Plaatselijk Nieuws Burge Burgerlijke Stand SPORTNIEUWS ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 31 MEI 1933. MIDDELHARNIS. Op het Zandpad botsteu twee ijsco-wagens tegen elkaar. De wagen van J. Troost sloeg daardoor tegen de straat, waarbij van den inhoud veel verloren ging, wat voor hein een groots schadepost was. Sinds de vorige opgaaf zijn aan veld gewassen aan de kaai aangevoerd en per scheepsgelegenheid verzonden: 84.000 kilo aardappelen. In het ziekenhuis te Utrecht is j.l, week overleden onze ingezetene de vrouw van den landbouwer KI. van der Velde op ruim 69-jarigen leeftijd, welke aldaar ter verpleging was opgenomen. Onze vroegere dorpsgenoot ds.L. Vroeg- indeweij, predikant bij de Ned.Herv.Gem. te Wilnis, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Benschop. Een zoontje van den pakhuisknecht Corn. Koote, klemde zi|n hand zoo ernstig, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Door mej.J.Katsalhierisondershands een nieuw te bouwen woning gekocht van den bouwondernemer D. van der Waal, aan het Marietjespad. Werkloozen-statisliek. Gedurende de week van Maandag '22 Mei tot en met Zater dag 27 Mei 1933, hebben zich bij den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente 64 personen van verschillende vak ken als werkzoekenden doen inschrijven, t.w.: 20 landarbeiders, 5 letterzetters, 3 boekdrukkers, 3 boekbinders, 1 machinezetter (monotype), 4 timmerlieden, 1 schilder, 1 bankwerker, 1 opperman, 1 kabelmonteur, 1 borstelmaker, 1 pakhuisknecbt, 1 chauffeur, 9 transportarbeiders en 13 diepzeevisschers. Woensdag 31 Mei hoopt de oudste vrouwelijke ingezetene Ba3tiaantje Jordaan, wed. Iz. Hartog haar 93en geboortedag te vieren. Haar nakroost bestaat tot in vijf ge slachten met 7 kinderen, SOklein-kindereD, S7 achterkleinkinderen en 2 achter-achter kleinkinderen. Zij is de eenige overgeblevene waar in haar ouderlijke woning op 5 Sept. 1842 Louis Bouwmeester werd geboren. Loop der bevolking in de maand Mei Ingekomen: W. J. van Papenvelt van Dordrecht, J. B. F. van Duijnen van Som- melsdijk, Th. de Waal van Den Bommel, E. C. Nuvemann van Botterdam, J. van der Sluis van Stad aan 't Haringvliet. Vertrokken: Stijntje van Erkel naar Nieuwe Tonge, Cornelia Koster naar Dirks- land, Anna P. van Wijk naar Delft, A. Kamerling naar Stad aan 't Haringvliet, S. de Waard naar Botterdam, A. A. A. van Dijk naar Schellinkhout, J. M. van der Valk naar Alkmaar, L. Lambert naar Boschkapelle, J. van Bossum naar 's-Gravenhage, L. P. Smit naar Botterdam, Tr. W. Overdorp naar Amsterdam, A. M. Menthen naar Apeldoorn, J. Visser naar Sommelsdijk, M.J.Holleman naar Stad aan 't Haringvliet. DE FRUITHAL - Tel. 200 MIDDELHARNIS Het is nu de tijd om Asperges te wekken. Goedkooper kunnen ze niet worden. (Adv.) Terwijl Zaterdagmiddag omstreeks drie uur aan den Langeweg nabij den Lan- gendam eenige spoorwagens door een wals werden getrokken, knapte een staaldraad; den heer P. Nentum, wonende te Tilburg, die in de onmiddellijke nabijheid van den wals stond, werd zijn been afgeslagen. Tegen den uitvoerder N.V. Wegenbouw- ifaatschappij v/h P. C. Zanen te Tilburg is proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding van de arbeidswet. Centrale Veiling voor Koeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 26 Mei 1.933. Bloemkool ƒ6,50 tot 21,- per 100 stuks. Sla 1,20 tot 2,20 per 100 krop. Radijs 1,80 tot 2,— per 100 bos. Babarber 2,80 tot per 100 bos. Peen 11,80 tot -,- per 100 bos. Postelein 20,— tot 20,50 per 100 k.g. Aardbeien 0,40 tot 0,42 per pond. Boter 0,74 tot 0,77 per pond. Kipeieren 