IJZEN EDING MANN iden Bank M i ONZE EILANDEN a hoogstraat jddelharnis, Brielle, Ooltgensplaat 'AARKAS 4% r GELD OP HYPOTHEEK 5 No. 51 6 Mei 1933 PLAATSELIJK NIEUWS cM Allerliefst Kinderjurkje v, Vistra Imprime, bolero-' model, uni rest ent kraag) rok met plooien, lo vete mooie kleuren. Lengte 65-95 cM. /f|1 '65 cM. M. Kleine e«r upons - Rekening-Courant IbuRT SAFE-LOKETTEN ICHT ALLE BANKZAKEN KP den le Zaterdag van elke maand, des middags AKERSHOEK; te OUDE TONGE lederen Vrijdag- fcr In Hotel DE WEERD. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 6 MEI 1933. De installatie van den lieer \V. J. Bunker- sluot, Burgemeester van Oaltgeuspluut, als Burgemeester van Den Bommel. Donderdagmiddag te hall drie zou de in stallatie plaats hebben van den nieuw be noemden Burgemeester dezer gemeente. Reeds vroeg in den morgen wapperden de driekleuren van de openbare gebouwen, alsmede van vele particuliere woningen en schepen. Te twee uur 15 min. in den namiddag arriveerde de Burgemeester per auto uit Ooltgensplaat, gevolgd door zyn zoon, de beide wethouders en alle raadsleden ten gemeentehuize. Daar waren reeds de raadsleden, de ge meenteambtenaren en vele anderen aan wezig om de installatie luister b(j te zetten. Te half drie uur opende wethouder Jonge ling de openbare vergadering van den ge meenteraad met gebed, het lezen der notulen van de vorige vergadering werd aangehou den tot de eerstvolgende vergadering. De heer Hokke had mededeeling gedaan dat by wegens ziekte niet aanwezig kon zjjn en de heer Butb was eveneens nog niet hersteld van zijn ziekte. Daarna werd voorlezing gedaan van het Kon. Besluit waarby de Heer W. J. Don kersloot tot Burgemeester dezer gemeente was benoemd. Daarna sprak wethouder Jongeling den Burgemeester toe ais volgt: Mijnheer de Burgemeester Ik wensch U geluk met uwe benoeming tot Burgemeester dezer Gemeente, maar ik mag U niet verhelen dat het zooeven voorgelezen Kon. Besluit een groote teleurstelling bevat voor den Gemeenteraad en het grootste deel der inwoners dezer gemeente. Immers werd in de laatste vergadering van den Gemeenteraad besloten per request er bij H. M. de Koningin en bij haar Commissaris in deze provincie op aan te dringen in geen geval een Burgemeester te benoemen uit een naburige gemeente. Aan dien wensch is geen gehoor verleend, ja we moeten zelfs tot de conclusie komen dat opzettelijk de wensch van den Raad werd ge negeerd. En waarom? ja waarom als argument van de tegenstanders van een Burgemeester van den Bommel alleen, wordt aangevoerd dat, nu het ambt van Burgemeester en Secretaris geschei den wordt, het salaris van den Burgemeester te klein werd om van te leven. Dit argument gaat niet geheel op, daar er liefhebbers waren welke ook alleen als Burge meester wenschten benoemd te worden. Neen de oorzaak zit veel dieper, den Bommel moest gestraft worden, ze had het aangedurfd om tegen den zin der hooge ambtenaren in den Haag in, haar eigen boontjes te doppen en beter te weten wat den Bommel noodig had. De heeren waren op hun teenen getrapt en namen nu revanche. Het belang der Gemeente den Bommel werd daarbij allerminst als uitgangspunt genomen. Wij moeten ons vanzelf neerleggen bij dit besluit en buigen voor het gezag, maar er is tweeërlei buigen, met liefde en eerbied èn noodgedwongen. De Gemeente den Bommel heeft in den Haag een slechten naam gekregen, toen Burge meester Brouwer in 19°8 werd geïnstalleerd, werd de bevolking dezer Gemeente door den heer D. Schaafsma genoemd rustig en ordelijk, nu staan we in den Haag bekend