DAGEN ïk kxhten Reclame 1 EERSTE BLAD PUROL l I. ZATERDAG 15 APRIL 1933 ZIGEUNERBLOED. Kiezers wee Ingezonden Stukken .r Aardige fantaisie Kinder jurk, zeer leuk bewerkt. Verkrijgbaar in de maten 60-95 cM. 9|A 60 cM. Kleine stijging per maat Snoezig Babyjurkje van aardige fantaisie stof, in de maten |j- to c°M45.eM: 125 Kleine stijging per maat ■muts en sjaal, aardige g '^urige, kleuren zeer jj qQ k e streepdessins met kwaliteit wol, extra Ing per maat akje, in diverse tinten raagje en manchetten, J ^ig per maat Jongens Sport kousen, extra sterk voor school, mooie donkere kleuren met frissche randen, extra VU begin prijs - W met kleine stijging per maat Poibsrctóm' binnenweg hoogstraat V. D. TAKSTRAAT 3NKER FRANSSTR. •1 franco thuisbezorgd. ÜRDAM kNN, Hoogstraat Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels,r>l,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 46 Week-revue. Buitenland. Het aangekondigde bezoek van Mac Donald biykt slechts een heel bescheiden inzet te zijn van een reeks vertrouwelijke bespre kingen te Washington, want behalve Mac Donald zijn ook de Pransche, Duitsche, Ita- liaansche, Canadeesche en de verschillende Zutd-Acnerikaansche regeeringen uitgenoo- digd vei tegen woordigeis naar Washmgton af te vaardigen. Voor Franfcrije zal Herriot als gedelegeerde naar Amerika tijgen, wie de overige groote mogendheden op deze onderlinge besprekin gen zullen vertegenwoordigen is nog niet bekend. In ieder geval is zeker dat Mac Do nald en Herriot ongeveer gelijktijdig in Amerika zullen arriveeren en dat beiden de gast zullen zijn van Roosevelt en op het Witte Huis zullen logeeren. Roosevelt ontwikkelt een geweldige acti viteit, heeft blikbaar geen al te groot ver trouwen in de op de gebruikelijke wijze door deskundigen voorbereide conferentie en tracht nu door cbze vóór-conferenties de kans op slagen te verzekeren. De aangekondigde economische wereldconferentie, want daar gaat het in de eerste plaats om, mag niet mislukken, zoowel Amerika als Europa heb ben b$ het welslagen de .grootste belaDgen en daarom zijn de besprekingen te Washing ton van het grootste gewicht. Behalve Washington, waar politiek ecoDo- mische eieren ter tafel zullen komen, is ook Rome plotseling erg in trek bij politieke pelgrims. Eerst is Von Papen naar Rome getrokken, puur en alleen voorz^'n particu liere aangelegenheden en genoegen zooals het eerst heette, doch de manier waarop hij aan de Italiaansche grens door hooggeplaat ste regeeringsambtenaren werd ontvaDgen, bewast reeds voldoende, dat dit particuliere genoegen slechts bijzaak is en dat dit bezoek als van Dolitieken aard moet worden be schouwd. Bovendien is Goering Von Papen per vliegtuig naar Rome gevolgd. Dat deze twee politieke figuren naar Rnmo trekken is niets opvallend, het is geheel vanzelf sprekend dat de Duitsche r^geeriDg eens graag wat nauwer met Mussolini io contact wenscht te treden en tevens zullen Von Pa pen en ook Goering met het Vaticaan be spreking voeren. Maar het opvallende van den plotselingen trek naar Rome zit in de plotselinge aan komst van Dollfuss, de Oostenrljkscbe bonds kanselier, op het oogenblik meer de Oosten* rfiksche dictator dan bondskanselier, welke ook al vanwege geweldige haast per vlieg tuig in Rome arriveerde. Wat deze drie politieke gasten te Rome hebben te bespreken komt niet aan de groote klok te hangen, daaromtrent hangt een waas van geheimzinnigheid, wat weer aanleiding geeft tot een stroom van geruchten en de meest uiteenloopende gissingen Dat de Duitschers te Rome over het door MussoliDi opgeworpen vier-mogendhedeD- verdrag komen praten begrfipt ieder. Beide partyen zijn felle voorstanders van een her- zieningspolitiek, hun belangen gaan in dit FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. Geaut. Uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle. 36) Weldra bereikten zij de heide, waar vier tenten stonden opgeslagen. Hier steeg de detective uit, gaf den koetsier bevel op eenigen afstand te wachten, terwijl hij zelf de zigeuners aan een ver hoor zou onderwerpen. „Is de baas thuis?" vroeg hij aan één van de mannen. „Nee, die is weg," luidde het onvriendelijke antwoord. „Sedert wanneer?" vroeg de detective. „Gaat dat jou wat aan?" „Wie vraagt naar Tazoni?" kraakte de stem van de oude Martha, die onmiddellijk op het tooneel verscheen. „Ik, moedertje," gaf de detective vriendelijk te kennen. „Als u van lord Raymond komt," begon zij dreigend, „zeg hem dan, dat wij ons meisje zullen terugvinden, al moeten we hem in stukken scheu ren." „Ik begrijp je niet," hernam Fraser. „Wat komt u dan doen?" vroeg de oude Martha, „Om het maar ronduit te zeggen, moedertje: er Is vannacht op Northbridge Hall ingebroken en opzicht paralel, ook al is de drijfveer voor deze herzieningspolitiek geheel verschillend. Dat Italiö reeds langen ty'd op herziening der vredesverdragen aanstuurt is niet om de Duitschers een byzonder genoegen te doen, doch om zelf datgene te bemachtigen, wat het te Versailles niet heeft kunnen ver krijgen. Maar wat Dollfuss nu zoo plotseling te Rome heeft te maken is niet duideiyk. Is Dollfuss door Rome ontboden, of ïshy over haast naar Rome vertrokkeu om er by tegen woordig te zijn wanneer ook Oostenrijk in de vertrouwelijke besprekingen mocht wor den betrokken, dar. wel om mee te praten over een eventueele vorming van een fas cistische alliantie van drie. Op al deze vragen is geen antwoord te geven, maar zeker is dat men in de met-fascistische landen met een zeker wantrouwen dit plotseliüge onder onsje te Rome zal volgen. De macht van de regeering Hitler is op nieuw belangrijk versterkt en wel door de wet tot het brengen van eenheid in het bestuur van de Duitsche landen en het Rijk. In art. 1 dezer wet wordt bepaald, dat de rykspresident in de Duitsche landen, met uitzondering van Pruisen, op voorstel van den ry kskaDselier, rijksstadhouders benoemd. Deze rijksstadhouders (men zou ze ook onder-dictators kunnen noemen) kragen de volgende bevoegdbeden: a. Benoeming en ontslag van den voor zitter en op diens voorstel van de overige leden der Landsregeering. b. Ontbinding van den Landdag en uit schreven van nieuwe verkiezingen, behoudens enkele beperkingen. c. Uitvaardiging en afkondiging van Landwetten. d. Op voorstel van de Landsregeering de benoeming en het ontslag van de recht- streeksche ambtenaren van den staat en van de rechters, voor zoover deze tot dusver door de landsoverheid ge schiedde. e Het recht van gratie. Voor Pruisen is eeu afzonderlijke regeling Hier oefi-nt de rykskanselier de rechten van stadhouder uit. De beteekenis van deze nieuwe wetten kan Diet overschat worden, het is de belangrijkste stap io het uniformeenngsproces in Duitsch- land, het bbteekent de verwezenlijking van de Duitsche rykseenheid, waarover reeds vele jaren in theorie is gekibbeld, doch dat na 1918 geen enkele staatsman heeft aangedurfd. Door deze regeling wordt Adolf Hitler vrij wel de alleenheerscher over geheel Duitsch- land, het zal voortaan niet meer mogelijk zijn dat een of meerdere landen zich tegen de rijksregeeriDg durven verzetten, Beriyn wordt het eenigste centrale punt, als hel ware de generale staf, vanwaar de bevelen zullen uitgaan, welke door de lagere regionen stipt moeten worden uitgevoerd De invloed van de verschillende landsregeeringen is hier mede volledig uitgeschakeld. Hitler ban als opperbevelhebber overal zijn wil doorzetten. En indachtig aan het spreekwoord, wie de jeugd heeft heeft de