WRIGLEY ebrand Purol Let vooral op dit adres. I f i rioting PREDIKBEURTEN. MIMOSA-DROPPELS, Let op liet adres: DE SALAMANDER ÏN. WOENSDAG 14 JUNI 1933 Officieele Mededeelingen. PLUIMVEETEELT De moordherberg „Het Ankertje", (Adv.) of- eel |hö Jite ran Ich len lete dachte al 2 dagen van te voren het feit ver moedde, omdat een poot een „plekje" ver toonde. Het is een zeer ernstig feit. Het O.M. vraagt f 100 boete of 80 dagen hechtenis. Wordt veroordeeld tot f 40 boete of 20 dagen hechtenis. J. V., 25 j.F te SommelsdLjk, heeft zonder licht gereden. Verdachte weet van niets, weet niet eens of h£j die overtreding begaan heeft. Hij wordt veroordeeld tot f 5 boete of 2 dagen hechtenis. P. v. d. S., precies eender, tot 5 boete of 3 dagen hechtenis (by verstek). A. v. O een leerplichtwet overtreding, wordt by verstek veroordeeld tot 1 of 1 dag hechtenis. M. C. P. bij verstek (te Ouddorp) heeft een jongen van beneden de 14 jaar werk laten verrichten, 4 of 3 dagen hechtenis. K. V., 19 j., arbeider te Sommelsdijk, reed zonder reflector en zonder licht. Wordt ver oordeeld tot 4 of 2 dagen hechtenis. A. d. W., 21 jaar, arbeider te SommelsdLjk, zelfde overtreding, eveneens 4 of 2 dagen hechtenis. D. M., 48 jkoopman te Dirksland, reed zonder voldoend rood achterlicht. Het blijkt dat een klein stukje van het roode glas afgebroken was. Wordt veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. D. v. W., bij verstek, zonder licht f 3 of 1 dag hechtenis. LM, niet verschenen, had gereden zon der geldig rybewys, wat hem f 8 of 4 dagen hechtenis kost. P. T. was een beetje tipsy geweest, f 10 of 5 dagen hechtenis J. v. d. G., ook al een borrel te veel voor hem, f 10 of 5 dagen hechtenis. DIRKSLAND. De Zaak Los. Woensdag morgen is de heer Los op vrije voeten ge steld en Woensdagmiddag de heer L.Lugt- hart. T.z.t. zal de zaak voor de Rotterdamsche Rechtbaok worden vervolgd. lag I of Zondag 11 Juni 1933. NEDERLANDÖLH HEKVOHMDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Barneveld uit Delft. Sommelsdijk, vm. dhr. Baart uit Dirksland en 'sav. leeskerk. DirkslaDd, vm. ds.v d. Wal en 'sav dhr Baart. Herkingen, vm. eo 'sav dhr. Overweel. Melissant, vm. ds Bouw. Stellendam, vm en 'sav. dhr Bouman. Goedereede, nam. ds. v. d. Wal. Ouddorp. vm. leeskerk en nam ds. v. Ameide. Nieuwe Tonge, vm. ds. v. Ameide, 's av. leeskerk. Oude Tonee. vm en 'sav. ds. V-rk*-rk. Ooltgenspiaat, vm en 'sav. ds. Kleijne. Langstraat, vm. dhr. Vetter Den Bommel, vm leeskerk en 'sav. ds. Bouw. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. ds.Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. Melissant, vm. en 'sav. leeskerk. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. Ooltgensplar.t, vm. leeskerk en 'sav. ds.Zeilstra. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaff. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. Dirksland, vm. en 'sav. ds. de Bloïs. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds Laman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. Foppema. er van Dr. J. B. MEEMK en U is geluk- pijn. Portret in de poeder en driehoekzegel niets anders Bij Uw Drogist. I BREUKBANDEN I allesoorten met en zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f I,— per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulden ner flarnn van 30 n'tlen No. 2070 1529 1053 ■nummers: |T38, 3255, 151, 1816, 119, 1975, 155, 2766, 117, 3430, 138, 3239, 686, 3990, B03, 3456, f59, 2675, 694, 1676, 667, 1074, 624, 3045, BI5, 2897, wtmissie, I oorzitter. Tetaris. KING dbelen felc weken Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers0.076 ADVERTENT1ËN van 1—6 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f i,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt ieder en Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 61 OPENBARE KENNISGEVING. Opruimen mestputten. BURGEMEESTER 611 WETHOUDES van SOSlMELSxlJK maken bekend, dat op grond van artikel 4 van de politie-verordening dezer gemeente de mestputten binnen de kom van bet dorp vóór 1 Juli a.s. moeten worden opgeruimd. Overtreding van artikel 4 der politie-ver ordening kan worden gestraft met eene geld boete van ten hoogste tien gulden, terwfjl ingeval van nalatigheid de mestput op kosten van belanghebbende vanwege de gemeente kan worden opgeruimd. Sommelsdijk, 9 Juni 1933. Burgemeester en Wethouders, -L. J. DEN HOLLANDER, Burgemeester Iz. GEELHOED, Secretaris. DE PLUIMVEETENTOONSTELLING TE BERLIJN. II. De pluimveetentoonstelling had een bijzon der karakter en is onze belangstelling ten zeer ste waard. Ten eerste zien we uit een tentoon stelling het standpunt dat de pluimveehouderij in een bepaald land inneemt en kunnen we er uit concludeeren welke richting men uit wil en ten tweede kunnen we er ook vaak veel van leeren. Men krijgt weer eens nieuwe ideeën die ook voor het eigen land van waarde kun nen zijn. Deze tentoonstelling nu stond geheel in het teeken van den landbouw, van het nut dat men met de kippen als onderdeel van het boerenbedrijf behalen kan. Deze richting is de eenig mogelijke voor de toekomst, niet alleen voor Duitschland, maar ook voor ons. Lief hebberij-pluimveehouderij zal er natuurlijk altijd blijven bestaan als nuttige en aangename tijdpasseering voor duizenden in steden en dorpen, waar geen gelegenheid is tot het hou den van veel kippen bij elkaar. Maar de eigen lijke eier-fabrieken|bedrijven waar men massa's pluimvee hield, uitsluitend voor den verkoop der eieren, die zijn al heel gauw door de nieuwe omstandigheden verdwenen en zelfs de fokkers, wier taak het is den pluimveestapel met waardevol materiaal te vernieuwen, hebben een zwaren dobber. Op de boerderij, waar geen extra onkosten gemaakt behoeven te worden voor terrein, arbeidsloon, waar veel voer tegen betrekkelijk lagen prijs beschikbaar is, daar kan met goed pluimvee nog gewerkt worden. Deze richting spiegelde zich ook op de ten toonstelling af, waar men het bedrijfspluimvee in de volgende groepen had verdeeld: Afdeeling I. Leghoenders geschikt voor vrijen uitloop. Gladbeenige rassen met gele huid en gele beenen. Hierin had men drie klassen, n.l. Leghorns (t haan en 4 hennen), Leghorns (10 jonge hanen), Leghorns (10 jonge hennen). Afdeeling II was veel minder bezet. Zij om vatte leghoenders van zwaar slag, geschikt voor beperkte ruimte. Als zoodanig golden Wit Wyandottes en Rhode Islands Reds. Afdeeling III omvatte ook leghoenders, ech ter geschikt voor mesterij. Hierin waren inge schreven Orpingtons en Mechclsche Koekoe ken. Een afdeeling apart vormden eenden (leg eenden en mesteenden, ganzen, kalkoenen en parelhoenders). Een voorname afdeeling was die der kippen welke deelgenomen hadden aan een iegwed- strijd in het jaar dat aan de tentoonstelling vooraf ging. Hier zijn we dus beland bij het echte bedrijfspluimvee. De