Een ernstig ongeluk bij de Koninginnebrug. Plaatselijk Nieuws Officïeele Mededeelingen. Thans f 0.55 p. kg. bus V eilingber ichten. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 17 MEI 1933. eerstekopbal wederom van haar linksbuiten. Doch h niet!D.J.S. maakt weer gelyk. Met 3-2 stand Gous- komt de rust. Na de rU3t is D J S. over alle derde; liuiön sterker. Toch duurt 't uog ongeveer 40 min. voor zy een doelpunt weet te scoren hierdoor haar overwinning van 3—2 tot een feit makend. Duivenvlucht. De uitslag van de ge houden wedvlucht uit Mons (146 K.M.) is: Losgel. 3.20 uur;Aaukomst le duif 11 48.10, laatste 12 34.53. De prlizen werden gewonnen als volgt: le, Se, 4e, 6e en SeprijsKwaker- naat Meijer; 2e pr. Ant. Polak; 6e en 9e pr. Joh. du Pree; 7e en 10e pr. P. Mast. A.s. week wordt ingeborfd voor Noyon (Frankrijk). lien we vierde; Van was be- meest tij n das enthou- >re-das, heer al die liasme. sym- en on- oetbal- >odaaig mogen ns één eld! irekers iidende har- nd, als en met moest, pre- niet zooals 'scheid riet te •blauw kun- hopen Is gast blauw eer ge in ver- iracht kwam irdoor ze een pioen- >p be- henen ioens- einde oonde met iutter ehad, ikkee ikkee fokte doel- 1 het orte- s het .ton- atin, tevig schot dedi- Beek bare deaal weet een ns is kort fijne kkee dere elök leper derd )t de am- s het zeer pers- paar ?eel- vol- Zon- stelt □en. ege- neD, een ons ieke m hap- B de 7ed- rbtf ge- or- dag del ter or- .S. iet FLAKKEE KAMPIOEN! 4: November drie en twintig Stapt Flakkee in d' R.V.B. En April nu drie en dertig Wordt zü lid K.N.V.B. Om de spelers hier te noemen Die hun steun hebben gebracht, Zi)n te veel om hier te pennen Maar nog dank voor hunne kracht, 't Elftal van 't seizoen van heden Dat haar bracht uit R.V.B. Ongetwijfeld reuze krachten Waarmee allen zijn te vree, Fun als doelman klein maar dapper Is zijn plaats dan dubbel waard, Werd zelfs door zyn tegenstanders Als de jo-jo man vermaard; Als een rots al in de branding Staan daar tevens Hartog-Bund Wie haar dan ook mag ontmoeten Voelen zich geslagen, munt. v. d. Doel plus Smit en Driesse Zien w' op 't middenveld daar gaan; Ja, deze jongens stoere werkers Voeren d' aanval steeds maar aan. Van Beek, Van Es als linkervleugel Zorgen beiden voor hun taak; Van Es als echte R.V.B.er, Van Beek meer technisch vlug en raak. De middenvoor niet te vergeten 'tls Hartensveld, de kleine man Die zoo snel en vlug kan spelen Maar ook wel eens missen kan. Hoogmoed nog en Van der Meide 'tZijn de jongens vol van moed. Hoogmoed als een technisch speler, Van der Meide stug als 't moet. Laat die klok maar luiden Laat ze maar begaan; Een sterke ploeg moet komen Om Flakkee nu te slaan!! SOMMELSDIJK.. M. V. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ondergeteekende, A. J. van Oosterom, onderwijzer aan de School met den Bijbel te Ooltgensplaat, verklaart door deze, dat hy de schrijver is van het Ingezonden Stuk in de „Maas- Scheldebode" van 5 April j.l. onderteekend Abonné" en met bet opschrift „De School waaraan de natie gehecht is". De bewering dat de heer L. A. Hobbel gescholden heeft en de „Maas- en Schelde bode" bezwadderd, erkent ondergeteekende alle grond te missen. Waar op de moraliteit, noch op de solidi teit van den heer L A. Hobbel niets valt aan te merken, noch op diens godsdienstig gedrag, trekt ondergeteekende de door hem gebezigde uitdrukking dat geld en een klin kende naam nog geen waarborg zijn voor verstand, fatsoen en eer dan ook gaarne in. Waar