I Hoofdpijn, Itfapij** 1/fUjnkardi's Voeder INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. Een ernstig ongeluk bij Koninginnebrug. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 17 MEI 1933. nog guc streken. De jjjl voerec wekk^ trage 1*3 verlaging j z(j op, da een „con al zeer De bo 1 Maart i maar b der lar de ver oog hoi aldu9 d van Dt naar r partje, slisse* D* den i teg€ heit ges' aan ver beb bet 1 eei eei ge- wc op de ge ui denkbeeld van den A. N. W. B., die bij de bevordering daarvan nog steeds vooraan staat en blijft strijden voor een verkeerswet en uni formiteit op liet gebied der verkeerswetgeving. Ook dank zij zijn actie voor veilig verkeer, mogen wij dezen Bond een sociale instelling noemen, welke geprezen en gesteund dient te worden dour het gansche Nederlandsche volk. Want zijn werk is sterk maatschappelijk, nationaal en internationaal, beschavend en ontwikkelend, practisch en ideëel. Zijn werk is inderdaad een wl&sbelang. Hulde en sleun aan den 50-jarigen A. N. W. B. We leven in een moeilijken lijd, waarvan ook de A. N. W. B. de gevolgen ondervindt, evenals zoovele andere vereenigingen. Ten deele zijn deze gevolgen toe te schrijven aan de veranderde mentaliteit der menschheid, aan het verminderde maatschappelijk besef en aan de toeneming van egoïsme en onver schilligheid, van zin naar genot. Talloos velen zijn er nog, die wel in staat zijn in deze benarde tijden te helpen nuttige instellingen in stand te houden, maar niet schijnen te beseffen, dat negatief blijven een factor is tot verdere verwording van land en volk. Wie de maatschappij niet verder wil doen zinken en begrip heeft van de eischen, waaraan de samenleving behoort te voldoen, zal ten volle bereid moeten zijn offers te bren gen om in deze tijden te helpen, nuttige instel lingen in stand te houden. Tot deze instellingen behoort ongetwijfeld de A. N. W. B. Nooit bij de pakken neer! is het devies van den Bond. Moge het ieders devies worden, want stilstaan en zich onttrekken aan den gemeenschapsplicht is voor ieder, die zich hier aan uit egoïsme of lakschheid schuldig maakt, een aanklacht. De A. N. W. B. moet de trots blijven van het Nederlandsche volk. Zijn werk is een lands belang, een belang voor iederen Nederlander. En daarom steune men het Bondswerk en doe men dit zoowel op moreele en ideëele als op practische motieven. Men doe het met geestdrift en met den aan drang der overtuiging, dat iedere Nederlander op den 50sten verjaardag van den Bond hem op daadwerkelijke wijze een blijk dient te geven van waardeering en genegenheid. Huldeprachtig! Maar steun daarbij. Ais de tienduizenden Nederlanders, die zich tot dusver afzijdig hielden, ertoe zouden kun nen besluiten, spontaan en met overtuiging, zich te scharen onder de vaan van den A. N. W. B., dan zai deze Bond, die in éénheid en eensgezindheid, in onverzwakten arbeid en onbaatzuchtigheid groot is geworden, dank zij zijn vrienden, zich in Juli a.s. aan Nederland kunnen vertoonen, krachtiger, actiever en veelzijdiger dan ooit. Dan zullen honderdduizend en wellicht meer Nederlanders het jubileum van hun Bond kunnen meevieren, daadwerkelijk of in ge dachten, met de gerechtvaardigde voldoening, dat dit zooveel geprezen Bondswerk voor een deel toch óók hun werk is'. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv.) VERHOOGT RECLAME DEN PRIJS VAN EEN ARTIKEL? (B. Selhorst.) Het zal U waarschijnlijk weieens overkomen zijn, dat een z.g. „Handige" verkooper, die zich uitput in het aanprijzen van zijn artikel als een van zijn hoofdargumenten naar voren brengt: En wij maken geen reclame voor ons artikel de kwaliteit, dat is onze reclame. Juist omdat wij geen reclame maken, kunnen wij zooveel goedkooper leveren dan onze concurrenten, want de reclame wordt toch door den consument betaald." Na zoo'n speech gaat menigeen redeneeren: „Ja, de man heeft gelijk, de fabrikant moet op zijn artikel verdienen. Hij verkoopt zijn artikel zoo goed koop mogelijk reclame is duur het moet uit de lengte of uit de breedte komen Ergo, ik moet de reclame betalen. Met andere woorden: reclame verhoogt den prijs van het artikel." Oogenschijnlijk is deze redeneering logisch, zoudt U zeggen. Maar als U eens wat dieper over deze kwestie gaat doordenken en U roept eens in Uw herinnering terug, voor welke artikelen deze argumenten gebruikt worden, dan zult U ongetwijfeld realiseeren, dat of het artikel den toets der vergelijking met concurreerende merken, wat de kwaliteit betreft, niet kan doorstaan, of, indien dit wel het geval is, zal het U verbazen, dat er nog iemand is, die dat artikel niet koopt. De schakel, die productie en consumptie verbindt is distributie, of populair uitgedrukt „verkoop". Om een verkoop tot stand te bren gen moet aan de volgende voorwaarden vol daan worden: 1. er moet een behoefte zijn voor het ar tikel 2. het artikel moet in staat zijn aan die behoefte te voldoen door een gezonde ver houding tusschen a. kwaliteit, b. prijs. Natuurlijk is het mogelijk, een verkoop tot stand te brengen zonder dat aan de tweede voorwaarde wordt voldaan, doch de kooper zal al heel spoedig de wanverhouding bemer ken en het artikel geen tweede maal koopen. Een dergelijke verkoop benadert dus „oplich terij" en is ten doode opgeschreven. „Dat is een keer, maar nooit weer", zegt men dan. Wij kennen'allen liet gevoel van wrevel, waar mede wij dat wel eens hebben gezegd, nietwaar. Om nu een geregelden verkoop te bereiken van artikelen, die aan bovengenoemde voor waarden voldoen, is werk noodig. De fabrikant moet zijn artikel aan den grossier en/of detail- list verkoopen. Deze weer aan den consument. Dit organisee'ren van den verkoop kost werk j en tijd" dus geld. De prijs, waarvoor een artikel aan den uiteindelijken consument moét ver kocht worden is opgebouwd uit: a. prijs van de grondstoffen; b. kosten van fabricage, transport, enz.; c. winst van den fabrikant; d. winst van den tusschenpersoou; e. kosten voor den verkoop. Bijzondere omstandigheden, als fiscale maat regelen marktfluctuaties sociaal-econo mische toestanden, enz. buiten beschouwing gelaten kunnen wij zeggen, dat een ver- groote omzet het mogelijk maakt, voordeeliger grondstoffen in te koopen, immers in grootere hoeveelheden tegelijk. Krijgt men massa- fabricage, dan worden de kosten per eenheid verlaagd. De winst van den fabrikant kan per eenheid lager worden en in vele gevallen, ook die van den tusschenhandel. De eenige factor, die verhoogd wordt is de factor e, de kosten van den verkoop. Maar en hierop komt het aan; de snelheid, waarmede het artikel van den producent verhuist naar den consument is die verliooging van de kosten van c niet alleen ten volle waard, doch bewerk stelligt, dat, niettegenstaande de factor e hoo- ger wordt, liet totaal der factoren, die tezamen den verkoopprijs per eenheid bepalen, lager wordt, m.a.w. het artikel goedkooper wordt. Welke rol speelt nu de reclame hierin? Re clame is niet anders dan een steun aan den verkoop, een manier om den verkoop tot stand te helpen brengen, te stimuleeren. Denkt U zich eens een artikel, waaraan be hoefte bestaat, doch waarvan het bestaan U niet bekend is. Hoe moet hieraan bekendheid worden gegeven? Denkt U eens, dat de fabri kant en/of "tusschenhandel moet afwachten tot toevallig Uw aandacht op dit artikel valt. Of denkt U eens dat iedereen, die voor koopen van dit artikel, persoonlijk hierop attent ge maakt moet worden door het bezoek van een verkooper? Hoe lang zou het duren, voordat het verkoopen hiervan tegen een redelijken prijs rendabel gemaakt kan worden? Dit is immers bij de constellatie van onze maat schappij niet mogelijk! Hoeveel tijd zou het dan niet kosten, eer de productie zoodanig zou zijn, dat ze loonend werd en wat zou zulk een artikel, naar verhouding tot de behoefte-be vrediging, die het geeft, niet moeten kosten! Schakel nu eens de factor „reclame" in de organisatie van den verkoop in. Wat zien wij dan gebeuren? 