dieren werden ge- exposeerd met de officieele legstaten er bij eu daarna volgens het uiterlijk, den bouw, enz. beoordeeld. Dit is een uitstekend systeem, waaruit blijkt, dat naast goeden leg ook gelet wordt op raseigenschappen,krachtigen bouw, enz. Een mooie afdeeling vormde de eiertentoon- stelling. Per inzending 50 eieren, daarnaast kisten met eieren voor groot en kleinhandel. Onder de Welsummer en Barnevelder eieren waren zeer mooie exemplaren. Een bijzonderheid op Duitsche tentoon stellingen vormen altijd de groote wand- teekeningen, welke in één oogopslag een beeld geven van een bepaalde ziekte of een overzicht over een of ander onderwerp. De Duitschers zijn op dat gebied specialiteiten en met be trekkelijk eenvoudige teekeningen wordt vaak een uitstekend effect op het publiek verkregen. Op een viertal schetsen zagen we een on doelmatig hok van binnen en van buiten en ondoelmatige voerbakken en drinkbakken. Daarnaast met teekeningen gedemonstreerd hoe dat alles op een eenvoudige en goedkoope wijze verbeterd kan worden. Daarbij het leer zame gedichtje: „Zonder lucht en zonder licht, zijt gij ook een "treurig wicht. Daarom naar buiten in de zonnestralen, dan leggen de kippen met hoopen." Natuurlijk wordt er veel propaganda ge maakt voor Duitsche voedermiddelen en daarin zien we in den laatsten tijd de gedroogde aard appelen en gedroogde suikerbieten een voor name rol spelen. Juist omdat deze artikelen in Duitschland in verhouding tot de granen goedkoop zijn heeft men in den laatsten tijd een flinke serie proeven er mee genomen en bleek dat deze producten in kippen- en kuiken- voer uitstekend te gebruiken zijn. Dr. te Hennepe. FEUILLETON. ADVERTEERT IN te DORDRECHT. (Uit de geschiedenis der lijfstraffelijke rechtpleging.) 1) INLEIDING. In de Voorstraat te Dordrecht, op de plaats waar thans de nieuwe magazijnen der firma Bahl- man zijn gevestigd, stond vroeger jaren een oud huis, bekend bij den Dordtenaar onder den naam „Het huis met het ankertje". Eiken Dordtenaar, die maar eenigszins met de oude geschiedenis van zijn stad bekend is, zal u vertellen, dat in dat huis gruwzame moorden wer den gepleegd, jaren achtereen, zonder dat de afschuwelijke misdadigers door het gerecht gegre pen werden. Zooals dat meer gaat, hebben er allerlei ver halen de ronde gedaan, doch we zijn in staat dit verhaal te leveren, op grond van een bezoek aan het gemeente-archief te Dordrecht, waar we in een der archieven de uitgesproken vonnissen heb- oen weergevonden over de moordenaars, waar- mede de lezeressen en lezers zullen kennis maken. Het is een belangwekkende geschiedenis, waarin vnnrJ- h«WuZ?!? wordt' door een kleine on- ïan inm geen, ?crie m«drijven aan het licht riip ;a?JHeri4enrcV.0^'doende kan zijn misdadigers, v prfc a f 008 hun gruwelijk bedrijf vol voerden, aan hun rechters over te leveren. Vóór het zonnebad 4 eerst de huid inwrijven mer „Zij"-crême of „Zij"-olie. Dat voorkomt zonnebrand en /-xggngga v Uw huid wordt tevens LSldU/ prachtig gebruind. f ,,7Ü"CRÊMÉofd7ij'OLIE In prijzen von 20-75 ct. (Adv.) VOETBAL. HERKINGEN. J.l. Zaterdag speelde de voetbalvereeniging H.V V I een wedstrijd tegen NT.V.V. te Nieuwe Tonge, Welke ein digde in een 6-4 overwinning voor de Her- kingnaren. H.V.V. 2 speelde tegen N.T.V.V. 2 gelijk spel 3-3. OUDE TONGE. „Xerxes I" won te Dirks land met 3—0 van „D.V.V, I" aldaar. Voetbalsupporters. Met verbazing las ik