Hoofdpijn en Kiespijn Mijnhardt's Poeders Marktberichten Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws ndagsrust voorschrijft? Als jullie werkelijk ordrongen waren van hetgeen jullie beweren 1 gelooven, hadden jullie dat vroeger zonder rang gedaan overtuigd, dat God die daad ju zegenen en Hij jullie niet door Zondags- liting schade zou laten lijden. Die voorstellen Ouddorp zijn te gek om los te loopen. Indien mand in den zomer bijv. een kamer in een itel heeft gehuurd, en hij gaat Zondags uit, m is voor hem, als hij terugkomt, de deur isloten. Volgens die voorstellen moet alles .'sloten zijn en mag er niemand binnengelaten orden. De hooge wijze raad heeft het ver oden. Misschien ontwikkelt zich die hersens- ekte nog zoo ver, dat het verboden wordt ondags naar het strand te gaan of te gaan randelen. Als er op Zondag eens een ge- ilschapje menschen naar het strand komt, raar geen eetwaren mee heeft genomen, lenkende, dat men die daar wel kan koopen, jan moeten ze maar honger lijden, want de iooge wijze raad heeft het bevolen. Als er juigelingen meegenomen worden en er gebrek |s aan melk, dan moeten die kinderen maar longeren of zeewater drinken, want alles is ;esloten en er mag niets worden verkocht, op level van den hoogen wijzen vromen raad. Corn, kom, niet meer dwaasheid in de wereld irengen als er al reeds is. De mensch heeft ian God verstand gekregen, laat ons dan dat rerstand ook gebruiken, en geen dwaasheden doen. Geen wetten maar voorbeelden trekken. God heeft den Sabbath ingesteld en niet den Zondag. Wat God doet is onveranderlijk om dat Hij zelf onveranderlijk is, was dit niet zoo, dan was Hij geen God maar een mensch. En wat God zelf heeft ingesteld en bevolen, mogen en kunnen menschen niet veranderen onder welk voorwendsel het ook zij. Nergens staat immers geschreven: Gedenk dat gij den Zon dag heiligt. Alle achting voor hen die den Zon dag vieren, ik vind het mooi, maar men moet ook achting hebben voor andersdenkenden en niemand heeft het recht een ander een juk op te leggen in strijd met Gods gebod zooals ze daar in Ouddorp met den Zondag willen doen. Weest dan Bijbelsch, mijne heeren vroede vaderen en begint dan met den Sabbath, dat is Gods gebod, en dan zoudt ge een klein recht kunnen hebben om zulke, nu dwaze, voor stellen te doen. Ik vraag mij zelf af, hebben die vroede vaderen daar dan niets beter te doen dan over zulke dwaze voorstellen te spreken of ze in te dienen? Is dat, wat men noemt, de belangen der gemeente en der in woners behartigen? Heeft door die voorstellen de gemeente of de enkeling eenig maatschappe lijk voordeel? Neen, integendeel, niets dan schade, 't Is niets anders dan misbruik maken van de positie om met geweld een sectegeest te verspreiden. Zouden door zulke maatregelen de menschen beter worden? Och, kom! Men zaait verbittering, haat en versnippering en de ellende die er op het oogenblik heerscht wordt nog grooter. Weest toch mannen van gezond verstand en weet wat de gemeente en de enke ling van noode heeft. Werk, brood en geld willen de menschen hebben, want zonder dat is het volbrengen van Gods Wil niet goed mogelijk, en laat elkeen vrij in zijn godsdien stige overtuiging en legt niemand een dwang ■oP: Indien gij dan werkelijk zoo van uw over tuiging doordrongen zijt, weest dan ook over tuigd dat uw voorstellen toch niet in goede aarde vallen en doet daarom maar liever zoo als Jezus leert: „Indien ge in een stad niet wel ontvangen wordt, veegt het stof van uw voe ten