iels goeds VOETS IK KOOP BERVOETS EERSTE BLAD RECHTZAKEN. mi: bij ZATERDAG 27 MEI 1933 ZIGEUNERBLOED. WEET TE GEVEN! Het crisiskabinet Leest „Onze Eilanden' lug. Walter Sing Janvankeiyk was Taon teruggekeerd |eu overeenkomst preken. IGEN. J53 dee namiddags Jnis aan het Kerk- It.verkooping van lwante artikelen, lezema, Sponzen, Mesjes enz. I. ZaaUer te Dirks- Iment B. van den ÏOENENDIJK. IlCHT lei 1933 IVeilingsvereen. JE". |per 100 krop. per k.g. 1 per k.g. 2 per k.g. per 100 k.g Tomaten A j 0,39 per k.g. B 0,37 per k.g. C 0,38 per kg. CC 0,33 per k g. Bonken 0,38 per k g. Komkommers (w.( 12,— per 100 kg. Peen 8,— tot 17 per 100 bos. Bloemkool I ƒ9,— tot ƒ31,— per lOOst. Bloemkool II B,— tot 22,— per lOOst. Rbabarber 0.90 tot 2,20 per 100 bos. Witte Asperges ƒ0,20 tot ƒ0,35 per bos. Blauwe Asperges 0,11 tot 0,22 per bos. Selderij Pronkbos 0,81 per 100 bos. Kipeieren netto 1,80 per 100. Kleine eieren 1,60 per 100. Aanvoer 54507 stuks. Inbraak Belastingkantoor Middelharnis. Door het Gerechtshof te Deo Haag werd bevestigd het vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank, waarbij de baukwerker H. H. P., de kuiper G. v. d B. en de rijwielhersteller H. L. B. wegens inbraak, gepleegd in den nacht van 6 op 7 October 1932, ten kantore van den rijksontvanger te Middelharnis, zijn veroordeeld, de beide eersten ieder tot 2£ jaar en H. L. B. tot 3 jaar gevangenisstraf - mjl Wife"-' dubbel voordeel bieïjt: den het beste werk. Alleen ert, dat elk costuum in zijn >este is, dat voor diao prijs rden. Costuums van 7.90 tot 42.- n, tricoline en tornproolstolten. ostuums. van 8.75 tot 48.- en uni kamgaren stoffen. sons van 6.90 tot 38.- ■jaarsstoffen, moderne dessins, genjassen van 2.60 tot 35.? afgewerkt, gar. v. waterdichtheid. rteering Moderne Jongens- Bijzonder Lage Prijzen, id prima Kwaliteiten. voor Heeren en Jongens, in alle Nouveauté'*. en tegen Eenheids-Prijzen, elke concurrentie! Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTËNTIËN van 1—6 regels 1.20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,— per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 57 Week-revue. Buitenland. Het koortsachtige tempo waarin de eene sensationeels gebeurtenis de andere tegen woordig opvolgt blij kt zelfs de heetgebakerde berichtgeving te machtig te worden. In jachtend tempo wisselen gunstige eu ongun stige berichten elkaar af, golven van opti misme tot pessimisme verwekkend, tot nu toe de laatsteu het meest. De bekende vredes boodschap van Roosevelt, die als het ware de ontspanning inleidde en de daarop ge volgde rede van Hitier iu den Rijksdag, welke rede uitermate vredelievend klonk en aeu beduidende zwenking beteekende in het tot das ver door Dui tschlantl gevolgde gedrags- iy n, kwam als derde goede tijding uit Rome het bericht, dat tijdens het onverwachte vliegbezoek van Goering aan Rome, de laat ste hand gelegd werd aan den tekst van het viermogeudhedenverdrag, wat in zooverre herzien heette te zijn dat de bekende ernstige bezwaren van de landen der kleine Entente daardoor waren opgeheven. Toen daarop nog uitGenève de tfjding kwam dat de Duitschers al hun amendementen inzake bepaalde pun ten van het plan Mae Donald hadden terug getrokken en dat zelfs de Amerikaansche vertegenwoordiger te Genève een poging had ondernomen eenigzins aan de niet te stillen Franschen veiligheidshonger te voldoen, zagen optimisten de eeuwige ontwapenings conferentie reeds in veilige haven. Helaas, de ontgoocheling kwam al te snel en overtuigend. Na de rede van Hitler in den Rijksdag moet Mac Donald in een tafelrede hebben gezegd: „Wij moeten wel luisteren naar toespraken, maar wij moeten ook acht slaan op handelingen en kunnen voor het effect daarvan onze oogen niet sluiten." Het wantrouwen van den Britschen pre mier komt hier duidelijk om het hoekje kijken en dit wantrouwen is begrijpelijk. Uit den aard der zaak zijn de Franschen nog