50—52 K.G. 1,50 tot 1,65. idem 56—58 1,75 2,10. idem 58-60 2,10 2,35. idem bruin 58 2,05 2,30. Eendeieren 2,25 2,45. Per 100 stuks. Aanvoer 19.750 eieren. Veiling van Maandag 29 Mei 1933. Bloemkool 3,80 tot 20, - per lOOstuks. Komkommers 6,50 per 100 stuks. Sla 0,75 tot 2,10 per 100 krop. Radijs 1,80 tot ƒ2,- per 100 bos. Peen 13,80 per 100 bos. Rabarber 3,30 per 100 bos. Postelein 13,— tot 15,10 per 100 k.g. Spinazie 8,70 per 100 k g. Aardbeien 0,27 tot f 0,30 per pond. Boter 0,70 tot 0,71 per pond. SOMMELSDIJK. Het zoontje van den land bouwer P. v. d. D. alhier had het ongeluk spelenderwijs met. zijn hoofd tegen een muur te vallen, waardoor een ernstige hoofdwonde ontstond en geneeskundige hulp noodzakelijk was. De aandacht van werkloozen, wonende op het gehucht Kralingen onder deze ge-. ineente, wordt gevestigd, dat zy voortaan te Sommelsdijk moeten komen stepipelen. De uren van aanmelding worden bekend gemaakt des voorm. 9 uur voor een der ramen van bet stempellokaal. •DIRKSLAND. Zaterdagavond is op last van den officier van Justitie in arrest gesteld de Heer C. den H. alhier, na door den Bur gemeester een verhoor afgenomen te z(jn Maandagmorgen is den H. op transport ge steld naar Rotterdam. De oorzaak voor deze arrestatie is ons onbekend. Op Woensdag 7 Juni a s. des v.m. 11.30 uur zal ten huize van den gemeente-genees heer alhier gelegenheid worden gegeven tot kostelooze in- en herinenting. Door kerkvoogden en notabelen der N. H. Kerk werd besloten om de woning by den ingang van het kerkplein, thans bewoond door den heer Iz. Kasteleyn, af te laten breken en den vrij komenden grond al daar onbebouwd te laten. Ter gelegenheid van de paardenmarkt op a.s. Donderdag 1 Juni, geeft „Amicitia" een concert op de Voorstraat te 10 uur (o.t.). Toen de landbouwer enj raadslid C.Z. alhier, aan het zoeken was naar ganzen eieren, geraakte hij in een langs zijn tuin loopende moddersloot. Met groote moeite wist h(j zich zelf uit de modder te werken, doch dr. Boot achtte het noodzakelijk dat hjj eenige dagen te bed blijft, omdat hij modder in de longen heeft gekregen Onder zeer ongunstige omstandigheden behaalde de Zangvereeniging „Excelsior"op het concours te Baarn den 2den prijs met 282 punten in de Eere-afdeeling. HERRINGEN. De levering van 250 M3. keislag, ten behoeve van den ploder „Klinker- land", is na gehouden inschrijving gegund aan de firma De Reu te Goes. Als een bijzonderheid kan worden ge meld dat bfj den correspondent der arbeids bemiddeling thans geen werkloozen meer staan ingeschreven, hetgeen hoofdzakelijk te danken is aan de werkverruiming in den landbouw. STELLENDAM. Maandag is onze dorps genoot de heer G. Jansen, die hier eenige maanden vertoefd heeft, weer naar N. Ame rika vertrokken. A.s. Zaterdagavond zal de Zangvereen. „Excelsior" eenige nummers ten gehoore geven in de muziektent op het terrein. Alhier worden pogingen in het werk gesteld tot het oprichten van een korfbal club, 13 leden hebben zich reeds aangemeld. GOEDEREEDE, Op het gehouden Con cours te Nieuwerkerk a/d IJsel met Hemel vaartsdag, hebben van hier deelgenomen Goereesch Gemengd Koor en de muziek- vereeniging Apollo. De zangvereeniging be haalde een tweeden prijs in de eere-afdeeling met 282 punten en de muziekvereeniging Apollo een tweeden prjjs in de tweede afdeeling met 288 punten. Op de vergadering van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim is tot secretaris benoemd de heer P. van der Wende en tot voorzitter de heer T. Lodder. De garnalenvisschers hebben de vorige week van 40-50 kilo garnalen per dag en per