;t „Onze Eilanden" Id, vm., nam. en 'sar. leeskerk. rm. en nam. leeskerk. eiMDORM'S flJANOL WOENSDAG 5 APRIL 1933 VERSLAGEN ZIGEUNERBLOED. „Zij" Crème ondanks de lage winkelprijzen kan vensch bij velen onzer niet in vervulling Daarom trachten we door allerlei mid- een weinig variatie in ons toilet te bren- er niet altijd hetzelfde uit te zien. We n hier een wijd veld van ontdekkingen nis. Schoudercapes in de meest verSchil- stoffen, van karnt, zijde of fluweel, in de loopendste kleuren en modellen kunnen ierbij van pas komen. Ronde of ovale >unten vallende, op zij, van achteren of oren gesloten, met bont afgezet, met hes, met plissees of met een band stof tekende kleur. ichillende soorten van mouwen kunnen ns een japon geheel transformeeren. Bij den japon kan men afwisselend kanten eeelen mouwen dragen, korte, halflange ge, of leuke pofmouwen van genopte een der tinten van de japon. Het aantal es is eindeloos, zooals ge ziet. Er bestaat >k nog een handig systeem om in een japon verschillende vestjes te dragen, liet van mouwen voorzien. Een onzer ten heeft een zwart fluweeien japon, n vestje van dezelfde stof. Ze is aan Is afgewerkt met een draperie van wit Voor meer bijzondere gelegenheden ze het zwarte vestje uit "de japon en gt het door een exemplaar van wit mousseline, dat geheel ingerimpeld is, i de witte ballonmouwtjes, die er aan gd zijn. prachtige combinatie is ook een japon lijnrood fluweel met een dergelijk vestje lü- mousseline dat doorschijnt op zacht- |m «tergrond. W1LHELMINE. i PKED1KBEURTEN. Zondag 2 April 1933. ERLA.NUMIti UfcHVOKiMUE KERK. amis, rui. en 'sar. dhr. Wildschut uit rdam. Isdijk, vm. leeskerk en'sar.ds. v Asch. id, rui. ds. r d. Wal en 'sar dhr. Baart. ren, vra. en 'sar dhr. Orerweel. it, vm. ds Bouw en 'sar. leeskerk. am. vm. en 'sar. dhr. Bouman. ede, ren. ds. r. Asch. i. rm. en nam. ds. r. Ameide. Tonge, rm. leeskerk en 'sar ds.Bouw. nnge. rm. en 'sar. ds. Verkerk. splaat. rm leeskerk en 's ar. ds. r. d. Wal. aat, vm. dhr. Vetter. nmel, rm. leeskerk en nam. ds.Polhuijs. i't Haringvliet, rm.ds Polhuijs en's ar. rk. SIGING VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Jsdijk (Langeweg). 'sar. 7 uur prof. dr. |r. Mourik Broekman ran Breda. GEREFORMEERDE KERK. Jarnis, rm. en 'sar. ds. Zeilstra. It, rm. en 'sav. leeskerk. lam, rm. en 'sar. leeskerk. j>, rm. en nam. leeskerk. Iplaat, geen opgaaf, gumel, rm. en 'sar. ds. Scbaafsma. T Haringvliet, vm. en's av. ds. deGraaff. EREFORMEERDE GEMEENTEN, lirnis, vm. en 'sar. leeskerk. ld, rm. en 'sav. ds. de Blois. tIR. GEREFORMEERDE KERK. rnis, vm. en 's ar. ds. Laman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. rm. ds. Foppema. Kumastt Verkrijfrbaar hii alle Boekhandelaren LEEST II EN I ADVERTEERT II IN I ONZE EILANDEN Prijs per kwartaal Losse nummers 1,- 0,075 ADVERTENT1ËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1»per plaatsing tot een maximum van 10 regels» elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 43 VERSLAG der Openbare Vergadering van den Raad der gemeente MIDDEL HARNIS op Vrijdag 31 Maart 1933 des namiddags balf drie uur. Afwezig met kennisgeving den beer Doornbos. De Voorzitter Burgemeester den Hollander opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken: De kasopname van 19 Dec. en 23 Maart is in orde bevonden. Terugontvangen eenige goedgekeurde raads besluiten. Ontvangen eenige missives inhoudende diverse aannemingen, benoemingen. Voorgelezen wordt verslag Keuringsdienst van Waren