Verkooping. WOENSDAG 3 MEI 1933 ZIGEUNERBLOED. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Flakkee is kampioen. |in, maar deze smokkelaar is nog niet op- pspoord. (Op de jaarmarkt te Sinaai-Waas gebeurde ts, dat beroering verwekte. Er was zooais iwoonlijk een prachtige collectie vee op de larmarkt bijeen gebracht die veel bekijks had. erwijl de jury bezig was het vee te keuren [wam er een groepje tolbeambten met eenige (olitie-agenten op de markt. Zij begonnen het ee nauwkeurig te onderzoeken en bemachtig den weldra een mooie verzameling Nederland- [clie koeien. De eigenaars moesten zonder ver- ;oeding en na proces-verbaal hun koeien af taan, hetgeen natuurlijk niet zonder protest ;ebeurde. De koeien werden daarna naar Zel- ..:ate teruggevoerd. Vele personen zouden bij peze zaak betrokken zijn. DE HOPE-DIAMANT WORDT BELEEND. LONDEN, 26 April. De vermaarde blau we Hope-diamant, berucht van wege de legen- |de, dat een ieder, die hem bezit in zijn leven, idoor ongeluk zal worden vervolgd, blijkt zijn traditie "getrouw te blijven. Uit Washington (immers wordt gemeld, 'dat de huidige eigena resse van den beroemden steen, mevrouw Evelyn WalshMcLean, die eenmaal onnoe melijk rijk was, in zulke ernstige financieele moeilijkheden is komen te verkeeren, dat zij zich genoodzaakt ziet den blauwen steen te beleenen. Naar zij heeft medegedeeld, hoopt zij er een bedrag van 250.000 op te ontvan gen, met welk geld zij de „Washington Post", èen der grootej" in de federale hoofdstad van de Vereenigde Staten verschijnende dagbladen, voor haar kinderen wil redden. Het blad be hoorde voorheen aan haar man, McLean toe, doch deze trok zich uit de onderneming terug, nadat hij van zijn vrouw was gescheiden en laatstgenoemde bij de rechtbank een eisch tot het verrichten tot groote uitkeeringen voor het levensonderhoud van haar en haar kinde ren had ingediend. Het bezit van den Hope-diamant heeft ook den McLeans niets dan ongeluk gebracht. On middellijk nadat McLean den steen had ge kocht stierf zijn moeder en eenigen tijd later werd het gezin getroffen door een onherstel- baren slag. Vlak voor het huis van zijn ouders werd hun tienjarig zoontje, Vinson, door een auto overreden en gedood. PREDIKBEURTEN. |en pij )fd Iar kt lag :.n I hij »°g ■ten Zondag 30 April 1933. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, Tm. en 'sav. dhr. de Jong uit Krimpen a. d. IJssel. Sommelsdyk, vm. leeskerk en 's av. ds. v. Asch. Dirksland, vm. en 'sav. ds. v. d. Wal. Berkingen, vm. en 'sav. dhr. Overweel. -Melissant, vm. en 'sav. ds. Bouw. Stellendam, vm.ds. v. Asch, 's av.dhr Bieshaar. Goedereede, 'sav. ds. v. Ameide. Ouddorp. vm. leeskerk en nam. ds. v. Ameide. Nieuwe Tonge, vm. dhr. Baart en'sav. leeskerk. OudeTonge, vm. ds. Verkerk en 'sav.leeskerk. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en'sav. ds. Polhuis. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. leeskerk en nam. ds. Verkerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en 's av. leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. Melissant. vm. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en nam. ds. Zeilstra. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaff. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. Dirksland, vm en 'sav. ds. de Blois. Herkiogen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Onddorp, vm. en nam. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Laman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp. vm. ds Foppema. jrmeel tevreden- gen: laart gaarne |net Joppe's ied en haar gestadigen Reeds op Iden bereik- in 16 pond ook ieder e's Kinder- /elen. Gaar- aan U af. ■iBERG Len Ouden. WEEL alom n winkelier Op Woensdagen 3en lOMei 1933, telkens 's nam. 3 uur, te DIRKSLAND, resp. in de zaal „Odeon" en Café Vermeulen, veiling en afslag van A. 3.73 60 HA. (8 G.41 R.YJaat) BOUWLAND, te DIRKSLAND, in polder Dirksland, in den Zuidhoek. Verhuurd aan den Heer Corns. Both Pz. te Dirksland. B. 15.98.45 H.fl. (34 G. 242 R.Y.IH.) BOUWLAND, te MELISSANT, (vroeger On waard) in den polder Kraaije- nisse, zijnde de 2de kavel van dien polder. Verhuurd aan den Heer JaC. Buth G Jz. te Dirksland. In diverse perceelen en combi naties. Ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. D. A. WERNER te 's-Oravenhage. Breeder omschreven bij Notitie. Notaris VAN DER SLUYS. Prijs per kwartaal Losse nummers 1- 0,07" ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent, Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 50 Land- en Tuinbouw „EXPORTEURS BANG OM ZAKEN TE DOEN". Voorzitter van Bond Westland pessimistisch gestemd. „Het loopt verkeerd met onze vroege cul tures. De tuinbouw zit in den hoek waar de klappen vallen en kan er niet meer uit komen," aldus verklaarde de heer J. Barendse, voor zitter van den Bond Westland, toen wij hem zijn oordeel vroegen omtrent de beteekenis van de nieuwe handelsovereenkomst met Duitschland voor den Westlandschen tuin bouw. Het is nu al zoover gekomen, dat de aankoopwaarde bij vele producten en speciaal bij de sla, geen rol meer speelt. De exporteurs zijn bang om zaken te doen. Zij zetten te veel op het spel. Als er in een plaats van aankomst ook maar iets aan het goed mankeert, daalt de prijs dermate, dat de zending voor den handelaar een groot verlies oplevert. Bij een invoerrecht van Mk. 15 op een krat sla, dat zuiver prohibitief is, kan van redelijk zaken-doen geen sprake meer zijn. De gevol gen voor den tuinbouw zijn funest. Vroeger bracht in het voorjaar de groente van eenigs- zins afwijkende kwaliteit nog een goeden prijs op, maar dat is nu afgeloopen. Partijen, waar bij omtrent de kwaliteit een opmerking moet worden gemaakt, worden niet meer aan gekeken. Alleen de prima kwaliteit heeft nu nog een kleine kans. De verminderde vraag en de groote risico's in den handel hebben de prijzen der veiling zoodanig gedrukt, dat van een loonende teelt voor den kweeker geen sprake meer is. Het is dringend noodzakelijk, dat zoo spoedig mogelijk de steunregeling voor den tuinbouw in werking treedt. De tuinbouw kan daarmede wel niet gered worden, maar door een garantie der minimumprijzen ont vangt de tuinder althans iets van zijn kosten terug. Zooals het nu gaat, kan het niet langer." „WESTLAND NU INGESLOTEN AAN ALLE KANTEN". Productie-kosten lang niet gedekt. „Het ziet er heel bedroevend uit, maar ik had wel verwacht, dat het dien kant zou uit gaan," meende ir. J. M. Riemens, rijkstuin- bouwconsulent voor het Zuid-Hollandsch Glas district, toen wij zijn meening vroegen over de beteekenis van de nieuwe Duitsch-Nederland- sche handelsovereenkomst. Het Westland, dat geheel op den export is aangewezen, is nu aan alle kanten ingesloten. De uitvoer naar Duitschland en Engeland is lamgeslagen. Het binnenland kan onze producten slechts in be perkte hoeveelheid afnemen. Dit jaar zal voor den Westlandschen tuinbouw veel slechter worden dan 1932 reeds was. De prijzen van stooktomaten b.v._ zijn slechts de helft van die van het vorig jaar. Daartegenover zijn echter de kosten van de bedrijven niet verminderd. De tuinbouwindustrie van het Westland zal geweldige kapitaalverliezen lijden. De groote sommen, gestoken in kassen, warenhuizen, duren grond, verwarmingsinstal laties enz. kunnen niet meer rendabel worden gemaakt. Vooral voor de groot-bedrijven gaat het er nu om te zijn of niet te zijn. Met den steun van totaal 5.000.000 kunnen deze grootbedrijven niet geholpen worden. Een factor van