1°. het artikel wordt, indien het daarvoor in aanmerking komt, aantrekkelijk en degelijk verpakt 2°. liet wordt aangeprezen. 3°. de prijs wordt bekend gemaakt. Hiermede wordt de producent en tusschen handel gedwongen de kwaliteit te handhaven j en in geval van concurrentie den prijs zoo laag mogelijk te houden. Het hangt nu slechts af van een verstandige verkooppolitiek, welk con- curreerend artikel bij ongeveer gelijke kwa liteit het grootste deel van de markt zal veroveren. En een van de belangrijkste onder deden van de verkooppolitiek, is de reclame- politiek. Een gezonde reclame-politiek voert op de snelste wijze tot verhooging van den omzet indien het artikel aan de twee eerder genoemde voorwaarden voldoet. Bij een vergrooten omzet zal de producent, respectievelijk de handelaar in staat zijn, door zijn grootere winstmogelijkheid; a. de kwaliteit hooger op te voeren, of b. den prijs per eenheid te verlagen, of c. bij gelijken prijs de eenheid grooter te maken, of d. op de een of andere manier service te verleenen aan zijn clientèle. Al deze mogelijkheden komen hier op neer, dat de consument, als gevolg van de gevoerde reclame, meer waarde voor zijn geld krijgt, m.a.w. in feite komen ze neer op prijsverlaging. En of het nu een fabrikant of een winkelier betreft, het blijft om het even. De wijze, waarop de reclame wordt gevoerd is uit aen aard der zaak voor den fabrikant verschillend van dien van den winkelier. Maar hoe het ook zij indien op een gezonde basis reclame wordt gemaakt, indien de kosten voor reclame in een gezonde verhouding staan tot de overige kosten, die den verkoop beïnvloeden, indien de wijze waarop de reclame tot uiting komt, goed is, dan is er geen twijfel aan, of reclame leidt er toe, den verkoopprijs ie verlagen. Rieten dak door ratten vernield Het rieten dak van een boerderij in de buurt van Alkmaar vertoonde aan de binnenzijde groote gaten, die door ratten werden veroorzaakt. Ten einde raad nam de eigenaar een proef met Rodent, met liet ge volg dat lilj 's morgens tal van doode ratten vond en nadien geen rat meer heeft gehoord of gezien. Eén doosje Rodent heeft hem voor honderden guldens reparatiekosten gevrijwaard. Laat Uw eigendommen niet door dit schadelijke ongedierte vernielen. Maak voor goed een eind aan de rattenplaag door aanwen ding van Rodent. Het trekt ratten en muizen on weerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos 50 ct. of een dubbele doos k 90 ct. en morgen zult U van rat en muls bevrijd zijn. O. a. bij alle dro gisten. Imp.. Fa. B. Meindersma - Den Haag.' B47 (Adv.) Het formulier is verkrijgbaar by de Directie, Anna Paulownastr. 20, Den Haag en bij de secretarissen der districten van de Tarwe- Organisaties. Zuid-Holland: J. Buth Dzn. 147a, Herkin- gen; A. Joppe Kaatsbaan 14, Brielle. VOETBAL. ROGGE INVENTARISATIE IN N00R0- HOLLAND EN ZUID HOLLAND. De Tarwe-Organisatiea in Noord-Holland en Zuid-Bolland maken bekend, dat zij voor ieder dezer provincies gesticht hebben een Gewestelijke Rogge-Stichting. Als zoodanig deelen zfj mede, dat door de Regeering een steunmaatregel voor rogge in uitzicht is ge steld, voor zoover deze rogge groeit op GROND WELKE NA 1905 IS ONTGONNEN. Inpolderingen of droogmakerijen gelden niet als