te Dordrecht. Idem verslag Comm. tot wering van school verzuim. In verband met de mededeeling die de Voorzitter doet, inzake reorganisatie Onder wijs Openbare School, vraagt de heer Vermaas hoe het met dien kweekeling staat,3of die tot Mei blijft. De VOORZITTER: De boventallige leer kracht komt niet meer voor rekening der ge meente. De heer DE VRIES: Wat ze nu doen, gaat buiten de gemeentekas om. De heer VERMAAS zegt beide voorstellen, van den Inspecteur en van den heer de Vries bezien te hebben, ook een onderhoud gehad te hebben met den Voorzitter, en concludeert, dat het tot meer resultaat zal leiden als beide Openbare Scholen ineenvloeien. Spr. vraagt den Voorzitter, of hetgeen hij te dien opzichte heeft geopperd, reeds geleid heeft tot voor stellen. De VOORZITTER zegt van niet. Het is nogal ingewikkeld. De heer DE VRIES: Het leerlingen-aantal is daarvoor te groot. De heer VERMAAS: Er zullen toch groote veranderingen plaats hebben. Dat zullen de voorstanders van de O. L. S. ook wel inzien. Spr. wijst daarom op de wenschelijkheid, dat de school onder één gebracht wordt. De prac- tijk heeft bewezen, dat er verschillende scholen onder één hoofd werken die nog grooter zijn, Bovendien zal het voor het Rijk ook veel schelen in de kosten. De VOORZITTER: We zullen het bekijken. Toezegging kunnen wij niet doen. De heer DE VRIES schildert den toestand aan de school en hoe die ontstaan is. Spr. wil er niet op ingaan wat hierover van zekere zijde in de plaatselijke pers is gezegd. Spr. licht toe dat voorloopig de oplossing geregeld is. Met 1 Mei kunnen we weer zien. De voorstelling dat ineenvloeien voordeeliger is, vindt spr. onjuist. We komen dan toch voor de wacht gelden en bovendien moeten we werken met parallelklassen. Een directe bezuiniging is dat niet. De heer VERMAAS beoogt de beste toe komst voor de school. Spr. heeft de beide plannen bij'elkaar overwogen en ziet daar het belang van het onderwijs niet in. Hier zijn 393 kinderen; in Ouddorp 400 in één school verband. FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Encelsch door HENRI VAN DE WEG. Geaut. Uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle. 33) Luke graaide ze hem uit de handen. „Maak niet zoo'n lawaai, ezel!" beval hij. „Je schreeuwt Op die manier iedereen wakker." Enkele oogenblikken later was het deurtje ge opend en trok Luke stapels acten uit de kast. Nu kwam een ijzeren kist voor den dag, waarop één van de sleutels, die Luke had, paste. Het bleek gevuld met kostbare juweelen, welke hij zonder meer in zijn zak stak. ..In dit laatje zal het geld wel zitten," fluisterde hij. Hij probeerde de verschillende sleutels, maar ze pasten niet. „Dit zijn de verkeerde," bromde hij. ..Hoe kan dat nou?" zeide lord Raymond, nau welijks in staat de lantaarn vast te houden. „Ik heb ze uit zijn zak gehaald." „De sleutel, dien ik noodig heb, is er niet bij," antwoordde Luke woest. „Dan moet het ding maar opengebroken worden." Lord Raymond schrok, toen de kerel het breek ijzer greep. „Dat maakt veel te veel rumoert" waarschuwde hij bevend. „Ik bezweer je, dat dat laatje open moet! Dacht jc, dat ik hier kwam zonder iets voor de moeite De heer DE VRIES: Maar ook met parallel- De VOORZITTER: We zullen het bekijken Voorgedragen wordt de balans, Winst en Verliesrekening der Emgo. De heer DE VRIES maakt zijn compliment dat deze duidelijker is dan de vorigemaal.Critiek heeft hij niet. Toch merkt hij op dat 17% van stroom en meterhuur, dus gedeelte met Januari nog net binnen was. Spr. zag daarin gaarne eenige verandering, gezien liet groote renteverlies. De Voorzitter zal dit bespreken. De leeftijdsgrens voor de bewaarschool wordt vastgesteld op 3J tot 6J jaar. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek tot plaatsing van een lantaarn in den Ring, met het oog op bezuiniging. Gevraagd wordt door den rentmeester van de Heerlijkheid om de opbrengst der gras-etting slootkant Langeweg, groot 2,50. B. en W. adviseeren 50,— ineens te betalen, om er af te zijn. Er ontstaat een debat tusschen de heeren, van wie de sloot nu eigenlijk is, en of de Heer lijkheid het rechtens toekomst. B. en W. lichten toe, dat er altijd 2,50 voor betaald is, dus achten zij het billijk het nu af te koopen. Na eenige discussie volgt stemming en wordt het aangenomen met 73 stemmen. Tegen Koote, Vroegindeweij en J. van der Meide. Over de mededeeling die volgt, dat de mest vaalt is opgeruimd, wijst de heer de VRIES erop, dat die voetstoots is weggegeven. Spr. begrijpt de houding van B. en W. dat ze blij waren, dat ze eraf waren, begrijpt, ook dat Groe nendijk, die de mestvaalt kreeg niet toeliet, dat er later anderen, die met kruiwagens mest wilden weghalen werden weggestuurd omdat de mestvaalt aan hem was cadeau gedaan, maar betreurt het, dat niet volgens de adver tentie in de pl. pers is gehandeld. Immers stond er dat van 1017 Dec. gelegenheid werd gegeven belangeloos den mest weg te halen. Spr. hoopt, dat hiervoor voortaan omstreeks Nov. gelegenheid zal gegeven worden, dat ieder ervan kan profiteeren. De VOORZITTER: We waren blij eraf te zijn. Eerst was er sprake, dat het 200 gulden zou kosten de mestvaalt leeg te laten rijden. Wethouder STRUIK wijst erop, dat de gemeente-reiniging den mest eerst niet weg gegeven kon krijgen en later iedereen het wilde hebben. De heer VROEGINDEWEIJ zegt dat er nu toch in het contract staat, dat de bak leeg- gehouden moet worden, dus dat we er voor loopig af zijn. De heer DE VRIES heeft nog een aanmer king over de gunning bij de verpachting. Inplaats van 2 menschen zouden er 3 komen, die de reiniging op zich zouden nemen. Naar de ietter is dat gebeurd, maar naar den geest van de bedoeling niet. Nu is het een Vader met 3 zoons, de berekening was, dat er drie gezinnen uit zouden bestaan. Spr. meent dat hier de zuinigheid de wijsheid bedriegt. De man die het nu heeft had vast werk, terwijl er onder de inschrijvers waren, die steun hadden. Die loopen nu voor rekening der ge meente. Spr. zag gaarne, dat dit volgende maal 3 gezinshoofden zijn. Bovendien, trouwen de jongens van den aannemer, dan is er kans, dat er weer hetzelfde gezeur komt om verhooging, daar spr. meent, dat absoluut te laag is inge schreven. De uitspraak van de gunning zag t spr. voortaan ook liever aan den Raad dan aan B. en W., daar zoo licht de meening wordt gevestigd, dat van voorkeur sprake is. Wethouder STRUIK: Dan zou men ook i moeten gaan vragen hoeveel kinderen heeft zoo iemand? Nu b.v. bestaat er een huis houden met 14 man van; zijnjhet drie men schen zonder kinderen, dan is het maar zes man. (Gelach). Hiervan wordt afgestapt. Mejuffrouw L. C. Buurveld wijst in een adres op de onmogelijkheid van het aan brengen van de voorgestelde verbeteringen aan haar woningen in Spuistraat, betreffende W. C.s enz. De gemeenteopzichter heeft hierover een rapport ingediend, dat twee dier woningen tot pakhuis kunnen worden verbouwd en wél W. C.'s kunnen worden aangebracht. B. en W. stellen voor