beteekenis is ook, dat de Westlandsche tuinbouwindustrie niet in ex tensieve richting kan werken. Zij kan niet, zoo als de landbouw .overgaan tot teelten, die rela tief minder onkosten vorderen. Een tuinbouw- stookbedrijf, dat niet ten volle benut kan wor den, levert direct een verlies op. Wij hebben dus geen andere pijlen op den boog, doch zijn gedwongen bij onze kascultures te blijven. Deze dekken bij den huldigen veilingsprijs de productiekosten bij lange na niet. De tuinder werkt op het oogenblik van den vroegen och tend tot den laten avond alleen om te probee- ren zijn verlies zoo gering mogelijk te houden. Het Westland heeft door zijn primeurs altijd nog een voorsprong gehad en leed dienten- gevolgejminder van den economischen storm, maar ik I vrees, dat nu de tijd gekomen is, dat het Westland rake klappen zal krijgen. GEWIJZIGDE CRISIS-PACHTWET OP 1 MEI IN WERKING. Resumé der wijzigingen. De gewijzigde Crisis-pachtwet is op I Mei in werking getreden. Wij ontleenen onder staand resumé van wijzigingen aan het Friesch Landbouwblad: 1. Uitdrukkelijk wordt de wet ook van kracht verklaard voor tuingronden. 2. Het verzoekschrift om huurverminde- ring moet worden ingediend bij het Kanton gerecht (niet bij den kantonrechter) en wel niet eerder dan binnen 14 dagen vóór liet ver vallen van een pachttermijn en niet later dan 14 dagen na den vervaldag. 3. De voorgeschreven poging tot minnelijke schikking door den kantonrechter is vervallen. 4. Voor elk verzoekschrift moet ƒ5 worden betaald ten behoeve van den Staat. De verzoe ker ontvangt een ontvangstbewijs zoowel voor zijn aanvraag als voor het geld. De betaling kan uiterlijk geschieden bij het begin der be handeling voor de Kamer van Crisispacht zaken. Bij niet-betaling wordt de verzoeker niet ontvankelijk verklaard. 5. De Kamer kan een minnelijke schikking beproeven; wordt een zaak aangehouden, dan kan de Kamer de opschorting der betalings verplichting beperken tot een deel van den verschuldigden huurtermijn. 6. In geen geval wordt een ontheffing ver leend, waardoor de verpachter in zijn belangen meer zou worden benadeeld dan de pachter bij het niet-verleenen dezer reductie. 7. Over het deel der veschuldigde huur, waarvoor geen ontheffing van betaling is ver leend, is 5 pCt. rente verschuldigd gedurende het tijdvak, dat de betaling was opgeschort in gevolge de Crisis-pachtwet. FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. Oeaut. Uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle. 40) Fraser bestudeerde den chèque een oogenblik en noteerde, dat deze wa? getrokken op de Countts Bank en voor een zeer aanzienlijk bedrag. „Dank u zeer," zeide hij. „Ik zal de kwestie zoo spoedig mogelijk uitvisschen. Het doet me in- tusschen genoegen, dat lord Raymond de rekening heeft betaald. U weet, één vogel in de hand. De detective verliet den winkel, zich afvragend hoe ter wereld lord Raymond de beschikking had gekregen over zulk een bedrag. „Als hij den juwelier betaald heeft, gaat hij natuurlijk ook afrekenen met den woekeraar, maar zooveel geld brengt het landgoed immers niet op! Hoe krijgt hij het dan bij elkaar?" HOOFDSTUK XXII. „Ik geloof dat er meer in den jongen man zit, clan wij denken," merkte de heer Plunkett op tegen zijn echtgenoote. Hij schijnt niet in royale omstandigheden te verkeeren en heeft toch een uitstekende opvoeding genoten. Bovendien is hij (Adv.) AUTO OVER DEN KOP. En maar weer verder. Zondagmiddag is op den Nieuwen Rijksweg nabij Delft een personenauto, doordat de be stuurder de macht over het stuur kwijt raakte, tegen den verhoogden bermkant gereden en over den kop geslagen. Een der inzittenden werd door glasscherven licht gewond. Nadat de auto weer overeind was geplaatst kon