ontginning. Alleen die landbouwers komen in aan merking, wier bedrllf geheel ofoverwegend bestaat uit, sedert 1905 ontgonnen gronden en die kunnen aantoonen, dat zjj daarvan regelmatig rogge hebben verkocht. Landbouwers, die meenen in aanmerking te kunnen komen, dienen VOOR 17 MEI 1933 een inventarisatieformulier van de Rogge- Stichting te hebben ingevuld. Flakkae viert zijn Kampioenschap. Vrijdagavond vierde onze zoo populaire voetbalclub iu een allergenoegeltjkste stem ming haar behaald kampioenschap. Onnoodig te vertellen, dat er heel veel belangstelling voor was, en als voorzitter de Heer Hendrik Hartog - heel wat beter overigens bekend onder zijn bijnaam met een keurige speech den avond opent en de bezoekers en ciub- afgevaardigden begroet, dan bltjkt het in hoe ruime mate van het behaalde kampioenschap notitie is genomen. De ruimte gebiedt ons om kort te zijn, na de speech van den voorzitter kreeg de eere-voorzitter de Heer Haagens het woord, die heel veel vriendelijke woorden richtte tot de aanwezige kampioen voetballers en daarbij niet vergat het niet- aanwezige lid Lieven Lodder, die nog altijd ziek is, zij het dan herstellend, maar die in de allereerste plaats een herwonnen gezond heid wordt toegewenscht na zijn hevige griepaanval. Niet alleen de aanwezige eerste- elftallers kregen den lof, die ze zoo verdien den, de eere-voorzitter richtte nog enkele woorden tot een der in de zaal geblevenen, een der oprichters, die nog altijd lid is van de club met de eere-voorzitter Haagens nog de eenige en behalve als reserve ook op enkele andere punten nog verdienstelijk is voor het geel-blauwe clubleven, de heer J. Boomsma. Als persoonlijke herinnering verkregen al de spelers, die meegedaan had den tot het verkrijgen van bet kampioen schap een herinneringsmedaille. Daarna kwam het woord aan de afgevaar digden van diverse vereenigingen, ten eerste de supporters-vereeniging, bij monde van den heer Bruggeman. Woorden vergezeld van een fraaie mand bloemen. Laten we zeggen de verhouding tusschen Flakkee en supporters club is buitengewoon goed. Dan kregen we den heer Bogorman, namens Sempre Crescendo, die Flakkee een eerste klasseschap K.N.V.B. toewenschte en het hoopte te beleven dat er nog eens Flakkee-enaars in het oranje-shirt zouden mogen spelen. Na den heer Bogerman kwam de heer Haagens namens Sparta- Hygiêa, en daarna de heer J. Boomsma namens de Zwemclub. Deze werd opgevolgd als spreker door den heer S. Wijnhoff voor de korf bal vereeniging en als deze het podium verlaat komt de jeugdige heer Vis van Heemst namens de boksclub. Daarna komt de heer Smaale, namens den R.V.B. die den vertrekkenden club de beste wenschen mee geeft in den K.N.V.B. Vervolgens komt de vertegenwoordiger van Erasmus, die veel vriendelijke woorden zegt tot Flakkee en aanhaalt dat op Flakkee van toepassing is het woord, wie hier als gast naar binnen gaat komt nooit te vroeg, doch steeds te laat. En al deze vertegenwoordigers laten de hartelijke woorden vergezeld gaan van bloe men en bloemenmanden. Dan als laatste verschijnt de heer De Wilde, die z(jn afscheid helaas had aangekondigd van het voetbalveld. Studie-redenen zijn de oorzaak. HU heeft nu acht jaren in Flakkee 1 gespeeld, zijn eerste wedstrijd was in Hellevoetsluis, hU hoopt en we steunen deze wensch dat zijn laatsten wedstrijd voor Flakkee 1 ook in Hellevoetsluis zai zijn. Nu, een chris telijke wensch van onzen jaap. Maar de heer De Wilde heeft een aardig idee. Het is de gewoonte dat sportmenschen, die veel voor de club gedaan hebben, een clubonderscheiding verkrijgen. In Engeland krijgen raceroeiers de cap, in Holland de clublinten, welnu, aldus de heer De Wilde, dat komt de sportieve sportmenschen toe. Daarover heeft