schuit gevangen. De zeevisschers van 70-100. OUDDORP. Aan 4 personen, wonende te Dirksland, Middelharnis en Hillegersberg,is door B. en W. vergunning verleend om in den polder het Oude Nieuwland een houten zomerhuis te laten bouwen. Door de garnalenvisschers werd de af- geloopen week maar drie dagen gevischt en 40 a 50 kilo per dag gevangen, de motors gemiddeld 100—110 kilo per dag. Alles kon aan de pellerijen voor 10 cent per kilo worden afgeleverd. De zeevisschers vingen nog al wat, maar door de lage prijzen is de ver dienste gering. In de Weervisscherijen werd een zalm gevangen en een kleine hoeveel heid haring. NIEUWE TONGE. In de gehouden ver gadering van den polder „Noordland" werd tot gezworene herkozen de heer D. J. Breesnee alhier. Bevolking. Ingekomen: Jac. v. d. Berg van Botterdam, L. van Nieuwaal van Oude Tonge, A. van Antwerpen van Sommelsdijk, G. Kievit van Sommelsdijk, M. Knöps van Sommelsdijk. Vertrokken: G. Knöps en gezin naar Sommelsdijk en Jac. van Schetzen naar Dirksland. OUDE TONGE. De heer L. Kardux heeft 2000 MJ. bouwgrond aan de Emmastraat onderhands aangekocht van den heer C. Snijder Pz. alhier. Vrijdagmiddag ontstond begin van brand in de Coöp. Zuivelfabriek alhier. Door flink optreden wist men erger te voorkomen. Tot gezworen van den polder Noordland Oude-Tonge is herkozen de heer B. van Vugt; tot gezworen van den polder Noordland Nieuwe-Tonge de heer D. J. Breesnee; van Oostende de heer C. Z. van Loon en van Oostmoer, de heer D. Vogelaar. Gedurende|de afgeloopen week meldden zich bij den Agent der arbeidsbemiddeling werkloos aan: 15 landarbeiders, 1 land- bouwknecht en 1 transportarbeider, terwijl 67 werkloozen in de werkverschaffing wer den te werk gesteld. De heer Jac. Beyer werd tydens het voetballen aan zijn hand verwond. Rijksveld wachter-brigadier Versteeg verleende eerste hulp. OUDE TONGE. J.l. Zaterdag herdacht de Heer M. Wittekoek, Gemeente-Secretaris alhier het feit, dat hij vuur 25 jaren tot dit ambt werd benoemd, lu verband met dit feit was een openbare raadsvergadering belegd, ten doel hebbende den jubilaris te huldigen. Door bet oudste lid van den Raad, den Heer G. C. van Schouwen en den Ambtenaar ter Secreta rie, den Heer Verweij werd de jubilaris met zijn echtgenoote en dochtertje van zijn woning afgehaald. Op de stoep van bet Gemeentehuis werd Mevr. Wittekoek door bet kleindochtertje van Burgemeester Vooys een mooi bouquet aangeboden. Hierna werd de familie Wittekoek de Raadzaal ingeleid, waarin op de tafel eenige bloemstukken prijkten, in de Raadzaal waren mede aanwezig bet Secretariepersoneel, de Gemeenteveldwachter, de Havenmeester, de Gemeente-opzichter, benevens eenige vrienden van den jubilaris. Nadat allen wareii gezeten opende de Voor zitter, de Ed.Achtbare Heer Burgemeester Vooys, deze vergadering. Hij stelde voor, de notulen der vorige vergadering aan te houden, waartoe z.h.s. werd besloten. Ingekomen was een schrijven van de Raadsleden Beijer en Gebraad, dat zij wegens afwezigheid verhin derd waren deze vergadering bij te wonen. Hierna richtte Voorz. het woord tot den jubilaris als volgt: Geachte Jubilaris, Het is reeds enkele maanden geleden, dat mijn aandacht erop gevestigd werd, dat het op 27 Mei 25 jaar zou zijn geleden, dat gij tot Secretaris dezer gemeente werdt benoemd. Wanneer gij dus gemeend hebt, dat behalve gij, hiervan niemand op de hoogte was, dan hebt gij U vergist. Wij zijn op dit oogenblik bijeengekomen, niet om een lange agenda af te werken, maar om slechts één punt van de agenda te behan delen: jubileum van den Secretaris. Ik weet