toekomst, hebben de Dationaal-socialisten ook de leiding van het jeugdherberg-wezen in handen genomen Hierdoor krijgen de nazi's gelegenheid om het opgroeiende geslacht met hun denkbeel den te doordrenken. Voor de toekomst kan wij hebben de pet van één van de mannen hier, ginds in huis gevonden." „Wat u zegt!" hoonde Martha. „Maar onze mannen hebben er niets mee te maken, want die waren op weg naar Londen, op zoek naar Maya, die ontvoerd is door dien kerel op de Hall." „Wat bewezen zal moeten worden," antwoordde de detective koeltjes. „Dus jij wilt bewijzen, dat onze man de dief is. Lord Raymond moet zeker vrij uitgaan? Ik zeg u, dat ik het zelf wel zal uitzoeken en als u nou niet gaat, laat ik de honden op u los." Fraser ging weg vervuld van de heimelijke hoop, dat de oude vrouw op haar eigen manier hem zou helpen bij de moeilijke taak, welke voor hem lag. „Een merkwaardig jongmensch," bedacht hij, toen hij zich herinnerde, hoe de oude vrouw lord Raymond genoemd had in verband met de ver dwijning van een zigeunermeisje. „Heel merk waardig." Den volgenden morgen ging hij weer naar de Hall en vroeg hij lord Raymond te spreken. Zijn slaperige oogen schenen minder te zien dan ooit. Raymond kwam tot de overtuiging, dat hij van zoo'n detective niets te vreezen had. „Ik heb den man, dien u bedoelt, dien Tazoni, helaas niet kunnen vinden," waren zijn eerste woorden. „Hij bevond zich niet in het kamp toen de inbraak werd gepleegd; ik heb echter het hoofd kwartier gevraagd, hem te laten aanhouden, zoo dat op het oogenblik de geheele machine in gang is, om hem te vinden. Wij houden alle opkoopers in de gaten. Vooral nu er een vrouw in het spel blijkt te zijn, zal hij wel in de val loopen." „Een vrouw?" riep lord Raymond uit, zich voor dit van de grootste beteekenis zyn. Merkwaardig is ook hoe snel en gemak- keiyk de groote massa overloopt naar het nationaal-socialistische kamp. Verschillende afdeeÜDgen der in ontbinding verkeerende Duitsche volkspartij loopen over naar de nazi's en het wordt door steeds meerderen betwijfeld, of ook de Duitsch nationalen onder Hugenberg zich staande weten te hou den. De nationaal-socialistische vloedgolf is daarom nog niet op zyn hoogste punt aan geland. Nederland moet gaan kiezen. Niet minder dan vierenvijftig partijen zoeken vertegenwoordiging in de Tweede Kamer, waar slechts honderd zetels beschikbaar zijn. Dat is een probleem. Zoo staat menige huisvrouw ook voor een probleem, althans dat denkt ze. Zij krijgt geregeld een groot aantal aanbiedingen van zeepen en zeeppoeders die een plaats zoeken in haar waschtobbe en dan moet ze kiezen. Met kennis van zaken is dat echter niet moeilijk. Zeep en Zeeppoeder moeten geen schade lijke bestanddeelen bevatten die het goed kunnen aantasten, de wasch moet helder zijn met weinig moeite en mag niet geel worden, het waschmiddel mag niet duur zijn en moet liefst zuiver Neder- landsch fabrikaat zijn. Wie deze eischen stelt kiest de producten van de Nederlandsche Zeepfabriek ,,'t Bleekertje" te Rotterdam. En de huisvrouw die deze keus doet ontvangt bij elk pak zeep twee bons, bij elk pak zeeppoeder één bon. Slechts veertig zulke bons zijn voldoende voor een keus uit meer dan honderd nuttige, degelijke en luxe voorwerpen, die in elk gezin welkom zijn. Zeg Uw winkelier, dat U niet anders wil hebben dan „Bleekertje" en hij zal er voor zorgen. 