Vr(jdag Een ingezonden stuk zeer flauw, Over de supportershouding Kent h(j geen roodbroek en trouw? Want een duidelijk suppoiter Ziet men steeds bij clubverlies, Zich onthouden te vergrijpen Aan 't vereenigingsdevies. Want een club sportieve spelers, Wat toch H.V.V. wel is, Draagt geduldig te verliezen, Bronwasser is hier dus wel mis. Want door dergelijke stukjes, Over leiding plus een klap, 'tls te belachlijk haast te zeggen, Krijgt de vereeniging een trap. Want geachte foutenschrtjver, Neem van mij nu dit eens aan, Als „Flakkee" ook mag verliezen, Af mijn pet, voor wie ze slaan! Sommelsdijk M. VERBIEST. FLAKKEE SLAAT OLIVIO MET 5—4. Flakkee heeft Zondag Olivio kunnen slaan, maar gemakkelijk is haar dat niet gelukt. Verre van dat. In liet begin leek het zoo, d-at het wel van een leien dakje zou gaan, nadat eerst Olivio niet van het Flakkee doel af te slaan was geweest de Olivianen zaten duch tig op den bal nam Flakkee den aanval over en precies 6 minuten na het begin doel punt Hoogmoed met een houdbaar, doch ferm schot. En binnen de tien minuten heeft Har- tensveld nog twee malen het Olivio-doel ge vonden en het net laten opstuiven met zijn schoten. Ook hieraan had de Olivio-doelman wel een beetje schuld. Flakkee heeft den har den wind in den rug, ze speelt heel wat beter dan de Olivio-menschen, al is Flakkee niet volledig. We misten aanvoerder Hartog, die door familieomstandigheden was verhinderd en Van Beek in de voorhoede, die voor zijn examen zat, waarvan het eerste gedeelte, als onze lezers dit onderhanden krijgen, achter den rug is. Ondanks het gemis van deze twee uitmuntende spelers pleit het toch voor de kracht van de Flakkee-aanval, dat ze tot doel punten kunnen komen, al worden de fijne voor zetten van Van Beek erg gemist. Nog voor de rust mag Lajos, die als aanvoerder optreedt een penalty nemen, die hij keurig inschiet. Met een 40 voorsprong begint Flakkee de tweede helft. Olivio pakt stevig aan, na drie minuten schiet de links-binnen, een zeer vaar dig speler der Slikkerveer-bewoners onver wachts langs een kluwen spelers in. Fun kon het schot niet zien aankomen en zag zich op eens gepasseerd. Dat geeft een uitbarsting van enthousiasme bij het publiek. Vijf minuten later ligt nummer 2 in het Flakkee-net, doch terecht werd dit doelpunt ongeldig verklaard, tot groote verontwaardiging van het publiek. Het was een merkwaardig geval en leerzaam om het over te vertellen» Olivio neemt een corner, ais de corner (ieel scherp genomen wordt loopt een der Olivio-menschen op Fun toe, om hem te beletten door uitloopen het schot te vangen. Bij de botsing, die hierop volgt valt de Olivio-voorwaarts in het Flakkee- doel, tegelijk kopt de mid-voor den bal in, I. „HET ANKERTJE". Het was een warme dag geweest van het jaar 1537. De hitte van den dag had dc bewoners van Dordrecht naar den Maaskant gelokt, om zich door tochtjes op de rivier wat koelte te verschaffen. Aan den rivierkant bij de Rietpoort lagen tal- iooze schepen, uit alle deelen des lands en ook uit Duitschland bijeen gekomen. Een dier schepen was een Rijnvaarder, dat zich tot afvaren gereed begon te maken. De zeilen werden reeds opgehaald, de knechts hadden de boomen gegrepen, de schipper stond aan het roer en de scheepsjongen haalde de loopplank binnen. Hij was daarmede bijna gereed gekomen, toen de schipper riep: Héééé.stop even mannen. Daar komt nog 'n heerschap, dat met ons