Vr|jdagh te Middelharnis; W. van Driel en J. van der Velde te Sommelsd|jk; G. van Gangelen te Dirksland; G. Huisman en M. Kort te Melissant; J. Mtjs te Den Bommel, Centrale Veiling voor Goerèe Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 30 Juni 1933. Bloemkool 3,70 tot ƒ14,- per lOOstuks. Komkommers 4,70 tot 7,70 per 100 st, 31a 0,50 tot 0,85 per 100 krop. Peen 2,70 tot 4,70 per 100 bos. Kroten 2,40 tot 3,20 per 100 bos. Doppers 12,— tot 18,60 per 100 k.g. Peulen 18,50 per 100 k.g. Tulnboonen 4,70 per 100 k.g. Stoksnljboonen 36,- per 100 k.g. Postelein 12,— tot 12,60 per 100 k.g. Eerstelingen 2,10 tot 3,10 per 100 k.g. Eigenheimers 1,70 tot 1,80 per 100 k.g. Plauwputten ƒ6,— tot 6,20 per 100 k.g. Kruisbessen 11,60 tot 12,60 per 100 pond. Roode bessen ƒ6,— tot 7,60 per 100 pond. Framboos 13,— tot 20,— per 100 pond. Boter 0,80 per pond. Aardbeienveiling. Jucunda (zonder dop) 13,60 per 100 k.g. Moulin Rouge (met dop) 14,—per 100 k.g. Madam Matot (met dop) 12,— tot 13,60 per 100 k.g. Aanvoer 2.500 K.G, Aardbeienveiling van Zaterdag 1 Juli 1933. Jecunda (zonder dop) 12,80 tot 14,— Madam Matot (met dop) „10,- 14,80 per 100 k.g. Aanvoer 2 200 K.G. Veiling van Maandag 3 Jnii 1933. Bloemkool 6,70 tot 16.50 per lOOstuks. Komkommers ƒ6,- tot 8,50per lOOstuks. Perziken 4,60 tot 8, - per 100 stuks. Sla 0,76 tot ƒ1,- per 100 krop. Kroten 3,— tot 3,40 per 100 bos. Peen ƒ5,— tot 7,70 per 100 bos. Doppers ƒ8, tot 14,— per 100 k.g. Peulen 23,— per 100 k.g. Postelein 14,— tot 15,40 per 100 k.g. Eerstelingen 3,20 tot 3,30 per 100 k.g. Kruisbessen 11,50 tot 13,— per 100 k.g. Druiven 30,— per 100 pond. Framboos 21,— tot 22,— perlOOpond. Roode bessen 8,50 tot ƒ9,— perlOOpond. Jecunda (zonder dop) 13,60 tot 15,20 per 100 k.g. Madam Matot (met dop) 14,— tot 19,— per 100 k.g. Aanvoer 1.500 K.G. lederen dag, behalve Zaterdag, n.m. 6 uur (n.t.)' Zwarte bessenveiling. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag v.m. 9.30 uur (n.t.) Aardappelveiling. SOMMELSDIJK. BO den agent der arbeids bemiddeling dezer gemeente stonden de vorige week ingeschreven 6 landarbeiders, 3 transportarbeiders, 1 metselaar, 1 timmer man, 1 los werkman en 1 machinist groote vaart. Door den beurtschipper A. Verschelling werd de eerste lading nieuwe aardappelen naar Rotterdam vervoerd. Als kweekeling met akte is aan de Chr. School alhier benoemd de heer J. v.d. Steeg te Strijen. 'DIRKSLAND. De heer B. van Dongen alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Stenografie systeem Groote. BO de publieke veiling door notaris Van der Sluys is het woonhuis aan den Tramweg alhier van de erven wyien wed. M. v. d.Baan ingezet op 3500. Uit 90 sollicitanten voor wegkantonnier aan den weg Sas van Dirksland tot Herkingen is benoemd de heer J. Zoon. Van hier z||n thans de eerste aard appelen (eigenheimers) verscheept. De pr|js was 3 cent per K.G. De opbrengt was be vredigend, doch een pr|js van 3 cent te laag voor winst op dit product. Tegen een slager werd procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de Vleeschkeuringswet. HERKINGEN. De leerlingen der hoogste klassen van de Ger. School alhier, zullen op Vrijdag 7 Juli met het onderwijzend personeel een schoolreisje maken naar Rotterdam. Aan den wegwerker J. Vijfhuizen is op diens verzoek eervol ontslag verleend, terwijl de [nieuw benoemde J. Zoon te Dirksland deze benoeming heeft aangenomen. De leerlingen der Herv. School alhier zullen op Donderdag 13 Juli a.s. per motor boot van Wed. de Korte een schoolreisje maken naar Middelburg en omstreken. Aangezien de oude