als onrustig en onordelijk, een bevolking welke met straffe hand moet worden geregeerd. Welnu we zijn 4J jaar met straffe hand ge regeerd en het resultaat is dan nu dat we van een rustige, een onrustige bevolking zouden geworden zijn, tenminste als dat waar was, maar de maand gedurende de vacature van een burgemeester heeft al bewezen dat het niet waar is en den Bommel weder precies zoo rustig en ordelijk was als D. Schaafsma in 19°8 beweerde. Hoe komt dat? Dit komt omdat den Bommel niet geregeerd wil worden als ten tijde der Middeleeuwen, toen er nog roofridders bestonden, maar zooals het in een goed georganiseerden 'democrati- schen staat behoort. We zijn dan ook er van overtuigd dat, wan neer H. M. de Koningin beter was voorgelicht, deze benoeming anders was uitgevallen. Bij alle teleurstelling is er echter één licht punt, n.l. de persoon van den nieuwbenoemden Burgemeester, er bereikten ons gedurende de jaren dat gij te Ooltgensplaat dat ambt be kleedde goede geruchten en we zijn dan ook vol hoop dat we niet weder onder een regime zullen komen, welke tot botsingen aanleiding kan geven. Gedurende den tijd dat ik U, Mijnheer de Burgemeester heb leeren kennen als medelid der Gascommissie voor Oostflakkee, heb ik ook altijd met U gesympathiseerd, zoodat ik geen reden heb om te veronderstellen dat we met U niet zouden kunnen samenwerken. Van mijn kant beloof ik U, zoolang ik nog fungeer als raadslid en wethouder, alle mede werking en ik hoop die ook van U te onder vinden. Wanneer U eenigen tijd hier zult werkzaam geweest zijn ben ik er niet ongerust over of gij zult met ons instemmen dat den Bommel nog zoo kwaad niet is. We hebben op den Bommel wel wat anders te doen als Burgemeesters dwars te zitten. We verkeeren evenals in andere Gemeenten, in groote moeielijkheden wegens de vele uitgaven en de kleine inkomsten tengevolge der econo mische crisis en liet probleem der werkloosheid en werkverschaffing is daarvan de kleinste niet. Waar ge ook in Uwe andere Gemeente met dezelfde moeilijkheden hebt te kampen, zijt ge niet onvoorbereid 0111 ook deze moeilijk heden te bestrijden. Ik besluit met den wensch dat de Almach tige God, wiens hulp gij hebt ingeroepen bij Uwe eedsaflegging, U moge sterken en schra gen bij de uitoefening van Uw ambt als Bur gemeester dezer Gemeente. Mag ik U nu het voorzitterschap van deze vergadering over dragen en U het teeken van Uw ambt over handigen. Daarop nam de nieuwe Burgemeester het woord. Alvorens mijn ambt te aanvaarden als bur gemeester van Den Bommel zij het mij ver gund in verband met mijn benoeming tot burgemeester van de gemeente woorden van dank te spreken tot H.M. de Koningin en Z.Exc. den Minister van Staat, Jhr. van Kame- beek, Commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland. Het is wel onder zeer moeilijke omstandig heden, dat ik mijn ambt in deze gemeente aan vaard, aldus spr. Allerwegen is er druk en tegenslag en vooral de groote werkloosheid baart zorgen. Vertrouwend op God willen wij dan ook de toekomst tegemoet treden. Ik heb verwacht, dat gij teleurgesteld zoudt zijn, omdat uw wensch niet ingewilligd werd ten aanzien van een nieuwen burgemees ter, die gij gaarne in uw gemeente zag wonen. Ik kan hetgeen de heer Jongeling daaromtrent gezegd heeft begrijpen, wat hij overigens ge zegd heeft, kan ik niet onderschrijven. in dezen tijd is echter behoefte aan samen werking en eensgezindheid. Laten we steeds voor oogen houden, dat eenheid is macht, doch dat verdeeldheid de zoo noodige kracht breekt. Ik dank wethouder