envertrekt." Den reinen is alles rein, den onreinen alles onrein. Dat de kinderen van de Chr. school niet aan de huldiging van den Prins van Oranje deel namen, verwonderde mij heelemaal niet. Bij zondere scholen, ik wil zeggen, sectescholen, kweeken verdeeldheid maar geen eenheid, haat maar geen liefde. Inplaats van onze jeugd in vrijheid en eensgezindheid op te -voeden, was het hoofd der Chr. school zoo onbeschaamd en onbeleefd, om bruut weg de uitnoodiging van den burgemeester af te wijzen. Daardoor is bewezen, weinig opvoeding en beschaving, geen achting voor het wettig gezag, den burge meester, en niet doordrongen te zijn van den waren christelijken geest, maar beheerscht te worden door een verfoeilijken sectegeest, een geest van versnippering, een geest van zelf verheffing boven anderen, een geest van weinig vaderlandsliefde of eerbied voor den stichter van het vrije Nederland, een geest, arm aan kennis van onze roemrijke geschiedenis, een geest van weinig oprecht godsdienstig gehalte, ik zou haast zeggen, een geest die grenst aan anarchie. Zulk een geest moet, het kan niet anders, verpestend op onze jeugd werken. Wat was het mooi, op dien dag op den Dam, voor het paleis te Amsterdam, al die roomsche kloosterzusters en broeders met hun leerlingen feschaard te zien naast leerlingen van open- are scholen ,om onze geliefde koningin en de nagedachtenis van den grooten Zwijger te hul digen. Wanneer het geldt eenheid en vader landsliefde, dan kennen onze roomsche broe ders geen kleur of partijen, maar wedijveren om het Oranjehuis te huldigen. Waar wij, geschaard om den troon van Oranje, het gebed van den stervenden Zwijger herhalen: „Mijn God, ontferm U over mij en mijn arm volk", daar ook moeten wij blijven getuigen, dat wij zijn een één en eenig volk. 's Gr. Dr. v. O. OLIFANT VERWONDT TWEE PERSONEN. V.D. meldt uit München. Toen Zondagochtend de directeur van het dierenpark Hellabrunn met den oppasser der olifanten, Werner, Heck, den dagelijkschen rondgang maakte om de hoeven der olifanten na te zien, heeft een der olifanten, Boy, met zijn slurf de beide mannen gegrepen en in een hoek geworpen. Beiden zijn ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. BURGEMEESTER eq WETHOUDERS van Uiddelhuruis doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zjjne vergadering van 31 Maart 1933 is vastgesteld de volgende verordening. Verordening tot wijziging van het Reglement vun Politie voor de Schut sluis, llaven en Kaai of Havenkom van Middeiharnis. Artikel I. Na artikel 6 van het reglement wordt ge voegd een artikel luidende als volgt: Artikel 6a. Des Zondags zullen vaartuigen slechts worden geschut des morgens van 7-9 uur en voorts in geval van ziekenvervoer en dergelijke spoedgevallen. Artikel II. Deze verordening treedt in werking op den dag na bare afkondiging. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 21 April 1933, G. S. No. 33 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 1 Mei 1933. De Secretaris, De Burgemeester, L BLOOT. L.J. DEN HOLLANDER. nullen spoedig bedaren door Vraag Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders en zie toe dar de naam Mijnhardt op doos en poeders voorkomt. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. MIDDKLHAKNIS. Zondagavond had aan de Rottenburgerweg, even buiten de ge meente, een auto-ongeval plaats, wat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De heer Van R. kwam met een luxe auto, waarin een vijftal personen waren gezeten, man, vrouw en drie kinderen aldaar aangereden, toen plotseling de stuurinrichting defect geraakte en de auto, met een flinke vaart in de vr(j diepe sloot reed en over den kop sloeg. Door voorbijgangers bijgestaan, konden allen ge lukkig worden geholpen, doch moesten allen naar den geneesheer, daar niemand onge deerd was. De vader moest er het ergst aan toe zfln. Later werd de auto, die belangrijk beschadigd was, met een bok op den beganen weg gebaald. Sinds de vorige opgaaf zijn aan de kaai en haven alhier aangevoerd en| per scheeps gelegenheid verzonden: 1100 H.L. aardap pelen en 1750 balen koepeen. De prijs is uiterst laag. In den Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente heeft de beer Jb. Koote Abr.z. zijn benoeming tot ouderling, en de heer M. van der Velde Kl.z. zijn benoeming tot diaken aangenomen, zoodat hiermede de kerkeraad weer voltallig is. Bevolkings-register. Loop der bevol king in de gemeente Middelbands, gedurende de maand April 1933. Ingekomen: H. N. A. Heerius van Haarlem; C. N. Koning van Rotterdam; A J. S. van Dam van Sommelsdijk; Pietje Loog van Nieuwe Tonge; L. van den Bos van Zwolle; C. A. Hofland van Oostvoorne; KI. Koningswoud van Rotterdam; W. Miedema van Tietjerksteradeel. Vertrokken: H. J. Tiemens naar Am hem; W. Jansen naar Rotterdam; V. J. A Puijvelde en gezin naar 's-Gravenbage; B van den Bos naar Pi)nacker;Corn. N.Tiele- man naar Rilland Bath; N. Bloeme naar Melissant; J P. Smit naar Rotterdam; Am. van der Veer naar Vlaardingen; L. van den Bos Daar Berkel; J. Schellius naar Som- melsdijk; Joh. Blok naar Rotterdam en St van Erkel naar Nieuwe Tonge. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middeiharnis. Veiling van Vrijdag 28 April 1933. Bloemkool ƒ2,80 tot 15,50 per 100 stuks Savoye kool ƒ5,— per 100 stuks. Roode kool ƒ6,— per 100 stuks. Sla 2,30 tot 3,10 per 100 krop. Radijs 0,95 tot 1,90 per 100 bos. Rabarber 4,70 per 100 bos. Prei ƒ2,— tot -,— per 100 bos. Spinazie 3,10 tot 5,40 per 100 k.g. Postelein 12,50 tot 15,per 100 k.g. Boter 0,70 tot 0,81 per pond. Aardbeien 0,73 tot 0,76 per pond. Veiling van Maandag 1 Mei 1933. Bloemkool 2,60 tot 16,40 per lOOstuks. Sla 2,80 tot 3,70 per 100 krop. Rabarber 4.60 tot 5 80 per 100 k.g. Spinazie 1,50 tot f 3,80 per 100 k.g. Postelein 16,— per 100 kg. Witlof 12,- tot per 100 k.g. Aardbeien 0,62 per pond. denking van den 400sten geboortedag van Prins Willem den Zwijger de vlaggen van de gemeentegebouwen en enkele particuliere gebouwen uitgestoken. In de Geref. Kerk zal a s. Zondagmorgen de bevestiging plaats hebben van de nieuwe lidmaten. Als voorganger zal optreden Ds, du Blois te Dirksland. De motorveerboot van de gebrs. Ver schoor, varende op Zeeland, is thans elec- trisch verlicht. (Adv.) SOMMELSDIJK. Morgen Woensdag 3 Mei a.s. zal des avonds van 6 tot 8 uur in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier, herstemming plaats hebben voor de verkie zing van 2 notabelen ter vervulling van de vacaturen D. de Mooi) en W. M(js. Zondag 7 Mei a.s. 