vischakten op 30 Juni afliepen, zijn thans ter gemeentesecretarie formulieren verkrijgbaar gesteld tot het aan vragen van nieuwe akten. Onze dorspgenoot H. Witvliet slaagde dezer dagen Voor het eindexamen gymnasium en zal thans zijn studie voortzetten aan de universiteit te Utrecht. Tot lid van de gezondheidscommissie is voor den tijd van 5 jaren benoemd den heer L. v. d. Sluijs te Dirksland, die tevens is aange wezen als voorzitter. STELLENDAM. Vorige week had de Heer N. v. Wezel die zijn werkzaamheden ver richtte in de Pellerij der Fa. Jansen het onge luk zijn hand te verwonden, na eenigen tijd zwol deze zoodanig op dat geneeskundige hulp werd ingeroepen, welke bloedvergiftiging constateerde. Een paar dagen daarna liet het zich zoo enrstig aanzien dat opname in een ziekenhis noodig bleek, waar operatief in grijpen noodzakelijk was. Op Zaterdag 8 Juli a.s. n.m. 4 uur o.t. zullen de brandbluschmiddelen beproefd wor den bij de haven. GOEDEREEDE. De 5-jarige G. Orgens had het ongeluk in de achterhaven te vallen. |b. Luime sprong er gelukkig bij anders was het knaapje verdronken.) De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week gemiddeld per dag 70 kilo gar nalen gevangen bestemd voor de pellerij. De zeevisscher C. van Huizen had het ongeluk een groot gedeelte van zijn vischnetten te ver liezen. ingekomen; L. Nieuwlander van Rot terdam en G. W. Oottem van Avereest. I OUDDORP. De metselaar P. v. d. Nieuwen- dijk had het ongeluk een stukje ijzer in een zijner oogen te krijgen, waarvoor genees kundige hulp noodig was. Ook zeldzaam. Bij A. v. 't Geloof staat in zijn bloementuin een Hortensia, die een hoogte heeft van 2 Meter en een omtrek van I2J Meter, welke veel bekijks heeft. Zij draagt 800 bloemen. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 4050 K.G. garnalen met de zeilscheepjes gevangen. De motorschuiten hebben van 80100 K.G. per dag gevangen en aan de pellerijen afgeleverd tegen 10 cent per kilo. In de weervisscherijen werden geen zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. Door onze vroegere dorpsgenooten werden de volgende vorderin gen gemaakt. A. Kornet slaagde voor het officiersexamen aan de Kon. Mil. Academie te Breda, terwijl H. Noordijk slaagde voor het examen M. T. S. Afd. A. opleiding Bouw kunde aan de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotterdam. Bevolking. Ingekomen Margaretha Kie vit van Sommelsdijk; Marinus Cornelis Knöps van Sommelsdijk en Cornelis Wilheimina van Alphen van Rotterdam. Vertrokken. Johanna Cornelia Breur naar Dirksland en Christina Johanna van der Werf naar Naaldwijk. De leden van den Gemeenteraad zijn opgeroepen voor een vergadering op Vrijdag 7 Juli des n.m. 2 uur (o.t.). Benoemingen. Door de R.T.M. is tot agent op het tramstation alhier benoemd de heer G. Knöps. Door enkele ingezetenen alhier worden stappen gedaan om voor de ouden van dagen een autotocht door dit eiland te organiseeren. Volgende week zal een commissie worden benoemd. OUDE TONGE. De Ed.Achtb. Heer Burge meester Vooijs is wederom benoemd tot lid van de examencommissie van den Alg. Ned. Politiebond te Amsterdam. Het zoontje van den heer Dm. Fluit viel van zijn fiets met zijn oog op een paal. Mej. van der Voorde verleende eerste hulp. Later heeft dokter Parrée den jongen verbonden. VertrokkenAdriaantje van der Veer, naar Dirksland; Ewoud P. van der Vliet, naar Herkingen; Adriana van der Splunder naar Ouddorp; Sietje Koster naar Middelharnis; Pieter L. Bervoets naar Dantumadeel. Ingekomen: Pieter A. van Tilburg uit Oister- wijk; Dirk Eschauzier