Jongeling voor de vrien delijke woorden, die hij aangaande mijn per soon gezegd heeft en ik hoop, dat we steeds op elkander zullen kunnen steunen, welke wensch spr. ook uitte tegenover wethouder Lokker, de raadsleden, den secretaris, den ontvanger der belastingen, de politie, den opzichter en de gemeentewerklieden. Ik roep u allen, ook gij burgers van Den Bommel, op tot samenwer king, aldus spr. Ik ben voor velen uwer geen onbekende, ook de gemeente is mij geen onbekende, hoewel ik natuurlijk niet op de hoogte ben met alle toe standen en gijlieden mij nog zult moeten leeren kennen in mijn persoonlijke gebreken en mis schien ook enkele kleine gaven. Ik wensch mij echter te geven in het belang van Den Bommel en zal niet anders voorstaan. U kent mij in mijn politieke overtuiging. Ik ben van huis uit antirevolutionair, ik zou haast zeggen er erfelijk mee belast. Doch ik wensch boven de partijen, onpartijdig, de gemeente te leiden, zooals ik dit ook steeds in Ooltgensplaat naar eer en geweten heb gedaan en ik vertrouw dan ook op den steun van de geheele gemeente. Ik aanvaard mijn ambt niet in eigen kracht, maar hopende, dat God mij kracht en wijsheid moge geven in deze moeilijke dagen: aan Zijn zegen is alles gelegen! Mijn plicht is het gezag hoog te houden en alle revolutionaire stroomingen tegen te gaan, maar overigens zult gij mij leeren kennen als een soepel man, die voor allen en onder alle omstandigheden bereid is een ieder te ontvan gen en te steunen waar zulks mogelijk is. Laten wij als gemeenteraad eenvoudig, trouw en eerlijk de belangen der gemeente bespreken. Elkander niet afbreken, maar waardeeren het goede, dat in elk van ons aangetroffen wordt. Binnen en kele jaren zal dan gezien worden, dat de uitslag bevredigend zal zijn. Ik dank u nogmaals, ondanks uw teleurstel ling, voor de prettige ontvangst mij als bur gemeester van Den Bommel bereid. (Applaus). Ook de tweede wethouder aprak het nieuwe Hoofd der gemeente toe, hetwelk w(j hier onder laten volgen. Hooggeachte Heer Burgemeester. Als tweede wethouder dezer gemeente wensch ik U hartelijk welkom te heeten in ons midden. Moge het U gegeven worden in de verschil lende betrekkingen door U bekleed, tot heil van deze plaats werkzaam te zijn. Mijn steun en medewerking voor zoover die Van eenig nut kunnen zijn bij de vervulling van Uw moeilijke taak, worden U van gan- scher harte toegezegd. Ik hoop en vertrouw, dat die ook van andere zijde niet zullen ontbreken, en we steeds voor oogen houden, dat ge hier optreedt als Burger vader volgens den wil van H.M., onze geëer biedigde Koningin, wier keuze wel niemand wenscht te wraken, allerminst eenig lid van den Raad. Houthuizen: In da eerate plaats, edelacht bare Heer Burgemeester heet ik U welkom in onze gemeente. Zeer terecht heeft de heer Jongeling reeds opgemerkt dat het ver langen dezer gemeente is uitgegaan naar een eigen Burgemeester, dit verlangen is echter door de overheid niet ingewilligd. Gelukkig is echter de keuze gevallen op geen vreemdeling voor en in deze gemeente en ik feliciteer U van harte met deze benoe ming. Ik hoop dat God U kracht moge geveD deze gemeente tot tevredenheid te besturen. Ik hoop dat U als goed burgervader moo'gt regeeren en dan twijfel ik er niet aan of de iogezetenen van den Bommel zullen voor U goede burgers z()n. De tfld is niet gemak kelijk om Uwe taak te aanvaarden doch ik hoop dat U met Gods hulp het waarachtig belang dezer gemeente zult kunnen en willen ?'9nen- Ook namens den heer Hokke wensch i 3"° K°eds toe en hoop en vertrouw