dit te handhaven. Wordt goed gevonden. Een rapport betreffende het onderzoek Drinkwater Visscherstraat, ingezonden door het Centr. Lab. te Utrecht wordt voorgelezen. Het slot houdt in, dat het water ondeugdelijk is, maar door schoonmaken van goten tijde lijk kan worden verholpen, gezien de Water leiding in 't zicht is. De heer DE VRIES wijst op de eigen aardige geschiedenis, dat dit advies op zijn voorstel wordt gegeven, maar dat van zijn voorstel in Oct. 193! ingezonden, niets ter tafel komt. Spr. heeft toen een ontworpen plan ingediend met teekening, om de rioleering, die langs de regenbakken aldaar loopt te verleg gen en te verbeteren, waardoor het euvel zou zijn verholpen. Spr. doet toch zijn werk niet voor niets en vraagt of dit de volgende zitting ter tafel komt. mede te nemen." Hij stak de punt van het breek ijzer in de lade en sloeg er tegen met zijn vuist. Een scherpe tik werd gehoord. „Pas asjeblieft op," smeekte Raymond, die angstig om zich heen keek. „Laat dat nou maar; je hebt immers de juweelen." „Dank je feestelijk!" hernam Luke nijdig. „Ik wil geld hebben. Schiet jij maar op! Ik kan niet werken, ais jij me zoo op de vingers kijkt." Lord Raymond sloop weg, terwijl Luke uit alle macht werkte met zijn breekijzer. „Ze hooren ons!" riep Raymond plotseling. „Hou je mond," siste Luke, terwijl hij een oogenbiik intens luisterde. „Ja, er komt iemand aan," hernam hij heesch. Op hetzelfde oogenbiik ging de deur open en stond lord Northbridge op den drempel. HOOFDSTUK XIX „Licht uit, idioot!" schreeuwde Luke, doch de waarschuwing kwam te laat. Met een kreet van ontsteltenis vloog lord Northbridge vooruit en greep zijn zoon bij den arm. Luke, die in het donker stond, sprong naar voren en rukte den oude man achteruit, omdat Raymond van angst niet meer wist wat te beginnen. Raymond liet de lantaarn vallen en keek bevend naar de worstelende gestalten. Lord Northbridge poogde de hand van Luke, die zijn mond sloot, los te rukken om alarm te maken. „Het geeft toch niet," bromde Luke. „Wij zijn met ons tweeén en buiten staan er nog zes." werkt zacht en weldadig; Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—30 45 en 75 cent. (Adv.) De VOORZITTER: Daar is niets tegen. De heer KOOTE wijst er op, dat de Vis- schersstraat particulier eigendom is. De ge meente gooit er al grint op, en nunogrioleeren ook? De heer VERMAAS vraagt of een en ander voldoende onderzocht is. Zijn de eigenaars dan niet verplicht het te doen, vraagt spreker. De heer DE VRIES zegt volgens de bouw verordening niet. De VOORZITTER zegt toe een en ander nader te zullen bekijken. Voorgelezen wordt een adres van beurt schipper en brandstoffenhandelaar Zoon, aan het Vingerling. Deze wijst erop, dat hij in 1928 heeft verzocht in aanmerking te mogen komen voor kolenleverantie. Hij heeft toen gelegen heid gekregen aan de bewaarschool te leveren, wat 54 H.L. per jaar bedroeg. Adressant voert aan dat Peeman, die graanhandelaar, com- missionnair en kolenhandelaar is, gedurende 10 jaar leverantie had aan de school. Dit beliep 200 H.L. per jaar, behalve de U.L.O., waar aan hij gietcokes levert. Adressant is thans uitgesloten van levering, ten le, omdat de bewaarschool cokes van de gasfabriek gebruikt, ten 2e. omdat B. en W. zegt, dat alleen die, die hun hoofdberoep er van maken in aan merking komen. Adressant vraagt of B. en W. wel overtuigd zijn dat kolenhandelaar het hoofdberoep is van Peeman en betwijfelt het, „Jou schoft I" hijgde de oude man, hevig