27 (Adv.) jij Ingezo (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De Vrijzinnig-Democraten en de Landbouw. Niet genoeg te prijzen valt het, dat door de Redactie van een neutraal orgaan als Onze Eilanden aan de verschillende rich tingen op politiek terrein gastvrijheid ver leend wordt om den kiezers den weg te wijzen, hoe ze op 26 April as. hun stem moeten uitbrengen. Op dien datum zal weer voor vier jaren beslist worden, op welke wyze en door welke groepen het staatkuadig beleid zal gevoerd wordeD, een beslissing, die juist in dezen tijd, nu alles wankelt, van zoo overwegend belang is. Een vast beleid is daarby noodzakelijk. Met het woord „nationaal", het tegenwoordig zoo vaak misbruikte woord, waarmede ook Hitler in Duitschland zoo gaarne schermt, krijgt men geen oplossing. Van dit woord hebben allen zich meester gemaakt, die in het politieke leven zich steeds afkeerig heb ben getoond van een democratisch bestuur. Bij het groot aantal partijen, dat Nederlano „rijk" is, zal men altijd moeten komen tot een coalitie van partijen, die tezamen het Regeeringskasteel bezetten. En dan kan men alleen zyn doel bereiken, door groepen te coaliseeren, die hun beginsel getrouw zijn, en eeD zekere eenheid van beginselen vormen. En nu moet ik helaas weer beginnen mei een aanval op den Vrijheidsbond. Laat ik het eerst geïrriteerd toonend. Hij wist zich echter onmiddellijk te beheerschen. „Wie dan?" De verbazing van lord Raymond was Fraser niet ontgaan, maar hij antwoordde rustig: „Een zigeunerin, Maya geheeten." „Dat bestaat niet," zeidc lord Raymond. „Hoe kan die er de hand in hebben? Wij hebben hier te maken met gevaarlijke inbrekers en zij is een heel ander type." „Kent u haar dan?" vroeg de detective onver schillig. „O, ja, ik heb haar wel eens gezien," antwoord de hij schijnbaar openhartig. „Zij kampeerden bij ons op de heide, doch ineer weet ik er natuurlijk niet van." „Dat is te begrijpen," hernam de detective. „Het blijft wel merkwaardig, dat zij dienzelfden nacht verdwenen is, temeer, omdat de menschen geen aannemelijke verklaring kunnen geven van haar verdwijning. Ik houd het er voor, dat zij naar Londen vertrokken zijn, de man om zich schuil tc houden, de vrouw om den buit te verkoopen. In dit opzicht toonen de vrouwen zich altijd veel handiger dan mannen. In bijna alle gevallen, die ik heb medegemaakt, bleek een vrouw tusschen- persoon voor dieven en helers. Reken er maar op, dat de bandiet niet ver uit de buurt is, als wij het meisje vinden." „Misschien hebt u gelijk, maar ik zou toch aller eerst probeeren om den kerel in handen te krijgen," veronderstelde lord Raymond. „Natuurlijk, mylord," hernam de detective, die den indruk wilde wekken, dat hij zich stipt hield aan de inzichten van den erfgenaam van North- bridge. „Hoe maakt uw vader het?" „Hij herstelt slechts zeer langzaam. De ver- eerst iets vertellen van het ontstaan en de geschiedenis van die party, een geschiedenis, die zoo buitengewoon leerzaam is. By zyn oprichting in 1921 is de Vryheidsbond ge maakt tot een lappendeken van alle moge- ïyke verschillende groepen en groepjes. In de party vereenigden zich groepen, die op een politiek beginsel steunen als de Liberale Unie en de Bond van Vrye Liberalen (op zich zelf al een groot verschil); een andere groep, die betoogt meer de economie dan de politiek tot grondslag van zyn streven te nemen als de Economische Bond, benevens een aantal belangen-groepen, waarvan de Neutrale Party-ter Hall en de Middenstands party-Staalman de voornaamste zyn. Dat men hier niet te doen heeft met een homo gene politieke partij en eenheid van begin selen, komt vooral duideiyk uit in het feit, dat de partij bij de verkiezingen van 1922 en 1925 in alle kieskringen uitkomt met verschillende ly'sten, een hoofdlijst met bfi- Hjsten voor de groepen van Staalman en Ter Hall. De partijleiding stelt zich van de nieuwe organisatie heel wat voor. Haar werfkracht zal zoo groot zijn, dat zij ter linkerzijde alles zal omvatteD, dat niet tot de socialis tische richting behoort. Eu inderdaad, van dit idee ging wel eenige bekoring uit. Ik