uat een hechte en aangename samenwerking door U niet den Raad bevorderd moge wor den. Dank U. Mast: Nu onze wensch niet vervuld is mogeti worden om een Burgemeester te hebben die alleen de belangen van onze ge meente voor te staan had en welke in de gemeente woonachtig zou kunnenzyn,hoop en vertrouw ik dat het Uw streven zal zijn in eendracht het belang van deze gemeente te dienen. Het heeft me. toch genoegen ge daan dat de keus op geen onbekende voor ons 13 gevallen nu combinatie van ambten noodzakelijk is gebleken bij de overheid. Ale persoon weton wy wat w(j in Uzullen heb ben en berichten die ons uit Ooltgensplaat bereiken zyn bevredigend. De heer Lemkes,Secretaris dezer gemeente: Hoog Geachte Burgemeester. Mag ik als secretaris dezer gemeente het volgende tot U spreken. In de eerste plaats wensch ik U van harte geluk met Uw benoeming tot burgemeester der gemeente den Bommel. Van geheel bijzonderen aard, burgemeester, zal mijn verhouding tot ,U zijn. De verhouding tusschen den'burgemeester en den secretaris hangt geheel af van de per sonen, die die ambten bekleeden. De burgemeester en de secretaris moeten samenwerken om die verhouding zoo goed mogelijk te doen zijn, in het belang der ge meente. s Alleen een hechte samenwerking in vol komen vertrouwen op elkander zal U in staat stellen in mij den persoon te vinden, met wien U alles kan overleggen, zonder eenig voor behoud. En omgekeerd zal ook alleen bij een derge- ijke samenwerking ik in alle omstandigheden kunnen spreken en... bezwaren opwerpen een noodwendige arbeid, die alleen dan onpar tijdig en in de noodige rust kan geschieden, wanneer wij weten van elkander alle argu- menten te kunnen hooren en wanneer we er prijs op stellen de wederzijdsche argumenten in alle objectiviteit op bun waarde te schatten, om ten slotte van pro en contra het saldo te kunnen opmaken. Voor U, burgemeester, zal ik moeten zijn de behulpzame, die U de vervulling van Uw ambt zooveel mogelijk moet vergemakkelijken, niet door U te zeggen, wat U, de burgemeester, wel zelf wist en meende, maar juist datgene' waarop U waarschijnlijk geen acht sloeg. Ik meen m.a.w. opzettelijk mee te moeten helpen bij het kiezen van het juiste standpunt, althans wanneer U mijn hulp inroept. Laat U dit na en is Uw standpunt naar mijn bescheiden oordeel aanvechtbaar, dan zal ik niet schromen, U daarvan te doen blijken, al zal ik mij ook hierbij ervan bewust moeten zijn, dat U eigen verantwoordelijkheid draagt, Dit alles heef t tot gevolg, datdeverhouding tusschen Uw ambt en het mijne een weinig vast beeld vertoont: zij verandert naar gelang van het inzicht, het temperamenten hetkarak- ter van de personen. i Alleen de vooropgezette wil om elkanders goede bedoelingen te waardeeren, kan maken, hu'P. die de wet van mij vordert, ge wordt verleend en gemakkelijk aanvaard Van mijn kant nu, geachte burgemeester, zal ik trachten onze verhouding zoo goed mogelijk te doen zijn en hoop ik de verwach tingen, welke U ten opzichte van onze ver houding koestert, nimmer te zullen beschamen. Daarna dankte de nieuw benoemde burge meester voor de woorden tot hem gesproken. Nog feliciteerde de heer Van Es, raadslid van Ooltgensplaat, den Burgemeester met de onderscheiding hem by de benoeming tot Burgemeester van deze gemeente toegekend. Het rs weliswaar, aldus spreker geen gemak kelijke t(jd om twee gemeenten te besturen. Daar U onze gemeente Ooltgensplaat steeds met alle krachten heeft voorgestaan meen ik dat wij, de A.R. raadsfractie van Ooltgens plaat, den Bommel met Uwe benoeming