wor stelend, „ontsnappen doe je me toch niet, al waren er honderd. Ik vergeet jelui gezicht niet." Toen, terwijl hij sprak, keerde hij' zich om en keek lord Raymond aan. Het hielp niet, of Luke al schreeuwde: „het licht", want het schijnsel viel op Raymond's gelaat; hij was niet in staat zich te bewegen. Lord Northbridge uitte een kreet van afschuw en maakte zich met een geweldigen ruk los uit den greep van Luke. „Geoffrey!" schreeuwde hij. „Ben ik gek, of droom ik?" Lord Raymond scheen plotseling bezeten te worden; hij greep het breekijzer van den grond en sloeg den ouden man zoo hevig op het voor hoofd, dat deze in elkaar zakte. Toen boog hij zich over zijn slachtoffer heen, gereed om opnieuw toe te slaan, als de oude man een poging mocht doen overeind te komen. „Die is voorloopig rustig!" fluisterde Luke hem toe. „Geef mij dat breekijzer en hou de wacht bij de deur. Zonder een oogenbiik te verliezen, forceerde de zigeuner het slot en deed den inhoud van de lade verhuizen naar den zak van zijn jas. „Terug naar je eigen kamer," beval hij daarop gejaagd. „We hebben geen moment te verliezen; de zaak ziet er ai leelijk genoeg uit." Lord Raymond schrok en keek naar de roer- looze gestalte op den grond. „Hoe zit het met het geld?" vroeg hij heesch. „Dat heb ik," antwoordde Luke. „Maar ga nu alsjeblieft." Als in een droom nam lord Raymond de lan taarn weer op. Hij zag dc pet niet liggen, die lord of B. en W. in alle gevallen kunnen uitmaken, wat iemands hoofdbestaan is. Tevens wordt verzocht wederom in aanmerking te mogen komen voor de levering. B. en W. hebben een en ander onderzocht en zeggen toe Zoon weder te laten leveren. Wordt goedgevonden. De rekening over 1932 Woningbouw wordt accoord bevonden. De Bouwvak- en Transportarbeidersbond vraagt in een adres gezien de Rijkssteunrege ling gebaseerd is op het lage loon, de steun- normen te wijzigen. Zij zouden dit gaarne zien als volgt: Voorstel tot wijziging art. 6. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor ongehuwde en gehuwde kostwin ners ƒ11,per week, benevens 0,50 per week per gezinslid boven de 2 personen; b. voor kostgangers 8,per week. Art. 18. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwde en ongehuwde kostwin ners 10,per week, benevens 0,50 per gezinslid boven de 2 personen; b. voor kostgangers ƒ11,per week. B. en W. hebben dit bekeken, maar maken hiertegen bezwaar. De begrooting is reeds 1700 a 2000 gulden overschreden. De heer KOOTE: Het gaat nogal hard! De heer DE VRIES geeft op dit adres een breede toelichting. Spr. zegt dat de oorzaak ligt, dat men de losse arbeiders niet als ge deeltelijk werkloozen beschouwt. Ze werken dikwijls wel 2 a 3 dagen, maar dan is het telkens bij een anderen patroon. Dat is in Flakkee nu eenmaal zoo. 80 der arbeiders verandert geregeld van baas. Het loon als maatstaf is 18 a 20 gulden, de norm nu 65 Spr. wijst erop, dat dergelijke arbeiders een duurdere woning hebben, omdat ze in den goe den tijd meer verdienden. Door deze toepassing zijn zij het meest gedupeerd. B. en W. wijzen wei op den slechten financieeien toestand, maar spr. vindt dat gevolg van iets anders. In Ja nuari en Februari is uitgegeven aan steun 2444,plus 1068,op de werklozen kassen, dat is al ƒ3500,of 1500,boven de uitgetrokken ƒ2000,werkloozenzorg. Ver leden jaar is aan het Zandpad 5000,ver werkt, daar is 2100,subsidie van terug gekomen, dus ontloopt het elkaar niet zooveel. Den toestand vindt spr. niet zoo ongunstig als is