heel wat meer wantrouwend dan de Engelschen tegenover de Duitschers. De uiterst rechtsche politieke stroomingen in Frankrijk hebben zich steeds verzet tegen iedere concessie aan Duitsehland, betoogend dat de Duitschers steeds verdergaande concessies zouden eischen, dat hun herhaaldelijk betuigde vredelievendheid slechts een bruikbaar mas ker was om sneller en gemakkelijker con cessies los te krijgen. Zij, die de toenaderingspolitiek van wijlen Briand altijd hebben gesteund' zijn danig teleurgesteld doch tevens verheugd, dat het zwaar bewapende Fransche leger voorloopig een betrouwbare waarborg is om de Duit schers iedere lust tot geweld te benemen. En de meerderheid van het Fransche volk, dat aan den lijve de oorlogsgruwelen heeft onder vonden, niets liever wen schend dan verder in vrede rustig te kunnen voortwerken, staat als gevolg van dit hevig wantrouwen vol strekt afwijzend- tegenever iedere concessie aan de Duitschers wat beperking der wape ning betreft. De gemiddelde Franschman gelooft eenvoudig niet dat Hitier zijn agres sieve koers beeft prijsgegeven en dat Duitseh land onvoorwaardelijk voor den vrede is, hij is er van overtuigd dat Hitler van richting is veranderd, omdat hij van verschillende op FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. Geaut. Uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle. 47) „Prachtig," was het antwoord. „En dat blijft wel zoo, als hij met mij maar goede maatjes is. weet, hoe ik hem moet aanpakken. We zijn compagnons geweest in heel wat zaakjes en één arvan z?u h'i niet graag bekend hebben. Je kunt er zeker van zijn, dat lord Raymond bang voor me is. Drink maar eens van me geld genoeg. Geef dien sloomen kerel daar in den hoek ook wat, Bill." De herbergier liep naar den hoek van het ver trek en schudde den slaper bij den schouder. I „word eens wakker! Hoor je niet. dat ze vragen, of je wat drinken wilt?" nm mat! tilde even het hoofd op, keek oorEnrnnJ^-i1' en vicl weer teruS in ziin oorspronkelijke houding. 11,a?r. joegen!" schaterlachte Luke. warH h.wl j .e50n één van de anderen, „Ste- dat hii her =1' d?' de ™ildsland zóó achteruit gaat, tee ren Raymond zaf moeten rappor- !nrrtDB.JÜ.ag"i.el'..schrceuwde Luke, „Wat kan dat zaniTh.m i C'en? lk doe wat ik wi|. dat zal ik hem wel zeggen ookl Drommels nog zoo duidelijke wyze heeft moeten ervaren dat Duitsehland daardoor volslagen geïsoleerd kwam te staan, met al de nadeelen daaraan verbonden. Het oplaaiend optimisme op de weer op gang gebrachte ontwapeningsconferentie is meteen weer gedoofd door de rede van Paul Boncour in de algemeene-coinmissie over de vernietiging en de beperking van het oorlogs materiaal. In deze rede verklaarde Boncour o m,, dat Frankrijk, zelfs wanneer het algeheele vol doening zou krijgen op het stuk van veilig heid, toezicht en leger-unificatie, toch nog amendementen op Mac Donalds hoofdstuk over de vernietiging van het oorlogsmate riaal zal indienen. Bovendien gaf Boncour te verstaan, dat Frankrijk een verhooging zal eischen van de cijfers van 155 mfM. als maxi mum-kaliber der kanonnen en van de cijfers van 16 ton als max mum gewicht voor tanks. Bovendien kwam Boncour weer met een eud stokpaardje van Tardieu aandragen door oen lans te breken voor de internationali- seering der aanvalswapenen, zoodat de zware kanonnen en tanks niet zouden worden ver nietigd, doch ter beschikking van den Vol kenbond zouden gesteld worden. Deze rede heeft te Genève heel wat ont steltenis veroorzaakt, de zwakke hoop heeft plaats gemaakt voor doffe verslagenheid, voor de zooveelste maal wordt het einde der conferentie aangekondigd, indien de Fran schen halsstarrig op hun stuk blijven staan. Of Parijs zich veel van zijn betrekkelijke isolatie zal aantrekken mag worden betwij feld. De koele ontvangst van de rede van Boncour zal de Franschen duidelijk hebben gemaakt dat de publieke opinie een zoo sterk afwijzend