de tocht worden voortgezet. zoo merkwaardig gesloten, waar het hem zelf betreft." „Kunnen wij niets voor hem doen, Robert," vroeg lady Gertrude. „Ik weet het niet. Wij kunnen het probeeren, maar moeten heel voorzichtig te werk gaan, want hij is erg trotsch. Onlangs zaten wij te praten over de dingen van den dag en toen merkte ik, dat hij heel veel weet van de natuur. Hij redeneert over allerlei bijzonderheden, waarvan ik nog nooit heb gehoord. Misschien zou hij een wekelijksche wan deling voor mij kunnen schrijven, zoolang Strong- worth ziek is." „Dat zou prachtig zijn," antwoordde lady Ger trude. „Vermoedelijk moeten wij zijn stijl wat bijvijlen maar als hij de dingen vertelt op een nieuwe manier zou het de moeite waard zijn het te lezen." Zoo werd Tazoni er toe gebracht zijn eerste artikel te schrijven en Plunkett was er dermate mee in zijn schik, dat hij hem aanstonds om een tweede vroeg. Dit beteekende voor Tazoni het ontvangen van geld en geld zou hem van nut zijn bij het zoeken naar Maya. Toen hij, practisch genomen, geheel hersteld was, begon hij er over te praten, dat hij de gast vrije woning weldra zou moeten verlaten, doch de Plunketts wilden er niet van hooren en hij liet zich overhalen nog enkele weken te blijven. Het eerste, wat Tazoni deed, toen hij in staat was alleen uit te gaan, bestond in een bezoek aan de omgeving van Grossven or Square. Niemand was echter in staat hem iets te vertellen omtrent Maya. Overal won hij inlichtingen in, lord Ray mond was niet aanwezig en daaruit concludeerde Tazoni, dat ook Maya er niet kon zijn. SPORTNIEUWS VOETBAL. Zoo is Flakkee dan kampioen geworden, de laatste wedstrijd heeft de beslissing gebracht, hoe Erasmus ook zijn best deed en deze wonderlijke ploeg toonde een heel goed spel te kunnen geven Flakkee had het geluk op zijn hand, en daarenboven een linkerwing, die in vorm was, in buitengewone vorm zelfs, en daaraan is het dan ook te danken dat Flak kee wist te winnen. De elftalcommissie had gemeend het elftal dat tegen Pechvogels gespeeld had te moeten handhaven een beslissing, die niet de ge- heele goedkeuring van schrijver dezes kon hebben, men leze het vorige sportnieuws hier over, en dat door veie supporters aan onder- geteekende is kwalijk genomen. Men heeft ge meend dit ondergeteekende te moeten zeggen, en dat is erg braaf om te vertellen dat men het niet eens is, doch de feiten hebben be wezen dat uw sportverslaggever een betere kijk heeft gehad dan de supporters, die speciaal de jongeren dit kluifje hadden binnen willen laten halen. Onze supporters moeten dit bedenken, dat sportmenschen net zoo goed zenuwen hebben als gewone menschen, en dat juist oudere sportmen deze sneller en steviger overwinnen dan jongere, aldus de ervaring van onder geteekende, die voorwaar zelf al zoovele jaren aan sport doet. Dit mocht niet gezegd worden! En het „dreigement", als schrijver dezes weer een dergelijk artikel schreef! Kom, laten we niet kinderachtig worden, het is belachelijk. Waarom zouden wij onze artikelen moeten schrijven in den geest die supporters voor schrijven! Belachelijk, ik heb mijn opinie, U hoeft het er niet mee eens te zijn, dat vragen we niet, we voeren de motieven aan, U kunt die onderzoeken en ondeugdelijk verklaren. Maar schrijven in den geest, die supporters willen, dat een voetbalbestuur wil, dat de R.V.B. zou willen, beste supporters, dat nooit. Ik bewaar mijn onafhankelijkheid op sport gebied, ik schrijf, zoo ik het beste vind, voor de sport. En als jullie naar mijn overtuiging verkeerd zijn, of het bestuur van een ver- eeniging of het bestuur van een bond, dan zeg ik dit. En hiermee, basta, U kunt me eens een briefje schrijven, waarom U niet accoord met me gaat, af en toe gebeurt