mogen feliciteeren. Wij hopen dat U tot tevredenheid van deze gemeente mag werk zaam ztjn. En w(j twyfelen er niet aan, al is deze gemeente thans niet voldaan, of U zal het vertrouwen der ingezetenen ver overen. Nog sprak de Burgemeester van Oude Tonge: Geachte Ambtgenoot. Er komen in het leven van den mensch van die up and downs voor. Zulk een hoogtepunt is op dezen dag voor U aangebroken. Het is met buitengewoon veel genoegen dat ik naar hier getogen ben om Uwe installatie tot Burgemeester dezer Gemeente bij te wonen. Dit voor U zoo heuglijk feit geeft mij dan ook aanleiding een enkele gedachte uit te spreken. Allereerst moge het mij vergund zijn U een hartelijk welkom toe te roepen en U met deze onderscheiding hartelijk geluk te wenschen. In de tweede plaats moge ik U hier nu be groeten als mijn dubbele buurman, en ik hoop van harte, dat wij steeds als goede buren zul- kl'jven omgaan en dat de vriendschap be stendigd blijve. Een goede buur, zegt een oud- Hoif. spreekwoord, is beter dan een verre vriend. En nu staat gij gereed om ook het ambt van Burgemeester der gemeente Den Bommel te aanvaarden. Gij aanvaardt dit onder geen ge- makkelijke omstandigheden. Is aan den eenen kant liet ambt van Burgemeester bekoorlijk, dit moet wel bekoorlijk zijn, getuige het steeds grootei wordend aantal gegadigden, aan den anderen kant is er een groote schaduwzijde, bre t zu"<e gfhMe verplichtingen met zich Inzonderheid zijn deze de laatste jaren toe genomen; ik durf wel te beweren dat ze meer dan verdubbeld zijn. En wanneer men ver plichtingen aanvaart, dan vloeien hieruit voort zorgen en hier zijn het zorgen niet van administratieven, maar meer van financieelen aard. Dagelijks terugkeerende zorgen. Bij het waarnemen van het ambt van Burge meester hebben wij dagelijks te streven naar de begrippen: besturen en leiding geven. Deze begrippen behoef ik voor U niet nader uiteen te zetten, omdat gij reeds jaren het ambt van Burgemeester waarneemt. Besturen is geheel iets anders dan leiding geven en omgekeerd. Ik ben er hier van overtuigd, dat het Uw ern stig streven zal zijn deze gemeente zóó te be sturen en zóó te leiden, dat geheel Den Bom mel straks blijde zal zijn, dat men U tot Burgemeester benoemd heeft. Maar waarvoor ik U waarschuwen moge is: probeer dit niet in eigen kracht, want dan zult gij te kort schieten. Want het is een illusie te meenen dat dit wereldgebeuren, ook Uwe benoeming tot Bur gemeester, buiten het Godsbestuur omgaat. En daarom hoop ik allereerst, dat God Almach tig U genade moge schenken om te leeren bid den, want een biddend volk is een gezegend volk. Collega Donkersloot, ik hoop, dat UwJIeven zich zóó moge openbaren en dat het doei van Uw leven zij: de grootmaking en verheerlijking van Gods Naam, ook in het waarnemen van het ambt van Burgemeester dezer Gemeente. Nogmaals dankte de Burgemeester voor de tot hem gerichte woorden, dankte allt colleges hier aanwezig voor hun belangstel ling en de ingezetenen voor de vele blyken van belangstelling in den vorm van tele grammen, kaartjes en wat dies meer zf). Gemeente den Bommel, ik hoop dat dt teleurstelling vrij vlug vergeten moge wor den, dan eerst krijg ik een gemakkelijke taak en zal het samenwerken aan het waar achtig belang van deze gemeente vruchtbaar kunnen z()d. Gezien de belangstelling van den gebeelen raad van Ooltgensplaat, waarin alle fracties en partijen aanwezig, vertrouw ik dat U de toekomst niet te donker behoeft ia te zien. In mijn gemeente Ooltgensplaat heb Ik altyd en steeds nog alle medewerking