standpunt niet heeft verwacht. Maar geen staatsman laat onmiddellijk het uiterste van zijn tong zien, op conferentie valt er altijd te pingelen, wel het meest wanneer de mislukking voor de deur staat Er is behalve de Fransch-Duitsche tegen stelling nog een leelijkerem voor het succes van de ontwapeningsconferentie en wel het conflict in het Verre Oosten tusschen China en Japan. Voor en aleer de netelige problemen in het Oostea zijn opgelost kan er van een ingrijpende ontwapening geen sprake zijn. Roosevelt heeft verklaard bereid te zijn alle aanvalswapenen af te schaffen, mits ook de andere volken daartoe overgaan. Zoo lang in het Verre Oosten eenvoudig het recht van den sterktste heerscht, zal Amerika en ook geen enkele der Europeesche maritieme mogendheden er in ernst aan denken de kracht der eigen vloot te verminderen. De Fransch-Duitsche tegenstelling is wel een der hoofdfactoren die het al- of niet slager der ontwapeningsconferentie beheerschen het overbruggen dezer tegenstelling alleen waarborgt nog geen volledig succes Tijdens het schrijven van dit overzicht meldt een Reuter-telegram dat er tusschen de Chineezen en Japanners een mondelinge wapenstilstand is gesloten, op voor de Chi neezen wel heel zware voorwaarden. Alleen wordt verzwegen welke groep van ChineezeD in deze mondelinge wapenstilstand met de Japanners is getreden. Mogelijk heeft Ja- pansch goud een Chineesche partij geschapen die de Japansche voorwaarden wenscht t,e slikken. Er is in het Oosten met zilveren toe, als ik praten wou, zou hij merken, wie hier het meest te zeggen heeft." „Zorg maar, dat hij het niet hoort!" waar schuwde Bill. „Wat niet hoort?"' brulde Luke opgewonden, terwijl hij zijn glas in één teug ledigde. „Hij is net zoo min lord als ik. Dacht je, dat ik risico loop, zelfs zonder dankje te krijgen. Dank je feestelijk. Bij ieder werk de helft van het risico en de helft van den buit. Drink nog maar eens van me." „Je hebt langzamerhand genoeg gehad, Luke!" betoogde de herbergier. „Wc gaan sluiten." „Zeg broer, word eens wakker!" De slaperige boerenknecht werd bij den schou der geschud tot hij ontwaakte en met behulp van anderen wist de herbergier Luke buiten dc deur te krijgen. De boerenknecht volgde enkele oogen- blikken later. Nu iedereen weg was, bleek de slaperige jonge man plotseling een en al activiteit. Hij holde naar den rand van het bosch, waar hij een oude vrouw aantrof. „Hola, moedertje! Hoe gaat het in het kamp?" „Jij bent die detective uit Londen immers?" kraakte haar stem. „Dat zeggen ze." „Dan mag je wel maken, dat je bij Marion Smeaton komt, want die gaat dood en wou nog een en ander bekennen." Zoodra Tazoni ontdekte, dat Maya opnieuw voor hem verdwenen was, meende hij er zeker van te zijn, dat zijn stamgenooten haar bij de vlucht hadden geholpen. Hij ging in het geheim naar Northbridge Hail, doch het kamp bleek op- kogels meer te bereiken dan met stalen. De Japanners moeten ondertusschen het vechten tegen de Chineezen wel moe zijn. Ze komen steeds verder van honk, wat hun aanvals- kracht moet verzwakken. Bovendien ver- eischt het steeds grooter wordende bezette gebied ook meer bezettingstroepen. Een lezer zend ons een nijdig epistel, waarin hfl de redactie verwijt de gebeurte nissen in Duitsehland in een extra zwart licht te hebben gesteld. Wij meenden juist in dit opzicht de matigheid volledig te hebben betracht, hebben over de gebeurtenissen in Duitsehland nagenoeg uitsluitend beperkt tot officieele berichten, veelal met volledige bron vermelding. Volgens onze verontwaardigde lezer hebben wij de geniale kopstukken der nationaal-socialisten groot onrecht aangedaan. Wat ons waarljjk zou spijten. Wij willen graag hopen dat het inderdaad geniale kop stukken zijn, zullen onze meening daarom trent tot later opschorten, indachtig aan den wijzen raad van een bekend schrijver: Of iemand gek of geniaal is wordt niet bepaald door