dit op zeer vriendschappelijken toon, en dan ben ik er dankbaar voor, maar specifiek iets schrijven, dat niet met mijn eigen sportopvatting strookt, merci, ik ben daar nimmer voor te vinden. En zoo heb ik den wedstrijd met andere oogen bekeken, dan vele supporters. Nu heb ik gekeken naar de spelers, naar hun prestatie en naar hun.reageeren op deze belangrijke ontmoeting! En dit trof me nu zoo, dat die achterhoede van Flakkee, aanvoerder Hartog, Lajos Bund en Fun, dat dit toch eigenlijk een pracht stel kerels zijn voor Flakkee. Wat kun nen deze drie toch een wedstrijd... winnen. Wat is buitendien Lajos een prettig speler ge worden, niet alleen in zijn spel, maar ook in Op zekeren dag herinnerde lady Gertrude Plun kett aan het feit, dat sir Harry Berifffrd een candidaatsstelling voor de verkiezingen had aan vaard; zij meende, dat voor Tazoni wellicht de mogelijkheid bestond voor hun jarenlangen huis vriend te fungeeren als secretaris. „Maar zou hij dat wel willen?" vroeg haar echt genoot. „Veel geld heeft hij niet," antwoordde lady Gertrude en vrienden evenmin. Bovendien is Harry iemand, met wien hij goed zou kunnen opschieten." „Vraag hem Zondag eens voor de lunch," adviseerde Robert Plunkett lachend. Zoo werd het geschikt en Tazoni ontmoette sir Harry BeriFord. Achteraf meende hij de hand van de Voorzienigheid er in te ontdekken, omdat hij vrijwel alle hoop had opgegeven Maya terug te vinden. In sir Harry Beriford leerde hij een uiterst be minnelijk mensch kennen. De lunch was nog niet afgeloopen, toen hij lady Gertrude hoorde op merken: „Zeg Harry, je bent toch op het bal van lady Dartworth geweest?" „Ja zeker; jij liadt toch ook een uitnoodiging?" „Dat wel, inaar Robert was erg onthand door plotselinge ziekte van iemand op zijn bureau en ik wou niet zonder hem gaan." Sir Harry Beriford glimlachte. Lady Gertrude's aanhankelijkheid ten opzichte van haar man was bijna spreekwoordelijk. „Hebt u iets gehoord over de inbraak?" vroeg Tazoni in spanning. „Pas, nadat het gebeurd was. ik ging 's morgens vroeg weg en weet alleen, wat de kranten er over gaven. Onder ons gezegd, Gertrude, ik kan lord zijn opvattingen, dat ook bleek na den wed strijd tegen Pechvogels, toen een te enthou siast supporter hem bovenmatig in de hoogte stak voor zijn spel en hij antwoordde; niet zeg gen, wij hebben alle elf ons best gedaan, alle elf hebben wij de overwinning behaald. Dat is een gezonde sportopvatting. En dan onze linkerwing! je zon niet zeggen dat Van Es als invaller in het begin van het com petitie seizoen 1932-33 in de ploeg verscheen, want hij speelde zoo lustig met Van Beek samen, dat dit tweetal „de" voorhoede was, die telkens opnieuw de aanvallen ondernam, Van Beek als de groote 100 P.K. motor, die over het veld zoemde en zwierf, den bal op pikte, meenam, met Van Es er vandoor ging .en samen hebben ze de goals gemaakt, zoo soliede en zoo prachtig, zoo vervaard hard alle drie, dat de keeper van Erasmus, heusch een uitstekend doelverdediger, geen schijn van kans kreeg. Die twee doelpunten van Van Beek.ze herinnerden ons even aan een wedstrijd in Rotterdam, waar Flakkee met 20 achterstond en twintig minuten voor het einde Van Beek opeens alle pijn vergat ont staan door de twee open teenen en in die twin tig minuten fokte Flakkee 7 doelpunten, tot wanhoop van de tegenstanders, die er niets van begrepen... Zoo was van Beek weer, al was het nu geen tweede klasser, maar een eerste klasser die hij tegen zich had, al was het een der beste backs die tot zijn bewaking er stond, hij rolde en passeerde dat het eert lust was, dat was spel en dat waren voorzetten, die van zijn voet kwamen 1 Het begin is een Erasmus-aanval, die op niets uitloopt, en pas na vier minuten kan