de heer L. A. Hobbel reeds sedert jaren bestuurslid is van verschillende ver- eenigingen en instellingen en men hem als zoodanig behoudt, omdat men er van over tuigd is, dat bij zich niet beschikbaar zou stellen als zoodanig voor instellingen, welke geen goed doel beoogen, mag hieruit welde conclusie worden getrokken, dat hy geen Voorzitter van Volksonderwijs geworden zou zyn, indien de Openbare Schaol waarvoor hy strijdt, een instituut was, waar ook maar iets op aan te merken viel. De bewering van ondergeteekende, dat de heer Hobbel bewust zyn party alsmede zijn school vernietigt, trekt hij dan ook geheel in, en spreekt de hoop uit, dat de heer Hobbel nog vele jaren bestuurslid moge zy'n van al die vereenigingen, welke het alge meen belang beoogen en dus ook, dat hy nog vele jaren Voorzitter moge biy ven van Volks onderwijs, omdat hy iemand is, die steeds oprecht voor zijn meeDing durft uitkomen, hetgeen zoowel door voor- als tegenstanders op hoogen prys dieDt te worden gesteld. Ik hoop den heer L. A. Hobbel hiermede dan ook volkomen te hebbeD gerehabiliteerd en mij nimmer meer voor dergelyke onver- kwikkeiyke zaken te leenen. A. J. VAN OOSTEROM. BURGERLIJKE STAND. OUDE TONGE. Geboren: Aren Johannes, z. v. Leendért Barnat en Lena KroonGerrit, z. v. Mattheus de Korte en Lena du Pree; Pietertje Josina, d. v. Jobannis vaD Zanten en Leentje 't Hart; Hugo, z. v. Anthony Jacob Boom en Jacoba Maria Gebraad. Gehuwd: Adrianus van Kampen,jm.28j. en Pieternella van Wezel, jd. 23 jaar. Overleden: Cornelia, 7mnd.z.v. Josephus J. Stoop en Wilhelminavan de Ven;Neeltje Wittekoek, 65 j wed. van Pieter Kar dux Maria van de Tonnekreek, 68 j., wed. van Bastiaan Stander. DEN BOMMEL. Ondertrouwd: J. Kemp en J. A. Arens- man; F. Buys en P. G. Hameeteman. Een auto in de Koningshaven gereden. Ernstige verkeersstagnatle in verband met bergingspogingen. Gisteravond omstreeks lialf-elf is bij de Koninginnebrug alhier een ernstig ongeluk gebeurd. Op dat tijdstip zou de Koninginnebrug worden geopend. De gebruikelijke stoplichten waren ontstoken en de beide kleppen gingen omhoog, juist toen uit de richting van de Van der Takstraat een gesloten personen auto kwam aanrijden. De bestuurder merkte blijkbaar niet, dat de brug open ging en hij reed de vaste overspanning op, hoewel een agent van politie hem nog trachtte te waar schuwen. Het reeds voor de brug wachtende publiek zag tot zijn ontzetting den auto door rijden en hoewel men door schreeuwen en wenken probeerde de aandacht van den be stuurder te trekken, reed de wagen precies onder het snel dalende portaal van de Noor delijke brugklep door. De bouw van deze klep is (zoodanig, dat de rijweg van de klep bij het open gaan van de brug een steeds grooter wordende ruimte tusschen den pijler en het brugdek vrij laat, m.a.w. bij geheel op staande brug staat het wegdek van de klep vrijwel loodrecht op dat van den pijler, en tusschen beide gedeelten is een open ruimte van ongeveer twee meter ontstaan. De auto is onder het dalende portaal en tusschen de beide gedeelten van het wegdek door gereden. Vermoedelijk heeft de bestuurder op het laatste oogenblik het ongeluk zien aankomen, althans de wagen maakte plotse ling een korte zwenking, maar de bestuurder kon niet verhinderen, dat zijn wagen van pijler in het water stortte. Hoeveel personen er in den wagen zaten was, op het oogenblik waarop we dit schrijven, niet bekend. Het is echter niet aan twijfel onderhevig, of allen zijn verdronken. Terstond