het doel, doch door het resultaat. MIJN HAR DT'S Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten (Adv). De crisis heeft wel een zeer ongelukkigen invloed op de aigemeene mentaliteit des volks. Een onzer schoonste deugden, de milddadig heid, wordt minder en minder beoefend. Geen wonder! zal menigeen zeggen. De menschen hebben ook niets meer te geven! Dat laatste is maar betrekkelijk juist. Het betrachten van milddadigheid is nie't verbon den aan het schenken van rijke gaven. Een dubbeltje, geschonken van zijn armoede, is een milder gave dan een bankbillet, dat een arme wordt toegestoken door iemand, die in weelde leeft. Het is geen kunst om milddadig te zijn in een tijd, waarin men het gebrek verre van zich weet. Milddadigheid wordt juist dan pas een ware deugd, als men in zorgelijke omstan digheden denkt aan degenen, die het nog min der of slechter hebben en voor dezulken nog iets weet af te zonderen. In de oorlogsjaren b.v. heeft een groot deel van ons volk zich van haar beste zijde doen kennen. Toen we allemaal, hetgeen we noodig hadden bij mondjes-maat kregen toebedeeld, hebben velen gevoeld, hoe ze een tekort aan voedsel, kleeding of verwarming beter zouden kunnen verdragen dan andere menschen uit hun omgeving en toen is er heel dikwijls iets geschonken geworden van wat men zelf tekort kwam. En ook direct né den oorlog werd mild dadigheid beoefend. Bij duizenden hebben we de ondervoede kindertjes uit vreemde landen naar hier gehaald en zeer vele slachtoffertjes zijn opgenomen en goed verzorgd geworden in gezinnen, waar de weelde nimmer over den drempel was gekomen. Op het oogenblik echter is de ware weldadig heidszin een beetje zoek. Het is b.v. een feit, dat in de kas van het gebroken en er was geen spoor meer van zigeuners te ontdekken. Vast van plan zijn pogingen niet op te geven, doorzocht hij den omtrek van Londen, hopend zijn stamgenooten hier of daar te zullen aan treffen, omdat zij waarschijnlijk wel zouden heb ben begrepen, dat Maya in die richting was ont voerd. Maar hij begon reeds de hoop op te geven, toen hij op zekeren dag de sporen van een kamp ontdekte op een afgelegen plekje in Surrey. Het scheen, dat de zigeuners weggetrokken waren in de richting van Northbridge. Hij verloor het spoor, maar nam zich voor, zoodra hij gelegenheid zou vinden, opnieuw een bezoek aan Northbridge te brengen. In zijn vriendschap voor sir Harry Beriford was Tazoni er toe gekomen, dezen alles te vertellen. Hij moest hem beloven zich niet alleen naar North bridge te begeven en zijn vriend van alles op de hoogte te houden. De dag kwam, waarop hij zich met sir Harry per auto naar het groote landgoed kon begeven. Reeds in de verte ontdekte hij tenten op de heide. „Zij zijn er," riep Dij opgewonden uit. „Ais Maya nu maar bij hen is." „Laten we het hopen!" antwoordde sir Harry, „maar als dat inderdaad het geval blijkt, ziet het er voor jou niet zoo mooi uit." „Als zij maar in veiligheid is," antwoordde zijn metgezel, die uit den auto sprong nog voor deze stilstond, Sir Harry haastte zicli achter hem aan en bevond zich spoedig tc midden van een groep opgewonden zigeuners. Doch niet alleen hij. Fraser, de detective, was in dc nabijheid van het kamp en hoorde dc juich kreten van dc zigeuners en het geroep: „Tazoni! Aigemeene Crisiscomité lang niet de baten vloeien, welke om den grooten nood van velen, mochten worden verwacht. In verschillende plaatselijke bladen lezen we den laatsten tijd ook dringende oproepen van de plaatselijke comité's, welke niet in staat zijn 0111 ook maar in de allerergste gevallen van crisisellende vol doende verlichting te brengen. Toch blijven resultaten, afdoende resultaten, van die op roepen uit. We meenen daarvan twee oorzaken te ken nen. Ten eerste heerscht vrij algemeen het ge voelen, dat hulp ten deze een overheidstaak is en „de steun", welke over het algemeen wordt verleend, vrij voldoende