verkregen en ik twijfel er niet aan, wanneer wy wat aan elkaar gewend zyn, of ook bier zal een prettige geest heerschen bij de be handeling van het belang dezer gemeente. Ik hoop met Gods hulp ook het bestuur over deze gemeente te aanvaarden en te volbren gen op waardige wijze. Daarmede was dit offlcieele gedeelte ge ëindigd. MIDDËLHARNIS. Met ingang van Maan dag 1 Mei 1933 is tottelegrambestelster aan bet Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Middelharnis aangesteld mejuffr. L.Broere Jd. alhier, in de plaats van mejuffr. A. van der Ham, die als zoodanig ontslag heeft genomen, Onze vroegere plaatsgenoot ds. L Vroeg- indeweü Jz. te Wilnis, heeft beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Benschop Terwijl de jongeheeren A.Overweelen C. Tiemens Dinsdagavond in een kano in de haven aan het varen waren, kantelde op een gegeven moment het vaartuigje, met het gevolg dat beiden te water geraakten. Op hun hulpgeroep kwamen eenige personen toesnellen, die de drenkelingen spoedig op den wal trokken en brachten beiden het er met den schrik en een nat pak af. Auto-ongeval. Woensdagmiddag bij het uitgaan van de school werd het 6-jarig zoontje van den werkman J. G. E. Auperlee uit de Eendrachtstraat door de vrachtauto van den heer D. Peeman in de Schoolstraat aangereden. Doordat het ventje de straat overstak, werd hij door het voorste gedeelte van de auto gegrepen en tegen de straat geworpen. Hevig bloedend aan het hoofd werd het ventje door toegeschoten hulp op genomen en door den directeur der Am bachtsschool, den heer Hössen, met een noodverband der E H.B.O. verbonden. Daar na werd het ventje onder geneeskundige behandeling gesteld, waarbij bleek dat het ook nog een lichte hersenschudding had be komen. De chauffeur treft geen schuld. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 3 Mei 1933. Bloemkool 5,60 tot 15,— per 100 stuks. Sla 1,30 tot 3,20 per 100 krop. Rabarber ƒ4,— per 100 bos. Raays ƒ2,- tot 2,50 per 100 bos. Spinazie 1,30 tot 2,40 per 100 k.g. Postelein 13,60 tot 14,70 per 100 k g. Aardbeien 0,60 per pond. Veiling van Donderdag 4 Mei 1933. Kipeieren 47—51 K.G. 1,40 tot 1,70. idem 57—58 1,95 2,15. idem 58 59 2,16 2,25. id. bruin 57-58 1,95 2,25. Eendeieren 1,70 2,20. Ganseieren 5,50. Per 100 stuks. Aanvoer 20.000 eieren. SOMMELSDIJK. Op 1 Mei 1.1. werden tot de Openbare Lagere School alhier toegelaten 21 kinderen en tot de Byz. Lagere School 27 leerlingen. J 1. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een extra gifte van 10,— voor de kerk gecollecteerd. By herstemming voor notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier zyn in de vacatures Mys en de Mooy gekozen de heeren K. Kor- teweg en M. van der Veer Bz. DIRKSLAND. De winkelier Walraven reed gisteren, wegens defect aan de stuurinrichting, met zijn auto, beladen met kruidenierswaren van den Oudendijk. W. kwam er, wonderlijk, af met een ontwrichte arm en een paar snij- wonden aan den hals Dr. H. Boot reed op den Provincialen weg op het Korteweegje met zijn auto een koe aan. De auto werd beschadigd, doch het dier had geen noemenswaardig letsel. - Bij de arbeidsbemiddeling stonden 68 werkzoekenden ingeschreven. Het aantal is weer iets gedaald. De tijdens de Willem de Zwijger herdenking in de N. H. Kerk alhier gehouden collecte voor de restauratie van de N. H. Kerk te Delft bracht ruim 71,op. Uitslag Veiling van de onroerende goede ren van wijlen Mejuffr. D. A. Werner te 's Gravenhage, gehouden te Dirksland, den Mei 1933. Bouwland te Dirksland, in polder Dirksland. Perc. 1. 