hij zijn gedachte laten gaan, - en de heer De Wilde is een zeer bekwaam en artistiek teekenaar tot het idee is h(j gekomen dat een geel-blauwe das voor Flak kee het aangewezen onderscheidingsteeken is. En zulk een das heeft hH ontworpen. Helaas waren de dassen nog niet klaar op tijd, hfl had er een aantal besteld om ze dezen avond uit te reiken, doch daarvoor heeft hij nu maar een aantal dassen op papier geteekend, en uitgeknipt. Deze moeten de gelukkigen van avond nu maar over hun gewone das dragen. De ontworpen das blijkt geel te zijn met oen breeden band blauw, daarnaast aan iederen kant een smalle band blauw. Deze papieren dassen werden uitge reikt door den heer De Wilde, in de eerste plaatB zijn voorzitter-aanvoerder den heer Hartog, daarna krijgt de heer Haagens - tot je geluk, Henri, heb je een jaar in het eerste gespeeld, anders kreeg je hem heusch niet! de tweede; oud-aanvoerder den heer Gous- waard (Leen van Keetje), krijgt de derde; de beer Fun, de handigste keeper dien we hebben gehad, aldus de uitreiker, de vierde; onze beste voorhoedeman, de heer Van Beek krjjgt de vijfde das; de zesde was be stemd voor den heer Lodder, als het meest entousiaste lid, doch deze is ziek en zijn das moet dus bewaard blijven. Het meest enthou siaste oud-lid krijgt de volgende eere-das, en dit blijkt dan Fun's voorganger de heer Boomsma te zijn. Het uitreiken van al die dassen heeft veel succes en enthousiasme. En daarmee is een aardige en zeer sym pathieke onderscheiding ingesteld, een on derscheiding, en we hopen dat alle voetbal lers zullen helpen diteere-teeken als zoodanig te handhaven, die alleen gedragen mogen worden door die leden, die minstens één jaar vast in Flakkee I hebben gespeeldl De Voorzitter had werk al deze sprekers te beantwoorden, en speciaal de scheidende speler de dassen-ontwerper, kreeg een har telijk woord. Is niet per slot iemand, als onze Jaap, die door weer en wind heen met de fiets kwam, waar je ook spelen moest, van Oost-Voorne tot Rotterdam, altijd pre sent was, altjjd opgewekt en monter, niet het meest enthousiaste lid! En het is, zooals de heer Hartog zeide, dat Jaap's afscheid een grond-gedachte heeft, waaraan niet te tornen was, maar voor allen bij Geel-blauw is het afscheid betreurd, doch vergeten kun nen ze hun makker niet, vangwien ze hopen dat hij toch nog menigmaal zij het als gast zijn neus zal laten zien, waar geel-blauw moet spelen I Daarna heeft het trio De Laat op zeer ge- noegelljke wijze de verdere uren helpen ver zorgen we roemen speciaal de voordracht van „Geen Zorgen" - aan het slot kwam een bal, dat druk en gezellig was, waardoor op zeer genoegelijke en hartelijke wjjzeeen zwaar bevochten maar verdiend kampioen schap dat behaald werd, gevierd is. FlakkeeA.V.S. Zondagmiddag hadden we A.V.S. op be zoek bij Flakkee. Onze geel-blauwen schenen in het begin nog een klein beetje kampioens- fuif-beenen te hebben, maar tegen het einde was dat er toch uitgetrapt. A.V S. toonde een stevige eerste-klasser te zijn, maar met het typische gebrek van een goeden schutter in de voorhoede. Als A.V.S. deze had gehad, nu dan betwijfelen we oprecht of Flakkee wel een overwinning had gehad. Flakkee speelde eerst met den wind mee en fokte vrU gauw twee doelpunten, waaraan de doel man wel een beetje schuld had, vooral het tweede, dat uit een corner kwam, door Korte- weg voorgezet zoo scherp als „zijn baas het vroeger deed!" In ieder geval, de bal zat on verwacht. Na de rust zakt het spel wat in, A.V.S.gaat ophalen, hun aanvallen zijn stevig in elkander gezet, en met een fraai schot moet de toch altijd uitstekende doelverdedi- ger Fun A.V S. een punt laten. Van Beek gaat spil spelen, en dat geeft een merkbare verandering. Van den