het, gij hebt dit niet gewildhet was Uw wensch, dat deze dag onopgemerkt zou voorbijgaan, doch de Raad en wij hebben er anders over gedacht. Gij zijt voor de aandrang bezweken omdat wij U de verzekering hebben gegeven, dat het in ons voornemen lag, u op bescheiden een voudige wijze te huldigen. Toen ik in de laatst gehouden Raadsverga dering den leden mededeelde, dat de Secretaris op 27 Mei als zoodanig jubileerde en hen voor stelde dit feit op eenvoudige wijze te her denken, vond dit bij den Raad algeheele in stemming. Uit deze eenparigheid heb ik mijn conclusie getrokken, n.l. deze: dat de Raad in zijn geheel waardeering koestert voor den arbeid van den Secretaris, bij welke waardeering ik mij geheel aansluit. Zooals U weet, is de taak van een gemeente secretaris bij de Gemeentewet geregeld. En hoewel Uw taak bij de wet is geregeld neemt toch de gemeente-secretaris in de Ver gaderingen van den Raad een eigen plaats in. Niettegenstaande altijd in den Raad aan wezig neemt hij niet aan de discussie deel. Uw stem wordt alleen in de vergadering gehoord, wanneer gij de notulen voorleest en wanneer gij bij de mondelinge stemmingen de namen van de leden afleest, tenminste als de Voorzitter dit niet doet. Het ambt van Secretaris is een belangrijk ambt. Het zegt ons niet alleen, dat die ambtenaar de noodige bekwaamheid behoort te bezitten om het gesprokene behoorlijk te notuleeren, wat er in een vergadering behandeld wordt en dit dus aan de vergetelheid te kunnen ont rukken, maar ook, dat hij het behandelde geheim behoort te houden. Jubilaris! Gij geniet op dezen dag het groote voorrecht, dat gij 25 jaar het ambt van Secre taris dezer gemeente hebt mogen waarnemen. Dit feit moge U wel tot dankbaarheid stem men. Ik hoop dat Uwe dankbaarheid in de aller eerste plaats moge opstijgen tot het Opper wezen die U hiertoe in staat stelde, want zon der diens wil kunnen wij ons noch roeren noch bewegen. Met de gaven en krachten, U door God geschonken, hebt gij steeds op de bres gestaan voor de belangen van onze gemeente. Naar Uw beste kunnen en kennen hebt gij daardoor de gemeenschap gediend. En natuurlijk hebt gij wel eens mis getast. Dit is echter een menschelijke eigenschap, want wij allen maken ons bijna dagelijks aan hetzelfde euvel schuldig. Voorzeker mag deze dag als een mijlpaal in Uw leven worden aangemerkt. En wanneer wij bij een mijlpaal genaderd zijn pleegt men in den regel achterwaarts te zien. Van deze gewoonte wil ik nu ditmaal eens afzien; ook al omdat liet thans geen tijd is om achterwaarts te blikken, want wij leven in een snel tempo. Wij moeten voorwaarts zien; zoover als het menscheiijk vermogen reikt in de toekomst trachten te blikken. Dit wordt thans verlangd van ambtenaren die een leidende positie in het Gemeentelijk leven bekleeden en Uw ambt kan hiervan niet uitgeschakeld worden. Het ambt van Secretaris is een beteekenis- volle betrekking. Hieraan mag op dit oogenblik wel eens wor den herinnerd. Er worden in verband met de vele wetten, Koninklijke, Besluiten voorschriften van aller lei aard en verordeningen, aan het ambt van Secretaris hooge eischen gesteld. Het is nu ruim een jaar dat wij op aange name wijze met elkander werkzaam zijn en al liepen onze meeningen betreffende enkele aan gelegenheden wel eens uiteen, tocli heeft dit. nimmer aanleiding gegeven, dat die goede verstandhouding tusschen ons werd verstoord. Met genoegen kan ik constateeren dat ar- beidslust en ijver vooi U niet slechts begrippen zijn maar dat dit bij U realiteit is. Van nabij heb ik dit dagelijks kunnen gadeslaan. Het is