1.02.40 H.A. (2 G. 69 R.V.M.). In- zetter C. Snijder Pz., Oude Tonge, voor ƒ690 per Gemet of 1539, Pei... 2. 2.02.40 H.A. (4 G. 135 R.V.M.) Dezelfde, 660,— per Gemet of 2937, Perc. 3. 0.66.80 H.A. (1 G. 137 R. V.M.) Dezelfde, 560,per Gemet of 816, Totaal 5292,—. Bouwland te Melissant (vroeger Onwaard) in polder Kraaijenisse, zijnde de 2e Kavel van dien Polder. Perc. 4. 2.48.10 H.A. (6 G. 56 R.V.M.) In- zetter: C. van Markenstein .Dirksland, 730, per Gemet of 4516, Perc. 5. 1.79.60 H.A. (3 G. 273 R.V.M.) Inzetter: W. Hagens, Dirksland, 740,per Gemet, of 2893, Perc. 6. 1.79.20 H.A. (3 G. 271 R.V.M.) Inzetter: C. Snijder Pz., Oude Tonge, 720, per Gemet, of 2810,—. Perc. 7. 1.86.65 H.A. (4 G. 19 R.V.M) In zetter: W. Hagens, Dirksland, 670,per Gemet, of 2722,—. Perc. 8. 1.84.05 H.A. (4 G. 2 R.V.M.) In zetter: M. Labeur, Dirksland, 730,per Gemet, of 2925,—. Perc. 9. 1.77.90 H.A. (3 G. 262 R.V.M.) Inzetter; C. Snijder Pz., Oude Tonge, ƒ710, per Gemet, of 2750, Perc. 10. 1.78.70 H.A. (3 G. 268 R.V.M.) Inzetter: D. Bakker, Dirksland, ƒ710,per Gemet, of 2764,—. Perc. 11. 2.28.25 H.A. (4 G. 291 R.V.M.) Inzetter: M. Labeur, Dirksland, 720,per Gemet, of 3578,—. Totaal 24.958,—. Uitslag aanbesteding levering grint en basaltslag weg Sas van Dirksland tot Her- kingen. Grint: P. J. van den Doel te Dirksland 1.87 per M3. Am. j. de Bok Zonen te Nijmegen 1.97 per M3. Basaltslag: 23 N.V. Hoogovenslakken en Na- tuursteenhandel Mij. Rauen, Stark Co., Utrecht 5.74 Spieker Eieferink's Tran- port en Handel Mij. te Am sterdam, op den wal voor den wal Continental Wegenbouw Mate riaal Mij., Haarlem Am. J. de Bok Zonen, Nij megen 5,96 Jac. de Dreu, Goes 3.75 Basalt Mij., Rotterdam 5,96 Hij den der materialen: A. J. v. Dongen te Dirksland ƒ0,65 p. M3. Adr. de Ruiter, Dirksland, 0,79 p. M3. Rijden met dc schrapploeg: Gez. Kleinod te Dirksland, 0,90 per uur. A. de Ruiter, te Dirksland, 0,73 per uur. 1—3 5,58 5,43 5,07 5,43 5,07 5,24 5,24 5,96 3,75 5,96 DE FRUITHAL - Tel. 200 MIDDELHARNIS ASPERGIES, GOUDRENETTEN, TOMATEN, AUGURKEN. (Adv.) Oplichterij. Maandagmiddag arriveerde de officier van Justitie alhier voor het onderzoek van een uitgebreide oplichtingszaak. Een ingezetene dezer gemeente heeft aan de justitie inlichtingen verstrekt, waarop een uitgebreid onderzoek volgde. De oplichterij schijnt te zyn gepleegd door den tuinder Los, waarvoor kort geleden in enkele gemeenten een steuniyst gecirculeerd heeft, waarop een bedrag van ongeveer 450,geteekend is, dat aan Los inmiddels ter hand gesteld is. Vele personen zyn aan een verhoor onder worpen. De tuinder Los is direct in voor- loopige hechtenis gesteld en is heden Vrydag- morgen op transport gesteld naar Rotterdam. Woensdag is in verband met deze zaak mede in arrest gesteld de beer P. uit Dirks land. wy vernemen dat er nog meerderen in arrest zitten, men schijnt te veel arrestanten te hebben, daar men ze reeds in Melissant heeft ondergebracht. Aan valschheid in ge schrifte en het verstrekken van onware inlichtingen schllnen vele persoD en schuldig te zijn, die zich daarvoor op hun beurt zullen hebben te verantwoorden. Ook buiten het eiland schynen er nog per sonen by' betrokken te z(jn. Mogelijk zullen wy in ons volgend nummer nadere mededeelingen omtrent den aard en de wfjze waarop de onrechtmatige daden hebben plaats gehad, kunnen berichten. HERKINGEN. Aan de leerlingen van beide scholen zijn portretten uitgereikt van Prins Willem den Zwijger. -ii le he It el- de :en m- fop vijl eéi

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 5