Flakkee ten aanval trekken, Van Beek pakt den bal half in het veld op, passeert half back en, ondanks de achtervolging van deze twee, die hem het loopen en schieten lastig willen maken, kogelt hij schitterend in, de keeper valt languit naar den hoek, maar de bal is te hard en Flakkee leidt. Erasmus toont een goed, zeer doordacht spelletje, bij Flakkee klopt het heelemaal niet, de half linie is zeer zwak, speciaal van den Doel doet vreemde dingen. Hij probeert met hooge trappen het spel te forceeren, in plaats van met lange j passes op de vleugel het spel open te gooien, j Geen wonder is het, dat zoo Van Beek telkens naar achteren moet komen en de aanvallen die op touw gezet worden, komen van den linkerwing. Het spel is lang niet dat van kam pioen, alleen de achterhoede van Flakkee is in prima vorm, Erasmus heeft veel pech als ze tot tweemaal toe tegen het kruishout van den paal schieten. Na de rust gaat het beter, Erasmus heeft zich wat doodgeloopen en raakt vermoeider, de halflinie van Flakkee begint zich te her stellen, ook de andere voorhoede spelers komen er wat beter in. Onbegrijpelijkerwijs mist Har- tensveld een zekere kans om een doelpunt te maken als hij alleen voor den doelman staan de, naast schiet. Maar Van Es krijgt een poosje later een kansje en schiet dan via den paal fraai in. En kort daarop speelt Van Beek zoo fraai den bal vrij om dan zelf voor het doel te zwenken en onmogelijk hard in te kogelen! 30. Daarbij blijft het, het spel is beter geworden en Flak kee is nu sterker dan Erasmus, die den moed wat opgeeft! Met dezen stand komt het einde aan den wedstrijd, die als wedstrijd een teleurstelling was doch die een kampioens-titel aan geel- blauw gaf. Het leek ons toe, dat de scheidsrechter een zwakke dag had en vele van zijn buitenspel beslissingen, ten nadeele van Flakkee, nergens naar leken! Het publiek hoort overigens niet te fluiten, als dergelijke onjuiste beslissingen den favoriet benadeelen! Direct na afloop had de voorloopige huldi ging plaats van spelers en aanvoerders. De eere-voorzitter de heer Haagens deed het net jes en kort de groote speech zullen we naderhand wel krijgen van dezen sport-lief- hebber, die zooveel voor onze geel-blauwen heeft gedaan. De aanvoerder van Erasmus deed het keurig, al speet het hem dat dit kampioenschap misschien voor Erasmus de degradatie beteekent, de heer Bruggeman bood namens de supportersvereeniging een lauwer krans aan den aanvoerder Hartog aan die daarmee zegevierend door zijn spelers in de hoogte werd gestoken en bood een groote clubvlag aan namens de supporters, die nu de vermelding daarin krijgt van kampioen der lste klasse afdeeling C. De heer Hartog heeft allen netjes te woord gestaan, hij heeft zijn medespelers bedankt en hen die niet aanwezig konden zijn van de lste elftal-spelers geldt natuurlijk dezen dank ook voor hun verrichtingen. Hij dankte het bestuur voor de medewerking, den aanvoerder van Erasmus voor zijn vriendelijke woorden en wenscht hen een behouden eerste klasse-schap -en ten slotte waren vriendelijke woorden voor onze supporters en de supportersvereeni- ping voor het geschenk en voor de goede ver standhouding onderling. Dat alles werd af gewisseld met de noodige cheers op Flakkee, het bestuur, op Erasmus en op de supporters. En daarmee was het voorloopig gedaan, het was welletjes, onderling heeft men Zondag avond netjes en hartelijk dit kampioenschap herdacht. Afdeeling C. heeft dus zijn kampioen, Flakkee is de gelukkige, nu is het wachten op de definitieve kampioenen der andere afdee- lingen, waarschijnlijk Hellevoetsluis in B. dat is nog riet beslist, er hangen nog 2 pro testen, die Hellevoet den eeretitel nog kunnen doen ontnemen, en van afdeeling A. zullen we het