mee wil varen. Op den kant naderde een jongeman, gevolgd door een meisje, dat schoone gelaatstrekken bezat. Hij droeg een hoed met een veer en zijn kleerèn waren met gouden galons afgezet. Men herkende in hem den schilder. Het meisje was zeer eenvoudig gekleed. Bij het schip bleven ze staan en de jongeman omhelsde het meisje hartelijk, dat hem op haar beurt omarmde en hem met tranen in de oogen aanzag. „Vaarwel Jansje. Spoedig zult gij van mij hoo- ren. Vaarwel lieveling"... ..Ik zie u wellicht nimmer terug," sprak het meisje verdrietig. „Zoodra ik aankom zai ik u een schrijven zeil den," sprak de jongeman. „Dat zai waarschijnlijk uit Venetië komen. Wanneer ik daar mijn studiën doch daar de eerste twee overtredingen beging, ten eerste tegen regel 8, de doelverdediger mag niet binnen het strafschopgebied, als hij den bal niet heeft, worden aangevallen, en ten tweede, de vallende Olivio-voorwaarts nam deel aan het spel, omdat hij Fun hinderde, zoodat hij op het moment dat de mid-voor den bal in het doel plaatste, buitenspel lag. Olivio heeft pech, als vervolgens een hun toe gekende penalty keihard wordt naastgescho- ten. Voor de variatie maakt Flakkee zijn vijfde doelpunt ais Bund naar voren wordt geroepen om een penalty te nemen en deze keurig in den hoek plaatst. Dat wordt Olivio te mats, nog twintig minuten te spelen is er, en elke geel-blauwe denkt niets anders als, Flakkee wint nu wel. Doch de Olivianen zijn veer krachtige voetballers, die zich niet uit het veld laten slaan. Ze beschikken over uitmun tende schutters, die met Lagendaai zouden kunnen wedijveren in hardschieten, Men gooit het elftal om, het wordt nu een race voor hen om de doelpunten te maken. Flakkee's doel wordt onder vuur genomen, de achterhoede van Flakkee beent, wat ze beenen kan, Lajos die weer een schitterende partij speelde hij was de beste man uit het veld zwoegt wat hij kan, maar tegen deze kogels is geen vechten meer. Fun stopt wat te stoppen valt, doch opeens is Olivio schotvaardig geworden en achter elkander vliegen drie ballen in liet Flak kee-net. Nog een paar minuten te spelen. Alles van Flakkee zit in het doelgebied; de aanval van Flakkee, die heel die tweede helft zeer verdienstelijk tegen den storm optornde en vele aanvallen ondernam, doch geen geluk kende, brengt nog telkens opluchting, doch het vlot niet. Onder ontzettende spanning komt het einde met Flakkee als winnares met 45. Direct na afloop wordt door Olivio ge protesteerd en om een penalty gevraagd. Of Smit of Bund zou deze veroorzaakt hebben, en nader zullen we hooren of het zoo geweest is. We loopen niet op de beslissing vooruit. Deze penalty wordt ingezet, zoodat de moge lijkheid bestaat dat de Flakkee-overwinning omgezet wordt in een gelijkspel. Voor dat de wedstrijd een aanvang nam, heeft de heer Han van Beek, namens de geel- blauwen een bloemstuk aan Olivio overhan digd. Als de derde Eilanden-ploeg, die dit jaar het kampioenschap in een afdeeling behaalde, wenschte hij hen geluk, sprak de hoop uit op een prettig K.N.V.B.