onze wensch dat gij Uw ambt nog langen tijd moogt bekleeden. Onder aanbieding van onze oprechte geluk- wcnschen is het mij een voldoening, dat ik op Uw ambtsjubileum niet slechts enkele woorden van sympathie en waardeering kon laten hoo- ren, maar, en hier ben ik genaderd op het punt om mevrouw, Uw echtgenoote er in te betrekken, omdat zij met U heeft meegeleefd en U meermalen bij Uw drukken arbeid ge steund heeft, tevens een blijvende herinnering aan te bieden. Namens eenige ingezetenen, den Raad en een deel van het korps van ambtenaren bied ik U hierbij aan: een divan, een stoel, een klok en deze bloemenmand. Ik hoop dat gij hiervoor een plaats in Uw woning wilt ruimen en dat deze bloemen het symbool mogen zijn voor Uw verdere leven. Na den Voorzitter werd de Heer Wittekoek toegesproken door Wethouder Van den Bo gaard: Geachte Jubilaris, Mede namens collega Fase sluit ik mij gaarne aan bij het gesprokene door den Voorzitter. Wij feliciteeren U hartelijk met het feit van Uw zilveren ambtsjubileum. Steeds is het ons als Wethouders een genoegen geweest met U te kunnen en mogen samenwerken, vooral is dit tot uiting gekomen in de Burgemeesters vacature van verleden jaar. Toen hebt gij Uwe bereidwilligheid en medewerking aan mij als loco-Burgemeester gaarne willen schenken, wij zijn U daarvoor zeer erkentelijk. Toen vooral hebben wij kunnen constateeren de vele en veelzijdige werkzaamheden die er dikwijls van U als Secretaris worden gevergd, maar ook dat U die steeds met genoegen ver richt. Wij spreken den wensch uit dat God de Heere U met Uw vrouw en dochter nog lang spare in gelukkige omstandigheden en dat het U van Boven worde geschonken dat Gij nog vele jaren met lust en ijver moge werkzaam zijn in het belang der gemeente. 'De Heer Van Schouwen sprak ongeveer ais volgt: Voorzitter heeft zoo juist vertolkt hetgeen in ons leeft. Ook ik feliciteer U met Uw zil veren jubileum. Met uitzondering van eenige jaren, die gij elders zijt werkzaam geweest, waart gij veel langer dan 25 jaren op de Secre tarie alhier werkzaam. Uw opleiding hebt gij ook alhier genoten onder Burgemeesterschap van wijlen mijn vader. Eén ding schuif ik echter .momenteel naar voren, het is thans een tijd van vooruitzien, doch leer uit het vervlo- gene. Het is onder de huidige tijdsomstandig heden niet minder precair dan in de droeve oorlogsjaren 1914/1918. Ik hoop echter dat gij in de naaste toekomst de krachten moogt bezitten de belangen onzer gemeente te dienen. De Heer Wittekoek werd voorts toegespro ken door den Heer De Wit: Mijnheer, Nu wij herdenken dat U voor 25 jaren tot Gemeente-Secretaris benoemd zijt, past ons een woord van recht hartelijken gelukwensch. Van zeer nabij heb ik jaren met U samen gewerkt en Uw werkzaamheid leeren waar- deeren. Uw taak als Secretaris heeft U ruim op gevat, meermalen kwam U met initiatiefvoor stellen bij B. en W., die getuigden van een goed doorzicht, ook bij eventueele becijferin gen en berekeningen bleek dit. Wanneer U als ambtenaar van den Burgerlijken Stand een paartje trouwde, gebruikte U bij voorkeur in Uw toespraak onder meer het bekende gezegde „het is niet altijd bloemengeur en maneschijn". Dit gezegde teekent wel de ambtsperiode van U zelf, eerst mobilisatie, distributie, nu de crisis en werkloosheid, met als vast de jaarlijks terugkeerende begrootingen en rekeningen. Daar het U in het verleden aan deze bloemen geur en maneschijn ontbroken heeft, wenschen wij U dit voor de toekomst onafgebroken toe. Mogen wij nog eenmaal Uw gouden feest vieren in een beter tijdvak, dat wenschen wij U wel