's morgens 10 uur> hoopt voor de Vr(jz Herv. op te treden Ds. Q. J W. Oldeman, Predikant van Delft, in de zaal van den heer Van Rikxoort aan den Langeweg. HERRINGEN. Het raadsbesluit tot over dracht van grond aan het Herv. school bestuur tot bouw van een derde schoollokaal, is goedgekeurd, zoodat weldra met den bouw kan worden begonnen. Ook in deze gemeente werden ter herj STELLENDAM. Schipper Jn. v. Damvischte vorige week een torpedo op, en werd naar bier gebracht, doch werd later naar Helle- voetsluis vervoerd, waar het zal worden gedeponeerd. Loop der bevolking over de maand April is als volgt: Vertrokken P. de Bruin naar Sommelsdijk, A v. Oostenbrugge naar Spijkenisse en J. Nijland naar Katwjjk. GOEDEREEDE. De gamalenvisschers heb ben de vorige week van 200 - 300 kilo gar nalen per week en per schuit gevangen. Op de algemeene vergadering der Stem gerechtigde Ingelanden van den polder Oud en Nieuw Westerloo en den Nieuwen Oost- djjk zijn op de voordracht geplaatst voor Heemraad van dier polder wegens periodieke aftreding van den heer D. Goekoop: No. 1, D. Goekoop: No 2, P. Witte beiden alhier, en de heer P. C. Breen Dz. van Ouddorp. Door den bakker Everaers is by B. en W. een aanvraag gedaan voor het plaatsen van een Electrische Motor 2 PK., tot het dry ven van een meng- en kneedmachine in zyn bakkerij. Bezwaren daartegen kunnen op 12 Mei ingebracht worden ter Gemeente- Secretarie. Een 4£-jarig kind van P. v. Splunder had het ongeluk door spelen zoodanig te vallen en het hoofd te verwonden, dat ge neeskundige bulp noodig was. OUDDORP. De afgeloopen week hebben de gamalenvisschers met de zeilscheepjes van 50—60 kilo garnalen per dag gevangen. De motorschuiten hadden ruim 100 kilo per dag, alles afgeleverd aan de twee hier be staande pelleryen tegen 10 cent per kilo. De zeevisschers maakten ook een geringe week. In de weervisscheryen werden 2 zalmen gevangen. 1 De zeevisscher Jb. v. d. Klooster was zeer ongelukkig door een groot gedeelte van zyn vischnetten te verliezen en te scheuren, zoodat hy wel een schade opliep van ƒ200. Twee Duitschers maakten langs de kust met een kano een reisje naar Zuid-Afrika en zyn hier op de punt van het strand ge land en brachten een nacht door in de schuur van den landbouwer Krijn Meyer. Zy hebben den volgenden dag de reis verder voortgezet. De afgeloopen week werden hier uit gevoerd ruim 45000 kippeneieren. A.s. Vrijdagavond bestaat voor Doop- vaders gelegenheid in de kerkekamer der Ned. Herv. Kerk tot aangifte voor den H. Doop. Op de Vergadering van a.s. Vrydag van de vereeniging V.V.V. zullen wegens periodieke aftreding van de Bestuursleden, de heer R. Foppema, en wegens vertrek van G. A. Polderman, verkiezing plaats hebben. NIEUWE TONGE. De P. V. „De Gevleu gelde Bode" alhier hield een wedvlucht van St K. Waver, afstand 80 K.M. De pryzen werden behaald als volgtJ. Verseput 1 en 4 J. Visbeen, 2, 8 en 11P. de Weerd 3 en 12; A Melissant 5 en 13; A. Kievit 6; P. van Schouwen 7; Joh. Noteboom 9; E. van Zielst 10; Loslating 9.45 uur. Aankomst lste duif 10.53.53, laatste duif 11,10 33 uur. De bloembollenvelden in onze omgeving bieden tegenwoordig een schitterenden aan blik, natuuriyk niet op zoo'n groote schaal als In de buurt van Haarlem, doch hier vindt men toch verscheidene gemeten oppervlakte, die juist door bun aparte ligging tusschen andere groene velden en door hun veel kleurige afwisseling en lynverdeeling een zeer prachtigen indruk maken. Het is dan ook de moeite wel waard om eeDS te gaan zien naar de bloemenvelden vol tulpen, nar sissen enz Men zal zich zeker niet beklagen Tot bestuurslid van den polder „Batten- oord" werd in de Maandag j.l. gehouden vergadering herkozen de heer G. Breesnee, alhier. Woensdagavond 7 uur zal het muziek gezelschap „Apollo" alhier, ter herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje een muzikale wandeling door de gemeente maken. OUDE TONGE. Mej. P. Oomens Ad. is aangesteld tot verpleegster in het sanatorium