persoonlijk was voor dien tijd een warm en naar mijn bescheideü krachten ijverig bestuurslid van een Libe rale Unie-kiesvereeniging. Ik voelde heel veel voor de eenheid en ik nam het zelfs de Vryzinnig-Democratische Party kwalijk, dat, zooals men toen schreef, „haar leiding uit persoonlijke overweging, gepaard met politiek onverstand, weigerde zich in den nieuwen bond te doen opnemen. Myn illusie was reeds na een paar jaar totaal verdwenen; ik had vergeten, dat de eenheid van een party alleen mogelyk is by eenheid van beginsel, ik zag, dat de conservatieve Oud-Liberalen in de nieuwe partij den boventoon voerden, en reeds bij de verkiezing van 1925 stemde ik op Mr. H. P. Marchant, No. 1 van de Vryzinnig- Democratische lijst. Zooals mij, ging het velen. Van den dag der oprichting af beweegt de Vrijheidsbond zich in dalende fijn. By de verkiezingen van 1922 loopt het aantal zijner Tweede-Kamer leden terug van 15 tot 10, in 1925 tot 9, en in 1929 tot 8. Dit dalingsproces is mede een gevolg van het feit, dat verschillende van de vertegenwoordigers der afzonderlijke groepen zich spoedig weder afscheidden, i De Vryheidsbond ontwikkelt zich in de practische politiek meer en meer tot een party, die samenwerking zoekt met de Con- „/"vatieve elementen ter rechterzijde, zooais in de afgeloopen vier jaren herhaaldelijk ge bleken is en waar we straks nog even op terug komen. (Nergens is dit „beter" tot uiting gekomen dan by de behandeling van de Bedrijfsradenwet Voor ik nu tot mijn eigenlyke onderwerp kom, moet ik nog even terug komen op de verhouding van den Vryheidsbond en de Boerenbonden. Een tweetal briefschryvers uitFlakkeeen een inzender in een ander blad, waar ik dezelfde kwestie behandelde, werpeD mij het volgende voor de voeten: „Men (d i. De Vrijheidsbond) is bereid in dezen tyd met goede maatregelen den landbouw te schragen, zelfs indien deze maatregelen niet strooken standsverbijstering is nog steeds niet geweken," luidde het antwoord. „Dan zal het nog wel niet mogelijk zijn hem een en ander te vragen?" informeerde de detec tive. „In geen geval," zeide lord Raymond met na druk. ..Hoe zoudt u het vinden, als wij een be looning uitloofden voor het arresteeren van den inbreker. U hebt zijn signalement immers? Als we eens zeiden: honderd pond." „Dat zou allicht helpen!" Na deze woorden trok de detective zich terug. „Ik geloof, dat er meer waarheid schuilt in het verhaal van die oude vrouw, dan ik aanvankelijk dacht. Onze lord schijnt er bijzonder op gesteld te zijn, dat die man wordt gearresteerd. Natuur lijk I En hij zou graag zien, dat het meisje niet in de zaak werd betrokken," was het commentaar van den detective na zijn laatste gesprek. Inmiddels had lord Raymond een onderhoud met Hubert Detiville. „Ik hoop je den cheque binnen een paar dagen tc kunnen sturen. Het is een kwestie van tijd; ik moet nog een en ander regelen. Maar ik kan er toch op aan, dat er geen spoor van het kind te vinden is?" „Daar zijn we te handig voor geweest," kwam het koele antwoord van Denville. „Prachtig! Ik zal je heusch niet vergeten, Den ville," zeide Raymond, terwijl hij van Denville bijzonder hartelijk afscheid nam. Denville mocht geen voorwendsel zoeken nog langer te blijven, nu zijn gastheer zoo ernstig ongesteld was. Toch was deze niet van plan het spel uit handen te geven. „Heb ik je al verteld," begon hij onverschillig, met het beginsel van den vrijhandel Daar kunnen we volkomen mee accoord gaan. Of dachten onze bestrijders nu heusch, dat de vryzinnig-democraten zoo stom wa ren, en zoo weinig oog hebben op de tegen woordige situatie van onze handelspolitiek, dat we dat niet zouden onderschryven. In een pas verschenen werk „Om de Democra tie" zegt Mr. Oud, ons eminente