is van alle kanten hulp toegesneld. De brandweer zond een reserve-auto met reddingsmateriaal; de rivierpolitie stuurde twee booten met dreggen en ook van den Havendienst was er spoedig een boot ter plaatse. Met man en macht is men aan het werk gegaan om naar den gezonken auto te zoeken. Bij dit werk moest uiteraard de brug geopend blijven. Daardoor is natuurlijk een geweldige verkeersopstopping ontstaan. Het is al herhaalde malen gebeurd, dat autobestuurders, die ter plaatse onbekend Van Ged. Staten goedgekeurd terugontvan gen eenige begrootingswijzigingen. Van hetzelfde college bericht, dat zij be sloten hebben 100,vergoeding te geven voor de boomen staande langs den Stations weg. De lieer DE BONTE: Dat is niet veel. De VOORZITTER: Neen. We hebben er veel moeite aan gehad; het is meer een prin- cipieele overwinning als een financieele. Ged. Staten verdagen de beslissing goed keuring raadsbesluit korting op de jaarwedde keurings-veearts en Vleeschkeuringsdienst. De heer DE BONTE: Waarom? Hoe zit dat? De VOORZITTER: Dat zeggen ze niet. Ged. Staten antwoorden kort en bondig, dat ze de beslissing verdagen. Meer niet. Bericht van het Ministerie van Binnenland- sche zaken dat de steunregeling tot 15 Mei wordt verlengd. Missive van B. en W. te Stellendam, dat in de plaats van den heer M. Jansen, wethouder P. Roon als commissielid in de stichting Wa terleiding is gekozen. Bericht van de heeren M. Brooshooft en Duhen, dat zij hun benoeming als lid Com missie van Plaatselijk Schooltoezicht aan vaarden. Ter visie wordt gelegd het beredeneerd ver slag der Volkshuisvesting. Idem, dat van de Gezondheidscommissie. De heer HAGENS plaatst de opmerking, dat de Gezondheidscommissie wel eens beter mag uitkijken. Aan den Gelderschendijk is het één modderbad in de slooten. En bij ons voor „de" raam, niet minder. De heer DE BONTE: Je kan een onderzoek aanvragen. De heer SOETEMAN: Die slooten zijn van den Polder. De heer ROODZANT: Dat geeft niet. De Gezondheids-commissie kan toch een onder zoek instellen. De heer HAGENS zegt, dat heel de onge rechtigheid van den Gelderschendijk bij hem voor de deur komt. Van dit punt wordt afgestapt. Verzoek van den heer L. Baart om in aan merking te komen leermiddelen te leveren aan de O. L. School. Met goedvinden van den Raad wordt dit gerenvoyeerd naar B. en W. om advies in te winnen bij het Hoofd der School. 3. Voorstel periodieke verhooging van de belooning van de helpster der bewaarschool M. de Ruiter. De heer SMIT: Hoe hoog is het salaris? De VOORZITTER: Het aanvangssalaris is Dit wordt goedgevonden. 4. Voorstel vaststelling steunregeling in gaande 15 Mei aanstaande. De z.g. zomer- steunregeling komt hierop neer: Georganiseerde ƒ8,plus kindertoeslag tot een maximum van 10, Ongeorganiseerde 7,50, zelfde toeslag, komt dus op 9,50. Georganiseerde kostgangers 6,50. Ongeorganiseerde kostgangers 6, Vorig jaar was het zomerloon 14,40; nu 13,50 per week. De heer DE BONTE: Die bedragen zijn zeer laag. 