is. Zeker is de overheidshulp in gevallen van aigemeenen nood een overheidstaak, maar mede ebn taak van mensch tot mensch. We kunnen de verplichting van naastenliefde te betrachten niet van ons afwentelen op de overheid. De middelen van de overheid zijn bovendien beperkt; particuliere hulp moet voor aanvulling zorgen. Men meent, dat de overheidshulp vrij afdoende is, maar vergeet, dat de uitkeeringen geschieden naar zekere normen en er in bijzondere omstandigheden extra-hulp noodig kan zijn. Uitkeeringen ge schieden als regel ook slechts aan werklooze kostwinners. Ouden van dagen, kleine midden standers of -neringdoenden, kleine rentetrek kers, verkeeren vaak in zeer kommervolle om standigheden; ze zijn de „stille armen", voor wie geen „rechten" op ondersteuning zijn ge schapen. AI zuiken zijn juist degenen, voor wie het crisiscomité de eenig mogelijke uit komst beteekent. De tweede oorzaak van de verminderde mild- dadigheidsbeoefening is o.i. gelegen in den verminderden milddadigheidszin. Men acht zich te spoedig van zijn verplichting ontheven, omdat men ook zelve dupe is van de crisis omstandigheden. Vergeet echter niet, dat de milddadigheid er niet was of is, om ons van eigen overvloed te ontlasten. Ook al moeten we ons zelve wel eens be helpen, dan mogen we nog niet vergeten, dat er duizenden menschen zijn, die het minder hebben. Ook in eigen zorg zoolang die ten minste niet tè groot is kunnen we ons de vreugde en de voldoening van het wèl-doen verschaffen. We maken er anderen en ons zelve gelukkig mee. Ja, óók ons zelve. Juist als we er toe worden gebracht om aan anderen te denken, ieeren we inzien, voor hoe veel we nog te danken hebben, ondanks de slagen, welke ons werden toebedeeld. Door te geven aan anderen, worden we minder egoïstisch en meer tevreden met eigen omstandigheden. De formateur dr. Colijn heeft zijn voor dracht tot samenstelling van een crisis kabinet bij H. M. de Koningin ingediend. In verband daarmede is de spoedige benoeming te verwachten van de volgende ministers: Voor Koloniën: Dr. H. Colijn. Voor Buitenl. Zaken: Jhr. mr. A. C. D. de Graeff. Voor Justitie: Mr. J. R. H.van Schalk. Voor Binnenl. Zaken: Mr. J. A. de Wilde. Voor Onderwijs enz.: Mr. H. P. Marchant. Tazoni!" ,Ik wou wel eens weten, waar dat jonge mensch al dien tijd gezeten heeft. Dat is het eenige, wat ik nog niet heb ontdekt." In het kamp werd Tazoni geestdriftig begroet. Maya viel hem om den hals op een manier, die sir Harry jaloersch maakte. „Maya," wist Tazoni eindelijk uit te brengen, „ik moet je voorstellen aan een heel goed vriend van mij; ik hoop, dat het ook een vriend zal worden van jou." „Als hij geaccepteerd wordt, is de vriendschap al gesloten," antwoordde sir Harry glimlachend!. Voor het eerst merkte Maya de aanwezigheid van een vreemdeling en toen zij hem aankeek, trilden haar lippen, alsof zij hem herkende en zich herinnerde, waar zij hem het eerst had ontmoet. „Maar u bent...?" „Precies, maar als u het liever niet hebt, ben ik het niet," viel Sir Harry haar in de rede. Zijn antwoord deed de sombere herinneringen aan stonds verdwijnen. „Wat zijn ze blij, dat ik er weer ben," mompelde Tazoni. „Het zal helaas niet lang duren, vrees ik." „Waarom niet?" vroeg Maya, hem scherp aan kijkend. Hij gat geen antwoord uit vrees, dat zij hem er toe zou brengen, van zijn plan af te zien. „Nu moet je ons vertellen, wat jou overkomen is," begon Maya. Tazoni voldeed aan haar verzoek. Toen hij uit gesproken had, vroeg Tazoni Maya naar nieuws omtrent Veronica. Martha antwoordde in haar plaats en vertelde dat miss Dartworth dezen zelf den dag in het huwelijk zou treden met lord Ray mond. Voor FinanciënMr. P. J. Oud. Voor Defensie: Mr. dr. L. N. Deckers. Voor Waterstaat: Ir. J. A. Kalff. Voor Econ. Zaken: Mr. T. J. Verschuur. Dr. Colijn treedt op als Minister-Pre sident. BENAUWDE OOGENBLIKKEN. By het bergen van de schatten van de