Hoog Laren" te Laren. Een zoontje van den heer Joh. van Etten verwondde zich tydens het spelen zoodanig aan zyn arm, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gedurende de afgeloopen week meldden zicb by den Agent der arbeidsbemiddeling als werkloos aan; 66 landarbeiders, 4 land- bouwknechts, 1 chauffeur en 1 gas- en water- fltter, terwyi 85 werkloozen in de werkver schaffing werden te werk gesteld. - Tegen 13 personen uit de gemeente Nieuwe Tonge werd door den Ryks-en Ge meenteveldwachter proces-verbaal opge maakt wegens het spelen om geld op den openbaren weg. Dit spel nam dermate in grofheid toe, dat niet alleen om kopergeld werd gedobbeld, doch wel om zilver, het kwam zelfs voor om guldens. Voor vele ouders moge dit bericht een waarschuwing zyn. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomeni Kommer Hakkebrak en gezin uit Middeiharnis; Joanna S. A. van Vugt uit Brasschaet. (Belgie Vertrokken: Aagje en Maria Slinger naar Naaldwyk; Maria en Marinus Luyendyk naar Alpben a.d. Ryn; Pieter B. van Tilburg naar Oisterwijk; Arthur Versaevel naar Berkel en Roderys; Maria St. Kooyman naar Vreeswyk. De Emmabloemcollecte, ten bate van de t.b.c.-bestryding heeft ƒ49,84 opgebracht. Het lossen van kolen voor den Kolen- bond „Ons Belang" voor het seizoen 1933/34 is by loting toegekend aan Brinkman e a Meifeest. J.l. Maandagavond werd door de Moderne Arbeidersbeweging het Meifeest gevierd in de Oude School. De heer H Beyer hield een kort openingswoord, waarin hy een kleine schets gaf van den hedendaagschen politieken toestand. Onder leiding van baar Directeur Poortvliet gaf de arbeiderszangvereeniging „De Dageraad" een viertal liederen, t.w. 1 Mei, Morgenrood, De Stryders en De Daad, ten beste. Voorafhadden eenige muzikanten van de vereeniging „Vooruit" de Internatio nale geblazen, waarvoor zy door dhr. Poort vliet een woord van lof werden toegezwaaid. De heer Van Meenen hield daarna een 1 Me- rede. Nadat eenige leden van de zangver- eeniging het Solidariteitslied hadden ge zongen, werd pauze gehouden. Na deze pauze werd opgevoerd „'n Recept", een aangapen de éénacter van Inte Onsman, waarin weer zoo duidelijk naar voren kwam, dat armoede en. drankzucht band in hand gaan. Na decla matie van Van Meenen werden nog gezon gen: De rooden roepen, De boodschap op de beide, Brüders sur Sonne en Strydmarscb der arbeiders, waarna dhr. Beyer onder dank voor medewerking aan spreker, zang en muziek dit feest sloot. Heeren muzikanten zorgden voor dansmuziek by een geanimeerd bal na. Een collecte ten bate van de stakende zeevisschers bracht 11,46 op. OOLTGENSPLAAT, De ryksveldwachter heeft proces-verbaal opgemaakt tegen S. de Waal en P. van Leent wegens overtreding van het tramwegreglement. De postduivenvereniging „De Reisduif' heeft Zondag aan den wedvlucht deelgeno men van St. KathelLjne Waver, afstand 75 K M. De pryzen werden behaald als volgt: le C. Wielaard, 2e A. van der Welle, 3e Klaas van Ree, 4e P. van der Vliet, 5e, 8e en 9e J. van Nimwegen, 6e C. Leijdens, 7e J Brinkman, 10e W. Neels, 11e en 12e Gebr. Van der Welle. De duiven waren losgelaten om 10 uur. Aankomst eerste duif 10.56.15 uur en laatste 11.13 uur. Wegens overtreding van bet Wetboek van Strafrecht, vuil uit een voorwerp gieten op den openbaren weg, waarvan een ander nadeel ondervindt, heeft de rykspolitie pro ces-verbaal opgemaakt tegen D. Minkenberg. Maandagavond heeft de muziekvereni ging „U.D.I.", in verband met de viering van den verjaardag van