't Is te hopen, dat er weinig gebruik van behoeft te worden gemaakt. Het verschil met de ongeorganiseerde vindt spr. te klein. Bij een andere regeling wil spr. voorstellen dit te veranderen. De steunregeling als boven genoemd, wordt zijn, ondanks de roode seinlichten, door zijnJ25,maximum 200,—. Periodiek wordt gereden. Tot nu toe heeft men hen nog kunnen ze dan r 25^verhoogd. waarschuwen. Ditmaal is er een ernstig onge- luk gebeurd. Het blijkt dus wel, dat de wijze van waarschuwen onvoldoende is. Onder het publiek deed vannacht hard nekkig het gerucht de ronde, dat op het mo ment, waarop de auto in de haven stortte, een van de inzittenden uit den wagen is gespron gen. Men zou den man hebben zien zwemmen. Aangezien evenwel nergens een drenkeling aan den wal is gekomen is dit gerucht onjuist, tenzij de man kort daarna toch in de diepte is verdwenen en verdronken. Om kwart voor één vannacht had men den gezonken auto nog niet vast. Bij het bergingswerk waren o.a. tegen woordig de heeren W. A. Keeman, hoofdman van de Rotterdamsche Vrijwillige brandweer, ir. A. H. P. van Riemsdijk, chef van den dienst van de Openbare Verlichting van het G. E.B. vastgesteld. Pellenhoft, hoofdopzichter en De Keyzer, op- 5. Voorstel om de havenkom uit te bag- zichter van de afdeeling brandbluschmiddelen; geren. De gemeene uitwatering voert het werk T. Alberda, commissaris van politie in de 5e uit a 60 ct. per vierkante M. De begrooting afdeeling; A. Kortland, adjunct-havenmeester is 1000,—. en E. van Binsbergen, chef van de Rivier- De heer HAGENS: Gaat dat tot debrugtoe? politie, tal van chefs van de R. E. T. enz. i De VOORZITTER: Als 't noodig is. Van de firma Tresfon waren twee takel- De heer SMIT waarschuwt, ais de uitbagge- wagens aanwezig om den wagen op den wal ring is geschiedt, dat men dan niet klakkeloos te trekken, maar zooals wij reeds schreven was alles in de haven smijt. Spr. verzoekt den om kwart voor één de wagen nog niet vast Voorzitter een kijkje te nemen, het is geen gemaakt kunnen worden. modder langs de kanten, maar geheele wallen I aardappelen. Mag dat? vraagt spreker. 1 I De VOORZITTER: Er mag zooveel niet. Om één uur heeft men verbinding kunnen ,fc h£b maar 2 veldwachters. |n de een kiept krijgen tusschen de beide takelauto s en een h,er wat de ander daar wat neen Dan zopu zwaar onder water iggend yoorwerp, dat jk er bjj iedere s|oot een moeten zetten vermoedelijk de gezonken auto is. [_jet voorstei wordt algemeen goedgevonden. Een voorstel tot het aangaan eener geldleening Om 10 minuten over eenen is de kabel los van het hierboven genoemde punt wordt '•eschoten. Men heeft daarop besloten een afgevoerd, gezien uit een overschot op den duiker te ontbieden, iets, wat naar men ons' dienst 1932 de noodige middelen kunnen wor- van deskundige zijde verzekerde, veel eerder den geput. had moeten doen.'Trouwens het leek ons bij 7. Voorstel tot wijziging der gemeente- dionnt 1 flIO r, 1 f)99 Het is daarom verklaarbaar, dat de ziekte zich hoofdzakeiyk in het zwem- en bad seizoen vertoont. De cyters van de aange geven gevallen, gerangschikt naar de maan den, leveren daar het bewys van. In verband daarmede wordt gewaarschuwd tegen het gevaar van het zwemmen en baden, vooral o.a. in de haven dezer gemeente. Aangezien de ziekte veroorzaakt wordt door eene ziektekiem, welke voornameiyk voorkomt by de ratten, is bet wenscbeiyk deze dieren zooveel mogeiyk te verdelgen. Het is van groot belang, dat in denabyhéid van water geen etensresten worden neer geworpen. SOMMELSDIJK, 13 Mei 1933. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. het bergingswerk nog al aan een centrale leiding te ontbreken. Men had te maken met chefs van den havendienst, chefs van de brand weer, chefs van de politie, chefs van de tram, enz. Men heeft, zoodra de kabel los was geschoten op last van commissaris Alberda de brug ge sloten, *:en einde het verkeer door te laten. Men zou toen wachten op de komst van den duiker. Naar wij vernemen is de berging verder op gedragen aan de firma De Graaf en Koelman alhier. De duiker zou vannacht nog trachten een kabel onder den auto door te halen. Er stond, toen de auto in het water stortte, ruim 12 meter water. Nadien is een krachtige ebstroom ingetreden. Openbare vergadering van den Gemeenteraad van DIRKSLAND, gehouden op Vrijdag 12 Mei 1933, des avonds acht uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, de Edelachtbare heer burge- meester D. J. Visscher, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken; begrooting dienst 1932 en 1933. Wordt aangebracht en goedgevonden. In de rondvraag informeert de heer de Bonte of er geen last ondervonden wordt van het publiek, daar op secretarie nieuwe tijd en in het dorp de oude tijd gebruikt wordt. De VOORZITTER zegt geen klachten te hebben vernomen. Dan besloten zitting. Openbare kennisgeving. ZIEKTE VAN WEIL. De Burgemeester van SOMMELSDIJK brengt het volgende ter algemeene kennis. In ons land en vooral in de laatste jaren is eene ernstige ziekte voorgekomen door besmetting veroorzaakt en die den naam draagt van „de Ziekte van Weil", naar den naam van den onderzoeker, die haar voor het eerst nauwkeurig heeft kunnen nagaan. Het is gebleken, dat deze ziekte vooral voorkomt by menschen, die in open water hebben gezwommen, dat vaak In staat biykt te zyn de besmetting over te dragen. MIDDELHARNIS. Zaterdagmorgen had de vrouw van den los-werkman W. Akershoek het ongeluk vau de zoldertrap te vallen, waarby zy zich zoo ernstig verwondde, dat geneeskundige behandeling noodzakeiyk was. In verband met de wederinvoering van den zomertijd zullen, te beginnen met Zondag 21 Mei a.s., de predikdiensten in de Ned. Herv. kerk, Geref. kerk, Christ. Geref. kerk en de Geref. gemeente, des Zondags aan vangen des morgens 10, des middags 2.30 en des avonds 6.30 uur. Voor rekening van mejuffrouw Chr. van der Meide Jd. zal een nieuwe woning worden gebouwd aan de westzijde van het Marietjespad, grenzende aan het erf van de hofstede van den landbouwer Q. Buijs. Zaterdag 20 Mei a.s., des avonds 7 uur (zomertyd), zal in het kerkgebouw van de Geref. gemeente aan de Christiaan de Vries- laan gepredikt worden door den heer Hon- koop uit Rotterdam. Deze week had de zoon van den brood bakker M. Braber het ongeluk met zijn flets omver te vallen, waardoor hij zyn pols ernstig bezeerde en hy genoodzaakt was zich onder geneeskundige hulp te stellen. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 8 Mei tot en met Zater dag 13 Mei 1933, hebben zich bij den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente 55 personen van verschillende vak ken als werkzoekenden doen inschryven, t.w.: 13 landarbeiders, 6 letterzetters, 2 timmerlieden, 1 metselaar, 13 diepzeevis- schers, 1 schilder, 1 bankwerker, 10 trans portarbeiders, 1 kabelmonteur, 2 boekbinders, 3 boekdrukkers, 1 borstelmaker en 1 machine- zetter (monotype). Zeiljachtjes kunnen niet alleen een bron van vermaak zyn voor hun eigenaar, gasten of de sportliefgezinde toeschouwers, noch alleen een object om belasting op te heffen in diverse vormen en om sluis- en haven gelden te laten betalen (met als tegenpres tatie een gemeentelijke verordening dat de sluis des Zondags gesloten wordt), ztj kun nen ook hun nut hebben als.... Er was Zaterdagmiddag j.l. een koe op het gors van Meneerse, die er blijkbaar ge noeg van had altijd maar door in de een zaamheid van gras en wolkenlucht te blijven leven. Zo scheen het welletjes te vinden om een