iswaar met een tikje eigenbelang toe. Mede namens het overig Secretariepersoneel werd de jubilaris toegesproken door den Heer Verweij als volgt: Mijnheer de Voorzitter, gaarne zou ook ik in de gelegenheid worden gesteld enkele woor den te spreken. Geachte Secretaris, Ook mij zij het vergund, mede namens het overige secretarie-personeel, een enkel woord tot U te mogen richten. „Aan U de beurt, thans is 't aan U" geachte Secretaris, zoo heeft de Faam des tijds geroe pen door hare bazuin. Rechtvaardig als zij is, heeft zij het oogen blik gekomen geacht om U te roepen op het podium des tijds, zoodat allen U zien kunnen en tot U te spreken een woord van vergelding op Uw zilveren feest. Heden, den dag waarop U herdenkt voor 25 jaar geleden de functie als Secretaris dezer gemeente te hebben aanvaard, zal er, zooals dat bij zilveren j ubilea's zeer zeker altijd het geval zal zijn, wel eens een terugblik zijn ge worpen op Uw afgelegde ambtelijke loop baan. Reeds op 14-jarigen leeftijd deedt gij Uw intrede bij de gemeente-administratie alhier, om later te Schiedam en te Den Ham als ambtenaar ter secretarie werkzaam te zijn. Vandaar op 1 Juli 1906 teruggekeerd, weder als ambtenaar ter secretarie alhier werkzaam tot den 27 Mei 1908, waarop Uwe benoeming als Secretaris dezer gemeente volgde. Belangrijk moeten reeds de veranderingen zijn geweest in de gemeente-administratie totj voor 25 jaar geleden. Na dien datum, en ik mag dit met stellige zekerheid bij eigen erva- ring getuigen, zijn de werkzaamheden ter ge meente-secretarie zoodanig toegenomen en dus danig gewijzigd, dat geen vergelijk meer te maken is met die van een kwart eeuw geleden. Buitengewoon veel werk wordt er thans van U geëischt, maar ik ben er van overtuigd, dat U dit met genoegen verricht, omdat het is voor de gemeente waar U geboren en opgevoed zijt en U daarom lief moet zijn. j Ik heb U reeds vanaf 1 Mei 1914, door dageiijkschen omgang, leeren kennen ais iemand wien steeds het belang der gemeente ten zeerste ter harte gaat en die voor dat belang geen moeite of opoffering te groot vond. Geachte Secretaris, hartelijk gefeliciteerd met Uw zilveren jubileum en wensch U daarbij toe, dat het U gegeven moge zijn nog tai van jaren, met opgewektheid in het genot van een goede gezondheid, Uw betrekking te kunnen en mogen blijven vervullen. Ook U Mevrouw Wittekoek bied ik te dezer gelegenheid onze beste gelukwenschen aan, U toewenschende getuige te mogen zijn van nog vele dienstjaren van Uw echtgenoot. Ik eindig met den wensch, dat wij te zamen nog vele jaren vriendschappelijk mogen samen werken in het belang van de administratie dezer gemeente. Ook namens de onderafdeeling Goeree en Overflakkee van den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren, U als bondsvriend, onder aanbieding dezer bloemen, hartelijk gefelici teerd. U, mijnheer de Voorzitter, mijn oprechten dank voor het verleende woord. Daar niemand meer het woord verlangde, den jubilaris toe te spreken, werd hem het woord verleend. De Secretaris sprak aldus: Mijnheer de Voorzitter, Ik dank U vriendelijk voor de hartelijke woorden tot mij gericht, (en niet minder de overige sprekers) en mijn oprechten dank aan U Burgemeester, heeren Raadsleden, Gemeente- Ambtenaren, alhier aanwezige en niet aanwe zige Ingezetenen, voor de prachtige geschenken, die U mij, Mijnheer de Voorzitter, zooeven, namens allen hebt aangeboden. Dit zijn voor mij blijken van waardeering en blijvende herinneringen aan den dag van heden, waarop ik voor 25 jaren geleden ben benoemd tot Secretaris dezer gemeente. Heeren