afwachten wie de gelukkige is. Ten slotte mogen we de sportliefhebbers opwekken tot aansluiten en tot steun van de supporters-vereeniging! Een stevige suppor- ters-vereeniging is óók in het belang van een sport-vereeniging. J- B. KORFBAL. De korven zijn ui* hun wintersche rust naar de velden overgebracht. De Flakkeesche „man den-werpsters en werpers" spelen al weer onderling zie hier de uitslagen der j.l. Zater dag gespeelde wedstrijden. te Goeree: G.O.K.V. A.D.O. 53. te Middelharnis Weest KwiekThor 70. HERRINGEN. B8 de opening van het oieuwe voetbalterrein te Bruinisse speelde de voetbalver. H.V.V. uit deze gemeente een wedstrijd tegen die te Bruinisse. H.V.V. ver speelde die met 2 tegen 1. H.V.V. ontving bjj die gelegenheid een mand met bloemen. NIEUWE TONGE. Voetbaluitslagen van Zaterdag j 1. N.T.V V. I-D JS. I 2-1. N.T.V.V. II-Xerxes II 1-6. Raymond niet uitstaan. Hoe ter wereld... Als ik te veel zeg, zal ik m'n voet wel in mijn mond stoppen." „Dat zou heusch jammer zijn," spotte lady Gertrude. „Inderdaad," was het antwoord, „die is al groot genoeg! Maar om op ons onderwerp terug te komen, ik hoorde onlangs tot mijn genoegen, dat die jonge vlegel er niet in slaagt vrienden te maken op zijn vaders landgoed." „Ik ben het volkomen met je eens," hernam lady Gertrude, „en toch zijn er weinig menschen, die ik zoo graag mag als lord Northbridge." „Plunkett, ik heb onlangs een heel eigenaardige geschiedenis gehoord," vertelde sir Henry Beri ford. „Ik heb die voor jou bewaard, omdat je er misschien nog wat aan hebt." „Dat ben ik van jou niet gewend," antwoordde Plunkett lachend. „Grappig is het anders niet," merkte sir Harry op. „Ik heb een boottocht gemaakt van een paar dagen en nam de gelegenheid te baat om er een oogenblik alleen op uit te gaan. Per roeibaat vond ik een aardige kreek, waar ik een paar uur wou doorbrengen. Men vertelt, dat het landhuis, daar in de buurt aan Lord Raymond behoort. Zelf komt hij er nooit, maar er vertoeft een familielid van hem, dat niet goed bij het hoofd is; een soort particulier krankzinnigengesticht is er dus van gemaakt." Een uitroep van Tazoni verried diens groote belangstelling voor deze mededeeling. „Dat is inderdaad heel vreemd." „Maar dat is nog niet alles," ging sir Harry voort. „Je begrijpt, dat ik nieuwsgierig werd. Toen ik er een poosje had gezeten, hoorde ik een alleraardigste stem zingen. Het klonk heel buitengewoon. Ik keek om me heen en zag een meisje wenken. Ik ging weg, omdat ik wist, dat ze niet toerekenbaar was." „Dat durf ik niet zeker te zeggen." „Wat mij beterft, ik ben het eens met Gertrude het is een eigenaardige geschiedenis," hernam de gastheer. Toen sir Harry afscheid nam, gaf Tazoni te kennen, dat hij hem gaarne een eind wou ver gezellen. Sir Harry stelde voor naar zijn kamers te gaan en daar roerde Tazoni het ouderwerp aan, dat hem zoozeer bezig hield. „Sir Harry, ik heb reden te gelooven, dat het meisje, waarover u tijdens de lunch sprak, mijn pleegzusje is, naar wie ik sedert weken zoek en dat, naar ik vermoed, door niemand anders dan lord Raymond werd ontvoerd." Een oogenblik keek sir Harry Beriford stom verbaasd op. Toen antwoordde hij rustig: „Ik wist niet, dat u lord Raymond kende." „Helaas maar al te goed," was het antwoord. Als ik u op een of andere manier kan helpen, dan ben ik met het grootste genoegen daartoe be reid," hernam sir Harry op bijna denzelfden toon, alsof hij zijn metgezel had uitgenoodigd samen te gaan eten. Tazoni keek hem aan, begrijpend, dat sir Harry aldus handelde in de hoop lord Raymond een hak te kunnen zetten. Tazoni wist niet, dat Maya's stem sir Harry had vervolgd sedert den dag, waarop hij die had gehoord. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1