en gezin uit Leiden; Teuntje E. Nieuwaal uit Ooltgensplaat. Gedurende de afgeloopen week meldden zich bij den Agent der arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 28 landarbeiders, 2 Iandbouw- knechts, 1 chauffeur en 2 transportarbeiders, terwijl in datzelfde tijdvak 45 werkloozen in de werkverschaffing werden te werk gesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden Ar. van Noord Wz. en zijn vrouw gewekt door het huilen van een kind. De moe der riep haar oudste dochtertje, haar zusje te helpen, doch kreeg op herhaaldelijk roepen geen antwoord. Toen zij een onderzoek ging instellen, bleek de slaapkamer geheel te zijn gevuld met gas. Het bleek bij nader onderzoek, dat in de keuken, welke onder de slaapkamer van de drie kinderen is gelegen, de slang van het gasstel was gegleden en het gas in de kamer van de kleinen opsteeg. Twee der kin deren bleken reeds bewusteloos te zijn en moesten op doktersadvies in de frissche lucht worden gebracht. Ware het jongste kind niet gaan schreien, dan zouden misschien thans drie kinderen te betreuren zijn. Van den grossier A. Taaie uit Middelharnis geraakte Maandagmiddag de auto aan den Molenweg in de sloot. Met een takelwagen werd de auto, welke schade had opgeloopen, weer op vasten wal gebracht. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Wat men zooal in de riolen vindt. Door den Gemeenteopzichter Snijder werd in de rioolputten van de kort geleden aangelegde rioleering in de Grijzenoord, een onderzoek ingesteld, waarin hij tot zijn niet geringe ver bazing een geheel compleet rijwiel vond. Op zijn buik gelegen heeft Snijder met een zekere vrees in het hart den put en de rioolbuizen aan een nauwkeuriger onderzoek onderworpen, doch heeft tot zijn geruststelling geen berijder gevonden. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Gedurende de week van Maandag 26 Juni tot en met Zaterdag 1 Juli j.l. stonden bij den Agent der Arbeidsbemiddeling alhier 3 werkloozen inge schreven. Bij publicatie is bekend gemaakt dat op Zaterdag 8 Juli a.s. des namiddags 2 uur ge legenheid zal zijn tot kostelooze in- en her inenting ten huize van den gemeente-genees heer. Gedurende de vorige week werden van uit deze gemeente vervoerd 400 H.L. aard appelen. A. C. K. had het ongeluk met hef op stappen op zijn fiets van de pedaal te glijden, waardoor hij er met zijn knie op terecht kwam. en deze ernstig kneusde. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Bevolking: Ingekomen personen: Hen-: dricus Petrus Godrie en gezin van Rotterdam en Louwricntje Bruggeman van Dirksland. Vertrokken personen; Maria Jacoba Holle man naar Den Bommel en Maatje Eloorijp naar den Bommel. VEILINGSBKRICHT van Vrjjdag 30 Juni 1933 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „008TV00RNE". Kropsla 1,— tot 1,80 per 100 krop. Postelein ƒ4,— tot 8,50 per 100 k.g. Aardappelen 1,80 tot ƒ7,— per 100 k.g. Poters 1,60 tot 6,20 per 100 k.g. Aardbeien 0,11 tot 0,23 per k.g. Frambozen 0,65 per k.g. Bessen (roode 0,17 tot 0,28 per k.g. KruisbeBBen (rjjp) ƒ0,17 tot 0,22 per k.g. Blauwe druiven 0,54 tot 0,72 per k.g. Perziken 0,03 tot 0,08 per stuk. Boonen (groote) 2,90 tot 4,10 per 100 k.g. Boonen dubb. stam 27,— tot 34,— per 100 k.g. Boonen dubb. stam (z.d.) 32,- tot 35, per 100 k.g. Boonen stamsni) ƒ21,— tot 28,— p.100 k.g. Boonen stoksni) ƒ39,tot ƒ46,—p. 100 k.g. Tomaten A 20,10 per 100 k.g. B 18,30 per 100 k.g. C f 19,20 per 100 k.g. CC 13,40 per 100 k.g. bonken 16,70 per 100 k.g. Komkommers (w.) 6,— tot ƒ8,- per 100 k.g. Peen 2,10 tot 7,30 per 100 