voorgesteld. Spreker stelt voor de vermin dering die is ingetreden, ongedaan te maken. De heer VERMAAS: Als dat werkelijk af stuit op het z.g. gedeeltelijk werkloos zijn, is daar wat voor te zeggen. Maar ik wil hier meteen op wijzen, dat het dan zoo nuttig zou zijn, zooals ik al eens meer gezegd heb, dat verschillende gemeentebesturen met elkaar over die dingen confereerden, ook om b.v. de zaken betreffende de werkverschaffing te re gelen. De VOORZITTER: Straks komt er een object voor werkverschaffing in behandeling. De heer C. VAN DER MEIDE voelt ook voor hetgeen de Vries zegt, gezien de trans port en bouwvakarbeiders en zeevisschers altijd in een iets beteren standLgeleefd.'hebben. De heer KOOTE: De Landarbeiders kunnen er evenmin komen met de steun als de anderen. De heer VERMAAS: Uit de besprekingen blijkt me dat het hier op Flakkee een uit zonderingsgeval is, waar de arbeiders de dupe van worden. Als ik het goed begrijp, dan is het hier anders als in andere gedeelten van het land. Ondeugdelijke levensmiddelen De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen verkoopen, doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maakt nu direct een eind aan deze bron van schade en ergernis door Rodent te gebruiken op de voorgeschreven manier. De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Ten slotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos k 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp.: Fa. B. Meindersma, Den Haag. B43 (Adv.) Northbridge hem in de worsteling van het hoofd had gerukt. Hij sloop door de kleedkamer en wilde reeds de gang in gaan, toen een schaduw hem tegemoet kroop. Met een uitroep van schrik vloog hij terug, maar de schaduw volgde hem. Hij zag, dat het een vrouw was en het volgend oogenbiik herkende hij Marion Smeaton. Toen zij zag, wie hij was, gilde zij. „Hou je stil!" beval hij, haar bij den arm grijpend. „Als je tegen iemand er over rept,' dat ik hier geweest ben, vermoord ik je, versta je!" Eensklaps liet hij haar los en voor zij het goed en wel begreep, was hij al verdwenen. Ondanks het rumoer was niemand op het too- neel van de misdaad verschenen en de eerst volgende uren heerschte op de Hall een diepe stilte. Pas 's morgens maakte de bediende van lord Northbridge alarm. Toen deze om negen uur den graaf wilde wek ken en geen antwoord ontving, keerde hij terug naar de bediendenkamer, in de meening, dat lord Northbridge wat langer wcnschte te rusten na de vermoeienissen van den vorigen avond. Om tien uur ging hij weer naar boven en ditmaal had hij, omdat cr geen antwoord kwam, de deur geopend. Het bed was echter niet beslapen. ,Toch wist de man, dat zijn meester was thuis gekomen, want hij had dezen en lord Raymond nog hooren praten. Zoodra hij dc kleedkamer betrad, waar de deur van dc safe open stond, begreep de bediende, dat er iets gebeurd was. Toen ontdekte hij ook de roerlooze gestalte op den grond. Lord Northbridge was'niet tot bewustzijn gekomen; geronnen bloed was zichtbaar op zijn voorhoofd. Vijf minuten later groepten de bedienden, onder wie zich ook Marion Smeaton bevond, in dc kleedkamer bijeen. De heer C. VAN DER MEIDE vraagt hoe veel minder steun ze ontvangen. De heer DE VRIES geeft ten antwoord, dat ze vroeger met b.v. 3 dagen werken 80 trokken. Dan konden ze nog tot 14,40 komen. De Inspecteur heeft nu gezegd, dat moet 65 worden. De heer VROEGINDEWEIJ wijst er met nadruk op, dat de gemeente toch reeds voor zooveel tekorten zit, en kan moeilijk