Doel is geen ideaal spil, al doet hij zgn best. Van Beek weet precies wat een bal moet doen en hoe een voorzet voorgegeven moet worden. Opeens is er gang en vaart in het Flakkee-spel en kort achter eikander geeft van Beek twee fjjne passes naar voren die goals worden. Flakkee is zeer gevaarlijk, A.V.S. is sterk de mindere nu, al heeft ze den wind mee. Op werkelijk fraaie wijze stopt de Rotterdamscbe keeper een kogel van Van Beek. Maar onveranderd komt het einde, waarin de gasten tot de erkenning kwamen dat Flakkee toch kam- pioens-bloed in zich heeft. Jammer was het dat hun doelverdediger, die heel vaak zeer fraai redde en toonde uit het goede keepers hout gesneden te zijn, in het begin een paar blundertjes maakte. En ten slotte, een bericht dat onze geel- blauwen en hun aanhang met groote vol doening zullen ontvangen, nml. dit.j.l.Zon dag heeft Erasmus zich volledig herstelt door met 9—1 van Noordereiland te winnen. Hiermee is Erasmus buiten degradatiege vaar, en voor ons, Flakkeesche sportmen, geeft dit bericht en deze overwinning een gevoel, alsof de overwinning er een van ons Flakkee zelf was. Onzen zoo sympathieke Rotterdamscbe Erasmianen onze hartelijke gelukwenschen met hun eerste-klasse-schap- behoud en een weerzien in den K.N.V.B als deelgenoot 1 J. B HERRINGEN. Zaterdag j.l. speelde de voetbalvereeniging uit Dirksland een wed strijd tegen die van deze gbmeente, waarbij gelijk spel werd gespeeld 3-3. OUDE TONGE. Wegens niet opkomen van N.T.V.V. is de match tusschen eerstge noemde en Xerxes Zaterdag j.l. niet door gegaan. DEN BOMMEL. Voetbal. J.l. Zaterdag speelde V.I.O.S. I tegen D.JS. luit Middel- harnis Als om half zoven onder leiding van scheidsrechter Karl Zimmel wordt begonnen blllkt V.I.O.S, 2 invallers te hebben. Van stonden af wordt er bijzonder stevig gespeeld zoodat er verscheidene botsingen plaats hebben waartegen de scheidsrechter niet altijd even correct optreedt. Ook't voor durend zwaar aanvallen door de V.I.O.S. midvoor van de D.J.S. doelverdediger is niet altfid even correct. Na ongeveer 20 min. spelen volgt een mooie aanval van rechts een scherpe voorzet en V.I O.S. linksbuiten welke naar binnen is geloopen schiet onhoudbaar in. .D.J.S. maakt echter spoedig gelijk. Doch V.I.O.S neemt wederom de leiding door een pracht kopbal wederom van haar linksbuiten. Doch D.J.S. maakt weer gelijk. Met 2-2 stand komt de rust. Na de rust is D J S. over alle linién sterker. Toch duurt 't nog ongeveer 40 min. voor z(J een doelpunt weet te scoren hierdoor haar overwinning van 3—2 tot een feit makend. Duivenvlucht. De uitslag van de ge houden wedvlucht uit Mons (146 K.M is: Losgel. 8.20 uur; Aankomst le duif 11 48.10, laatste 12 34.58. De pijlzen werden gewonnen als volgt: le, 8o, 4e, 5e en 8eprijs Kwaker- naat Meijer; 2e pr. Ant. Polak; 6e en 9e pr. Joh. du Pree; 7e en 10e pr. P. Mast. A.s. week wordt ingekorfd voor Noyon (Frankrijk). FLAKKEE KAMPIOEN! 4 November drie en twintig Stapt Fiakkee in d' R.V.B. En April nu drie en dertig Wordt zij lid K.N.V.B. Om de spelers hier te noemen Die hun steun hebben gebracht, Zijn te veel om hier te pennen Maar nog dank voor hunne kracht, 't Elftal van 't seizoen van heden Dat haar bracht uit R.V.B. Ongetwijfeld reuze krachten Waarmee allen z(jn tevree, Fun als doelman klein maar dapper Is ztjn plaats dan dubbel waard, Werd zelfs door zijn tegenstanders Als de jo-jo man vermaard; Als een rots al in de branding Staan daar tevens Hartog-Bund Wie haar dan ook mag ontmoeten Voelen 'zich geslagen, munt. v. d. Doel plus Smit en Driesse Zien w' op 't middenveld daar gaan; Ja, deze jongens stoere werkers Voeren d' aanval steeds maar aan. Van Beek, Van Es als linkervleugel Zorgen beiden voor hun taak; Van Es als echte R.V.B.er, Van Beek meer technisch vlug en raak. De middenvoor niet te vergeten 'tls Hartensveld, de kleine man Die zoo snel en vlug kan spelen Maar ook wel eens missen kan. Hoogmoed nog en Van der Meide 'tZijn de jongens vol van moed, Hoogmoed als een technisch speler, Van der Meide stug als 'tmoet. Laat die klok maar luiden Laat ze maar begaaü; Een sterke ploeg moet komen Om Flakkee nu te slaan!! SOMMELSDIJK. M. V. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ondergeteekende, A. J. van Oosterom, onderwijzer aan de School met den Bijbel te Ooltgensplaat, verklaart door deze, dat hU de schrijver is van het Ingezonden Stuk in de „Maas- Scheldebode" van 5 April j.l. onderteekend „AbonDé"en met het opschrift „De School waaraan de natie gehecht is". De bewering dat de heer L. A. Hobbel gescholden heeft en de „Maas- en Schelde bode" bezwadderd, erkent ondergeteekende alle grond te missen. Waar op de moraliteit, noch op de solidi teit van den heer L A. Hobbel niets valt aan te merken, noch op diens godsdienstig gedrag, trekt ondergeteekende de door hem gebezigde uitdrukking dat geld en een klin kende naam nog geen waarborg zijn voor verstand, fatsoen en eer dan ook gaarne in. Waar de heer L. A. Hobbel reeds sedert jaren bestuurslid is van verschillende ver eenigingen en instellingen en men hem als zoodanig behoudt, omdat men er van over tuigd is, dat hij zich niet beschikbaar zou stellen als zoodanig voor instellingen, welke geen goed doel beoogen, mag hieruit wel de conclusie worden getrokken, dat hij geen Voorzitter van Volksonderwijs geworden zou zijn, indien de Openbare Schaol waarvoor hij strijdt, een instituut-was, waar ook maar iets op aan te merken viel. De bewering van ondergeteekende, dat de heer Hobbel bewust zjjn partij alsmede zijn school vernietigt, trekt hij dan ook geheel in, en spreekt de hoop uit, dat de heer Hobbel nog vele jaren bestuurslid moge zijn van al die vereenigingen, welke het alge meen belang beoogen en dus ook, dat hij nog vele jaren Voorzitter moge blijven van Volks onderwijs, omdat hij iemand is, die steeds oprecht voor zijn meening durft uitkomen, hetgeen zoowel door voor- als tegenstanders op hoogen prijs dient te worden gesteld. Ik hoop den heer L. A. Hobbel hiermede dan ook volkomen te hebben gerehabiliteerd en mtj nimmer meer voor dergelijke onver kwikkelijke zaken te leenen. A. J. VAN OOSTEROM. OUDE TONGE. Geboren: Aren Johannes, z. v. Leendért Barnat en Lena KroonGerrit-, z. v. Mattheus de Korte en Lena du Pree; Pietertje Josina, d. v. Johannis van Zanten en Leentje 't Hart; Hugo, z. v. Anthontj Jacob Boom en Jacoba Maria Gebraad. Gehuwd: Adrianus van Kampen,jm.2Sj. en Pieternella van Wezel, jd. 23 jaar. Overleden; Cornells, 7 mnd.z.v. Josephus ,T. Stoop en Wilhelminavan de Ven;Neeltje Wittekoek, 65 wed. van Pieter Kardux; Maria van de Tonnekreek, 68 j., wed. van Bastiaan Stander. DEN BOMMEL. Ondertrouwd: J. Kemp en J. A. Arens- man; F. Butjs en P. G. Hameeteman. Een auto in de Koningshaven gered Ernstige verkeersstagnatie in verbam bergingspogingen. Gisteravond omstreeks half-ell is l Koninginnebrug alhier een ernstig ol geOpUrdat tijdstip zou de Koningim worden geopend. De gebruikelijke stopll waren ontstoken en de beide kleppen omhoog, juist toen uit de richting v| Van der Takstraat een gesloten perj auto kwam aanrijden. De bestuurder i| blijkbaar niet, dat de brug open ging reed de vaste overspanning op, hoewi agent van politie hem nog trachtte te schuwen. Het reeds voor de brug wacl publiek zag tot zijn ontzetting den auto rijden en hoewel men door schreeuw- wenken probeerde de aandacht van de' stuurder te trekken, reed de wagen f onder het snel dalende portaal van de delijke brugklep door. De bouw