eilandbewoonster te zyn, ze nam haar dikke koeienpooten op, schoof het Haring vliet in en zette tot ontzetting van haar eigenaar Klaas v. d. V. de reis in naar Voorne, zonder gebruik te maken van de Minister van der Sleyden, die heusch geen bezwaar zou hebben gemaakt haar mede te nemen. Ze zwom dapper in den stroom voort, en de eigenaar zag haar kleine horens en baar brieschende neusgaten hoe langer hoe kleiner worden. Het was een geluk dat het Zaterdagmid dag was en onze „jachtvloot" op het Haring vliet aan het zeilen was. De beide jachtjes schoten op het ontsnappende dier af, de Ringhorn was het eerst naby het vreemde zeemonster, de stuurman schoot naast haar in den wind op en metéén werd een stevig touw om den koeienkop vastgemaakt en was het met de vrijheid van mej. koe gedaan De heer Wijnhoff schoot met zyn jachtje ter hulpe, want met dit zware koeienlichaam achter zich verloor de Ringhorn haar ma- noevreerbaarheid grootendeels, dit tweede jachtje Jdeed nu dienst als „roer" en hielp sleepen. Zoo, voortgesleept door 2 jachtjes, kwam de ontsnappende en vrijheidlievende koe terug in de Middelharnissche haven, waar de eigenaar haar zeer verbouwereerd en onthutst in bezit kon nemen en de jacht eigenaren de verdere Zaterdagmiddaguren in ongestoord zeilgenot konden doorbrengen. Laten we den zin van boven vervolgen. als onverwachte doch vermoedelijk zeer gewaardeerde hulpe by b.v. een koeien- ontsnappen, die den onthutsten koeien- eigenaar zoodanig van streek bracht, dat hy zelfs niets van het burgeriyk „dank je voor je hulp" kon prevelen aan hen, die zUn eigendom in letteriyken zin behouden op- vischtenl De door de Reddingbrigade langs de havens geplaatste reddingshaken hebben deze week hun nut weer bewezen toen de 9-jarige H. S. in de haven viel, en hy er met den haak, geplaatst tegen den winkel van den heer A. Taaie, er direkt werd uitgevischt. SOMMELSDIJK. In verband met de ver vroeging van den wetteiyken tyd worden belanghebbenden er op gewezen, dat de win kels in deze gemeente, te beginnen met j.l. Maandag geopend mogen zyn tot 9 uur, en des Zaterdags tot| 11 uur 's avonds. - Het 2-jarig dochtertje van den land arbeider C. Br. had het ongeluk van een bovenverdieping in een kelder te vallen. De kleine werd hierby zoo ernstig gewond, dat geneeskundige hulp noodzakeiyk was. De dokter constateerde hersenschudding. De toestand was nog al ernstig. Dinsdagmiddag moest in de garage van Taaie aan den Langeweg alhier een band opgepompt worden van een zware vracht auto. By het leggen van de band sprong de ring waarin die band moest en verwondde vry ernstig de garagehouder Taaie zelf en diens monteur. By de zware banden schynt dit een zeer gevaariyk werkje te zyn. Den laatsten tyd komt het vele malen voordat die ringen springen, waardoor de betrokken personen verwond worden. Voor de niet vak- kundigen mogen deze ongelukken zeer zeker een ernstige waarschuwing zijn. Men kan de kracht waarmede die banden zich vry maken niet te gering schatten. Onze PRIMA LAKVERF. Beter dan andere. Snel drogend, hooge glans goed gevulde bussen. (Adv.) HERKINGEN. Door een onbekende is aan de Herv. Kerk alhier ten geschenke gegeven een Gero zilveren schenkkan, welke bestemd is voor de bediening van het Heilig Avond maal. Thans ontbreken nog een tweetal offer bekers, waarvoor zal worden gecollecteerd, tenzy deze alsnog mochten worden gegeven. In verband met den Zomertijd zullen scholen, kerken en gemeente-secretarie op den gewonen tyd aanvangen, zoodat