Prinses Juliana, een muzikale wandeling door de gemeente ge maakt. Het een en ander verliep rustig. Tegen M. Hubrechtse is door de ryks politie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het ry wielreglement. DEN BOMMEL. De secretaris dezer ge meente brengt ter openbare kennis dat de EdelAchtbare Heer W. J. Donkersloot, bur gemeester dezer gemeente, a s. Donderdag middag van half vier tot half vyf hoopt te recipieeren. De receptie zal plaats hebben in de raadzaal van de gemeente den Bommel. De Raad dezer gemeente is ter openbare vergadering byeengeroepen tegen Donderdag 4 Mei a.s. des namiddags 2.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken; 2. Installatie burgemeester W. J. Donkersloot. F Kreeft heeft tijdens zyn arbeid in de werkverschaffing een hartkramp gekregen, tengevolge waarvan hy zyn werk niet kon voortzetten. By den agent der arbeidsbemiddeling staan 102 werkloozen ingeschreven. De gemiddelde regenval In deze gemeen te bedroeg gedurende de afgeloopen maand 14.5 m.M. n« In de werkverschaffing heeft het lid van den Raad, de heer J. Hokke een ernstig ongeval bekomen. Door een val heeft hy bloeduitstorting in de liesstreek opgeloopeD waarvan de genezing, zoo bet zich laat aan zien, wel een paar maanden zal vorderen VEE EN PAARDEN ROTTERDAM, I Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 725 vette runderen, 345 vette kalveren, 233 schapen of lammeren en 876 varkens. Prijzen per j kg. koeien 15171 c., 2225 c., 27130 c., ossen 1517 c., 2022 c., 2426 c., vette kalveren 27J32£ c., 4045 c., 5055 c.; overjarige lammeren 913,50 per stuk; varkens 1415 c., 15J c. De aanvoer van koeien en ossen was groot, de handel was traag en de prijzen van de vorige week konden met moeite gehandhaafd blijven. Een enkel prima best beest ging nog tot 1 cent boven noteering. Stieren niet genoteerd wegens te weinig aan voer. Vette kalveren met iets grooter aanvoer; de handel was zeer slecht met lagere prijzen. Een prima best kalf ging nog van 2J tot 5 cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was gering, de handel was heel traag en de prijzen waren lager. Varkens waren ruimer aangevoerd, de han del was redelijk en de prijzen voor eerste soort waren lager dan de vorige week, met vermoe delijk slechter afloop. PURMEREND, 1 Mei. Aanvoer ter voor- jaarsmarkt 2333 runderen. Melkkoeien 100 a 190, geldekoeien 80 a 160, pinken 55 75, graskalveren 35 a 55. Handel matig. BOTER, MELK, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 1 Mei. Gemeentelijke Eier- hal. Aanvoer 500.000 stuks. Prijzen van 2 tot 2.35, middelmarkt ƒ2.16. Handel kalm. OUDEWATER, 1 Mei. Kaas. Aanvoer 65 partijen, tezamen 2925 stuks, wegende 14,625 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk 23 a 25, idem mindere ƒ19 5 22. Handel matig. ROERMOND, 1 Mei. Eiermijn. Aanvoer 6,400,000 stuks. Groote 1,90 tot 2.30, kleine kippeneieren 1.65 tot 1.85, eendeneieren 1.40 tot 1.80 de 100 stuks. T1EL, 1 Mei. Boter 1.40—1.50 per K.G. Eieren 22.40 per 100. Aanvoer 90,000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 1 Mei. Fijne Zaden. Heden geen noteering. ROTTERDAM, 1 Mei. Binnenl. Granen en peulvruchten. Wegens niet noemenswaardig aanbod van alle artikelen heden geen noteering opgemaakt. ROTTERDAM, 1 Mei. Buitenlandsche gra nen. (Ber. van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Goed prijshoudend. Rogge. 72/73 k. Zuid-Russische disp. 3.75, 77/78 k. Noord- Russische disp. 4, 73/74 k. Bahia Blanca disp. 3.75, 75/76 k. Bahia Blanca dag. ge wacht 3.65, Canada no. 2 disp. 3.85, Amerik. no. 2 disp. 3.70. Gerst. 