van dez is Jzoodanig, dat de rijweg van de kt het open gaan van de brug een steeds g wordende ruimte tusschen den pijier e brugdek vrij laat, m.a.w. bij gehec staande brug staat het wegdek van de vrijwel loodrecht op dat van den pijli tusschen beide gedeelten is een open r van ongeveer twee meter ontstaan. De auto is onder het dalende porta tusschen de beide gedeelten van het wfl door gereden. Vermoedelijk heeft de bestdj op het laatste oogenblik het ongeluk! aankomen, althans de wagen maakte ling een korte zwenking, maar de bestij kon niet verhinderen, dat zijn wagetj pijler in het water stortte. Hoeveel personen er in den wagen I was, op het oogenblik waarop we dit schi! niet bekend. Het is echter niet aan tl onderhevig, of allen zijn verdronken. Terstond is van alle kanten hulp toegel De brandweer zond een reserve-autol reddingsmateriaal; de rivierpolitie stl twee booten met dreggen en ook vatl Havendienst was er spoedig een boof plaatse. Met man en macht is men aa I werk gegaan om naar den gezonken ac zoeken. Bij dit werk moest uiteraard del geopend blijven. Daardoor is natuurlijll geweldige verkeersopstopping ontstaan. Het is al herhaalde malen gebeurd autobestuurders, die ter plaatse onbl zijn, ondanks de roode seinlichten, doo gereden. Tot nu toe heeft men hen nog kJ waarschuwen. Ditmaal is er een ernstig luk gebeurd. Het blijkt dus wel, dat de van waarschuwen onvoldoende is. Onder het publiek deed vannacht nekkig het gerucht de ronde, dat op hel ment, waarop de auto in de haven stortte van de inzittenden uit den wagen is ges gen. Men zou den man hebben zien zwerr Aangezien evenwel nergens een drenk aan den wal is gekomen is dit gerucht on tenzij de man kort daarna toch in de die verdwenen en verdronken. Om kwart voor één vannacht had mei gezonken auto nog niet vast. Bij het bergingswerk waren o.a. t woordig de heeren W. A. Keeinan, hoofefl van de Rotterdamsche Vrijwillige brand ir. A. H. P. van Riemsdijk, chef van den c van de Openbare Verlichting van het G. Pellenhoft, hoofdopzichter en De Keyzei zichter van de afdeeling brandbluschmidd T. Alberda, commissaris van politie in c afdeeling; A. Kortland, adjunct-havenme en E. van Binsbergen, chef van de Ri politie, tal van chefs van de R. E. T. enz:. Van de firma Tresfon waren twee t wagens aanwezig om den wagen op der te trekken, maar zooals wij reeds schrevei om kwart voor één de wagen nog niet gemaakt kunnen worden. Om één uur heeft men verbinding ku krijgen tusschen de beide takeiauto's et zwaar onder water liggend voorwerp vermoedelijk de gezonken auto is. Om 10 minuten over eenen is de kab- jveschoten. Men heeft daarop besloten duiker te ontbieden, iets, wat naar mei van deskundige zijde verzekerde, veel e had moeten doen.'Trouwens liet leek or liet bergingswerk nog al aan een eer leiding te ontbreken. Men had te maken chefs van den havendienst, chefs van de bi weer, chefs van de politie, chefs van de t enz. Men heeft, zoodra de kabel los was gesel op last van commissaris Alberda de bru sloten, *en einde het verkeer door te laten, zou loen wachten op de komst van den du Naar wij vernemen is de berging verde gedragen aan de firma De Graaf en Koe alhier. De duiker zou vannacht nog trachterl kabel onder den auto door te halen. Er stond, toen de auto in het water sta ruim 12 meter water. Nadien is een krac ebstroom ingetreden. Openbare vergadering van den GemeentJ van DIRKSLAND, gehouden op Vi 12 Mei 1933, des avonds acht uu Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, de Edelachtbare heer b meester D. J. Visscher, opent de vergad met gebed, waarna de notulen worden ge en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken:

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2