Burgemeester, Wethouders, Raads leden, Gemeente-ambtenaren, in een woord alle aanwezigen, ben ik zeer erkentelijk voor Uw tegenwoordigheid. Wanneer ik zoo terugblik op dien afgelegden weg, is er zeer Veel in de gemeente veranderd en verbeterd, en komen dagen in herinnering, waarop ik soms zat te twijfelen, hoe kom ik door dat buitengewone veie werk heen, ik denk o.a. aan de dagen toen die treurig-alles vernietigende oorlog uitbrak, met gevolg de distributie enz., dit alles is gelukkig voorbij, en helaas nu zitten we voor het verdere gevolg het werkloozen-vraagstuk, waarvan het einde niet is te zien, en wat zullen daarvan weer de gevolgen zijn, indien niet spoedig een oplossing in dezen wordt gevonden. Door dat alles worden de werkzaamheden, voor ons gemeente-ambtenaren steeds zwaar der en ingewikkelder, waarbij komt, dat van ons het onmogelijke, het uiterste wordt ge- eischt, en wordt vergeten, dat wij slechts zijn een onderdeel der Staats- en Provinciale ma chines. Voornamelijk ook het Hoofd der gemeente heeft tegenwoordig ook een zware taak te ver vullen. Gelukkig hebben wij een burgemeester, die, ik ben er van overtuigd, medeleeft met zijn ingezetenen en personeel, en zooveel in zijn vermogen is, de belangen der ingezetenen en gemeente behartigt. Ik spreek hierbij dan ook gaarne de hoop uit, Burgemeester Vooys, dat het ons gegeven zij nog vele jaren samen te mogen arbeiden in het belang der ingezetenen tot bloei en welvaart dezer gemeente. Niet gaarne zou ik hierbij vergeten, den Ge meente-Ontvanger en het verdere personeel ter Secretarie, op wier vriendschappelijke, be hulpzame medewerking ik steeds heb mogen rekenen, daarvoor aan U mijne heeren mijn oprechten dank, en niet minder aan het overige gemeente-personeel. U zult het met mij eens zijn, Mijnheer de Voorzitter, wanneer Burgemeester,' Secretaris en liet overige personeel, opjvriendschappelijke, aangename wijze, trachten de gemeentebelan gen, zooveel mogelijk te behartigen, hetgeen hier gelukkig het géval is, zulks is in het ge meentebelang, voornamelijk in een malaise- tijd als thans, en verlicht onze taak, om het gemeente-scheepje drijvende te houden, zoo lang het mogelijk is. Ik eindig met de hoop uit te spreken, dat de verstandhouding tusschen allen, Burge meester, Gemeente-Ambtenaren, Wethouders en den Raad mag blijven zooals zulks thans liet geval is en wij allen te zamen nog vele jaren mogen arbeiden in het belang dezer gemeente. En ten slotte nogmaals breng ik U allen dank Voor Uw aller tegenwoordigheid, ook namens mijn vrouw en dochtertje, ook voor de aangeboden geschenken, en in het bijzonder U, Burgemeester, voor datgene wat u 'gedaan hebt om dezen dag voor ons tot een onver- getelijken te maken. En ook kan ik Ida Vooys niet vergeten voor de mooie bloemen, ons aan geboden, dank te zeggen. Ik heb gezegd. Nadat Voorzitter den Secretaris had dank gebracht voor de voor hem sympathieke woor den, sloot hij deze vergadering met den wensch uit te spreken, dat de verstandhouding goed moge blijven. DOLTGEN8PLAAT. Na Zondagmorgen bevestigd te z(jn door Ds. Pokkema van Amstelveen, heeft Ds. J. D. Klejjne des namiddags z(jn intrede gedaan als predikant van de Ned. Herv. Kerk alhier. HU kooi zich tot tekst TimotheüB 1 vers 15. Na prediking dankte de predikant Ds. Fokkema voor het aannemen van de uitnoodiging hem te willen bevestigen. Verder richtte by hel woord tot de heeren D. Korteweg, T. Vetter Da. PolhuUs, W.J. Donkersloot Lzn., Kerke raad en allen die in kerkeiyken dienst zijn Ds. Kleyne werd harteiyk welkom geheeter door den heer D. Korteweg namens