-schap en verwachtte dat de komende strijd voor het kampioenschap R.V.B. in harmonie onder elkander zou ge schieden. Aan dit laatste hebben de Olivio- spelers en de Flakkee-spelers gehoor gegeven, de verstandhouding onder de spelers was uit stekend, het publiek daarentegen was zeer op gewonden en meende, geheel ten. onrechte, dat de scheidsrechter de hoofdoorzaak was van de Slikkerveer-nederlaag. Natuurlijk maakt ieder, die scheidsrechtert, een fout, doch wij zouden niet gaarne beweren dat de heer 'Holstein zwak of onvoldoende leidde. Verre van dit; hij houdt de teugels stevig in handen. Het moet niet prettig zijn om in Slikkerveer een wedstrijd te blazen, die de favorieten verliezen. Aan den scheidsrechter lag het in geen geval. Wij voor ons meenen dit te mogen zeggen, dat Flakkee verdiend gewonnen heeft. Slikker veer maa'kte deze fout, den bal te hoog te spelen, Flakkee besteedde veel meer zorg aan het goede aangeven, waardoor zij altijd door sterker waren dan Olivio. De rood-zwarten GEZOND) (Adv.) heb voltooid, kom ik zoo spoedig mogelijk naar Dordrecht terug, daar kunt gij verzekerd van zijn. En dan verlaat ik u niet meer Jansje." „Maar gij weet niet Hans... in welk een huis gij mij achterlaat," sprak het meisje angstig. „Ik blijf in een huis waar ik geen dag en geen nacht rust zal hebben, zoo ik geen aanspraak heb." „Gij hebt toch familie. Broeders en een zuster? Nu.zij zullen u wel troosten als ik er niet ben..." „Zij?". Er doorliep haar een huivering, alsof ze irtet afgrijzen dacht aan haar naaste familieleden. De jongeman zag haar opmerkzaam aan. Het was hem niet ontgaan, dat er op het gelaat van het meisje een trek van minachting gekomen was. „Zijt gij door uw familie dan niet bemind?" vroeg hij haar scherp aanziende. „O ja", knikte zij. „Maar vraag me niet verder. Ik zal u wel schrijven en in dien brief zal ik mijn hart wel eens voor u uitstorten." „Zeg het mij thans liever Jansje," drong de jonge schilder aan. „Wellicht kan Jiet u verlichting geven. Of is het een geheim?" Ze staarde naar den grond. „Nu?" „Ja!..." „Een geheim? „Een vreeselijk geheim," snikte het meisje, cn in schaamte bedekte zij haar oogen met beide handen. „Ik begrijp u niet, Jansje," sprak de schilder. „Maar om het even. Later zal ik dat misschien wel doen. Ik kan thans niet langer blijven, want aan boord wacht men mij. Vaarwel Jansje en vergeet Van Kalker niet." Onder deze woorden drukte hij het nleisjc nog maals hartstochtelijk aan zijn hart, liep de loop plank op, die door den scheepsjongen daarop snel werd ingehaald. Het meisje bleef aan wal staan, ziende hoe het vaartuig zich langzamerhand- verwijderde, totdat eindelijk de blanke zeilen door den wind gevuld werden en het schip zacht deed wegdrijven den waterspiegel op, totdat het geheel aan het oog verdween door de kronkelingen der rivier. Langzaam verwijderde het meisje zich en in gedachten verzonken keerde zij terug. Zij zag echter niet, dat zij op eenigen afstand 'werd gevolgd door een ongeveer 65-jarig man, die haar ten slotte inhaalde en haar ruw op den schouder tikte. Verschrikt zag het meisje achter zich, doch nauwelijks den persoon ziende, deed ze verschrikt eenige stappen achterwaarts. „Gij hier, vader?" De vader van Jansje had. een hoogst onsym pathiek gelaat, dat nog afschuwelijker werd, toen er een grijnslach om zijn mond trok. Met een scherpen toon in zijn woorden voegde hij haar toe: „Ik moest u wel nagaan. Dat was mijn plicht. Ik heb er voor tc waken, dat we niet allen door uw schuld op den brandstapel terecht komen. Nu hebt gij den jongeman weggebracht en dat was maar goed ook hoor.Want ik kan u wel zeggen, dat verliefde kwezels voor ons gilde zeer gevaarlijke menschcn zijn. Ik gevoelde me dus tevreden, dat ik u ben nageloopcn. „Gij moogt mij