bos. Peen 1,80 tot 5,80 per 100 k.g. BloemkoolI ƒ4,60 tot 12,—per 100stuks. II 2,80 tot ƒ8,50 per 100 stuks. Andijvie 0,60 tot 1,80 per 100 krop. Sjalotten 1,60 tot 2,40 per 100 bos. Rbabarber 1,60 tot 2,40 per 100 bos. Doperwten 0,06 tot 0,18 per k.g. Peulen 0,10 tot 0,22 per k.g. Witte Asperges 0,24 tot f 0,31 per bos. Blauwe 0,13 tot 0,17 per bos. Kipeieren netto 1,90 tot ƒ2,10 per 100. Kleine eieren 1,60 per 100. Aanvoer 42169 stuks. VEILINGSBEBICHT van Maandag 3 Juli 1933 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne". Kropsla 1,80 tot f 2,50 per 100 krop. Postelein 5,80 tot 7,40 per 100 k.g. Aardappelen ƒ1,20 tot ƒ7,— per 100 k.g. Poters 1,50 tot 6,— per 100 k.g. Aardbeien 0,15 tot 0,33 per k.g. Frambozen 0,47 tot 0,64 per k.g. Bessen (roode) 0,18 tot 0,30 per k.g. (witte) 0,21 per k.g. (zwarte) 0,25 tot 0,30 per k.g. Kruisbessen (rijp) 0,23 tot 0,28 per k.g. Pruimen (blauwe) 3,30 per 100 k.g. Perziken 0,09 tot 0,12 per stuk. Boonen (groote) ƒ3,- tot 4,80 per 100 k.g. dubb. stam 31 tot ƒ35 p. 100 k.g. z. d. ƒ34 tot ƒ36 p. 100 k.g. stamsnü 18 tot 27 per 100 k.g. stoksntj 35 tot 44 per 100 k.g. Tomaten A 15,50 per 100 k.g. B 13,80 per 100 k.g. C 15,80 per 100 k.g. CC 10,80 per 100 k.g. bonken 11,50 per 100 k.g. Komkommers (w.) ƒ3,60 tot 6,50 per 100 kg Peen 4,70 tot 7,60 per 100 bos. ƒ3, tot 6,50 per 100 k.g. Kroten 1,90 per 100 bos. Bloemkool I 2,90 tot 13,10per lOOstuks. II 4,50 tot 5,60per lOOstuks. Sjalotten 2,20 tot 2,50 per 100 bos. Rhabarber 1,30 tot 2,70 per 100 bos. Doperwten 0,07 tot 0,16 per k.g. Peulen 0,19 tot 0,21 per k.g. Asperges (witte) 0,29 tot 0,87 per bos. (blauwe) 0,17 per bos. 1 H„ MATOESKA UITGELEVERD. De spoorwegmaniak Matoeska is gisteren door de Oostenrijksche aan de Hongaarscbe autoriteiten uitgeleverd. V(jf rechercheurs en vier gewapende gevangenisopzichters wacht ten hem op het grensstation. Matoeska was er zichtbaar over voldaan, dat, gelijk bij zeide, zijn aankomst in Hongarije zooveef opzien verwekte en maakte er alleen bezwaar tegen geboeid te worden getransporteerd. De Hongaarsche autoriteiten hebben zich hem na vier weken weer na3r Oostenr(jk terug te brengen, waar h(j zijn hem daar opgelegde straf verder zal moeten uitzitten Automaten voor dagbladen. Aan het St. Lazarus-station te Parijs z|jn de eerste automaten voor dagbladen geplaatst met ruimte voor drie verschillende couran ten. De automaten bleken aanstonds bijzon der populair, ofschoon men zich, naar Reuter uit Par(js meldt, daar afvraagt, wat er ge schieden moet met de krantenverkoopers op straat, indien de automaten algemeen in gebruik raken. Onder deze straatverkoopers bevinden zich ook studenten die op deze wflze een deel van hun college-geld bfjeen trachten te brengen. DE OCEAANVLUCHT VAN DE MOLLISONS. De heer en mevrouw Mollison z(jn met hun vliegtuig Seafarer naar Pendine Sands vertrokken, vanwaar z|j hun vlucht over den Atlantischen Oceaan willen beginnen. Zooals men zich herinneren zal, hebben z(j een maand geleden ook reeds een poging gedaan om te vertrekken, maar toen is b(j het opstygen te Croydon hun vliegtuig be schadigd en moest het vertrek uitgesteld worden. Een vlucht rond de wereld in zes weken. De Indische vlieger Chawlatreft, naar Reuter uit Bombay meldt, toebereidselen voor een vlucht rond de wereld, die h(j in 6 weken denkt te volbrengen. Z(jn route is via Bagdad, Istamboel, Aleppo naar Engeland, vervolgens den Atlantischen oceaan oversteken en via San Francisco, .Japan, China en Siam naar India terug. V

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 3