Kamerlid: „Het zou onjuist zyn, uit het bovenstaande af te leiden, dat het vry handelsbeginsel zich onder alle omstandigheden verzet tegen het nemen van maatregelen tot steun aan be paalde bedrijven; dit is geenszins het geval". Maar by de houding van de Vryheids- bondsche Kamercandidaten (Louwes, Van Rappard en Bierema) gaat het niet daarom. Het gaat om de volgende vraag: Kan een partij tegelijk twee verkiezingsprogramma's onderschry ven, die geheel met elkaar in strijd zijnof nog juister gezegd: Kan de eene beift van een party precies het omgekeerde ver dedigen, als de andere helft van diezelfde „ernstige" party? En als de houding van die heeren zoo glashelder is, als men het doet voorkomen, waarom weigert dan het Hoofdbestuur van den Vryheidsbond den brief te publiceeren. die het gericht heeft tot de Boerenbonden? Het doet niet de minste moeite de ernstige beschuldiging, die rechtstreeks de politieke eerlijkheid vaD de liberale partij aantast, te weerleggen. TVas ooit stilzwijgen zoo wel- sprekend als dit? Misschien mag ik myn briefschrijvers ter verdere toelichting nog verwyzen naar een uitstekend artikel van Ds. A. van der Heide in Het Volk van 30 Maart 11. over dezelfde kwestie met deze vernietigende conclusie: Een partij (de Vrijheidsbond), die zoo handelt, heeft geen zedelijk gezag meer" Wat deden de Vrijzinnig-Democraten voor den landbouw? Er is geen bedrijfstak in Nederland, die in zoo hevige mate de gevolgen van de Crisis ondervindt als de land- en tuinbouw. Het is volkomen begrijpeiyk, dat zich van breede kringen onder de plattelandsbevolking een stemming van wanhoop heeft meester ge maakt. Zonder hulp van regeeringswege kan men het hoofd niet boven water houden. Nu zijn er landbouwers, die meenen, dat hun belangen het best gediend zouden worden door eigen afgevaardigden, los van een poli tieke party Wanneer de land-en tuiDbouw bereiken wil, dat er met zyn groote en ge rechtvaardigde belangen ernstig gerekeDd wordt, dan kan dit alleen met behulp van de bestaande politieke partyen. (De misluk king van den Staatsman Braat bewijst dit trouwens afdoende). Wij, vrijzinnig-democraten, meenen het recht te hebben, bovenstaande waarschuwing te uiten, omdat onze partij in het verleden „dat onze kleine Judy Slade heel belangstellend naar je gevraagd heeft. Zij was bang, dat je je deze geschiedenis al te veel zou aantrekken. Ik geloof, dat ze buitengewoon op je gesteld is, kerel." „Zou je denken?" vroeg Raymond, klaarblijke lijk gevleid. „Ik zal, als ik in de stad kom, haar eens opzoeken. Vertel het haar maar vast. Tot ziens!" Lord" Northbridge was er inderdaad slecht aan toe. Een onbegrijpelijke hallucinatie kwam over hem, zoodra dc naam van zijn zoon werd genoemd. Veronica had de grootste moeite hem bij die ge legenheden te kalmeeren. Het gevolg was, dat lord Raymond, zoo min mogelijk in de zieken kamer verscheen. Een groote verandering was over Raymond gekomen. Hij bleef even bruut als altijd, maar bemoeide zich met niemand. Reeds begon hij een onbeschaamde autoriteit uit te oefenen over zijn minderen en de bewoners van Northbridge be seften, dat het een kwade dag voor hen zou wor den, wanneer lord Raymond voor goed de leiding op zich nam. Voor Veronica vormde de roof zulk een ver schrikkelijk onderwerp, dat zij er met niemand over durfde spreken. Van de vermoedens tegen Tazoni bleef zij onkundig, evenals van het feit, dat er een belooning was uitgeloofd voor zijn arrestatie. (Wordt vervolgd). Hel Doorzitten bij Wielrijden en eer. door de Zon Verbrande Huid. verzacht en geneest men met 30-60 en 90 ct. Ta be SO ex. Bij Apotb. en OroQi&va> (Adv.) I 1 ie tie I ch/fl k- v rd rt- el- de :en m- "Op vijl eer

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1