det kerkeraad, door den burgemeester en der consulent. Daarna liet Da PolhuUs dei ieeraar toezingen Psalm 134 vers 3. Hel kerkgebouw was stampvol. DEN BOMMEL. Vorige week werden vat deze haven vervoerd: 5395 H L. aardappelen In de afgeloopen week stonden bij der agent der arbeidsbemiddeling 96 werkloozer ingeschreven, daarvan waren er j.l. Zaterda) 26 by de gemeentelijke werkverschaffing geplaatst. Naar wy van betrouwbare zyde ver nemen is de alhier gestationneerde ryks veldwachter N. K. van Hermon in verbant met de ongeregeldheden te IJmuiden naai die gemeente gedetacheerd. In de op 24 dezer gehouden algemeent vergadering van aandeelhouders der coöpera tieve weegbrug no. 1, werd besloten over hei afgeloopen jaar 10 pCt. dividend uit te koeren Donderdagmiddag fietsten eenige damei aan den Schaapsweg, toen plotseling één hun ner kwam te vallen, even voor de autobui die juist aankwam. De chauffeur wist dooi krachtig remmen vlak by de dames te stop' pen, zoodat erger werd voorkomen. Doch d< chauffeur van de auto van de Wed. Maas tricht, die achter de autobus reed, had var dit voorval Diets gezien, zoodat de auto achtei tegen de bus aanbotste. Aan de auto were veel materieele schade aangericht, aan d< bus niets. Persooniyke ongelukken kwamei wonderiyk genoeg niet voor. STAD AAN 'T HARINGVLIET.» Bij Kon besluit is met ingang van 1 Juli a.s. tol Voorzitter van den Brienenspolder benoemt de heer C. Magielsen alhier. VEILINGSBERICHT van Haandag 29 Mei 1933 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „OUSTVOORNE". Kropsla 0,50 tot 2,10 per 100 krop. Radijs 2,80 per 100 bos. Postelein 0,17 tot 0,20 per k.g. Spinazie 0,10 per k.g. Aardbeien 0,38 tot 0,96 per k.g. Boonen (groote) 38, - per 100 k.g. Boonen dubb. stam 85,— tot 87, 100 k.g. Boonen stamsny 54,— tot 57,— 100 k.g. Boonen stoksnij 74,— per 100 k.g. Tomaten A 30,10 per 100 k.g. B 28,— per 100 k.g. Cf 30,90 per 100 k.g. CC 23,20 per 100 k.g. bonken 0,23 tot 0,25 per k.g. Komkommers (w.) 13,— tot 16,per 100 k.g. Peen 10,— tot 19,— per 100 bos. Peen 0,12 tot 0,16 per k.g. Bloemkool I 5,— tot 15,— per 100 st. Bloemkool II ƒ3,— tot 11,— per lOOst Sjalotten 1,70 per 100 k.g. Witte Asperges f 0,16 tot 0,25 per bos. Blauwe Asperges 0,10 tot- 0,17 per bos Selderij 2,70 per 100 bos. per per SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Mattheus Spek, 25 jaar ed Helena van Zetten, 23 jaar, beiden alhier. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Pieter Christoffel Kalle, 24 j| en Gijsbertje Mans 21 j. Overleden: Pieter Kaslander, 78 j., wednl van Grietje Ridder; Jannetje Verhaagenj 70 j., echtgenoote van Gillis van den Berge NIEUWE TONGE. Geboren: Jannetje, d. v. J. Verseput er J. Hoogerwerf. Getrouwd: M. Kievit, 28 j, en A. v. Anh werpen, 23 j. VOETBAL. J.l. Zondag zag Flakkee 2 - of lieveJ een combinatie van 2 en 3 - geen kans om behoorlijk partij te biedeD aan de Vlaar- dingers. Het feit, dat alle spelers uit hei tweede, die eenigszins prominent waren langzamerhand naar het eerste verhuisden en door beginnelingen uit het derde moesten vervangen worden, speelt wel de hoofdrol hierin. We kunnen het onzen jongens niei kwalUk nemen dat zij met 3-8 de *lakkee-vlag moesten strijken... Pook van Heel traint Flakkee. Wie als sportman wil slagen, moet trainer en moet de fioesses van de sport-groeper nliA^n om.,voorhit te komen. Aanleg is nieq hi wA,t nenie,,traiBiDg is de il00D °f Si™v t m'°e er traiDer. hoe heter eer Irèffif 7» 1' 71? Datburiyk de animo even- te komen verlangen om booger of

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2