Hampshire. Men maakt er in den laatsten tijd veel werk van, in gezonken schepen te zoeken naar gelden of kostbaarheden, die zij bevat ten. Ongetwijfeld heeft hel succes met de Egypt daartoe veel bijgedragen. Thans komt het bericht, dat de EDgelsche kruiser Hampshire, het schip waarmede Kitchener tijdens den oorlog in de diepte verdween, getroffen door de torpedo van een Duitsche onderzeeër, gevonden is. De Hampshire was op weg naar Rusland en had een groote hoeveelheid goud en zilver aan boord. In alle stilte is een expeditie uitgerust om dit goud te bergen. De bevelhebber van den Duitschen onderzeeër die destijds de Hampshire ,ten onder bracht, verleende zijn medewerking om de juiste plaats te vinden van het schip. Toen men dit na lang zoeken wist, is de hulp ingeroepen van den bekenden duiker en sloten-deskundige Charles Courtney, die er spoedig in geslaagd was de brandkast van het schip te vinden. De eerste bergings- poging heeft 15.000 pond opgebracht. Het spreekt van zelf, dat men de pogingen zal hervatten, waarschijnlijk in Augustus. Tijdens deze bergingspogiDg hebben Court ney en zijn gezellen op het schip eenige zeer benauwde oogenblikken doorgebracht. Men had al gauw ontdekt, waar de brand kast zich bevond en het duurde niet al te lang voor zij de deur daarvan geforceerd hadden. Toen zij echter juist bezig waren de goud staven te voorschijn te halen, viel plotseling de deur van het vertrek waarin de brand kast stond, dicht. Dit was een zeer zware deur, waarmede de drie duikers moeite t noeg hadden gehad om haar te openen. De druk van het water maakte het moei lijk om de deur weer te openen. De duikers seinden naar boven om hulp, maar het bleek hun al spoedig, dat zij daarvan niets te ver wachten hadden, Zij moesten zich zelf zien te redden. Met alle kracht wierpen zij zich op de deur, maar deze weerstond hun poginger,. Het leek of de drie mannen onherroepelijk zouden moeten omkomen. Ten slotte, na een laatste wanhopige po ging, gelukte het toch de deur te doen wijken. Veertig minuten had de gevangenschap ge duurd, maar voor de drie mannen leek het of het uren waren. Hoe erg het geweest was bleek wel uit het feit, dat Courtney's zwarte haar in dien korten tijd sneeuwwit geworden was. Het heeft eenigen tijd geduurd voor de mannen weer eenigszins op verhaal gekomen waren. Later hebben ze hun werkzaamheden voortgezet, met het reeds hierboven vermelde gevolg. „Dat is onmogelijk! Ik ben één van de oudste vrienden van de Dartworth's en zou het stellig gehoord hebben," riep sir Harry Beriford uit. „Het wordt in het geheim voltrokken, met het oog op de ziekte van den graaf." riep Martha, De beide mannen keken elkander aan. „Zouden zij op Dartworth er eenig idee var hebben, wie met hun dochter trouwt?" vroeg sit Harry. „Jongen, het wordt tijd, dat je nedcrigt vriend eens alles gaat vertellen, wat hij op zijr hart heeft." Zonder verder iets te zeggen, liep hi naar zijn auto, op den voet gevolgd door Tazoni „Meneer Tazoni, tot mijn spijt moet ik u arres teeren." .Beide mannen bleven plotseling staan en staar den den detective, die deze woorden uitsprak verbaasd aan. Sir Harry greep den man vast. ,,Hoor eens hier! Wij hebben op het oogenblil een paar zaakjes af te wikkelen en ik geef u dei raad, ons met rust te laten, anders draag ik dei zigeuners op het met u uit te vechten. Als w< klaar zijn met ons werk, zullen wij ons zelf aan melden en kan die heele nonsensikale geschiedeni; verder worden uitgezocht. Maar voorloopig laa je ons met rust! Verstaan?" Sir Harry liep verder, toen de detective Tazon •echter opnieuw in den weg trad en zeide: „Als uw vriendelijke vriend mij ook eens aai het woord laat komen, zou ik willen opmerken dat ik u nog niet gearresteerd heb. Ik zal er even wel toe overgaan, zoodra u zich naar Dartwortl Manor begeeft." „Waarom?" vroeg sir Harry dreigend. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1