deze alle een uur later beginnen. Behalve de personen, die bij de werk verschaffing te werk zyn gesteld, staan by de arbeidsbemiddeling geen personen meer ingeschreven. Het aantal by de werkver schaffing te werk gestelden bedraagt 26. GOEDEREEDE. Met het uitoefenen derzee- visscherij hadden ze met de Blazerschuit G.O. 24, van de Wed. C. Lokker, het ongeluk den mast te breken, wat een schade is van ongeveer 300,—. De garnalenvisschers hebben de vorige week 200 kilo garnalen per week en schuit gevangen. Door het ongunstige weer hebben de zeevisschers niet veel verdiend. Een schippersknecht had het ongeluk met het overstappen op een andere Blazer schuit zoodanig op een bolder terecht te komen dat hy 2 ribben brak. OUDDORP. Tegen een paar personen is proces-verbaal opgemaakt wegens het ryden met een rywiel dat niet van licht was voorzien. Dezer dagen is hier aangekomen in de Haven een nieuw motorschip groot 100 ton, voor den beurtschipper de Graaff. Het is een mooi ingericht schip. We wenschen de Graaff succes er mee. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 40—60 K.G. garnalen per dag en schuit gevangen. De zeevisschers maakten een matigs week. De vorige week zyn uit deze gemeente ruim 40.000 kippeneieren en 300 H.L. aard appelen vervoerd. Vorige week zyn in de Westduinen alhier 195 koeien en 89 paarden gebracht. In de Weervisscheryen werden vorige week ruim 5000 haringen en 2 zalmen ge vangen. Op de gehouden vergadering der Coöp. Boerenleenbank alhier, werd de heer KI. Voogd Dz. wegens periodieke aftreding als bestuurslid weer herkozen. Voor lid Raad van Toezicht werd de heer Jan Bosland Pz. wegens periodieke aftreding weer herkozen. NIEUWE TONGE. In de Maandag j.l. ge houden vergadering van ingelanden van den polder „Klinkerland" werd tot voorzitter herbenoemd de heer D. Breesnee en tot be stuurslid de heer M. Lokker. De rekening 1932 werd vastgesteld als volgt: Ontvangst 18.980.14J; uitgaaf 16 061,25, batig slot 2 918,891. De begrooting 1933 werd vastgesteld als volgt: Ontvangst 16.671,97 J, uitgaaf idem De opbrengst van havengeld bedroeg ƒ1724,03, kaaigeld 3204,69, weegbrug 1387,27. De polderlasten voor 1933 zijn als volgti Omslag kostbaar land ƒ9,- per H.A. (vorig jaar 17,—) begrooting ƒ3218,55. Omslag Vroon land ƒ3,- per H.A. (vorig jaar ƒ16,-), begrooting 1836,10. De prijzen der aardappelen zffn de laatste dagen aanmerkeiy k gestegenBetaalde men zes dagen geleden voor de beste red ster slechts 60 cent, thans bedraagt de pry daarvan 1,60 per 70 K.G. Tegen M. van der H. alhier is procts verbaal opgemaakt wegens vernieling. Tegen S. v. d. V. is procesverbaal wegens overtrei ding der Arbeidswet, opgemaakt. OUDE TONGE. De collecte welke in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden ten bate van het Studiefonds van den Geref. Bond beeft 75,— opgebracht. Gedurende de afgeloopen week meldden zich by den Agent der arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 18 landarbeiders, 2 land- bouwknechts en 1 gas- en waterfltter, terwyi 106 werkloozeri aan de werkverschaffing wer den te werk gesteld. De Heer L. Boom reed met de bestel auto van den heer Jel. van der Maden van den Molendyk. Aan de auto was veel schade, doch Boom kwam er wonder boven wonder zonder noemenswaardige kwetsuren af. De Heer J. Pulleman had het ongeluk zyn hand te verwonden, wat bloedvergiftiging tot gevolg had. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De Heer B. Both had het ongeluk van een trap te vallen, waarby hy o.m. een lichte hersenschudding opliep. Dr. Parree verleende geneeskundige hulp. OOLTGENSPLAAT. De ryksveldwachter heeft proces-verbaal opgemaakt tegen J. J. C. alhier wegens overtreding der Wegenbe lastingwet en tegen J.v.T. te Nieuwe Tonge wegens overtreding der Provinciale verorde ning van Zuid-Holland. De rykspolitie van hier en Oude Tonge hebben van den grossier J. M. van Reijen te Achthuizen een groote hoeveelheid sterken drank in beslaggenomen. Verder werd proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der Drankwet. DEN BOMMEL. Maandagmorgen omstreeks 4 uur had de chauffeur J. v. Biert van Stad aan 't Haringvliet het ongeluk met de trailer van A. v. R. aan den Molendijk van den dy'k te rijden. Na heel veel moeite gelukte het den zwaren auto weder op den dijk te krygen. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor. Zaterdag j.l. had A. Bakelaar Jz. het ongeluk op het motorschip van K. v. Dijk te vallen, waardoor zijn arm uit de kom ging. Geneeskundige hulp was noodzakeiyk. By den agent der arbeidsbemiddeling staan 101 werkloozen ingeschreven; daarvan waren er j.l. Zaterdag 48 by de gemeenteiyke werkverschaffing geplaatst. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 12 Mei 1933. Bloemkool ƒ5,— tot ƒ11,60 perlOOstuks. Sla 0,40 tot 1,40 per 100 krop. Raöys 1,80 per 100 bos. Rabarber 2,30 tot ƒ3,— per 100 bos. Peen 10,80 per 100 bos. Sjalotten 0,50 tot 0,55 per 100 bos. Spinazie 1,40 tot 8,80 per 100 k.g. Postelein 13,— tot 15,10 per 100 k.g. Aardbeien 0,34 tot 0,40 per pond. Boter 0,75 tot 0,80 per pond. Veiling van Maandag 15 Mei 1933. Bloemkool 6,50 tot 16,90 per 100 stuks. Sla 0,95 tot 1,70 per 100 krop. Radys 1,80 tot ƒ2,- per 100 bos. Rabarber 3,10 per 100 bos. Peen 10,— per 100 bos. Sjalotten 0,40 tot 0,45 per 100 bos. Spinazie 1,70 tot 5,30 per 100 k.g. Postelein 14,50 per 100 k.g. Aardbeien 0,44 per pond. Boter 0,70 tot 0,76 per pond. VEILINGSBERICHT vair Vrijdag 12 Mei 1933 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „OOSTVOORNE". Kropsla 1,20 tot 2,— per 100 krop. Radijs ƒ1,— tot 1,30 per 100 bos. Postelein 0,10 tot 0,13 per k.g. Spinazie 3,60 tot ƒ5,— per 100 k.g. Aardbeien 0,88 tot 1,48 per k.g. Tomaten A 0,52 per k.g. B 0,49 per k.g. C 0,49 per kg. CC 0,38 per k.g. Bonken 0,49 tot 0,52 per k.g. Komkommers (w.) ƒ12,— p. 100 k.g. Peen 8,— tot 18,— per 100 bos. Bloemkool I 10, tot 22,— per lOOst. Bloemkool II 4,60 tot 16,— per 100 st. Rabarber 1,60 tot 3,10 per 100 bos. Witte Asperges f 0,26 tot f 0,42 per bos. Blauwe Asperges 0,12 tot. 0,26 per bos. Kipeieren (netto) 1,90 tot 2,- p. lOOst. (kleine) 1,70 per 100 st. Aanvoer 56698 stuks. MARKTBERICHTEN. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 15 Mei. Ter Veemarkt wa ren heden aangevoerd: 614 vette runderen, 396 vette kalveren, 251 schapen of lammeren, 837 varkens. Prijzen waren per i k.g.: Koeien 16 18 c„ 23 a 26 c„ 27 a 29 c„ ossen 17 18 c., 21 221 c., 25 26 c., vette kalveren 25 a 30 c., 37J 41J c., 45 k 50 c. Zui'g lam meren 4 ƒ9, pêr stuk; overj. lammeren ƒ5 5 ƒ11 per stuk. Varkens 14 15 c., 16 c. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 15 Mei. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 0,75 tot ƒ1. Zeeuwsche blauwe 1,70dito eigenheimers 5075 ct., idem bonte 1,70—2, bravo's 1,75red star ƒ1150—1,90, vocraardappelen °0°5 ct., alles per hectoliter, malta's 89 ct., springs dito 1?—13J ct. per k.g.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 3