70.5 k. La Plata disp. 78, 69 k. idem 77, 65/6 k. idem 75, 63/4 k. id. stoom. 72, 63/64 k. Russ. disp. 72, 62 k. Donau disp. 71. Haver. 53 k. Boheemsche disp. 3.75, 52/53 k. idem spoedig gewacht 3.70, Canada 3, disp. 4.40, 38p. White Clipped, disp. 3.65, 49 k. La Plata disp. 3.65, 47/8 La Plata stoomend 3.55. Mais per 2000 k. Gele la Plata disp. 77, idem, heden gewacht 72, Gele La Plata nieuwe oogst, heden gew. 76, idem stoomend 71—72, Donau/Galfox. disp. 66, idem "64, Afrikaansche nn 2 dien f 71 geel 45—55 c., 1 "00 kg. dauwroot 3545 c., alles per kg. Naar blauw vlas was goede vraag, terwijl de handel in geel kalm bleef. Naar andere soor ten was weinig of geen vraag. ROTTERDAM, I Mei. Vlas. In het land was liet in de afgeloopen week kalm en er werd weinig verhandeld. Heden aan de beurs be stond de aanvoer uit: 11630 kg. blauw vlas, 3000 kg. Groningsch vlas, P00 kg. wit vlas, POOO kg. geel vlas, 1200 kg. dauwroot vlas. Voor blauw vlas bestond goede belangstelling en kon grootendeels tot bestaande prijzen ver kocht worden. Men betaalde van 40/65 gulden. Voor wit- en dauwrootvlas bestond weinig attentie en bleef dan ook grootendeels onver kocht. De kwaliteit liet ook veel te wensclien over. Zaailijnzaad. Seizoen beëindigd. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Pieter van Vliet 36 j. te Bergschenhoek en Hendrina Mackloet 33 j. alhier. Gehuwd: Pieter Bernhard Bernds 26 j.te Maassluis en CatheiyntjeBakker26j.alhier STELLENDAM. Geboren: Paulus, z. van P. Heerschap en C. v. Dam. Gommert, z. van D. van Lenten en L. Hameeteman. Overleden: L. v. Dam, 11 mnd., d. van Adr. v. Dam en A. Wandemaker. Joh. M. Meijer, 83 j., wedn. van K. Akkershoek. Jac. Meijer, 76 j., wed. van A. Human. Getrouwd: Abr. Gebuis, 20 j. en D. Bos hoven 21 j. L. Roon, 24 j. en P. Troost 22 j. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Fr. de Jong, j.m. 30 jaar en C. Breur, j.d. 23 j. Fl. Stolk, j.m. 26 j. en Jac. van Schetzer, j.d. 23 j. Getrouwd: P. Hazewindus, j.m. 34 j. en K. E. Waling, j.d. 24 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Jacob, z. v. Magchiel Donkersloot en Flora Vermaat; Lena Maria en Maria Lena, tweelingen van Marius de Bakker en Maria Jannetje Troost. Jozina Maria, d. v. Christiaan IJpelaar en Apolonia Braber. Getrouwd: Wiepko Egbert van Popta, 30 j. en Magdalena de Lange, 31 jaar. U_ "'goiwutiu ujaaDQ i .6 m.M. De gemiddelde regenval over! April 1932 bedroeg 88.8 m.M. J j - vjcwiuw. uiap. J OO, 1QCIT stoomend 64, Afrikaansche no. 2 disp. 71 witte Russische disp. 69, Mixed Russ. disp 70. In publieke veiling werden verkocht docu menten over ca. 50,000 kg.g. grondnoten- koeken tot 4.80 pet. AMSTERDAM, 1 Mei. Binnenlandsche gra nen (boerennoteering): Rogge 44.50, che valier gerst 55."5, haver 4.505, duive- boonen 89, paardeboonen 66.50, gr. erwten 11—13, alles per 100 kg.; karwijzaad II11."5, blauw maanzaad "930 per 50 kg. AMSTERDAM, 1 Mei. Buitenl. granen (op de condities van de A'damsche korenbeurs): Mais La Plata gele disp. boordspoorvrij 73; verw. 4 Mei per Hellen ƒ7", nwe. oogst verw. 4 Mei per Hellen 73, "4 Mei per Borgland, "6 Mei per Montferland 69; Donau galfox disp. boordspoorvrij f 66; verw. Mei per Del fin 64; Java witte in balen disp. ƒ70. Gerst Donau verw. 14 Mei per Ganimedes 70; La Plata 64/65 kg. verw. 10 Mei per Arizona, "6 Mei per Montferland ƒ73; Russ. 63/64 kg. disp. ƒ71. Lijnkoeken Noord-Amerik. disp. boord spoorvrij 5.75, lev. Mei t/m. Aug. 5.75. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 1 Mei. Heden waren de prijzen der aardappels als volgt: Brielsche eigenheimers 3570 c., Zceuwsche Blauwe ƒ0.601."0, Zeeuwsche Eigenheimers "5 tot 50 c., Zeeuwsche Bonte ƒ0,601."0, Bravo's 0.80—1.30, Poters "0—30 c„ Red Star 50 tot 80 c„ Voeraardappels 15"0 c., alles per H.L. Malta's 5J—6J c., Malta Springs 19"0 c., per kg. Met redelijk aanvoer, vaster vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 1 Mei. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer: 11,630 kg. blauw, schoon 4065 c. 1 "00 kg. wit Zceuwsch 35 tot 45 c., 3000 Groningsch 35—45 c„ 1",000 Holl. i DE VERONGELUKTE VLIEGBOOT. De piloot heeft nog 48 uur geleefd na het ongeluk. Vijf dagen in het besneeuwde gebergte. Omtrent het ongeluk, overkomen aan het Fransche watervliegtuig van de Air Orient, dat in de Appenijnen tegen een berg is gevlogen, komen thans wat meerdere bijzonderheden. Zooals men weet, is het vliegtuig een dag of vijf zoek geweest, voor het als een wrak werd gevonden in het Zuiden van het Italiaansche schiereiland. Van de acht inzittenden zijn er vijf gedood, terwijl de drie anderen meer of minder ernstig gewond waren. Twee gendarmen, die evenals het geheele gendarmeriecorps in Italië, opdracht hadden naar het vliegtuig te zoeken, zagen Vrijdag morgen in een afgelegen en moeilijk te bereiken gedeelte van het gebergte twee menschen en even later ontdekten zij ook het wrak van het vliegtuig. Toen duurde het nog ruim een uur voordat zij de luchtschipbreukelingen bereikt hadden. Het gebergte toch, dat daar ongeveer 2100 Meter hoog is, is al zeer wild en onbegaan baar, met diepe kloven en zwaar kreupelhout. Bovendien had het den geheelen tijd erg ge sneeuwd. Toen de gendarmes ten slotte het wrak be reikt hadden, werden zij natuurlijk enthousiast ontvangen door een heer en een dame. Deze deelden hun mede, dat er nog een overleden was, deze bevond zich nog in de cabine van het vliegtuig. Het bleek n.l., dat het vliegtuig bijna geheel vernield was, maar de kajuit was nog vrijwel intact. Voorts vertelden de overleven den, dat de piloot 48 uur geleefd had na het ongeluk. Daar het transport van de gewonde erg lastig was, werd besloten, dat de beide anderen, met een der gendarmes op de plaats des onheils zouden blijven, terwijl de andere bulp ging halen. Eerst laat Vrijdagmiddag kwam de karavaan in het naaste dorp aan. De geredden vertelden van het ongeluk, dat men Zondag boven Callabrie in den storm ge raakt was. Er kwam een dikke mist opzetten en de piloot raakte den weg kwijt en vloog op een gegeven moment tegen een bergtop, die hij in den mist niet meer ontwijken kon. Het is hierbij waarschijnlijk, dat het vliegtuig in een luchtzak is geraakt en veel hoogte heeft ver loren. Het is toch niet aan te nemen, dat een piloot, die geregeld op dit traject vloog niet iou weten, dat hij hier op een veilige hoogte moest blijven. SCHEEPSRAMP. Vier slachtoffers bjj een overvaring. Zaterdagavond is op de Swine bij Swine- munde een ernstig ongeluk gebeurd. Een bak werd door den motorschoener Nieder- sachsen, die uitvoer, zoo hevig geramd, dat de schuit in tweeën werd gevaren en in eenige minuten zonk. Op het hulpgeroep schoten booten van de in de haven liggende oorlogs schepen toe; ze slaagden erin om een van de 5 opvarenden te redden, de andere vier waren reeds in de golven verdwenen,

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 3