besluiten nog meer geld uit te geven. Het voorstel de Vries wordt gesteund door J. van der Meide. Wordt verworpen met 73 stemmen. Voor de Vries, J. en C. van der Meide. Hierdoor is het voorstel B. en W. aangenomen. Verzoek nachtwakers en gemeentebode of zoo mogelijk hun pensioenpremie uit de ge meentekas kan worden betaald. Van den ge meentebode is dit stuk met een apart schrijven vergezeld, waarin hij erop wijst, dat hij niet in de gewone verhooging van salaris is geval len, en daarom het meeste aan loon derft. B. en W. stellen voor het af te wijzen. De heer DE VRIES; Het is onbegonnen werk, dit weer stuksgewijze te gaan verande ren. Alleen voor Zaaijer, die niet de noodige verhoogingen kreeg, valt er wat voor te zeggen. B. en W. zullen dit bekijken. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit ook gevoelen. Het voorstel B. en W. wordt aangenomen, met de stem van den heer de Vries blanco. Het suppletoir-kohierhondenbelasting wordt vastgesteld. Verzoek van Anth. Cassé, landbouwer te Nieuwe Tonge, om pachter te worden van de perceelen bouwland Burgerlijk Armbestuur, voorheen in pacht bij van Nieuwenhuizen. De heer VROEGINDEWEIJ kent dien boer niet. De VOORZITTER: De inlichtingen zijn goed. De heer KOESE heeft er eigenlijk op tegen, als zoo'n man pachter wordt, dat het dan eeuwigdurend in zoo'n familie blijft. De VOORZITTER: Het is in "het belang van de gemeente de pacht door te laten gaan. De heer VROEGINDEWEIJ: De man is er goed voor. Geeft het maar. Weest blij dat je een pachter hebt. Wordt algemeen goedgevonden. Aangewezen wordt tot stemlokaal 3e district het vergaderlokaal naast gemeentehuis. Voorgelezen wordt een aanvrage van de Groen van Prinsterer-school een bedragje te voteeren voor een nieuwe vlag, daar deze bij de installatie is vergeten. Wordt goedgevonden'. De VOORZITTER leest het besluit voor overname sloot Langeweg. De gemeente wordt met toestemming der leden eigenaar. Hier en daar zal op kosten der gemeente afrastering worden aangebracht. „Wat is er gebeurd, Peters?" vroeg zij gejaagd. Zoodra zij het lichaam van lord Northbridge zag, zonk zij, kreten van afschuw uitend, op haar knieën bij den verslagene neer. „Haal een dokter," beval zij met heesche stem. Zij wist de ontroering, die haar overmande, te bedwingen in het verlangen lord Northbridge te helpen. De grootst mogelijke verwarring heerschte op de Hall, maar gelukkig werd aan stonds een boodschap gestuurd naar den dokter. Spoedig werd bij vrienden en buren bekend, dat lord Northbridge overvallen was door inbrekers, die zich met de familiejuweelen en een bedrag aan geld uit de voeten hadden gemaakt. Zoodra het nieuws Dartworth Manor bereikte, liet Veronica een auto voorkomen en haastte zij zich naar de Hall. „Waar is juffrouw Smeaton?" vroeg zij,zoodra de ontstelde bedienden haar hadden verteld, wat er aan de hand was. „Is zij boven?" Veronica liep de trap op, zonder antwoord af te wachten. „Wat is dat vreeselijk, Marion I" begon zij, zoodra zij dc vrouw zag. „Kan ik je soms helpen?" Juist op dit oogenbiik kwam de dokter, die zijn patient had onderzocht, de kamer binnen. „Ik begrijp, dat u ontzettend geschrokken bent, miss Dartworth," zeide hij. Hij kwam sedert tien jaren op Dartworth Manor en Northbridge Hall en Veronica mocht hem graag. ..Lord Northbridge leeft, maar zijn toestand is zeer zorgwekkend. t d e ir r- t. ie he cli I k- K rd I it-f, el- i def :cn tti- :op Viil (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1