gerust nagaan," sprak het meisje. „Wees maar niet beangst, dat ik u zal verraden." „En tocji vertrouw ik u niet, Jansjelief. Ik mag u trouwens niet vertrouwen, laat ik het liever zóó zeggen! Voor mijn part had de schilder u naar (Wordt vervolgd). beschikken over uitmuntende schutters, en hun spel lijkt iets op een ouderwetsch kick- and-rush, holen wegtrappen en als het kan intrappen, maar de fijne voorzetten van b.v. W. van Beek is voor hen een te hooge tactiek. Daar beide spelwijzen, hun voor en hun tegen hebben, is een strijd tusschen ploegen als Olivio en Flakkee zeer verrassend, gelijk we zagen. De return-wedstrijd te Middelharnis zal zeer spannend zijn. Flakkee heeft nu door zijn twee overwinnin gen een mooie kans om de gouden medaille te veroveren, de eereprijs voor den kampioen R.V.B. Ten slotte, mogen we alle spelers en aan staande spelers nog eens herinneren dat eiken Dinsdagavond de heer Van Heel de Flakkee- ploeg komt trainen! Willen onze geel-blauwen het verder brengen in de K.N.V.B. dan alleen de 4de klas, welnu, dan kan niet genoeg ge oefend worden onder leiding van zulk een des kundigen voetbalkunstenaar als de heer Van Heel. Van de Flakkee-ploeg zijn gekozen in het R.V.B. elftal als doelverdëdiger W. Fun en als links-binnen W. van Beek.^A.s. Woensdag avond speelt het R.V.B. elftal te Vlaardingën. Onze gelukvvensch met deze onderscheiding aan de beide sportmen. Nu het eerste weg was, heeft een Flakkee- combinatie een C.V.V. combinatie ontvangen, die hun gastheeren een lesje hebben gegeven, al was een uitslag van 24 beter geweest dan nu met een 72 nederlaag. Het begint zoo mooi. Flakkee is in de meer derheid, en Koert scoort heel spoedig. C.V.V. komt opzetten, maar de doelman is buiten gewoon ongelukkig, en weldra hebben de geel- blauwen een achterstand van 21. Het spel is niet al te fraai, geen wonder, vier spelers speelden voor het eerst* een behoorlijken wed strijd mee, en al hebben zij nog zoo'hun best gedaan, gebrek aan routine verraadt hun ge- heele spel. Gelukkig wordt er voor de rust nog eens door Flakkee gescoord, zoodat de rust met 22 ingaat. Venetië meegenomen. Ik ben u liever kwijt dan rijk. want dan kunt gij voor ons tenminste niet gevaarlijk worden." Er kwam een trek van vreugde op het gelaat van het meisje. „Zoudt gij er inderdaad niets op tegen hebben zoo ik hem'naging?" „Waarachtig niet, ga maar gerust. Ook uw moe der zal er niet om treuren en uw broers nog min der." „Dan kunt gij er verzekerd van zijn, vader, dat ik deze woorden niet zal vergeten. Ik'zal er gebruik van maken," sprak het meisje. „Gij behoeft er geen woorden meer aan te ver spillen," sprak haar vader. „Ik geef u zelfs per- missie scheep te gaan, zonder afscheid van ons te nemen. Hoe minder we dan van u zullen hooren, hoe aangenamer het ons zal zijn." Er gleed een traan langs de frissche wangen van het meisje. De woorden van Jiaar vader had den een steek in haar hart toegebracht. Zij gevoelde zich plots alleen, verstoken van de liefde harer ouders en van haar naaste verwanten. Stilzwijgend vervolgden beiden hun weg. In de Voorstraat, bij de Butkensstraat, bleef de vader plotseling staan voor een huis met voor uitstekenden gevel. Er hing een uithangbord, waarop in oud-Hollandsch letterschrift te lezen was: dc I he I ch xm k- v 'rd lit- j lel- j de *;en >ni- vijl 'eer 1 ONZE EILANDEN

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1